Press "Enter" to skip to content
Доброго травневого дня, друзі!
     Сьогодні, 23 травня, відзначається День Героїв України – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролися за рідну землю протягом століть та продовжують цю героїчну боротьбу і сьогодні на полі бою зі страшним ворогом – рашизмом.
    Історія цього свята непроста – рішення про святкування було прийняте на ІІ Великому зборі Організації українських націоналістів у 1941 році. Дату обрали на честь видатного громадського діяча, одного з найвидатніших командирів збройних сил, ідеолога українського націоналізму Євгена Коновальця, якого було підступно вбито саме 23 травня 1938 року у Роттердамі. Спершу відзначення Дня Героїв проводилося підпільно, а зі здобуттям незалежності України свято набуває все більшого розголосу, особливо з початком нової російсько-української війни.
     День героїв вважається національним українським святом на честь борців за волю та незалежність нашої держави. Люди, що цілковито поклали своє життя на ваги свободи українського народу, існували в різні часи становлення нашої держави. Починаючи з часів Київської Русі, продовжуючи часами Гетьманської ери та процвітання Запорізької Січі, в недовгий період існування Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Ціла плеяда нових героїв з’явилася в останні роки, під час російської агресії на сході країни. Вони були, є і будуть завжди.
     Тому День героїв, що святкується щороку 23 травня, завжди буде важливим та актуальним для кожного українця.
     Сьогодні ця подія особливо актуальна, адже після 24 лютого 2022 року, коли РФ повномасштабно вторглася в Україну, кожен з нас є своєрідним героєм: одні на фронті, а інші – допомагають кувати перемогу на вільних територіях. Адже тільки завдяки героїзму нашого народу в усі часи та епохи, наша держава сьогодні знаходиться на мапі Землі.
Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?