Press "Enter" to skip to content

 

Luzina, Lada.

Ukrainian Women’s Magic Traditions / L. Luzina ; пер. англ. Г. Крапівник ; худож.-оформл. та іл. О. Гугалова-Мєшкова. – Kharkiv : Folio, 2020. – 64 с. : фот.кол.

  Переклад заголовка:  Чарівні традиції українок / Л. Лузіна

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Lada Luzina – Golden Writer of Ukraine: “The folk rites of our great-grandmothers are so riddled with magic that there is no doubt — it was these real holidays and rituals that became the basis for all the famous legends and tales of Kiev witches. Reading now about the magical traditions of Ukrainians, you never cease to be amazed at what unique ancestors and knowledge our ancestors possessed! What a special, unique role a woman played in the Ukrainian community! And from what great depths these or other customs come!”

 

 

 

Soroka, Yurii.

100 Key Events in Ukrainian History / Y. Soroka ; пер. англ. Г. Крапівник ; худож.-оформл. О. Гугалова-Мєшкова. – 2-е вид., доп. та перероб. – Kharkiv : Folio, 2020. – 205 с

  Переклад заголовка:  100 важливих подій історії України / Ю. Сорока

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: The history of Ukraine resembles a half-uncharted map. This is not a mere coincidence, but the result of the deliberate public policy. Hundreds of various people serving their mother countries have been working hard on those blank spots for centuries. Those myth and fake news makers have done their best to make our history, as well as Ukraine itself, look in descendants’ eyes the way preferred by those who tried to assimilate the heritage of Kyivan Rus. However, time always puts everything in its place. So this book is an attempt to collect the events that have shaped the Ukraine we know today and will promote its further development. We sought to focus on positive events in Ukrainian history, in other words, on victories. The image of our country as a helpless continuously suffering victim that always sings sad songs and is incapable of confronting external pressure has been exploited for a long time. In fact, an insight into the actual history of Ukraine proves this image to be false. The voice of the past provides us with dozens of chronicles, documents and historical studies. Courageous heroes, strong warriors, talented artists, prominent statesmen, unrivalled philosophers and scholars – those have been the people creating our history. And, naturally, they and their achievements must be revealed and popularized. This work is an effort to unite in a single volume the highlights of our historic heritage and show that, against all odds, Ukraine remembers its past and intends to build its own bright future, considering the extensive rich experience that has been gained

.

 

 

Єжелий, Святослав.

Енциклопедія сучасного транспорту : для дітей мол. та серед. шк. віку / С. Єжелий. – Х. : Ранок, 2018. – 32 с. : іл. – (Інфографіка)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Енциклопедія сучасного транспорту» – книга нового покоління для допитливих дітей. З цієї книги читач дізнається, як влаштовані електромобіль, магнітоплан, гіроборд, квадракоптер, ракета та навіть реактивний ранець! Вивчить факти в датах і цифрах, приведе в дію механізми і зрозуміє, як вони працюють. Для широкого кола читачів.

.

 

 

Історія цивілізації. Україна. Т. 1: Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н.е. – ІХ ст.) / Н. С. Абашина [та ін.] ; упоряд. М. Ю. Відейко ; худож.-оформл. Г. С. Проніна. – Х. : Фоліо, 2020. – 586 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: На сторінках цього видання постають два тисячоліття історії на теренах сучасної України. Книга поділена на дві частини: перша охоплює період від Х до ІІІ ст. н. е., друга — від ІІІ ст. до ІХ ст. Зміст книги було розроблено з метою залучення до її написання широкого кола фахівців, які найкраще дослідили та розуміються на окремих питаннях. Під однією обкладинкою зібрані відомості про мову, релігію, міфологію, технічні досягнення, економіку, мистецтво та військову справу давніх часів. Книга містить чимало унікальної інформації, результати новітніх досліджень, деякі розділи стали першими ластівками у висвітленні певних тем у такому обсязі. Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом, розраховане на широке коло читачів.

.

 

 

Арамбуру, Фернандо.

Батьківщина : роман / Ф. Арамбуру ; пер. з ісп. П. Таращук ; худож.-оформл. О. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 555 с. – (Великий роман)

  Переклад заголовка:  Patria / F. Aramburu

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Фернандо Арамбуру (нар. 1959 р.) – іспанський письменник, поет, есеїст. З 1985 року проживає в Німеччині. Вважається одним з провідних нині живих іспанських письменників. Роман «Батьківщина» був дуже добре прийнятий читачами та критиками. За останні десятиліття жодна книга в Іспанії не була удостоєна стількох нагород: краща книга 2017 року, Національна премія з літератури, Премія кри­тики, премія Міжнародного клубу журналістів, італійські премії Стрега і Лампедузи. Тільки іспанською роман нараховує понад 30 видань, продано права на переклад 32 мовами. У травні 2020 р. на НВО за романом «Батьківщина» вийде 8-серійний серіал. Українською друкується вперше. У маленькому баскському містечку живуть і дружать дві сім’ї. Матері по вихідних разом ходять у кафе, батьки — до велоклубу, де змагаються у швидкості на перегонах, діти грають, діляться між собою всім, чим можна. Незважаючи на різні погляди та матеріальний стан, життя цих родин тісно переплетене. Але потім діти виростають, і відбувається страшне: старший син з однієї сім’ї вступає до терористичної організації ЕТА, що бореться за незалежність Країни Басків, а батька з іншої сім’ї ЕТА вбиває. Можливо, той самий сусідський син і вбиває, хоча це не точно, та й яка різниця? Ось і доводиться одній родині все життя мучитися питанням «чому саме ми?», вчитися жити далі без батька і чоловіка й по-справжньому так і не навчитися. А іншій – шукати виправдання своєму синові-вбивці, приреченому провести життя у в’язниці, спробувати знайти вищий сенс у його злочинах. Арамбуру намагається розібратися, що ж відбувалося з людьми Країни Басків у той трагічний період, чому вбивства і насильство викликали у багатьох з них підтримку або співчуття, тоді як незгодні зберігали боязке мовчання.????

.

 

 

Аромштам, Марина.

Коли відпочивають янголи : повість / М. Аромштам ; пер. І. Андрусяк ; іл. Ю. Ясінська. – K. : BookChef, 2020. – 192 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Усе могло би скластися інакше, якби в мене був тато. Мама тоді могла б із ним порадитися. Порадилася б – і не віддала мене вчитися до Тетяни Володимирівни. Тетяна Володимирівна не сказала б: «Встати! Руки за голову!» Дідуся б це не нажахало, і він не наполіг би на тому, щоб перевести мене в іншу школу. І я не потрапила б у клас до Марсем. Це Марсем розповіла нам про янголів – про те, що вони повинні відпочивати. Відтоді минуло багато років. Але коли зі мною щось трапляється – погане чи добре, – я про це згадую…» Та перш ніж Марсем розповіла про янголів, у житті Аліни було чимало подій: В. Г. почав приходити в гості, принци здійснили подвиг, у клас прийшов новий учень, а з шафок позникали магніти…????

.

 

 

Ауер, Маргіт.

Школа чарівних тварин. Кн. 1 : повість / М. Ауер ; пер. з нім. К. Бучіна ; іл. Н. Дуллек. – Х. : Ранок, 2020. – 160 с. – (Школа чарівних тварин)

  Переклад заголовка:  Die Schule der Magischen Tiere / M. Auer

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У новій школі Іді не дуже подобається. Усе змінюється, коли вчителька, міс Корнфілд, відкриває її класові таємницю чарівної зоологічної крамниці. Іда однією з перших отримує чарівну тварину: лиса Раббата, надійного друга, якого їй так не вистачало після переїзду. Бенні друг теж не завадить. Як би йому хотілося мати поруч дикого хижака! Тоді всі в класі нарешті почнуть сприймати його всерйоз… Але все пішло шкереберть.

.

 

 

Ауер, Маргіт.

Школа чарівних тварин. Кн. 2: Самісінькі ями! : повість / М. Ауер ; пер. з нім. К. Бучіна ; іл. Н. Дуллек. – Х. : Ранок, 2020. – 176 с. – (Школа чарівних тварин)

  Переклад заголовка:  Die Schule der Magischen Tiere / M. Auer

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ніхто не повинен знати про таємницю чарівної зоологічної крамниці. Але, попри клятву, Іда та її лис Раббат пробовталися. Що ж буде, коли про це дізнається вчителька, міс Корнфілд? Шокі більше за все в житті хоче мати власну чарівну тварину. До всього іншого йому байдуже: до шкільної театральної постанови, всіляких дурощів і, навіть, до дивних ям у шкільному саду… А дарма.

.

 

 

Ауер, Маргіт.

Школа чарівних тварин. Кн. 3: Світло згасло! : повість / М. Ауер ; пер. з нім. К. Бучіна ; іл. Н. Дуллек. – Х. : Ранок, 2020. – 176 с. – (Школа чарівних тварин)

  Переклад заголовка:  Die Schule der Magischen Tiere / M. Auer

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Едді стає наступним, хто отримує чарівну тварину. Відтепер кажаниха Євгенія стає приводом для заздрощів майже всіх, у кого ще й досі немає друга. Геть усі дітлахи тільки й мріють про маленького улюбленця. І лише одна дівчинка не хоче мати поряд істоту, яка вміє розмовляти. Але ж у містера Моррісона свої плани щодо розподілення улюбленців, тож невдовзі пухнастий кіт Караян знаходить нову оселю…

.

 

 

Бітті, Роберт.

Серафіна і Витий посох. Кн. 2 : повість підліткам / Р. Бітті ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Х. : Ранок, 2020. – 352 с. – (Серафіна)

  Переклад заголовка:  Serafina and the Twisted Staff / R. Beatty

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Після перемоги над чоловіком у Чорній мантії Серафіна виходить з тіні підвалу до людей. Відтепер дівчинка – повноправна захисниця маєтку. Проте смерть пана Торна, колишнього володаря Чорної мантії, привела до маєтку детектива. Його способи розслідування та питання всім здаються підозрілими. Що замислив чоловік та чи впорається Серафіна з новою небезпекою, що загроджує всім мешканцям Білтмора?

.

 

 

Бітті, Роберт.

Серафіна і розколоте серце. Кн. 3 : повість підліткам / Р. Бітті ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Х. : Ранок, 2021. – 320 с. – (Серафіна)

  Переклад заголовка:  Serafina and the Splintered Heart / R. Beatty

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Серафіна прокидається у темному місці, у подертому одязі та із загоєними ранами. Щось трапилося з нею, проте Сера не пам’ятає що саме. Блукаючи лісом, дівчинка помічає, що ліс швидко змінюється: річки піднімаються, бурі не вщухають, а повені наносять неабияких збитків. Вона знає: до цього причетна чорна магія. Відтак вона має попередити всіх і зупинити те, що наближається до Білтмора. Та це виявляється не так уже й легко…

.

 

 

Бітті, Роберт.

Серафіна і Чорна мантія. Кн. 1 : повість підліткам / Р. Бітті ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Х. : Ранок, 2020. – 336 с. – (Серафіна)

  Переклад заголовка:  Serafina and the Black Cloak / R. Beatty

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Серафіна завжди слідувала напучуванням батька: була слухняною, не потрапляла на очі мешканцям маєтку Білтмор, в підвалі якого таємно мешкала, та ніколи не заходила до страшного лісу, що неподалік. Дівчинці й без того було що досліджувати у великому будинку з безліччю таємних коридорів та тунелів, встигаючи при цьому полювати на щурів. Відтак, коли маєток знову накрила глупа ніч, Серафіна виходить з укриття та на власні очі бачить страшний злочин. Химерна Чорна мантія схопила маленьку дівчинку та повністю розчинила її в собі. Відтоді діти зникають щоночі, і Серафіна ставить нову ціль: понад усе викрити злодія та знищити цього щура назавжди!

.

 

 

Базів, Василь.

Антихрист. Справжня історія Орди-Росії: у 3 т. Т. 1: Свята Русь-Україна і нехрещена Московія (1169-1917) : есе-дослідження / В. Базів ; худож.-оформл. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 252 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Фундаментальна трилогія есе-досліджень «Антихрист. Справжня історія Орди-Росії» – вулканічна версія-заперечення усіх відомих ідеологічних міфів про походження Московії та її стосунків із Руссю-Україною. Пошук крізь духовно-релігійну оптику приводить до карколомного висновку, що у Росії витворилася антихристиянська версія християнства. З-під варварської маски прозирає смертоносний оскал антихриста, що оселився на північних околицях Євразійського континенту. Полярний антропогенез витворив несумісні між собою ідентичності Русі-України і Орди-Московії, що призвело до війни ординської Росії проти християнської України. Трилогія подає велетенську панораму із тисячами маловідомих подій, невідомих фактів, імен – від  короля (князя) Русі-України Володимира Рюрика до президента України Петра Порошенка. Перший том «Свята Русь-Україна і нехрещена Московія» охоплює століття від першого нападу на Київ північних диких племен мокселів у 1169 році і до початку ХХ століття.????

.

 

 

Базів, Василь.

Антихрист. У 3 т. Т. 3: Україна і Росія війна престолів.Священний Томос і скрепи мракобісся : есе-дослідження / В. Базів ; худож.-оформл. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 380 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Василь Базів – знаний в Україні та за її межами письменник, політик, дипломат, учений, візіонер. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: роман «Хрест», який було висунуто на Шевченківську премію, філософський трилер у двох томах «Кінець світу: до і після», політичний сатирикон «Брати, або Могила для тушки», автобіографічний роман «Канадійський тестамент, або Мафія в екзилі», онтологічна притча «Honey. Ротвейлер Божий», «Антихрист» (т. 1, 2). Фундаментальна трилогія есе-досліджень «Антихрист. Справжня історія Орди-Росії» – вулканічна версія-заперечення усіх відомих ідеологічних міфів про походження Московії та її стосунків із Руссю-Україною. Пошук крізь духовно-релігійну оптику приводить до карколомного висновку, що у Росії витворилася антихристиянська версія християнства. З-під варварської маски прозирає смертоносний оскал антихриста, що оселився на північних околицях Євразійського континенту. Полярний антропогенез витворив несумісні між собою ідентичності Русі-України і Орди-Московії, що призвело до війни ординської Росії проти християнської України. Трилогія подає велетенську панораму із тисячами маловідомих подій, невідомих фактів, імен – від короля (князя) Русі-України Володимира Рюрика до президента України Петра Порошенка. Третій том «Україна і Росія: війна престолів» присвячений нинішній російсько-українській священній війні між спадкоємцями християнської Русі-України та нащадками антихристиянської Орди-Росії.????

.

 

 

Бебешко, Лідія.

Вишивальні традиції України: білі та писані сорочки : довідник / Л. Бебешко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 160 с

 Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Візитівкою цього видання є чарівні білі та чорні писані сорочки з різних регіонів України, цікаві й самобутні за типами кроїв, колористикою вишивки, її компонуванням і технологіями виконання. «Відкрите віконце», «зоряний хрест», «кривулька», «хвилька», косі хрести, водяний ключ («гесик»), «колодки», «баранячі роги», зіркові «квіти» і «дволисники», «ріжкаті» трикутнички – відтворюйте кращі взірці орнаментів вишиваних шедеврів з музейних і приватних колекцій. У виданні подано інформацію про типи крою, види композицій, орнаментів та мотивів вишивки білих сорочок і художньо-технологічні особливості чорних писаних вишиванок. Представлено двадцять п’ять моделей сорочок з білою вишивкою і двадцять видів чорних писаних вишиванок. Кожна схема вишивки супроводжується переліком використаних швів. Книжка стане в пригоді вишивальницям із різними рівнями підготовки – і початківцям, і досвідченим майстриням.

.

 

 

Бейкер, Кейт.

Найвища гора. Найглибший океан : порівняльна енциклопедія в малюнках / К. Бейкер, Ж. Девідсон ; пер. з англ. А. Жежера ; іл. П. Цзоу. – Х. : Ранок, 2020. – 37 с. : кол.іл.  3000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ви знаєте, яка найвища гора на Землі? Або наскільки глибокий найглибший океан? Ви знаєте, яка істота була найбільшою серед усіх існуючих? Або скільки років найстарішому дереву? Дізнайтеся про все це і про багато іншого в вишуканій книзі порівнянь. Деталізовані ілюстрації мають літографічну естетику, яка одночасно є вінтажною й сучасною. Книга стане прекрасним подарунковим виданням, яке здивує читачів світом, в якому ми живемо.

.

 

 

Берн, Ерік.

Секс у людському коханні. Ігри, в які грають у ліжку : дослідження / Е. Берн. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2021. – 256 с

  Переклад заголовка:  Sex in Human Loving / E. Berne

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Те, про що соромляться говорити, і те, чим бодай раз у житті займався чи не кожен з мільярдного населення планети. Такий природний та важливий процес, що забезпечує виживання живих істот. Власне, процес, що й творить саме життя. Його називають по-різному і займаються ним по-різному. Один з найулюбленіших способів відтворення живих організмів — секс. Здається, у цьому питанні все просто і все відомо. Але чому й досі цей аспект існування огорнений міфами, табу та стереотипами? Відомий американський психолог і психіатр, доктор медицини Ерік Берн переверне усталені уявлення про ігри, у які грають у ліжку. Ви зрозумієте, що дотепер нічого не знали про секс. Де ховається «жіноча» та «чоловіча» сила і чи існує вона взагалі, як «користуватися» статевим органами, механізми збудження та «інструкції з користування» власним тілом, секс по дружбі, або вплив статевого життя на наші стосунки із оточенням, польоти в космос та оргазм — чому це вдається одиницям? І чи насправді є щось спільне між сексом та коханням? Захопливе та провокативне дослідження, що зазирає під ковдру та демонструє всю голу правду про секс.

.

 

 

Блайтон, Інід.

Славетна п’ятірка. Нові пригоди славетної п’ятірки. Кн. 2 : пригодницька повість для підлітків / І. Блайтон ; пер. з англ. Л. А. Герасимчук ; худож.-оформл. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 156 с. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри)

  Переклад заголовка:  Five Go Adventuring Again / E. Blyton

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Нові пригоди славетної п’ятірки» (1943) – друга книжка цієї серії. Славетній п’ятірці через хворобу матері Джуліана, Діка та Енн довелося поїхати на різдвяні канікули до батьків Джорджі – у Кирін-котедж. Найгірше те, що тепер замість відпочинку та розваг їм належало навчатися – для дітей вирішили запросити репетитора. Канікули загрожують стати найнуднішими в житті, аж раптом діти знаходять дивний старовинний сувій, а у батька Джорджі зникають записи із дуже важливою формулою. І розпочинається нове розслідування, однак цього разу в дружній компанії шукачів пригод виникає розлад…

.

 

 

Блайтон, Інід.

Славетна п’ятірка. П’ятеро на острові скарбів. Кн. 1 : пригодницька повість для підлітків / І. Блайтон ; пер. з англ. Л. А. Герасимчук ; худож.-оформл. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 140 с. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри)

  Переклад заголовка:  Five on a Treasure Island / E. Blyton

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «П’ятеро на острові скарбів» – перша книга серії «Славетна п’ятірка». До Джорджі, дівчинки з норовливим характером, в усьому схожої на хлопця, приїхали на канікули трійко кузенів – Джуліан, Дік та Енн. Попервах хазяйка, в якої ніколи не було друзів, хотіла якнайшвидше позбутися непроханих родичів, однак незабаром дітлахи подружилися. А коли кузени ще й дізналися, що Джорджа має власний острів з руїнами старого замку, затонулий корабель та чудового собаку Тіммі, всі вони з головою поринули у захопливі пригоди, перетворившись на шукачів скарбів.

.

 

 

Блайтон, Інід.

Славетна п’ятірка. П’ятеро рушають до Вершини контрабандистів. Кн. 4 : пригодницька повість для підлітків / І. Блайтон ; пер. з англ. Л. А. Герасимчук ; худож.-оформл. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 172 с. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри)

  Переклад заголовка:  Five Go To Smuggler’s Top / E. Blyton

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: На самому початку весняних канікул Джуліан, Дік, Енн та Джорджа із псом Тіммі вирушають у Кирін-котедж, щоб відпочити від занять. Аж раптом жахлива негода нищить їхні плани, і дітлахів відправляють до знайомого дядька Квентіна, який мешкає у будинку під дивною назвою «Вершина контрабандистів». Він стоїть на горі, на вершині пагорба, оточений із трьох боків болотами і схожий на старий замок із силою-силенною таємних ходів і секретних механізмів. Уночі на високій башті будинку то спалахує, то гасне світло. Схоже на те, що хтось подає сигнали… Славетній п’ятірці доведеться докласти багато зусиль, щоб розкрити цю таємницю і вивести шахраїв на чисту воду…

.

 

 

Блайтон, Інід.

Славетна п’ятірка. П’ятеро шукачів пригод у фургонах. Кн. 5 : пригодницька повість для підлітків / І. Блайтон ; пер. з англ. Л. А. Герасимчук ; худож.-оформл. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 171 с. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри)

  Переклад заголовка:  Five Go Off In A Caravan / E. Blyton

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Славетна п’ятірка на двох зручних фургонах вирушає до озера Мерран. Як чудово мандрувати зовсім без дорослих! Джуліан, Дік, Джорджа та Енн влаштовують стоянку неподалік від мандрівного цирку, в якому працює їхній знайомець – хлопчина на ім’я Ноббі. Однак клоун Ден і акробат Лу раптом неабияк незлюбили юних мандрівників, а коли вони ще й спробували отруїти пса Джорджі Тіма, діти зрозуміли, що їхня пригода стає вкрай небезпечною…

.

 

 

Бласко, Серена.

Справу веде Енола Голмс. Кн. 1: Подвійне зникнення : комікс / С. Бласко ; пер. з фр. А. С. Комісаров ; іл. С. Бласко. – Х. : Ранок, 2021. – 64 с. : кол.іл. – (Справу веде Енола Голмс)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Енола Голмс, молодша сестра відомого детектива Шерлока Голмса, до 14 років мешкає в заміському будинку разом із мамою. Але саме в день народження дівчини її мати загадково зникає. Тож брати вирішують віддати сестру до школи-інтернату… Свавільна Енола тікає до Лондона, щоб розшукати мати. Однак натрапляє на загадкову справу викрадення молодого маркіза й одразу ж береться за розслідування. Що чекає на юну дівчину у великому небезпечному місті та чи вдасться їй досягти успіху в новому незалежному житті?

.

 

 

Бласко, Серена.

Справу веде Енола Голмс. Кн. 2: Справа Леді Алістер : комікс / С. Бласко ; пер. з фр. А. В. Іващенко ; іл. С. Бласко. – Х. : Ранок, 2020. – 64 с. : кол.іл. – (Справу веде Енола Голмс)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Опинившись сама в Лондоні, молодша сестра Шерлока Голмса Енола живе потайним життям, має декілька маскувань і веде самостійні розслідування. Відтоді як її мати зникла, дівчина також полишає дім, не бажаючи, щоб брати знайшли її. Якось, маскуючись секретаркою доктора Рагостена, Енола приймає доктора Ватсона. Він повідомив про те, що Шерлок Голмс безнадійно шукає свою сестру, а також про зникнення однієї молодої особи, яке Шерлок не береться розслідувати. Чи вдасться Енолі розкрити цю справу та водночас не потрапити на очі братові?

.

 

 

Бласко, Серена.

Справу веде Енола Голмс. Кн. 3: Таємниця білих маків : комікс / С. Бласко ; пер. з фр. А. В. Іващенко ; іл. С. Бласко. – Х. : Ранок, 2020. – 64 с. : кол.іл. – (Справу веде Енола Голмс)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Доктор Ватсон зник! Оце так розслідування для Еноли Голмс! Вона вигадує нове маскування: перетворюється на справжню леді – й у такому вигляді вирушає до місіс Ватсон. Там дівчина помічає дивний букет. Енола, яка знається на мові квітів, одразу ж зрозуміла, що букет надіслав зловмисник, до того ж, можливо, божевільний… Куди тепер занесе юну детективку незвичайне розслідування, читайте в книзі «Таємниця білих маків».

.

 

 

Богуславець, Леся.

На прощу до рідної землі. Враження з подорожі / Л. Богуславець. – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 134 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Подорожні враження колишньої емігрантки про відвідання України.

.

 

 

Бондарук, Лариса.

Проект “Україна”. Волинь 1939-1946 років. Окупована, але нескорена : дослідження / Л. Бондарук, Б. Зек, Т. Яцечко-Блаженко ; худож.-оформл. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 572 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У книзі «Волинь 1939-1946 років. Окупована, але нескорена» висвітлюється один із найважчих періодів у житті Волинського краю. Автори описують ключові політичні баталії того часу, розкривають правду про драматичні сторінки минулого, ознайомлюють читача як із відомими фактами, так і з новими історичними дослідженнями. У видання ввійшли наукові дослідження на основі документів радянських спецслужб, розповіді про відомих у світі волинян, а також імена й біографії борців за незалежність, про яких мало знає широка читацька аудиторія. Матеріали доповнюють хронологія і документи, що дають можливість побачити цілісну картину волинського життя в 1939-1946 роках.

.

 

 

Бралльє, Макс.

Останні підлітки на Землі і Космічний Безмір. Кн. 4 : повість / М. Бралльє ; пер. з англ. А. О. Юрченко ; іл. Д. Холгейт. – Х. : Ранок, 2021. – 272 с. : іл. – (Останні підлітки на Землі)

  Переклад заголовка:  The Last Kids on Earth and the Cosmic Beyond / M. Brallie

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Перша зима після Апокаліпсиса. Для Джека і його приятелів наступає пора катапульти на санях, грандіозних снігових баталій та святкування Різдва. Але зимова казка стає моторошною, коли лиходійка вдирається на їхню територію. І ця лиходійка – дівчисько Іві Снарк. У першій битві вона здобуває Луїсвільський різак. Джек будь-що-будь поверне його назад. Але це буде не легко. Які випробування чатують на друзів, та для втілення яких планів Іві Снарк знадобився Луїсвільський різак?

.

