Press "Enter" to skip to content
Гарного зимового дня, друзі, та веселих і яскравих новорічно-різдвяних свят!
 
     Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова радий повідомити, що 25 грудня народився Григорій Верьовка (1895-1964) – талановитий хормейстер, диригент, композитор і дослідник українського музичного фольклору.
     Раді познайомити вас з нотним виданням “Співає український народний хор імені Г. Верьовки” видавництва Київ “Музична Україна”.
     Ця збірка репертуару славетного хорового колективу буде цікава в першу чергу хоровим диригентам та артистам хору, студентам та викладачам фахових коледжів та вишів. Також зацікавить цей репертуар і музикантів-аматорів.
      Григорій Гурійович народився 25 грудня 1895 року на Чернігівщині. Родина була бідною, а дітей було 12. Батько був постійно перебивався заробітками, щоби підтримати сім’ю. Але навіть нужденне життя не позбавило Верьовку-старшого покинути мистецтво, він був добрим музикою, грав на скрипці та співав у церковному хорі. Побачивши талант Григорія до музики, батьки віддали його до Архієрейського хору в Чернігові. Невдовзі він став семінаристом духовного училища. У1918 році Григорій вступив до Київського музично-драматичного інституту. У 1925 році відкрилася професійна музична школа, директором якої став Григорій Верьовка. Перші композиторські кроки Григорій зробив ще в Чернігівській семінарії. Але тоді це були не авторські твори, а обробка українських народних пісень. Лише в Києві Григорій почав писати власні інструментальні композиції для скрипки та симфонічного оркестру. У 1930-ті Верьовка займається педагогічною діяльністю – очолює українську національну філармонію, а згодом – викладає у класі диригування в Київській консерваторії.
     Окрасою і гордістю українського мистецтва, діамантом української хорової культури є Національний заслужений хор України, що носить ім’я свого засновника — відомого українського композитора і хорового диригента Григорія Гурійовича Верьовки. У вересні 1943 року композитор, хоровий диригент Григорій Верьовка, згуртувавши навколо себе молодих ентузіастів, талановитих виконавців з народу, створив самобутній колектив, який розвивав і поширював найкращі пісенні традиції, котрі сягають корінням глибоких народних джерел. Український державний народний хор поєднав у собі своєрідний стиль і манеру народного співу із сучасною виконавською культурою і професійною майстерністю. Самобутність і високохудожність виконання, музикальність і гнучкість фразування, дивовижне розмаїття голосів, поєднання емоційності та стриманості, душевної відкритості ті доброзичливого гумору, чистоти й безпосередності – ось чим зачарував і прихилив серця шанувальників Національний заслужений академічний український народний хор. Репертуар хору сягає від автентичного фольклору до класичних обробок a-capella, творів сучасних композиторів; від вокально-хореографічних сцен, композицій, народних дійств до фольк-опери. Колективові стало доступним і підвладним те, що раніше в народному хорі здавалося неможливим. Сьогодні колектив невпинно шукає шляхи ще глибшого взаємопроникнення народного й академічного хорового мистецтва, вражає високопрофесійною майстерністю виконання.
Вітаємо вас з прийдешніми святами та запрошуємо до відділу мистецтв шанувальників хорового співу! Слухаємо славнозвісного “Щедрика” Миколи Леонтовича у виконанні Національного академічного українського народного хору ім. Г. Верьовки!
 
Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?