Press "Enter" to skip to content

Дорогі шанувальники і майстри живопису!

Відділ мистецтв ДОБМ ім. Свєтлова радий повідомити, що 23 лютого народився Казимир Северинович Малевич ( 1879 -1935 ), художник-авангардист, педагог, філософ і теоретик мистецтва. Народжений був у Києві. Його батьки були родовими дворянами, батько – поляк, працював директором цукрових заводів, мати – українка з Полтавської області. Малевич є засновником супрематизму, одного з перших проявів абстракціонізму в  історії живопису. У світі існує тільки два полотна, які навіть далекі від мистецтва люди впізнають безпомилково – це «Джоконда» Леонардо да Вінчі і картина «Чорний квадрат» авторства Казимира Малевича. Автор останньої картини народився і дорослішав в Україні, а зарахування його до пантеону знаменитих представників тієї чи іншої країни є питанням дискусійним навіть через багато років після смерті самого живописця.  За своє життя художник творив в різних напрямках образотворчого мистецтва. Почавши шлях в мистецтві з натуралізму, Малевич згодом випробував імпресіонізм, футуризм і кубізм.

У кожному з жанрів роботи художника мали свій власний характер, відображали внутрішній світ творця. Автобіографія Малевича чітко свідчить про те, що сам художник вважав себе українцем. Тема Голодомору чітко видна в творчості Малевича. Художник є єдиним українським живописцем, в творчості якого знайшов відображення  Голодомор 1932-33 року, коли жертвами геноциду стали від 4 до 10 мільйонів українців. Відомим став ескіз під назвою «Де серп і молот, там смерть і голод». Картина названа цитатою з популярної в 1920-30-ті роки пісні. На самій картині зображені три людські фігури, обличчя яких замінені на серп, молот, хрест і труну.

     Щоб дізнатися більше про життя і творчість славетного художника, завітайте до відділу мистецтв нашої бібліотеки! На вас чекають: автобіографія Казимира Малевича, альбом зі світлинами його картин та інша цікава література про живописця та епоху його творчості. Завжди раді вам!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?