Press "Enter" to skip to content

   Він знав дев’ять іноземних мов, серед яких – грецька, кримськотатарська, циганська. Одним із перших в українській літературі усвідомив потребу її реформування в напрямку сучасної європейської прози. Був активним діячем «Братства тарасів», метою створення якого стала ідея відродження самостійності України, розвитку української мови та пропаганда національно-революційних ідей Тараса Шевченка. Все це – про Михайла Коцюбинського, пам’ять про якого ми вшановуємо 17 вересня, у День його народження.

   “Тіні забутих предків” — екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського, присвячена сторіччю від дня народження письменника. Знімали фільм у справжніх гуцульських хатах та околицях села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. Власне тут Коцюбинський писав свій твір. Світ побачив шедевр світового кінематографу – фільм Сергія Параджанова “Тіні забутих предків” – багато років тому. Пройшло близько  півстоліття, а стрічка не перестає бути причиною для гордості українців.

     У відділі мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова шанувальники українського кіно знайдуть багато цікавої літератури про історію створення цього кінофільму, про долю та творчий шлях режисера та акторів!

https://www.youtube.com/watch?v=WFnA23i9-Ko

     Ласкаво просимо до нашої бібліотеки!

#михайло_коцюбинський
#відділ_мистецтв

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?