Press "Enter" to skip to content

Іваненко Катерина.

Твій вірний друг поліція. Нові пригоди : пізнав. вид. / К. Іваненко. – К. : Балтія-Друк, 2019. – 23 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: На сторінках цієї книжки ти знову зустрінешся з вірним охоронцем – патрульним Будилом, який стоїть на захисті твого здоров’я і життя. Він з радістю допоможе тбі ункнути небезпечних зустрічей і прикрих несподіванок.

Іваничук Роман.

Місто : Т. 5 : зб. / Р. Іваничук ; упоряд. Н. Л. Бачуя, В. В. Габор, Н. Р. Іваничук ; прим. В. В. Габора ; худож.-оформ. В. М. Карасик. – Х. : Фоліо, 2019. – 250 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Роман Іваничук (1929—2016) — відомий український письмен­ник, лауреат премії ім. А. Головка, Національної премії України ім. Т. Шевченка та ін. У його творчому доробку близько двадцяти історичних романів, якими письменник заповнює білі плями в нашій історії. І він не обмежується лише зображенням тих чи інших подій минулого, а визначає багато проблем, які хвилюють наших сучас­ників. До V тому зібрання творів Р. Іваничука увійшли дві повісті, об’єднані між собою за тематикою. «Сьоме Небо» (1984) розповідає про перші дні Другої світової війни у Карпатах; автор зображує, як у складних обставинах по-різному проявляються моральні якості людей, що розводить їх по протилежні боки барикади. У другій повісті «Місто», вперше надрукованій у 1975 році, Р. Іваничук, змальовуючи колективний образ Міста, досліджує зміни, які відбуваються у психо­логії галичан за роки радянської влади.

Іздрик Юрко.

Меланхолії : поезії / Ю. Іздрик ; худож.-іл. М. Савка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 311 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Меланхолії» — книжка Юрка Іздрика, яка пульсує живими емоціями. Це поезія, що не ховається в холодні слова і загадкові метафори, а ловить моменти життя і оголює його найпотаємніші сенси. Тут стільки любові, скільки може вмістити серце чоловіка, яке вміє відчувати біль і красу однаково гостро. Чуттєві жінки і квіти в акварельних аплікаціях Мар’яни Савки — ніби прагнення наблизити прекрасне, вклеїти собі у щоденник, притулити до серця, відправити у конверті до запитання

Імер Клер.

Хто живе в тобі. Історії про мікробів, для яких ти рідний дім : наук.-популяр. вид. для діт. від 6 до 12 років / К. Імер ; пер. з англ. Г. Лелів. – К. : Моя книжкова полиця, 2019. – 36 с. . – (Моя книжкова полиця)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ти ніколи не буваєш на самоті. Ніколи-ніколи. А все тому, що просто зараз у твоєму тілі живуть трильйони мікробів. «Нічого собі!» — вигукнеш ти. Спокійно, без паніки! Більшість твоїх супутників — безневинні та приязні крихітки, які допомагають тобі перетравити їжу, засвоїти вітаміни й дати відсіч мікробам-поганцям. А тепер уяви собі, як воно — на місці мікроба. Твій організм для нього — цілий світ: від просторих рівнин твоєї шкіри до каньйона-пупця і аж до кишечника — столиці людського мікробіому. Річ у тім, що люди й мікроби уже так довго співіснують разом, що не можуть вижити одні без одних!

Історія європейської ментальності : [дослідж.] / за ред. П. Дінцельбахера ; пер. з нім. В. Кам’янець. – -2е вид., доп. – Л. : Літопис, 2019. – 632 с.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Історію європейської ментальності від античності й до наших днів досліджено крізь призму формування i розвитку основних концептів людського життя: релігійності, сексуальності та кохання, хвороби, віку, смерті, страхів, комунікації, “свого” й “чужого”, простору i часу тощо. Доступний виклад матеріалу заохотить до читання не тільки фахівців – істориків, культурологів, етнологів, – але й усіх, хто цікавиться культурно-історичним розвитком європейських народів.

