Press "Enter" to skip to content

     19 лютого в Україні святкують День Державного Герба. Малий Герб України виглядає тризубцем золотистого кольору, який розташований на блакитному фоні. Його затвердили 19 лютого 1992 року. А ось зображення Великого Герба України все ще знаходиться у стадії розробки. За словами археологів, на території нашої держави уперше було використано зображення тризубця ще IV століття до нашої ери. Тоді це був знак приналежності до видатного племінного роду. При розкопках, які проводилися в південній частині України, були знайдені стародавні екземпляри символічних зображень у вигляді тризубця. Тоді на цій території було Боспорское царство. Пізніше тризубці використали скіфи.
      За часів Київської Русі також використовували зображення тризубця. За часів її розквіту він завжди використовувався в усіх офіційних документах, а також на грошових монетах. З 1918 року, коли було створено УНР, почали говорити про офіційну державну символіку. Тож не дивно, що для герба обрали саме тризуб. Ідею запропонував Михайло Грушевський. 25 лютого 1918 року, в Корсуні, вирішили взяти тризуб, огорнутий гілками оливкового дерева, за герб УНР. Він символізував бажання нової держави побудувати дружні та міцні стосунки із сусідніми країнами.
      На шевронах українських бійців, що захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображений тризубець. Вже багато віків наш герб об’єднує українців і надає нам сили. Це – символ держави, що пройшла довгий і одночасно трагічний шлях, з яким український народ затверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність. Зі святом, українці!

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?