Press "Enter" to skip to content

 

Іздрик, Юрко.

Інші речі : поезія / Ю. Іздрик ; графіка та колажі Ю. Іздрик. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 288 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Аннотация: Вірші Юрка Іздрика мають особливий оптичний ефект наближення до самої зіниці ока. Так близько, що опиняєшся всередині вірша, зрештою, всередині життя поета чи ліричного героя і проживаєш як своє власне, таким воно є реальним. Може, в цьому і полягає феномен Іздрика. Яким би він не був тонально різним – чи пронизливо ліричним, чи жорстко іронічним, він залишається рідним, твоїм, тобою віддзеркаленим. Тут, окрім віршів, є ще й колажі поета, ці «інші речі» проступають у словах і малюнках, тим самим творять тіло однієї єдиної речі – книжки як артефакту життя.

 

Ільченко, Олесь.

Порт Житана : роман / О. Ільченко. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2020. – 256 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Аннотация: «Порт Житана» – затишний ресторанчик на березі мальовничого Женевського озера. У різний час він стає особливим місцем для Марка Мазура, українського художника-емігранта, який прославився своїми авангардними роботами в міжвоєнному Парижі, і Сергія Коваленка, мистецтвознавця, що збирає колекцію для впливового київського олігарха й намагається розкрити загадку таємничого зникнення свого славетного земляка. «Порт Житана» – це роман, у якому історія тісно переплетена із сучасністю, а мистецтво – із людськими долями і стосунками. Це роман про вимушену втечу й неодмінне повернення, фальшиву «любов» і справжнє кохання, про щоденний вибір, який здійснює людина.

 

Ісберг, Фріда.

Сверблячка : оповідання / Ф. Ісберг ; пер. з ісланд. В. Кривонос ; іл. Н. Кушнір. – К. : Видавництво, 2021. – 178 с

  Перевод заглавия:  Kláði / F. Isberg

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Аннотация: Дебютна збірка оповідань ісландської письменниці «Сверблячка» («Kláði»), в якій змальовується внутрішній світ сучасної молодої людини європейського міста. Тут і конфлікт поколінь як конфлікт соціальних ідеологій, місце і роль релігії в особистому житті, межі самотності і довіри, залежність від сучасних інформаційних технологій, смерть близьких і пам’ять про них, сексуальна об’єктивація і права жінок, мова як картина колективної й індивідуальної свідомості тощо. Фріда Ісберґ – дуже ісландська авторка, її твори сповнені сучасної ісландської специфіки, одначе будуть цілком близькими і зрозумілими сучасній молоді (втім, не лише!) і, поза сумнівом, не залишать байдужими і українського читача.

 

Ішігуро, Кадзуо.

Ноктюрни. П’ять історій про музику та смеркання : коротка проза / К. Ішігуро ; пер. з англ. А. Маслюх. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 216 с

  Переклад назви:  Nocturnes: Five Stories of Music and Nightfall / K. Ishiguro

Примірники: всього:1 – ВМ

Аннотация: Кадзуо Ішіґуро, один із найвідоміших романістів світу, уперше постає перед читачами також і автором малої прози. Він створює цикл з п’яти оповідань, вишуканих, динамічних, пов’язаних між собою одним із основних персонажів – музикою. Читати ці оповідання – це ніби дивитися старе добре кіно. Ось співак, який у гонитві за минулою славою втрачає єдине, що справді цінував. І чоловік, друзі якого, як виявилося, цінують у ньому лише добрий смак до музики. І ще один співак та композитор, який, долаючи творчу кризу, мимоволі прискорює розпад шлюбу ледве знайомої йому пари. А обдарований, але недооцінений джазовий музикант вирішує, що налагодити кар’єру йому допоможе… пластична хірургія. І насамкінець молодий віолончеліст, який зустрічає дивну наставницю, котра обіцяє розкрити його талант. Так чи інак, саме музика призводить їх усіх до кульмінаційної точки: іноді кумедної, іноді трагічної, іноді бентежної в своїй неосяжності.

 

Абдулаева, Гульнара.

Крымские татары: от этногенеза до государственности : монография / Г. Абдулаева. – К. : Гамазин, 2021. – 448 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Аннотация: Книга «Крымские татары. От этногенеза до государственности» – не просто очерк о жизни и становлении крымских татар как этноса, это прекрасная возможность для читателей любого возраста узнать и поразмыслить в историческом (а часто и в политическом) ракурсе о том, кто же такие на самом деле крымские татары, крымчаки, караимы, откуда они взялись и как сформировались как народ. И почему сейчас они наряду с другими, к сожалению, малочисленными этническими группами вынуждены отстаивать свой статус коренного населения полуострова, и какова их роль в формировании современной Украины. Детальное исследование крымского историка Гульнары Абдулаевой поможет восстановить многовековую этническую историю крымских татар и других коренных народов Крыма, развеет множество навязанных псевдомифов, продемонстрирует национальную самобытность, уникальность и ценность этноса крымских татар для человеческой цивилизации. Книга для тех, кому важна история без купюр.

 

Андрич, Іво.

Проклятий двір : роман / І. Андрич ; пер. із серб. А. Любка. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 136 с

  Переклад назви:  Prokleta avlija / I. Andric

 Примірники: всього:1 – АБ

Аннотация: «Проклятий двір» – один із найкращих і найвідоміших романів Нобелівського лауреата з літератури Іво Андрича. Цей роман побудовано за принципом «історія в історії», що дозволило письменнику поєднати одразу кілька оповідей. Одна з них відбувається на початку минулого століття в стамбульській тюрмі, куди лиха доля закинула монаха-францисканця з Боснії. Інша ж історія сягає XV століття і оповідає про реальну долю Джем-султана, який бореться за владу зі своїм братом Баязидом ІІ. Попри напружений сюжет, це ще й філософський роман, у якому притча про братів-суперників переростає в роздум про сутичку романтичного й прагматичного начал, а «проклятим двором» стає не тільки тюремне подвір’я, а й саме людське життя.

 

Асєєв, Станіслав.

“Світлий Шлях”: історія одного концтабору=”Светлый Путь”: история одного концлагеря : коротка проза / С. Асєєв ; пер. з рос. В. Стах. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 448 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: В’язниця, що насправді є концтабором, де застосовують моторошні тортури, діє в сучасній Україні. За тюремним парканом немає жодних законів, тут зовсім інше життя: у приниженні, страху й непевності, з ранами та слідами опіків на тілі, з болем від переламаних кісток і часто – від зламаної волі й свідомості. Тут головне завдання -вижити, коли жити вже не хочеться й від тебе майже нічого не залежить, зберегти здоровий глузд, коли вже близький до божевілля, залишитися людиною в нелюдських умовах, де віра, прощення, ненависть і навіть погляд між катом і жертвою набувають інших сенсів. Щоб вижити в пеклі концтабору, журналіст Станіслав Асєєв написав цю книжку – відверту, емоційну, глибоку, в якій питань більше, аніж відповідей, бо життя людей після звільнення з полону назавжди розділилося на «до» і «після». Переклад українською мовою поданий поруч із оригіналом.

 

Бардуго, Лі.

Дев’ятий Дім : роман / Л. Бардуго ; пер. з англ. Є. Даскал. – Х. : Віват, 2021. – 475 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  Ninth House / L. Bardugo

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Алекс Стерн – дівчина з непростим минулим, яка виросла в Лос-Анджелесі, рано кинула школу й потрапила в компанію старших, де в пошані була травичка і бульбулятор передавали по колу. І ось Алекс, єдина вижила після жорстокого вбивства, просто на лікарняному ліжку дістала пропозицію вступити до Єля, престижного університету. Але що криється за цією пропозицією? Адже університет виявився осередком таємних товариств, що спеціалізуються на окультизмі й магії, і за всім цим здійснює нагляд таємничий Дев’ятий Дім. Саме за діяльністю цих товариств, поміж членів яких багато дуже впливових людей, і доручили стежити Алекс – у цьому їй допоможуть навички аутсайдерки й здатність бачити привидів. Щоб розкрити змову, історія якої нараховує понад сто років, дівчині доведеться розплутувати жахливі таємниці, балансуючи між світом живих і світом мертвих, і спостерігати за моторошними окультними маніпуляціями.

 

Бгаргава, Рогіт.

Завжди їжте лівою рукою. 15 секретів досягнення успіху в роботі й щоденному житті : поради / Р. Бгаргава ; пер. з англ. Н. Климчук. – Х. : Віват, 2020. – 160 с. – (Саморозвиток)

  Переклад назви:  Always Eat Left Handed / R. Bhargava

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Більшість порад зазвичай очевидні, але в цій важливій книжці немає місця банальності. Ви дізнаєтеся, що іноді корисно переривати й доводити людей до сліз, а також про те, як зволікання допомагає досягати успіху. Ретельно дібрані поради та несподівані історії Рогіта Бгарґави спонукатимуть вас мислити прогресивно й допоможуть дійти висновку, що певні суперечливі моделі поведінки допомагають стати успішним у роботі й в особистому житті. Для всіх, хто будь-коли засмучувався, почувши очевидні чи загальні поради, і хоче чогось більшого й кориснішого, ця книжка стане в нагоді. Руйнуйте бар’єри, вирізняйтеся й вигідно позиціонуйте себе, адже тепер ви маєте безліч доступних ідей, якими можете скористатися негайно.

 

Белянский Паштет, Павел.

Бабушка умирать не любила : новеллы / П. Белянский Паштет. – К. : Гамазин, 2021. – 204 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: “Бабушка умирать не любила” – новая книга украинского русскоязычного автора Павла Паштета Белянского. Эта история жизни шахтерской семьи, сотканная из новелл и рассказов. Жестокая, красивая, откровенная, правдивая и актуальная сага о трех поколениях одной семьи, которые всю жизнь стремятся к личному счастью в своем доме, но в котором никогда не было любви, и поэтому каждый из них до конца своих дней остается одиноким, даже в окружении многочисленных родственников. Ценители творчества обязательно узнают неповторимый иронический стиль автора, а те, кто будет только знакомиться с ним, откроют внимательного и проникновенного литератора.

 

Бенза, Софія.

Назустріч собі : оповідання для підлітків / С. Бенза. – К. : ВЦ “Академія”, 2021. – 160 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Світ цікавий і складний, коли починаєш його бачити по-дорослому. Щодня – нові ідеї, сумніви й неоднозначний досвід. Герої оповідань цієї книжки пробують усе, що відкриває життя, наражаються на жорсткі обставини й отримують пекучі удари. Такий їхній шлях назустріч собі. Вони наївні й раціональні, закохані й розчаровані, романтичні й цинічні. Юній героїні непросто сприйняти закоханість однокласника, її бентежить увага вчителя, і їй боязко шукати правильну відповідь на те, що відбувається. Таку ж, як і вона, дівчину переслідують власні помилки, хоч як їй хочеться те забути. Надумане відсторонення від усього романтичного ввергає їхню ровесницю в коловорот подій, у яких дивом ніхто не постраждав. Заманлива гра в інтернеті виявилася насправді смертельно небезпечною. Навіть, здавалося б, у безвиході є шанс довести, що слабачка – це не про тебе, й активувати план «Б». Шість захопливих – драматичних і ліричних – дівчачих історій. А історії дівчат без хлопців не відбуваються.

 

Блек, Голлі.

Королева порожнечі. Кн. 3 : роман-фентезі: для підліт. / Г. Блек ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Віват, 2020. – 320 с. – (Книжкова полиця підлітка)

  Переклад назви:  The Queen of Nothing / H. Black

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Владу завжди легше захопити, ніж утримати. Джуд засвоїла цей урок, звільнивши з-під свого контролю короля Кардана й наділивши його всевладністю. Тепер, ставши смертною правителькою Фейрі у вигнанні, Джуд залишається безсилою і спохвачується лише після зради Кардана. Вона вичікує, рішучо налаштована повернути собі все, що він у неї забрав. Утілення задуму прискорює її близнючка Терін, чиє життя опинилося в небезпеці. Щоб урятувати сестру, Джуд має ризикнути, повернувшись до зрадливого Двору Фейрі. От тільки Ельфгейм не такий, яким вона його залишила. На волю виривається заснуле, та все ж потужне прокляття, краєм шириться паніка, що змушує Джуд обирати між честолюбністю і людським єством…

 

Блек, Голлі.

Лихий король. Кн. 2 : роман-фентезі: для підліт. / Г. Блек ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Віват, 2020. – 336 с. – (Книжкова полиця підлітка)

  Переклад назви:  The Wicked King / H. Black

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Джуд перетворила розбещеного й байдужого принца Кардана на маріонетку у своїх руках. Тепер, коли він став правителем, маніпуляторка контролює всі його вчинки і стоїть за кожним його рішенням. Одначе Джуд балансує на тонкій кризі, щомиті ризикуючи власною головою. А тим часом народ Краю Фейрі розпочав гру, яка обернулася серйозною небезпекою для Джуд і Кардана. Дівчина не має ані друзів, ані прибічників. Безжальне лезо смертоносного клинка вже нависло над її шиєю. Та найболючішим ударом для Джуд стало розчарування, яке приніс їй Кардан: жорстокий принц перетворився на лихого короля. Ніхто у Краю Фейрі, навіть сама Джуд, не здогадується, чого їм чекати від його правління…

 

Блоха-Макаров І. М.

Не вигадані історії : проза / І. М. Блоха-Макаров. – Дніпро : Журфонд, 2020. – 148 с

 Экземпляры: всего:1 – КХ(1)

Анотація: Усе, що тут описано, було насправді.Просто захотілося поділитися цими спогадами з людьми. Можливо, хтось і себе впізнає в цих розповідях і відгукнеться.

 

Бойко, Олександр.

Новітня історія України 2014-2019 рр. : навч. посіб. / О. Бойко. – К. : ВЦ “Академія”, 2020. – 160 с. – (Альма-матеp)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У навчальному посібнику охарактеризовано 2014-2019 роки новітнього етапу історії України. Проаналізовано стартові умови та потенційні можливості розгортання державотворчого процесу після проголошення незалежності, розкрито сутність і особливості кризи української державності у 2013-2014 роках, передумови та перебіг Революції гідності, причини та напрями гібридної війни Росії проти України, основні тенденції сучасного суспільного розвитку. Для студентів вищих закладів освіти.

 

Браун, Пітер.

Втеча дикого робота : казка / П. Браун ; пер. з англ. С. Орлова ; іл. П. Браун. – Х. : Віват, 2020. – 288 с. : іл. – (Світовий бестселер)

  Переклад назви:  The Wild Robot Escapes / P. Brown

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Пригоди лише починаються… Ця дивовижна книжка є продовженням історії про унікальну роботку на ім’я Роз, яка навчилася мови тварин і стала матусею для гусеняти Яснодзьобика. Щойно Роз призвичаїлася до життя на дикому острові, як опинилася в пастці на фермі, що належить родині Шерифів. На неї знов чекають карколомні випробування: битва з торнадо й напад вовчої зграї. А ще вона знаходить нових друзів. Роз мріє повернутися на рідний острів, тож вирушає в небезпечну мандрівку. Разом із Яснодзьобиком вона долає лісові хащі, високі гори й морські простори. Проте в шумному місті роботка стикається з найстрашнішою загрозою – людьми… Чи досягне Роз своєї мети? Чи здобуде омріяну волю?

 

Бурховецкий, Денис.

Корпоративная магия : науч.-попул. изд. / Д. Бурховецкий. – К. : “Агентство “ІРІО”, 2020. – 144 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Корпоративная магия – это книга для тех, кто хочет сплотить свой коллектив и развить корпоративную культуру. Основываясь на опыте сотрудничества с сотней компаний, автор говорит о корпоративах, как об инструментах развития коллектива. Книга поможет вам устроить эффективное корпоративное мероприятие. Вы поймёте, чего на самом деле хотят ваши сотрудники.????

 

Бюссі, Мішель.

Змарновані мрії : роман / М. Бюссі ; пер. з фр. О. Абраменко. – Х. : Віват, 2020. – 464 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  J’ai du rêver trop fort / M. Bussi

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Наталі й Олів’є мають усе, що можна бажати для родинного щастя: двох дорослих доньок, будинок на березі Сени, улюблену роботу. Аж раптом низка дивних збігів змушує жінку згадати епізод із молодості, який стосується її давньої таємниці. Події розгортаються в тій самій послідовності, що й двадцять років тому. Це може бути чийсь кепський жарт, дріб’язкова помста або просто її власна уява, розбурхана спогадами… А коли збігів між минулим і сьогоденням виявляється забагато, Наталі стає лячно. Хтось намагається змусити її знов це пережити. І коли минуле і сьогодення стають такими схожими, що це не можна пояснити раціонально, невже Наталі повинна повірити, що час можна повернути назад?

 

Вандера, Гленді.

Там, де ліс зустрічає зорі : роман / Г. Вандера ; пер. з англ. О. Гульовата. – Х. : Віват, 2020. – 368 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  Where the Forest Meets the Stars / G. Vanderah

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Орнітолог Джоанна Тіл від ранку до ночі працює над польовими дослідженнями. Робота з дисертацією допомагає жінці опритомніти після втрати матері та власної боротьби з раком. Якось у неї на подвір’ї з’являється дивна дитина і стверджує, що прибула з особливою іншопланетною місією. Відтепер дослідниця має чималий клопіт. Як бути з дівчинкою, котру так просто не здаси в поліцію, адже вона спритно втікає від усіх чужаків, окрім Джо? Її нема в списках зниклих дітей штату Іллінойс, до того ж поведінка маленької розумниці Урси чимраз більше вказує на її незвичайне походження. Мимохіть помічником Джо стає сусід Ґебріел Неш, продавець домашніх яєць. Після знайомства з Урсою в життя цих двох персонажів увірвуться не лише містичні зоряні чари, але й відлуння чужих таємниць і злочинів.

 

Ванклостер, Ален.

Прісний сир з полином=Cream cheese with wormwood : вірші / А. Ванклостер ; пер. з нідерл. на англ. М. Далі ; пер. з нідерл. на укр. Т. Наконечна ; іл. А. Ванклостер. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 128 с. : іл.

  Переклад назви:  Cream cheese with wormwood / A. Vanclooster

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Збірка, яку витримаєте в руках є особливою. Найперше тим, що автор Ален Ванклостер є іноземцем, який так тонко відчув близьку нам тему Чорнобильської катастрофи (за що особисто я йому щиро вдячна). А також тим, що ці вірші кожен окремо читалися б як просто філософська лірика, але всі разом вони складаються в ліро-епічну розповідь про трагедії маленьких людей, об’єднані в загальнолюдську катастрофу. Особливого звучання книзі надають ілюстрації автора, які перетворюють його роботу на складний мистецький об’єкт у багатьох рівнях, примушуючи читача й собі заглибитися в розповідь і ще раз її зрозуміти і переосмислити для себе через літературну і мистецьку призму Алена Ванклостера. Я тішуся, що незважаючи на сумніви (це мій перший переклад з нідерландської), я все ж погодилась узятися за цей проект і допомогла йому зазвучати українською. Дуже хочеться, аби ця історія торкнулася сердець українських читачів, водночас давши нагоду нам самим ще раз порозважати над нашою історією і, для когось вкотре, а для когось уперше, зробити висновки. Таїсія Наконечна.

 

Вздульська, Валентина.

Вільям Шекспір : біографія / В. Вздульська ; іл. М. Мороз. – К. : “Агентство “ІРІО”, 2018. – 144 с. : кол.іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Вільям Шекспір – драматург, життя якого сповнене таємниць та загадок. Він став справжнім майстром своєї справи завдяки своїй праці та наполегливості. Ця біографія допоможе дитині знайти свій особистий шлях та здобути віру в себе. Про кого із своєї сім’ї Вільям Шекспір написав трагедію «Гамлет»? Чому людей непокоять таємниці життя Шекспіра? Скільки років було Вільяму, коли він одружився? Що саме письменник змінив назавжди в драматургії? Відповіді на ці та інші питання стосовно життя найвеличнішого англомовного письменника – Вільяма Шекспіра – ваша дитина знайде в нашій книжці.