 

 

Бралльє, Макс.

Останні підлітки на Землі й опівнічний клинок. Кн. 5 : повість / М. Бралльє ; пер. з англ. А. О. Юрченко ; іл. Д. Холгейт. – Х. : Ранок, 2021. – 304 с. – (Останні підлітки на Землі)

  Переклад заголовка:  The Last Kids on Earth and the Midnight Blade / M. Brallie

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: З початку зими підліткам ледь-ледь вдалося вижити, особливо Дірку. Однак та пригода неабияк позначилася на хлопцеві. Тепер в його голові постійний шквал думок зомбі! Чи зможе Дірк угамувати це, бо Джека турбує стан друга. Крім того, в постапокаліптичного героя з’явилося нове непорозуміння з власною зброєю — Луїсвільським різаком! Клинок, набувши великою сили, розжарюється в руці. Тепер Джек має знайти спосіб втримувати Різак і приручити його силу! Бо, хай там як, а Режокх Прадавній не чекатиме слушної години.

.

 

 

Брандіс, Катя.

Діти лісу. Кн. 1: Перетворення Карага : фантастична повість / К. Брандіс ; пер. з нім. М. Пухлій ; іл К. Карлс. – K. : BookChef, 2020. – 304 с. : іл.

  Переклад заголовка:  Woodwalkers 1. Carags Verwandlung / K. Brandis

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: На вигляд Караґ – звичайний школяр. Але ні за чим не примітною зовнішністю ховається дехто незвичайний. Наполовину людина, наполовину пума – ось хто насправді цей загадковий хлопець. Жити серед людей такому, як він, не завжди просто. Але, на щастя, одного разу Караґу випадає шанс поступити в унікальний навчальний заклад. “Кристал” – школа, де вчаться підлітки, що уміють перетворюватися на звірів. Можливо, Караґу нарешті вдасться завести друзів? Проте дехто тут вже стежить за ним. Хто це? І чому він це робить? І чи означає це, що Караґа чекають дуже небезпечні випробування?

.

 

 

Брандіс, Катя.

Діти лісу. Кн. 2: Небезпечна дружба : фантастична повість / К. Брандіс ; пер. з нім. М. Пухлій ; іл К. Карлс. – K. : BookChef, 2020. – 304 с. : іл.

  Переклад заголовка:  Woodwalkers 2. Gefährliche Freundschaft / K. Brandis

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Повернутися в школу “Кристал” і знову зустрітися з друзями – ось про що найбільше мріяв Караґ. Адже в цьому році їх чекають захопливі експедиції у світ людей і в світ дикої природи. Однак веселі шкільні будні затьмарює те, що Ендрю Міллінг, затятий ворог хлопчика, продовжує стежити за ним і готує нові пастки. Цього разу під загрозою опиниться той, хто особливо дорогий Караґу. Щоб врятувати близьку людину, хлопчикові-пумі знадобиться будь-яка допомога, навіть якщо вона виходить від Тікаані, його головної суперниці в школі … Так які ж цілі Тікаані переслідує насправді?

.

 

 

Бриндза, Роберт.

Дівчина у кризі. Детективний роман про Еріку Фостер : роман / Р. Бриндза ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – K. : BookChef, 2020. – 400 с

  Переклад заголовка:  The Girl in the Ice / R. Bryndza

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Її очі широко розплющені, губи напіввідкриті, ніби вона намагається щось сказати. Її мертве тіло вмерзнуло в кригу… Це не перший такий випадок. Коли хлоп’я виявляє тіло жінки під товстим шаром криги на озері в парку південної частини Лондона, детективку Еріку Фостер призначають очолити розслідування загадкового вбивства. Жертва – красива молода світська леді – здавалося, мала ідеальне життя. Але коли Еріка починає копати глибше, їй вдається відшукати спільне між цим злочином та вбивствами трьох повій, знайдених задушеними та скинутих у водойми навколо Лондона.

.

 

 

Брокманн, Ніна.

Книга для дівчат. Посібник зі статевого дозрівання від Еллен і Ніни : поради підліткам / Н. Брокманн, Е. Сантеккен Дал ; пер. з норв. А. Колодніцька ; іл. М. Вінснес. – K. : BookChef, 2020. – 256 с. : кол.іл.

  Переклад заголовка:  Jenteboka – Ellen og Ninas guide til puberteten / N. Brochmann

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ніна Брокманн і Еллен Сантеккен Дал написали книгу про те, про що нам зазвичай трохи соромно говорити. Вони самі колись були такими ж невпевненими в собі й дещо наляканими дівчатками, тому точно знають, які питання найбільше хвилюють підлітків і як просто й водночас точно пояснити все, що з ними відбувається. Авторки не займають позицію менторів, а спілкуються з юними читачками з позиції рівних: легко, невимушено, використовують жарти й молодіжний жаргон, наводять реальні історичні приклади й навіть анекдоти. Попри досить складні теми, читачів книги нічого не бентежить. Бо вони розуміють: усе, що з нами відбувається, — природно й нормально. Це стосується як фізіологічних особливостей дорослішання, так і не менш важливих і складних процесів емоційних змін, соціального тиску, стосунків, особливо сексуальних, розвінчання усталених, однак геть неактуальних на сьогодні міфів. Ця книга принесе читачам також візуальну насолоду завдяки фантастичним і яскравим ілюстраціям Маниль Вінснес.

.

 

 

Бурлака, Оксенія.

Платонічне кохання : роман / О. Бурлака. – Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2021. – 272 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Аня приїхала до великого міста, щоб вижити. А Платон народився в ньому, щоб розкошувати. Вона працювала офіціанткою, заробляючи копійки. Він витрачав шалені гроші на клуби та дівчат. У них не могло бути нічого спільного, якби не випадкове знайомство Ані з батьком Платона. Лев Дмитрович дав їй усе, нічого не вимагаючи натомість: квартиру, безпеку і навіть той самий ресторан. Аня нарешті була щаслива, до тієї фатальної зустрічі з Платоном. Він може позбавити її всього. І найперше – любові…

.

 

 

Бутченко, Максим.

Жінка в темряві. Зелений Клин : роман / М. Бутченко ; пер. з рос. В. Верховня. – Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2021. – 288 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Далекий Схід, Владивосток, 1918 рік. Революція зламала та перемолола тисячі життів. Але Тетяні вона подарувала зустріч з Андрієм. Донька заможного купця і більшовик – це кохання було приречене. Та міцніше за вінчальну клятву їх поєднав біль втрат і спільна мета – знайти вбивцю одного з членів родини. Проте перші пошуки злочинця завершилися невдачею: Тетяна видала себе під час таємної зустрічі з одним із підозрюваних, і Андрій змушений був його вбити. Тепер вони мають тікати та ховатися в селі Покровка, де лютують більшовики. Закохані опиняються між двох вогнів, без права зробити крок назад чи вперед. Тут, у вирі кровопролитних сутичок, серед вибухів і кулеметних черг, їм доведеться обрати між честю та життям. Але один з них уже давно зробив свій доленосний вибір…

.

 

 

Бюджетний кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 168 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Віктор, Павло.

Фізика. Основи і механічний рух. Просто і зрозуміло про фундаментальну науку : посібник / П. Віктор ; пер. Т. Клюкіна. – K. : BookChef, 2020. – 384 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Одесита Павла Андрійовича Віктора не просто так називають учителем фізики, який підкорив світ. 2020 року він отримав «Срібну кнопку YouTube» за перші 100 000 підписників на своєму каналі. Сьогодні їх число — вже понад 500 тисяч. Перші записи уроків Павло Андрійович почав викладати в мережу 2014-го — для учнів Рішельєвського ліцею, які були відсутні в класі. Коли з’ясувалося, що уроки дивляться далеко за межами Одеси, сяйнула ідея створити повноцінний канал з фізики. За цей час уроки в усьому світі — від США та Європи до Далекого Сходу — переглянули вже понад 25 млн разів. Серед глядачів — школярі, студенти й дорослі. Мільйони людей змогли зрозуміти фізику та засвоїти матеріал, який з різних причин не давався їм у школі. Книга «Фізика. Основи і механічний рух» написана за мотивами цих відеоуроків і є першою із серії. В ній зібрані найцікавіші теми з механіки, й це стане в пригоді як школярам, яким потрібно закріпити знання з предмета, так і дорослим, які бажають глибше розуміти дивовижний світ природи та її явища.

.

 

 

Вільнуазі, Софі.

Блог чи життя? : роман підліткам / С. де Вільнуазі ; пер. з фр. О. І. Гайдабура. – Х. : Ранок, 2021. – 208 с

  Переклад заголовка:  Le blog ou la vie? / S. de Villenoisy

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: П’ятнадцятирічна дівчина Лея Мюллер мешкає у провінційному містечку Франції. Вона захоплюється високою модою і створює власний модний блоґ… Але своє життя Лея вважає надто нудним і непривабливим, тож вона «позичає» зіркове життя однієї модної блоґерки і дописує під ніком Шайна. Модні покази, відомі бренди, захопливі подорожі, вишуканий одяг – мрія, а не життя.

.

 

 

Веа, Рут.

Смерть місис Вестевей : роман / Р. Веа ; пер. з англ. О. Дятел. – К. : Рідна мова, 2021. – 424 с. – (Психологічний детектив)

  Переклад заголовка:  The Death of Mrs Westaway / R. Ware

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Рут Веа — феномен сучасної детективної прози. Її романи виходять великими накладами в понад 46 країнах, отримують престижні премії, екранізуються. Психологічний трилер «Смерть місис Вестевей» тримає читача в напрузі до останньої сторінки. Про що попереджають карти Таро? Чому місис Вестевей залишила все своє майно незнайомці? Куди зникла Мод Вестевей? І врешті, хто й навіщо хоче вбити Гел? Навряд чи вам вдасться зрозуміти це раніше, ніж задумувала авторка…

.

 

 

Великі міста світу / пер. з фр. Ю. Бедрик ; іл. Ф, Фуаяр. – К. : Форс Україна, 2019. – 24 с. : кол.іл. – (Відшукай)  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ріо-де-Жанейро, Лондон, Стамбул, Токіо… Дев’ять найяскравіших міст на усіх континентах світу. Серед визначних архітектурних пам’яток блукають супергерої і спецагенти, сховалися дивовижні тварини і несподівані артефакти. А ще тут велетенська мавпа і страшний ящір! Мандруй найбільшими містами світу і спробуй-но усіх їх відшукати!

.

 

 

Верба, Юлия.

Одесская сага. Нэцах. Кн. 3 : роман / Ю. Верба ; худож.-оформл. М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2020. – 411 с. – (Сага)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Нэцах» – третья книга «Одесской саги». Это слово означает седьмую цифру сфирот в каббале и переводится как «вечность» или «торжество» и символизирует победу и стойкость в терпении и вере. Роман «Нэцах» – про выдержку, силу и выносливость, качества, которые помогают разросшейся молдаванской семье в любых условиях, при всех властях сохранить себя, свои корни и те самые легендарные одесские пофигизм и жизнелюбие…

.

 

 

Вествуд, Джон.

Як скласти маркетинговий план : посібник / Д. Вествуд ; пер. з англ. І. Семенюк. – Х. : Фабула, 2020. – 176 с

  Переклад заголовка:  How to Write a Marketing Plan / J. Westwood

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Книжка Джона Вествуда «Як скласти маркетинговий план» — посібник для кожного, хто працює у сфері бізнесу та планує започатковувати власну справу. Ця настільна книжка є універсальною для кожного: якщо ви лише амбітний початківець, обов’язково прочитайте її, щоб крок за крок правильно вибудувати власну маркетингову стратегію, якщо ж уже досвідчений бізнесмен — аби успішно закріпити позицію на ринку. У книжці подані вичерпні пояснення головних понять ринкового середовища, проілюстровано етапи побудови маркетингового плану та особливості маркетингової стратегії. Автор також не оминає важливих питань бізнесу онлайн, реклами та просування продукту. Вже давно планували показати ваш бізнес-проєкт світові через акаунт у мережі Інстаграм? Будь ласка! Джон Вествуд розповість, як цього досягти. Прописуючи такі важливі речі, автор все ж не прагне перетворити книжку на підручник з економіки: читати «Як скласти маркетинговий план» цікаво і зрозуміло, тому вона підійде вам, навіть якщо ви досі не мали справ зі складними економічними термінами.

.

 

 

Виборчий кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 330 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Вовк, Ірина.

Василь Сліпак : біографія / І. Вовк ; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. – Х. : Фоліо, 2020. – 122 с. : фот.кол. – (Справжні герої)

 Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Василь Сліпак («Міф») (1974—2016) — всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Він не зміг залишатися осторонь драматичних подій в Україні — був учасником Революції Гідності, давав благодійні концерти, збираючи кошти для українських військових. І згодом сам вирішив їхати на війну, бо «на фронті саме та Україна і ті українці, яких мріє бачити». Заради вільної України героїчний «Міф» воював і віддав своє життя. Авторка книги через спогади близьких, рідних, друзів Василя Сліпака створює живий образ талановитого, яскравого і сміливого співака-воїна, Героя України.

.

 

 

Воронель, Нина.

Ведьма и парашютист. Звонок из ниоткуда : романы / Н. Воронель. – Х. : Фолио, 2020. – 443 с. – (Готический роман)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Нина Воронель – известный романист, драматург, переводчик, поэт. Но главное в ее творчестве – проза. Она автор более десяти прозаических произведений,  в том числе остросюжетных книг из авантюрной серии «Готический роман». Место действия первых двух романов  серии – Германия второй половины ХХ века, старинный замок, полный зловещих тайн, древних и современных. Там волей случая оказывается израильский парашютист-десантник Ури, который влюбляется в хозяйку замка Инге (местные считают ее ведьмой). Одни и те же события описываются от их имени, а также от имени парализованного отца Инге и деревенского дурачка Клауса. Но незримой тенью присутствует в замке и бывший возлюбленный Инге, международный террорист Карл, считающийся погибшим…

.

 

 

Воронель, Нина.

Полет бабочки : роман / Н. Воронель. – Х. : Фолио, 2020. – 313 с. – (Готический роман)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Полет бабочки» – продолжение романов «Ведьма и парашютист» и «Звонок из ниоткуда».  Главными героями  на этот раз стали мать Ури – Клара, и ее случайный знакомый чех Ян Войтек. Благодаря четкости психологических характеристик и образному описанию происходящего автору удается вовлечь читателя в совсем чужую жизнь, полную надежд, страсти и тайн. Но Нина Воронель остается верна себе: сюжет ее романа настолько непредсказуем, что писательница сумела выполнить одну из своих главных задач – запутать читателя так, что ему не терпится прочесть завершающую книгу серии – «Золотой ключик».

.

 

 

Встречи с призраками : сборник / Дж. Лондон [и др.]. – Х. : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2021. – 416 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Оглянись – они за твоей спиной 23 истории, которые заставят содрогнуться Орнитолог Портер решает навестить окутанный мрачными преданиями остров Эйерн. Местные верят, что на его берега время от времени выходят из морских пучин русалки и тритоны. Но то, с чем предстоит встретиться Портеру, гораздо ужаснее и безжалостнее… («Новый вид») Старик Адам Фаррел умирает в одиночестве. В его опустевший холодный дом является некто Фалред. Он решается провести ночь в комнате мертвеца («Прикосновение смерти») В юности охотник Бауман стал свидетелем жуткого происшествия. Вместе со своим напарником они ставили капканы в горной местности. А ночью к их лагерю наведалось нечто, не похожее ни на зверя, ни на человека… («Вендиго»)

.

 

 

Вуд, Венді.

Хороші звички, погані звички. Наука позитивних змін / В. Вуд ; пер. з англ. М. Конобас ; за заг. ред. Є. Мірошниченко. – K. : BookChef, 2020. – 384 с

  Переклад заголовка:  Good Habits, Bad Habits: The Science of Making Positive Changes That Stick / W. Wood

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У середньому 43% часу людина діє, не замислюючись, тобто керується силою звички. Саме від того, які звички переважають, залежить якість життя кожного з нас, а також близьких нам людей. Венді Вуд стверджує: будь-яка звичка може бути ініційована незалежно від намірів, і дія відбувається з мінімальним контролем свідомості. Зазвичай звички складно змінити, однак можливо, якщо робити це, спираючись на науковий підхід. Саме його професор, яка провела численні дослідження з цієї теми, пропонує читачам у книзі «Хороші звички, погані звички».

.

 

 

Гейгер А. В.

Підпишись на мене знову : роман підліткам / А. В. Гейгер ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Х. : Ранок, 2020. – 320 с

  Переклад заголовка:  Follow Me Back / A. V. Geiger

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Після жахливого випадку в літньому таборі світ 18-річної Тесси Гарт став дуже обмежений. Вона агорафоб та палка шанувальниця відомої поп-зірки Ерiка Торна. Тесса спілкується лише з мамою, своїм психотерапевтом та хлопцем, який навідує її дедалі рідше. Решта її спілкування відбувається в Твітері з фанатками Ерiка Торна. Та одного разу вона впускає до приватних повідомлень невідомого з аканту @ЕрiкТорнЛайно, який явно намагається зіпсувати репутацію поп-зірки. Дуже швидко вони стають найліпшими друзями, їхні онлайн-стосунки переростають у більш глибокі, й Тесса нарешті погоджується вийти з дому, аби зустрітися зі своїм коханням. Та все йде шкереберть…

.

 

 

Герберт, Френк.

Бог-Імператор Дюни : роман / Ф. Герберт ; пер. з англ. Н. Михаловська. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 454 с

  Переклад заголовка:  God Emperor of Dune / F. Herbert

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Три з половиною тисячоліття Лето ІІ Атрід править величезною космічною імперією з центром на Арракісі. За цей час і планета, і правитель змінилися до невпізнання. Від пустельної Дюни не залишилось і сліду — тут з’явилася рослинність і зникли хробаки. Лето майже повністю перетворився з людини на піщаного черва. Лиш одне незмінне — поруч із Богом-Імператором завжди є гхола Дункан Айдаго. В Імперії назріває небачене протистояння. Величезні сили, накопичені впродовж тривалого Миру Лето, готуються кинути виклик Владиці, а найзатятіші вороги є в його найближчому оточенні. Дункану доведеться вирішити, на чиєму він боці, а від його вибору залежатиме доля всього людства.

.

 

 

Гнатко, Дарина.

Восьма жертва : роман / Д. Гнатко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 336 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Загадкові та моторошні події порушують спокій маєтку Смотрицьких. Одна за одною гинуть молоді кріпачки. Селом ширяться різні чутки. Кажуть, то справа рук католицьких ченців, котрих привезла з собою до маєтку полячка Владислава Пашинська. Золотоволоса відьма, що закликала зло. Тим часом графиня Смотрицька палко закохується в сусіда. Але серце Олексія Забродіна належить графській кріпачці Ярині. Графиня ладна на все, аби здобути кохання поміщика і позбутися зеленоокої дівчини, що стала між ними. Маєток ось-ось здригнеться від звістки про восьму жертву. І нею може стати будь-хто.

.

 

 

Гокінг, Стівен.

На плечах гігантів. Величні прориви у фізиці та астрономії : біографії науковців / С. Гокінг ; пер. з англ. Я. Лебеденко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 256 с

  Переклад заголовка:  On The Shoulders Of Giants: The Great Works Of Physics And Astronomy / S. Hawking

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Які закони природи керують небесами? Як рухаються планети? Що тримає їх на орбіті? Відповіді на ці питання люди намагались знайти тисячоліттями. Щоб відповісти на них науковцям була потрібна неабияка сміливість та ясне бачення. Миколай Коперник, Ґалілео Ґалілей, Йоганн Кеплер, Ісаак Ньютон та Альберт Айнштайн – п’ятеро цих візіонерів змінили курс науки, вивівши астрономію та фізику із Середньовіччя до сучасності. Їхні magnum opus із коментарями та примітками генія Гокінґа дадуть можливість зазирнути в думки новаторів і точно дізнатися, про що думали ці учені мужі. У цій збірці ви знайдете уривки з оригінальних ідей Альберта Айнштайна, вперше опублікованих у творі «Принцип відносності», а також скорочені версії творів «Про обертання небесних сфер» Миколая Коперника, «Бесіди й математичні докази щодо двох нових наук» Ґалілео Ґалілея, «Гармонія світу» (книга п’ята) Йоганна Кеплера та «Математичні начала натуральної філософії» Ісаака Ньютона. Поміж знакових наукових робіт розкидані короткі біографії їхніх авторів. Ви дізнаєтесь про непохитну вірність Коперника істині понад релігійну доктрину, попри його становище польського священника; непокірний дух Ґалілея; сімейні та фінансові негаразди Кеплера; пристрасні конфлікти Ньютона; скромні перші кроки в науці Айнштайна.

.

 

 

Гольт, Анне.

Могила на двох : роман / А. Гольт ; пер. з норв. В. Криницький. – Х. : Фабула, 2020. – 352 с

  Переклад заголовка:  En grav for to / A. Holt

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У Норвезькій лижній збірній – допінговий скандал! Одну з найкращих лижниць Хеге Кін Морелл звинувачують у вживанні клостеболу. Під загрозою її участь у Зимовій Олімпіаді і взагалі спортивна кар’єра. Її батько хоче знайти тих, хто підставив доньку. І наймає для цього Сельму Фалк – колишню спортсменку, олімпійську чемпіонку і найкращу адвокатку країни. Утім, уже незабаром стає зрозуміло, що скандал із Хеге – лише верхівка айсберга залаштункових інтриг, корупції і тіньових схем, що процвітають у Федерації. І лише частина чийогось божевільного плану, що ставить під загрозу життя багатьох. Хтось готовий на все, аби покарати винних. Чи вдасться Сельмі вчасно розв’язати цю загадку і виграти?

.

 

 

Гонсалес, Карлос.

Целуйте меня! Как воспитывать детей с любовью : советы / К. Гонсалес. – К. : Сварог, 2021. – 264 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: В этой книге автор встает на защиту детей и оппонирует многим всемирно известным специалистам по воспитанию, которые дают родителям советы о том, как добиться от детей хорошего поведения. Автор показывает нам, что наша главная цель как родителей состоит не в том, чтобы приучить детей к дисциплине и привить им ряд полезных навыков, а в том, чтобы удовлетворить их природную потребность в привязанности, в эмоциональном и физическом контакте. В книге подробно рассматриваются вопросы, часто беспокоящие молодых родителей: почему малыши просятся на руки, почему они не любят спать одни, когда ребенок станет самостоятельным, когда можно перестать пользоваться подгузниками, нужно ли хвалить и наказывать детей, стоит ли отдавать их в детский сад, что такое социализация и многие другие.

.

 

 

Господарський кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 150 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Господарський процесуальний кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 160 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Грінберг, Енді.

Піщаний хробак, або Sandworm / Е. Грінберг ; пер. з англ. В. Махонін ; авт. передм. О. Дерев’янко ; худож.-оформл. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 427 с. – (Шедеври нон-фікшн)

  Переклад заголовка:  Sandworm: A New Era of Cyberwar and the Hunt for the Kremlin’s Most Dangerous Hackers / A. Greenberg

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Увесь масштаб загрози від Sandworm і його аналогів нависає над майбутнім уже тепер. Ескалація кібервійни триває, а жертвами санкціонованих державами кібероперацій стають окремі підприємства, галузі чи уряди, а також міста і цілі країни… Книжка розповідає історію угруповання Sandworm — найяскравішого прикладу зловмисників, що наближають антиутопію кібервійни. У ній висвітлено багаторічну роботу дослідників і дізнавачів, які змогли відстежити найнебезпечніших хакерів Кремля, щоб не тільки ідентифікувати останніх і встановити їхнє місце перебування, а ще привернути увагу до загрози, яку становить Sandworm. Події, що автор описує в книжці, розгортаються в Україні та світі, починаючи з 2014 року. У 2015–2017 рр. Україна стала і мішенню для кібератак, і «тестовим полігоном» для випробувань нової кіберзброї, техніки й тактики кібервійни. Водночас Sandworm — це історія не лише про окрему хакерську мережу чи навіть глибоку небезпеку, викликану безрозсудним прагненням Росії розгортати кібервійну в усьому світі. Це історія глобальнішої та всеохопної гонитви озброєнь, що триває сьогодні.

.

 

 

Гріффітс, Кріс.

Посібник із креативного мислення : посібник / К. Гріффітс, М. Кості ; пер. з англ. У. Курганова. – Х. : Фабула, 2020. – 288 с

  Переклад заголовка:  The Creativity Thinking Handbook / C. Griffithc, M. Costi

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У «Посібнику з креативного мислення» Кріс Ґріффітс і Меліна Кості винайшли відтворювану систему, що дозволяє людям «відкривати» їхній розум і перемагати в боротьбі з професійними викликами, використовуючи силу креативного мислення. Вони демонструють нам, як творчість може бути водночас фантазійною й логічною і як ця традиційно «м’яка сила» може систематично приводити до потужних результатів. Це прекрасне рішення для всіх, хто хоче розвивати власну креативність, здібність вирішувати проблеми творчо, зрештою, формувати власні можливості досягати успіху у світі, що постійно та непередбачувано змінюється. Ця книжка є дуже практичною в тому сенсі, що вона допомагає читачеві в розумовій підготовці до ефективного та творчого вирішення проблем від початку до кінця.   Кріс Ґріффітс та Мелінa Кості створили «Посібник з  креативного мислення» із  численними прикладами, що примушують замислитися, концепціями, шаблонами та методологіями, які пройшли ретельну перевірку на практиці, прикладами з життя та останніми дослідженнями з мислення людини.

.

 

 

Грабеньский, Владислав.

История польского народа / В. Грабеньский. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 800 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Известный польский ученый, историк, академик Владислав Грабеньский написал “Историю польского народа” – с древнейших времен до начала 20 века. Увлекательное изложение о героической и трагической судьбе одного из ведущих европейских народов в сочетании с иллюстративным материалом дадут читателю возможность погрузиться в мир богатейшей истории и культуры поляков.

.

 

 

Гранже, Жан-Крістоф.

