Press "Enter" to skip to content

Мирного та вдалого дня, друзі!

        Сьогодні, 9 серпня, в світі відзначають Міжнародний день корінних народів. В Україні ж 23 липня минулого року набрав чинності закон “Про корінні народи України”, відповідно до якого вперше такий статус отримали кримські татари, караїми та кримчаки як народи, сформовані в Криму. Наша держава взяла на себе зобов’язання захищати та розвивати їхню культуру та мову, а також гарантувала їм захист від геноциду. За останні століття на долю корінних народів України випало багато випробувань, які мали тяжкі наслідки для культури, мови та історичної свідомості цих спільнот. Складні випробування випали на долю кримських татар. Ліквідація Кримського ханату наприкінці XVIII ст. продовжилася далі трагічними подіями ХХ ст. – сталінською депортацією 1944 р. та окупацією 2014 р.

       Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова пропонує детально познайомитися з життям і творчістю відомого українського актора і режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва. Його біографія немов втілила сучасні віхи історії кримськотатарського народу. Він народився поблизу Ташкента – у місцях, куди сталіністи депортували кримських татар під час Другої світової війни. У часи перебудови повернувся разом з сім’єю в Крим, працював у Сімферопольському кримськотатарському музично-драматичному театрі. А потім, після переїзду в столицю, став активно популяризувати кримськотатарську культуру.   

      Український актор і режисер, а нині боєць ЗСУ, начальник служби співпраці з громадськістю  Ахтем Сеітаблаєв після перемоги планує повернутися до розпочатих проєктів і реалізувати задумане. Пропонуємо подивитись програму “Ахтем Сеітаблаєв — геній?! Історія режисера”.

Відео –  https://www.youtube.com/watch?v=LGENus4bYYc

Слава митцям — захисникам України! Віримо у Перемогу!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?