Агеєва Віра.

Візерунок на камені: Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета : біогр. / В. Агеєва. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 496 с. – (Біографії та мемуари)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ця книжка — про одного з найвидатніших поетів ХХ століття, якому судилися вершини й провалля, високі здобутки й принизливі манівці. До нього рано прийшло визнання: прочитавши «Гофманову ніч», перед молодим автором став на коліна сам метр Микола Хвильовий. Захопившись футуризмом, поет зостається при тому завсідником антикварних крамниць і пристрасним колекціонером живопису. Невдовзі виробляє самобутній неокласичний стиль. Удостоєний ордена Леніна з особистого наказу кремлівського вождя, пише чи не найкращий вірш в українській сталініані. А згодом, перетривавши добу репресій, тотального страху й неминучого конформізму, стає великим релігійним поетом, на кожному етапі своєї творчості звертаючись до образу Собору, до засадничих християнських цінностей. Син петлюрівського офіцера, Микола Бажан волею випадку обіймає посаду заступника Голови українського радянського уряду. Сходознавець за фахом, перекладач Руставелі й Навої — повсякчас наводить зруйновані мости між Україною та Заходом. Відзначений усіма престижними радянськими нагородами, змушений самохіть відмовитися від номінування на Нобелівську премію. Свідомий гріховних переступів, караючись зрадами і втратами, намагається відпокутувати їх подвижницькою культуртрегерською працею, невпинним і неймовірно результативним тихим спротивом, маючи певність, що за будь-яких обставин слово не може мовчати.

Аліфіренка Кейтлін.

Я завжди писатиму у відповідь: як один лист змінив двоє життів : роман : підліткам / К. Аліфіренка ; пер. з англ. О. Гординчук. – К. : Книголав, 2019. – 368 с. – (Полиця бестселер)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Роман «Я завжди писатиму у відповідь» Кейтлін Аліфіренка та Мартіна Ґанди — новинка серії «Полиця бестселер» видавництва #книголав. Красива історія про людяність, яка повертає віру у добро. Роман засновано на реальних подіях, зокрема, на історії дружби американської дівчинки та африканського хлопчика. Їх познайомить випадок, що змінить долі підлітків. Книжка стала бестселером The New York Times та Amazon.com. Усе почалося з домашнього завдання. Вчителька попросила Кейтлін та її однокласникам знайти друзів за листуванням з інших країн. Більшість обрали Європу, а Кейтлін написала до екзотичної африканської країні, про яку дівчина геть нічого не знала. Її лист одержав Мартін із Зімбабве. Підлітки шість років листувалися через океан. Підтримуючи одне одного в біді та в радості, вони стали найкращими друзями. У книжці Кейтлін і Мартін діляться спогадами про спільне дорослішання й про те, як цей досвід змінив їхні життя. «Я завжди писатиму у відповідь» надихає шанувати розмаїття та творити добро. Це історія про великий світ і несподівано справжні стосунки. Відгуки про книжку: «Добре написана, доступна історія, яка відкриває очі західних підлітків на життя в країнах, що розвиваються. Сильна та натхненна книжка, щирий погляд на життя інших культур». School Library Journal «Чуттєво і відверто демонструючи, як незначні дії можуть призвести до величезних змін, ці мемуари перетворень двох родин, подані через зацікавленість та дружбу, надихають і умиротворяють». Publishers Weekly «Книжка легко читається. Написана наче для підлітків, вона привертає увагу до цілком дорослих проблем». The Gazette

Александер Гізер.

Знайомство з мистецтвом для дітей. Світові шедеври живопису і скульптури : наук.-популяр. вид. : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Г. Александер ; іл. М. Гамільтон ; пер. з англ. Я. Головченко. – Х. : Віват, 2019. – 96 с. . – (Енциклопедiї)

Экземпляры: всего:1 – ВМ(1)

Аннотация: Мистецтво всюди навколо нас — у парках, театрах, церквах, на стінах будівель і навіть у твоїй школі… І на сторінках цієї книжки, адже тут ти знайдеш визначні пам’ятки світового мистецтва, які зазвичай можна побачити лише в музеях. «Знайомство з мистецтвом для дітей» — унікальна нагода не лише торкнутися прекрасного, а й створити власний шедевр.

