Press "Enter" to skip to content

     Доброго дня, шановні друзі! Наближається велике свято — 30-річчя Незалежності нашої України. Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова буде знайомити вас з митцями, які створювали і продовжують творити незалежне, суто українське національне мистецтво як величезне культурне явище у загальносвітовій культурі.

     Раді познайомити вас з нотним виданням “Співає український народний хор імені Г. Верьовки” видавництва Київ “Музична Україна”. Ця збірка репертуару славетного хорового колективу буде цікава в першу чергу хоровим диригентам та артистам хору, студентам та викладачам фахових коледжів та вишів.  Також зацікавить цей репертуар і музикантів-аматорів.

     Окрасою і гордістю українського мистецтва, діамантом української хорової культури є Національний заслужений хор України, що носить ім’я свого засновника — відомого українського композитора і хорового диригента Григорія Гурійовича Верьовки.  У вересні 1943 року композитор, хоровий диригент Григорій Верьовка, згуртувавши навколо себе молодих ентузіастів, талановитих виконавців з народу, створив самобутній колектив, який розвивав і поширював найкращі пісенні традиції, котрі сягають корінням глибоких народних джерел. Український державний народний хор поєднав у собі своєрідний стиль і манеру народного співу із сучасною виконавською культурою і професійною майстерністю. Самобутність і високохудожність виконання, музикальність і гнучкість фразування, дивовижне розмаїття голосів, поєднання емоційності та стриманості, душевної відкритості ті доброзичливого гумору, чистоти й безпосередності – ось чим зачарував і прихилив серця шанувальників Національний заслужений академічний український народний хор. Репертуар хору сягає від автентичного фольклору до класичних обробок  a-capella, творів сучасних композиторів; від вокально-хореографічних сцен, композицій, народних дійств до фольк-опери. Колективові стало доступним і підвладним те, що раніше в народному хорі здавалося неможливим. Сьогодні колектив невпинно шукає шляхи ще глибшого взаємопроникнення народного й академічного хорового мистецтва, вражає високопрофесійною майстерністю виконання.

     Запрошуємо шанувальників хорового співу до відділу мистецтв нашої бібліотеки!

#НашаНезалежність
#ТиУменеЄдина
#Марафон_30

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?