День попелу : роман / Ж. -К. Гранже ; пер. з фр. Е. Євтушенко. – K. : BookChef, 2020. – 320 с

 Переклад заголовка:  Le Jour des Cendres / J.-C. Grange

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Після загадкових лісів Шварцвальду на єдиних співробітників Центрального бюро у справах кривавих злочинів, П’єра Ньємана та Івану Боґданович, чекає наступна справа, цього разу — по інший бік Рейну. У мирній общині анабаптистів, які вирощують медово-золотистий виноград під лазуровим небом Ельзасу, стається нещасний випадок: один із вірян потрапляє під обвал у каплиці. Паризьких детективів відправляють розвідати ситуацію. Що ж насправді сталося? Чи дійсно це був нещасний випадок? Чи таке вже мирне життя ведуть ці солом’яні брилі та білі чіпці? І які таємниці ховаються під їхніми столітніми фресками?

.

 

 

Гресь, Анна.

Діти та гаджети. Секрети розумного спілкування : поради / А. Гресь. – Х. : Основа, 2020. – 144 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У цій книзі ви знайдете багато корисної інформації (зокрема, про те, як формувати в дитини правильне ставлення до користування електронними пристроями та інтернетом). Ми розглянемо причини залежності, а також способи її усунення в дітей різного віку. Попрацюємо над помилками, яких можуть припускатися батьки, а також дізнаємось про те, як зробити досягнення сучасної технології корисними для дитини.

.

 

 

Гресь, Анна.

Школа навиворіт. Що робити, якщо…? Ситуації, які можуть трапитися з дитиною в школі : наук.-популяр. вид. / А. Гресь ; іл. О. Бабій. – Х. : Вид. група “Основа”, 2018. – 80 с

 Примірники: всього: 2 – ЧЗ, КХ

Анотація: Ця книга адресована всім мамам і татусям, а також учителям, які допомагають дітям навчитися бути учнями. “Перший раз у перший клас” – це досить складне випробування для дитини. Шкільне життя для маленького учня часто видається нелегким. І справа взагалі не в оцінках. У книзі для дбайливих дорослих наведені підказки щодо того, як не допустити проблему, як допомогти, якщо вона вже виникла, а також пропонований аналіз найпоширеніших проблем, які можуть виникнути в дитини як у перші шкільні дні, так і пізніше.   

.

 

 

Грешем, Вільям Ліндсей.

Алея жаху : роман / В. Л. Грешем ; пер. з енгл.: О. (Карти І-ХІ) Калініна, А. (Карти І-ХІ) Калінін, Д. (Карти ХІІ-ХХІІ) Лученкова. – К. : Форс Україна, 2020. – 368 с

  Переклад заголовка:  Nightmare Alley / W. L. Gresham

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Роман Ґрешема – це розповідь про багато речей: безглуздість віри і хитрощі тих, хто її нав’язує, алкоголізм і деструктивний терор білої гарячки, гральну колоду долі, яка розподіляє свій смертельний зв’язок без логічних на те причин. І це не історія про злочин і кару, гріх і спокуту. Бачити це – те саме, що й неправильно трактувати. Те, що ми вважаємо злочином і гріхом, пронизує цю алею, але кара і спокута тут здаються більшими, ніж війна за саме життя. “Це була темна алея знову і знову”, – каже сам собі Стен у “Алеї жаху”. “З того часу, як він був дитиною, Стен бачив один і той самий сон. Він біжить темною вулицею, оточеною з обох боків пустими і загрозливими будинками. А наприкінці неї горить світло, однак за ним щось ховалося, прямо навпроти нього, наближаючись до нього настільки, що він прокидався з почуттям жаху, так і не досягнувши світла”. Стен роздумує про власні знаки, про кожен із них: “Адже вони теж їх мають – як і алея жаху”. Дійсно, Стен – а точніше кажучи, Ґрешем – оглядається довкола, бо страх є ключем до людської сутності.

.

 

 

Гримм (Братья).

Сказки для взрослых : сказки / Гримм ; пер. с нем. А. Марченко. – Х. : Книжный клуб “Клуб семейного досуга”, 2021. – 432 с. : ил.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Утонченные принцессы в платьях волшебной красоты, прекрасные рыцари без страха и упрека, злобные колдуньи, непременно получающие по заслугам, и добрые зверушки, всегда готовые прийти на помощь…

.

 

 

Груен, Сара.

Води слонам : роман / С. Груен ; пер. з англ. А. Копівська. – Х. : Фабула, 2020. – 352 с

  Переклад заголовка:  Water For Elephants / S. Gruen

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Джейкоб сумлінно відвідував лекції в університеті та готувався до скромної кар’єри доктора ветеринарної медицини. Та в долі були свої плани щодо нього. Втративши все, хлопець у буквальному сенсі вскочив у потяг — як виявилось згодом, цирковий. Саме цирк подарує йому друзів, кохану, професію і навіть слониху! Саме цирк навчить його протистояти злу і нічого не боятися. Через 70 років Джейкоб до найменших дрібниць згадає цю неймовірну мандрівку, ні про що не шкодуючи. Яскрава, драматична, щемлива історія з геть несподіваним і життєствердним фіналом.

.

 

 

Давид, Рене.

Основные правовые системы современности / Р. Давид. – К. : Центр учебной литературы, 2021. – 464 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Автор книги, предлагаемой вниманию читателя, профессор Рене Давид – один из видных представителей современной французской юридической науки. В прошлом Р. Давид – участник войны с фашистской Германией и движения Сопротивления. За послевоенный период им опубликовано значительное число исследований в сфере сравнительного правоведения, в том числе крупные работы, посвященные английскому и советскому праву. В 1960 году вышел двухтомник «Французское право», в работе над которым принял участие и Р. Давид, что, по его собственным словам, опровергает ироническое определение юриста-компаративиста как ученого, который знает право всех стран, кроме своей собственной. Книга «Основные правовые системы современности» является как бы синтезом всех этих многочисленных трудов. Как это видно уже из названия, автор стремился дать в более или менее сжатой форме глобальную панораму права в современном мире. Можно, конечно, спорить о том, в какой мере целостна эта панорама и все ли ее части одинаково удачны. Но несомненно, что перед нами интересная и, пожалуй, единственная в юридической литературе попытка охватить в рамках одной книги все основные правовые системы современности, причем попытка, основанная на богатейшем фактическом материале, поданном в концентрированной и хорошо систематизированной форме. Не случайно книга Р. Давида вызвала широкий резонанс и переиздана в ряде стран на различных языках.

.

 

 

Девітт, Джаспер.

Пацієнт : роман / Д. Девітт ; пер. з англ. В. Пунько. – К. : Форс Україна, 2020. – 208 с

  Переклад заголовка:  The Patient / J. Dewitt

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Твій найгрізніший страх не забутий. Він повернеться… У психіатричному шпиталі штату Коннектикут медики десятиліттями намарно намагаються діагностувати і вилікувати Джо, який з дитинства страждає від нічних жахів. Усі, хто взаємодіяв із цим пацієнтом, або зазнають нещасть, або учиняють самогубство. І ось за лікування найзагадковішого хворого береться молодий психіатр Паркер. Ця книга укладена як його розповідь, заснована на реальних подіях і зі збереженням медичної аргументації. Чи пощастить Паркеру вилікувати Джо і, що найцікавіше, чи вдасться психіатру вижити, адже його підсвідомість теж сповнена непереборних жахів із дитинства? Під час терапії з Джо вони оживають… Не для душевно хворих, слабкодухих, і психічно нестабільних, не для дітей і підлітків, чия психіка ще не сформована. Для тих, хто прагне прокачати свою психічну врівноваженість та не боїться, що і його найтривожніший страх… за спиною.

.

 

 

Дем’яненко А. Б.

Роль батька в психічному розвитку дитини : практична психологія / А. Б. Дем’яненко. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 112 с. : табл., схеми

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Пропонована книга – перший у вітчизняній психологічній літературі систематичний виклад факторів впливу особистості батька і його образу на психічний розвиток, описаний в рамках основних психологічних концепцій і виявлений в сучасних дослідженнях. Вперше виділені стійкі і відносно незалежні від конкретних історичних умов і культури аспекти значущості батька для психічного розвитку, описана динаміка зміни образу батька в підлітковому віці, представлені сучасні дослідження впливу батьківської фігури і його образу на рівень емоційного благополуччя і формування статеворольової ідентичності у підлітків різних статевовікових груп; розглянуті можливості психодіагностики образу батька. Книга призначена для студентів-психологів, соціологів, культурологів, фахівців в області психології розвитку, психології особистості, дитячих та сімейних психотерапевтів, практичних психологів, які працюють в освітній та соціальній сферах, педагогів, соціальних працівників та усіх хто цікавиться питаннями психічного розвитку.

.

 

 

Державин В.

Антологія української поезії / В. Державин ; вступне слово В. Державин. – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 562 с

 Примірники: всього:1 – АБ.

 

 

Димитров, Николас.

Дилер реальности : роман / Н. Димитров ; ил.: Н. Кравцов, М. Зволинская. – Х. : Фабула, 2019. – 432 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Что, если вам предложат совершенный цифровой наркотик? В недалеком будущем не осталось запретов. Потребление достигло предела, мораль вышла из моды, религии превратились в фастфуд. Человечество погрязло в развлечениях, разврате и наркотиках. А у элиты появился новый вид развлечения — Персональные Реальности, в которых можно воплотить любую самую порочную и преступную фантазию. Новый технокульт, творение таинственной медиакорпорации, обещает каждому бесконечные удовольствия и вечную жизнь в синтезированной персональной реальности. Корпоративный шпион Золтан Варго получает задание проникнуть в недра корпорации, создающей эти реальности, чтобы выяснить суть зловещего проекта, но сам оказывается втянут в дьявольскую игру. Порнографический эксперимент над миллионами людей и запуск первой цифровой религии в мире ломают все его планы, и Золтан открывает для себя одну потрясающую истину…

.

 

 

Дмітрієва, Вікторія.

Це ж дитина! Поради з адекватного виховання / В. Дмітрієва ; пер. з рос. В. Басанець. – K. : BookChef, 2019. – 352 с

  Переклад заголовка:  Это же ребенок! Школа Адекватных Родителей / В. Дмитриева

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Виховання дитини – справжнє мистецтво. У цій нелегкій справі батькам доводиться знаходити розумні рішення, вимикати емоції, застосовувати краплю фантазії, а інколи – перетворюватися на дитину. Все це – аби досягти розуміння і гармонії у стосунках із дітьми. Але не завжди легко впоратися із різноманітними ситуаціями самостійно. Щоб бути готовими до труднощів, складних ситуацій, знати відповіді на важливі питання, рекомендуємо озброїтися книгою «Це ж дитина» Вікторії Дмитрієвої. Цей посібник для батьків варто прочитати навіть тим, хто лише готується до появи на світ малюка. Усе, що ви мали знати про сон, режим, вікові кризи, хвороби, поведінку, безпеку дитини – в одній книзі. Конкретні рішення для тих, в кого обмаль часу на роздуми.

.

 

 

Дюмон, Віржіні.

Звідки беруться діти? Сексуальна енциклопедія для дітей 8-11 років / В. Дюмон, С. Монтанья. – К. : Сварог, 2021. – 64 с. : іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: “Звідки беруться діти?”- запитує Вас дитина, з цікавістю чекаючи, як Ви будете викручуватися. Тому що, як правило, у віці 8-11 років він вже знає відповідь-частіше з розмов однолітків, рідше з вуст батьків і педагогів. Ставлячи питання, він чекає від Вас відвертої розмови: бесіди про відносини між чоловіком і жінкою, про статеве дозрівання, про складні емоції і загадкове слово “любов”. “Сексуальна енциклопедія” допоможе дітям і батькам обговорити і знайти відповіді на всі каверзні дитячі запитання.

.

 

 

Дягтяренко, Ярослава.

Олеся: між коханням та честю : роман / Я. Дягтяренко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2020. – 464 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Влада молодого Хмельниченка слабка та непевна. Козацькі полковники підбурюють гетьмана зректися булави. Олеся отримує звістку, що в бою з татарами загинув її чоловік Михайло, і тепер дівчина вільна від шлюбу з нелюбом. Вона мріє повернутися до коханого Леся, та її звинувачують у крадіжці й ув’язнюють. Звідки чекати допомоги? Тим часом Юрій Хмельницький майже готовий скласти гетьманську булаву та віддати владу Виговському. Над Україною скупчуються темні хмари: Московія та Річ Посполита неситим оком задивляються на українські території. І поки держава чекає на тверду руку сильного керманича, Олеся сподівається на порятунок коханого. У цьому вирі подій, захищаючи своє від чужих, найголовніше – не втратити те, що є…

.

 

 

Ебботт, Джефф.

Провина : роман / Д. Ебботт ; пер. з англ. О. Тельна. – Х. : Фабула, 2020. – 448 с

  Переклад заголовка:  Blame / J. Abbott

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Намагаючись поновити у пам’яті події, що передували жахливій аварії, героїня фактично вимушена провести власне розслідування. Їй брешуть геть усі. Одні – тому що мають корисливий інтерес, інші – тому що мріють помститися за минулі образи, ще хтось – тому що не бажають завдавати непотрібний, як на їхню думку, біль. Усім доведеться заплатити – прозрінням, зізнанням, а комусь – навіть життям. Тугий вузол, що його буде розплутано лише на останніх сторінках цього напруженого детектива.

.

 

 

Евлоев, Роман.

Всемирная история. Новый Свет: трижды открытая Америка / Р. Евлоев. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2020. – 336 с. – Библиогр.: с. 334-335

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Христофор Колумб до конца своих дней верил в то, что открыл новый путь в Индию. Однако на самом деле он достиг континента, ставшего известным впоследствии под названием Америка. Но Колумб не был первым человеком, ступившим на эту землю. Возникает ряд вопросов, касающихся американской истории: откуда, когда и каким путем пришли туда люди? Какими были способы и маршруты миграции в Америку? С чем столкнулись европейцы, впервые прибывшие на просторы американского континента? Майя, инки и ацтеки — истинные хозяева Нового Света? В этой книге вас ждут ответы на все эти вопросы.

.

 

 

Еріксон, Томас.

В оточенні психопатів, або як уникнути маніпуляцій з боку інших / Т. Еріксон ; пер. зі швед. М. Яковлєв ; худож.-оформл. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 252 с. – Бібліогр.: с. 250-251

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Шведський журналіст і письменник, психолог із соціальних комунікацій Томас Еріксон став усесвітньо відомим після виходу книги «В оточенні ідіотів». Автор винайшов свою модель поділу людей на психологічні типи,  на чотири кольори за логікою поведінки і темпераментом. Проте є люди, яких не можна віднести до жодного типу. Йдеться про психопатів, з якими потрібно поводитися вкрай обережно. Нова книга Томаса Еріксона дає відповіді на питання: що твориться в голові психопата і чим він відрізняється від інших людей; як «вирахувати» психопата; як захиститися від його маніпуляцій? Звичайно, не кожен психопат є божевільним серійним убивцею. Але більшість  з них – серед нас: у вашому районі, на роботі або навіть у вашій родині. Настав час раз і назавжди дізнатися, як вони маніпулюють вами, – поки не стало надто пізно!

.

 

 

Етвуд, Маргарет.

Орикс і Деркач : роман / М. Етвуд ; пер. з англ. Н. Михаловська. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2021. – 320 с

  Переклад заголовка:  Oryx and Crake / M. Atwood

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Світ безповоротно розділено: еліта і плебеї, науковці й простаки. Через перенаселення і глобальне потепління, яке зайшло дуже далеко, Земля може стати непридатною для життя. Роздроблене людство викачує останні ресурси з виснаженої планети. Дітей можна замовити, а нові органи вирощують в тілах гібридів. Здається, цей світ приречений. І тоді двоє друзів, Сніголюд та Деркач, і їхня подруга Орикс стають співучасниками проєкту «Парайдайс», що має створити расу нових людей. Таких, що не вигадають собі богів і не залежатимуть від ґаджетів, житимуть у гармонії з природою, не намагаючись її знищити. Але серед трьох творців один вирішить: створивши щось нове, треба викорінити старе. Знаряддям викорінення старого світу має стати глобальна пандемія страшної хвороби, ліків від якої немає…

.

 

 

Еткінз, Пітер.

Чотири закони, що рухають Всесвіт : підручник / П. Еткінз. – Х. : Фабула, 2020. – 176 с

  Переклад заголовка:  Four Laws That Drive The Universe / P. Atkins

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Закони термодинаміки надають руху всьому, що відбувається у Всесвіті. Від раптового розширення хмари газу до охолодження гарячого металу, від розгортання листка до перебігу самого життя – усе рухається або гальмується цими законами. Ця коротка, але дотепна книжка знайомить читачів з одним із наріжних каменів сучасної науки – чотирма законами термодинаміки, що встановлюють фундаментальні поняття, як-от температура й тепло, виявляють стрілу часу й навіть саму природу енергії. Автор, Пітер Еткінз, один з найбільших авторитетів у галузі термодинаміки, простою мовою й майже не застосовуючи математики, пояснює суть цих законів і те, як вони функціонують.

.

 

 

Етнографічні групи українців Карпат. Бойки : монографічне дослідження / Нац.  акад. наук України, Інститут народознавства ; наук. ред. і уклад. С. Павлюк. – Х. : Фоліо, 2020. – 574 с. : фот.кол. – (Великий науковий проект)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Етнографічні групи українців Карпат. Бойки» – науково-публіцистична праця, підготовлена досвідченими вченими відомого у світі академічного Інституту народознавства НАН України під керівництвом академіка НАН України професора Степана Павлюка. Монографічне дослідження приурочене всебічному висвітленню унікального культурно-традиційного спадку бойків. Своєрідними рисами відзначаються різні галузі бойківської народної духовної культури, характер осмислення природних і суспільних явищ, комплекс норм народного звичаєвого права, моралі, етики, традиційних знань, обрядів, сімейного і побутового календарів тощо. В них переплелися нашарування народної буденної свідомо­сті різних епох, починаючи від первіснообщинного ладу, поєднання давніх язиче­ських і пізніх християнських елементів, фантастичних ілюзорних уявлень із здобутками упродовж віків, практичним досвідом. Бойківська фольклорна традиція донесла до нашого часу цікаві пам’ятки давніх верств усної поетичної творчості українського народу, зокрема календарно- і сімейно-обрядової (колядки, ладканки), народні балади, соціально-побутові пісні, народні казки, легенди, перекази. Значний інтерес становить мелодична і тональна структура бойківських народних пісень та інструментальної музики, музичні й хореографічні особливості народного танцю. На виняткову увагу заслуговує образотворче народне мистецтво бойків – вишивка, форми і способи прикрашати одяг та інші побутові предмети, вироби з бісеру, різьблення по дереву, розпис писанок і народний живопис. Видання розраховане як на науковців гуманітарного профілю, так і на широке коло читачів, які цікавляться історією свого краю.

.

 

 

Етнографічні групи українців Карпат. Гуцули : монографічне дослідження / Нац. акад. наук України, Інститут народознавства ; наук. ред. і уклад. С. Павлюк. – Х. : Фоліо, 2020. – 379 с. : фот.кол. – (Великий науковий проект)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Етнографічні групи українців Карпат. Гуцули» – науково-публіцистична праця, підготовлена досвідченими вченими відомого у світі академічного Інституту народознавства НАН України під керівництвом академіка НАН України професора Степана Павлюка. Монографія присвячена вивченню усіх аспектів життя гуцулів. Гуцульські звичаєві, правові й етичні нормативи, вірування, забобони, демонологія, звичаї, обряди представляють складний і надзвичайно цінний для науки матеріал. У ньому простежуються відбитки духовного життя різних епох починаючи від первіснообщинного ладу, поєднання давніх язичницьких і пізніших християнських елементів, фантастичних ірраціональних уявлень із практичним досвідом, набутим і перевіреним упродовж віків. Багатий реліктовими елементами і гуцульський фольклор, особливо обрядові пісні, казки, легенди, замовляння, пов’язані з віруваннями і забобонами. В народній поезії гуцулів набули особливого розвитку такі пісенні жанри, як коломийка, співанка-хроніка. Неповторною своєрідністю відзначаються мелодика народного співу, інструментальна музика, традиційні танці, самобутнє народне мистецтво та ін. Ще в минулому Гуцульщина славилася своїм багатим ужитково-декоративним мистецтвом: керамікою, різьбою по дереву, чудо-писанкою, художнім ткацтвом, вишивкою, художньою обробкою металу, шкіри, виробами із рогу. Неповторною колористичною гамою і художньою орієнтацією відзначається традиційний гуцульський одяг із властивими йому прикрасами і доповненнями (згардами, чересами, тобівками тощо). Видання стане у нагоді як науковцям, так і широкому загалу зацікавлених культурним спадком гуцулів.

.

 

 

Етнографічні групи українців Карпат. Лемки : монографічне дослідження / Нац. акад. наук України, Інститут народознавства ; наук. ред. і уклад. С. Павлюк. – Х. : Фоліо, 2020. – 363 с. – (Великий науковий проект)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Етнографічні групи українців Карпат. Лемки» – науково-публіцистична праця, підготовлена досвідченими вченими відомого у світі академічного Інституту народознавства НАН України під керівництвом академіка НАН України професора Степана Павлюка. У цьому монографічному дослідженні відображено своєрідність буття лемків, ґрунтовним аналізом охоплено увесь спектр їхньої матеріальної традиційної культури – народне зодчество, одяг, харчування, основні й допоміжні заняття, промисли та ремесла тощо, а також духовну культуру з її обрядово-звичаєвим багатством вірувань від язичництва до християнства, традиційні знання, фольклор та ін.

.

 

 

Житловий кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 54 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Зібалов, Артем.

Енциклопедія хоробрих воїнів : пізнав. вид. для дітей мол. та серед. шк. віку / А. Зібалов ; іл. Н. В. Болдирєва. – Х. : Ранок, 2019. – 32 с. : кол.іл. – (Інфографіка)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Від воїнів Давньої Ассирії до морської піхоти США; від сокири до автомата, – енциклопедія розповість тобі багато цікавого про найкращі армії світу різних часів, познайомить із видатними особистостями і покаже, що історія – це не нудні факти й дати, а надзвичайно цікава подорож у минуле.

.

 

 

Закон України “Про публічні закупівлі”(станом на 07.10.2020 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 100 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 7 жовтня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” (станом на 07.10.2020 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 39 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 7 жовтня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Зелений, Зенон.

Українське юнацтво в вирі Другої світової війни / З. Зелений ; авт. передм. В. Кубійович. – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 272 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Зенон Зелений (1901–1973) – освітньо-громадський діяч. Брат Б. Зеленого. У складі УГА брав участь в українсько-польській війні 1918–1919 рр. У 1920–1921 рр. перебував у таборі полонених Тухоля. Навчався на інженерному факультеті Львівської політехніки, закінчив відділ математики і фізики Львівського університету (1930 р.). Викладав математику й фізику у семінаріях і гімназіях. Після Другої світової війни перебував у таборі переміщених осіб у містечку Берхтесґаден (Німеччина). У 1948 р. виїхав до Торонто, де учителював. Очолював Об’єднання українських педагогів Канади, координував виховно-освітню раду при Світовому конгресі вільних українців. Підготував до видання працю «Археологія України» Я. Пастернака. Автор книги «Українське юнацтво в вирі Другої світової війни» та брошури «20 літ праці ОУПК (Об’єднання Українських Педагогів Канади)».

.

 

 

Земельний кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 116 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Кім, Енджі.

Міракл-Крік : роман / Е. Кім ; пер. з англ. Г. Бєляков. – К. : Рідна мова, 2020. – 456 с. – (Суперроман)

  Переклад заголовка:  Miracle Creek / A. Kim

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Міракл-Крік» – яскравий дебют американки корейського походження Енджі Кім. Детективний роман, що не відпускає до останньої сторінки. Авторка запрошує читача взяти участь у розслідуванні таємничого злочину, стати свідком перехресних допитів і судових баталій, де прокурор і адвокатка ведуть запеклу гру, на кону якої життя матері, звинуваченої у вбивстві власної дитини. Але закручений сюжет — це лише одна зі складових успіху роману. Енджі Кім як ніхто розуміється на міжрасових проблемах і, що іще цінніше, на проблемах сімей, які виховують дітей з особливими потребами. Вона з неймовірною правдивістю показує світ, де жертовна любов тісно переплітається із втомою, заздрістю, соромом і навіть ненавистю. Це гостра й щемлива історія, яка не залишить байдужим нікого.

.

 

 

Кім, Юн-джу.

Чому ми любимо (і не любимо) пластик : для дітей мол. та серед. шк. віку / Ю. Кім ; пер. з англ. Г. П. Кирієнко ; іл. Дж. Лі. – Х. : Ранок, 2020. – 40 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Книжка «Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК?» не закликає повністю відмовитися від пластику, так само як і не заохочує до бездумного його використання. Вона висвітлює загальну картину: з чого виготовляють пластик, як застосовують у різних галузях, чому виникає проблема з використаними пластиковими речами і як людство навчилося з цією проблемою боротися. Достатньо проста, щоб бути зрозумілою дітям, ця книга водночас достатньо глибока, щоби розбудити свідомість дорослих.

.

 

 

Кір’ян, Оксана.

Цвіте терен : роман / О. Кір’ян. – Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2021. – 224 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Люба незчулася, як стала самотньою літньою жінкою у розкішній квартирі. Колись — показна донька генерала, розумна та цілеспрямована, вона бачила весь світ біля своїх ніг. А тепер — пустка. Одного дня, прибираючи у старій батьківський квартирі, Люба знаходить лист-покаяння, який написала мати Галина до своєї молодшої сестри Василини. Ця сповідь перевертає все життя жінки, як багато років тому перевернулася доля тітки Василини. Виявляється, Любина мати вкрала життя сестри заради власного щастя…

.

 

 

Каплунов, Денис.