Аллен Вуді.

Повний безлад : зб. : коротка проза / В. Аллен ; пер. з англ. І. Карівець. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 176 с

Примірники: всього:1 – Відділ мистецтв

Аннотация: Геніальний кіномайстер інтелектуальної комедії, цинічних пародій та гумору на межі фолу, Вуді Аллен залишається собою і у своїх карколомних літературних творах. Збірка короткої прози «Повний безлад» вразить читача неповторністю авторської мови, нестримною фантазією, тонким — хоча подекуди й мізантропічним — аналізом людської психіки та психології. І, звісно! Чорний гумор — додається, інколи надмірними порціями. Оповідання, есеї, короткі замальовки — і в кожному творі сарказм, що межує з абсурдом, та хитромудрі парадокси. «Людині підвладне все, — ніби переконує Вуді Аллен, — зокрема, й підкорення вершин світової дурості».

Андрес Крістіна.

Буркотун і Родзинка : казка автор. : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / К. Андрес ; пер. з нім. Я. О. Головченко. – Х. : Віват, 2019. – 159 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Зворушлива історія дружби зайця Буркотуна та мишки Родзинки не залишить байдужим жодного читача. Разом вони здатні подолати будь-які труднощі, як-от: приїзд непроханої тітки-чистьохи, затоплення будиночка під час зливи, підступні витівки одного з найнебезпечніших мешканців лісу та ще багато чого.

Андрусяк І.М.

М’яке і пухнасте. Вибрані твори у 2-х томах. Т.2 : зб. : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / І. М. Андрусяк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 265 с

Примірники: всього:1 – Відділ книгозбереження

Аннотация: До другого тому вибраних творів відомого поета і дитячого письменника Івана Андрусяка увійшли твори, адресовані дітям. Це зокрема вірші з популярних збірок «М’яке і пухнасте», «Звіряча абетка», «Чупакабра та інші зайчики», «Лякація» та ін.; п’єси «Зайчикові знахідки» і «Як подружитися з Чакалкою»; повісті «Дядько Барбатко сміється» і «Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому». «Дитяча» творчість автора удостоєна низки престижних українських і міжнародних премій та відзнак («Золотий лелека», Корнійчуковська премія, «Дитячий поет року», «ЛітАкцент року», «White Ravens» та ін.) і включена до нової шкільної програми для вивчення в 2-4 класах. Зміст ПОЕЗІЯ М’яке і пухнасте Звіряча абетка Абетка-прозивалка Дівчачий варіант Хлопчачий варіант Чупакабра та інші зайчики Усе солодший сад Лякація ДРАМАТУРГІЯ Зайчикові знахідки. Віршована п’єса Як подружитися з Чакалкою. П’єса для дитячого театру ПРОЗА Дядько Барбатко сміється. Три дні казки Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому. Повість

Андрусяк І.М.

Хто боїться Зайчиків : повість-гра : Від 6 до 8 років / І. М. Андрусяк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 71 с. . – (Богданова шкільна наука в початковій школі)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Химерна, кумедна, а часом і трішечки сумовита повість-гра у казках, оповідках, новелках, жартах, смішках, анекдотах, віршиках, пісеньках, вигадках, а іноді й достовірних історіях, які можна і треба не лише розігрувати, а й просто гратися в них усією родиною (інструкції додаються) – про ймовірні та неймовірні, веселі й ніжно-печальні, дивні й просто житейські пригоди Тата-Дибайла і Мами-Дибайли, Бабусі й Дідуся Дибайлів, Братика-Дибайлика і Сестрички-Дибайлочки, а головне – про Найменше Дибайленя, яке всіх їх уміє «завести».

Армстронг Саймон.

