“До 90-річчя
славетної української бандуристки
Ніни Павленко.”
Мирного і гарного весняного дня, друзі! Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова продовжує знайомити вас з видатними діячами українського мистецтва! Збережемо українську культуру разом, розвинемо і передамо нащадкам! Все буде Україна!
Серед чудової і самобутньої культури нашого народу кобзарське мистецтво займає особливе місце. Здавна кобзарі, яких часто називали народною совістю, шанувалися в Україні. Послухати пісні та думи під звуки, що линули від струн чарівного інструменту завжди збиралася сила-силенна народу… Через десятиліття поневірянь та забуття кобзарське мистецтво поступово повертається в Україну і міцно вплітається у повсякденний її музичний побут і концертне життя. Кобза-бандура давній музичний інструмент. Відомо, що ще в ХІ столітті вона була поширена на території Київської Русі. Кобза і бандура – це різні інструменти. Та упродовж століть їх удосконалювали і змінювали, і зрештою вони цими словами починають називати один і той же інструмент. З появою професійних творчих колективів та розвитком кобзарського мистецтва виникає потреба удосконалення кобзи-бандури. За її поліпшення беруться знані кобзарі-бандуристи й майстри-винахідники Василь Ємець, Гнат Хоткевич, Володимир Кабачок…
29 квітня Україна святкує день народження талановитої учениці саме Володимира Кабачка, відомої української бандуристки Ніни Явтухівни Павленко. Вона народилася у 1932 році у селі Черевки Згурівського району Київської області. З 1953 по 1988 рр. працювала солісткою Київської філармонії, з 1961 р. у складі всесвітньо відомого тріо бандуристок, популяризуючи бандуру як національне надбання України. З 1980 р. працювала викладачем по класу бандури у Київській консерваторії. У репертуарі Ніни Павленко яскравими музичними барвами розквітали українські народні пісні, твори українських композиторів та навіть твори зарубіжних композиторів-класиків. Зараз Ніна Павленко, народна артистка України (1977р.), лауреатка міжнародних конкурсів, відзначає своє 90-річчя! Бажаємо їй міцного здоров’я та мирного неба!
Нотний фонд бібліотеки
Відділ мистецтв ДОБМ ім. М.Свєтлова запрошує учнів, студентів та викладачів фаху бандури та кобзарського мистецтва ознайомитися з нашим нотним фондом! Маємо для вас ноти українських народних та авторських пісень у супроводі бандури та інструментальні твори! Завжди раді бачити вас!