Як писати комерційну пропозицію : посібник / Д. Каплунов ; пер. з рос. Р. Трифонов. – Х. : Фабула, 2019. – 352 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Автор цієї книжки, відомий український копірайтер, упевнений: комерційні пропозиції працюють! Звісно, якщо відповідально ставитися до їх складання. Написана у формі майстер-класу, ця книжка містить десятки кейсів із власного досвіду Дениса Каплунова. Автор щедро ділиться тонкощами створення ефективних комерційних пропозицій. Читачеві залишається тільки скористатися конкретними порадами і вийти на новий рівень власної ефективності.

.

 

 

Кардаш, Петро.

Слава українського козацтва / П. Кардаш, С. Кот ; авт. передм. В. Смолій. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 340 с. – Бібліогр.: с. 335

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Про козаків і козацтво написано багато праць художніх і наукових, великих і малих, про них згадували середньовічні хроніки і літописи, вони оспівані у народних піснях і думах. Але пізнання цього явища є невичерпним, як невичерпною є наша історія, складна і неоднозначна, де перепліталося героїчне і трагічне, сторінки побратимства, дружби й чорної зради, прагнення й реалізація державницьких поривань і їх втрата. Тому ми ще і ще раз ставимо питання: хто вони, козаки, яка їх роль в історії, яке місце вони залишили у славному літописанні українського етносу?

.

 

 

Квік, Джим.

Без меж. Вдосконалюй мозок, вчися швидше, роби своє життя яскравішим / Д. Квік ; пер. Є. Мірошниченко. – K. : BookChef, 2021. – 352 с

  Переклад заголовка:  Limitless: Upgrade Your Brain, Learn Anything Faster, and Unlock Your Exceptional Life / J. Kwik

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ми знаємо: коли старанно дбати про своє тіло, розвивати й оберігати його, воно служитиме нам ліпше й довше. Те саме стосується й мозку, однак про нього ми зазвичай не турбуємося. А даремно! Джим Квік — всесвітньо відомий фахівець із поліпшення пам’яті, оптимізації роботи мозку та прискореного навчання. Він прискіпливо дослідив усе, що заважає нашому мозку працювати на повну силу, й розробив систему, яка дає змогу натренувати його, відкоригувати свої спосіб мислення та мотивацію, а відтак – прямувати до мети найкоротшим шляхом.

.

 

 

Кей, Елізабет.

Сім неправд : роман / Е. Кей ; пер. з англ.: А. Пітик, К. Пітик. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 320 с

  Переклад заголовка:  Seven Lies / E. Kay

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Нашій дружбі з Марні понад 18 років. У моєму житті не було нікого ближчого за неї. І нічого важливішого. Ми зрослися думками і душами так міцно… Ніщо у світі не могло нас роз’єднати. Але тут з’явився Чарльз. Я одразу зрозуміла, що він не гідний такої, як вона. Хіба Марні сама цього не бачить? Закохавшись у цього чванька, вона забула про мене, свою найліпшу подругу… Що ж, я нагадаю про себе. Їй не сподобається те, що я зроблю. Запам’ятай, Марні: я нікому тебе не віддам і ні з ким тебе не ділитиму. Ти завжди будеш зі мною, моя подруго…

.

 

 

Кийосаки, Роберт.

Цели и решения. Правила постановки и достижения целей : наук.-попул. изд. / Р. Кийосаки. – К. : Сварог, 2021. – 80 с

  Переклад заголовка:  Goals and Resolutions / R. Kiyosaki

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Сколько раз ставили перед собой цели и принимали какие-то решения, а затем терпели поражения? Как часто ваши мечты так и оставались мечтами? Эта книга написана именно для того, чтобы объяснить вам, почему вы проигрывали и как избежать подобных ошибок в будущем. Цель программы Роберта Кийосаки — научить вас всегда достигать целей с помощью принципов, которым учил его богатый папа. Она содержит практические материалы, советы, примеры, вопросы, упражнения, благодаря которым благие намерения превращаются в четкие, достижимые цели. Роберт гарантирует: в конце вашего пути наградой станет не только финансовая свобода, но и безграничная уверенность в себе.

.

 

 

Киркевич, Виктор Геннадиевич.

История Киева. Киев советский. В 2 т. Т. 1 (1919-1945) / В. Г. Киркевич ; худож.-оформл. Е. А. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2021. – 475 с. – (Міста України)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ви тримаєте в руках першу книгу двотомника «Історія Києва. Київ радянський (1919-1991)», де не знайдете перерахування досягнутих успіхів і перемог, але прочитаєте про Київ 1919-1945 років, про державу, якої вже немає, а головне — про киян, які залишили свій слід в історії Міста, їхні долі, нерідко трагічні. ХХ століття обрушилося на Україну моторошними подіями. Але Віктор Кіркевич переконує, що історія України і Києва — це не тільки обстріли житлових кварталів і церков, погроми і викорінення інтелігенції, закриття та знесення храмів, заборона прояву національної ідентичності, Голодомор, масові необґрунтовані арешти і розстріли, палаючий Хрещатик, Бабин Яр… За кожним наведеним фактом слідують свідоцтва письмових джерел і коментарі автора, що відрізняються від примітивного викладу, який був прийнятий у школах і вишах того часу і в радянській історіографії в цілому.

.

 

 

Киркевич, Виктор Геннадиевич.

История Киева. Киев советский. В 2 т. Т. 2 (1945-1991) / В. Г. Киркевич ; худож.-оформл. Е. А. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2021. – 475 с. – (Міста України)

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Другий том двотомника «Київ радянський (1945-1991)» присвячений подіям і людям, які залишили свій слід в історії Києва з 1945-го по 1991 рік. Більшість наведених в книзі відомостей суперечать тому примітивному викладу, яким пригощали в ті часи в школах і вишах навіть історичного спрямування. У книзі відсутні ілюзії про радянську дійсність, зате автор, киянин у третьому поколінні, учасник і сучасник подій в Місті, дає можливість відчути читачам час і епоху, в якій жили мільйони громадян СРСР, України, Києва. Тут ви не знайдете вражаючих цифр про досягнення міського господарства, але дізнаєтеся, що пов’язувало з Києвом Висоцького і Еренбурга, Віктора Некрасова і Бронєвого; згадаєте забутих шістдесятників і вісімдесятників, які створювали особливу атмосферу Міста; прочитаєте про славні та трагічні події в історії столиці України. У книзі наводяться унікальні матеріали з особистого зібрання автора.

.

 

 

Кларк, Артур.

2061: Третя одіссея : роман / А. Кларк ; пер. з англ. Н. Шандора. – Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2021. – 304 с

  Переклад заголовка:  2061: Odyssey Three / A. Clarke

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Гейвудові Флойду 103 роки. Він мешкає на орбіті. Після останніх подій космічний світ змінився до непізнаваності. Космічні кораблі шугають Сонячною системою з великими швидкостями. Та жоден з них не ризикує зробити посадку на Європі, супутнику Юпітера-Люцифера. Інопланетна цивілізація, яка перетворила цілу планету на друге Сонце, лишила попередження людству: «Ніколи не намагайтеся висадитися на Європі». Під час дослідження комети Галлея Флойд отримує тривожне повідомлення: корабель «Ґалексі» зробив вимушену посадку на Європі. На борту судна – онук Флойда. Гейвуд розуміє: якщо ніхто не врятує команду, то загибель чекає на все людство. Бо ті, що зробили так з Юпітером, не попереджатимуть двічі.

.

 

 

Клауд, Генрі.

Фактор матері: Як уникнути типових помилок, які роблять матері : поради / Г. Клауд, Дж. Таунсенд. – К. : Сварог, 2021. – 280 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Матір має великий вплив на розвиток особистості людини, але з нею пов’язано і найбільше число негараздів дорослих синів і дочок. Матерям і дітям дуже важко буває знайти спільну мову. Люблячи один одного, вони, тим не менш, доставляють один одному чимало неприємностей. Книга призначена для матерів (вік дитини значення не має) і для дорослих дітей, які вже зрозуміли, що конфлікти і сварки з матір’ю – не випадковість. Вона допомагає домогтися взаєморозуміння і гармонії у відносинах. Книга розповідає про витоки залежності і співзалежності, допомагає повернути собі і матері емоційне здоров’я.

.

 

 

Кністер

Чаклунка Лілі перевертає школу догори дригом. Кн. 1 : повість для дітей мол. та серед. шк. віку / Кністер ; пер. з нім. А. Колодніцька ; іл. Б. Рігер. – К. : Форс Україна, 2020. – 96 с. : кол.іл.

  Переклад заголовка:  Hexe Lilli stellt die Schule auf den Kopf / Knister

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Малесенька чаклунка Лілі доводить, що у школі може бути дуже весело і цікаво. Завдяки своїй книжці чарів, Лілі знаходить оригінальні рішення у життєвих ситуаціях. Та чи завжди її рішення правильні? Читайте про пригоди чаклунки Лілі! Наприкінці кожної книжки Лілі навчить тебе двом магічним трюкам, які вразять усіх твоїх друзів. Попроси батьків допомогти тобі підготуватися до виконання магічних трюків.

.

 

 

Кністер

Чаклунка Лілі та магічний переполох. Кн. 2 : повість для дітей мол. та серед. шк. віку / Кністер ; пер. з нім. А. Колодніцька ; іл. Б. Рігер. – К. : Форс Україна, 2020. – 104 с. : кол.іл.

  Переклад заголовка:  Hexe Lilli macht Zauberquatsch / Knister

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Маленька чаклунка Лілі вирушає до бабусі. Вона ретельно готується – адже це чудова нагода почаклувати і розважитися. Які пригоди чекають там на неї? Дізнайся, прочитавши усю книжку. Читайте про пригоди чаклунки Лілі! Наприкінці кожної книжки Лілі навчить тебе двом магічним трюкам, які вразять усіх твоїх друзів. Попроси батьків допомогти тобі підготуватися до виконання магічних трюків.

.

 

 

Кодекс адміністративного судочинства України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 178 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Кодекс законів про працю України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 90 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Кодекс України з процедур банкрутства (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 100 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Кодекс України про адміністративні правопорушення (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 312 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Кодекс цивільного захисту України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 88 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Кокотюха, Андрей.

Живой звук : роман / А. Кокотюха. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2020. – 228 с

  Переклад заголовка:  Живий звук / А. Кокотюха

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Давай убежим отсюда!» – предложила журналисту Игорю новая знакомая, певица Анжела Солнцева. Они провели ночь в его холостяцкой квартире. Уходя, Анжела оставила на зеркале отпечаток своих губ. А через час попала в автомобильную аварию. Игорь мчится к ней в больницу, но Анжела не узнает его и выгоняет прочь. Дальше – больше: ее близкие начинают пропадать. Какие тайны скрывает Анжела Солнцева? Почему с ее именем связывают имя известного в криминальных кругах торговца наркотиками? Игорь Варава начинает расследование с риском для собственной жизни. Об этом – «Живой звук», детективный роман в стиле «нуар».

.

 

 

Колесса, Філярет.

Українська усна словесність / Ф. Колесса. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 646 с. : ноти

 Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Дане видання є працею етнографа, фольклориста, композитора, музикознавця і літературознавця Філарета Колесси. Темою дослідження є українська народна словесність, її виникнення та розвиток від дохристиянських часів до першої половини ХХ ст. Розглядаються різні форми народної творчості: думи, історичні пісні, байки, казки, колядки, щедрівки, анекдоти, загадки, заговори тощо.

.

 

 

Кон, Альфи.

Воспитание сердцем. Без правил и условий / А. Кон. – К. : Сварог, 2021. – 320 с. – Библиогр.: с. 252-270

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: В этой книге известный психолог и специалист в области образования Альфи Кон задается другим вопросом: «Что нужно детям и как нам помочь им это получить?» Ответ на этот вопрос в том, чтобы работать с детьми, а не делать что-то с ними.

.

 

 

Конституція України (станом на 20.05.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 66 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 20 травня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Королева, Наталена.

Силует : оповідання / Н. Королева ; упоряд. і прим. Н. І. Лисенко ; Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка Нац. акад наук України. – Х. : Фоліо, 2020. – 252 с. – (Бібліотека української літератури)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: До видання увійшли як друковані в різних періодичних виданнях твори Н. Королевої, так і її невідомий доробок. Улюблену для мисткині тематику Орієнту (Сходу) містять казки, легенди та новели «Марево», «Ладан», «Острів юности», «Втрата»; життя перших християн змальоване в оповіданнях «Зустріч» та «Його поклик»; сповнені автобіографічних спогадів «Хризоліт», «Циганський Великдень», «Домик Лермонтова», «Силует». Останні твори письменниці – «Помпейська згадка», «Префектова служниця» та «Роксоляна» – публікуються вперше та представляють її мистецькі уподобання на схилі літ.

.

 

 

Крамер, Стейс.

Абісаль : роман / С. Крамер ; пер. з рос. Ю. Бондаренко. – K. : BookChef, 2020. – 576 с

  Переклад заголовка:  Абисаль / С. Крамер

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Нове життя – чи дійсно воно чудове? Чи існує в ньому свобода? Ґлорія змушено змінила життя і колір волосся – нині вона Абісаль, у неї на шиї мітка жорстокого угруповання, яке запевняє, що стане для неї родиною і новим домом. Та чи цього вона прагнула? Та на що не зголосишся заради коханої людини. Тим паче, якщо її життю загрожує смерть, а порятунок може надійти лише від тебе.

.

 

 

Крамер, Стейс.

Ми, вже не придатні… : роман / С. Крамер ; пер. з рос. Є. Тумановська. – K. : BookChef, 2021. – 304 с

  Переклад заголовка:  Мы уже не пригодны / С. Крамер

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Учора ще випускниця, сьогодні вже каліка. Вчора – мрії про Йєльський університет, сьогодні – відчай у інвалідному візку. Джина – сімнадцятирічна героїня роману Стейс Крамер. Чи знайде вона шлях із безвиході? І що допоможе їй у цьому: нове кохання, нові друзі, надзвичайні пригоди? Пориньте разом із Джиною у вихор неочікуваних подій і відчуйте справжню цінність людського життя.

.

 

 

Красовицький, Олександр.

Справа мертвого авіатора : роман / О. Красовицький, Є. Кужавська ; худож.-іл. І. Дубровський ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 380 с. – (Історичий детектив)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Третій рік Першої світової війни, Київ. На Куренівському аеродромі здійснює посадку один із перших пасажирських літаків імперії — «Гранд» конструкції Ігоря Сікорського. На борт літака у Петрограді піднялися шестеро осіб — авіаконструктор князь Олександр Курдашов із молодою дружиною та четверо членів екіпажу, однак у Києві ступили на землю лише четверо з них. Сікорський — у минулому студент загиблого князя Курдашова — звертається до легендарного колишнього начальника розшукової частини Київської міської поліції Георгія Рудого, бо поліція намагається обвинуватити одного з членів екіпажу, в причетність якого до злочину він не вірить. Георгій Рудий передає справу своєму давньому другові та колишньому заступникові — Тарасу Адамовичу, якого дивує спосіб та місце вбивства. Загалом підозрюваних четверо. Лишень слідчий Тарас Галушко вже багато років поспіль уникає будь-яких згадок про підкорювачів неба, бо має власну болісну таємницю…

.

 

 

Кримінальний кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 197 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Кримінально-виконавчий кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 80 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Крименко, Євген.

Містерія життя : поезії / Є. Крименко. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 84 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Поезія та переклади Євгена Крименко.

.

 

 

Курков, Андрей.

Самсон и Надежда : роман / А. Курков ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова-Мешкова ; худож.-ил. Ю. Е. Никитин. – Х. : Фолио, 2020. – 378 с. – (Ретродетектив)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ранньою весною 1919 року у Самсона Колечко під час вуличного погрому козаки зарубали батька, йому самому відрубали вухо. У Києві заворушення, місто знову захоплене більшовиками, але вони майже не контролюють ситуацію. Містян грабують справжні та фальшиві червоноармійці, на околицях Києва раз у раз господарюють банди всіляких отаманів – Зеленого, Григор’єва, Струка… Виживати стає все складніше. За збігом дивних обставин – завдяки письмовому столу покійного батька – Самсона Колечко беруть на службу в міліцію. Ця справа для нього абсолютно нова, проте він одразу, не довго думаючи, починає розслідувати злочини – ті, що здійснюють приквартировані до нього червоноармійці. Розслідування Самсона приводять до абсолютно непередбачуваних наслідків…

.

 

 

Лі, Річ.

Міфи про PR : наук.-попул. вид. / Р. Лі ; пер. з англ. І. Семенюк. – Х. : Фабула, 2020. – 272 с

  Переклад заголовка:  Myths of PR / R. Leigh

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Міфи про PR» Річа Лі – це цілком новий погляд на сферу зв’язків з громадськістю та медіаіндустрією. Як не втрапити у пастки PR контенту, не потонути у засиллі інформації, а використати її на свою користь, як врешті здобути у цьому руслі власний комерційний успіх? Річ Лі вичерпно, неймовірно доступно і цікаво відповідає на кожне з цих питань. Зокрема, що найголовніше, – розвінчує міфи про PR, що часто формують у нашій свідомості не зовсім правильне розуміння сутності інформаційного простору навколо нас. Книжка стане в пригоді не тільки PR-гуру чи тим, хто пов’язує з PR свою професійну діяльність, а й тим, хто хоче орієнтуватись у сучасному світі комунікації, де зв’язки з громадськістю посідають базовий щабель.  Річ Лі склав воєдино безцінний аналіз галузі PR у XXI столітті, разом зі всіма його малопомітними аспектами, розповівши, як стати талановитим працівником індустрії зі стратегічним мисленням (виділившись на фоні всіх тактиків, архаїчних практиків, які й досі розпорошуються та моляться на зону охоплення). «Міфи про PR» – мастрід для будь-кого, хто починає свою кар’єру в галузі і тих, хто вже в ній, адже ця книжка буде слугувати нагадуванням про базові цінності, яких вони мають обов’язково дотримуватися. Це освіжний мікс порад, інсайтів та прикладів із реального життя, взятих із багатого джерела матеріалів, щоб продемонструвати обговорювані всіма теорії.

.

 

 

Лігейн, Денніс.

Після падіння : роман / Д. Лігейн ; пер. з англ. М. Пухлій. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 416 с

  Переклад заголовка:  Since We Fell / D. Lehane

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Журналістка Рейчел Чайлдс-Делакруа, інтелігентна й тендітна жінка тридцяти чотирьох років, стріляє у свого чоловіка Браяна. Мотив? Їй зірвало дах від правди, що стала для неї громом серед ясного неба. Але смертю чоловіка все не закінчилося. До Рейчел навідуються небезпечні та впливові люди. Вони шукають Браяна, щоб забрати в нього якийсь ключ. І якщо Рейчел дороге власне життя, вона мусить знайти ключ першою. А він пішов на дно разом із трупом Браяна. Однак найбільшим шоком є те, що тіло чоловіка… зникло.

.

 

 

Ланик, Мартин.

Привычки лидера. Самые важные навыки за несколько минут в день / М. Ланик. – К. : Центр учебной литературы, 2021. – 260 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Эффективность лидера или руководителя определяется не врожденным даром или харизмой, а набором правильных привычек и рутин. В этой книге описаны главные привычки лидера, даны упражнения для их внедрения и рекомендации по закреплению любых привычек. В лидерстве, как в жизни: повторение – мать учения. Достигать совершенства – привычка, а не действие. Некоторые шаблоны поведения могут приводить к вредным последствиям, а могут помогать автоматически делать полезные вещи. Рутинные процедуры во многом определяют, как мы действуем и каких результатов достигаем. Внедрение правильных привычек может вести к успеху и в работе, даже такой сложной и комплексной, как на посту руководителя. В этой книге подробно рассматриваются 22 ключевые привычки лидера. Короткие пятиминутные упражнения помогут закрепить каждую из них и довести до автоматизма. Авторы исследовали поведение десятков лидеров со всего мира, и теперь вы сможете закреплять их привычки одну за другой: начнете лучше делегировать, внедрять инновации, вдохновлять других, налаживать стратегическое взаимодействие, внимательно слушать, вести успешные переговоры и многое другое.

.

 

 

Леб, Джеф.

Людина-Павук. Синій : комікс / Д. Леб, Т. Сейл ; пер. з англ. О. Хмарна ; худож. Дж. Леб. – К. : Рідна мова, 2021. – 168 с. : кол.іл. – (Комікси Marvel)

  Переклад заголовка:  Spider-Man. Blue / D. Leb

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Найголовніше – пам’ять про ту, хто була для мене настільки важливою, що я збирався провести з нею решту життя». Та Пітер Паркер і не здогадувався, що Ґвен Стейсі проведе з ним лише решту її життя. Це – історія їхнього кохання. Чи, більш відповідно – того, як його майже не сталося. Ласкаво просимо у життя Людини-Павука. Погане перед хорошим. Це навіть вражає. Тож аби отримати прихильність дівчини своїх мрій, йому доведеться пройти через Зеленого Ґобліна, Носорога, двох Падальників і таємничого лялькаря, що це все контролює. Прийміть запрошення команди володарів премії Айснера, Джефа Леба й Тіма Сейла («Супермен для всіх сезонів», «Бетмен. Довгий Гелловін») до історії про перше кохання Людини-Павука, Ґвен Стейсі. Цей критичний момент у житті супергероя відтіняє поява Мері Джейн Вотсон. Усе сходиться докупи… лише щоб розбитися на друзки.

.

 

 

Леві, Марк.

Закоханий привид : роман / М. Леві ; пер. з фр. К. Пітик. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 288 с

  Переклад заголовка:  Ghost in Love / M. Levy

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Можливо, ви вважатимете мене божевільним, однак покійний батько розмовляє зі мною. Я бачу його привид, і це не галюцинації. Усе ще не вірите? Я теж гадав, що з’їхав з глузду. Батьків привид з’явився з дивним проханням: допомогти йому віднайти спокій по той бік життя. Для цього я маю викрасти прах його коханої Камілли, яку навіть не знаю, щоб поєднати їх назавжди. Виявляється, навіть там, де вже немає нічого, залишається місце для любові. І це дуже романтично, але на все це я маю лише три дні. І місію, що здається цілком нездійсненною.

.

 

 

Левкова, Анастасія.

Спільна мова. Як народжуються і живуть слова : довідник для дітей серед. і старш. шк. віку / А. Левкова ; графічне оформл. О. Старанчук. – К. : Портал, 2020. – 200 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ця книжка – весела й невимушена розмова про інструменти, якими послуговуємося щодня – про слова. Знаєте, що таке парадичка, бергонья чи оздобня? Якими словами найкраще показати свою приязнь, а якими можна ранити; що недоречно вживати в офіційній розмові та чим різниться мова різних регіонів, – у книжці зібрані чимало мовних відкриттів та порад. Курйози, каламбури, кумедні ситуації, пов’язані з недоречним використанням слів – тут описані не нудні правила, а живий мінливий процес. Авторка розповідає про мовне розмаїття так цікаво і з такою любов’ю, аж починаєш відчувати, як мова витанцьовує на твоєму язику.

.

 

 

Ледерман, Вікторія.

Теорія неймовірностей : повість / В. Ледерман ; пер. з рос. Є. Плясецький. – K. : BookChef, 2021. – 416 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Назад в майбутнє», кажете? «Назад в свою ймовірність» – завдання куди складніше! І вирішувати його Матвію належить самому – адже все почалося пізно ввечері, коли він на хвилину вийшов з дому і наткнувся на місцевих хуліганів… Той понеділок взагалі пішов шкереберть: вранці відключили інтернет, в школі залишили після уроків, а потім мама приголомшила жахливою новиною – з ними тепер буде жити чужа дівчина! Як міг закінчитися такий день? Втечею від трьох бандитів, які мріють відібрати у Матвія телефон; поїздкою в напівпорожньому автобусі на околицю міста; відчайдушною спробою сховатися в покинутій бетонній трубі. І потраплянням в альтернативний всесвіт, де ніякого Матвія Добровольського не існує, а замість нього – дівчина на ім’я Милослава! Допомоги чекати немає звідки: хто повірить в казку про семикласника, який загубився між світами? Ні вчителі, ні однокласники, ні батьки, ні друзі (яких у Матвія все одно немає). Хіба що дивний Веня Ватрушкін, який постійно потрапляє в неприємності? Цей точно розбирається у фантастичних сюжетах!

.

 

 

Лендрі, Чарльз.

Креативне містотворення: його сила і можливості / Ч. Лендрі ; пер. з англ. А. Діамант ; авт. передм. В. Омелян ; худож.-оформл. М. Мендор ; іл. Н. Бородюк. – Х. : Фоліо, 2020. – 252 с. – (Шедеври нон-фікшн)

  Переклад заголовка:  Creative Citymaking: Its Power & Potential / C. Landry

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чарльз Лендрі (нар. 1948) – британський урбаніст, творець концепції креативного міста. Долучився до розробки стратегій розвитку таких перлин, як Більбао, Дублін, Амстердам, Лейпциг – загалом це 450 проєктів у 35 країнах світу. Його перу належить авторство низки книжок, присвячених містотворенню, а кількість лекцій, в яких фахівець популяризує свої ідеї, зокрема й в Україні, не піддається ліку. Спілкуючись з авдиторією, Чарльз любить повторювати: «Креативні міста – це міста, створені жителями, що мислять, планують і діють за допомогою уяви». Та чи все так просто й очевидно на практиці? І що є індикатором креативності? Як її виміряти? Кількістю інновацій, які були впроваджені, чи кількістю креативних людей? Кількістю організацій, процесів, програм чи кількістю креативних видів діяльності? У своїх книжках автор не залишає без розлогої відповіді жодного запитання, яке цікавить небайдужих містян.

.

 

 

Леон, Донна.

Кража в Венеции : роман / Д. Леон ; пер. з англ. Н. Чистюхіна. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2020. – 288 с

  Переклад заголовка:  By Its Cover / D. Leon

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Библиотеку Мерула потрясает тревожное известие: американский ученый Никерсон вырезал и унес несколько десятков страниц из редчайших фолиантов XVI века. Детектив Брунетти выясняет, что помимо Никерсона в читальном зале находился лишь священник Альдо Франчини. Этот завсегдатай библиотеки, человек, который буквально жил книгами, — единственный, кто может пролить свет на эту темную историю. Брунетти решает поговорить с Франчини. Но священника находят мертвым. А в американском университете утверждают, что никакого доктора Никерсона не существует…

.