Крута архітектура : наук.-популяр. вид. : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / С. Армстронг ; пер. з англ. Г. Лелів. – К. : Моя книжкова полиця, 2018. – 112 с. . – (Суперові факти для дітей – малих і великих)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ця книга – чарівний ключ до брами дивовижного замку під назвою «Архітектура». Вона розкаже про неймовірні архітектурні подвиги, геніальні винаходи та дивовижні досягнення. Познайомить читача із найвідомішими будівлями світу. Книга розкаже про основні стилі архітектури та продемонструє їхній взаємовплив. А тих, хто бажає в майбутньому глибше пізнати цю царину – навчить креслити як справжній архітектор.

Атлас казок : зб. : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / пер. з англ. Т. Кузьменко ; іл. К. Бордін. – К. : Книголав, 2018. – 64 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Літати на крилах уяви — це, звісно, одне з найкращих занять у житті, та спробуй робити це, послуговуючись картами з цієї книжки. Стань гідом для своїх улюблених героїв! А може, ти навіть вигадаєш зовсім нові сюжети і закінчення? То чого ж ти чекаєш? Час летіти! Прочитай казку, а тоді спробуй переповісти її, розглядаючи карту. Але не поспішай, адже тут приховано багато цікавих дрібничок. Відшукай їх усі ще до того, як настане час повертатися на землю… В книжці зібрано 8 казок: «Чарiвник Країни Оз», «Гензель i Ґретель», «Красуня i Чудовисько», «Алiса в Країнi Чудес», «Бiлоснiжка», «Пiтер Пен», «Русалонька», «Пiноккiо».

Біденко Сергій.

Книга юного підприємця. 9 детальних планів своєї справи для підлітків : наук.-популяр. вид. : для підлітків / С. Біденко, І. Золотаревич. – Х. : ВГ “Основа”, 2019. – 144 с. – (Корисні навички)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ця книга – важливий крок підлітка в організації власної прибуткової справи. Адже в ній йдеться про реальні способи заробітку, даються корисні поради щодо подієвого плану створення своєї справи. Книга юного підприємця допоможе організувати свою роботу та роботу команди; знайти спільну мову з партнерами, замовниками, клієнтами; відстежувати доходи і витрати; зрозуміти, як влаштований великий і маленький бізнес, і головне: заробити свої власні перші гроші. Створювати та розвивати свою власну справу це цікаво! Переконайся в цьому сам!

Білоцерківець, Наталка.

Ми помрем не в Парижі : вибрані вірші / Н. Білоцерківець. – 2*е вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 240 с. – (Українська Поетична Антологія)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: До книжки Наталки Білоцерківець — однієї з найважливіших сучасних українських поетів — увійшли вірші з усіх її збірок: «Балада про нескорених» (1976), «У країні мого серця» (1979), «Підземний вогонь» (1984), «Листопад» (1989), «Алергія» (1999), «Готель Централь» (2004). Це найповніше на сьогодні вибране авторки.

Бабченко Аркадій.

Війна : зб. нарисів / А. Бабченко ; пер. з рос. Т. Клюкіна. – К. : Форс Україна, 2018. – 400 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Автор книги пише сучасну військову прозу. Він пише про те, про що знає не з чужих слів. Він брав участь в першій і другій чеченських війнах, а пізніше став військовим кореспондентом. Як журналіст він висвітлював події з фронтів Південної Осетії в 2008 році, і в Україні в 2014-му. Про що б не писав автор, це викликає відгук у читачів. Будь-яка війна, де б вона не розгорталася і хто б у ній не брав участі, нівечать долі людей. В одних вона пробуджує зло і ненависть, в інших виявляє їх кращі якості. Говорити і писати про неї складно, але ще важче її пережити. Вона назавжди залишає свій слід на її учасниках. Ця книга, збірка чесних оповідань про нелегкі, чорні військові будні чеченської компанії. Як на кожній війні, там є місце своїм героям, але більшість її днів просякнуті болем і страхом. І хоча це художній твір, але здебільшого все що в ній описується відбувалося насправді. Про війну написано багато, але тільки безпосередній її учасник може написати історію з граничною чесністю і болючим реалізмом. Все що бачив, все що пережив, все що відчував автор передав в своєму творі.

