Press "Enter" to skip to content

Шановні художники та поціновувачі образотворчого мистецтва!

    Навіть у складні часи для нашої країни — повномасштабну російську агресію, наша бібліотека продовжує працювати для вас і отримує нові цікаві видання від #український_інститут_книги. Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий познайомити вас з книгою Артура Рудзицького “ Ілюстратор “Кобзаря” Василь Седляр та його доба” видавництва Київ “Мистецтво”.

     13 липня 1937 року трагічно обірвалося життя видатного українського майстра першої третини ХХ століття Василя Седляра. Це відомий український художник 1920-1930 років, один із засновників школи українського монументального живопису. Та його доля трагічна. Талановитий молодий митець, організатор і відомий громадський діяч – він би ще міг так багато зробити. Але хвиля сталінських репресій не оминула й обірвала життя у 37 років. У нього немає могили, він не встиг виростити дітей. Усі його монументальні твори в Києві, Харкові й Одесі знищені. Залишилися лише недосконалі фоторепродукції і невелика колекція станкового живопису та малюнка, яка нині зберігається в Національному художньому музеї України в Києві.

  У книзі з максимальною повнотою репродукуються живописні та графічні роботи художника, зокрема, шедеври української книжкової графіки – ілюстрації Василя Седляра до «Кобзаря» Тараса Шевченка 1931 та 1933 років, які майже вісім десятиліть залишалися невідомими та недоступними любителям мистецтва. Видання побудоване на використанні широкого кола архівних документів, авторських замальовок, ескізів, фотографій, листів, які зберігаються в державних та приватних збірках.

   Детальніше про життя і творчість Василя Седляра ви можете дізнатися за посиланням: https://uain.press/blogs/vasyl-sedlyar-najvydatnishyj-poslidovnyk-shkoly-bojchuka-1217241 ,

а ще краще — приходьте до нас та читайте справжні українські книги!

     Завжди чекаємо на вас у відділі мистецтв нашої бібліотеки!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?