 

 

Литвин, Ярослава.

Рік розпусти Клауса Отто Баха : роман / Я. Литвин. – Х. : Фабула, 2021. – 272 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Чим може обернутися інтернет-знайомство з юною та вродливою іноземкою? Звісно ж, коханням усього життя! Принаймні так вважає 43-річний Клаус Отто Бах, мешканець німецького містечка Кіля. Клаус полишає все і прямує до чужого краю з єдиною метою — відшукати жінку своєї мрії, зв’язок із якою випадково обірвався. На його нещастя, цим краєм виявилася велика і незбагненна, щедра та неприборкана Україна. Так, Клауса називатимуть «останнім романтиком». Так, з нього глузуватимуть не лише випадкові знайомі, але й сама доля, підкидаючи все нові пригоди та випробування. Але наш «сучасний Дон Кіхот» не відступить. І врешті доля змилостивиться, подарувавши Клаусові вистраждану та солодку мить щастя, а читачеві найнесподіваніший з усіх можливих фінал.

.

 

 

Литовченко, Тимур.

Книга Нових Сподівань. 2005-2014. Від миру до війни / Т. Литовченко, О. Литовченко ; худож.-оформл. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 411 с. – (101 рік України)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Як і належить фронді, Помаранчева революція не мала аж надто серйозних наслідків для пересічних українців: ейфорія «оновлення» швидко розвіялася — тоді й з’ясувалося, що всі «зміни» звелися до перестановки керівних кадрів у владній верхівці, що принципово не вплинуло на саму кланово-олігархічну систему. Зміни несподівано прийшли іззовні: керівництво Російської Федерації почало проводити політику, неявно націлену на відродження СРСР в якійсь новій, поки що не надто зрозумілій формі. Російсько-грузинська війна, оприлюднення плану «Механічний апельсин», накинутий на нашу країну «газовий зашморг» вказували на це аж надто явно — просто люди, як завжди, не бажали бачити очевидних речей… Лише коли гору взяли проросійські сили, які намагалися згорнути євроінтеграційні процеси, вибухнула Революція Гідності 2013—2014 років, а потім і нова російсько-українська війна… Так завершився 101-річний період історії України.

.

 

 

Лобусова, Ирина.

Имя врага : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2020. – 411 с. – (Ретродетектив)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Одесса, 1966 год. В парке находят труп неизвестного мужчины. Приехавший на вызов оперуполномоченный Емельянов быстро устанавливает, что это авторитетный, трижды судимый вор по кличке Паук. А через какое-то время обнаруживают повесившегося в своей квартире знаменитого скрипача Семена Лифшица…

.

 

 

Лобусова, Ирина.

Праздник Святой Смерти : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2020. – 411 с. – (Ретродетектив)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Зинаида Крестовская, став полноправным сотрудником НКВД, получает важное задание. Однако даже после многих лет работы в морге, когда, как она думала, ее уже ничем не испугать, это задание шокирует: одну за другой в городе находят мертвыми маленьких девочек. Они из разных социальных слоев, не были знакомы, объединяет их только то, что они в нарядных платьях и их лица покрыты театральным гримом… Крестовская должна найти того, кто это сделал. Она пытается отказаться от выполнения этого задания, однако ее жизнь ей уже не принадлежит – она принадлежит другому человеку…

.

 

 

Лу, Марі.

Warcross: нехай почнеться гра! : роман / М. Лу ; пер. з англ. О. Ю. Барабаш. – Х. : Ранок, 2021. – 384 с. – (НейроЛінк)

  Переклад заголовка:  Warcross / M. Lu

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Для когось Warcross – це гра, а для когось – спосіб швидко заробити. Тільки не всі роблять це законно. Еміка Чен – мисливиця за головами, яка вистежує саме таких злочинців за винагороду. Тільки остання гонитва провалюється, і Еміка йде на ризик і зламує офіційний чемпіонат з Warcross.

.

 

 

Лузіна, Лада.

Чарівні традиції українок / Л. Лузіна ; фотограф Г. Семенова ; дизайнер І. Підліпська. – Х. : Фоліо, 2021. – 64 с. : кол.іл.  500 экз.

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Лада Лузіна – Золота письменниця України: «Народні обряди наших прабабусь настільки пронизані чарами, що нема сумніву – саме ці реальні свята та ритуали і стали основою всіх відомих легенд і казок про київських відьом. Читаючи сьогодні про чарівні традиції українок, ти не припиняєш дивуватися, якими унікальними Вміннями та Знаннями володіли наші предки! Яку унікальну роль відігравала жінка в українській громаді! І з яких прадавніх глибин ідуть ті чи інші звичаї!»

.

 

 

Лузина, Лада.

Бесы с Владимирской горки : роман / Л. Лузина ; лит. ред. Н. Фомина ; худож.-оформл. Е. А. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2021. – 252 с. – (Ретророман)  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Может ли ведьма повстречать свою истинную любовь? Да, приворожить она может любого. Но ведь это любовь — не настоящая! Издавна покровительницей любви и брака в Киеве считалась святая Варвара. Но стоит ли ведьме отправляться за помощью к святой? Ведь Варвара известна как гонительницей нечисти и черной смерти. И не зря Михайловский монастырь, где столетия хранились мощи святой — стоит в Киеве на Лысой горе (Владимирской горке), где по легендам обитают ведьмы, черти и бесы.

.

 

 

Лущик, Петро.

Галицька сага. Примара миру. Кн. 3 : роман / П. Лущик ; худож.-оформл. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 314 с. – (Сага)  2000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Примара миру», третя книга «Галицької саги», охоплює події, що відбувалися у 1923-1928 роках. 15 березня 1923 року у Парижі було вирішено передати Східну Галичину, де переважало українське населення, під опіку Польщі. Не всім таке рішення припало до смаку. Галицькі терени заполонили польські військові осадники, на яких Юзеф Пілсудський покладав великі сподівання; внаслідок проведення так званого «шкільного плебісциту» значно скоротилася кількість українських шкіл; українців витісняють з державної служби… Щоб протистояти цьому, об’єднуються колишні військові, за плечима яких бої за рідну землю: хтось вступає до лав Української Військової Організації і продовжує збройну боротьбу; хтось розуміє, що побороти натиск польських осадників можна лише спільно, створивши кооперативи; хтось шукає щастя за океаном…  Життя не лише розкидало перетинців різними країнами, але й розвело по різних ідеологіях. Поки що вони не воюють один проти одного, але хто знає, як піде далі?.

.

 

 

Мірай, Медіна.

Воскресни за 40 днів : роман / М. Мірай ; пер. з рос. Ф. Невтішний. – K. : BookChef, 2020. – 240 с

  Переклад заголовка:  Воскресни за 40 дней / М. Мирай

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Іще вчора він ходив до школи, читав книжки та сварився з мамою через дрібниці. Сьогодні його нема. Одна помилка, один необміркований крок коштував йому всього. Щоби повернутися до життя, він має знайти й урятувати єдину в світі людину, яка побачить його, почує і зможе доторкнутися. Сім мільярдів осіб, сорок днів і одна нездійсненна мрія – знову жити.

.

 

 

Міссіролі, Марко.

Відданість : роман / М. Міссіролі ; пер. з іт. В. Черненко. – K. : BookChef, 2020. – 336 с

  Переклад заголовка:  Fedeltà / M. Missiroli

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Мене все влаштовує так, як є», – зауважує Франко, який півжиття зраджував дружині, проте всі вважали їх щасливою парою; бо навіть Анна (його дружина) ні про що не підозрювала. Нині їй вісімдесят, а вона захопилася Андреа, фізіотерапевтом своєї доньки, який виявився геєм. Маргарита розмірковує над тим, що зрада – це своєрідна відданість самій собі, тому спокушає Андреа, який піддається пориву. А чоловік Маргарити, викладач літературної творчості Карло, домагається студентки Софії, одначе ні на що не спромагається й по тому отримує відкоша. Упродовж десяти літ він віддано прокручує в пам’яті свою поразку, згадуючи слова тестя: «Мене все влаштовує так, як є». Непроста і заплутана історія прихильностей, брехонь і зрад, яку Марко Міссоролі скурпульозно – майже під збільшувальним склом – змальовує в романі «Відданість», спонукає замислитися над тим, ким ми є і чим живемо, яких правил і моралі дотримуємося й чому нас це не влаштовує, хоча й постійно спричиняє роздратування і незадоволення собою. А може це просто відданість самим собі, попри нашу виняткову й неповторну недосконалість?

.

 

 

Макнамара, Дебора.

Спокій, гра, розвиток. Як дорослі ростять маленьких дітей, а маленькі діти виховують дорослих / Д. Макнамара. – К. : Сварог, 2021. – 328 с. – (Бібліотека інституту Ньюфелда)  300 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Книга Дебори Макнамари «Спокій, гра, розвиток» — третя книга в серії «Бібліотека інституту Ньюфелда», продовжує розгляд моделі розвитку особистості на основі теорії прихильності Гордона Ньюфелда. Тема книги — діти дошкільного віку. Без перебільшення, Дебора Макнамара написала повноцінний посібник для батьків про те, як зрозуміти суть внутрішнього світу дітей.

.

 

 

Максименко Д. С.

Якщо підлітку важко навчатись у школі : посібник / Д. С. Максименко. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 142 с. – Бібліогр.: с. 139-141  300 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У цій книзі йдеться про причини шкільної неуспішності і даються відповіді на найбільш поширені питання педагогів і батьків. «Чим можна допомогти підлітку з труднощами в навчанні?», «Які психологічні особли- вості має молодший і старший підліток?», «Як підготувати підлітка у якого труднощі в навчанні до вибору професії?» та багато інших. Наприкінці кожного розділу запропоновано практичні рекомендації і конкретні вправи, які можна використовувати для роботи з підлітками, які відчувають труднощі у навчанні. Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з підлітками так і зацікавленим батькам.

.

 

 

Максименко Д.С.

Як правильно вчити дитину розмовляти. Стимулювання розвитку мовлення дітей. Попередження та корегування мовленнєвих порушень. Постановка мовлення у немовленнєвих дітей. Практична психологія / Д. С. Максименко. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 198 с  300 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ця книга адресована як спеціалістам-логопедам, так і неспеціалістам (батькам та вихователям). В книзі наведено розвиток мовлення дітей починаючи від народження. Розкриваються різні відхилення від норм в мовленні дітей та шляхи їх подолання. Даються конкретні рекомендації з приводу того, як правильно направляти розвиток мовлення дітей для попередження мовленнєвих порушень та виправлення затримки мовленнєвого розвитку. Описується робота з дітьми при «свіжому» заїканні. Розглядається проблема аутизму. Наводиться методика корегування алалії. Книга буде корисна батькам, вихователям, логопедам, дитячим психологам.

.

 

 

Маслова, Тетяна.

Енциклопедія видатних винаходів : для дітей мол. та серед. шк. віку / Т. Маслова ; іл. Н. В. Болдирєва. – Х. : Ранок, 2019. – 32 с. : кол.іл. – (Інфографіка)  2000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Як люди придумали колесо? Хто першим прокотився на автомобілі? Кому спало на думку передавати голос через кілометри? І коли люди, нарешті, полетять на Марс? Яким був перший автомобіль? Як влаштований рентген? Хто винайшов телескоп і навіщо Ілон Маск випустив серію вогнеметів?  «Енциклопедія великих винаходів» знайшла відповіді на ці та ще багато інших запитань. Дізнайся, як звичайні люди змінили світ. А може, ти один із них?

.

 

 

Маслова, Тетяна.

Хочу стати космонавтом : для дітей мол. та серед. шк. віку / Т. Маслова ; іл. Н. В. Болдирєва. – Х. : Ранок, 2020. – 32 с. : кол.іл. – (Хочу стати)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Серія енциклопедій “Хочу стати” допоможе дитині наблизитися до найбільш затребуваних і цікавих професій сучасності. Вона дізнається про відважних патрульних і допитливих слідчих, геніальних програмістів і кмітливих тестувальників, першовідкривачів космосу і творців ракет. Три книжки – три захопливі й пізнавальні подорожі до світу професій.

.

 

 

Международная экономика: в вопросах и ответах : учебное пособие / под ред. Ю. Г. Козака ; Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины. – 5-е изд., перераб. и доп. – К. : Центр учебной литературы, 2021. – 240 с. – Библиогр.: с. 235-239

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: В пятом, переработанном и дополненном издании учебника основные проблемы международной экономики рассматриваются в системе современной экономической теории (микроэкономика, макроэкономика, международная экономика). С помощью инструментов микроэкономического анализа освещаются вопросы международного движения товаров и факторов их производства. Макроэкономический анализ служит изучению вопросов функционирования современных валютных и финансовых структур, международных финансовых рынков, макроэкономической политики в открытой системе международной экономики. Для студентов экономических вузов и факультетов.

.

 

 

Мельниченко, Настя.

Українські землі до українців. Як жили давні слов’яни / Н. Мельниченко ; іл. О. Продан. – К. : Портал, 2020. – 128 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Що ми знаємо про давніх слов’ян? Ну, бачили кривобокі глечики в музеях і чули казочки про їхніх богів. А що про давніх слов’ян знають науковці? Звідки слов’яни прийшли на ці землі, як воювали, чи бували рабами і чи самі мали рабів. Як будували свої халупки, видовбували човни з дубів, чому їли майже саму кашу, що ховали в скарбах і які їхні сліди можна віднайти в колядках. Про все це й не тільки розповідає авторка книжки – доступно й цікаво.

.

 

 

Мельниченко, Настя.

Хільбудій. Позичене ім’я : роман / Н. Мельниченко ; іл. М. Колосова. – К. : Портал, 2020. – 288 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Дівчина, яка змінювала імена так часто, що забула своє справжнє. Хлопець, який позичив чуже ім’я і чуже життя. Доля рознесла їх за тисячі кілометрів, що на VI століття означало вічну розлуку. І все-таки вони зустрілися — вже іншими людьми. Роман про незвіданий світ раннього середньовіччя, де квітне Візантія, лютують авари, а слов’яни хвилями котяться за Дунай. Що вони там знайдуть?

.

 

 

Микитась, Василь.

Давньоукраїнські студенти і професори / В. Микитась. – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 288 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Відомий український вчений цікаво розповідає про найдавніших українських студентів і професорів, про їх сповнене труднощів і романтики життя та навчання у вітчизняних братських школах, колегіумах, славетній Києво-Могилянській академії, про їх мандри за знаннями ще у XV-XVI ст. до західноукраїнських університетів. Духовна спадщина давніх українських студентів і професорів, їх творчість українською і латинською мовами, їх основоположна роль у розвитку освіти і науки всього східного слов’янства є гордістю нашого минулого, ще мало знаного сьогодні.

.

 

 

Митний кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 320 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Михно, Виктория.

Хочу стать полицейским : для детей млад. и средн. шк. возраста / В. Михно ; ил. О. Романова. – Х. : Ранок, 2020. – 32 с. : цв.ил. – (Хочу стать)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Енциклопедію присвячено єдиній темі – роботі поліцейських. Ви дізнаєтеся про відважних патрульних і допитливих слідчих, роздивитеся до дрібниць поліцейську форму, транспорт і захисне спорядження. Ви довідаєтеся, як шукають злочинців, і навіть самотужки розслідуєте одну справу. Книга цікава і для тих, хто мріє стати поліцейським, і для тих, хто просто любить досліджувати довкілля.

.

 

 

Москаленко Г. Т.

Як виховувати дитину до дитячого садка : практична психологія / Г. Т. Москаленко. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 100 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Немає батьків, які не хочуть виростити дитину здоровою, розумною, розвиненою, успішною і щасливою. Майже всі так чи інакше цікавляться: як це зробити, не зашкодивши ні дитині, ні собі? Але не всі батьки готові вивчати товсті книги про правильне виховання. І навіть не дуже товсті. Тому ми пропонуємо вам зовсім невелику книгу, в якій зібрані короткі і дуже корисні поради про “вирощуванню” малюків від 0 до 3 років. В цій книжці ви знайдете відповіді на багато питань: від “чим годувати” і “робити щеплення” до “як розвивати інтелект” і “який дитячий садок обрати”.

.

 

 

Мосс, Емма.

Дівчата-влогерки. Кн. 1: Дивовижна Еббі: королева драми : для дітей серед. та ст. шк. віку / Е. Мосс ; пер. з англ. Ю. Садоха. – Х. : Ранок, 2020. – 264 с. – (Дівчата-влогерки)

  Переклад заголовка:  Amazing Abby. Drama Queen / E. Moss

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Еббі, завжди оптимістично налаштована дівчина, здавалося б, не повинна мати причин для суму: вона отримала довгоочікувану роль у важливій шкільній виставі, стала лідеркою команди дівчат-влогерок, та й хлопець, який їй подобається, не байдужий до неї… Та от якось усе летить шкереберть: вона не може впоратися з домашніми завданнями та як слід підготуватися до контрольних, як наслідок — отримує погані оцінки; уїдлива «королева школи» Дакота постійно знущається з неї й підступно поводиться, та ще й цей хлопець… Читайте про те, як врешті все склалося у Дивовижної Еббі, чи вдалося їй впоратися з усіма своїми заняттями, чи довелося від чогось відмовитися, та чи зробить той хлопець нарешті перший крок… Видання для дітей середнього та старшого шкільного віку й дорослих.

.

 

 

Мосс, Емма.

Дівчата-влогерки. Кн. 2: Люсі Локет: онлайн-катастрофа : для дітей серед. та ст. шк. віку / Е. Мосс ; пер. з англ. Ю. Садоха. – Х. : Ранок, 2020. – 272 с. – (Дівчата-влогерки)

  Переклад заголовка:  Lucy Locket. Online disaster / E. Moss

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Родина Люсі щойно переїхала зі Штатів до Англії. На дівчину чекають нові школа, вчителі й однокласники. Дівчина дуже хвилюється, чи добре сприймуть її, чи вдасться знайти друзів. Адже на шляху до спілкування з іншими в Люсі є одна маленька перепона… Та, як виявилося в перший день у школі, не одна… І що б ви думали, порадила дівчині її найкраща подруга зі Штатів? Почати знімати свій влог! Люсі обурена: нізащо, вона вже й так осоромилася! Проте життя — мінлива річ. Читайте про те, чи зможе Люсі завоювати прихильність однолітків, розпочати свій влог, а головне, знайти справжніх подруг і щире кохання. Книга призначена для дітей середнього та старшого шкільного віку.

.

 

 

Мочча, Федеріко.

Три метри над рівнем неба : роман / Ф. Мочча ; пер. з іт. І. Кащей. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 512 с

  Переклад заголовка:  Tre metri sopra il cielo / F. Moccia

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Занадто схожі, щоб бути різними. Чемним дівчаткам подобаються погані хлопці. Степ – шибайголова та хуліган. Такого, як він, не запрошують на знайомство з батьками. Та йому байдуже. Головне – ганяти на мотоциклі, жити сьогоднішнім днем. Бабі – зразкова дівчина, відмінниця та красуня. Вона могла б стати ідеальною дружиною ідеального чоловіка. Як така дівчина могла покохати пройдисвіта Степа? Два різні світи зіткнулися у міцних обіймах закоханих. Бабі починає жити захопленнями Степа. А він відчуває, як змінюється до невпізнання. Заради Бабі Степ готовий стати абсолютно іншим – лицарем з її мрій. Але що, як вона не його принцеса?

.

 

 

Нагоскі, Емілі.

Вигорання. Новий підхід до позбавлення від стресу : посібник / Емілі Е. – К. : Сварог, 2021. – 252 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ця книга докладно і чітко пояснює, чим жіноче вигорання відрізняється від чоловічого і чому. Ви дізнаєтеся, як переживати і зменшувати стрес, справлятися з емоціями, відстоювати важливі для себе речі і, в підсумку, жити щасливіше, ніж раніше. До сучасних жінкок пред’являють чимало вимог: вони повинні бути милими, зручними, спокійними і все встигати. І жінки покірно йдуть по замкнутому колу переживання нескінченних стресів, жертвуючи власними інтересами і здоров’ям. Эмілі Нагоскі і її сестра Амелія написали дуже особисту і разом з тим зрозумілу кожній жінці книгу, яка не тільки відкриває очі, а й вчить боротися за власне «я». У ній ви знайдете конкретні техніки для різних аспектів вигоряння і навчитеся правильно проживати стресові ситуації, керувати емоціями, давати відсіч патріархальному укладу, чинити опір нав’язаним стандартам краси і відпочивати, не відчуваючи за це почуття провини. А ще зможете згадати або заново знайти те саме, заради чого варто жити і що буде підтримувати вас навіть в найважчі моменти!

.

 

 

Найк, Аніта.

Психологія для дівчаток. Практична психологія для дівчаток, або як ставитися до себе та хлопчиків : поради / А. Найк. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 300 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Автор книги – відомий англійський психолог Аніта Найк. Ось уже багато років вона веде колонку порад-рекомендацій в популярному у всій Європі журналі для дівчаток “Just Seventeen” (Мені сімнадцять). Юні читачки буквально завалюють Аніту Найк своїми листами. “Як не втратити голову від кохання? Як повірити в себе? З якого віку можна займатися сексом?” На ці та багато інших питань Аніта Найк відповідає в своїй книзі.

.

 

 

Нойброннер, Дагмар.

Понимать детей. Путеводитель по теории привязанности Гордона Ньюфелда / Д. Нойброннер ; авт. предисл. Г. Ньюфелд. – К. : Сварог, 2021. – 160 с

  Переклад заголовка:  Der Neufeld-Ansatz fur unsere Kinder

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Книга Дагмар Нойброннер представляет собой краткий, но емкий и наглядный обзор модели привязанности, разработанной канадским психологом Гордоном Ньюфелдом. Будучи преподавателем Института Ньюфелда, Дагмар не только в полной мере владеет теорией, но и, обладая природной интуицией и образованием в сфере естественных наук, в структурированной и доступной форме излагает ее читателю. Большая заслуга модели, разработанной Гордоном Ньюфелдом, заключается в том, что она помогает родителям вновь обрести доверие к собственному внутреннему компасу, она как карта, благодаря которой становятся понятны чувства, процессы развития, эмоции и потребности ребенка. Это позволяет родителям увидеть возможные ошибки в развитии, проблемы и способы их разрешения, понять, почему ребенок ведет себя тем или иным образом. Книга помогает не только увидеть целостную картину развития личности, но и, используя новые знания в повседневной жизни, пройти вместе и рядом с ребенком по этому пути, становясь его гидом и надежным спутником.

.

 

 

Олбрайт, Мадлен.

Фашизм: засторога : наук.-попул. вид. / М. Олбрайт, Б. Вудворт ; пер. з англ. О. Дем’янчук. – K. : BookChef, 2019. – 352 с

  Переклад заголовка:  Fascism: a warning / M. Albright

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Мадлен Олбрайт народилась у Чехословаччині, яку незабаром по тому захопили нацисти. З огляду на цей досвід, на знання, які здобула впродовж дипломатичної кар’єри, та опираючись на переконання колег по всьому світу, Олбрайт малює чітку картину того, як процвітає фашизм, і пояснює, чому він знову заполоняє світ. Також колишня держсекретар США визначає чинники, що сприяють зростанню цієї жахливої загрози, яка нависла над світом. Найжахливіше, що трапиться, якщо ми не зможемо протистояти фашистським силам, — це економічна катастрофа, сплеск терористичної діяльності, посилене сектантське насильство, масштабні масові порушення прав людини і розрив багатосторонньої співпраці. Олбрайт також пропонує конкретні рішення щодо пригнічення й запобігання фашизму.

.

 

 

Остер, Пол.

4321 : роман / П. Остер ; пер. з англ.: В. К. Горбатько, О. Д. Олійник ; худож.-оформл. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 1006 с. – (Великий роман)

  Переклад заголовка:  Four, three, two, one / P. Auster

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Пол Остер (нар. 1947 р.) – американський романіст, поет, есеїст і перекладач,автор багатьох романів, п’єс, віршів. Лауреат численних літературних премій. «4321» – перший за сім років роман письменника. Він відразу ж потрапив до шорт-листу Букерівської премії 2017 року, а західні критики називають його головною роботою автора. Сам Остер зізнавався , що писав його сім діб на тиждень протягом трьох років. В основі роману – ідея, яка завжди займала письменника: він давно вже думав про роль випадку в долі, про те, яким могло б бути життя, якби було прийнято інше рішення, якби в певний момент людина повернула в іншу сторону. Остера не дарма називають класиком постмодерну: під одну обкладинку він помістив не одну історію, а чотири. В якийсь момент сюжет поділяється на чотири великі гілки, кожна з яких відповідає одному з можливих життів головного героя – Арчі Фергюсона. І у кожному зі своїх чотирьох життів він проходить через всі етапи дорослішання: переживає зміни відносин з родиною і друзями, намагається облаштувати своє особисте життя, бере участь у подіях, пов’язаних з культурою, спортом і політикою 1950-1960-х років, на які припала молодість героїв і які стали такими важливими для Америки. Оскільки кожному з Фергюсонів відповідає свій шар культури, тому охоплення виходить максимально широким.

.

 

 

Паріанен, Франк.

Гормони. Як тестостерон, ендорфіни і Ко впливають на наше життя : наук.-попул. вид. / Ф. Паріанен ; пер. з нім. С. Зубченко. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2021. – 512 с. – Бібліогр.: с. 493-510

  Переклад заголовка:  Hormongesteuert ist immerhin selbstbestimmt / F. Parianen

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Що спільного між екраном вашого телефону та безсонням? Гормони. А оце відчуття спокою, коли ти знаєш, що сьогодні можеш не прокидатися за будильником, — звідки воно? Від гормонів. Стоп, подумаєте ви, хіба все це не контролює мозок? А що, як ним самим керують… гормони? Час перевернути свої уявлення про цих безладних, проте активних будівничих, що несуть службу в нашому мозку й тілі. Вони налагоджують зв’язки, зберігають спогади і несуть відповідальність за нас і наші вчинки. Значну частину того, ким ми є, створили гормони. Поки ви це читаєте, вони й далі не покидають своєї роботи. До того ж у більшості випадків вони творять не свавільно, а за добре продуманим планом. Принаймні, задум у них добрий.