 

Винницький, Михайло.

Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності / М. Винницький ; пер. з англ. Р. Клочко ; авт. передм. С. Плохій. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 560 с

  Переклад назви:  Ukraine’s Maidan, Russia’s War. A Chronicle and Analysis of the Revolution of Dignity / M. Wynnyckyj

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності» – книжка Михайла Винницького, у якій детально та послідовно висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах. Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». А згодом написав цю книжку, яка вперше побачила світ 2019-го року англійською мовою і стала внеском автора у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні.

 

Власенко, Ірина Володимирівна.

Всередині яблука : роман / І. В. Власенко. – К. : Кондор, 2021. – 208 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Що робити професійному психологу, який має витягувати людей із безодні, але сам висить на волосині відчаю і зневіри? Хто допоможе йому повернути сенс життя? Невже цей дивак у пластикових капцях, сільський філософ і вічний мандрівник, який блукає безкрайнім Борщагівським полем і живе, наче всередині яблука. А може, секрет щастя знає справжній Шекспір, таємницю якого вдалося розгадати головному герою.

 

Власенко, Ірина Володимирівна.

Спіраль мовчання : роман / І. В. Власенко. – К. : Кондор, 2021. – 204 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: На тележурналістку Вікторію Терелецьку після виборів нападає безсоння. Вона впевнена, що це не випадковість. Чотири роки тому з нею вже відбувалося щось подібне, і тоді безсоння привело до жахливих і трагічних подій в її житті. Аналізуючи минуле і сьогодення, вона розуміє, що спіраль мовчання, в який вона весь час ховалась від реальності, розкрутилась у зворотній бік до вихідної точки непереборної правди. Тепер потрібно знайти в собі сміливість і сили її прийняти.

 

Гібсон, Вільям.

Занулення. Кн. 2 : роман / В. Гібсон ; пер. з англ.: О. Любарська, О. Стукало. – К. : Видавництво, 2021. – 288 с. – (Кіберпростір)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Дія відбувається в тому ж похмурому відносно близькому майбутньому, що й дія «Нейроманта», однак цього разу Ґібсон приділяє значно більше уваги дійовим особам і світові, де їм випало жити. Три на позір не пов’язані історії збігаються в несподіваному фіналі. Корпоративний найманець допомагає відомому вченому змінити місце роботи, мистецтвознавиця-галеристка шукає автора таємничих артефактів, стилізованих під роботи давно померлого художника, юний кібержокей робить перші кроки в матриці й зустрічає тих, кого там бути не може, – і все це за кілька років після подій, описаних у «Нейроманті».

 

Гібсон, Вільям.

Нейромант. Кн. 1 : роман / В. Гібсон ; пер. з англ.: О. Любарська, О. Стукало. – К. : Видавництво, 2020. – 320 с. – (Кіберпростір)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Канонічний твір у жанрі «кіберпанк», Відзначений премією «Неб’юла» (1984), «Г’юґо» (1985) і Меморіальною премією імені Філіпа Діка. Це перший роман Ґібсона, який відкриває трилогію «Кіберпростір», наступні томи якої теж вийдуть українською. У цьому творі розглянуті такі поняття, як штучний інтелект, віртуальна реальність, ґенна інженерія, транснаціональні корпорації, кіберпростір (комп’ютерна мережа, матриця) задовго до того, як ці поняття стали популярними в масовій культурі.

 

Гібсон, Вільям.

Чужий 3 : комікс / В. Гібсон ; пер. з англ. Н. Гриценко ; мал. Дж. Крістмас. – К. : Видавництво, 2020. – 136 с

  Переклад назви:  Alien 3 / W. Gibson’s

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Натхненний Холодною війною, Ґібсон наповнив світ Чужого новими барвами, політичними інтригами, несподіваними експериментами і, звісно, лишив достатньо простору для хтонічного жаху. Одразу після подій фільму «Чужі», космічний корабель «Сулако» із замороженими тілами Ріплі, Гікса, Ньюта й Бішопа перехоплений Союзом Прогресивних Народів. Але силам СПН невідомо, що на борту є ще один смертоносний пасажир. Бажання двох урядових титанів розробити найпотужнішу зброю масового ураження, перетворить цей світ на хаос. Ґібсон узяв наявні у франшизі елементи бодігорору і підніс їх до невимовно жахаючих масштабів. Чужим надали нові терени для дій, а Ґібсон органічно розвинув світ серії без надміру пояснень чи метафоризації Холодної війни.

 

Гармон, Емі.

Що знає вітер : роман / Е. Гармон ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Віват, 2020. – 448 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  What the Wind Knows / A. Harmon

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Енн Ґаллагер виросла на розповідях свого дідуся про Ірландію. Після його смерті вона вирушає на батьківщину покійного, щоб розвіяти прах над озером біля маєтку. Енн потрапляє в грозу, і якась таємнича сила відкидає її на вісімдесят років назад – в Ірландію 1921 року. У країні саме точиться громадянська війна. Дівчину рятує, а відтак допомагає їй пристосуватися до геть іншої історичної епохи доктор Томас Сміт. Разом вони долучаються до боротьби за незалежність Ірландії. Енн закохується у свого рятівника. Та чи готова вона відпустити колишнє життя заради кохання, якого вже й не сподівалася спізнати? І чи цей вибір справді за нею?

 

Гарсія, Ектор.

Ічіго-ічіє. Японське мистецтво проживати незабутні моменти : попул. вид. / Е. Гарсія, Ф. Міральєс ; пер. з ісп. О. Ігнатова. – Х. : Віват, 2020. – 160 с. – (Саморозвиток)

  Переклад назви:  Ichigo-Ichie. El arte japones de vivir momentos inolvidables / H. Garcia

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ми маємо цінувати кожну мить за те, що вона нам дає. Якщо ж ми відпустимо її, не насолодившись нею, то втратимо цю можливість назавжди. Започаткувавши світову тенденцію своєю першою розвідкою, автори книжки «Ікіґаї. Японські секрети довгого і щасливого життя», перекладеної 50 мовами, розкривають концепцію, що покликана змінити життя мільйонів читачів. Завдяки їм ви навчитеся: цінувати унікальність моменту; інтегрувати в наше життя дзен, якого Стів Джобс навчився у свого японського наставника і який став запорукою його успіху; бути відкритим для творчості. Опануйте мистецтво ічіґо-ічіє та насолоджуйтесь кожною миттю щодня.

 

Гарт, Роб.

Сховище : роман / Р. Гарт ; пер. з англ. В. Зенгви. – Х. : Віват, 2020. – 416 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  The Warehouse / R. Hart

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Людство потерпає від наслідків глобального потепління та браку ресурсів. Корпорація «Хмара» – чи не єдина в Сполучених Штатах оаза, яка надає роботу й комфортне житло. «Хмара» контролює американську економіку, тож усі змушені працювати на неї, щоб вижити. Свого часу ця компанія зруйнувала життя Пакстона, колишнього бізнесмена, та попри це він улаштовується туди на роботу. Однак доля підкинула несподіваний подарунок він зустрів привабливу й загадкову Цинію. От тільки Пакстон не знає, що в її руках він ідеальний пішак. Цинія – шпигунка, завдання якої – вивести «Хмару» на чисту воду, явити світу те, чим насправді є ця бізнес-імперія. Викрита правда шокує майбутнє, якого прагне «Хмара», – дистопічне жахіття, до якого щодня наближається людство.

 

Гаффінгтон, Аріанна.

Досягай і процвітай. Про життя сповнене здоров’я, мудрості й відчуття дива : попул. вид. / А. Гаффінгтон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 256 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Нескінченна погоня за грошима та владою – нинішніми критеріями успіху – закінчується вигоранням, хворобами, крахом особистих стосунків і, за іронією долі, – кар’єри. За словами Аріанни Гаффінґтон, сучасне визначення успіху нас вбиває. Тому вона закликає переосмислити звичні його критерії й формулює нові: добре самопочуття, мудрість, уміння дивуватися і творити добро. У цій книжці авторка відверто розповідає про те, як важко їй давалося поєднувати роботу і виховання двох доньок, жонглювати бізнесовими питаннями і сімейними справами. Цей шалений танець «подарував» їй не менш шалений стрес і клопоти зі здоров’ям, та вона зуміла з цим впоратися, бо знайшла для себе той шлях, який приносить радість, а не виснаження. Спираючись на сучасні дослідження у сфері психології, спорту й фізіології, авторка ділиться дієвими практиками, що допоможуть кожному з нас змінити застарілу формулу успіху, а за нею – і власне життя.

 

Гживачевський, Томаш.

Кордони мрій. Про невизнані республіки : репортажі / Т. Гживачевський ; пер. з пол. Н. Ткачик. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 304 с

  Переклад назви:  Granice marzen. O panstwach nseuznawanych / T. Grzywaczewski

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Тринадцять захопливих художніх репортажів із псевдореспублік затягують читача в чорні діри альтернативних, але водночас таких справжніх реальностей. Абхазія, Південна Осетія, Нагірний Карабах, Придністров’я, «ЛНР», «ДНР» – де-юре вони не існують, де-факто там триває життя за своїми специфічними законами, надиктованими парадоксальною реальністю та невтіленими мріями про незалежність.

 

Гласенко, Симор.

Нуар по-українськи : роман / С. Гласенко. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2017. – 272 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Слідчий Олег Самчук отримує чергове завдання: відшукати зниклу жінку, слід якої губиться у Чернівцях. Однак у пошуках Оксани він відкриває щось лячне в собі. Пристрасть чи любов, усталене життя чи привабливість змін, убивство чи самопожертва – на такі питання мають знайти відповіді персонажі. Кримінальна драма «Нуар по-українськи» – це другий роман Симора Гласенка, дослідника людських відносин та життєвих виборів.

 

Гласко, Марек.

Красиві двадцятилітні : оповідання / М. Гласко ; пер. з пол. О. Бойченко ; авт. післясл. О. Бойченко. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2017. – 224 с

  Переклад назви:  Piękni dwudziestoletni / M. Hlasko

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Красиві двадцятилітні» – автопортрет культового польського письменника 50-60-х років Марека Гласка на тлі комуністичної Польщі й не набагато розумнішої Франції, упокореної Німеччини і войовничого Ізраїлю, а також ідеологічного тиску і богемних розваг, міліцейського шантажу і нічних ресторанів, психіатричних клінік, в’язниць і борделів. Написана «дивною мішаниною жаргону, урядових повідомлень, лексики вулиці й партійних зборів», ця пародія на автобіографію – попри весь її художній вимисел – є одним із найправдивіших літературних відображень найбрехливішої епохи в історії Східної Європи і найвідомішою книжкою автора, яка дотепер продовжує здобувати собі численних прихильників у всьому світі.

 

Глуховський, Дмитро.

Метро 2034 : роман / Д. Глуховський ; пер. з рос. Б. Щавурський. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 352 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Кінець світу. Продовження історії. Не минуло й року після пам’ятних подій на станції ВДНГ, про що йшлося у попередній частині трилогії «Метро 2033», як рештки людства стикаються з новими небезпеками. Цього разу об’єктом безнастанних нападів монстрів стає «Севастопольська» – найпівденніша станція. Доля станції та її мешканців залежить від поставок боєприпасів, які несподівано припиняються: відправлені каравани безслідно зникають, а зв’язок переривається. Задля з’ясування причин цієї біди і відновлення поставок у смертельно небезпечну дорогу вирушають юний Ахмед, пристаркуватий і потаємний літописець метро Гомер і таємничий та безжальний бригадир Хантер, котрий безслідно зник під час війни з чорними, а нещодавно об’явився знову; згодом до експедиції приєднується ще й Саша, дочка колишнього коменданта «Автозаводської». Шанси на повернення у них майже нульові. «Метро 2034» – культовий роман-антиутопія, один зі знакових бестселерів початку ХХІ століття: 38 мов, мільйонні наклади, екранізації, атмосферні комп’ютерні блокбастери, цілий книжковий всесвіт і справжня молодіжна субкультура.

 

Голланд, Сара Стюарт.

Вважаю, що ви помиляєтесь (проте слухаю). Як вивести розмову з глухого кута : наук.-попул. вид. / С. -С. Голланд, Б. Сільверс ; пер. з англ. В. С. Ярмольчук. – Х. : Віват, 2020. – 240 с. – (Саморозвиток)

  Переклад назви:  Holland, Sarah Stewart. I think you’re wrong (but I’m listening) / S.-S. Holland, B. Silvers

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Розмови про політику стають дедалі токсичнішими. Гострі суперечності співрозмовників призводять до конфліктів й унеможливлюють здоровий діалог. Та авторки цієї книжки, Сара і Бет, вирішили випробувати раціональний підхід до розмов про політику та суперечливих питань сьогодення, як-от медичне обслуговування, права жінок, виховання дітей тощо. Сара і Бет мають абсолютно різні погляди, але доводять: суспільно важливі проблеми треба розв’язувати лише поважаючи одне одного та з урахуванням спільних інтересів і мети, а не з позиції протистояння.

 

Гончарова, Света.

Источник сил для уставшей мамы : практические советы / С. Гончарова. – К. : “Агентство “ІРІО”, 2018. – 240 с. – (Академия Экспертов Ицхака Пинтосевича)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Мама – сердце семьи. Сердце работает постоянно, 24 часа 7 дней в неделю. Мамы ни на миг не останавливаются, заботясь о своих семьях. Когда сердце в порядке, – будет здорово и все тело. Если мама здорова, полна сил и радости – будут счастливы и ухожены дети, муж, дом. Но если сердце “сдает”, – с ним страдает все тело. Плохо маме – плохо всей семье. Что хорошего может дать мужу и детям уставшая, расстроенная женщина, живущая в хроническом беспорядке? Поэтому самое лучшее, что может сделать любящая мама для своих близких – научиться заботиться о себе и наполнять себя! Именно этому учит книга-тренинг “Источник сил для уставшей мамы”. В ней каждая мама найдет простой и практичный план для того, чтоб шаг за шагом стать здоровым, сильным и любящим сердцем своей семьи.

 

Горбонос, Андрій.

Принц на Білому Коні : повість / А. Горбонос. – Дніпро : Журфонд, 2020. – 19 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Автор зміг поєднати в одне ціле різні поняття, як кохання, загадка, іронія і прихований містичний символізм. Нетрадиційне і колоритне оповідання.

 

Готгельф, Єремія.

Чорний павук : повість / Є. Готгельф ; пер. з нім. Р. Матієв ; авт. передм. І. Дем’янова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 128 с. – (Argentum)

  Переклад назви:  Die schwarze Spinne / J. Gotthelf

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ця містична повість увібрала в себе легенди та перекази, що в цільній оповіді висвітлили релігійно-гуманістичні уявлення про добро та зло, злочин і покарання… Для читачів, які перебороли дитячі страхи, та не позбулися гостроти відчуттів.

 

Готтман, Джон М.

Сім принципів щасливого шлюбу : практичний посібник / Д. -М. Готтман, Н. Сільвер ; пер. з англ. О. Голуб. – Х. : Віват, 2021. – 336 с. – (Саморозвиток)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Джон Ґоттман здійснив революцію в аналізі й прогнозуванні шлюбу, у межах експерименту спостерігаючи за звичками подружніх пар. Він окреслив сім принципів, які допоможуть проаналізувати й зміцнити стосунки під час кризи. Автор пропонує: зміцнювати дружбу, яка лежить в основі будь-якого шлюбу; посилювати власні «мапи кохання»; зберігати любов і захоплення партнером; повертатися обличчям до партнера, а не бігти геть; давати партнерові змогу керувати ситуацією; завжди знаходити вихід із ситуації; формувати спільне бачення. Результати одного з досліджень свідчать, що 63 відсотки чоловіків і жінок, які прочитали «Сім принципів щасливого шлюбу», визнали: завдяки цим рекомендаціям їхній шлюб змінився на краще.

 

Гріффін, Енн.

Коли все сказано : роман / Е. Гріффін ; пер. П. Донченко. – Х. : Віват, 2020. – 304 с. (Шифр -599052)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Мене звати Моріс Ганніґан. Мені 84 роки. Я прожив довге життя. Чимало трапилося хорошого, поганого й такого, що я хотів би стерти з пам’яті. Цю ніч я проведу в барі готелю «Рейнсфорд Хауз». Випиваючи за тих, кого любив та ненавидів. За свого брата, заради якого ладен був на все; за дивакувату своякиню; за доньку та сина, якого не бачив роками; за покійну, та все ще кохану дружину, якій я обіцяв «довго та щасливо». П’ять чарок, щоб розповісти про своє життя. Одна ніч для сповіді. Для згадки про них – п’ятьох найважливіших людей мого життя. Лише їм відомо, ким я був насправді…

 

Грудзінська, Гражина.

Іспанська мова за 4 тижні: Інтенсивний курс іспанської мови з електронним аудіододатком : посібник / Г. Грудзінська, М. Живот-Чабрик ; за ред. С. Троць ; іл. М. Лукасіка. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 256 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Запропонований у посібнику інтенсивний курс іспанської мови зацікавить не лише тих, хто починає її вивчати, а й тих, у кого виникла потреба швидко та ефективно відтворити в пам’яті іспанську лексику і повторити граматику. До посібника додається аудіододаток із записами всіх діалогів.

 

Гудвін, Доріс Кірнс.

Лідерство у буремні часи / Д. К. Гудвін ; пер. з англ. К. Смаглій. – Х. : Віват, 2021. – 592 с. – (Історія та політика)

  Переклад назви:  Leadership in Turbulent Times / D. K. Goodwin

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Не існує єдиного рецепта лідерства. Це доводять власним життям і діяльністю президенти США – Авраам Лінкольн, Теодор Рузвельт, Франклін Рузвельт і Ліндон Джонсон. Їхні прагнення, кар’єрні шляхи й тактики ухвалення рішень геть несхожі. Проте є й дещо спільне: особлива наснага та віра у власні сили й свою націю. Ці люди започаткували глобальні державні перетворення, змінивши хід історії Сполучених Штатів і всього світу, об’єднали заради спільної мети та повели за собою співвітчизників. Їхні лідерські риси найяскравіше проявилися саме в буремні часи. І саме цей досвід варто перейняти – керівникам країн і бізнесменам, кризовим менеджерам і звичайним людям.

 

Гулей, Марта.

Ніч із дев’ятнадцяти днів : пригодницька повість / М. Гулей. – К. : ВЦ “Академія”, 2020. – 144 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Дихати в респіраторі було нестерпно. Непокоїло відчуття, що карантин у місті не для того, аби вберегти людей. Хтось невідомий добивається чогось іншого. Тільки – чого? І хто він? Кожні пів години опустілі вулиці стрясає грізний голос із гучномовця, наказуючи всім не виходити з дому. Розібратися в тому й збагнути, що робити далі, було непросто. І ні з ким порадитися: дивною стала мама, а батько взагалі кудись зник. Клас розлетівся на друзки. І Натка пропала. Міг би звернутися до Діани, але – як: він же сам її заігнорив. Небезпека зухвало насувалася з усіх боків. Тривога зжирала зсередини. І все-таки Влад вирішив знайти Діану, щоб разом розплутати страшну аферу. Тоді він навіть уявлення не мав, із ким їм доведеться боротися й через що пройти. І не сподівався знайти кохання.

 

Гулкевич, Андрій.

