Літературно-історичний марафон
«Твої сини, Україно, твій біль, твоя слава»
Травень наповнений пам’ятними та важливими для українців датами:
8 травня – День пам’яті та примирення;
9 травня – День Перемоги;
14 травня ̶ День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни;
16 травня ̶ День пам’яті жертв політичних репресій;
18 травня ̶ День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
У ці дні ми вшановуємо подвиг українського народу у Другій світовій війні, висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять тих, хто загинув на фронтах, в окопах, і тих, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
ДОБМ ім. М. Свєтлова проведе у ці пам’ятні дні літературно-історичний марафон «Твої сини, Україно, твій біль, твоя слава», в ході якого представить низку видань про події Другої світової та роль українців в них.
Розпочнемо з двотомного видання
«Україна в Другій світовій війні: історичні нариси»
(видавництво Наукова думка, 2011).
Книги одразу створюють враження ґрунтовності та всеосяжності, вони містять найновіші наукові дослідження українських істориків, присвячені становищу України під час Другої світової війни. Укладачі збірника намагались якомога докладніше та об’єктивніше висвітлити всі аспекти життя українців під час Другої світової.
Книги містять і розділи: «Початок Другої світової війни. Бойові дії на німецько-радянському фронті», «По інший бік лінії фронту», «Повсякденне життя населення в роки окупації», «Соціокультурні процеси воєнної доби», «Грані війни», «Радянська економіка в роки війни та відбудовний період», «Підсумки війни. Меморіалізація пам’яті».
Попри наукову спрямованість книги написані досить легкою та емоційною мовою, містять і конкретні цифри та факти і відчутні спроби дати їм об’єктивну, непропагандистську оцінку. Ці книги для кожного, хто цікавиться темою становища українського народу під час Другої світової війни, незалежно від віку та переконань.
Україна в Другій світовій війні: погляд з XXI століття. Історичні нариси. У 2 кн. Кн.1 / Ред. В. А. Смолій, Г. В. Боряк , Ю. А. Левенець та ін..– К.: Наукова думка, 2011.– 732с.
Україна в Другій світовій війні: погляд з XXI століття. Історичні нариси. У 2 кн. Кн.2 / Ред. В. А. Смолій, Г. В. Боряк , Ю. А. Левенець та ін..– К.: Наукова думка, 2011.– 943с.
Будьте першим, хто прокоментує