Press "Enter" to skip to content

До 80-річчя трагедії Бабиного Яру

   Давнє урочище в Києві, окраса його околиць із 14 століття, назване Бабиним Яром у 17 столітті, набуло сумної слави у столітті двадцятім. Під час Другої Світової війни Бабин Яр став місцем масових розстрілів мирного населення та радянських військовополонених. За два осінні дні, 29 і 30 вересня, 1941 року тут розстріляно до 34 тисяч євреїв. Трагедія Бабиного Яру відлунює у душах живих усього світу. Відлунює і в просторі культури та мистецтва, бо ж мистецтво – то спроба не тільки зобразити реальність, а й спроба зробити цю реальність більш людяною. “Прекрасне у мистецтві завжди виглядає правдивим, але правдиве не завжди виглядає прекрасним”, – казав сто років тому скульптор Ернст Рітшель. Пригадаймо і формулу нобелівського лауреата Йосипа Бродського, який стверджував, що “писати вірші після Освенцима можна, але по-іншому”.

    Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова пропонує подивитися художню кінострічку про ці трагічні події, яку було відзнято у Києві ще 1990 року.

    Фільм  “Дамський кравець” створено за однойменною п’єсою Олександра Борщаговського, присвяченою трагедії Бабиного Яру — однієї з найжахливіших сторінок Голокосту.
     По стінах будинків розвішані оголошення окупантів, що наказують «всім жидам міста Києва і околиць» найближчого ранку прибути з речами й документами до визначеного місця біля кладовищ і залізничної станції. Єврейська родина, у якій чоловіки перебувають на фронті та лишилися жінки, діти і старий кравець Ісаак, збирається покинути рідну домівку. Вони сподіваються, що їх тільки вивозять. На їхнє відбуття нетерпляче чекає сім’я біженців, готових негайно зайняти звільнену оселю. Усе пронизане страхом, ворожістю, насильством. Але кравець Ісаак своєю мудрістю й добротою допомагає іншим зберегти людські почуття, гідність та спокій.

     Зранку тисячі приречених вирушають на смерть. Вони йдуть міськими вулицями. Хитрий та жадібний двірник Антон, який сподівається поживитися кинутим майном євреїв, раптом бачить, що його дружина— добра та чуйна Настя пішла проводжати сусідів. Він кидається навздогін і гине від кулі гітлерівця. А трагічна хода триває. Її примара виникає серед будівель та автомашин сучасного міста…

https://www.youtube.com/watch?v=FVGPeO0a0ck

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?