Кров Крихдему : роман / А. Гулкевич. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. – 472 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Зі здобуттям Аргату кривава війна не завершилася. З Півночі розпочав похід на Крихдем старий ворог, котрий давно чекав нагоди проявити свою силу. Дейлар долучився до війська принца Дунстана – спадкоємця престолу Крихдему. Дві великі армії зійшлися на полі битви, покликаної вирішити долю всього Весперу. Тож від дій героїв залежить подальший хід історії, котрій достатньо невеликого зміщення, щоб усе змести або залишити неушкодженим. Водночас, у герцоґстві Монтені розгорівся конфлікт між жорстоким вельможею та несправедливо ображеними ним простими селянами та іншими знедоленими. У проміжку між кривавими боями Дейлар ледь не стає жертвою підступу, знаходить нових друзів та намагається осягнути таємниці давньої магії.

 

Гуменюк, Надія.

Роденія, або Подорож за веселку : казкова повість / Н. Гуменюк ; худож. М. Паленко. – Х. : Віват, 2020. – 192 с. : кол.іл. – (У вирі пригод)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Однієї ночі хтось у білій тозі скрадається до книжкової шафи в кімнаті Маркіяна. Хлопчик прокидається, але помічає лише лелеку, який пролітає за вікном над зимовим озером Оконським. Після цієї таємничої зустрічі Маркіян опиняється за бузково-синім туманом, який відчиняє браму у світ «проти неба на землі», де на хлопчика чекають сміливі ірияни й недолугі й водночас грізні мободрили, дбайливий домовик та істоти з камінними душами.

 

Гутьєррес, Люсі.

Англійська для дорослих=English is not easy : довідник / Л. Гутьєррес. – Х. : Віват, 2021. – 336 с. – (Саморозвиток)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Якщо ви хочете нарешті заговорити англійською, але вивчення нудних правил у підручниках зводить вас із глузду – ця книжка саме для вас! “English Is Not Easy” не містить банальних текстів – це дотепно ілюстрований, яскравий посібник із вивчення однієї з найпоширеніших мов у світі. Ця книжка привертає увагу різнобарв’ям сленгових слів та сміливим гумором. Гортаючи сторінки, ви будете дивуватися, сміятись або навіть заперечувати авторці, але саме завдяки цьому опанування мови перетвориться на справжнє задоволення. “English Is Not Easy” – це свіжий погляд на вивчення англійської як для початківців, так і для знавців та навіть носіїв мови. “Існує два типи людей: перші легко опановують іноземні мови, а другим доводиться для цього попітніти… Але після того, як я спробувала все, довелося знайти спосіб, що допоміг би мені зберегти в голові все вивчене, зважаючи на мою жахливу пам’ять. Так виникла ідея малювати, щоб легше запам’ятати слова та граматичні конструкції. Згодом малюнків набралося на цілу книжку, а вивчення англійської стало справжнім задоволенням”. Люсі Ґутьєррес.

 

 

Діб, Аллан.

Маркетинговий план на одну сторінку. Час знаходити нових клієнтів, заробляти більше грошей і бути унікальним : практичні поради / А. Діб ; пер. з англ. М. Черник. – Х. : Віват, 2020. – 288 с. – (Бізнес)

  Переклад назви:  The 1-Page Marketing Plan: Get New Customers, Make More Money, And Stand Out From The Crowd / A. Dib

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Перший крок до успіху в мінливому світі бізнесу – це вдалий маркетинговий план, орієнтований на споживача. Що краще й детальніше ви розробите його, то легше і швидше збільшите свій прибуток. «Маркетинговий план на одну сторінку» – це ті бізнес-стратегії, які справді працюють, і Аллан Діб може легко це довести. Він започаткував і розвинув багато підприємств у різних галузях, зокрема в IT, телекомунікаціях і маркетингу. Сьогодні його тактик дотримуються як світові акули бізнесу, так і власники невеликих компаній. Ця книжка допоможе вам правильно позиціонувати свій продукт і бренд, залучити нових клієнтів і партнерів, а також вигідно вирізнятися з-поміж конкурентів і досягти неймовірного успіху.

 

Діккер, Жоель.

Зникнення Стефані Мейлер : роман / Ж. Діккер ; пер. з фр. Л. Кононович. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 784 с

  Переклад назви:  La Disparition de Stéphanie Mailer / J. Dicker

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У новому детективному романі сучасний швейцарський письменник, лауреат Гран-прі Французької академії та Гонкурівської премії ліцеїстів Жоель Діккер знову інтригує читачів розкриттям заплутаного злочину. Сорокап’ятирічний капітан поліції Джесс Розенберґ, унікальний слідчий, що розкрив усі справи, за які брався, й дістав за це прізвисько Капітан 100%, вирішує йти у відставку. На прощальній церемонії, під час якої його вшановують десятки колег, з’являється журналістка Стефані Мейлер і заявляє, що двадцять років тому в найпершій справі, яка стала визначальною в кар’єрі Розенберґа й кардинально змінила його життя, капітан припустився фатальної помилки, через яку в убивстві чотирьох людей обвинуватили невинну особу. За кілька годин Стефані Мейлер, яка самостійно провадить розслідування того давнього злочину, таємничо зникає. Капітан Розенберґ вирішує зачекати з відставкою й береться за повторне слідство…

 

Даниленко, Володимир.

Ніч із профілем жінки : роман / В. Даниленко. – К. : ВЦ “Академія”, 2020. – 224 с. – (Ім’я)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Удень її ніхто не бачив. Вона – загадкова й невпізнана. Жінка-тінь. Жінка-привид. Жінка ночі. Її не знали в обличчя. Казали, що його в неї не було. І не було тіла. Тільки чорний плащ з капюшоном. Ніхто не знав, звідки вона взялася. Люди вірили чуткам, які пробуджували страх і сподівання, що, можливо, вдасться уникнути зустрічі з нею. Але не всім це вдавалось. Ті, кого вона зустрічала, панічно боялися згадувати пережите. Ніхто не розумів, про що мовчала нічна жінка, після зустрічі з якою жорстокі ставали смиренними, пияків відвертало від алкоголю, у байдужих пробуджувалася любов, жадібні соромилися своєї скнарості, пихаті ставали скромними, а блудниці кидалися відмолювати гріхи. Вона з’являлася там, де її не чекали, і перед тими, хто того найбільше потребував. Вона була всюди, ніби читала чужі думки, бо жила в людській свідомості. Приходила, як неминучість, як прокляття, як вирок. Зненацька виринала перед очима, і тоді самотній подорожній відчував жах нічної зустрічі. Зникала раптово, як і з’являлась, лишаючи шанс на спасіння.

 

Демин, Александр.

Второе дыхание. Стихотворения, баллады, поэмы, корона / А. Демин. – Дніпро : Журфонд, 2020. – 220 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У новій книзі відомого автора зберігаються традиції і мотиви, притаманні його книгам, які побачили світ раніше. З такою філософською проникливістю зображено духовний світ нашого сучасника, розкриваються потаємні ниті, що пов’язують людину з рідною природою, утверджуються високі почуття, які вивищують поета над оточуючим світом. Олександр Дьомін успішно запроваджує у своїй творчості новий жанр поезії – корона.

 

Демин, Александр.

Днепр в огне войны : стихотворения / А. Демин. – Днепр : Журфонд, 2020. – 137 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: В новую книгу известного поэта, нашего земляка, с 1957 г., Александра Демина, где под словом Днепр подразумеваются и город, и река, вошли стихотворения о трагических и героических событиях в жизни бывшего Днепропетровска и городах, где протекает река Днепр – Киев, Кременчуг – в годы Второй мировой войны 1939-1945 гг.

 

Джіо, Сара.

На добраніч, Джун : роман / С. Джіо ; пер. з англ. Ю. Шекет. – Х. : Віват, 2021. – 288 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  Goodnight June / S. Jio

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Джун – серйозна й успішна банкірка, яка досягла професійного успіху завдяки витримці й непорушності. Коханню просто нема місця в її житті. Проте жінці дедалі важче підтримувати такий шалений ритм. Коли Джун дізнається, що в спадок від далекої родички Рубі отримала крамницю дитячих книжок, то відразу вирішує її продати. Утім у Сіетлі, куди вона вирушає, щоб організувати продаж, жінка натрапляє на інакше життя, без стресу і паніки, а також дізнається давні сімейні таємниці. Тож чи з’явиться в неї бажання, час і сила зберегти непримітну книжкову крамничку, побудовану ще 1940 року

 

Джонас, Анн.

Прийшов, побачив, переміг. 40 висловів, які створили історію : пізнавальна літ-ра / А. Джонас, Н. Рібар ; пер. з фр. О. Ларікова. – Х. : Віват, 2020. – 94 с. : кол.іл. – (Енциклопедiї)

  Переклад назви:  Veni, Vidi, Vici. 40 Citations Qui ont Marqué l’Histoire / A. Jonas

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Чому, вистрибнувши з ванни, Архімед вигукнув «Еврика!»?  Кого Діоген прохав відійти й не затуляти йому сонце?  Чому Понтій Пілат «умивав руки»?  А хто першим помітив, що гроші не пахнуть? Слова видатних особистостей дійшли до нас крізь час, завдяки спогадам багатьох людей та писемним свідоцтвам. Ці вислови стали крилатими – їх дуже часто згадують і вживають. У цій книжці подано історію 40 видатних висловів, які пережили час і стали спільною спадщиною людства. Видання стане у пригоді всім, хто цікавиться історією. Легкий і дотепний стиль викладення дозволить залучити до читання і дітей, і їхніх батьків. А неординарні малюнки потішать поціновувачів сучасного мистецтва.

 

Джувелл, Лайза.

І тоді вона зникла : роман / Л. Джувелл ; пер. з англ. С. Мокра. – Х. : Віват, 2020. – 304 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  Then She Was Gone / l. Jewell

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Напружений драматичний роман про силу материнської любові, прощення й зцілення після втрати найдорожчого. П’ятнадцятирічна Еллі Мек – наймолодша дитина в родині, кохана дівчина та амбітна учениця. Аж раптом вона зникає – безглуздо, без пояснень, тим самим перекинувши життя близьких догори дриґом. За два роки дівчину припиняють шукати, адже, за версією поліції, Еллі втекла з дому. Однак її мати Лорел вважає інакше. Від моменту зникнення Еллі минає десять років. Поліція знаходить її рештки. Остання надія дізнатися, що з нею сталося, майже згасла. Проте одного дня, коли Лорел знайомиться з харизматичним чоловіком і його дев’ятирічною дочкою Поппі, події минулого спливають у її пам’яті. Адже маленька Поппі неймовірно схожа на загиблу Еллі.

 

Дивовижні особистості, які змінили ХХ століття: 20 дивовижних дівчат, які змінили ХХ століття, 20 дивовижних хлопців, які змінили ХХ століття : наук.-попул. вид. / В. Вздульська [та ін.] ; іл. М. Мороз. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2020. – 48 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Дивовижні особистості, які змінили ХХ століття – це неймовірна та яскрава збірка біографій. Ціла книжка пізнавальних та захоплюючих розповідей про життя талановитих людей. Цікаві біографії та казкові портрети познайомлять дитину з найвидатнішими діячами минулого століття. Щодня своїми досягненнями, ідеями, творчістю, винаходами ці відчайдухи змінюють світ на краще. З цієї книжки ви та ваша дитина дізнаєтеся про таких супергероїв ХХ століття: Альберта Ейнштейна і Марію Кюрі, Соломію Крушельницьку й Ігоря Сікорського, Вінстона Черчилля і Грейс Келлі та багатьох інших. Вони винайшли літак і будували автомобілі, відкривали таємниці космосу й підводного світу, боролися з несправедливістю, знімалися в кіно, зачаровували співом, дивували спортивними рекордами… Вони надихали й надихають дітей і дорослих у всьому світі. Ви довідаєтеся, як цим дивовижним людям вдалося здобути свою «суперсилу» та досягнути мети попри всі перешкоди. Можливо, одного дня ваша дитина теж зробить щось дивовижне

 

Дніпрова Чайка

Дівчина-чайка : вибрані твори / Дніпрова Чайка. – К. : Кондор, 2021. – 180 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Дніпрова Чайка (справжнє прізвище – Людмила Олексіївна Березіна) [1861–1927] – українська письменниця, прозаїк, драматург. Літературна спадщина Дніпрової Чайки невелика за обсягом, але вагома своїм реалістичним змістом та демократичними ідеями, що робить її спадщину актуальною і сьогодні. Краща її частина по праву входить у духовну скарбницю українського народу.

 

Довгопол, Наталія.

Мандрівний цирк сріблястої пані : роман / Н. Довгопол. – Х. : Віват, 2020. – 352 с. – (Художня література)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ефектна власниця мандрівного цирку фрау Ґріте переживає скрутні часи. Мало того, що її чоловік виявився авантюристом і зник безвісти, так ще й трупу доводиться від зубожіння рятувати. До всього, коронний номер – виступ велетенського ручного вовка – на межі провалу: юна глядачка, яку всі вважають причинною, сходить на сцену й приборкує грізного звіра. Що це, як не відьмацькі чари? Цирк рушає далі. Але з тої зустрічі в смугастому шатрі, на один вечір напнутому посеред скошеного поля, бере початок нова історія: про тих, хто шукає любові й справедливості, про людей і перевертнів, що намагаються віднайти свою істинну сутність. Героям роману доведеться пізнати гіркоту зрад і поразок, здійснити сповнену пригод мандрівку українськими землями початку ХХ сторіччя і навіть знайти спільну мову з дивовижними істотами з давніх легенд.

 

Дружко, Марія.

Полювання на тура : роман / М. Дружко ; авт. післямов. І. Пасько. – Кам’янське : ФОП Дружко, 2021. – 220 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: “Полювання на тура” – це книга про кожного з нас, хто народився в Україні. Адже це ми з вами оті дикі тури, що їх свого часу намагалися – ба ще й досі подекуди прагнуть! – знищити чужі та власні князі-можновладці. Звісно, повернення вимерлих турів до чорнобильських лісів, нехай з 2016 року вони офіційно стали заповідними, – це фантастика. Але хіба не фантастика те, що попри століття утисків, заборон, війн і катастроф українська нація все-таки вистояла, вижила і продовжує боротися за повноцінне буття на своїй землі? Таємниця чорнобильських лісів відкривається молодим і завзятим Ксенії та Максимові – героям роману Марії Дружко. Заради того, щоб ця виняткова пара зустрілася й поклала початок чомусь новому, їхні предки офірували своїм коханням, добробутом і життям. На такому ґрунті, здобреному кров’ю щирої жертовності, зрештою має прорости щось нове – таке само могутнє і неймовірне, як тур, що гуляє в чорнобильських лісах.

 

Жадан, Сергій.

Вишиваний. Король України : лібрето опери / С. Жадан ; авт. передм.: О. Саєнко, А. Загайкевич ; дизайн: Н. Кельм, О. Жук. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2020. – 112 с

Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Нова книга Сергія Жадана «Вишиваний. Король України» – це історія, яка завжди є актуальною, а особливо – нині. Це історія любові до України. Нагадуємо, що автором став український письменник Сергій Жадан, який глибоко та чуттєво розкрив через слово усі грані проєкту. Сам так він говорить про проєкт: «Постать Вишиваного – нетривіальна, цікава, заслуговує всіляких згадок і вивчення. Прихід Вишиваного в українство, прийняття ідентичності – це не лише історія. Цікаво подивитися, як і зараз багато людей відкривають для себе Україну, українську історію, українську культуру, українську мову». Лібрето вже встигло знайти своїх прихильників та навіть отримати нагороду в конкурсі «Найкращий книжковий дизайн 2020», який проводить Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» у співпраці з Ґете-Інститутом в Україні. Ця нагорода є цілком виправдною: творчий тандем Zhuk&Kelm створили справжню перлину. Дизайнерка Надія Кельм так написала про роботу: «Прізвисько своє Вишиваний здобув від українських вояків за те, що любив вбиратися у вишиванку. Це було відправною точкою для візуального рішення книги. Ми взяли дуже геометричну схему вишивки, що з кожним розділом розростається, все більше відкриваючи портрет Вишиваного. Перфоровані сторінки – алюзія на українську витинанку».

 

Жураковська, Ірина.

Твоя М. : роман / І. Жураковська. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2021. – 400 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Українка Марина та німкеня Марія мають зовсім різне уявлення про щастя, та обидві вирушають шукати його подалі від дому – в Париж. Марія точно знає, чого хоче від життя: займатися наукою, грати на скрипці та знайти справжнє кохання. Марина ж натомість знає, чого точно не хоче – все життя працювати офіціанткою та мати справу зі своїм батьком. «Твоя М.» – це сучасний український роман про те, як воно – бути жінкою. Про пошук себе, про дружбу, про дуже різну любов, про самотність, про стереотипи, про материнство і трошки про квантову фізику. Видано у співпраці з Літературною агенцією OVO.

 

Загг, Зої.

Дівчина онлайн у турне. Кн. 2 : роман : підліткам / З. Загг ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 416 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Дівчина Онлайн у турне» – другий роман із популярної трилогії британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ. Шістнадцятирічна блогерка Пенні після того, що сталося минулого навчального року, більше не виходить онлайн. ­Разом зі своїм хлопцем-музикантом Ноа вона вирушає в турне Європою у передчутті нових вражень. Проте виявляється, що гастрольне життя не таке захопливе, як вона собі уявляла: Ноа надто заклопотаний і не має на неї часу, а хтось шле дівчині листи з погрозами. Чи впорається Пенні з новими викликами і чи вдовольниться статусом «дівчина рок-зірки», забувши про власну мрію?…

 

Загг, Зої.

Дівчина онлайн: соло. Кн. 3 : роман : підліткам / З. Загг ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 392 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Дівчина Онлайн: соло» – завершальний роман популярної трилогії британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ. У новому навчальному році Пенні задумує таємничий проєкт, про який не розповідає навіть найближчим друзям. Ноа покидає світове турне до його закінчення, і ніхто, навіть Пенні, не знає, де він. А ще в житті дівчини з’являється чарівний фотограф Каллум і нові друзі. Та чи зможе Пенні по-справжньому почати нове життя, якщо здається, що за кожним рогом на неї чатує привид Ноа? Читайте у третій частині.

 

Кіршнер, Пол.

Єронім та Босх : комікс / П. Кіршнер ; пер. з англ. І. Странговський ; іл. П. Кіршнер. – К. : Видавництво, 2020. – 100 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Hieronymus & Bosch / P. Kirchner

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Надії збавтесь, як сюди ступили! Зустрічайте середньовічного лобуряку Єроніма та його дерев’яне каченя Босха. Щойно злиденне і невдатне земне життя Єроніма раптово скінчилося, настав час карколомних, у буквальному розумінні, пригод і захопливих мандрів Пеклом, які й не снилися Данте! Торуючи свій шлях між річок лави, озер лайна й озброєних тризубцями чортів Єронім та Босх сповнені рішучості домогтися поліпшення умов перебування, подолати пекельну бюрократію і витягти надію зі смітника при вході. Легко їм не буде, облудні пастки, лукаві жарти, осатанілі сусіди під диявольський сміх ставитимуть палі в дерев’яні качині колеса, та наші герої гідно впоруються з усім. Ну, може й не гідно, але бодай намагаються. Може й не з усім, то бодай з дечим. Та й не те, щоб упоруються. Себто все, як і в житті. В цій книжці зібрано близько ста односторінкових стрипів, сповнених сюреалістичного, скатологічного та есхатологічного гумору Пола Кіршнера. Натхненний однаковою мірою як Данте так і шаленими мультиками Warner Bros, і Єронімом, зрозуміло, Босхом, в історіях Пола царює бурлеск, балаган і навіть місцями буфонада. Адже ми знаємо, що навіть коли ллються лайно чи сеча в очі, завжди лишається простір і для чогось простого і земного, хоч би й на соковите червоне яблуко.

