Press "Enter" to skip to content

     Яскравого осіннього дня, друзі! Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова радий сповістити вас, що 25 вересня народився видатний, легендарний, незабутній український тенор, гордість української оперної школи Анатолій Солов’яненко (1932-1999)!

     Його називали Український “соловейко”. Він – один із найкращих тенорів світу. Співав на сценах «Метрополітен-опера», «Ла Скала», Большого театру. В Італії і Росії його запрошували лишилися назавжди, але серце Анатолія Солов’яненка було віддане Україні.
https://www.youtube.com/watch?v=BySyrwkL3Hg

    30 років він прослужив у Національному театрі опери і балету. Анатолій Солов’яненко народився в Донецьку у 1932 році в шахтарській сім’ї. У 1954 році закінчив Донецький політехнічний університет. Консерваторську освіту він отримав, будучи народним артистом СРСР. Після університету працював учителем геометрії. Музикою захоплювався з дитинства. Батьки виступали в аматорських виставах опер «Наталка Полтавка» М.Лисенка та «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського. Анатолій брав участь у художній самодіяльності, співав дискантом. В політехнічному інституті виступав із сольними номерами. У 1962 році  він виступав у Києві на концерті художньої самодіяльності. Його голос вразив присутніх і того ж року співак був прийнятий  у Державний академічний театр опери та балету імені Т.Г. Шевченка. Незабаром його чекала перемога в конкурсі молодих вокалістів, яка дала право стажуватися в міланському театрі «Ла Скала». З 1963 року під керівництвом відомого маестро Барра Анатолій Солов’яненко пізнавав школу італійського бельканто. Протягом трьох років (1963-1965) талановитий українець розвивав смак, удосконалював культуру виконання, розкривав яскравість і своєрідність голосу, який усе більше і більше кристалізувався як ліричний тенор. В сезоні 1977-1978 років він брав участь у 12 спектаклях «Метрополітен-опера», США. За 30 років роботи в Національному театрі опери і балету виконав 17 оперних партій, записав 18 грамплатівок (арії, романси, пісні). Географія гастролей Анатолія Солов’яненка величезна: США, Болгарія, Італія, Румунія, Німеччина, Японія, Австралія, Канада. А кращими партіями, що увійшли до «золотого фонду» стали: Володимир Ігорович («Князь Ігор» Бородіна), Ленський («Євгеній Онєгін» Чайковського), Альфред («Травіата» Верді), Андрій («Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського), Фауст (в однойменній опері Гуно), Надір («Шукачі перлів» Бізе), Рудольф («Богема» Пуччіні). У 1967 році Анатолій Солов’яненко був удостоєний звання заслуженого артиста УРСР, в 1975 — народного артиста СРСР.  Також А. Солов’яненко був нагороджений орденом Дружби народів. У 1997 році отримав Національну премію ім. Т.Г. Шевченка. Указом Президента України № 615/2008 від 3 липня 2008 року народному артисту України Анатолію Борисовичу Солов’яненку посмертно присвоєно звання Героя України.

     Завітайте до відділу мистецтв нашої бібліотеки, де на вас чекають книги про життя і творчість видатного співака, які містять багато цікавих світлин, у тому числі з особистого архіву Анатолія Солов’яненка! #анатолій_солов’яненко #відділ_мистецтв

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?