Яскравого осіннього дня, друзі! Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова радий сповістити вас, що 25 вересня народився видатний, легендарний, незабутній український тенор, гордість української оперної школи Анатолій Солов’яненко (1932-1999)!
Його називали Український “соловейко”. Він – один із найкращих тенорів світу. Співав на сценах «Метрополітен-опера», «Ла Скала», Большого театру. В Італії і Росії його запрошували лишилися назавжди, але серце Анатолія Солов’яненка було віддане Україні.
https://www.youtube.com/watch?v=BySyrwkL3Hg
30 років він прослужив у Національному театрі опери і балету. Анатолій Солов’яненко народився в Донецьку у 1932 році в шахтарській сім’ї. У 1954 році закінчив Донецький політехнічний університет. Консерваторську освіту він отримав, будучи народним артистом СРСР. Після університету працював учителем геометрії. Музикою захоплювався з дитинства. Батьки виступали в аматорських виставах опер «Наталка Полтавка» М.Лисенка та «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського. Анатолій брав участь у художній самодіяльності, співав дискантом. В політехнічному інституті виступав із сольними номерами. У 1962 році він виступав у Києві на концерті художньої самодіяльності. Його голос вразив присутніх і того ж року співак був прийнятий у Державний академічний театр опери та балету імені Т.Г. Шевченка. Незабаром його чекала перемога в конкурсі молодих вокалістів, яка дала право стажуватися в міланському театрі «Ла Скала». З 1963 року під керівництвом відомого маестро Барра Анатолій Солов’яненко пізнавав школу італійського бельканто. Протягом трьох років (1963-1965) талановитий українець розвивав смак, удосконалював культуру виконання, розкривав яскравість і своєрідність голосу, який усе більше і більше кристалізувався як ліричний тенор. В сезоні 1977-1978 років він брав участь у 12 спектаклях «Метрополітен-опера», США. За 30 років роботи в Національному театрі опери і балету виконав 17 оперних партій, записав 18 грамплатівок (арії, романси, пісні). Географія гастролей Анатолія Солов’яненка величезна: США, Болгарія, Італія, Румунія, Німеччина, Японія, Австралія, Канада. А кращими партіями, що увійшли до «золотого фонду» стали: Володимир Ігорович («Князь Ігор» Бородіна), Ленський («Євгеній Онєгін» Чайковського), Альфред («Травіата» Верді), Андрій («Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського), Фауст (в однойменній опері Гуно), Надір («Шукачі перлів» Бізе), Рудольф («Богема» Пуччіні). У 1967 році Анатолій Солов’яненко був удостоєний звання заслуженого артиста УРСР, в 1975 — народного артиста СРСР. Також А. Солов’яненко був нагороджений орденом Дружби народів. У 1997 році отримав Національну премію ім. Т.Г. Шевченка. Указом Президента України № 615/2008 від 3 липня 2008 року народному артисту України Анатолію Борисовичу Солов’яненку посмертно присвоєно звання Героя України.
Завітайте до відділу мистецтв нашої бібліотеки, де на вас чекають книги про життя і творчість видатного співака, які містять багато цікавих світлин, у тому числі з особистого архіву Анатолія Солов’яненка! #анатолій_солов’яненко #відділ_мистецтв