 

Кіршнер, Сабріна.

Школа без нудьги. Екскурсія : повість / С. -Дж. Кіршнер ; пер. з нім. О. Є. Гладкий ; худож. М. Парцяк. – Х. : Віват, 2020. – 224 с. – (Щось цікаве)

  Переклад назви:  Die unlangweiligste Schule der Welt : Auf Klassenfahrt / S. Kirschner

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Макс навчається в найнуднішій у світі школі: понад 777 шкільних правил, математика вісім разів на день, сміх і пустощі суворо заборонені, а на уроках панує сонне царство! Аж якось у це царство цілковитої нудьги вривається інспектор Рейвах із таємного УПЗ..

 

 

Кіршнер, Сабріна.

Школа без нудьги. Таємна кімната : повість / С. -Дж. Кіршнер ; пер. з нім. О. Є. Гладкий ; худож. М. Парцяк. – Х. : Віват, 2020. – 224 с. : іл. – (Щось цікаве)

  Переклад назви:  Die unlangweiligste Schule der Welt : Auf Klassenzimmer / S. Kirschner

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Пригодницька книжка про шпигунські місії, дружбу та кумедні витівки доведе, що в школі може бути неймовірно весело.

 

Каммінс, Джанін.

Американський бруд : роман / Дж. Каммінс ; пер. з англ. О. Лісевич. – Х. : Віват, 2020. – 448 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  American Dirt / J. Cummins

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Життя Лідіїї було спокійним спокійним і радісним: вона власниця затишно книгарні, щаслива дружина і мати. Розміренний плин буднів сколихнув Хав’єр – загадковий чоловік, що опинився на порозі її крамнички. Як і Лідія, він обожнює рідкісні книжки й маловідомих авторів. Та невдовзі жінка дізнається, що Хав’єр – наркобарон, а її чоловік Себастьян написав розгромну статтю про нього. За цю помилку журналіст платить життям, а Лідія с сином, щоб сховатись від Хав’єрової помсти, мусять тікати з Мексики до США. Рятуючись від смерті, мати з сином не здогадуються, що куди приведе їх шлях біженців. Разом з іншими мігрантами вони подорожуватимуть на дахах потягів, ховатимуться від міграційної служби та наркокартелів, спізнаюсть обман і насильство, опиняться у страхітливій пустелі. Чи переможуть вони у цій боротьбі за життя? Або ж приєднаються до числа безіменних жертв…

 

Капранови (брати).

Рута : роман / Капранови. – К. : Нора-Друк, 2020. – 224 с. – (День Європи)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Що може допомогти у скрутній ситуації? Тільки любов. Вона надає сили для боротьби та рятує від зневіри. А іноді навіть творить чудеса. У далекому 1991-му киянин Андрій Литвин служив у Вільнюсі і брав участь у штурмі Телецентру як радянський солдат. У 2014-му він знову став учасником революційних подій, але тепер уже як захисник української незалежності. І, на відміну від товаришів, він не лізе у сутички з силовиками – адже сам колись був у їхній ролі. Проте все змінюється у мить, коли пропадає зв’язок із дочкою Рутою, яка працює в бібліотеці Майдану. Український Дім захоплюють «беркутівці». І Андрій вирушає на пошуки дочки у всіх найгарячіших точках спекотної ночі з 18 на 19 лютого 2014 року. Разом із жменькою майданівців він захищає барикади, водночас розшукуючи дочку, коли раптом його дістає минуле -Вільнюс 91-го і литовська студентка Рута, в яку він, сержант Литвин, колись був закоханий… Нова книга Братів Капранових, як завжди, стане для вас приємним відкриттям.

 

Кассані, Мія.

Порти : пізнав. вид. / М. Кассані ; пер. з ісп. А. Богоніс ; іл. В. Медіна. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 44 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Puertos / M. Cassani

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Мія Кассані знала, що у портів є свій шарм і прихована магія, тому вона почала писати про них, не вагаючись. Одного дня їй пощастило познайомитися із талановитим Віктором Медіною, який за допомогою неймовірних кольорів зобразив найкрасивіший у світі маяк. Удвох вони почали розмовляти про порти – і зародилася ідея книжки про порти. Вiд величезних i сповнених життя пристаней до найменшого причалу – у цiй книжцi ви знайдете 16 неймовiрних портiв у найкрасивiших мiстах свiту.

 

Каста, Стефан.

Магічний пилок : казка / С. Каста ; пер. зі швед. Ю. Юрчук ; іл. М. Г. Петтерсон. – К. : Видавництво, 2019. – 56 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Крутя живе в Мигдалевій Горі по той бік Вовчої Скелі. Країна Сутінків – так називається всіма забутий ліс поміж великих доріг… Ласкаво просимо у світ, який створили шведські письменник Стефан Каста й ілюстратор Маркус Ґуннар Петтерсон. У магічну пору за мить до світанку, коли ліс прокидається, а гуляки ще сплять, Крутя спускається до озера. Світлий ранок. Квіти потягуються, струшуючи із себе росу. Гримлі будяться і заходяться ревом. Коли вони знову засинають, умить настає спокій. Крутя знає, що сталося найстрашніше. Її мами, лідерки поселення, вже нема. Як їм тепер зупинити гуляк? Хто тепер стане їхнім лідером? «Магічний пилок» – розкішно ілюстрована чарівна казка про героїзм, екологію, лідерство і великі справи, навіть коли ти геть маленький.

 

Кей, Кетті.

Код упевненості для дівчат. Досвід реальних дівчат, які дали волю впевненості та зробили щось дивовижне : мотиваційна книжка / К. Кей, К. Шипмен ; пер. з англ. Ю. Григоренко ; іл. Н. Ловсон. – Х. : Віват, 2020. – 208 с. – (Книжкова полиця підлітка)

  Переклад назви:  The Confidence Code for Girls: Taking Risks, Messing Up, and Becoming Your Amazingly Imperfect, Totally Powerful Self / K. Kay

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Це не проста мотиваційна книжка про те, як стати популярною. Авторки зламали Код Упевненості для дівчат і створили рецепт, як її можна продукувати самостійно. Гаєчки та гвинтики впевненості, true story, факапи, опитування, жіночі дилеми та ключі до їх розв’язання – усе, викладене на цих сторінках, ґрунтується на дослідженнях науковців про те, що таке впевненість і як її можна набути. Як гаджети додають сміливості Чому вам потрібні ліки від перфекціонізму Який він – маніфест упевнених дівчат Як знайти себе та перетворитися на Дівчину-Дію Ви не встигнете й оком мигнути, як навчитеся створювати свої Коди Впевненості й наважитеся на те, про що раніше не могли навіть помислити.

 

Клочко, Роман.

Домівка для минулого. про музеї, історію та мистецтво : наук.-попул. вид. / Р. Клочко ; худож. оформл. Н. Слєпцова. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 88 с

Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: «Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво» – це збірка оповідань Романа Клочка, яка запрошує читачів за лаштунки різноманітних музеїв та розповідає, як вони працюють. Яка знахідка допомогла розшифрувати давньоєгипетські написи? Як всесвітньо відома «Мона Ліза» опинилася… в королівській лазні? Що означають сцени, зображені на легендарній Скіфській пекторалі? Як узагалі з’явилися перші музеї, яка річ може стати експонатом та як відбу­вається реставрація? Шукайте у книжці відповіді на всі ці питання, а також дізнавайтесь про «смачні», літературні, технічні музеї та навіть про цілі музейні містечка!

 

Кові, Девід.

Пасткологія: 7 хитрощів для досягнення успіху в житті : попул. вид. / Д. М.Р. Кові, С. М. Мардікс ; пер. з англ. Л. Гребенюк. – Х. : Віват, 2020. – 224 с. – (Саморозвиток)

  Переклад назви:  Outsmarting the 7 Hidden Obstacles to Success / D. Covey, S. Mardyks

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Пасткологія» – цінний практичний посібник із подолання семи перешкод, з якими люди стикаються щодня. Тут ви знайдете перевірені часом поради та розповідь про особистий досвід авторів щодо шлюбних стосунків, фінансів, кар’єри й навчання. Прониклива і легка, ця книжка не містить беззмістовних настанов. Натомість ці життєві уроки – потужний заклик до дії для всіх, хто повсякчас втрапляє в пастки. Ви дізнаєтесь, як знаходити прості рішення у складних обставинах, і щонайголовніше -навчитесь більше ніколи не втрапляти в пастки. А ще – допоможете близьким, про яких дбаєте, вчиняти так само.

 

Кокотюха, Андрій.

Осінній сезон смертей : детективний роман / А. Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 224 с. – (Детективна агенція ВО)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: На території студмістечка одного з київських вишів діє серійний убивця. Його вчинки невмотивовані, а подальші кроки – непередбачувані. Мешканці довколишніх гуртожитків нажахані, а правоохоронні органи пасуть задніх, затримуючи не причетних до злочинів осіб. У розслідування волею долі втручається журналіст Андрій Шкарада, який і викриває безжалісного маніяка-психопата, ледь не поплатившись за це власним життя.

 

Кокотюха, Андрій.

Пророчиця : детективний роман / А. Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 272 с. – (Детективна агенція ВО)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: В минулому – оперативник конотопського карного розшуку, Сергій Горілий відсидів чи не за всі гріхи рідної міліції, але був випущений за зразкову поведінку. Тепер він КС – “колишній співробітник”. Та правду кажуть: колишніх сищиків не буває. Ледь не в перший день свого перебування на свободі Сергій примудряється вплутатися в “мокру” справу, від якої ще й відгонить містикою. Місцевий бізнесмен, якому невідома пророчиця наворожила смерть, і справді незабаром помирає за загадкових обставин. Дуже скоро в самій круговерті розслідування опиняється і Горілий, якому пророчиця так само новіщувала близьку смерть. Та чи всі пророцтва збуваються?

 

Кокотюха, Андрій.

Шлюбні ігрища жаб : кримінальна повість / А. Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 192 с. – (Детективна агенція ВО)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: 1991 рік, спекотне літо. Семеро молодиків раптом отримують шанс швидко розбагатіти. На кону – один мільйон, гроші допоможуть кожному з них вирішити власні проблеми. Кожен готовий ризикувати, на карту поставлено все, так щастить лише раз у житті. Заволодіти мільйоном виявилося навіть легше, ніж ці дилетанти собі уявляли. Тепер найважче – розділити скарб. А тим часом пограбовані почали на молодих недосвідчених грабіжників справжнє полювання. Чи вдасться врятуватися, якщо не можеш безпечно повернутися спиною до свого товариша по нещастю… У середині 1990-х літературний дебют «Шлюбні ігрища жаб» відразу викликав неоднозначну реакцію в українському літературному середовищі. Що й зробило дебютанта Андрія Кокотюху знаменитим. Нова редакція роману доповнена післямовою про історію створення книги та її пригоди після публікації. А також є оригінальним документом епохи, котру відчув та зафіксував автор і деякі прикрі ознаки якої в нашому сьогоденні досі проявляються.

 

Комарек С.

Європа на роздоріжжі : наук.-попул. вид. / С. Комарек ; пер. з чес. О. Крушинська. – Л. : Апріорі, 2020. – 496 с. : портр.

  Переклад назви:  Evropa na rozcestí / С. Комарек

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У цій книзі відомий чеський інтелектуал Станіслав Комарек міркує про загальну кризу, до якої наблизилося європейське суспільство і яка залишається непоміченою, «маскуючись» під кризу фінансову і демографічну. Автор аналізує роль традиційної релігії, витісненої релігією економічного зростання, добробуту і споживання, що ґрунтується на дедалі глибшому індивідуалізмі — як і небачений спад народжуваності. Травми, завдані Європі Другою світовою війною, призвели до постання піклувальної держави, яка виховує інфантильних і слухняних громадян, нездатності чинити опір, запровадження орвеллівської «мови політкоректності» тощо. Розглянуто історичне коріння демократії і причини падіння її ефективності у наш час. Автор порівнює «шлях до вгасання», яким прямує західне суспільство, із життєздатнішими системами функціонування ісламського світу та Китаю, що вже починають «тиху колонізацію» Європи, – і наостанок змальовує кілька можливих сценаріїв її розвитку. Як і всі книжки професора Комарека, зокрема й «Чоловік як еволюційна інновація?», «Європа на роздоріжжі» написана у неповторному «комареківському» стилі – легкому, дещо провокативному, сповненому гумору та іронії.

 

Константін, Лів.

Коли я бачила тебе востаннє : психологічний детектив / Л. Константін ; пер. з англ. М. Головко. – Х. : Віват, 2020. – 320 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  The Last Time I Saw You / L. Constantine

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Життя докторки Кейт Інґліш ідеальне. Вона спадкоємиця великих статків; має чоловіка й доньку, успішну кар’єру й розкішний маєток. Усе змінюється тієї ночі, коли Лілі, матір Кейт, знаходять убитою у власному будинку. На похорон приїздить Блер, подруга, з якою Кейт колись була нерозлучна. Щойно Блер береться до неформального розслідування, стає зрозуміло, що у вищому суспільстві Балтимора не все так просто. Оприявнюються невірність, брехня і зрада, а напруженість досягає точки кипіння. Своїми запитаннями Блер налаштовує подругу проти родичів і друзів. Убивцею може виявитися будь-хто: давній друг, батько, чоловік. Але хай ким він є, очевидно, що Кейт наступна в його списку…

 

Корній, Дара.

Особливий=The Odd One : казка / Д. Корній ; іл. Я. С. Каторож. – Л. : Література та мистецтво, 2020. – 40 с. : кол.іл.  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Навіть якщо ти один з тисячі, копія своїх братів-сестер, бо народився кленовим листочком, і тобі від народження пророкують сумне та нецікаве життя, це не привід журитися. Щойно ти повіриш у власну унікальність, як усе зміниться. Ця історія про віру в себе, яка слабких робить сильними, зневірених перетворює на героїв. І звичайні стають Особливими.

 

Корній, Дара.

Пригоди Змія Багатоголового. Діти Сонцівни й молодильні яблука : казка / Д. Корній ; іл. І. Кипібіда. – Х. : Віват, 2021. – 240 с. : кол.іл. – (Щось цікаве)  2100 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Скелястий Світ Вічного Літа населяють мудрі змії та дракони, які подолали заздрість і живуть у гармонії та злагоді, кожен має своє призначення й шанує закон. Однак несподівано цей чарівний Світ спіткало лихо: у Райському саду захворіли жар-птиці й вертоград із молодильними яблуками занедужав. Про це дізнаються друзі – юні Мотузочка й трьохголовий змій, якого всі називають Халепником за бешкетний норов. І строката компанія рушає у світ людей, щоб дізнатися правду й завадити непоправній катастрофі. Читачі не тільки зануряться у плетиво незвичайних пригод, а й навчаться цінувати дружбу й дослухатися до свого серця. І ще переконаються в істинності заповідей Скелястого Світу, особливо в тому, що любов і повага до матінки Землі – понад усе.

 

Корній, Дара.

Чарівні істоти українського міфу. Духи-шкідники : літ-худож. вид. / Д. Корній ; худож. А. Канкава. – Х. : Віват, 2021. – 336 с. : кол.іл. – (Оберіг)  2700 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У правіки сягає корінням віра в те, що і в небі, і не землі порядкують надприродні сили й повно всякого дива. І не завжди та сила добра й прихильна до людей. Дара Корній поведе вас у самобутній і моторошний світ, у якому уява наших пращурів пояснювала всі негаразди й болячки втручанням «нечистої сили». Ви помандруєте українськими теренами й дізнаєтесь, що це нічниці крадуть у дітей сон, злидні та хвацько однооке відбирають у родини достаток, а літавиця й перелесник – душевний спокій; пересвідчитесь, що сестри-лихоманки приносять хвороби й моровиці, насилають голод, а лиха удільниця може наперекір долі позбавити людину життя. Перед вами постане величезний шар культурної спадщини давніх українців, який може видатися надто похмурим. Разом із тим він повчальний, адже покликаний не налякати, а застерегти людину від необдуманих учинків, лихих намірів, підступу та зради. Тож цікавої мандрівки примарним світом праукраїнського міфу!

 

Косинка, Григорій.

Фавст. Вибране : оповідання / Г. Косинка. – К. : Кондор, 2020. – 128 с  300 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: До збірки творів Григорія Косинки увійшли найбільш відомі новели: «Фавст», «В житах», «Серце» та ін. Новелістика Григорія Косинки має автобіографічне підґрунтя. За походженням селянин, він усе-таки був вродженим інтелігентом, тяжів до філософії у всіх своїх творах. Художнім світобаченням Григорій Косинка суттєво відрізняється від митців свого покоління. Він сприймає довколишню дійсність такою, якою вона є: без прикрас і надмірних ілюзій щодо омріяного майбутнього. Письменник бачить світ недосконалим, часто несправедливим, жорстоким, але водночас неповторним і прекрасним кожної миті. Косинку можна справедливо назвати одним з найяскравіших і найсамобутніших митців лірикоімпресіоністичної прози початку XX ст., хоча у його творчості органічно переплелися імпресіоністичні, реалістичні, експресіоністичні стильові тенденції.

 

Костер, Літта.

Дар Зрети : повість / Л. Костер. – К. : Гамазин, 2020. – 184 с  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Чого очікувала звичайна дівчина Юля, розпочавши навчання у славетному місті Лева? Невже цікавинок студентського життя? Проте є такі люди, які не шукають пригод, бо ті і самі знайдуть дорогу до них. Зустріч із привидом, що говорить із жахливим акцентом, прогулянка дахами із статуями, які мають аж занадто живий вигляд як для каменю, пошук потрібних дверей у Копальні та як кульмінація – опановування стихій під зеленооким поглядом перевертня-кота… Чи це ще не кульмінація? Мавки, чугайстри, Лихо, перевтілення, руни амулети, мольфар, що володіє таємничими знаннями та справжні пригоди, яких так прагне буденність. Місто дощів! Місто таємниць! Місто магії

 

Котигорошко, Владислав.

Незалежність, або Мамина доця : повість / В. Котигорошко. – К. : Гамазин, 2020. – 348 с  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Абітурієнтка з провінції приїжджає до столиці, аби змінити своє життя. Здавалося б, звичайна історія про українську студентку. Проте Амелія – дівчина з неабияким інтелектом й амбіціями. Її “Я” розколоте на два абсолютно різні світи, в одному з яких правила поведінки диктує Суддя, що завжди слухала свою маму, тримаючи емоції на замку. Але з переїздом і свободою, яку він дав, на авансцену виходить інша частина особистості – Бунтарка, котра роками висиджувалася в кутку підсвідомого. А далі – як у пришвидшеному фільмі. Всі внутрішні кайдани злітають, коли Амелі знаходить подругу (чи то нову “маму”?), втрачаючи натомість щось украй цінне. Наскільки далеко може зайти головна героїня заради нав’язаних стереотипів? Які межі дозволеності переступити? І хто зрештою переможе – Суддя чи Бунтарка? Книжка про те, як не втратити себе.

 

Котка, Алина.

100 и 1 вопрос и ответ “про это”. Все, о чем подростки стесняются говорить со взрослыми : науч.-попул. изд. / А. Котка ; іл. А. Р. Попова. – К. : КРИСТАЛЛ БУК, 2020. – 64 с. – (Домашняя библиотека)  3000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Как ответить на вопрос ребенка, откуда берутся дети? Где найти слова, чтобы доходчиво и просто рассказать сыну или дочери о физиологических процессах, протекающих в организме в период полового созревания, и воспитать здоровое отношение к собственному телу? В этой книге мы постарались корректно осветить «скользкие» темы, на которые взрослые и подростки зачастую не готовы говорить откровенно.

