Press "Enter" to skip to content

     Яскравого осіннього дня, друзі! Сьогодні особливий день! Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова щиро вітає усіх вчителів з їх професійним святом! Бажаємо вам здоров’я, натхнення, терпіння та слухняних і вдячних учнів!

     У кожного в житті є такі люди, завдяки яким ми починаємо змінюватися, рости морально, розвиватися, удосконалюватися, які вкладають у нас частину власної душі. Ці люди є нашими духовними наставниками, що вказують нам вірний шлях у житті. Вчитель – це людина, що відіграє найбільшу роль у створенні особистості кожного з нас. Професія вчителя дуже важка і відповідальна. Адже вчитель, як лікар, не може припустити помилок, бо в його руках – душі його учнів. Робота справжнього вчителя не закінчується дзвоником з уроку. Учні постійно звертаються до вчителів за порадою, за допомогою.  Хочемо познайомити вас з історією створення знаменитої “Пісні про вчительку” ( музика П. Майбороди, вірш А. Малишка), яка продовжує звучати багато років і вітати вже декілька поколінь вчителів!

 Існує легенда, що вірш написаний за реальними подіями. Нібито повернувшись після війни в рідну школу, Андрій Малишко не впізнав улюбленої вчительки: ця ще не стара жінка виявилась сивою. Поет дізнався, що на фронті загинув її чоловік, а два сини-близнюки підірвали себе гранатою, щоб не здатись живими в руки ворогів. Від таких страшних життєвих трагедій вчителька не втратила природної доброти, педагогічного хисту, перелила свою любов на чужих діток. Автор схиляється перед героїнею, називає її єдиною порадницею, зорею, дякує за невтомну працю. Почувши цей вірш, композитор Платон Майборода написав чудову ліричну мелодію. Так народилася пісня.
https://www.youtube.com/watch?v=be4pw-44VcE

#день_вчителя
#відділ_мистецтв

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?