Press "Enter" to skip to content

Гарного дня та мирного неба, шановні друзі!

     Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова хоче познайомити вас із видатним українцем, чиє ім’я носить одна з вулиць Дніпра!

     Цими днями минає 342 роки від дня смерті Івана Сірка  –  людини-легенди, найславетнішого кошового отамана Запорізької Січі, що не програв жодної з 244 битв, у яких брав участь! Іван Сірко є однією з найбільш легендарних і улюблених історичних постатей козацької епохи, чи не найяскравішою особистістю по смерті Богдана Хмельницького.

      Про це, зокрема, свідчить велика кількість переказів, історичних дум і пісень, що виникали вже за життя отамана і збереглися дотепер – зокрема, сюжет про лист запорожців до турецького султана, ініціатором написання якого нібито був Іван Сірко, про праву руку отамана, яка несла перемогу вже після його смерті тим, хто володів нею, і загалом про те, що Іван Сірко був найзнаменитішим і наймогутнішим козаком-характерником. Помер Іван Сірко 11 серпня 1680 року в с.Грушівка (затопленого Каховським водосховищем), а похований поблизу с.Каплунівки. Могила ретельно оберігалася мешканцями села і прах отамана зазнав декілька перепоховань, допоки не був перенесений в 1967 р. до кургану Баба-могила під Нікополем.

      Звертаємо вашу увагу на славнозвісну картину відомого Іллі Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану” та на етюд до картини “Отаман Іван Дмитрович Сірко”!

     Дізнатися більше про славетного козака можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lE9k9aUOOBU

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?