Press "Enter" to skip to content

Літературно-історичний марафон
«Твої сини, Україно, твій біль, твоя слава»

     14 травня Україна вперше відзначатиме День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
     Станом на 1 січня 2020 року Ізраїль присвоїв 2 659 громадянам України звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту.
     Звання Праведника народів світу – почесна нагорода Ізраїля, що надається людям різних національностей , які в роки Другої світової війни рятували євреїв від знищення на окупованих нацистами територіях.

 

Книга Щупак І. Я. «Голокост в Україні:
пошуки відповідей на питання історії»

     Запропонований навчальний посібник з історії Голокосту в Україні складено з урахуванням положень нових програм з історії України та всесвітньої історії для загальноосвітніх навчальних закладів. Автор розглядає Голокост на території України в контексті історії України, історії єврейського народу та всесвітньої історії. Розглядаючи ключові історичні явища, автор на доступному для учнів рівні намагався здійснити їх аналіз, звертаючи увагу на соціально-психологічні аспекти історичних проблем та їх відлуння в сьогоденні.
    Щупак І. Я. Голокост в Україні: пошуки відповідей на питання історії: навчальний посібник для старших класів загальноосвітніх навчальних закладів / І. Я. Щупак. – Дніпро: Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», 4-те вид. ,змін. І доп., 2018. – 148с., іл., карти.

 

 

Книга «Голокост у Дніпропетровську»

    У книзі вперше детально реконструйовано події Голокосту в Дніпропетровську. На широкій документальній базі висвітлено довоєнне життя євреїв міста та їхня трагічна доля під час нацистської окупації в 1941-1943рр. На тлі впровадження «нового порядку» показано реалізацію гітлерівської антиєврейської політики в Дніпропетровську та з’ясовано різні стратегії виживання євреїв – мешканців міста. Значну увагу приділено висвітленню відомих на сьогодні фактів порятунку євреїв дніпропетровцями.
    Голокост у Дніпропетровську / Є.А. Врадій, В. Г. Рибалка,
М. В.Стрільчук, Д. В. Шагалов; заг. Ред. І. Я. Щупак. – Дніпро: Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», ЛІРА, 2017. – 256с.

 

 

Книга «Ті, хто повертають віру в людину»

     Науково-популярне видання присвячене постатям Праведників народів світу – мешканцям та уродж енцям Дніпропетровської області, які у період Другої світової війни в умовах надзвичайної небезпеки, ризикуючи своїм життям та життям своїх рідних, рятували євреїв від нацистського геноциду.
     Книга базується на унікальних архівних документах, матеріалах усних свідчень і даних ізраїльського національного меморіалу Катастрофи та Героїзму Яд Вашем.
«Ті, хто повертають віру в людимну»: Праведники народів світу Дніпропетровської області. Частина  1. / за ред. І.Я. Щупака. – Дніпро: Інститут»Ткума»; ПП «Ліра ЛТД», 2019. – 24с.
«Ті, хто повертають віру в людимну»: Праведники народів світу Дніпропетровської області. Частина 2. / за ред. І.Я. Щупака. – Дніпро: Інститут»Ткума»; ПП «Ліра ЛТД», 2019. – 24с.
«Ті, хто повертають віру в людимну»: Праведники народів світу Дніпропетровської області. Частина 3. / за ред. І.Я. Щупака. – Дніпро: Інститут»Ткума»; ПП «Ліра ЛТД», 2019. – 24с.

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?