Наші вітання, друзі!
Триває Національний тиждень читання, з нагоди якого відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова отримав нові цікаві видання від Українського інституту книги!
Нещодавно, 12 грудня, ми святкували день народження славетного українського актора Леоніда Бикова (1928-1979). З цієї нагоди хочемо презентувати вам нову книгу Ростислава Коломійця “Леонід Биков” видавництва Харків “Фоліо”, яка познайомить читачів з життєвим та творчим шляхом видатного актора. Ім’я Леоніда Бикова не потребує додаткової реклами, бо здавна відомо усім шанувальникам кіномистецтва. Тому наводимо кілька цікавих фактів про актора та спогадів його колег і друзів. Чекаємо на вас у відділі мистецтв, де завжди є можливість познайомитися ближче з улюбленим мільйонами глядачів актором!
“Жодних оркестрів, Будинку кіно і надгробних промов, бо я встану і піду – вийде конфуз. Нехай хтось один скаже слово “прощай”, і все. Не треба цирку, який називають почестями. Ви помітили, що режисер я не за дипломом, а за покликом? Навіть власний похорон режисирую. Спасибі й прощайте” — ці слова актор і режисер Леонід Биков написав у заповіті за три роки до смерті. Він загинув в автокатастрофі 11 квітня 1979-го, коли повертався “Волгою” зі своєї дачі до Києва. Максим Перепелиця з однойменної картини, Альоша Акішин з “Добровольців”, капітан Титаренко з фільму “В бій ідуть лише “старики”…”Хлопцем-друзякою з серцем на долоні його точно не можна назвати, – каже однокурсниця Леоніда Бикова по Харківському театральному інституту Олександра Чеша. – Сонячний, дотепний, водночас він був весь у собі. У Льоні була винятково чарівна усмішка, але в очах… в очах усе одно відчувався якийсь сум…”. Леонід Федорович червонів, як дитя, коли хтось у його присутності лаявся матом. Соромився носити краватку, одягав її тільки в окремих випадках. Йому незручно було їздити у власній машині — бо в друзів машин не було. Ніяковів і червонів, коли його на вулиці впізнавали перехожі, — розповідає актор і режисер Алім Федоринський. Леонід Биков знявся в 22 фільмах. Як режисер поставив п’ять кінострічок. 1978-го почав працювати над фільмом “Прибулець” і не закінчив його. Останні 10 років жив у Києві.
“Будемо жити!” – сказав актор у фільмі “В бій ідуть лише “старики” та лишився жити назавжди у нашій пам’яті!
#український_інститут_книги
#леонід_биков
#відділ_мистецтв