.

 

 

Парвела, Тімо.

Кеплер 62. Кн. 1: Запрошення : підліткам / Т. Парвела, Б. Сортланд, П. Пітканен ; пер. з фінськ. І. Малевич ; іл. П. Пітканен. – К. : Форс Україна, 2019. – 128 с. : кол.іл.  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Земля перенаселена і її ресурси вичерпуються. Тринадцятирічний Арі піклується про свого хворого братика Йоні. Разом вони починають грати в нову комп’ютерну гру «Кеплер62», у якій майже ніхто не може перемогти. Що відбувається з гравцями, які проходять фінальний рівень? Чи «Кеплер62» насправді є лише грою? Дивовижна пригода починається…

.

 

 

Парвела, Тімо.

Кеплер 62. Кн. 2: Зворотний відлік : підліткам / Т. Парвела, Б. Сортланд, П. Пітканен ; пер. І. Куш ; іл. П. Пітканен. – К. : Форс Україна, 2019. – 160 с. : кол.іл.  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Мало хто з гравців здолав усі рівні комп’ютерної гри «Кеплер62». Кажуть, після того має щось статися. Аби розгадати цю загадку Марія, дочка заможного виробника зброї, наймає трьох комп’ютерних геніїв. Тим часом організація з дивною назвою OTNSPCFRVR («У відкритий космос назавжди») має намір відправити групу дітей до системи Кеплер-62, де нібито є планети, схожі на Землю.

.

 

 

Парвела, Тімо.

Кеплер 62. Кн. 3: Подорож : підліткам / Т. Парвела, Б. Сортланд, П. Пітканен ; пер. з фінськ. І. Малевич ; іл. П. Пітканен. – К. : Форс Україна, 2019. – 168 с. : кол.іл.  1000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Час настав. Нехай ваша подорож врятує людство» — старий генерал Лівінґстоун прощається з екіпажем дітей, які назавжди покидають вмираючу Землю й вирушають до зірки Кеплер-62 у пошуках нового шансу на життя. Дванадцятеро дітей. Космічний човник доставляє їх на орбіту, а далі вони летять у далекий космос зорельотами «Нінья», «Пінта» і «Санта-Марія». Місія йде за планом, та Арі з братом Йоні підозрюють, що від команди щось приховали. Хто схований у додатковій капсулі? Чому Арі вийшов з анабіозу серед польоту? І що це за невідомий об’єкт наближається до зорельота?

.

 

 

Парвела, Тімо.

Кеплер 62. Кн. 4: Першовідкривачі : підліткам / Т. Парвела, Б. Сортланд, П. Пітканен ; пер. А. Колодніцька ; іл. П. Пітканен. – К. : Форс Україна, 2020. – 144 с. : кол.іл.  1100 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Переживши хвилюючу подорож крижаними й темними просторами космосу, головні герої Арі, Йоні та Марія врешті можуть звідати Кеплер-62е. Планета приховує безліч несподіванок і моторошних таємниць. Мине зовсім мало часу, перш ніж вони виявлять, що на прекрасному Кеплері живе хтось іще. Але хто ворог, а хто друг? І що Олівія ховає на космічному кораблі?

.

 

 

Парвела, Тімо.

Кеплер 62. Кн. 5: Вірус : підліткам / Т. Парвела, Б. Сортланд, П. Пітканен ; пер. А. Колодніцька ; іл. П. Пітканен. – К. : Форс Україна, 2020. – 200 с. : кол.іл.  1100 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Арі, Йоні та Марія виступають за самоствердження на планеті Кеплер-62е. Вони борються з таємничим вірусом, нестабільною погодою та ворогами, які криються поміж їхніх товаришів по експедиції. Усе це перетворюється на небезпечну боротьбу за владу, у ході якої розкривається шокуюча правда: їх відправили на Кеплер-62 з абсолютно інших причин, аніж здавалося спочатку.

.

 

 

Парвела, Тімо.

Кеплер 62. Кн. 6: Таємниця : підліткам / Т. Парвела, Б. Сортланд, П. Пітканен ; пер. А. Колодніцька ; іл. П. Пітканен. – К. : Форс Україна, 2020. – 200 с. : кол.іл.  1100 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: В останній книзі врешті розкривається моторошна правда про таємничого пасажира, який переховується в тринадцятій капсулі на зоряному кораблі. Він жадає війни й береться до зброї, щоб знищити все те, що йому не подобається, і стати жорстоким диктатором. Марія, Арі та Йоні мають боротися чимдуж, щоб урятувати себе та дивовижну й водночас небезпечну планету Кеплер-62. Вони відчайдушно шукають допомоги, бо самим не під силу перемогти таємничого пасажира, який прагне влади.

.

 

 

Паркер, Майкл.

Розмови з дітьми на складні теми : бесіди / М. Паркер. – К. : Сварог, 2021. – 176 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У цій книзі ви знайдете сто п’ять тем, які варто обговорити з підлітками 10-15 років, щоб прищепити їм прийняті у вашій родині і суспільстві цінності і розвинути звичку думати. Від життєвих питань (що означає «справжній друг»; чи можна скачувати фільми в Інтернеті?) – до найскладніших (чи потрібна нам смертна кара?). Майкл Паркер впевнений, що хороша освіта – це лише частина хорошого виховання. Не менш важливо з дитинства привчати людини міркувати над етичними дилемами. Але робити це краще без моралей, в грі і захоплюючому діалозі на рівних, щоб дитина сама приходила до вірних висновків. Ця книга-шпаргалка допоможе вам тактовно і легко обговорювати з вашою дитиною відносини, любов і секс, норми і закони суспільства, екологію і майбутнє нашої планети, поняття справедливості, етику брехні і правди. Читайте, сперечайтеся, обговорюйте, але не повчайте!

.

 

 

Пахомова, Тетяна.

Схизматик. Діти Каїна : роман / Т. Пахомова. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 336 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Пекло починається там, де люди грають у Бога. Пекло починається там, де люди грають у Бога. Надсяння під час Другої світової війни. Малий Степан Дідич не мав дитинства. Була війна, прихід німців та нелюдські воєнні побори, криваві сутички між родинами поляків та українців, злидні, невизначеність. Лихо ковтало людей не пережовуючи. Боротися було марно – Дідичі виживали, як і всі інші. Продавали цеглу, таємно різали худобу, тихцем підміняючи реєстраційні бірки, молилися крізь сльози. Якось пристосувалися, притерпілися. Та починається лиховісне переселення українців, влаштоване владою «совітів». Страх жити далі стає сильнішим за страх смерті. Степан опиняється на допиті в НКВС за підозрою у співпраці з бандерівцями. Хлопець розуміє, що тепер чекає на нього та його рідних. Юний Дідич знову шукає свої істини на хиткій кладці між польським тавром «схизматик» і радянським – «переселенець». Та у світі зла не все однозначно.

.

 

 

Пенніпакер, Сара.

Тут, у реальному світі : роман / С. Пенніпакер ; пер. з англ. М. Головко. – К. : Рідна мова, 2020. – 248 с. – (Сучасний підлітковий роман)  1500 экз.

  Переклад заголовка:  Here in the Real World / S. Pennypacker

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Тут, у реальному світі» – зворушливий і щирий роман, ода всім інтровертам, фантазерам і мрійникам. Вейр класно проводить канікули, витаючи у хмарах: уявляє себе середньовічним лицарем і вигадує різні історії. Та батьки записують сина в літній табір, щоб він спілкувався з «нормальними» – товариськими дітьми. Уже першого дня Вейр утікає з ненависного табору до напівзруйнованої церкви неподалік – і зустрічає Джолін, таємничу саркастичну дівчинку, яка вирощує там папаї. Літні дні минають весело – Вейр допомагає Джолін і перетворює церкву на власний замок з магічною купіллю. Коли ж цю земельну ділянку виставляють на аукціон, хлопчик згадує правило з лицарського кодексу: «Завжди стій на захисті Правди та Добра і борися проти Несправедливості». Чи вдасться друзям урятувати своє улюблене місце? Чи стане Вейр справжнім героєм – тут, у реальному світі?

.

 

 

Перес, Керолайн Кріадо.

Невидимі жінки. Чому ми живемо в світі зручному тільки для чоловіків / К. К. Перес. – К. : Сварог, 2021. – 322 с  300 экз.

  Переклад заголовка:  Invisible Women: Exposing Data Bias in a World Designed for Men / C. Perez

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Офіцерка Ордена Британської імперії, борчиня за права людини Керолайн Кріадо Перес викриває гендерну нерівність там, де її, здавалося б, годі й шукати:на клавішах фортепіано, у програмах розпізнавання голосу, у клінічних випробуваннях лікарських засобів… Коли розробники продуктів і технологій,замість аналізувати цільову аудиторію, збирають дані про типового чоловіка,статистика не покаже справжньої картини! Жінки в цій системі залишаються непоміченими. Сфери життя, підлаштовані під чоловічі потреби, некомфортні, ба більше – небезпечні для жінок. Але так буде не завжди…

.

 

 

Петрановська, Людмила.

#Selfmama. Лайфхаки для працюючої мами : поради / Л. Петрановська ; пер. з рос. Т. Клюкіна. – К. : Форс Україна, 2021. – 208 с  1100 экз.

  Переклад заголовка:  #Selfmama. Лайфхаки для работающей мамы / Л. Петрановская

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Одним із найбільших страхів материнства в молодих і активних жінок є небажання випасти з робочого графіка, втратити навички, пригальмувати на кар’єрних сходинках. Однак насправді можна не боятися й не робити вибору між дитиною й роботою. Відомий психолог Людмила Петрановська доводить: бути хорошою мамою й чудовим працівником – реально! Практичні поради, зібрані нею, допоможуть вам уникнути помилок і не приносити в жертву кар’єру або родину. Ви збагнете, що зможете встигнути все й реалізуватися і як мама, і як фахівець.

.

 

 

Податковий кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 810 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Пономаренко, Сергей.

Ночи темной луны : роман / С. Пономаренко. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2021. – 400 с  4000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: В подвале находят повешенным 13-летнего подростка, Костю Борисенко, которого полиция подозревает в сбыте наркотиков. Официальная версия — самоубийство. Смерть сына окончательно разрушает семью Александра и Ани. Не веря в то, что сын мог покончить с собой, Александр начинает поиски убийцы. Но, разворошив гнездо наркомафии, мужчина ставит под угрозу жизнь бывшей жены. Женщина оказывается перед выбором: выдать бывшего мужа преступникам или подставить под удар себя. Она так долго ненавидела Сашу, считая его главным виновником гибели сына… Но теперь у него есть шанс найти убийцу Кости.

.

 

 

Посібник звязкового для виховної праці в уладі пластунів юнаків / ред. В. Палієнко. – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 172 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Улад Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок (УПЮ) – це виховна спільнота пластової молоді у віці від початку 11-го до дня закінчення 18-го року життя або закінчення середньої школи (згідно з постановою даної КПС), що гуртується на засадах добровільності у власних відділах в організаційних рамках Українського Пласту, із своєю окремою виховною програмою, діяльністю та устроєм, що спираються на методу самовиховання.

.

 

 

Прайор, Карен.

Мистецтво виховання та дресирування. Не поспішайте стріляти в собаку! / К. Прайор ; пер. з англ. С. Новікова. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 320 с  4300 экз.

  Переклад заголовка:  Don’t Shoot the Dog! The New Art of Teaching and Training / K. Pryor

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Годі кричати на нестерпного підлітка. Досить сперечатися із лайливим учителем. Сердитися через кпини бабусі та недоречні зауваги дратівливого боса. Час перевиховати всіх! І так лагідно, щоб вони цього навіть не зрозуміли. Без маніпуляцій, погроз та ультиматумів.

.

 

 

Ріпка, Ростислав.

Аркур. Натхнення : альбом / Р. Ріпка. – К. : Форс Україна, 2021. – 160 с. : фот.

 Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: «Аркур. Натхнення» – проект celebrity фотографа Ростислава Ріпки. Квінтесенція кінематографу та фотомистецтва, присвячений музам українського шоу-бізнесу — легендарним, сильним, талановитим жінкам, які протягом багатьох років надихають мільйони українців. В основі книжки чорно-білі портрети 37 зірок у кінематографічних образах, знятих у легендарному французькому стилі Harcourt. Гра світла і тіні розкривають потаємні образи кожної зірки.

.

 

 

Равікант, Камаль.

Полюби себе. Як підвищити самооцінку та прийняти себе / К. Равікант ; пер. з англ. С. Мальована. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 240 с

  Переклад заголовка:  Love Yourself Like Your Life Depends on It / K. Ravikant

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Ми любимо себе в останню чергу. Бо так звикли: спочатку – інші, ти сам – в останню чергу. Принести себе в жертву – добре, любити себе – погано. А потім – спустошення. І на що тепер ти здатен, лишившись порожнім, вичавленим, як апельсин? Любити інших? Як, коли ти не здатен шанувати власне «я»? Знаєш, колись я так само не вмів цього. Днями апатично лежав у ліжку, втрачаючи друзів, компанію, сенс життя. Я висів над урвищем, знехтувавши собою. А потім я зрозумів: витягнути мене з цієї ями здатна тільки любов до себе. Самоповага, на яку заслуговує кожен з нас. Я хочу, аби твоя самооцінка стала дійсно твоєю. Без чужих резюмувань та очікувань. Самооцінка, якої гідний найпрекрасніший, найталановитіший, найуспішніший ти. Не озираючись на інших, нарешті зазирнувши в себе і полюбивши того, ким ти є. Щойно розпочнеш цей шлях, то побачиш — це не важко. Потрібна тільки самовіддача. А я допоможу тобі. Бо свого часу мені не вистачало такої підтримки. Це змінило моє життя. І я вірю: воно змінить твоє.

.

 

 

Рассел, Стюарт.

Сумісний з людиною: штучний інтелект і проблема контролю / С. Рассел ; пер. з англ. В. Зенгва. – К. : Форс Україна, 2020. – 416 с

  Переклад заголовка:  Human Compatible: Artificial Intelligence and the Problem of Control / S. Russell

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У нашому уявленні надлюдський штучний інтелект – це потужне цунамі, яке загрожує не лише роботі чи людським стосункам, а й усій цивілізації. Конфлікт між людьми та машинами – неминучий, а його фінал занадто передбачуваний. У цій книзі провідний дослідник Стюарт Рассел стверджує, що цього сценарію можна уникнути, однак ми маємо переосмислити штучний інтелект. Автор описує короткострокові вигоди, які можна очікувати, і відкриття, які ще потрібно здійснити. Рассел припускає, що ми можемо перебудувати штучний інтелект на новій основі, відповідно до якої машини будуть стриманими, альтруїстичними й прагнутимуть досягати наших цілей, а не власних. Та якщо передбачені прориви справдяться і на нас очікує поява надлюдського штучного інтелекту, це створіння буде могутнішим за людину. Чи можемо ми гарантувати, що воно ніколи не матиме влади над нами?

.

 

 

Резерфорд, Едвард.

Париж : роман / Е. Резерфорд ; пер. з англ. Н. Кудря. – К. : Рідна мова, 2020. – 824 с. – (Великий роман)

  Переклад заголовка:  Paris / E. Rutherfurd

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Місто кохання. Місто розкошів. Місто примар. Місто мистецтва. Захоплива історія про те, як військове поселення стародавніх римлян на болотистих берегах Сени перетворилося на Місто Світла, епіцентр західної цивілізації. Карколомна історія п’яти родин в багатьох поколіннях, долі яких переплелися в Парижі: аристократів, предками яких були лицарі Карла Великого; бунтівників, що роздмухували вогнище Французької революції; крамарів, які втратили нажите під час правління Людовіка XV і знову розбагатіли за Наполеона; простолюдинів з Монмартру, котрі будували Ейфелеву вежу та грабували багачів біля кабаре «Мулен Руж». Розповідь про любов, зраду, родинні таємниці, про людей, які творили Париж – центр світової культури. Це роман для всіх, хто був у Парижі та закохався в місто Це книжка для тих, хто ще мріє там побувати.

.

 

 

Рейлі, Ксана.

P. S. Я навчу тебе знову… : роман / К. Рейлі. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 304 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Я була щасливою, поки доля не втрутилась в моє життя. В один жахливий день вона забрала усіх, кого я найбільше любила. Разом з ними я втратила і сенс свого існування. Розбита, зневірена, самотня, я не розрізняла дні, тижні та місяці. Тієї миті, коли я майже розучилася чекати на щось хороше, з’явився він. Той, хто простягнув мені записку з такими простими, але потрібними словами. Кажуть, випадкові зустрічі ламають долі. Та іноді випадковості стають нашою долею. Ким стане для мене він?.

.

 

 

Робсон, Девід.

Пастка зарозумілості. Чому розумні люди вчиняють тупо / Д. Робсон ; пер. з англ. А. Олійник. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2021. – 320 с

  Переклад заголовка:  The Inteligence Trap: Why smart people do stupid things and how to make wiser decisions / D. Robson

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Що саме спровокувало трансформацію інтелекту з благословення на прокляття? Корінь зла криється у явищі, яке Девід Робсон визначив як пастку зарозумілості. Він дослідив, що спонукає розумних людей вчиняти тупо, та визначив, як убезпечити себе від необачних рішень, дурних коментарів та безглуздих вчинків, які здатні зруйнувати імідж «людини розумної».

.

 

 

Сімейний кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 74 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Сазерленд, Туї Т.

Загублена принцеса. Кн. 2 : для дітей серед. та ст. шк. віку / Т. Т. Сазерленд ; пер. з англ. О. М. Розумна. – Х. : Ранок, 2021. – 320 с. – (Крила вогню)

  Переклад заголовка:  Wings of Fire. Book 2: The Lost Heir / T. Sutherland

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Друга книжка серії «Крила вогню» продовжує знайомити нас із континентом Піррія та племенами драконів, які на ньому мешкають. Цього разу п’ятеро драконят долі, опиняються в Морському королівстві. Вони прямують туди в пошуках захисту, адже дізналися, що одна з драконят, Цунамі, — єдина донька королеви морекрилів Корал, найкращої та найдобрішої (якщо вірити сувоям) королеви всіх часів. Та чи справдяться надії драконят після того, як з’ясується, що Корал сама написала всі сувої про себе, і до того ж у Цунамі вже є сестра.

.

 

 

Сазерленд, Туї Т.

Пророцтво про драконят. Кн. 1 : для дітей серед. та ст. шк. віку / Т. Т. Сазерленд ; пер. з англ. О. М. Розумна. – Х. : Ранок, 2020. – 352 с. – (Крила вогню)

  Переклад заголовка:  Wings of Fire. Book 1. The Dragonet Prophecy / T. Sutherland

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Пророцтво про драконят» – перша книга великої серії «Крила вогню». У ній авторка знайомить нас з племенами драконів, історією війни в Піррії, пророцтвом, що віщує драконят, які зупинять цю війну, та власне, з драконятами. Хто вони? Як саме зможуть врятувати світ? Що в них особливого? Усі ці запитання цікавлять і самих героїв, яким на момент оповіді виповнилось по шість років, а до здійснення пророцтва лишається ще два. Серія цікава для всіх поціновувачів фентезі, яким цікаво побачити альтернативний світ, де господарі – дракони…

.

 

 

Сазерленд, Туї Т.

Таємне королівство. Кн. 3 : для дітей серед. та ст. шк. віку / Т. Т. Сазерленд ; пер. з англ. Ю. Садоха. – Х. : Ранок, 2021. – 352 с. – (Крила вогню)

  Переклад заголовка:  Wings of Fire. Book 3: The Hidden Kingdom / T. Sutherland

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Третя книга серії «Крила вогню» розказана від лиця Сяйво, дощокрилої, яку викрали з дому на заміну загиблому небокрилу з пророцтва. Всередині Сяйво вирує багато страхів та образ, які вона надійно приховує від друзів та навіть від самої себе. Чи виявиться її плем’я таким бездарним, як про нього всі говорять? Чи знайде вона своїх батьків? Чи варто продовжувати шлях зі здійснення пророцтва, у якому її навіть немає? Чи лишитися назавжди в Дощовому королівстві? На щастя, відповіді на всі ці та безліч інших запитань уже поруч. Адже Драконята Долі завітали у дощовий ліс.

.

 

 

Саліпа, Ольга.

Оля : роман / О. Саліпа. – Х. : Фоліо, 2020. – 218 с. – (Мистецькі біографії)

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Поки одні співчувають її самотності, інші на пальцях перераховують її чоловіків… З дитинства Ольга розуміє, що вона «не така». Її сила лякає і притягує, її почуття і пристрасть горять вогнем. Але вона сама — згоряє чи гартується? Ось він, ідеал: розумний, інтелігентний Маковей. Негідник чи рятівник? Злочинець чи жертва? Чи витримає кохання сильної жінки? Бо ж власні «скелети в шафі» не дають про себе забути. На шляху їхнього спільного щастя багато тіней з минулого. Кобилянська. Про неї знають все, але її не знає ніхто. Щоденники, листи, твори… Найбільша містифікація української літератури, створена нею самою. Роман «Оля», володар Гран-прі «Коронації слова-2020», не про письменницю, а про жінку. Пристрасну, вперту, але з власними комплексами та помилками, живу… Це дебютний роман Ольги Саліпи, що відома як поетка і авторка малої прози.

.

 

 

Самчук, Улас.

Ост. У 3-х т. Т. 1: Морозів хутір : роман / У. Самчук ; худож.-оформл. Д. О. Чмуж. – Х. : Фоліо, 2019. – 476 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Роман «Морозів хутір» є першою частиною трилогії «ОST» («Морозів хутір», «Темнота», «Втеча від себе»). Події роману відбуваються в короткий відрізок часу від Різдва 1918 року до Великодня 1919-го, в складний і тривожний період української історії. Герої книги шукають відповіді на актуальні питання свого часу і питання «вічні»: про революцію, українську державність, мову, культуру, мистецтво. Праця на землі для сім’ї Морозів – це невід’ємна частина духовного життя. Хутір тут є символом усталеного, традиційного світу. Руйнація українського хутора означала знищення української душі. «Морозів хутір» – це блискучий зразок української інтелектуальної прози.

.

 

 

Самчук, Улас.

Ост. У 3-х т. Т. 2: Темнота : роман / У. Самчук ; худож.-оформл. Д. О. Чмуж. – Х. : Фоліо, 2019. – 476 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Роман «Темнота» — другий том трилогії «ОST» («Морозів хутір», «Темнота», «Втеча від себе»). Події роману охоплюють період від громадянської війни до початку другої світової війни. Темнота — це все страшне, трагічне, темне, що принесла радянська влада — війну, голодомор, масові політичні процеси, ГУЛАГ. Головні герої роману — Іван Мороз, його брати, родина. Івана заарештовують як «ворога народу», він проживає роки неволі, катувань, принижень. І, хоча не зломлений фізично і морально, вимушений співпрацювати з радянською владою. Щоб вижити в нових умовах, він виявляє себе здібним, ініціативним господарником, але залишається заруч­ником тоталітарної держави, яка перемелює всіх і все.

.

 

 

Самчук, Улас.

Ост. У 3-х т. Т. 3: Втеча від себе : роман / У. Самчук ; худож.-оформл. Д. О. Чмуж. – Х. : Фоліо, 2020. – 412 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Втеча від себе» – останній роман трилогії «ОST» («Морозів хутір», «Темнота», «Втеча від себе»). У кожному із трьох томів «OST» відтворена частина української історії ХХ століття. Події «Втеча від себе» розпочинаються 1945 року на території Німеччини. Головні герої – Іван Мороз, його дочка Віра – повинні зробити нелегкий вибір: їхати на Захід чи повертатись в Радянську Україну. Вихід українця за межі національного простору не визначається Уласом Самчуком як «втеча від себе», а як історична необхідність самозбереження особистості для повернення та здійснення своєї національної місії.

.

 

 

Сапковський, Анджей.

Відьмак. Кн. 2: Меч призначення : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легеза ; комент. С. Легеза. – 4-е вид. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 368 с

  Переклад заголовка:  Wiedzmin. Miecz przeznaczenia / A. Sapkowski

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Від подорожі до подорожі, від пригоди до пригоди відьмак Ґеральт дедалі частіше помічає, що в колись звичному світі князівських інтриг і сільських війтських та мужицьких хитрощів, які інколи таки вилазили боком їх авторам, стає аж занадто багато зла й ненависті. Ані люди, ані представники давніх рас не бажають шукати компроміси і мирно співіснувати. “З усією куртуазністю” тепер здійснюються жорстокі вбивства заради золота чи ділянки землі. Це зло притягує зло ще більше: нільфгаардський король починає війну, якої світ іще не знав. І бути осторонь відьмаку не вдасться, бо тепер у нього з’явилася прийомна дитина – маленька зеленоока Цірі.

.

 

 

Сапковський, Анджей.

Відьмак. Останнє бажання. Кн. 1 : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легеза ; комент.: С. Легеза, О. Стужук. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 288 с

  Переклад заголовка:  Wiedzmin. Ostatnie zyczenie / A. Sapkowski

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Від Яруги до Драконячих гір мандрує один з останніх відьмаків – Ґеральт із Рівії. Він зустрічає людей та істот, які чимось дуже нагадують персонажів відомих казок, і намагається зрозуміти, чи залишилося в ньому самому хоч щось від людини. А може, він – тільки додаток до двох своїх мечів: звичайного залізного та відьмачого, з карбованим руків’ям та срібним клинком, який колись стане для нього мечем призначення…

.

 

 

Сапковський, Анджей.

