День народження Оксани Петрусенко

     Шановні поціновувачі української опери, народних пісень та романсів! Відділ мистецтв ДОБМ ім. Свєтлова радий повідомити, що 18 лютого 1900 року народилася найвидатніша представниця української вокальної школи (лірико-драматичне сопрано) Оксана Андріівна Петрусенко (Бородавкіна). Петрусенко – псевдонім, взятий на честь чоловіка, диригента і композитора Петра (Петруся) Бойченка. Оксана Петрусенко належала до когорти талантів, які, не маючи належної освіти, піднялися до вершин творчості та всенародного визнання. Коли в 1940 році вона раптово померла, провести її в останній путь вийшло сто тисяч шанувальників її таланту – по суті десята частина тодішнього населення Києва.

     Запрошуємо вас до відділу мистецтв нашої бібліотеки: маємо цікаву художню біографію Оксани Петрусенко –  Н. Ф. Кагарлицький “Оксана Петрусенко” та нотне видання –  чудову збірку українських народних  пісень саме з репертуару видатної співачки!

     Деталі її життя і творчості, а також про загадкові обставини  раптової смерті співачки можна дізнатися за матеріалами Інституту національної пам’яті:

http://www.uinp.gov.ua/istorychnyy-kalendar/lyutyy/17/1900-narodylasya-oksana-petrusenko-vydatna-spivachka 

Поділитися у соцмережах:

Дата

Лют 18 2023
Expired!

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.