Шановні поціновувачі мистецтва скульптури,
скульптори та мистецтвознавці!
Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий повідомити, що 30 травня народився Олександр Архипенко (1887-1964) – один з найвідоміших скульпторів ХХ ст., засновник кубізму в скульптурі, почесний член Об’єднання митців-українців в Америці (ОМУА) та дійсний член Американської академії мистецтва і літератури. Шануймо й пишаймося видатними діячами українського мистецтва, які зробили величезний творчий внесок у європейську та світову культуру!
Твори Олександра Архипенка зберігаються в найпрестижніших музеях світу. Він відкрив декілька шкіл мистецтв в Європі і США. У його роботах замість реалістичності зображення – динамічні і лаконічні образи, увігнуті лінії замість випуклих, і концепція “порожнього простору”, коли замість обличчя чи живота — порожнеча. Про творчість Олександра Архипенка українці, на жаль, мало знають,. За радянських часів його ім’я замовчувалося, як і інших митців, які народилися в Україні і називали себе українцями. У 1934 р. його твір з циклу жіночих образів “Ма” був представлений на виставці у Львові, а в 1952 р. з сотнями інших шедеврів українського модерного мистецтва буде знищений радянським режимом. На сьогодні у збірках України зберігається лише 14 творів скульптора, з них – три скульптури. Митець був змушений емігрувати до Західної Європи, потім до Америки, жив і творив у Нью-Йорку. Упродовж життя – в Києві, Парижі, Берлін, Нью Йорку він завжди залишався вірним своїй ідеї – заповнити і формувати простір, адже “порожнистої форми не існує”. Навчався у Київському художньому училищі, Московському училищі живопису, скульптури та архітектури, у 1908 р. виїхав до Парижа. Продовжив освіту у Паризькій мистецькій школі. Творчість Олександра Архипенка мала великий вплив на розвиток модерністського мистецтва, зокрема, архітектури і дизайну. За життя у Олександра Архипенка відбулося близько 130 персональних виставок.
Щоб більш детальніше дізнатися про творчість Олександра Архипенка, пропонуємо переглянути документальний фільм, присвячений видатному українському митцю:
Відео – https://www.youtube.com/watch?v=JA3sn8ermOU
Хештег
#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв
#знамениті_українці