Вежа блазнів : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. А. Поритко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2019. – 688 с

  Переклад заголовка:  Narrenturm / A. Sapkowski

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Його звали Рейнмаром із Беляви, прозваним Рейневаном. І він був справжнім майстром із… встрявання в різного штибу халепи й пригоди. Ось і цього разу, знайомлячись зі шляхетною красунею, Рейнмар і гадки не мав, чим для нього це обернеться. Дізнавшися про зраду, чоловік панянки оголосив полювання на Рейнмара та дружину. А крім цього за Рейнмаром женеться інквізиція і члени таємного лицарського ордену… І ще цілий натовп інших ворогів: брати-лицарі Стерчі, наймані вбивці, міські вартові, які жадають помститися Рейнмарові. Лицарська романтика та відьомські шабаші, давні замки та похмурі середньовічні пейзажі, небезпека, що чатує за кожним деревом, поєдинки й погоні – ця пригода обіцяє бути захопливою!

.

 

 

Сафон, Карлос Руїс.

Опівнічний Палац : роман / К. Р. Сафон ; пер. з ісп. І. Оржицький. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 304 с

  Переклад заголовка:  El palacio de la medianoche / C.-R. Zafon

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У цій головокрутці сенс варто шукати в деталях… У жахливій пожежі, що за незбагненних обставин сталася в Калькутті під час відкриття нової залізничної станції, загинуло кілька сотень дітей. Тоді вогняний привид затято розшукував близнят Бена і Шері. Їх урятував лейтенант Пік ціною власного життя. Минуло шістнадцять років, і демон знову з’явився в місті. Над братом і сестрою нависає смертельна небезпека. Що він таке і що йому від них потрібно? Щоб розгадати цю загадку, близнята мають повернутися до початку. Та спроба розворушити минуле обернеться на жорстоке відкриття, яке приголомшить їх обох, бо книгу життя часом небезпечно гортати у зворотному напрямку…

.

 

 

Сент-Обін, Едвард.

Патрік Мелроуз. Молоко матері. Кн. 4 : роман / Е. Сент-Обін ; пер. з англ. О. Тільна. – Х. : Ранок, 2020. – 320 с. – (Патрік Мелроуз)

  Переклад заголовка:  Patrick Melrose. Mother’s Milk / E. St Aubyn

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Патрік подолав наркотичну залежність, одружився і зажив життям цілком нормальної людини. Він виховує двох синів і над усе прагне вберегти їх від жахіть власного дитинства. Але чи може доросла людина позбавитись привидів минулого? Чи вистачить його дружині сил на ще одну вередливу дитину, якою є Патрік? Чи вистачить самому Патрікові синівської любові, щоб прийняти рішення своєї матері? У цьому романі герої, попри власний вік і позірний життєвий досвід, продовжують шукати себе, намагаючись відокремити власне «я» від дитячих травм, помилок батьків, неправильних рішень, соціального тиску і шкідливих звичок. Втім, може, це і є їхнє справжнє «я»?

.

 

 

Сент-Обін, Едвард.

Патрік Мелроуз. Нарешті. Кн. 5 : роман / Е. Сент-Обін ; пер. з англ. О. Тільна. – Х. : Фабула, 2020. – 240 с. – (Патрік Мелроуз)

  Переклад заголовка:  Patrick Melrose. At Last / E. St Aubyn

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Нарешті» – завершальна частина історії про Патріка Мелроуза. На похороні Елінор зібралися всі: друзі, родичі, колишні коханці, давні вороги й випадкові знайомі. Що відчуває її син? Чи пробачив він їй? Можливо, зараз найкраща нагода зробити це. Під час служби й потім, у ресторані, Патрік аналізує своє життя й намагається відшукати в собі ознаки бажаного визволення від минулого. Едвард Сент-Обін так само гостро й іронічно препарує людські душі, показуючи читачеві не завжди найприємніше, але точно найважливіше.

.

 

 

Сеттерфілд, Діана.

Там, у темній річці : роман / Д. Сеттерфілд ; пер. з англ. Д. Москвітіна. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 432 с

  Переклад заголовка:  Once upon a river / D. Setterfield

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ця загадкова історія сталася одного зимового вечора. У шинку «Лебідь», де так любили розповідати всяку бувальщину, з’явився чоловік. Поранений та знеможений, він тримав на руках непритомну дівчинку. Але за кілька годин дівчинка, яку всі на той час вважали мертвою, розплющила очі… Через деякий час за нею почали приходити ті, хто вважали її втраченою сестрою чи викраденою донькою. Ніхто з них насправді не знав, хто ця дитина. То для чого ж вона була їм так потрібна? Із кожним днем таємниця лише поглиблювалася. Німа дівчинка, що раптом перевернула своєю з’явою життя місцевих. Звідки вона взялася? Кому вона належить? І чи сама вона знає, ким є насправді?.

.

 

 

Скіннер, Кріс.

Людина цифрова. Четверта революція в історії людства, яка торкнеться кожного / К. Скіннер ; пер. з англ. Г. Якубовська. – Х. : Фабула, 2020. – 272 с

  Переклад заголовка:  Digital Human / C. Skinner

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Вплив цифрової революції, що породила четверту епоху людства, полягає в тому, що вперше в історії всі ми з’єднані одне із одним у реальному часі. «Людина цифрова» пропонує украй необхідне дослідження того, як цифрова епоха впливає на стосунки між людьми та бізнесом, а також пропонує керівництво з адаптації компаній будь-­якого розміру, що можуть адаптуватися до того, аби стати перспективним цифровим бізнесом. Ця книжка пропонує осмислення низки інтригуючих тем, що випливають із діджиталізації людства. Кріс Скіннер також досліджує зростання найбільш фундаментальних інновацій на ринках, що розвиваються, і вивчає проблему керування глобалізованим світом у той час, коли ми живемо в національних державах.

.

 

 

Скотт Е. Дж.

Последняя жена : роман / Е. Дж. Скотт ; пер. с англ. А. Ивахненко. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2021. – 352 с

  Переклад заголовка:  The woman inside / E. G. Scott

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Двадцять років шлюбу виявилися непереборною межею для Пола і Ребекки. Незадовго до річниці Ребекка втрачає роботу і дізнається, що у чоловіка є коханка. Так, цілий рік він зраджував їй з сусідкою Шейлою… Також Ребекка виявляє, що з їхнього сімейного рахунку зник майже мільйон доларів. Красиве життя починає облазити, як фарба. Ребекка сама збиралася кинути чоловіка, забравши всі гроші. Але виходить, що він випередив її? Копаючись в особистих речах Пола, Ребекка дізнається про дещо страшніше, ніж банальна зрада. Їхній примарний замок занадто довго тримався на одних лише кістках, вирваних зі скелетів, і вони переповнили шафу для таємниць і подружньої брехні…

.

 

 

Скрябін, Кузьма.

Проза. Поезія / К. Скрябін ; худож.-іл. О. Грехов ; худож.-оформл. О. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 427 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. У 1989 році записав першу пісню у складі музичного гурту «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів пісень, а з 2006 року (після публікації повісті «Я, “Побєда” і Берлін») ще і як талановитий письменник. 2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін трагічно загинув в автомобільній аварії. У цьому виданні під однією обкладинкою зібрано увесь творчий доробок Кузьми – як прозові його твори («Я, “Побєда” і Берлін» , «Я, Паштєт і Армія», «Я, Шонік і Шпіцберген»), так і поетичні – тексти пісень (усі твори виходили окремими книжками у видавництві «Фоліо»). У них Кузьма Скрябін постає, з одного боку, оригінальним прозаїком з іскрометним почуттям гумору, а з іншого – глибоким ліриком, що відчуває найтонші порухи душі.

.

 

 

Славутич, Яр.

У вирі багатокультурності. Спогади учасника / Я. Славутич. – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 174 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «У вирі багатокультурності» складається з двох розділів. У першому – особисті спогади про останні 30 років, прожиті в Едмонтоні, що співпали з добою багатокультурності Канади. Тут іде мова про мою участь у культурному житті українців Альберти. Окремі згадки стосуються інших провінцій. Автор намагався триматися об’єктивности в насвітленні діяльности як своєї так і тих осіб, що проявляли себе в цей час у різних галузях культурного життя. Відійшлим із цього світу, як і живим активістам, не пошкодовано похвал за ту корисну працю, що її вони сумлінно виконували. Не зменшено також осуду й за шкоди, що її чинили не тільки опортуністичні типи, пристосуванці й нелюди в людській подобі, а й окремі чесні працівники, що просто помилялися. У другому розділі показано тло, на якому діяв автор цих спогадів. Тут засвідчено значну освітню, культурну й суспільно-громадську працю українців Едмонтону та почасти всієї провінції Альберти. Відомості про активність різноманітних самодіяльних гуртків і фотознятки отримано від них самих. Майже всі підрозділи основано на їхніх даних і схвалено їхніми ж уповноваженими. Віддзеркалено також творчість альбертських мистців, що ласкаво згодилися на вміщення репродукцій їхніх картин та інших мистецьких творів.

.

 

 

Сміт, Вілбур.

Тріумф сонця : роман / В. Сміт ; пер. з англ. А. Зорницький. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 704 с

  Переклад заголовка:  The Triumph of the Sun / W. Smith

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Судан, кінець XIX століття. Лідер повстанців Магді оголошує джихад єгипетський владі та підданим Британської імперії. Місто Хартум опиняється в облозі. Удень і вночі барабани магдистів співають про смерть, яка чекає на кожного невірного. Тисячі невинних цивільних загнано в пастку. Магдисти от-от увірвуться в місто. Єдина надія на спасіння – чекати сил деблокади з півночі. У вирі жорстокості переплелися долі купки європейців – безстрашного генерала Чарльза Ґордона, торговця-авантюриста Райдера Кортні, сміливої англійки Ребекки Бенбрук, офіцера-шибайголови Пенрода Беллентайна. Втрата коханих і зрадництво друзів, полон і рабство, любов до ворога й криваві сутички на жорнах історії – у цій гарячці так важко вижити! І не втратити найцінніше – людяність. Вілбур Сміт – південноафриканський письменник, автор понад 30 історичних і пригодницьких романів. За сценаріями Сміта було знято 10 фільмів. Його книги видано 26 мовами в 38 країнах накладом понад 110 мільйонів примірників. Твори автора увійшли до списку «200 найкращих книжок за версію ВВС».????

.

 

 

Стахівська, Юлія.

Таємниця Могилянки і зниклий ключ : повість / Ю. Стахівська ; іл. I. Sadova. – К. : Портал, 2020. – 96 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: За кількасот років своєї історії Києво-Могилянська академія зібрала чимало таємниць і дивовиж. Тут досі збереглися будівлі й речі, що можуть перенести в славну добу бароко. Принаймні дівчинку Лізу таки перенесли. Разом із нею ми побачимо давню Могилянку, дізнаємося її легенди і знайдемо один дуже важливий ключ. До речі, що в цій історії робить підводний човен?

.

 

 

Стус, Василь.

Вибране / В. Стус ; упоряд. та передм. Д. В. Стус ; худож.-оформл. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2020. – 540 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Упродовж тривалого часу вилучена з літературного життя, сьогодні поезія Василя Стуса (1938-1985) повертається до читачів, її публікують газети й журнали, народжуються пісні на вірші поета, його твори входять до сценічних вистав. Творчість митця є помітним явищем української та світової літератури, усього нашого суспільного життя. Непересічний талант поета, його трагічна доля, відчайдушна боротьба за національну незалежність, відродження духовності, історичної пам’яті українського народу, сміливі виступи проти комуністичної ідеології викликають великий інтерес до особи митця, до його поетичних творів.

.

 

 

Тільє, Франк.

Пазл : роман / Ф. Тільє ; пер. з фр. О. Колеснікова. – Х. : Ранок, 2020. – 400 с

  Переклад заголовка:  Pazzle / F. Tillier

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ілан і Хлоя – гравці із досвідом, у яких позаду чимало успішно пройдених квестів. Та цього разу на них і ще шістьох учасників чекає «Параноя» – напівмістична гра, до якої спробуй ще втрапити. Гонитва за призовими 300 000 євро відбуватиметься у будівлі покинутої лікарні для душевнохворих. Доволі швидко ігровий простір перетвориться на жахливу реальність. Повна картина залишиться неясною до самого останнього фрагмента. Ну що ж – на те він і пазл. Захопливе, моторошне, добротне чтиво з геть несподіваним фіналом від визнаного майстра жанру трилера Франка Тільє.

.

 

 

Талан, Світлана.

Просто гра : роман / С. Талан. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 288 с  3000 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Надворі кінець 90-х. Ілля – простий автослюсар. Що він міг дати доньці заможного підприємця? Кохання? Звучить романтично, але без фінансового підґрунтя ця казка швидко скінчиться. Щоб розпочати свою справу, Ілля наважується попросити грошей у кримінального авторитета на прізвисько Латиш. Але «ділова угода» завершується кримінальними розбірками. До гри несподівано долучається Марго, дружина Латиша. Вона рятує хлопця, тікаючи разом із ним. Шляху назад немає. Там лишилося все, чим жив Ілля: його кохана та їхня ненароджена дитина. Тепер він — утікач. Але Ілля не сам. Він відчуває, як без бою віддає своє серце Марго, закохуючись у цю небезпечно привабливу жінку. Ілля гадає, що Марго врятувала його. Але навіщо – знає лише вона…

.

 

 

Талан, Світлана.

Сафарі на щастя : роман / С. Талан. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 304 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Одним кохання дарує цілий світ. А іншим – біль нерозділених почуттів. Красунчик на все село Ростислав не звертав уваги на закохану по вуха Марусину. Він погрався з її почуттями, сказав: «Чекай на мене», – і повернуся з іншою, вродливою успішною моделлю. Мовляв, дивись, хто вона і хто ти. Принижена зрадою Марусина їде в Данію на заробітки, щоб стати успішною жінкою та повернути Ростислава. Зціпивши зуби, дівчина досягає неймовірного: стає моделлю та жаданою жінкою. Тепер уже Ростислав готовий покинути заради Марусини дружину. Але дівчина не хоче вертатися в минуле. За крок до омріяного щастя вона вдруге за життя опиниться на краю прірви. Та цього разу не для того, щоб впасти. А щоб злетіти.

.

 

 

Талан, Светлана.

Ангелы живут вечно : роман / С. Талан. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2020. – 224 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Дмитрий полюбил певицу Еву с первого взгляда, когда увидел ее на сцене оперного театра. Он даже не подозревал, что вскоре их взаимоотношения перейдут в нечто большее. Судьба приготовила влюбленным испытания разлукой и тяжелой болезнью. Ева вынуждена была расстаться с любимым, чтобы уготованный ей тяжелый путь преодолеть на расстоянии. Дмитрию предстоит или принять страшную реальность, или поверить в то, что любовь побеждает все жизненные невзгоды. Выдержат ли они такую проверку чувств или со временем потеряют надежду на встречу?

.

 

 

Тейлор, Том.

DСміляція : комікс / Т. Тейлор ; пер. з англ.: К. Пітик, А. Пітик. – К. : Рідна мова, 2020. – 232 с. : кол.іл. – (Комікси DC)

  Переклад заголовка:  DCeased / T. Taylor

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Кінець близько! Шістсот мільйонів. Ось скільки людей стали жертвами таємничого техно-органічного вірусу, що захопив Землю. Шістсот мільйонів заражених. Шістсот мільйонів людей обернулися на божевільних розлючених убивць, що жадають смерті та руйнувань. І це лише початок. Міста. Нації. Підводні королівства та райські острови. Одне за одним, вони зникають під п’ятою почварних орд. Тепер лише Супермен, Бетмен, Диво-Жінка та решта Ліги Справедливості стоять між Землею та тотальним винищенням… Але чи надовго? Ніщо з того, з чим вони мали справу, не підготувало їх до подібної навали. Ніщо з того, що вони бачили раніше, не було домірним масштабам новоявлених трагедії та жаху. Коли герої та лиходії, боги та монстри знищені, лишається тільки одне питання: Що буде з найвеличнішими героями світу, якщо світові настане кінець?

.

 

 

Тернер, Тіна.

Історія мого кохання : автобіографія / Т. Тернер ; пер. з англ. Н. Мочалова. – К. : Форс Україна, 2020. – 288 с. : 24 л. a-фот.кол.

  Переклад заголовка:  My Love Story / T. Turner

 Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Королева рок-н-ролу, американська співачка, акторка Тіна Тернер розповідає історію свого особистого життя – від найпохмуріших до найщасливіших днів. Ця книга присвячена її стосункам із другим чоловіком Ервіном Бахом. Співачка вийшла за Ервіна заміж у віці 73 роки, хоча стосунки розвивалися ще із 1986 року. Життя Тіни Тернер сповнене не лише приголомшливого успіху, а й невимовного болю. Вона пережила невдалий шлюб, про який написана її перша автобіографія, інсульт, смерть першого сина, рак кишківника, який спричинив хворобу нирок. Коханий Ервін Бах врятував їй життя – став донором нирки… Історія про жінку, яка не зламалася і долала усі перешкоди на своєму шляху. Відверті мемуари, які ще до виходу із друку стали бестселером.

.

 

 

Террі, Тері.

Темна матерія. Трилогія. Кн. 1: Зараження : роман / Т. Террі ; пер. з англ. Ю. Підгорна. – К. : Форс Україна, 2020. – 448 с  1100 экз.

  Переклад заголовка:  Contagion / T. Terry

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Термінове повідомлення! Країну охоплює епідемія. Ви опинилися серед заражених. Від цієї пошесті ще не винайдено ліків, і ви мусите запобігти поширенню пандемії. Наразі ви перебуваєте в карантині. Дрібка заражених, яким пощастить вижити, становитимуть небезпеку для оточення, а тому будуть ізольовані від суспільства військовими. Молода втікачка Каллі змогла здолати хворобу, але не так зване «лікування». Її брат Кай досі її розшукує, і його новий друг Шей імовірно має ключ до розкриття того, що відбулося насправді. Авторка світового бестселлера «Slated» тішить читачів новою потужною історією про складності виживання та необхідність пристосовуватися, силу любові й незламність духу.

.

 

 

Тиліщак, Володимир.

Відкривачі праісторії. Як працюють археологи : наук.-попул. вид. для серед. та ст. шк. віку / В. Тиліщак ; іл. М. Фоя. – К. : Портал, 2020. – 112 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Що роблять археологи? Шукають під землею черепки і кістки? Це лише часточка їхньої наукової роботи, завдяки якій ми дізнаємося про давні культури, про життя наших пращурів. І ця робота дуже захоплива! Пошук, дослідження і збереження викопної пам’ятки – ціле складне розслідування. Автор-археолог докладно ділиться його секретами й цікавинками.

.

 

 

Толоконін, Артем.

Секрети успішних сімей. Погляд сімейного психолога / А. Толоконін ; пер. з рос. А. Сіненко ; іл. А. С. Алейникова. – К. : Форс Україна, 2020. – 208 с

  Переклад заголовка:  Секреты успешных семей / А. Толоконин

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Сім’я – це не в’язниця, не суцільні заборони і не обмеження власного простору. Сім’я – це перш за все любов. Але над сімейними стосунками, як і над будь-якими іншими стосунками, треба працювати. Будь-яку сімейну ситуацію можна покращити. Дотримуючись порад психотерапевта Артема Толоконіна, ви створите гармонійну сім’ю і станете щасливими у шлюбі. Книга написана у формі діалогу пацієнта з лікарем. Таким чином автор відповідає на найбільш популярні запитання про сімейні стосунки і наводить приклади із своєї практики.

.

 

 

Тонані, Лоренза.

Мадонна (Життя Мадонни) : біографія / Л. Тонані ; пер. з іт. П. Кожушна ; іл. Сильвія К. – К. : Форс Україна, 2019. – 88 с. : кол.іл.

  Переклад заголовка:  Madonna. Vita di Madonna / L. Tonani

 Примірники: всього:1 – ВМ

Анотація: Перша біографія Мадонни у вигляді ілюстрованої книжки. Мінлива, завжди на видноті, фанатично професійна, Мадонна здійснювала карколомні повороти в кар’єрі й узагалі в музичній культурі, чергуючи інтуїцію і ретельно розрахований ризик. Королева світової поп-музики — головна героїня ілюстрованої книги, в якій простежується біографія зірки через мальовничі образи й уяву. Ця книга – перша в серії «Крізь терни до зірок».

.

 

 

Торо, Гільєрмо.

Лабіринт Фавна : роман / Г. дель Торо, К. Функе ; пер. з англ. Н. Дьомова ; худож. А. Вільямс. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2020. – 240 с. : іл.  3000 экз.

  Переклад заголовка:  El Laberinto Del Fauno / G. del Toro

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Колись давно жила собі принцеса у підземному царстві, де не буває ні обману, ні болю. І мріяла вона побачити людський світ. Отож одного дня принцеса втекла від варти і піднялася у наш світ. Невдовзі сонце спалило всі її спогади, і принцеса забула, хто вона та звідки. Вона блукала землею, страждаючи від холоду, болю та хвороб. Аж поки врешті померла. Її батько, король, не облишив пошуків. Бо він знав, що душа Моанни безсмертна, і сподівався, що одного дня вона повернеться додому. В іншому тілі, в інший час. Може, навіть в іншому місці. Він чекатиме…

.

 

 

Фіалко, Ніна.

Колискова для Софії : роман / Н. Фіалко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 400 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Діана, Тамара і Наталя, вирвавшись із провінції, приїжджають до Києва. Для кожної це шанс вибороти щасливе життя без поневірянь і скрути. Знайомство із солідним агентом клініки сурогатного материнства Жорою обіцяє світлі перспективи і майбутнє мрії. Наталя закохується в Жору, не підозрюючи про справжні наміри чоловіка. Тамара виношує дітей для українських родин, поки її мати не долучається до такого «легкого» заробітку. А Діана стає сурогатною матір’ю для пари американців. Народивши, вона допомагає транспортувати двійнят Андре і Софі на інший континент, проте її кидають у чужому аеропорту без грошей і документів. Діана мусить боротися за виживання й повернути те найдорожче, чим хотіла легковажно заплатити за фальшиве щастя, – своїх дітей…

.

 

 

Філліпс, Кейтлін Уголік.

Майбутнє почуттів: Розвиток емпатії в світі одержимому технологіями / К. У. Філліпс. – К. : Рідна мова, 2020. – 208 с. – (Нонфікшн)

  Переклад заголовка:  The Future of Feeling / K. U. Phillips

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: «Майбутнє почуттів» – книжка, присвячена актуальній темі збереження почуттів у сучасному світі, де вчорашня фантастика може стати реальністю сьогодення. Кейтлін Уґолік Філліпс взяла інтервю у науковців, бізнесменів, активістів, безпосередньо пов’язаних з програмуванням, підкріпила їх результатами досліджень щодо впливу новітніх технологій на людину, присмачила текст власними спостереженнями й міркуваннями – і запропонувала читачам книжку, яка зацікавить тих, хто дбає про збереження співчуття, взаєморозуміння і тепла в людських стосунках.

.

 

 

Фалдер, Стівен.

П’ять сил. Путівник зі здійснення мрії : попул. вид. / С. Фалдер ; пер. з англ. Я. Лебеденко ; іл. А. Санна. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 320 с. : кол.іл.  2000 экз.

  Переклад заголовка:  The Five Powers: A Toolkit for Transformation / S. Fulder

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: У дзен-буддизмі є така історія: один шукач далеко забрів у пошуках звільнення. Після багатьох складних випробувань він дізнався про просвітленого майстра, який міг йому допомогти. Він знайшов цього майстра, простого старигана, який ішов собі стежкою з великою в’язкою хмизу на спині. Шукач спитав його: «Як мені стати абсолютно вільним?» Майстер подивився на нього уважно і скинув додолу в’язку, яку ніс. Він не промовив ані слова. Час ішов. Шукач нетерпляче спитав: «І це все? Що далі?» А майстер просто підняв свою в’язку, закинув її на спину і продовжив свій шлях. Наші щоденні тягарі, стреси, переживання – ця в’язка хмизу, яку водночас легко і неможливо скинути. Для цього потрібні аж… п’ять сил. Ці важелі сховані всередині кожного з нас. П’ять ключів, що відчиняють двері до гармонії, допомагають переосмислити власних демонів, навчитися довіряти собі та оточуючим, вибудувати здорові стосунки з цим світом. П’ять шансів прожити життя мрії. Час ними скористатися!

.

 

 

Фендріх, Надя.

Сестри-вампірки 1. Книга до фільму : повість для дітей серед. шк. віку / Н. Фендріх ; пер. з нім. Л. І. Дубовик ; ідея Ф. Гейм. – Х. : Ранок, 2020. – 192 с. : іл. – (Сестри-вампірки)

  Переклад заголовка:  Die Vampirschwestern – Das Buch Zum Film / N. Fendrich

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Дака й Сильванія – сестри. Але незвичайні. Вони напівкровки, адже їх тато – вампір, а мама – звичайна жінка. І таке життя серед вампірів у Трансильванії їм надзвичайно подобалося… поки мама одного разу не захотіла переїхати до Німеччини, у світ людей. Тепер дівчатка змушені ходити в звичайну школу, не вирізнятися серед оточуючих і ні в якому разі не видавати свій секрет.

.

 

 

Фендріх, Надя.

Сестри-вампірки 2. Книга до фільму : повість для дітей серед. шк. віку / Н. Фендріх ; пер. з нім. Л. І. Дубовик ; ідея Ф. Гейм. – Х. : Ранок,  2019. – 192 с. – (Сестри-вампірки)

  Переклад заголовка:  Die Vampirschwestern 2 – Das Buch Zum Film / N. Fendrich

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У школі, де навчаються сестри-вампірки, канікули! Дака дізнається, що в Біндбург приїздить її улюблена вамп-рок-група «Криптон Крекс». Але батьки якнайсуворіше забороняють сестрам іти на концерт. Зрештою дівчатам вдається вислизнути з дому, і — це ж треба! — Даку помітив і запросив на побачення сам соліст групи! Шкода, що напіввампірки навіть не здогадуються, до чого призведе це знайомство…

.