 

Крісто, Александра.

Зруйнувати королівство : роман / А. Крісто ; пер. з англ. Я. Лимар. – Х. : Віват, 2020. – 368 с. – (Художня література)  1700 экз.

  Переклад назви:  To Kill a Kingdom / A. Christo

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Принцеса Ліра – найнебезпечніша вбивця посеред морської безодні. Серця сімнадцяти юнаків – трофеї, завдяки яким її шанують в утробі моря. Коли вона раптом убиває одну із сирен, її мати, королева морів, перетворює Ліру на істоту, яку зневажає найбільше, – на людину. Щоб знову стати русалкою, Ліра повинна здобути для матері серце принца Еліана, мисливця за сиренами. Принц вважає океан домівкою, попри те що він спадкоємець одного з найвпливовіших королівств у світі. Для нього полювання на русалок – це обов’язок. Але, рятуючи молоду жінку в морі, Еліан і гадки не має, хто вона насправді. Ліра обіцяє допомогти йому остаточно винищити сирен, та чи може він їй довіряти? Хто з них стане переможцем у цій битві? Книжка не залишить байдужим нікого – ані романтичного шукача пригод, ні вдумливого поціновувача оповідей про зростання людської душі.

 

Круг, Нора.

Вітчизна. Альбом німецької родини : свідчення очевидців / Н. Круг ; пер. з нім.: Г. Гнедкова, А. Багрій, М. Богонос ; іл. Н. Круг. – К. : Видавництво, 2020. – 288 с. : кол.іл. – (Серія “коміксів”)

  Переклад назви:  Heimat. Ein deutsches Familienalbum / N. Krug

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У своєму надзвичайному графічному спогаді Нора звертається до теми антисемітизму в сімейній історії зокрема й препарує національну провину Німеччини за Голокост – і поточне сповзання країни до радикально правої риторики – загалом. В інтерв’ю The Guardian Нора каже: «Тяжко відмежувати себе від історії рідного краю, коли ти, німкеня, живеш за кордоном. Щойно ти відповідаєш на питання, звідки ти, негайно отримуєш і асоціацію з нацистським періодом. Я постійно з цим стикаюся. На вечірках у Нью-Йорку цілком незнайомі люди казали мені, що Німеччина – це країна, яку вони ніколи б не відвідали. Мені було соромно, часом навіть доходило до гніву – завжди внутрішньо, звичайно – бо я не мала як показати, що Німеччина змінилася». Саме тому, після дванадцяти років у США, Круґ усвідомлює, що життя за кордоном лише посилило її потребу ставити питання, на які вона не наважувалася в дитинстві. Повернувшись до Німеччини, Нора відвідує архіви, проводить дослідження та опитує членів сім’ї. Так вона дізнається деталі життя свого діда Віллі, який у роки Другої світової навчав водінню у Карлсруе, голосував за соціал-демократів у 1933 році, щоби за кілька місяців приєднатися до нацистської партії, та брата свого батька, щирого націонал-соціаліста Франца-Карла, який був есесівським солдатом та загинув від кулі в груди в Італії у віці 18 років.

 

Кузнєцова, Євгенія.

Спитайте Мієчку : роман / Є. Кузнєцова. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 272 с  2000 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Що робити сестрам, яким так легко загубитися у власних думках і бажаннях у великому місті? Все наче й добре, але хочеться поставити життя на паузу, хоча б до вересня, та повернутися у місце свого дитинства. Заплетені стіни старого будинку відгороджують від усього світу з його безліччю питань, а бабуся Тея нічого не запитує, зате завжди поруч. Але літо час не спиняє: на порозі будинку з’являються люди з колишнього, теперішнього і майбутнього життя. Всі у цьому домі – і самі сестри, і бабуся, і індійська кузина, і розгублена мама, і навіть рудий кіт без імені – на порозі змін. Літо іде, ростуть гарбузи на експорт, розмови не стихають, а проблеми і рішення біжать наввипередки.

 

 

Кундера, Мілан.

Життя деінде : роман / М. Кундера ; пер. з фр. Л. Кононович. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 336 с  3000 экз.

  Переклад назви:  La vie est ailleurs / M. Kundera

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чи можливо, щоб поетичний хист розвивався і процвітав за епохи терору? Чи можливо кохати в тоталітарній країні й не зректися себе? Чи можливо так патологічно себе любити, щоб хотіти померти? Головний герой твору Яромил змалечку марить славою й упевнений у власній геніальності. Проте він не здатний опиратися ані життєвим обставинам, ані спекатися нав’язливої материної опіки… Як у більшості творів Мілана Кундери, в романі «Життя деінде» прекрасне щільно переплітається з потворним, трагічне перетворюється на комічне, а високі почуття проростають цинічними зрадами.

 

Ланге, Марина.

Чтобы в 16 было не поздно : психологические подсказки родителям / М. Ланге. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2021. – 312 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Чтобы в 16 было не поздно» – книга о том, как правильно помочь ребенку прожить каждый год своей жизни. Воспитание ребёнка – увлекательный эксперимент, правда, дорогой. И цена ему – одна человеческая жизнь. Эта книга – подсказки на каждый год, чтобы эксперимент удался и принёс радость и удовольствие всем его участникам. Жизнь становится намного легче, когда понимаешь, что происходит и что ребёнку по-настоящему сейчас нужно. Автор подробно объясняет родителям, что чувствует ребенок с момента рождения до 16 лет. Ведь иногда мы не понимаем, почему он капризничает, почему проявляет агрессию. Мы часто задаемся вопросами, нормальная ли это реакция. Именно поэтому в этот период малышу необходим «гид», который поможет ребенку разобраться и подружиться с новыми чувствами. Но для этого родители сами должны быть подкованы в данном вопросе.

 

Ланьє, Джарон.

10 причин видалити акаунт із соцмереж просто зараз : попул. вид. / Дж. Ланьє ; пер. з англ. Є. Ніколаєва. – Х. : Віват, 2020. – 176 с. – (Саморозвиток)  1500 экз.

  Переклад назви:  Ten arguments for deleting your social media accounts right now / J. Lanier

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ваші дані в соцмережах нещадно використовують, прикриваючись добрими намірами полегшити вам життя та можливість вибору. Через алгоритм, який підбирає вам пости в соцмережах, викривлюється ваше сприйняття інформації і навіть змінюється настрій: щасливі фото ваших успішних знайомих можуть лише ще більше засмутити вас, якщо вам і без того сумно. І ви самі в цьому винні: чому ви проводите весь вільний час у соцмережах? Автор цієї книжки Джарон Ланьє наводить альтернативний спосіб ефективно використовувати нові технології та позбутися залежності від сповіщень, лайків і решти дофамінових гачків. А ще розповідає, як бути «котиком», – незалежним і свідомим.

 

Лаюк, Мирослав.

Залізна вода : роман / М. Лаюк. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 264 с  2000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ви колись пробували пройти слідом Лесі Українки в найдальше карпатське село? Ця «слабосила, хора дівчина» гірські маршрути долала безстрашно, нарівні з усіма; місцеві досі переказують про це легенди. Що залишилося в тих краях у пам’ять про неї, Франка чи родину Окуневських, крім суперечливих свідчень очевидців, які переказувалися з покоління в покоління? У романі розгортається історія, пов’язана з головною жінкою української культури. Театральна режисерка та молодий чоловік, який після довгої відсутності повертається у рідні краї, – як далеко вони готові зайти у пошуках унікального листа, що міг би внести ясність в один із найтаємничіших і найбільш резонансних сюжетів історії нашої літератури? Як на початку минулого століття йшли за Лесею невідома поетка, проста гуцулка, плотогон і черниця-бернардинка? Дізнаєтеся у новому романі автора книжок «Баборня» та «Світ не створений» Мирослава Лаюка.

 

Лепаж, Еммануель.

Одна весна в Чорнобилі : графічний роман / Е. Лепаж ; пер. з фр. О. Макарова ; іл. Е. Лепаж. – К. : Видавництво, 2020. – 167 с. – (Серія “коміксів”)  1000 экз.

  Переклад назви:  Un printemps a Tchernobyl / E. Lepage

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Надзвичайно красивий і щирий погляд зі сторони на Чорнобильську трагедію, тих, хто живе в зоні відчуження і те, яким є життя після катастрофи. 26 квітня 1986 року, Чорнобиль: ядро реактора атомної електростанції починає плавитися. Це найбільша ядерна катастрофа ХХ століття. Хмара, навантажена радіонуклідами, пролітає тисячі миль у будь-який бік, забруднюючи природу, міста, і людей, які й не здогадувалися небезпеку і не могли себе захистити. Емманюелю Лепажу було 19 років, коли він, недовірливо, дивився і слухав ці новини по телебаченню. 22 роки потому, квітень 2008 року: Лепаж їде до Чорнобилю, щоб розповісти, як текстом, так й ілюстраціями, про життя вцілілих людей та їх нащадків, які живуть на забрудненій радіацією землі. Хоча тема Чорнобилю багато висвітлена в репортажних та історичних виданнях, охудожненої та графічної літератури на цю тему майже не існує. Саме тому цей роман не тільки важливий для українців, а й здатен привернути достатньо уваги через свою якість та осібність. Вперше роман був виданий в 2012 році і звідтоді перекладений на кілька мов, зокрема англійську. Емманюель Лепаж народився в 1966 році в Сен-Бріо. У віці 13 років Лепаж почав розвивати свій талант художника як завдяки своїй наполегливій праці, так і сприянню відомого коміксиста Жана-Клода Фурньє. Автор десятків графічних романів, зокрема в жанрі репортажу.

 

Лорі, Г`ю.

Торговець зброєю : роман / Г. Лорі ; пер. з англ. Ю. Костюк. – Х. : Віват, 2020. – 352 с. – (Художня література)  1500 экз.

  Переклад назви:  The Gun Seller / H. Laurie

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Хочеш миру – спи з пістолетом під подушкою. Томас Ланг, капітан Шотландської гвардії у відставці, перебивається в Лондоні сякою-такою тимчасовою охоронною роботою. Та одного дня в Амстердамі йому пропонують «справжню» роботу – вбити бізнесмена Александра Вулфа. Відмовившись від пропозиції, колишній офіцер вирішує попередити бізнесмена про небезпеку. Несподіване знайомство з чарівною дочкою Вулфа Сарою – це лише початок заплутаної історії, у якій Лангом зацікавиться британське міністерство оборони й ЦРУ США…

 

Лю, Ерік.

Ви сильніші, ніж вам здається : наук.-попул. вид. / Е. Лю ; пер. з англ. І. Гнатковська. – Х. : Віват, 2020. – 240 с. – (Історія та політика)  1500 экз.

  Переклад назви:  You’re More Powerful than You Think / E. Liu

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Нині в Америці триває епоха політичної турбулентності. Старі ієрархії та установи руйнуються. Від обрання Дональда Трампа до зростання основних політичних партій та розповсюдження низових рухів, таких як Black Lives Matter та $15 Now, – люди в усій країні відновлюють владу.??Чи готові ви до епохи зароджуваної влади громадян? Чи розумієте ви, що таке насправді влада, як її здобувають, хто нею користується і як ви можете її вимагати і здійснювати? Ерік Лю, який увесь час вивчав громадянську владу, дає відповіді в цій наснажливій та провокаційній книжці. Використовуючи приклади лівих і правих, минулого та сьогодення, він розкриває основні закони влади, демонструє, що всі ми можемо генерувати владу, а потім, крок за кроком, показує нам, як це робити. Стратегії реформ, про які він розповідає, допоможуть кожному читачеві зрозуміти наш світ сьогодні. Якщо ви хочете бути кимось вагомішим, ніж просто глядач у цій новій ері, вам слід прочитати цю книжку.

 

Любка, Андрій.

Малий український роман / А. Любка. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 208 с  2000 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Молодий український поет прокидається з бодуна, і його осяює геніальна ідея: треба одружитися, щоб упорядкувати своє життя і завдяки цьому написати Великий Український Роман! Але одружитися з ким? Котру з минулих любовних пригод узяти з собою у світле літературно-сімейне майбутнє? Відповідь на це запитання герою допоможе знайти вірний друг і знаний рибак Паша, а також поліція і група кровожерних гуцулів. Фройд вдоволено потирав би руки, дізнавшись, що в українській літературі нарешті з’явився перший роман про трембіту. Так, поки що малий, але ж розмір – це не головне, правда.

 

Мєлех, Агнєшка.

Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Кн. 4: Слідство під час канікул : повість / А. Мєлех ; пер. з пол. Дз. Матіяш ; мал. М. Бабінська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 176 с. : іл.  4000 экз.

  Переклад назви:  Emi i tajny klub superdziewczyn. Akcje w wakacje / A. Mielech

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Уррра! Почалися канікули! Уже не треба рано вставати і щодня робити уроки! Емі, Флора, Фау та Франек їдуть у село Жаб’ячий Ріг до бабусі Емі. Літо в будиночку біля річки минає чудово: можна веселитися в саду, ходити по чорниці, будувати курінь і кататися верхи. Але в Таємному Клубі Супердівчат канікул не буває! Адже з бібліотеки Жаб’ячого Рогу кудись зникають книжки. Цікаво, чи це книгогризи постаралися, чи хтось навмисне вирішив завдати шкоди книгозбірні? Наші друзі беруться до справи! Чи вдасться їм розплутати і цю загадку? Читайте вже в четвертій частині!

 

Мізелінські, Олександра.

Карти. Нові мандрівки : книга-розглядалка / О. Мізелінські, Д. Мізелінські ; пер. з пол. С. Савка ; іл.: О. Мізелінські, Д. Мізелінські. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 54 с. : карти, іл.

  Переклад назви:  Mapy ktorych nie masz / O. Mizielinski

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Якщо ви маєте блакитне видання «Карт» і хотіли б доповнити їх іншими країнами, ця книга – для вас. У ній ви знайдете карти 24 країн. Вісьмома новими країнами ця книга доповнює помаранчеве видання. Розгорніть її, аби знову вирушити в подорож довкола світу. Цього разу ви побачите норвезькі фіорди, скельні храми в Ефіопії і гаучо на аргентинській пампі. На Кубі станцюєте румбу, в Португалії послухаєте фа́ду, а в Ірані відвідаєте перські сади. Відкриєте ще більше унікальних місць нашої планети і знову будете здивовані її багатством. Вдалої мандрівки!

 

Маас, Сара Дж.

Двір шипів і троянд : роман / С. Дж. Маас ; пер. з англ. О. Ларікова. – Х. : Віват, 2021. – 560 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  A Court of Thorn and Roses / S. Maas

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Землі людей і край чарівних фейрі Прифія ніколи не перетиналися, розділені високою Cтіною та неприязню. Це тривало століттями. Поки одного разу юна мисливиця Фейра не вбила вовка. За його личиною насправді ховався один з фейрі. Тепер безсмертний Темлін вимагає відплати. Він забирає Фейру зі світу людей до свого маєтку в Прифії. Довічне ув’язнення з безсмертним – невесела перспектива. Але поступово Фейра розуміє, що між нею і Темліном чимало спільного, попри вік, походження та столітню ненависть. І тоді, коли світ Темліна огорне тінь зла, лише дівчина зі світу людей зможе врятувати край фейрі… Або приректи його на страшну загибель.

 

Малетич, Наталка.

Леся. Мандрівний клубочок : біографія / Н. Малетич ; іл. М. Фоя. – К. : Портал, 2021. – 152 с. – (Портрети)  1500 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ми щодня зустрічаємо Лесю Українку в пам’ятниках і назвах вулиць, на купюрах і в шкільних кабінетах. Але яким щодня бачила світ сама Леся? Жива людина, а не офіційний портрет. Що вона любила, з чого сміялася й сумувала, про що писала листи рідним, з ким дружила? Кумедні прізвиська для братів-сестер, хоумскулінг, стильні вбрання, нехіть до публічних виступів і далекі мандри – певно, кожен знайде щось спільне з Лесею, яка називала себе boule vagabonde – «мандрівний клубочок».

 

Мараїс, Б`янка.

Мугикай, якщо не знаєш слів : роман / Б. Мараїс ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Віват, 2020. – 416 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  Hum If You Don’t Know the Words / B. Marais

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Літо 1976 року, Південна Африка. Повстання учнів у Совето приводять до кровопролиття та ще рішучої боротьби проти апартеїду. Ці події поєднують дві цілком різні долі воєдино. Робін – дев’ятирічна дівчинка із заможної білої родини. Колір її шкіри – перепустка в щасливе майбутнє. А тим часом темношкіра вчителька Б’юті ледь зводить кінці з кінцями і має лише одне право – виживати. Утративши найближчу рідню, дівчинка й учителька випадково опиняються в одному будинку в Йоганнесбурзі. Героїням випаде разом пройти шлях правди й спокути і усвідомити, що колір шкіри нічого не означає. Важить лише душа. А вона не має кольору.

 

Маск, Мей.

Жінка, яка має план. Життя, сповнене пригод, краси й успіху : біографія / М. Маск ; пер. з англ. А. Цвіра. – Х. : Віват, 2021. – 224 с. – (Біографії та мемуари)

  Переклад назви:  A Woman Makes a Plan: Advice for a Lifetime of Adventure, Beauty, and Success / M. Musk

Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Як відомо всім, хто стежить за Мей Маск у соцмережах, вона щедро роздає щирі й дуже практичні поради щодо ухвалення в певному віці рішень, котрі можуть згодом окупитися в дивний і непередбачуваний спосіб. У цьому виданні авторка ділиться досвідом і мудрістю, набутими протягом нелегкого, сповненого пригод і випробувань життя. Це поради щодо здоров’я, краси, родини та кар’єри. Ви не можете контролювати все, що відбувається навколо, але в будь-якому віці можете жити так, як забажаєте. Для цього потрібен лише план. Тож почніть обмірковувати його просто зараз.

 

Матолінець, Наталія.

Керамічні серця : роман / Н. Матолінець. – Х. : Віват, 2020. – 592 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Їхня зустріч випадкова. Канре – служка без надзвичайних вмінь, Жаррак – спадкоємець одного з наймогутніших родів чаротворців. Країною шириться смертельна хвороба, із південного кордону погрожують війною, на півночі снують змови – і саме на тлі цього їхні долі переплетуться. Цей роман – сповнена магії історія, яка розгортається на тлі епохи раннього модерну. Але на перше місце тут стає людяність, яка дається героям важкою ціною. Чи повстануть вони проти жорстокої соціальної нерівності, адже у Франі пригноблюють усіх, хто не володіє чаром? Ризикнуть вступити у битву з часом чи вимушені будуть йому підкоритися?

 

Маттес, Ерік.

Пришвидчений курс Python. Практичний, проєктно-орієнтований вступ до програмування / Е. Маттес ; пер. з англ. О. Бєлова. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 600 с  3000 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У цій книжці ви розглянете фундаментальні поняття програмування – змінні, списки, класи, цикли та інші, – й навчитеся писати чистий код за допомогою вправ до кожної теми. Ви також дізнаєтеся, як зробити програми інтерактивними та як безпечно тестувати код. А ще ознайомитеся із трьома чималими проєктами, у яких зможете застосувати нові знання на практиці: «Космічні прибульці», гра на кшталт старих аркад; візуалізації даних з використанням спеціальних бібліотек Python; простий вебзастосунок, який можна вивантажити в мережу. Якщо ви справді хочете зрозуміти програмування, то «Пришвидшений курс Python» допоможе вам швидко перейти до реальних програм. Навіщо чекати? На старт, увага і… кодуймо!

 

Мораєс, Тьяго.

