Press "Enter" to skip to content

     Зі святом української вишиванки, друзі!  Цьогоріч відзначається 15-й Всесвітній день вишиванки! Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй.
     День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Відзначати його почали у 2006 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

     Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Того року цю ініціативу підтримали декілька студентів та викладачів, одягнувшись відповідно.

     Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу. Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно.

     Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова вітає вас та пропонує для перегляду цікаві документальні фільми про історію та традиції цього унікального культурно-мистецького явища — української вишиванки!

     “Спадок нації”. Перший документальний фільм про вишиті сорочки. Вишиванка – у кожного вона своя. Але є одна найцінніша для всіх. Вишити, щоб вижити. https://www.youtube.com/watch?v=UD5YFvzenes

     “День вишиванки. Історія свята. Особливості вишиванок різних регіонів України”.https://www.youtube.com/watch?v=8HLeyNdz_ow

     “Історія чорної вишиванки”. Чорний колір вишиванки традиційно є кольором печалі. У минулому, чорні вишиванки носили тільки чоловіки. Чорна вишиванка манить нас своєю загадковістю. Вона окутана легендами. Ці легенди долітають до нас з відносно недалекого минулого і стосуються визвольної боротьби українського народу. https://www.youtube.com/watch?v=2oasx0thzm0

Завітайте особисто до відділу мистецтв, де на вас чекають книги та періодичні видання, з яких ви дізнаєтеся усе про українську вишиванку!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?