Балаґе Ґільєм.

Мессі : біогр. / Ґ. Балаґе ; пер. з англ. Ю. Скавінського. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 728 с. – (Біографії та мемуари, Королі футболу)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: У книзі представлено погляд на життя і кар’єру Ліонеля Мессі, одного з найвеличніших футболістів всіх часів. Футбольний журналіст Гільем Балага взявся розповісти світу, про те як легендарний гравець Барселони зумів підкорити світ спорту. Будучи сімнадцятирічний аргентинським хлопцем Мессі потрапив в клуб Барселона і там забив свій перший командний гол, який приніс йому славу і дав старт його стрімкій і неймовірній кар’єрі. У книзі автор не тільки розповідає про досягнення футболіста, але й аналізує причини, через які він зміг добитися такого успіху. За свою кар’єру Мессі забив безліч голів, завоював кілька престижних нагород і отримав кращий комплімент для будь-якого футболіста, коли сам Дієго Марадона визнав його незаперечний талант і назвав своїм наступником. Це історія одного з кращих гравців у світі футболу з багатомільйонною фанатською базою по всьому світу, і який завжди грає з посмішкою на обличчі в одному з найбільших клубів світу.

Бальзак Оноре.

Гобсек : повість : в обр. для підліт. / О., де Бальзак ; пер. з фр. В. Глуховської. – К. : Форс Україна, 2019. – 96 с. – (Читака)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Оноре де Бальзак, безперечно, один з найкращих французьких романістів 19 століття. Найважливіша особливість полягає в тому, що він не просо залишив після себе величезний літературний спадок, але й зобразив у ньому історію всього суспільства. «Гобсек» повість надрукована вперше в 1830, відкриває епопею «Людська комедія» як частина «Сцен приватного життя». Основною темою повісті є влада грошей, а головним персонажем, навколо якого відбуваються всі дійства, є лихвар Гобсек.

Баррі Джеймс Метью.

Пітер Пен : казкова повість : для мол. і серед. шк. віку / Дж. М. Баррі ; пер. з англ. В. Панченко ; худож. І. Бодрова. – К. : Рідна мова, 2019. – 224 с. . – (Невигадані історії про доброту)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Казкову повість Джеймса Баррі «Пітер Пен» знають і люблять діти не лише у Великій Британії, а й в Україні. Читаючи її, малюки разом із Пітером, хлопчиком, який не хоче дорослішати, Венді та її братами літатимуть із феями, плаватимуть із русалками, дружитимуть з індіанцями, боротимуться з піратами та переживатимуть ще чимало цікавих пригод на острові Небувай.

Батлер-Боудон Том.

50 видатних творів. Політика. Свобода, рівність, влада. Ідеї, що змінили уми людей, книги, що змінили світ : зб. / Т. Батлер-Боудон ; пер. з англ. Р. Клочка. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 480 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка «50 видатних творів. Політика» дає уявлення про твори провідних лідерів від Авраама Лінкольна й Вінстона Черчилля до Маргарет Тетчер, а також про твори, які змінили уми людей і світ. Вона охоплює часовий проміжок у 2500 років, правих і лівих, мислителів і діячів, економістів (Мансур Олсон) і активістів (Саул Алінський), воєнних стратегів (Клаузевіц), лідерів зі стратегічним мисленням (Сунь Ятсен), філософів свободи (лорд Актон, Ісая Берлін, Роберт Нозік), пропагандистів ідей лівих (Жан-Жак Руссо, Емма Голдман, Мері Волстонкрафт) і консервативних (Едмунд Берк). Також у ній розглядається лібералізм — політична філософія, що наголошує на особистій свободі як найвищій цінності разом з відкритими суспільствами й ринковою економікою.

Батлер-Боудон Том.

