Press "Enter" to skip to content

Гарного весняного дня та мирного неба над Україною!

      ДОБМ ім. М. Свєтлова вітає шанувальників хореографічного мистецтва, професійних танцівників та аматорів, викладачів та балетмейстерів з Міжнародним днем танцю!

      Бажаємо у цей важкий для України час миру, творчого натхнення та плфдної праці на “культурному фронті”! Багато наших українських танцівників наразі боронять країну у лавах ЗСУ і тероболрони! Любі наші таланти, повертайтеся живими! Переможемо разом!

      Щороку 29 квітня по всьому світу відзначається Міжнародний день танцю (International Dance Day). Він присвячений всім стилям танцю,  відзначається з 1982 року за ініціативою Міжнародної ради танцю (International Dance Council, CID) ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новерра (Jean-Georges Noverre), реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як “батько сучасного балету”. Жан-Жорж Новерр (29 квітня 1727-19 жовтня 1810) — французький балетмейстер, хореограф і теоретик балету, учень балетмейстера Л. Дюпре. Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі “Друрі-Лейн” у Лондоні.

     Новерр розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії. У 1759 році вийшла його знаменита праця “Листи про танець і балети”, де Новерр обґрунтував принципи балету-п’єси, втілюваного засобами дієвих пантомім і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.

     Тому, за задумом засновників, головна ідея цього свята — об’єднання всіх напрямків танцю, як єдиної форми мистецтва, а сам День танцю — це привід для її вшанування, а ще — її здатності долати всі політичні, культурні та етнічні межі, можливості об’єднувати людей в ім’я дружби і миру, дозволяючи їм говорити однією мовою — мовою танцю.

     За даними Української федерації танцю 20% українців люблять танцювати. Роблять це у гуртках, школах, студіях, у скверах, підземних переходах чи просто вдома. Причому, з кожним роком все більше українців прагнуть професійно оволодіти майстерністю рухів та ритмів. Для прихильників цього мистецтва танець – це не просто фізичні вправи, а й спосіб пізнання себе і світу. Пропонуємо декілька висловів про це:

«Кожен танець – неповторна історія ваших почуттів.»

«Танець – це праця, але глядачі її бачити не повинні.»

«Танцюючи, людина дозволяє собі бути собою.»

«Головне в танці – пристрасть, танець без пристрасті – лише гімнастика.»

«Танець – єдине мистецтво, матеріалом для якого є ми самі.»

«Танець – поема, в ній кожен рух – слово.»

«Танцюрист – це не той, хто робить рухи під музику. У справжнього танцюриста танцює душа.»

Танцюйте, виражайте себе, показуйте у танці усю свою сутність, живіть в ритмі танцю!

#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв
#міжнародний_день_танцю

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?