День народження Леся Курбаса

     Шановні поціновувачі театрального мистецтва! 25 лютого 1887 року на Львівщині у родині акторів народився Лесь Курбас (справжнє ім’я Олександр-Зенон Курбас). Фундатор нового українського театру, актор, режисер, драматург, засновник театру «Березіль», перекладач, репресований сталінським режимом. Відділ мистецтв  ДОБМ ім. М. Свєтлова запрошує вас познайомитися з цікавими виданнями про видатного українського митця! У нас ви зможете детально вивчити його біографію, відкрити для себе багато нового з історії українського театру!

     Майбутній режисер навчався у Львівському та Віденському університетах. У цей час захопився театральним експериментаторством, закінчив драматичну школу при Віденській консерваторії. Лесь Курбас заснував шість театрів, перший серед радянських діячів мистецтва отримав театральну медаль Парижа у 1925 році, на одеській кіностудії зняв декілька стрічок, виховав плеяду молодих і талановитих акторів українського театру, разом із драматургом  м. Миколою Кулішем створив неперевершений творчий тандем, написав низку статей із драматургії.  У березні 1922 року організував знаменитий театр «Березіль» (пізніше переведений до тодішньої столиці радянської України міста Харків). У серпні 1925 року отримав звання Народного артиста УРСР.
     Після згортання політики «українізації» був звинувачений в «націоналістичних збоченнях», відсторонений від керівництва театром, 25 грудня 1933 був заарештований і засуджений до 5 років таборів. 3 листопада 1937 року його було розстріляно в урочищі Сандармох, а 1957 року посмертно реабілітовано.

Поділитися у соцмережах:

Дата

Лют 25 2023
Expired!

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.