 

 

Фендріх, Надя.

Сестри-вампірки 3. Книга фо фільму : повість для дітей серед. шк. віку / Н. Фендріх ; пер. з нім. Л. І. Дубовик ; ідея Ф. Гейм. – Х. : Ранок, 2020. – 192 с. – (Сестри-вампірки)

  Переклад заголовка:  Die Vampirschwestern 3 – Das Buch Zum Film / N. Fendrich

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У родині Цепешів поповнення! У Даки та Сільванії з’явився братик – напіввампір Франц. Але тільки-но малюкові виповнився один рік, його викрадає володарка Трансільванії Антаназія. Вона прагне зробити хлопчика своїм наступником на вампірському престолі. Хто допоможе врятувати Франца, якщо Сільванія випадково загіпнотизувала батьків?

.

 

 

Ферріс, Джошуа.

Без імені : роман / Д. Ферріс ; пер. з англ. А. Кулінська. – Х. : Фабула, 2020. – 368 с

  Переклад заголовка:  The Unnamed / J. Ferris

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Людина всьому хоче знати причину, докопатися до суті, пояснити незбагненне. Тім і Джейн теж хотіли зрозуміти, що відбувається з Тімом, яка хвороба змушує його ходити. Кидати справи, обривати думку на півслові, йти через сніг чи палюче сонце, аж доки не виб’ється з сил. І тоді тільки сподіватися, що він засне в безпечному місці і потім зможе повернутися додому. Хвороба відступає і повертається, лікарі розводять руками, а Тім і Джейн уривають щасливі години, дні, місяці ремісії. Джошуа Ферріс не дає готових відповідей, але спонукає читача до роздумів — хто ми в цьому світі, що нами рухає і куди ми зрештою йдемо?   Роман «Без імені» Джошуа Ферріса надихає, заставляє переосмислити своє життя, особисті проблеми й взаємовідносини та навчить долати труднощі.

.

 

 

Ферранте, Елена.

Історія втечі та повернення : роман / Е. Ферранте ; пер. з іт. М. Прокопович. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 448 с  3000 экз.

  Переклад заголовка:  Storia di chi fugge e di chi resta / E. Ferrante

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Світ змінюється – той, що довкола, і твій власний. Колись Ліла на заздрість усім зіграла пишне весілля й оселилася в розкішній квартирі. Тепер вона з сином мешкає в злиденній новобудові і працює на ковбасній фабриці. Колись Елена кинула виклик суспільству й поїхала геть з Неаполя. Тепер вона — успішна письменниця, готується вийти заміж за професора з поважної родини. Дві молоді жінки, подруги дитинства, урешті опинилися у різних світах. Вони не бачитимуться роками, живучи тільки спогадами та короткими телефонними розмовами. Але відстань і час не здатні зруйнувати їхню близькість. Неперевершена історія, справжній портрет жіночої дружби. Найліпший за всі!

.

 

 

Форнасьєр, Кайлі.

Усе, про що я мовчала : повість підліткам / К. Форнасьєр ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Х. : Ранок, 2020. – 320 с

  Переклад заголовка:  The Things i Didn’t say / K. Fornasier

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Важко змiнювати школу, коли ти не в змозi спiлкуватися з людьми. Важко кохати i не мати змоги вiдповiсти коханому на зiзнання. Важко прийняти свiт, коли не приймаєш себе. Пайпер Родс — дівчина-підліток із селективною німотою. Вона не може говорити, коли захоче. Після сварки з найкращою подругою Пайпер вирішує почати все спочатку та змінити не лише школу, але й себе. У новій школі в неї закохується зірковий хлопець на ім’я Вест. Історія їхнього кохання сповнена сумнівів Пайпер, відданості Веста та надзвичайної романтики серед пишної австралійської природи. Читайте про нiжне та сповнене сумнiвiв перше кохання, про непростий пошук себе у свiтi, про цiннiсть родинного тепла та затишку i про те, як важливо залишатися вiрним собі.

.

 

 

Форсайт, Марк.

Різдвяний ріг достатку. Історії, які ховаються за традиціями коляди / М. Форсайт ; пер. з англ. Х. Кунець ; худож.-оформл. О. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2020. – 107 с. : іл. – (Шедеври нон-фікшн). – Бібліогр.: с. 96-101

  Переклад заголовка:  A Christmas Cornucopia: The Hidden Stories Behind Our Yuletide Traditions / M. Forsyth

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Марк Форсайт у книзі «Різдвяний ріг достатку» заглиблюється у витоки Різдва та значення, що стоять за традиціями та історіями, які ми сприймаємо як звичайні під час свят. Чи знаєте ви, чому ми приносимо мертве дерево в будинок і прикрашаємо його? Чому відлічуємо дні до Різдва з Адвентом? І чому ми відзначаємо цей день 25 грудня? Багато людей припускає, що ці традиції є сучасними варіантами язичницьких, але цей міф насправді дотепно спростовується автором. Як каже Марк Форсайт на початку своєї книги: «Якби треба було пояснити, що таке Різдво, комусь, хто про нього ніколи не чув — скажімо, …інопланетянину — спочатку б це його, напевно, спантеличило, а потім він підірвав би всю нашу планету — щоб не ризикувати». До цієї книги ми насправді мало що знали про Різдво.

.

 

 

Франк, Пьер.

Как стать уверенным в себе. Всего 6 минут в день. Книга-тренинг / П. Франк. – К. : Сварог, 2021. – 120 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Естественно, каждый человек знает, что он уникален, что второго точно такого же не существует. Однако эта мысль уже настолько обычна, что даже не осознается весь ее смысл. Франк Пьер в книге об уверенности в себе заставляет вспомнить о своей уникальности и осознать важность этого. Эта книга будет полезна всем, кто чувствует, что не может принять себя таким, какой он есть, кто не видит в себе достоинств, чувствует себя незначительным, а то и вовсе “пустым” человеком. Автор книги рассказывает, как избавиться от негативных мыслей, как относиться к самому себе и составить адекватное мнение о себе. Он учит принимать свои недостатки, выявлять свои достоинства, работать над самооценкой. Читатели узнают, как научиться уважать, ценить и любить себя. Самое любопытное, что Франк Пьер предлагает уделять этому всего по 6 минут в день. Он дает интересные и забавные задания, которые помогают с удовольствием изучать самого себя, меняться, развиваться. С каждым днем изменения будут заметны все больше. А ведь 6 минут – это так мало, но в то же время так много, что можно изменить свою самооценку, а вместе с ней и свою жизнь. Книга поможет обрести внутреннюю гармонию и стать более уверенным в себе.

.

 

 

Фьоллер, Єва.

Час магії. Кн. 1: Магічна гондола : роман / Є. Фьоллер ; пер. з нім. Н. М. Спесивцева. – Х. : Ранок, 2021. – 352 с. – (Час магії)

  Переклад заголовка:  Zeitenzauber. Die magische Gondel / Е. Föller

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Сімнадцятирічна дівчина Анна під час літніх канікул їде з батьками до Венеції. Поки ті зайняті у справах, вона вивчає всі закутки цього старовинного міста на воді. Під час однієї з прогулянок дівчина випадково натрапляє на маскарадну крамницю, у якій їй нав’язливо пропонують купити маску кішки…

.

 

 

Фьоллер, Єва.

Час магії. Кн. 2: Золотий міст : роман / Є. Фьоллер ; пер. з нім. Н. М. Спесивцева. – Х. : Ранок, 2021. – 336 с. – (Час магії)

  Переклад заголовка:  Zeitenzauber. Die Goldene Brucke / Е. Föller

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Минуло півтора року після першого стрибка Анни в минуле. За цей час її залучили до складу вартових часу, й вона разом зі своїм коханим Себастьяно мандрує в різні часи, щоб виконувати важливі доручення Старійшин. Та цього разу завдання виявилося нелегким: їхнього Старійшину Хосе поранено, Себастьяно застряг у минулому й утратив пам’ять, – тож Анні доведеться самотужки владнати всі справи.

.

 

 

Фьоллер, Єва.

Час магії. Кн. 3: Таємна брама : роман / Є. Фьоллер ; пер. з нім. Н. М. Спесивцева. – Х. : Ранок, 2021. – 352 с. – (Час магії)

  Переклад заголовка:  Zeitenzauber. Die Goldene Brucke / Е. Föller

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Анна та Себастьяно – пара закоханих, які живуть разом,а також разом підробляють вартовими часу. Вони подорожують у минуле, щоб завадити певним доленосним подіям, які можуть геть змінити хід майбутнього, зокрема і їхній час. Але цього разу їхнє завдання виявилося найважчим і найнебезпечнішим. Мало того,що вони залишилися без свого Старійшини Хосе, вони не знають, у чому полягає їхня місія, та ще й брами, крізь які можна подорожувати в часі, хтось руйнує.

.

 

 

Хілтон, Лайза.

Ультима. Кн. 3 : роман / Л. С. Хілтон ; пер. з англ. Д. Стельмах. – К. : Рідна мова, 2021. – 352 с. – (Психологічний детектив)  500 экз.

  Переклад заголовка:  Ultima / L. S. Hilton

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Заключна частина трилогії (раніше вийшли книги «Маестра» та «Доміна») популярної британської письменниці Л. С. Хілтон про честолюбну авантюристку Джудіт Решлі, що змінила ім’я на Елізабет Терлінк. Героїню шантажують, і аби зберегти життя, вона змушена брати участь у підробці та підготовці до продажу на аукціоні картини, що нібито намалював Ґоґен. Джудіт блискуче справляється з цим завданням, а заразом не упускає нагоди помститися своїм кривдникам з минулого.

.

 

 

Харарі, Ювал.

Sapiens. Історія народження людства. Т. 1 : комікс / Ю. Харарі, Д. Вандермойлен, Д. Касанаве ; пер. з англ. О. Дем’янчук ; іл. Д. Касанабе. – К. : Форс Україна, 2021. – 248 с. : кол.іл.  2500 экз.

  Переклад заголовка:  Sapiens: A Graphic History: The Birth of Humankind. Volume 1 / Y. N. Harari

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ви тримаєте В руках перший том епічної, чудово ілюстрованої графічної адаптації світового бестселера Ювала Ноя Харарі «Людина розумна: коротка історія людства», 16 мільйонів копій якого розійшлися 60 країнами світу. Ця графічна серія – радикальний і неймовірно захопливий переказ історії людства. Щедро присмачена дотепами, гумором і яскравими персонажами, вона захопить навіть тих, хто зазвичай не цікавиться наукою та історією. У світі, по вінця наповненому інформаційною плутаниною, ясність – це сила. Як можна осягнути картину цілком, не плутаючись у нескінченній низці дрібних деталей? Лише в один спосіб – відступити назад, щоб побачити справді величне полотно: історію людського виду. Sapiens у коміксах – це оповідь про нічим не прикметну мавпу, яка стала правителем планети Земля, здатним розщеплювати атоми, літати на місяць і маніпулювати генетичним кодом життя. Із Ювалом Ноєм Харарі в якості гіда й у компанії таких персонажів, як доісторичний Білл, доктор Фентезі й детектив Лопес, ви прогуляєтеся дикою частиною історії. Графічний формат пропонує читачеві нове інтелектуальне й художнє дослідження минулого: еволюція людини відтворена у вигляді галасливого телевізійного реаліті-шоу; перша сутичка між сапієнс і неандертальцями досліджується з використанням видатних творів сучасного мистецтва; винищення мамонтів і шаблезубих тигрів переказане як «кінодетектив». Якщо вам цікаво дізнатися, чому нас так ваблять мрії давно померлих людей, – ця книжка ідеально вам підійде.

.

 

 

Хейфец, Елена.

Агата : роман / Е. Хейфец. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2021. – 320 с  3800 экз.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: В основе романа – реальная драматическая история любви. Придворные страсти, фатальные ошибки и такой непростой путь к любви. Одного взгляда хватило графу Алексису Гурьеву, чтобы влюбиться в нее. Агата – прекрасное нежное создание. За какую добродетель этот ангел одарил повесу графа своей любовью? Влюбленный Алексис решается на безрассудство: тайно увезти девушку в свое графское имение. Он знает, что родители никогда не дадут согласия на этот брак. Назло всем Алексис представляет Агату как свою будущую жену. Мать графа, дорожащая родословной их семьи, готова на все, чтобы выжить Агату не только из поместья, но и из сердца сына. Эта простушка недостойна Алексиса. Казалось, коварному плану графини ничто не сможет помешать…

.

 

 

Цивільний кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 302 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Цивільний процесуальний кодекс України (станом на 22.04.2021 р.). – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 204 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Чинне законодавство України зі змінами та доповненнями станом на 22 квітня 2021 р. (відповідає офіційному текстові).

.

 

 

Цикіна, Галина.

Остання крапля : роман / Г. Цикіна. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 240 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Протаранивши паркан сусіда, Вероніка очікувала на крики й вимагання компенсації. Але найгіршим виявилося не це. У чужому дворі вона натрапляє на труп жінки – старої Антоніни. Баба Тоня встигла напакостити багатьом, і серед підозрюваних опиняється навіть її син Антон. Цей неприємний чоловік не ладнав з матір’ю і полюбляв знущатися зі своєї дружини. Він не спинився б і перед убивством. Поки Вероніка намагається відшукати докази його вини, сусідів щоночі лякає таємнича жінка в білому. Що ж коїться на тихій вулиці звичайного селища?

.

 

 

Чайковський, Андрій.

Украдений син: історичне оповідання з останніх років Запорізької Січі / А. Чайковський. – К. : Центр учбової літератури, 2020. – 92 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Це оповідання зв’язане з Запорізькою Січчю. Своїм змістом воно з тих часів, коли січове товариство вже перемінилося, коли між козацтвом почала вже ширитися думка, що не час їм воювати з татарами й турками, а пора подумати про державне життя на українських основах, за зразком інших держав. Але такі погляди не були на руку московському урядові. Він окружив Запоріжжя виходцями з Сербії, що почали вислуговуватися Москві. Запорожці спротивились тій політиці, але ж не маючи відповідної сили, не витримали в боротьбі з москалями. Ще запорізька старшина пробувала всякими висланцями-депутатами до московської столиці та хабарями рятувати, що можна було ще врятувати, але це ні до чого не довело, Москва таки зруйнувала Запоріжжя 1775 року за цариці Катерини.

.

 

 

Чапленко, Василь.

Його таємниця : повість із спогадами / В. Чапленко. – К. : Центр учбової літератури, 2021. – 126 с

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: За визначенням самого автора, жанр твору – повість із спогадами. Головний герой повісті – професор Вадим Петренко, видатний український науковець, письменник та одночасно таємний інформатор ДПУ. Ця дійова особа змальована з відомого діяча В. Петрова (Домонтовича). Грунтуючись на своїх спогадах про Петрова та творчій уяві Чапленко подає свою версію подій. Час подій – від 1942 до 1949 рр.

.

 

 

Чбоскі, Стівен.

Уявний друг : роман / С. Чбоскі ; пер. з англ.: А. Хлівний, Л. Хлівна. – К. : Рідна мова, 2021. – 928 с. – (Сучасний підлітковий роман)  1500 экз.

  Переклад заголовка:  Imaginary Friend / S. Chbosky

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Уявіть… Що тікаєте з дому посеред ночі. Що знаєте, як мама робить усе для вашого щастя, але їй так само страшно, як і вам. Уявіть… Що переходите в нову школу, знайомитеся з новими людьми. Що бачите, яка щаслива від того ваша мама. Що чуєте манливий голос. Уявіть… Що прямуєте за знаками, заходите в ліс, пропадаєте безвісти на шість днів. І нічого не пам’ятаєте про те, що сталося. Уявіть… Що зміниться все… І доведеться рятувати всіх, кого любите.

.

 

 

Чейнані, Зоман.

Школа Добра і Зла. Кн. 4: У пошуках слави : роман / З. Чейнані ; пер. з англ. Т. В. Марунич ; іл. Л. Бруно. – Х. : Ранок, 2021. – 624 с. : іл. – (Школа Добра і Зла)

  Переклад заголовка:  The School for Good and Evil #4: Quests for Glory / S. Chainani

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Учні Школи Добра і Зла вирушають на обов’язкові пошуки слави. Кожній групі призначено королівство, де вони покажуть свою хоробрість і вміння. Натомість Тедрос і Агата прямують до Камелота як новий король і принцеса, щоб повернути минулу славу цьому місту. Софі тішиться роллю Декана Школи Зла та встановлює свої правила. Однак професорка Даві стривожена: Мапа пошуків слави показує цілковиті невдачі і навіть смерті учнів. Стає зрозуміло: у Лісах з’явився новий ворог. Змій разом зі своїми посіпаками втрутився в долю кожного пошуковця. Питання одне: хто він і чого хоче?

.

 

 

Чейнані, Зоман.

Школа Добра і Зла. Кн. 5: Кристал часу : роман / З. Чейнані ; пер. з англ. Т. В. Марунич ; іл. Л. Бруно. – Х. : Ранок, 2021. – 688 с. : іл. – (Школа Добра і Зла)

  Переклад заголовка:  The School for Good and Evil #5: A Crystal of Time / S. Chainani

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Ніщо не віщувало біди. Але Ріан виявився зрадником та підкорив собі Екскалібур. Ба більше, він переконав усіх, що має Артурову кров, а отже, є його найстаршим сином. Софі тим часом готується до довгоочікуваного весілля, підбираючи вбрання. А що ж Агата? Разом із учнями та вчителями Школи Добра і Зла вона грабує королівства та тримає в страху мешканців Лісів. Істина й брехня переплуталися і втратили межі. Тедрос не знає, кому вірити та хто ще на його боці. Та чи є сенс взагалі шукати правду, коли він за кілька днів буде привселюдно страчений. Здається, пошуки слави провалені. І врятує героїв лише диво.

.

 

 

Чепмен, Гері.

Збудуй міцну сім’ю. Покрокова інструкція / Г. Чепмен, Ш. Ворен ; пер. з англ.: А. Лозевич, А. Оксентюк. – К. : Форс Україна, 2020. – 256 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: У новій книзі “Збудуй міцну сім’ю” Ґері Чепмен та професор Шеннон Ворен порівнюють розбудову стосунків зі спорудженням будинку та облаштуванням домівки. Якщо дім зруйновано, ви можете відбудувати й оновити його, знову зробивши затишним і теплим. Те саме можна вчинити і з сімейними стосунками. Кожен із 12 розділів містить просту ідею, пояснює її за допомогою метафори благоустрою будинку та показує, як ці знання застосовувати у сімейному житті. Це можливо: збудувати життя, до якого ви прагнете, з людьми, яких ви любите! Не чекайте, доки хтось відновить вашу родину! Зробіть це самі!

.

 

 

Шебон, Майкл.

Місячне сяйво : роман / М. Шебон ; пер. з англ. А. Копівська. – Х. : Фабула, 2020. – 448 с

  Переклад заголовка:  Moonglow /  M. Chabon

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Місячне сяйво» – шедевр від лауреата Пулітцерівської премії Майкла Шебона: роман про правду та брехню, сімейні перекази, неймовірні пригоди і сили, що прагнуть нас принизити і знищити. Оповідач — юне «друге я» автора — вирушає в Окленд (Каліфорнія), щоби відвідати свого смертельно хворого діда, чиє ім’я в романі залишається неназваним. Роман розгортається як серія зізнань цієї сильної, мужньої, але замкненої людини, чия свідомість збуджена близькістю неминучої смерті й потужними анальгетиками. Це розповідь про божевілля, війну та її найтемніші сторони, секс, шлюб і жадання, екзистенційні сумніви і руйнівну силу сімейних таємниць. А ще про те, що біля витоків цілої низки космічних досягнень Америки ХХ століття стояла воістину демонічна особистість, чий шлях таємничим чином перетнувся зі шляхом дідуся оповідача.

.

 

 

Шляхов, Андрій.

Хімія на пальцях : посібник / А. Шляхов. – 2-е вид., доопрац. і випр. – К. : Форс Україна, 2021. – 400 с

  Переклад заголовка:  Химия на пальцах / А. Шляхов

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Хімія – чарівна наука. Без будь-якого перебільшення чарівна, оскільки вона вивчає перетворення одних речовин в інші. Хімію прийнято вважати наукою складної, важкою для розуміння, що вимагає старанної зубріння, хоча насправді це не так. Хімія гранично логічна. У ній все відбувається в повній відповідності законам. Якщо знати правила, то зубрити нічого не буде потрібно. Розуміти треба. Чого хімія не прощає, так це прогалин в знаннях. З тієї ж фізикою справа йде трохи інакше. Можна чудово розбиратися в механіці, абсолютно не знаючи оптику. З хімією такий номер не пройде. Рано чи пізно пробіл «відгукнеться», дасть про себе знати в абсолютно несподіваній ситуації. Начебто все правильно, начебто в ході реакції повинно було статися одно речовина, а вийшло інше. Як співалося в одній старій пісні: «зробити хотів грозу, а отримав козу». Виключення з правил? Нічого подібного! Хімія практично не знає винятків, а ті, які є, теж логічні і зрозумілі.

.

 

 

Шолом-Алейхем

Пісня над піснями : юнацький роман / Шолом-Алейхем ; пер. з ідиша О. Щерба ; іл. Ю. Ясінська. – К. : Форс Україна, 2020. – 80 с

  Переклад заголовка:  Шир аширим

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: «Пісня над піснями» – один із найвизначніших творів Шолом-Алейхема, єврейського письменника з Переяслава (Полтавщина), який писав здебільшого їдишем та івритом. Цей невеличкий юнацький роман є одою першого, світлого, чистого почуття – кохання, яке зроджується в палкому серці малого Шимека до чарівної дівчинки Естер-Ліби, Лібузі, Бузі… Роки минають, а кохання паленіє дужче, ширячись світом і заполоняючи все довкола. Цікаво, чим закінчиться ця історія? Тим паче, якщо Бузя – племінниця Шимека… Рекомендовано для читання в 7-му класі.

.

 

 

Шраєр, Джейсон.

Кров, піт і пікселі. Тріумфальні та бурхливі історії по той бік створення відеоігор / Дж. Шраєр ; пер. з англ. В. Пунько. – К. : Форс Україна, 2020. – 336 с

  Переклад заголовка:  Blood, Sweat, and Pixels: The Triumphant, Turbulent Stories Behind How Video Games Are Made / J. Schreier

 Примірники: всього:1 – ЧЗ

Анотація: Краща книга про ігрову індустрію від відомого американського журналіста Джейсона Шрейєра. Автор зібрав сотні унікальних і захоплюючих історій створення кращих комп’ютерних ігор десятиріччя, розказаних йому самими творцями. Вийшла життєва та нетривіальна книга про те, що стоїть за кожною культовою грою сучасності і якою ціною її розробники випускають продукти, що збирають мільйони фанатів по всьому світу. В книзі ви знайдете історії створення Diablo III і Dragon Age: Inquisition, Uncharted 4, Witcher III та багато інших ігрових бестселерів.

.

 

 

Шторм, Михаил.

Потомки Магеллана : роман / М. Шторм. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2021. – 240 с

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Фотограф Быков с командой авантюристов-путешественников в который раз решаются на нечто безумное. Они отправятся в кругосветное плавание на реставрированном испанском корабле, пройдут тот самый путь, который совершил мореплаватель Магеллан — звучит невероятно, но Быков и команда уверены в своих силах. Во время шторма в Индийском океане их выносит на забытый богом остров в Бенгальском заливе. Ходят слухи, что здесь уже много тысяч лет живет племя отшельников. Аборигены враждебны и готовы убить каждого чужака, посмевшего ступить на остров. У Быкова и команды плохие перспективы… Но даже если им удастся выжить, остров не отпустит тех, кто посмел прикоснуться к его древней и пугающей тайне.

.

 

 

Ялом, Ірвін.

Проблема Спінози : навчальна оповідь / І. Ялом ; пер. з англ. А. Зорницький. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2021. – 512 с

  Переклад заголовка:  The Spinoza Problem / I. D. Yalom

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Від автора бестселерів «Ліки від кохання», «Шопенгауер як ліки», «Коли Ніцше плакав», «Брехуни на кушетці», «Вдивляючись у сонце» Нацистський офіцер, підлеглий Розенберґа, який безпосередньо вилучав бібліотеку, додав до свого службового рапорту цікаве речення: «Вона містить цінні стародруки, що вкрай важливі для вивчення проблеми Спінози». Я почувався приголомшеним. – «Для вивчення проблеми Спінози»? Не розумію. Що він мав на увазі? У чому нацисти вбачали «проблему Спінози»? Це історія абсолютної невловимості. Коли філософ із ХVII століття та нацистський фанатик із ХХ століття раптом простягли один одному руки. Офіцер служби Розенберґа грабує, опечатує й експропріює фонди крихітного музейчика, вважаючи, що тамтешня бібліотека може допомогти нацистам у розв’язанні таємничої «проблеми Спінози». Проблеми, що могла обернутися катастрофою, здатною зронити зерно сумніву, яке знищить бутафорські «арійські» постулати. Зразковий німець Альфред Розенберґ і не помітив, як, захопившись геніальністю єврейського філософа, опинився на межі внутрішньої кризи. Що переможе, сліпа ненависть чи просвітлена мудрість? Історія вже дала відповідь. Але чи остаточну?

.

 

 

Яценко, Петро.

Сила пари. Історія парових двигунів : наук.-попул. вид. для серед. та ст. шк. віку / П. Яценко ; іл. І. Угнівенко. – К. : Портал, 2020. – 120 с. : кол.іл.

 Примірники: всього:1 – АБ

Анотація: Паровий двигун – надважливий винахід в історії людства. Він замінив людську робочу силу і пришвидшив темп життя. Сила пари стала одним із чинників промислової революції ХІХ століття, що змінила й суспільний лад. Наприклад, сприяла розпаду імперій і скасуванню кріпацтва. Автор пропонує зануритися в ту добу і простежити розвиток парових технологій у світі та Україні.

.

 

 

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?