Міфологічний атлас. Мапи, боги та герої дванадцяти міфологічних світів : пізнав. вид. / Т. де Мораєс ; пер. з англ. С. Орлова ; іл. Т. Мораєс. – Х. : Віват, 2021. – 88 с. : кол.іл. – (Щось цікаве)

  Переклад назви:  Mythological Atlas / T. Moraes

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Дванадцять різних міфологічних світів зійшлися під однією обкладинкою: тут і вірування давніх єгиптян, і пантеон скандинавських богів, і навіть загадкові ритуали індіанського племені яномама… Ви зустрінете і дуже відомих божеств, таких як Одін чи Шива, і менш знаних, наприклад Ідзанаґі та Ідзанамі, а ще дивовижних звірів і моторошних чудовиськ. Усі вони відбивають сприйняття реальності дванадцятьма геть не схожими між собою правічними культурами, адже хтось вірив, що Земля стоїть на черепасі, а хтось – що живе на перевернутій дороги дриґом горі. У цьому яскраво ілюстрованому виданні детально промальовано і прописано більшість міфологічних персонажів, артефактів і сюжетів, тож воно стане чудовим подарунком юним дослідникам, мандрівникам і слідопитам. Отже, прихопіть із собою карту, компас і вирушайте в чарівну подорож давніми світами.

 

Моргенштерн, Ерін.

Беззоряне море : роман / Е. Моргенштерн ; пер. з англ. Є. Даскал. – Х. : Віват, 2020. – 544 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  The Starless Sea / E. Morgenstern

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Закарі Езра Роулінз – звичайний студент, що живе в університетському містечку у Вермонті. Та якось йому до рук потрапляє загадкова книжка із запилюженої полиці бібліотеки. Затамувавши дух, Закарі гортає сторінку за сторінкою, захоплений долею нещасних закоханих, коли стикається з геть несподіваним – історією з власного дитинства. Дивна книжка розбурхує його уяву, тож він вирішує розкрити її таємницю. Подорож, сповнена неочікуваних пригод, поступово приводить його на маскарад у Нью-Йорку, до секретного клубу та підпільної бібліотеки, схованих глибоко під землею. Хлопець зустріне тут тих, хто пожертвував усім заради цього сховища. Але на нього полюють і хочуть знищити. Разом із Мірабель, безстрашною захисницею цього світу, і Доріаном, чоловіком, у вірності якого ніхто не може бути впевненим, Закарі мандрує звивистими тунелями, темними сходами й танцювальними залами, щоб дізнатися нарешті про справжнє призначення цього царства і про свою долю.

 

Мортон, Кейт.

Хранителька таємниці : роман / К. Мортон ; пер. з англ. Г. Пшенична. – Х. : Віват, 2021. – 496 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  The Secret Keeper / K. Morton

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Лорел – талановита уславлена акторка, чиє життя тривало без потрясінь і таємниць. Але майже пів століття тому Лорел стала свідком моторошного злочину: на власні очі бачила, як її мати Дороті встромила ніж у незнайомця. Поліція визначила, що то був самозахист. Але дівчина відчула, що за цим криється якась таємниця, тож Лорел на тривалий час заховала її глибоко в серці. І ось, коли Дороті близька до смерті, донька наважується дізнатися материну таємницю. Сплутані спогади Дороті та власне розслідування Лорел відчиняють портал у минуле: дають змогу збагнути, що саме сталося в Лондоні за часів Другої світової війни. У міцно сплетених долях трьох молодих людей – Дороті, її нареченого Джиммі та Вів’єн – сховано відповіді на всі запитання.

 

Нікуліна, Анастасія.

Більше нікому : роман / А. Нікуліна, О. Бакулін. – Х. : Віват, 2020. – 432 с. – (Художня література)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Коли думка інших має занадто велике значення, гонитва за славою змінює твоє життя назавжди. Скандально відомий художник у минулому, сьогодні – продавець піґулок для схуднення. Як це сталося? Він не пам’ятає. І чому його підозрюють у вбивстві неповнолітньої? Замість відповідей – лише дивні малюнки, невідомо коли виведені його рукою, і почуття провини за речі, які він не робив. Чи робив, але забув? Час прийняти правду. От тільки вона йому не сподобається.

 

Національний музей “Київська картинна галерея” : путівник / упоряд. Ю. Вакуленко ; авт. вступу К. Ладиженська ; авт. статті Г. Алавердова [та ін.]. – К. : ВД “Антиквар”, 2020. – 272 с

Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: У книзі, виданій до 100-річчя Київської картинної галереї, розповідається про один з найстаріших художніх музеїв України, колекція якого нараховує понад 13 тисяч творів образотворчого та прикладного мистецтва. Вступна стаття містить інформацію про основні етапи розвитку музею, а кожний з семи розділів знайомить із художніми тенденціями певного часу, видатними майстрами та окремими роботами, що прикрашають постійну експозицію або демонструються на тематичних виставках.??Видання адресовано широкому колу шанувальників мистецтва.

 

Несс, Патрік.

Поклик монстра : роман / П. Несс ; за оригін. ідеєю Д. Шівон ; пер. з англ. І. Савюк ; іл. Дж. Кей. – К. : Видавництво, 2020. – 216 с

  Переклад назви:  A Monster Calls / P. Ness

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Посеред ночі героя відвідує монстр. Але цей монстр  – не те чудовисько, яке він розраховував побачити. Не монстр із жахіть, які снилися йому щоночі, відколи мама почала лікування. Цей монстр древній. І дикий. І він чогось хоче від Конора. Чогось жахливого та небезпечного. Він хоче правди.  Поклик Монстра – це підлітковий фантастичний роман, який написав Патрік Несс з оригінальної ідеї Шівон Дауд, та ілюстрований Джимом Кеєм. Вперше роман був опублікований в 2011 році. Події відбуваються в сучасній Англії, і їх головний герой – хлопчик Конор – намагається впоратися з наслідками хвороби своєї матері.

 

Нордквіст, Свен.

Петсон і Фіндус. Анкета для друзів : казка / С. Нордквіст ; пер. з нім. Р. Матієв ; іл. С. Нордквіст. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 80 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Pettersson und Findus Freundebuch: Meine Kindergartenfreunde / S. Nordqvist

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ця книга допоможе тобі зберегти найкращі спогади про друзів дитинства, до яких, звичайно, належать і твої добрі знайомі Петсон та Фіндус. У книзі багато сторінок, аби кожен зміг коротко написати про себе і подарувати тобі власноруч виконаний малюнок. А ще тут є місце для улюблених фотографій та календар днів народження.

 

Нордквіст, Свен.

Петсон і Фіндус. Чи вмієш ти користуватися годинником : казка / С. Нордквіст ; пер. з нім. Р. Матієв ; іл. С. Нордквіст. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 40 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Pettersson und Findus: Kannst du schon die Uhr lesen? / S. Nordqvist

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Навчися користуватися годинником завдяки веселій грі! Ця чудова барвиста книга допоможе тобі відкрити ще одне віконце в навколишній світ. Виконуючи разом із дідусем Петсоном та допитливим котом Фіндусом різноманітні цікаві завдання, ти легко навчишся визначати час за годинником.

 

Нордквіст, Свен.

Петсон і Фіндус. Що ти знаєш про пори року : казка / С. Нордквіст ; пер. з нім. Р. Матієв ; іл. С. Нордквіст. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 40 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Pettersson und Findus: Kannst du schon die Jahreszeiten? / S. Nordqvist

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Дізнавайся більше про пори року разом із Петсоном та Фіндусом! Винахідливий дідусь і його кмітливий кіт пропонують тобі оригінальні веселі завдання, завдяки яким ти зможеш засвоїти не лише характерні ознаки кожної пори року, а й назви та порядок місяців і днів тижня.

 

Олдісс, Браян.

Теплиця : роман / Б. Олдісс ; пер. з англ. О. Мокровольський. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 288 с

  Переклад назви:  Copyright / B. Aldiss

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Роман «Теплиця» Браяна Олдісса, пошанований у 1962 р. премією «Гюґо», і сучасного українського читача розділяє всього лише якихось п’ятдесят з лишком років. У порівнянні з часовою локацією «Теплиці» тими роками без будь-яких докорів сумління можна знехтувати. Не вірите? В такому разі лише уявіть собі… далекий дуже далекий світ майбутнього Землі, коли Сонце перетворилось у червоного гіганта, а сама планета, повернута до нього лише однією стороною, переживає не найкращі часи. Якщо, звичайно, можна назвати не найкращими часами апокаліпсис, що вже триває мільйони років. Тут усе живе бореться за існування, і в цій безжальній боротьбі людство (точніше – жменька зеленошкірих істот, що знайшли прихисток на середньому ярусі безкрайніх джунглів) безнадійно програє. Втім, якщо це може втішити (хоч би прихильників глибинної екології!), то біологічна ніша, яку з незапам’ятних часів займали тварини, уже давно завойована. А єдиним повноправним владарем у цьому немислимому світі, де панує вічний день і шаленство мутованого життя, є рослини. Отже, ласкаво просимо у царство Природи!????

.

 

 

Ондатже, Майкл.

Світло війни : роман / М. Ондатже ; пер. з англ. А. Цвіра. – Х. : Віват, 2020. – 272 с. – (Світовий бестселер)  1500 экз.

  Переклад назви:  Warlight /  M. Ondaatje

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: 1945 рік. Лондон поступово оговтується від жахіть війни. Чотирнадцятирічний Натаніель та його сестра Рейчел вражені звісткою про від’їзд батьків до Сінгапуру. Їх залишають на підозрілого чоловіка на прізвисько Бражник, у якому діти вгадують злочинця. Вихователь нехтує своїми обов’язками. Тепер домівку відвідують загадкові особи з темним минулим, ексцентричні чоловіки й жінки, які кожен на свій лад «виховують» брата із сестрою. Та чи ці люди насправді є тими, за кого себе видають? І чи зможуть вони розвіяти самотність, у якій зростають діти? Уже дорослим Натаніель мандруватиме лабіринтами спогадів, реальності та уяви, щоб пояснити все, чого він тоді не розумів, щоб по ниточці сплести химерну історію, яка так схожа на правду…

 

Опольська-Вашкевич, Анна.

Італійська мова за 4 тижні. Інтенсивний курс італійської мови з електронним аудіододатком : посібник / А. Опольська-Вашкевич ; за ред. Т. Скродська ; іл. М. Лукасік. – Тернопіль : Богдан, 2020. – 352 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Запропонований у посібнику інтенсивний курс італійської мови зацікавить не лише тих, хто починає її вивчати, а й тих, у кого виникла потреба швидко та ефективно відтворити в пам’яті італійську лексику і повторити граматику. До посібника додається компакт-диск із записами всіх діалогів.

 

Осадчий, Олесь.

Доставка свободи гарантується : фантастична повість / О. Осадчий. – К. : Кондор, 2021. – 192 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Галактика «Чумацький Шлях». Майбутнє. Капітан космічного корабля Гаррі Том, у якого конфіскували зореліт, заливає своє горе у барі на Землі, де несподівано отримує привабливу пропозицію – отримати у подарунок надтехнологічний корабель. Але в свою чергу він має виконати небезпечну місію – очолити доставку спец-пасажира на одну з вільних планет, щоб зберегти її незалежність. Роман сподобається усім, хто полюбляє серіал «Світляк», пригоди капітана Хана Соло із «Зоряних війн» та просто якісну і захоплюючи фантастику. 

 

Осока, Сергій.

Три лини для Марії : коротка проза / С. Осока. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 248 с  1500 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Кожна новела Сергія Осоки — то маленька велика історія простої людини, яку, можливо, ніхто б і не помітив на цій землі, якби не уважний майстер слова. Бо він не просто пише, а створює кількома мазками тривимірну картину людського життя: здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип. А ще можна відчути запахи — то густі і щільні, аж забиває памороки, то леткі і прозорі, як аромат квітки. Десь у цьому 3D-форматі можна побачити людину, з усіма її прекрасними і потворними рисами, з шорсткими поверхнями і глибокими западинами її бентежної душі. Здається, сюжети цих новел малі чи другорядні, але то лише ключ, який відкриває портал, через який потрапляєш у світ великої літератури.

 

Остер, Пол.

Нью-йорська трилогія : роман / П. Остер ; пер. з англ. Я. Стріха. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 360 с  2000 экз.

  Переклад назви:  The New York Trilogy / P. Auster

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Нью-йоркська трилогія» – по-справжньому сміливий і захоп­ливий роман одного з найдивовижніших американських письменників Пола Остера. У «Скляному місті», першій частині трилогії, письменник Деніел Квінн посеред ночі отримує зловісний телефонний дзвінок, що повністю змінює його життя. «Привиди», друга частина, оповідає химерну історію таємничого Білого, який хоче, щоб детектив Синій простежив за чолов’ягою на прізвисько Чорний. У «Замкненій кімнаті», завершальній частині книжки, головний герой дізнається, що його давній друг зник, залишивши дружину та дитину, а на додачу цілу купу рукописів. Ці три зовсім різні та водночас тісно пов’язані історії – яскравий зразок постмодерністської літератури. Українською трилогію видано вперше.

 

Піскозуб, Дарія.

Машина : роман / Д. Піскозуб. – Х. : Віват, 2020. – 464 с. – (Художня література)  1500 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Машині поклоняються. Жерці, які служать їй від народження, не стільки здатні бачити майбутнє, скільки зазирають у минуле. Її передбачень чекають з острахом, намагаючись розгадати знаки, які вона посилає. У постапокаліптичному світі роману Дарії Піскозуб людство знову живе в племенах, які воюють одне з одним за виживання, а загадкова Машина – все, що лишилося від цивілізації. Хтось хоче її олюднити, хтось бореться проти неї, але вона вічна і, здається, спроможна знищити те, що мала би оберігати…

 

Павер, Маріанна.

Допоможіть! Чи дійсно книжки про саморозвиток здатні змінити життя : попул. вид. / М. Павер ; пер. з англ. О. Ванкевич-Серебрянська. – Х. : Віват, 2020. – 400 с. – (Саморозвиток)  1500 экз.

  Переклад назви:  Help Me! One Woman’s Quest to Find Out if Self-Help Really Can Change Her Life / M. Power

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Автори книжок про саморозвиток обіцяють змінити ваше життя на краще. Як зазвичай радять так звані гуру, варто лишень дотримуватися «низки простих кроків». Багато років журналістка Маріанна Павер захоплювалася книжками про самореалізацію, але одного дня зрозуміла, що мрії про ідеальне життя без боргів, тривоги, безсонних ночей, похмілля чи серіалів на Netflix та реальність – це геть різне. Маріанна пообіцяла собі щомісяця читати книжку про саморозвиток й дотримуватись усіх порад аж до найменших дрібниць. Протягом року вона вивчатиме 12 посібників відомих коучів та консультантів, щоб перевірити, чи дійсно вони допоможуть їй стати щасливішою. Маріанна з гумором випробовує себе на міцність, діючи за рекомендаціями індустрії селф-хелп, а ще шукає відповідь на запитання, що означає бути «сучасною ідеальною жінкою».

 

Павлюк, Ілларіон.

Я бачу, вас цікавить пітьма : роман / І. Павлюк ; пер. з рос. В. Стах. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 664 с  3000 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Київського кримінального психолога Андрія Гайстера відправляють консультантом у богом забуте селище Буськів Сад. Зимової ночі там зникла маленька дівчинка. А ще там водиться Звір – серійний маніяк, убивств якого тамтешні мешканці воліють не помічати… У цьому проклятому селищі, де все по колу і всі живуть життям, яке ненавидять, розслідування постійно заходить у глухий кут. Андрій вірить, що загублена дівчинка, попри все, жива і він її знайде. Але нікому, крім нього, це не потрібно. «Я бачу, вас цікавить пітьма» – історія про непробивну людську байдужість і пітьму всередині нас. Про чесність із собою й ціну, яку ми готові заплатити за забуття. Про гріхи, що матеріалізуються, і спокуту, дорожчу за спокій.

 

Перрі, Філіппа.

Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книжку (а ваші діти радітимуть, якщо і ви це зробите) : попул. вид. / Ф. Перрі. – Х. : Віват, 2020. – 288 с. – (Саморозвиток)  1500 экз.

  Переклад назви:  The Book You Wish Your Parents Had Read (And Your Children Will Be Glad That You Did) / Ph. Perry

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Від психотерапевтки з двадцятирічним досвідом роботи У цій книжці Філіппа Перрі розповідає, як батьки традиційно вибудовують стосунки з дітьми, що стає на заваді доброму контакту та що може його покращити. На прикладах з історій своїх пацієнтів та на основі власного досвіду материнства авторка пояснює, як: прослідкувати зв’язок між тим, як виховували вас, і тим, як ви виховуєте своїх дітей; зрозуміти, про що сигналізує та чи інша дитяча поведінка; давати раду власним почуттям та почуттям вашої дитини; усвідомити і змінити деструктивні моделі взаємодії з дитиною; прийняти той факт, що ви припускатиметеся помилок, і як їх потім виправити. Це видання для батьків, які не лише люблять своїх дітей, а й тішаться, спілкуючись із ними.

 

Пинтосевич, Ицхак.

Уверенность в себе и ораторское мастерство : книга-тренинг / И. Пинтосевич ; іл. А. Войтенко. – К. : “Агентство “ІРІО”, 2020. – 176 с  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Это книга – легкий и простой тренинг личностного развития в области ораторского мастерства, которая придает недюжинные силы и уверенность в себе… и т.д., и т.п…» – можно было именно так написать о новой книге Ицхака. Но стандартные формулировки уже давно всем надоели, и говорить в 500-ый раз о том, какая супер-книга вышла в свет, по меньшей мере, скучно, а по большому счету – моветон.

 

Поліщук, Клим.

Отаман Зелений : роман / К. Поліщук ; упорядн. Ю. Винничук ; авт. передм. Ю. Винничук. – 3-є вид., в новій редакції. – Л. : Апріорі, 2021. – 268 с. – (Бібліотека нескорених)  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Клим Поліщук (1891–1937) – письменник доби Розстріляного Відродження. Його захопливий роман «Отаман Зелений» уперше в історії української літератури описує складну й неоднозначну особистість Данила Терпила: з одного боку, авантюриста, а з іншого – щирого патріота. Отаман Зелений щиро вірив у велике майбутнє своєї Батьківщини. Але багато часу і зусиль витратив на блукання манівцями, поки зрозумів, хто є справжнім ворогом його мрії. Він брав участь у повстанні проти гетьманського уряду, воював у союзі з армією УНР, потім перейшов на бік більшовиків, які невдовзі призначили винагороду за його голову.

 

Поспєлов, Артем.

Тадуш. Табір для душ : роман / А. Поспєлов. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2021. – 272 с  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Зоїку близько чотирьох тисяч днів, і таке ім’я хлопець обрав собі сам. Просто спочатку в його сім’ї помирає собака, а трохи згодом помирає Дід. Після смерті Діда родина починає розпадатися. Зоїк забуває минуле, але пам’ятає, що винен у тому, що сталося. Єдиний, хто знає, як усе було насправді, це друг на ім’я Малюк, якого він ніколи не бачив. З його допомогою Зоїк намагається все виправити. Він шукає місце для смерті Діда у своєму житті, а з нею і відповідь на питання – чи насправді любов означає жити довго та щасливо.

 

Потерянко, Юлія.

Альберт Ейнштейн : біографія / Ю. Потерянко ; пер. О. Добряков ; іл. Є. Васильєва. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2020. – 104 с. : кол.іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)  2000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Книга «Альберт Ейнштейн» — це книга-біографія, яка розповість дитині про унікального вченого ХХ століття, котрий за допомого мислених експериментів вивів на новий рівень всі знання про Всесвіт. Навіть якщо фізика завжди здавалася складною, в цій книзі малеча побачить її з іншої – цікавої сторони. Усіма відкриттями Ейнштейна ми користуємося сьогодні, його праця стала поштовхом для інших вчених створити на основі його теорій телевізор, комп’ютер, фотоапарат. Усім цим ми можемо користуватись завдяки тому, що колись Альберт Ейнштейн відстояв право бути не таким як усі. Вченого, котрому не давались багато шкільних предметів, котрий був небагатослівним, почали запрошувати у всі університети світу, щоб почути його видатні лекції

 

Потерянко, Юлія.

