Press "Enter" to skip to content

До дня народження Олександра Архипенка

Шановні поціновувачі мистецтва скульптури,
скульптори та  мистецтвознавці!

      Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий повідомити, що 30 травня народився Олександр Архипенко (1887-1964) – один з найвідоміших скульпторів ХХ ст., засновник кубізму в скульптурі, почесний член Об’єднання митців-українців в Америці (ОМУА) та дійсний член Американської академії мистецтва і літератури. Шануймо й пишаймося видатними діячами українського мистецтва, які зробили величезний творчий внесок у європейську та світову культуру!

    Твори Олександра Архипенка зберігаються в найпрестижніших музеях світу. Він відкрив декілька шкіл мистецтв в Європі і США. У його роботах замість реалістичності зображення – динамічні і лаконічні образи, увігнуті лінії замість випуклих, і концепція “порожнього простору”, коли замість обличчя чи живота — порожнеча.  Про творчість Олександра Архипенка українці, на жаль, мало знають,. За радянських часів його ім’я замовчувалося, як і інших митців, які народилися в Україні і називали себе українцями. У 1934 р. його твір з циклу жіночих образів “Ма” був представлений на виставці у Львові, а в 1952 р. з сотнями інших шедеврів українського модерного мистецтва буде знищений радянським режимом. На сьогодні у збірках України зберігається лише 14 творів скульптора, з них – три скульптури. Митець був змушений емігрувати до Західної Європи, потім до Америки, жив і творив у Нью-Йорку. Упродовж життя – в Києві, Парижі, Берлін, Нью Йорку він завжди залишався вірним своїй ідеї – заповнити і формувати простір, адже “порожнистої форми не існує”. Навчався у Київському художньому училищі, Московському училищі живопису, скульптури та архітектури, у 1908 р. виїхав до Парижа. Продовжив освіту у Паризькій мистецькій школі. Творчість Олександра Архипенка мала великий вплив на розвиток модерністського мистецтва, зокрема, архітектури і дизайну. За життя у Олександра Архипенка відбулося близько 130 персональних виставок.

     Щоб більш детальніше дізнатися про творчість Олександра Архипенка, пропонуємо переглянути документальний фільм, присвячений видатному українському митцю:

Відео –  https://www.youtube.com/watch?v=JA3sn8ermOU

Хештег

#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв
#знамениті_українці

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?