День народження Сергія Параджанова

Дорогі шанувальники українського кіно! Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий повідомити, що 9 січня 1924р. народився Сергій Параджанов ( 1924-1990), вірменин грузинського походження, творець візитної картки українського «поетичного кіно» – картини «Тіні забутих предків» (1964), яка отримала 39 міжнародних нагород і 24 гран-прі на кінофестивалях (у Мар-дель-Платі, Римі, Салоніках та ін.)  кінорежисер, сценарист. До вашої уваги книга “Сергій Параджанов. Злет. Трагедія. Вічність.” видавництва Киів “Спалах” ЛТД 1994, яка розкриває тему “Параджанов в Україні” та художня біографія “Сергій Параджанов”, автор М. Загребельний, видавництво ДАК  “Укрвидавполіграфія” Київ 2018.

 Параджанова називали «генієм» та «маестро» його друзі – світові митці Федеріко Фелліні, Мікеладжело Антоніоні, Жан-Люк Годар, Анджей Вайда, Ів Сен Лоран, та інші. Сам про себе режисер казав, що він: «вірменин, який народився у Тбілісі і сидів у російській в’язниці за український націоналізм». Коли ми згадуємо Параджанова, то найперше, що приходить на думку, це легендарний кінофільм «Тіні забутих предків», який підкорив не одну країну. Але мало хто знає, що Параджанов був ще й художником. На професійному рівні він працював з технікою колажу, асамбляжу, реді-мейду, перформансу, графічного малюнка, виготовляв ляльки та декорував предмети одягу. Все це він робив  задовго до свого ув’язнення,  під час та після нього. 

Завітайте у відділ мистецтв нашої бібліотеки задля більш глибокого знайомства з біографією видатного українського митця! Завжди раді вам!

Поділитися у соцмережах:

Дата

Січ 09 2023
Expired!

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.