Марія Кюрі : біографія / Ю. Потерянко ; іл. О. Марчишина. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2018. – 176 с. : кол.іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Мотивувальна біографія «Марія Кюрі» розповідає дітям про дивовижне життя легендарної науковиці. Кюрі зробила величезний внесок у розвиток фізики, хімії, медицини. Дітям буде цікаво дізнатися, як зростала Марія та завдяки яким якостям робила дивовижні прориви в науці. Кюрі присвятила себе дослідженню радіоактивності. Спільно із чоловіком, П’єром Кюрі, вона відкрила елементи радій і полоній. Кюрі була першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію. До того ж, вона була удостоєна цієї нагороди двічі. Кюрі стала першою жінкою-професором Сорбонни й першою жінкою-членом Паризької медичної академії. Вона зробила величезний внесок у розвиток фізики, хімії, медицини. Своїм прикладом Кюрі допомогла багатьом жінкам, які мріяли про кар’єрі в науці.??Кюрі була видатною особистістю з непростим, але дуже яскравим життям. Біографія науковиці, написана спеціально для дітей, розповідає про її дитинство, дорослішання та видатні відкриття.

 

Пратчетт, Террі.

Пані та панове : роман / Т. Пратчетт ; пер. з англ. О. Бєлова. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 400 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Панi та панове» – четвертий роман циклу «Вiдьми» серiї «Дискосвiт» Террi Пратчетта. Три вiдьми з Ланкру – бабуня Дощевіск, тітуня Оґґ i Маґрат Часник – повертаються з-за кордону i дізнаються, що у рiдному королiвствi не все гаразд. На полях з’являються загадкові кола, й відьми здогадуються, що відбувається зближення паралельних всесвітів i у Ланкр ось-ось можуть вторгнутися ельфи. Вiдьми зберегли давні знання про те, що ельфи зовсім не такi чудовi та сонцесяйнi, як оповідається в казках, насправді вони можуть бути дуже небезпечними. Ланкрськiй трiйцi доведеться добряче попрацювати, щоб дати достойну вiдсiч ворогам.

 

Притчі. Мудрість поколінь : притчі / упорядн. О. Іванова ; худож. оформлення О. Панасюк. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2020. – 240 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У притчах прихований глибинний досвід поколінь. Це важливі базові знання, які має розуміти кожна дитина. Погодьтеся, що навчити ловити рибу набагато важливіше, ніж дати усе готове. Через притчі ви допоможете своїй дитині усвідомити правду і брехню, любов і байдужість, радість і гнів, важливість навчання та сміливість.

 

Расселл, Кейт-Елізабет.

Моя темна Ванесса : роман / К. -Е. Расселл ; пер. з англ. О. Оксенич. – Х. : Віват, 2021. – 416 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  My Dark Vanessa / K. E. Russell

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: 2000 рік. Яскрава й амбітна Ванесса заплутується в романі з Джейкобом Стрейном, сорокадворічним викладачем англійської літератури. 2017 рік. Стрейна звинувачують у сексуальних домаганнях. Переосмислюючи події сімнадцятирічної давнини, Ванесса розривається між минулим і теперішнім. У її свідомості тісно переплітаються спогади і травми дорослої жінки із хвилюваннями дівчини-підлітка. Вона має вирішити: то було кохання чи її просто використали? Еротичний захват чи нездоровий потяг? Чи була вона готова до таких стосунків, коли їй було всього-на-всього п’ятнадцять?

 

Рубін, Гретхен.

Проект Щастя : практичні поради / Г. Рубін ; пер. з англ. А. Саган. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 368 с

  Переклад назви:  The Happiness Project / G. Rubin

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Одного дощового дня в міському автобусі Ґретхен Рубін запитувала себе: «Чого я хочу від життя?». І зрозуміла, що передовсім хоче бути щасливою. Так незвично було роздумувати над щастям, але вона вирішила присвятити цілий рік Проекту Щастя, який змінить її життя. І дійшла простої істини: працюючи над собою щодня, згідно плану, ви маленькими кроками наблизитеся до своїх мрій, здобудете на цьому шляху впевненість у собі, підтримку і визнання близьких вам людей. «Проект Щастя» – це книга ідей, яка синтезує тисячолітню мудрість та наукові дослідження, практичні поради та безцінний досвід жінки, яка, схоже, зрозуміла, що маленькі життєві зміни приводять за собою великі. От лише кожному варто вирішувати, що саме обрати і записати у свій проект, аби, зреалізувавши його, відчути себе по-справжньому щасливим.

 

Рубльов, Дмитро.

Основа : вірші, проза / Д. Рубльов. – Дніпро : Журфонд, 2021. – 240 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Вітчизна. Рідний край. Придніпров’є. Природа і люди. Усе це хвилює автора і додає наснаги в його творчості. Чесно, чисто і без чвані. Книга буде цікава масовому читачеві.

 

Сіренко, Вадим.

Сутінки в її очах. Кн. 3 : повість / В. Сіренко. – К. : Гамазин, 2020. – 92 с. – (Казки темряви)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Сутінки в її очах» – це третя книга серії «Казки темряви» Вадима Сіренка. Журналістка Христина отримує від редакції несподіване завдання – дослідити особу впливового й відомого Захара Деміоновича Лісника, про якого, виявляється, зовсім ніхто нічого не знає. А тут ще й її рідний брат Віктор опиняється в лікарні, а його дівчина Вілла безслідно зникає. Ці та інші загадки міцно змотані в клубок химерного світосплетіння – реального й потойбіччя.

 

Савчук, Олександр.

Одаричі : роман / О. Савчук. – К. : Гамазин, 2021. – 360 с  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У райцентрі Одаричі все як завжди: свої правила, авторитети і звичаї. Втім, деякі з них набагато давніші, ніж люди думають. І коли міліція та «швидка» вже не встигають на виклики, коли відділок переповнений затриманими, а лікарня – хворими, давні сутності беруть своє. Над закинутими копальнями нависає недобра заграва, у розмірене життя Одаричів вривається (чи то пак повертається) той, хто влаштовує жителям пекельну «перевірку» на чесність. Та чи людина він сам? Яка сила ним рухає і які таємниці принишкли в історії цього, насправді непростого, населеного пункту? Коли навколо хаос і складно повірити чужим словам, може, краще прислухатися до своїх думок? Але чи дійсно вони «свої»? Книжка для поціновувачів і поціновувачок детективів із елементами містики.

 

Сендс, Філіп.

Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова : роман / Ф. Сендс ; пер. з англ. П. Мигаль ; авт. передм. І. Городиський. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 652 с  2000 экз.

  Переклад назви:  East West Street: On the Origins of Genocide and Crimes Against Humanity / P. Sands

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Коли відомий юрист-міжнародник Філіп Сендс отримав запрошення прочитати для студентів-юристів лекцію у Львові, то вирішив, що це також нагода відкрити місто свого дідуся, який не любив розповідати про минуле. Чому Львів став точкою відліку сучасного міжнародного права? Який стосунок до цього мають найвидатніші юристи-міжнародники Лаутерпахт і Лемкін, чиї зусилля призвели до того, що терміни «злочини проти людяності» та «геноцид» включили до суду у Нюрнберзі? Вибудовуючи потужну подорож-медитацію, у якій на шляху пам’яті злочини й провини залишають шрами у поколіннях, з прогалинами, що завжди будуть таємницями інших, автор врешті знаходить й для себе несподівані відповіді на питання про свою сім’ю. У цій книжці – спроба поговорити про минуле, в ній відчитаєте водночас історичну детективну історію, історію родини й законний трилер, у якому Філіп Сендс подорожує між минулим і сьогоденням, переплітаючи кілька історій в одне ціле. На обкладинці використано фото, люб’язно надане Нікласом Франком.

 

Сердюк, Маша.

Білл Гейтс : біографія / М. Сердюк ; худож. О. В. Чичик. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2020. – 112 с. : кол.іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)  2000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Білл Гейтс – гік, що завоював світ. Вун­деркінд у царині комп’ютерів. Наймолодший мільярдер в історії людства. Одна з найвпливовіших персон ХХ століття за версією журналу «Тайм». Йому справді пощастило народитися в Америці 1950-х років. Тоді люди вірили в майбутнє, були впевнені, що кожен здатен утілити в життя найфантастичніші задуми. Цієї ж думки притримувався і Гейтс. Історія його успіху справді вражає. Цей чоловік був талановитий і наполегливий з юних років.

 

Сйон

Дитя землі : легенда / Сйон ; пер. з ісланд. В. Кривонос ; пер. віршів М. Кіяновська ; іл. Н. Плямко. – К. : Видавництво, 2018. – 132 с. : іл.

  Переклад назви:  Skugga-Baldur / Sjon

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Серед суворої ісландської зими невловна, загадкова лисиця влаштовує звіролову подорож, що переродить їх обох. На краю обжитої людьми землі натураліст намагається облаштувати життя молодої жінки із синдромом Дауна, яка дивом вижила в кораблетрощі і яку він урятував від покарання за несвідомий злочин. Це витончений, чарівливий роман-притча, у фіналі якого життя всіх героїв змінюється незворотно. Переможець премії Nordic Council Literature Prize 2005 року (найбільша літературна нагорода Північної Європи) «Дитя землі» – почасти детектив, трохи казка і в кожному разі ідеальне знайомство з літературним талантом світового рівня. Подруга автора, всесвітньовідома співачка Бйорк, каже: «Книжки Сйона унікальні. Відчуваю, що йому вдалося вхопити нитку класичної літератури й продовжити її в майбутнє. Зв’язатися з коренями автентичної старої Ісландії, а потім перенести їх до XXI століття. Взятися за сильні зв’язки Ісландії з природою та змусити їх потиснути руки із сучасністю. Але, що найважливіше, Сйон зумів об’єднати розум і серце».

 

Скрипник, Олександр.

Кохання: руйнація стереотипів. Аналітичне дослідження феномена : наук.-попул. вид. / О. Скрипник. – К. : Кондор, 2020. – 316 с  300 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Кохання… Такий жаданий й такий утаємничений феномен. За тисячоліття існування людства так і не розгаданий. Реальне Кохання, чи це, – ілюзія? Якщо це ілюзія, фантом, чому без Кохання життя таке пусте? Чому ми так прагнемо Кохання, якщо навіть не розуміємо що це? І чому ми не знаємо, що таке Кохання? Що заважає нам зрозуміти? Видається, що так просто, – пізнати Кохання… Але… Помилки, омани, стереотипи, – це і є той мотлох, що закриває собою від нас суть Кохання! Ця книга – спроба руйнації найпоширеніших стереотипів. Небагато зусиль… Зовсім небагато! І наше життя наповниться Коханням! Сенсом!

 

Слісаренко, Олекса.

Чорний ангел : роман / О. Слісаренко. – К. : Кондор, 2021. – 220 с  500 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Олекса Слісаренко – поет, прозаїк, педагог, один з основоположників української пригодницької літератури. «Чорний ангел» – один з перших українських кримінально-пригодницьких романів, що став новим витоком неореалістичної творчості Слісаренка. У творі майстерно поєднанно цікавий, напружений сюжет з психологічними студіями, елементами детективу та утопії. У романі автор досліджує широке коло соціальних, морально-етичних, філософських проблем. Для широкого кола читачів.

 

Слоньовська, Жанна.

Острів : роман / Ж. Слоньовська ; пер. з пол.: В. Андрєєва-Паненко, К. Міхаліцина. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 288 с  2000 экз.

  Переклад назви:  Wyspa / Z. Sloniowska

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Він – інтроверт з купою страхів і захисних механізмів, визнаний польський письменник, сорокарічний чоловік з дружиною і донькою. Вона – адміністраторка літературної резиденції, сивоволоса евкаліптова дівчинка, ефемера, світло з-під шовковиці. Між ними – випадкова зустріч, купа помилок і промахів. Море, слова, мовчання. І все, що може статись у житті малої, розхристаної за своєю суттю людини. Новий роман Жанни Слоньовської про життя в літературі й літературу в житті, про тихі сподівання, кризи і шлях до себе. Номінований на літературну премію Центральної Європи «Ангелус».

 

Содомка, Мартін.

Як збудувати дім : казка / М. Содомка ; пер. з чес. Т. Савченко ; іл. М. Содомка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 57 с. : кол.іл.  2000 экз.

  Переклад назви:  How to Build a House / M. Sodomka

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Чи беруть іпотечний кредит птахи, коли збираються вити гніздо?» – питає пацючок Арні у свого давнього приятеля Зили. Безтурботна юність Арні минула – тепер він одружився і будує дім. Будівництво – справа нелегка: розробка проекту, оформлення будівельних дозволів, отримання іпотечного кредиту… Арні від усього цього вже голова йде обертом, але знав би він, який клопіт чекає на нього попереду! Справжня катастрофа! Сподіваймося однак, що все йому вдасться, адже в казках по-іншому й не буває!

 

Содомка, Мартін.

Як змайструвати автомобіль : казка / М. Содомка ; пер. з чес. Т. Савченко ; іл. М. Содомка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 57 с. : кол.іл.  2000 экз.

  Переклад назви:  How to Build a Car / M. Sodomka

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Двоє друзів, пацючок Арні і горобець Зила, надумали змайструвати автомобіль. До них приєднався жабун Крістіан, який вміє роздобувати все необхідне, тож можна весело братися до роботи. Наші герої живуть на околиці, поблизу старих дворів, майстерень і великого звалища. У такому середовищі меткий розум і гострий язик їм аж ніяк не зашкодять. Читаючи цю історію, сповнену пригод і труднощів, ви зрозумієте, як влаштований автомобіль і як він функціонує. Ви зможете дізнатися, як працюють двигун, зчеплення, гальма, а також – чимало цікавого. Переклад цієї книги здійснено за підтримки Міністерства культури Чеської Республіки.

 

Содомка, Мартін.

Як змайструвати літак : казка / М. Содомка ; пер. з чес. Т. Савченко ; іл. М. Содомка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 57 с. : кол.іл.  2000 экз.

  Переклад назви:  How to Build a Plane / M. Sodomka

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Герої нової книжки Мартіна Содомки «Як змайструвати літак» – друзі-нерозлийвода горобець Зила і пацюк Арні вирішили змайструвати літак, аби полетіти в мандри. Це завдання не з простих, як зрештою, і сконструювати автомобіль. Але ж і це їм торік вдалося! Читачі книжки не лише довідаються, з яких деталей літак складається і як ним керувати, що таке підйомна сила і що потрібно для доброго польоту, але й пізнають цінність справжньої дружби.

 

Сонг, Еймі.

Знайди свій стиль. Як створити персональний бренд в Instagram : поради блогерки / Е. Сонг ; пер. з англ. Н. Савчук ; авт. передм. Д. фон Фюрстенберг. – Х. : Віват, 2021. – 208 с. : фот.кол. – (Бізнес)

  Переклад назви:  Capture Your Style. Transform Your Instagram Images, Showcase Your Life, and Build the Ultimate Platform / A. Song

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Якщо хочете оптимізувати свій контент — байдуже, чи лише починаєте свій шлях в Instagram, чи вже маєте велику аудиторію читачів, — ви просто зобов’язані придбати цю книжку. Еймі доклала чималих зусиль, щоб поділитися своїм досвідом створення успішного бренду в Instagram. Цей цікавий і практичний порадник допоможе вам вивести уяву, стратегію й навички на абсолютно новий рівень. Гілларі Керр і Кетрін Павер, засновниці компанії Clique Media Group (WhoWhatWear) Еймі Сонг — американська блогерка, засновниця сайту про моду та стиль життя Song of Style. Маючи понад 5 мільйонів читачів в Instagram, вона входить до переліку тридцяти найуспішніших людей віком до тридцяти років за версією журналу Forbes. Еймі має власну марку одягу і є амбасадором таких брендів, як Giorgio Armani та Dior. Вона також є власницею компанії з дизайну інтер’єрів Song of Style Design. Чому одні фото в Instagram збирають сотні вподобань, а інші залишаються непоміченими? Відповідь на це запитання знає Еймі Сонг. Уперше в житті вона ділиться порадами про те, як наповнити свою сторінку чудовими світлинами, збільшити аудиторію читачів і завжди залишатись у тренді. Прочитавши цей порадник з роботи в Instagram, ви дізнаєтеся: як правильно вибрати освітлення, різкість і фільтри для фото; як сформувати в Instagram власний стиль та розповісти свою історію; як стилізувати фото їжі та вбрання; як створити топовий бренд і привабити читачів; як перетворити хобі на успішний бізнес. Книжка «Знайди свій стиль» допоможе вам підвищити майстерність і створювати чудові фото на смартфон — чи для розвитку власної справи, чи для того, щоб просто ділитися з друзями світлинами апетитних страв. Завдяки секретам, що розкриті в цьому виданні, ви зумієте навіть буденні моменти перетворити на популярний контент в Instagram.

 

Сорос, Джордж.

На захист відкритого суспільства : сусп.-політ. вид. / Дж. Сорос ; пер. з англ. І. Возняк. – Х. : Віват, 2020. – 224 с. – (Історія та політика)

  Переклад назви:  In Defense of Open Society / G. Soros

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У цій блискучій і натхненній книжці зібрано тексти, що раніше не були опубліковані. Автор порушує важливі питання сьогодення: небезпека, яку становлять для відкритого суспільства інструменти контролю, створені штучним інтелектом; причини трагедії Європейського Союзу; політика доброчинності; Центральноєвропейський університет як осередок академічної свободи; теорія рефлексивності фінансових ринків та її політичні наслідки. Свобода, демократія, верховенство закону, прав людини і соціальної справедливості, які декларує та дієво підтримує Джордж Сорос, трансформуються в заклик до боротьби за ідеали відкритого суспільства.

 

Станішевська, Адріанна.

Як навчити дитину грати в шахи : посібник / А. Станішевська, У. Станішевська ; пер. з пол. І. Веремій ; іл. З. Добоша. – Х. : Віват, 2021. – 95 с. : кол.іл. – (Щось цікаве)

  Переклад назви:  Szachy. Nauka gry dla dzieci / A. Staniszewska, U. Staniszewska

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ласкаво просимо до захопливого світу шахів! Шахи – це справжня королівська гра, яка розвиває уяву, навчає логічного мислення й витримки, тренує пам’ять, спостережливість і терпіння. У цій книжці ми розповімо про захопливі пригоди мешканців Міста Шахів, які допоможуть нам пояснити правила руху фігур шахівницею, а також основні тактичні прийоми гри в шахи. Завітайте до Міста Шахів! Авторки книжки зацікавилися шахами ще в дитинстві й навчалися у видатного шахіста Яна Брустмана. Тепер вони є тренерками II класу Федерації шахів Польщі (лише 15 жінок у Польщі здобули цей титул), викладають на курсах для вчителів у межах програми «Навчання шахів у школі», мають титул суддів з шахів І класу.

 

Стрелекі, Джон.

