Press "Enter" to skip to content

До 75-річчя всесвітньо відомого режисера і продюсера Стівена Спілберга

      Гарного дня, друзі! 18 грудня відсвяткував 75-річний ювілей один з найвідоміших режисерів та продюсерів світу Стівен Спілберг! Гадаємо, кожен з нас неодноразово був у захваті від його кінострічок! Наводимо декілька фактів з його яскравого творчого життя та пропонуємо відвідати відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова, щоб глибше познайомитися з художньою біографією видатного кінематографіста!

     «Мої предки родом з України», – любить повторяти Стівен Спілберг. Він народився у 1946 році в Цинциннаті (штат Огайо, США). Бабуся і дідусь, із боку батька, емігрували в США з Кам’янця-Подільського, а дід по лінії матері, – з Одеси. Тобто Стівен виховувався у єврейській родині з України. Однією з улюблених страв Спілберга є борщ. У зрілому віці він вперше відвідав Одесу, промовивши: «Нарешті я на рідній землі!» Одинадцятирічний Стівен зняв свій перший фільм на 8-міліметрову камеру, яку позичив у батька. Вітальня будинку Спілбергів була переобладнана в кінозал для друзів і сусідів. Зйомки першого фільму обійшлися Стівену приблизно у 50 доларів, але він зміг вернути їх. Квитки в домашній кінозал були платними та Стівен пропонував глядачам саморобний лимонад. У шкільні роки у Спілберга було прізвисько «людина-кінокамера». У Каліфорнії Стівен намагався двічі вступити до кіношколи при Університеті Південної Кароліни. Однак йому це не вдавалося, оскільки його вважали «надто бездарним». Проте Стівену все-таки вдалося вступити в Каліфорнійський університет лише заради того, щоб не вирушити воювати до В’єтнаму. Спілберг продовжував знімати свої короткометражки, кинувши навчання. Лише у 2002 році йому вдалося закінчити університет і отримати ступінь бакалавра. Це сталося після 37 років, які пройшли від моменту вступу. На сьогодні Спілберг є найкасовішим режисером усіх часів і народів. Двадцять його фільмів зібрали в прокаті 8,4 млрд доларів. Саме його вважають творцем поняття блокбастеру у кіно завдяки феноменально успішній серії фільмів «Щелепи». Спілберг є володарем чотирьох премій «Оскар». Першу статуетку здобув за внесок у розвиток продюсерської справи в США, другу та третю – за режисуру і продюсування стрічки «Список Шиндлера», а четвертий «Оскар» здобув за фільм «Врятувати рядового Райана». Картини Спілберга кілька десятків разів номінували на «Оскар» та багато інших престижних кінопремій світу. Американський кіноінститут називає “Список Шиндлера” серед 10 найкращих американських фільмів за всю історію кіно. А для Спілберга робота над стрічкою стала поштовхом до заснування Фонду Шоа, який збирає свідчення тих, хто пережив Голокост. У 2006 році Спілберг спродюсував українсько-американський фільм “Назви своє ім’я” Сергія Буковського, який складається зі спогадів жертв Голокосту в Україні й тих, хто допомагав їм врятуватися.

      У 2001 році британська королева Єлизавета ІІ посвятила американця Спілберга в лицарі «за неоціненний внесок у розвиток британської кінопромисловості». Своє 75-ліття Спілберг вирішив святкувати новим фільмом -мюзиклом “Вестсайдська історія”!

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?