Ілюстратор “Кобзаря” Василь Седляр

Шановні художники та поціновувачі образотворчого мистецтва!  12 квітня 1899 року народився Василь Седляр – видатний український художник, жертва сталінського терору, відомий за ілюстраціями до “Кобзаря” Тараса Шевченка.

      Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий познайомити вас з книгою Артура Рудзицького “ Ілюстратор “Кобзаря” Василь Седляр та його доба” видавництва Київ “Мистецтво” від #УкраїнськийІнститутКниги. 

      13 липня 1937 року трагічно обірвалося життя видатного українського майстра першої третини ХХ століття Василя Седляра. Це відомий український художник 1920-1930 років, один із засновників школи українського монументального живопису. Та його доля трагічна. Талановитий молодий митець, організатор і відомий громадський діяч – він би ще міг так багато зробити. Але хвиля сталінських репресій не оминула й обірвала життя у 37 років. У нього немає могили, він не встиг виростити дітей. Усі його монументальні твори в Києві, Харкові й Одесі знищені. Залишилися лише недосконалі фоторепродукції і невелика колекція станкового живопису та малюнка, яка нині зберігається в Національному художньому музеї України в Києві.

У книзі з максимальною повнотою репродукуються живописні та графічні роботи художника, зокрема, шедеври української книжкової графіки – ілюстрації Василя Седляра до «Кобзаря» Тараса Шевченка 1931 та 1933 років, які майже вісім десятиліть залишалися невідомими та недоступними любителям мистецтва. Видання побудоване на використанні широкого кола архівних документів, авторських замальовок, ескізів, фотографій, листів, які зберігаються в державних та приватних збірках.

Приходьте до нас та читайте справжні українські книги!

Завжди чекаємо на вас у відділі мистецтв нашої бібліотеки!

Поділитися у соцмережах:

Дата

Кві 12 2023
Expired!

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.