Доброго дня, шановні друзі! Наближається велике свято — 30-річчя Незалежності нашої України. Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова буде знайомити вас з митцями, які створювали і продовжують творити незалежне, суто українське національне мистецтво як величезне культурне явище у загальносвітовій культурі.
Раді презентувати вам нотні видання фортепіанної музики славетного українського композитора Мирослава Скорика, які особливо зацікавлять учнів та педагогів музичних шкіл, студентів та викладачів творчих коледжів та вишів.
Мирослав Михайлович Скорик народився 13 липня 1938 у Львові (Україна). З дитинства захоплювався музикою. Після закінчення школи Скорик вступив до Львівської консерваторії (клас композиції А М. Солтиса і клас історії та теорії музики С.Ф. Людкевича), яку закінчив у 1960 році. Через 4 роки подає надії музикант закінчив аспірантуру Московської консерваторії. У 1964 році Скорик починає викладати у Львівській консерваторії. Через 2 роки стає викладачем Київської консерваторії. У 1967 році Мирослав Скорик пише дисертацію «Ладові особливості музики Прокоф’єва», яка була видана в Києві через 2 роки окремою книгою, і стає кандидатом мистецтвознавства. З 1971 року — доцент, з 1985 року — професор кафедри композиції. За час своєї діяльності написав кілька концертів для симфонічного оркестру, балет «Каменярі» (1967), мюзикл «Пісні Арлекіна» (1978), чотири романсу для голосу і фортепіано. Його твори звучать не тільки в Україні і Росії, але і за кордоном. Крім цього Мирослав Скорик писав музику для спектаклів і кінофільмів, естрадні пісні. Часто виступає як диригент. У 2005 році Скорик був главою фестивалю «Червона рута». Народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член-кореспондент Академії мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри композиції Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенко, голова Львівського відділення Спілки композиторів України, секретар Спілки композиторів України, Герой України — Мирослав Михайлович Скорик нагороджений орденами і медалями.
На жаль, 1 червня 2020р. композитор пішов з життя, але лишив рідній країні величезний творчий спадок та став класиком української музики!
#знамениті_українці
#ТиУменеЄдина
#НашаНезалежність
#Марафон_30
Будьте першим, хто прокоментує