Повернення до кафе на краю світу : повість / Дж. П. Стрелекі ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Віват, 2021. – 304 с. – (Саморозвиток)

  Переклад назви:  Return to The Why Cafe / J. P. Streleky

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Життя Джона назавжди змінилося після того, як він заблукав і потрапив у маленьке затишне кафе «Чому ви тут?». Чоловік провів там усю ніч і полишив це місце з новим поглядом на сенс буття загалом і на своє життя зокрема. Джон дуже здивувався, коли десятьма роками пізніше знову опинився в цьому кафе. От тільки цього разу в меню були три нові запитання. І відповісти на них уже мала Джессіка — випадкова відвідувачка, яка втратила життєвий орієнтир. Час, проведений у кафе, надихає Джона і Джессіку заглибитись у себе, звіритись зі своїми цінностями й жити справжнім та насиченим життям. Події, описані в цій книжці, повертають читачів у те місце, де завжди є смачна їжа і де ставлять запитання, які спонукають замислитися про найважливіше. Тож улаштовуйтеся зручніше й насолоджуйтеся поверненням до кафе на краю світу.

 

Супрун-Яремко, Надія Онисимівна.

Весільні пісні українців Кубані : фонографічний збірник. Антологія українських народних пісень Кубані. Вип. 2 / Н. О. Супрун-Яремко ; Міністерство культури та інформаційної політики України, Львів. нац. акад. мистецтв. – Л. : Література та мистецтво, 2020. – 288 с

Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: «Весільні пісні українців Кубані» – 2-й випуск серії фонографічних збірників «Антологія українських народних пісень Кубані», що є результатом збирацької, транскрипційної та дослідницької роботи доктора мистецтвознавства, професора кафедри музичної фольклористики Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, дійсного члена Наукового товариства імені Шевченка, члена Національної спілки композиторів України, авторки монографії „Українці Кубані та їхні пісні” (К. : Музична Україна, 2005; 784 с.) і фонографічного збірника „Колядки і щедрівки Кубані” (Рівне : Волинські обереги, 2007; 184 с.) Надії Онисимівни Супрун-Яремко. До збірника увійшли нотно-поетичні тексти 271 пісні давньокозацького українсько-кубанського весілля, зафіксованої авторкою (разом з Б. І. Яремком) у 46 поселеннях (колишніх куренях) історичної Чорноморії – степової частини сучасного Краснодарського краю Російської федерації, яка від 1792 року заселялась і економічно облаштовувалася запорозькими козаками та українськими селянами. Збірник призначений для музикантів, фольклористів, етнографів, композиторів, краєзнавців, студентів мистецьких навчальних закладів та всіх, хто цікавиться українською народною піснею як в Україні, так і за її межами.

 

Тієн, Мадлен.

Не кажіть, що в нас нічого немає : роман / М. Тієн ; пер. з англ. Т. Савчинська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 592 с  2000 экз.

  Переклад назви:  Do Not Say We Have Nothing / M. Thien

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Не кажіть, що в нас нічого немає» — родинна сага, що охоплює три покоління представників китайської інтелігенції. Починається історія під час китайсько-японської війни (1937–1945). Триває впродовж «культурної революції» Мао Цзедуна (1966–1976), коли оскаженілі хунвейбіни знищили практично всю творчу та наукову еліту Китаю й не пощадили навіть музичних інструментів у консерваторіях, сприйнявши і їх за класових ворогів. Акції протесту 1989 року, що наймасштабніша з них знана як «Різанина на площі Тяньаньмень», стають трагічною кульмінацією для змальованої в творі родини. Кульмінацією, але не розв’язкою. Адже завдяки таємничій Книзі записів, сотні разів переписаній від руки охайними ієрогліфами, родинна історія триває, а її учасники немов оживають — «небезпечні, мов революціонери, і невловні, наче привиди». Мадлен Тієн — канадська письменниця малайсько-китайського походження. Її твори перекладені понад двадцятьма п’ятьма мовами. А роман, що ви його тримаєте в руках, здобув найпрестижнішу канадську літературну нагороду — премію Гіллера, й увійшов у шорт-лист Букерівської премії (2016).

 

Теліга, Олена.

Вечірня пісня : вибрані поезії / О. Теліга. – К. : Кондор, 2021. – 68 с  500 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Олена Телiга (1906–1942) – відома українська поетеса, літературний критик, діяч української культури. Одна з головних тем лірики О.Теліги – роль жінки в суспільстві, в житті нації . Жінка, на думку поетеси, – це не квола істота, не рабиня, а помічник і надійний тил чоловіка-воїна, це новий тип особистості – вольової і цілісної. За своє досить коротке життя Олена Теліга не встигла видати жодної власної збірки, всі вони вийшли після її гибелі, а більша частина віршів, на жаль, загубилася.

 

Тераковська, Дорота.

Там, де падають Ангели : роман / Д. Тераковська ; пер. з пол. Дз. Матіяш. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 352 с  2000 экз.

  Переклад назви:  Tam gdzie spadają anioły / D. Terakowskaja

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Маленька Ева п’ятирічною втратила свого Ангела-Хоронителя, що впав із Драбини на землю й приречений тепер жити в подобі Бездомного. Що чекає на дівчинку після цієї втрати і на що доведеться піти Евиному Ангелу-Хоронителю задля її порятунку? Відповідь – у щемкому, але світлому та сповненому роздумів про буття романі польської письменниці Дороти Тераковської, який запрошує до захопливої мандрівки в пошуках важливих відповідей на одвічні питання боротьби Добра і Зла.

 

Титаренко, Марія.

Комунікація від нуля. Есеї для Мані : есеї / М. Титаренко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 232 с  3000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ця книжка – про комунікацію, але цілком із незвичного ракурсу. Порівнюючи спілкування дорослих і дітей (на прикладі своєї доні), авторка робить несподівані відкриття. Зокрема про те, що ми, дорослі, втрачаємо наше дитяче вміння комунікувати по-справжньому: на рівні слів, мовчання, співопису, обіймів, цілунків, запахів тощо. А ще втрачаємо свіжий погляд на себе, на світ і на речі у ньому. Це книжка про відновлення комунікації від нуля, підкріплена цікавими історіями і прикладами відомих спікерів, авторськими знахідками й помилками, а також жартами, грою слів і уяви. Для усіх, хто бажає переосмислити свою комунікацію і повернути втрачене.

 

Трінчук, Ярослав.

Україна: війни, битви, персони : наук.-попул. вид. / Я. Трінчук. – 2-е вид. – Л. : Апріорі, 2020. – 288 с  500 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Описані в цій книжці історичні події та персони, які залишили свій слід в історії України, розглядаються з погляду сучасних соціологічних та історіософських доктрин. Автор відходить від застарілих та скомпрометованих історіографічних штампів і міфологем, які не одне століття нав’язувались нашій нації і душили розвиток української історичної науки. У тексті докладно описані мотиви дій визначних персон української історії, хід і мету війн та битв – як відомих і маловідомих, так і тих, про які російська та радянська історична наука старанно замовчувала. Автор майстерно втілює кредо: «Найбільше мистецтво (і щастя) історика – це вилікувати історію нації від усіх хвороб, якими її заразили вороги. І не заразитись самому».

 

Угрешич, Дубравка.

Музей безумовної капітуляції : роман / Д. Угрешич ; пер. з хорв. А. Любка. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 320 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Музей безумовної капітуляції» – один із найвідоміших романів Дубравки Уґрешич, пронизлива розповідь про еміграцію, в якій екзиль стає зручною лінзою для погляду на власну біографію та країну. Інтелектуалка найвищої проби, Дубравка Уґрешич конструює роман-колаж, що починається в берлінському зоопарку й закінчується в берлінському фітнес-центрі. Але поміж цими точками – наче в сімейному фотоальбомі – з’являються і зникають обличчя, проростає болісна туга за батьківщиною, розриваються бомби нової війни, а в автовідповідачі звучить сумний голос старенької мами, чиї риси з роками лірична героїня все частіше впізнає в собі. А разом з нею й читач починає віднаходити і згадувати у своїй біографії схожі паралелі й сюжети, раптово сам стає героєм власного автобіографічного роману. На такий ефект здатна тільки по-справжньому велика література.

 

Українсько-польський розмовник : розмовник / уклад. О. Ларікова. – Х. : Віват, 2020. – 224 с. – (Розмовники)  5100 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У розмовнику вміщено найпопулярніші теми для розмови й для орієнтування в незнайомому місці, найпотрібніші слова, фрази, діалоги на будь-який випадок. До кожного слова і фрази наведено переклад іноземною мовою, а також фонетичну транскрипцію, де іноземні звуки приблизно передано українськими літерами (транслітерацію). Додано також корисні поради щодо повсякденного спілкування за кордоном.

 

Ульман, Лінн.

Бентежні : роман / Л. Ульман ; пер. з норв. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 448 с

  Переклад назви:  Unquiet / L. Ullmann

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Батько Лінн Ульман — легендарний шведський режисер Інґмар Берґман, мати — знана норвезька актриса Лів Ульман, тож сама вона зростала у творчій атмосфері, вела мандрівне життя поміж Норвегією, США та батьковим будинком на острові Форьо і згодом стала письменницею. Роман «Бентежні» — історія її дитячої прив’язаності, підліткової незграбності та спроб знайти своє місце у чіткому, розписаному до хвилини батьковому світі. Лінн Ульман та її батько називали цю свою книжку роботою або ж проєктом. Це мала бути низка інтерв’ю, до яких вони взялися аж тоді, коли нитка розмови вже уривалася, а слова не трималися пам’яті. Через сім років після смерті батька диктофон знайшовся у скрині на горищі, а записи склалися в ностальгійну оповідь про дорослішання і старішання, про сім’ю та ідентичність, любов і творчість. Роман «Бентежні» став колекцією вражень, моментів, місць та імен. Це історія про неминуче, про те, що час бере своє, пам’ять нетривка, а наше єство — неспокійне, завжди прагне чогось і постійно тужить за нездійсненим.

 

Фішу, Бертран.

Ненудна наука для тих, кому від 7 до 107 років : наук.-попул. вид. / Б. Фішу, М. Бейні ; пер. О. Ларікова. – Х. : Віват, 2021. – 86 с. : кол.іл. – (Енциклопедiї)  1700 экз.

  Переклад назви:  Sciences pas bêtes / B. Fichou, M. Beynie

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ця дивовижна книжка дасть відповіді на безліч складних питань із багатьох галузей науки: астрономії, фізики, природничих наук, технологій, історії… Відповіді й роз’яснення, створені журналістами-науковцями, подано простою мовою, цікаво й дотепно. А смішні ілюстрації не дадуть занудьгувати. «Ненудна наука» — найкращий подарунок усім, хто хоче дізнатися якомога більше про світ навколо!

 

Флемінг, Ієн.

Голдфінгер : детектив / І. Флемінг ; пер. з англ. А. Антомонова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 312 с

  Переклад назви:  Goldfinger / I. Fleming

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Як уже з’ясовано раніше, Бонд-Джеймс-Бонд — це Геракл ХХ сторіччя, законний син згасаючого британського імперіалізму та всюдисущої Секретної служби в особі хитромудрого М. Цього разу йому доведеться стятися — ні, не з Горгоною, бо він її подолав у «Докторі Ноу», і навіть стайні від гуано чистити не доведеться, — а з мамоною. Для більшості пересічних цей ворог нездоланний, але тільки не для випускника англійської приватної школи. Моральні принципи, знаєте… та спорт. Знову карти (вчимося грати в канасту, каналії!)… знову голі дівчата (Маямі, спекотно!), а деякі навіть пофарбовані золотом… розкішні авто (нарешті не «Бентлі», а «Астон-Мартін»)… і багато гольфу. Бо шлях до лав злочинного угруповання лежить через 18 лунок. Голдфінгер, та ще й Аурік (це ім’я таке), — можливо, найзатятіший супротивник, який траплявся Бондові на його тернистому шпигунському шляху. Як й інші злодії, потворної зовнішності, але страшенно розумний. І багатий. Насправді, найбагатший у світі (це вам не Рокфеллер! І не Ахметов). Переграти цього професора злочинного світу буде зовсім непросто. Але відступати нікуди, якщо на карту поставлено золото Англійського банку! Отже, пригоди тривають! Герої не відпочивають!

 

Хілі, Емма.

Елізабет зникла : роман / Е. Хілі ; пер. з англ. А. Цвіра. – Х. : Віват, 2020. – 320 с. – (Художня література)

  Переклад назви:  Elizabeth is Missing / E. Healey

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Мод — вісімдесятирічна жінка. І з кожним днем вона все менше пам’ятає про те, хто вона. Тому за нею доглядає донька Гелен. Різновид хвороби Альцгеймера стирає минуле Мод, як гумка. Тому вона пише записки, щоб не забути про дуже важливу справу. Те, що сталося в її юності. З її давньою подругою Елізабет. Мод не знає, куди вона зникла. Може, тому, що вона нікуди й не зникала? Чи її взагалі ніколи не було?. Але Елізабет не єдина «загублена». Сестра Мод, Сьюкі, яка так само розчинилась у часі та просторі. Чи мають ці зникнення якийсь зв’язок? Чи це лише хвора уява старої жінки? Жінки, яка нічого не пам’ятає. Чи навпаки, тільки вона і пам’ятає все…

 

Чемерис, Валентин.

Приречені на щастя. Фантастичний роман про Адама і Єву та про їхню любов : роман / В. Чемерис. – 2-е вид. – Л. : Апріорі, 2021. – 324 с. – (Український бестселер)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Роман-хроніка, роман-казка, роман-легенда – так можна визначити жанр твору сучасного українського письменника. Його головні герої Адам і Єва внаслідок трагічного випадку у космосі приречені на… щастя. Наперекір критичній ситуації, що склалася, долаючи відчай і горе, герої знаходять у собі мужність протистояти силам природи. Між ними народжується світле і чисте почуття. Вони, нарешті, знаходять одне одного. Трагедія і оптимізм, лірика й посмішка стали тим сплавом, з якого й народився цей твір.

 

Чокші, Рошані.

Позолочені вовки : роман / Р. Чокші ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Віват, 2020. – 416 с. – (Світовий бестселер)

  Переклад назви:  The Golden Wolves / R. Chokshi

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Париж, 1889 рік. Найпотужніша сила у світі зосереджена в давно загубленому уламку Вавилонської вежі. Французькі Доми Вавилонського Ордену, який охороняв реліквію, прагнуть повернути втрачене. І їм потрібен той, хто зможе розгадати цю таємницю. Ним стає Севрен Монтаньє-Аларі — заможний готельєр і водночас шукач скарбів. Щоб віднайти древній артефакт, Севрен заручається підтримкою «експертів» із сумнівною репутацією: інженерки, історика, танцівниці й садівника. Разом вони поринуть у страхітливу пригоду, де на кін поставлено не лише їхні життя, а й майбутнє всієї цивілізації…

 

Ш’єн Шо Шін, Орелі.

Емоції Гастона. Я боюся : пізнав. вид. / О. Ш’єн Шо Шін ; пер. з фр. І. Дух ; іл. О. Ш’єн Шо Шін. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 32 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Les émotions de Gaston. J’ai peur

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ґастон — це малий єдиноріг. Він такий, як і всі інші, або майже такий… Його веселкова грива змінює барви залежно від того, яку емоцію він відчуває! Сьогодні ввечері Ґастон — наляканий. Час вкладатися до сну, а надворі вже поночі. Дізнайся, як же йому вдалося впоратися зі своїм страхом!   Ці історії навчать висловлювати свої емоції і керувати ними.

 

Ш’єн Шо Шін, Орелі.

Емоції Гастона. Я радію : пізнав. вид. / О. Ш’єн Шо Шін ; пер. з фр. І. Дух ; іл. О. Ш’єн Шо Шін. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 32 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Les émotions de Gaston. Je suis joyeux

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ґастон — це малий єдиноріг. Він такий, як і всі інші, або майже такий… Його веселкова грива змінює барви залежно від того, яку емоцію він відчуває! Сьогодні Ґастон радіє. Він не йде до школи, тому може робити все, що заманеться! Але у його рідних багато різних турбот. Поглянь, як він ділитиметься з ними своїм добрим настроєм!   Ці історії навчать висловлювати свої емоції і керувати ними.

 

Ш’єн Шо Шін, Орелі.

Емоції Гастона. Я сумую : пізнав. вид. / О. Ш’єн Шо Шін ; пер. з фр. І. Дух ; іл. О. Ш’єн Шо Шін. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 32 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Les émotions de Gaston – Je suis triste

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ґастон — це малий єдиноріг. Він такий, як і всі інші, або майже такий… Його веселкова грива змінює барви залежно від того, яку емоцію він відчуває! Сьогодні Ґастон засмучений. Він посварився зі своїми друзями. Дізнайся, як йому вдалося повернути собі добрий настрій! Ці історії навчать висловлювати свої емоції і керувати ними.

 

Ш’єн Шо Шін, Орелі.

Емоції Гастона. Я шаленію : пізнав. вид. / О. Ш’єн Шо Шін ; пер. з фр. І. Дух ; іл. О. Ш’єн Шо Шін. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 32 с. : кол.іл.

  Переклад назви:  Les Emotions De Gaston – Je suis tout fou-fou

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ґастон — це малий єдиноріг. Він такий, як і всі інші, або майже такий… Його веселкова грива змінює барви залежно від того, яку емоцію він відчуває! Сьогодні Ґастон почувається пречудесно! Він повсюди стрибає і шаленіє. За всяку ціну єдиноріг намагається привернути до себе увагу. Поглянь, як він навчиться використовувати всю свою енергію. Ці історії навчать висловлювати свої емоції і керувати ними.

 

Шолль, Сюзанна.

Емма мовчить : роман / С. Шолль ; пер. з нім. Н. Ваховська. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2016. – 176 с

  Переклад назви:  Emma Schweigt / S. Scholl

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: устріч двох жінок, двох культур і двох доль, настільки відмінних, що й уявити собі годі: Емма з Відня та Зарема з Грозного. Одна – бабуся з дрібними, часто навіть дрібʼязковими повсякденними клопотами, друга – мати, яка бореться за гідне життя для себе і свого сина. Ця історія дозволяє нам уважніше поглянути туди, де наш світ змінюється. Емма – віденська пенсіонерка – переймається тим, що світ більше не такий, як раніше: її нова невістка-туркеня вагітна, онука Луці носить надто вузькі штани, а колишнього чоловіка Ґеорґа розбив удар. Зарема приїхала у Відень з Грозного. Своїм життям вона завдячує власній відчайдушній хоробрості: у Другій чеченській війні вона втратила все, що мала, контрабандисти доправили її з сином Шамілем до Відня.  Заремі потрібен політичний притулок, Еммі – допомога по господарству. Їхні дороги перетинаються, долі поєднуються. Як далеко зайде Емма, щоб допомогти Заремі?

 

Як Петрик малювати вчився. Пізнавальна книжка-розмальовка для дітей від 3-х років / упоряд. О. В. Андріяшевька [та ін.]. – Дніпро : ЦНТ “Дивокрай”, 2020. – 47 с

Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Наш маленький друже! Ця книжка-розмальвка створена саме для тебе. Колись у давні часи українці придумали як прикрасити своє життя чудовим орнаментом-розписом, а допомогли придумати цей орнамент діти. Тепер цим розписом милується увесь світ. А хочеш і ти так гарно малювати? В цьому тобі допоможе наш герой – хлопчик Петрик. Ти можеш, разом з ним, спробувати навчитись володіти пензликом та змішувати кольори. Запрошуємо тебе в чарівний світ петриківського розпису.

 

Янкевич, Віктор.

Останній лист : роман / В. Янкевич. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 224 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Вічна загадка кохання. Непередбачені його зародження, спалах пристрасті, згасання… Але деким воно опановує цілковито, майже до божевілля… Цей роман занурить вас, шановний читачу, в непрості колізії ще однієї історії любові, яка, як і все в цьому світі, неповторна. Для широкого кола поціновувачів чуттєвої, психологічної прози.

 

Поділитися у соцмережах:
Більше у Книжкові новиниБільше новин у Книжкові новини »

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?