Press "Enter" to skip to content

До міжнародного дня танцю

Гарного весняного дня та мирного неба над Україною!

      ДОБМ ім. М. Свєтлова вітає шанувальників хореографічного мистецтва, професійних танцівників та аматорів, викладачів та балетмейстерів з Міжнародним днем танцю!

      Бажаємо у цей важкий для України час миру, творчого натхнення та плфдної праці на “культурному фронті”! Багато наших українських танцівників наразі боронять країну у лавах ЗСУ і тероболрони! Любі наші таланти, повертайтеся живими! Переможемо разом!

      Щороку 29 квітня по всьому світу відзначається Міжнародний день танцю (International Dance Day). Він присвячений всім стилям танцю,  відзначається з 1982 року за ініціативою Міжнародної ради танцю (International Dance Council, CID) ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новерра (Jean-Georges Noverre), реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як “батько сучасного балету”. Жан-Жорж Новерр (29 квітня 1727-19 жовтня 1810) — французький балетмейстер, хореограф і теоретик балету, учень балетмейстера Л. Дюпре. Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі “Друрі-Лейн” у Лондоні.

     Новерр розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії. У 1759 році вийшла його знаменита праця “Листи про танець і балети”, де Новерр обґрунтував принципи балету-п’єси, втілюваного засобами дієвих пантомім і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.

     Тому, за задумом засновників, головна ідея цього свята — об’єднання всіх напрямків танцю, як єдиної форми мистецтва, а сам День танцю — це привід для її вшанування, а ще — її здатності долати всі політичні, культурні та етнічні межі, можливості об’єднувати людей в ім’я дружби і миру, дозволяючи їм говорити однією мовою — мовою танцю.

     За даними Української федерації танцю 20% українців люблять танцювати. Роблять це у гуртках, школах, студіях, у скверах, підземних переходах чи просто вдома. Причому, з кожним роком все більше українців прагнуть професійно оволодіти майстерністю рухів та ритмів. Для прихильників цього мистецтва танець – це не просто фізичні вправи, а й спосіб пізнання себе і світу. Пропонуємо декілька висловів про це:

«Кожен танець – неповторна історія ваших почуттів.»

«Танець – це праця, але глядачі її бачити не повинні.»

«Танцюючи, людина дозволяє собі бути собою.»

«Головне в танці – пристрасть, танець без пристрасті – лише гімнастика.»

«Танець – єдине мистецтво, матеріалом для якого є ми самі.»

«Танець – поема, в ній кожен рух – слово.»

«Танцюрист – це не той, хто робить рухи під музику. У справжнього танцюриста танцює душа.»

Танцюйте, виражайте себе, показуйте у танці усю свою сутність, живіть в ритмі танцю!

#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв
#міжнародний_день_танцю

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?