50 видатних творів. Філософія. Ваш короткий шлях до найважливіших ідей буття, істини та сенсу : наук.-популяр. вид. / Т. Батлер-Боудон ; пер. з англ. Н. Лавської. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 456 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Понад 2000 років філософія була найкращим провідником у досвід людського буття та справжньої природи реальності. Від Аристотеля, Платона, Епікура, Конфуція, Цицерона та Геракліта в античні часи до раціоналістів XVII століття — Декарта, Лейбніца та Спінози, від великих діячів ХХ століття — Жана-Поля Сартра, Жана Бодріяра та Симони де Бовуар до сучасних мислителів — Майкла Сендела, Пітера Сінгера та Славоя Жижека, книга «50 видатних творів. Філософія» знайомить з основними працями, які сформували філософію як дисципліну та справили відчутний вплив на реальний світ. Для широкого кола читачів.

Баум Ліман Френк.

Чарівник країни Оз : казка автор. : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Л. Ф. Баум ; пер. з англ. І. В. Ільїна, О. А. Кальниченка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 213 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ліман Френк Баум (1856–1919) — американський письменник, всесвітньо відомий класик дитячої літератури, який створив чарівну країну Оз. Його книжки були неодноразово екранізовані, на казках Баума виросло не одне покоління дітей в усьому світі. «Чарівник країни Оз» — перша книга серії про героїв цієї казкової країни — вийшла друком 1900 року. В ній розповідається про те, як одного разу ураган підняв хатинку з дівчинкою Дороті та песиком Тото і закинув у країну Оз. Дороті дуже хотіла повернутися додому в Канзас, де на неї чекали дядечко Генрі та тітонька Ем. По дорозі вона зустріла Опудала, Залізного Лісоруба та Лякливого Лева — і вони разом вирушили до чарівника Оза: Дороті — щоб повернув її додому, Опудало — за мізками, Залізний Лісоруб — за серцем, Лякливий Лев — за хоробрістю. А чи здійсняться іхні бажання, дізнаєтеся, прочитавши цю веселу, з чудовими малюнками книжку.

Баум Ліман Френк.

Чари країни Оз : повість-казка : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Л. Ф. Баум ; пер. з англ. Ю. Лісняка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 220 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ліман Френк Баум (1856—1919) — американський письменник, всесвітньо відомий класик дитячої літератури, який створив чарівну країну Оз. Його книжки були неодноразово екранізовані, на казках Баума виросло не одне покоління дітей в усьому світі. Повість-казка «Чари країни Оз», що вийшла друком 1919 року, розповідає про дівчинку Дороті та її друзів: Капітана Біла, Тротту, Скляного Кота, які вирішили зробити незвичайний подарунок до дня народження Озмі з Озу. Для цього вони вирушають у край Жвакунів по Зачаровану Квітку, яка цвіте по черзі трояндами, тюльпанами, хризантемами. Про пригоди, які трапляються з ними на шляху до острова, на якому росте Зачарована Квітка, йдеться у цій книжці.

Беднарек Юстина.

Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих) : казка автор. : для мол. шк. віку / Ю. Беднарек ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. Д. де Лятур. – Л. : Урбіно, 2018. – 161 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Чи помічали ви, що часом ваші шкарпетки пропадають, особливо з пральної машини? І де та скільки б ви їх не шукали, знайти їх неможливо, вони просто зникають в невідомому напрямку. Чи запитували ви себе, а що власне з ними відбувається? Ще жодній людині не вдалося розкрити цю, ймовірно одну з найзагадковіших таємниць всесвіту. А ось автор цієї книги Юстина Беднарек схоже знає відповідь на це питання. Виявилося, шкарпетки просто здійснюють втечу з вашої пральної машини. Шкарпетки дуже волелюбні, а ще вони здатні зробити успішну кар’єру, та ще й яку … Уявіть собі, що буваю шкарпетки, що зробили кар’єру в кіно, зуміли стати детективами або що найнеймовірніше, стати політиками. Шкарпетки здатні змінювати не тільки своє життя, а й впливати на долі інших. Та чого вже тут розповідати, просто відкрийте книгу і переконайтеся самі. Не вірите? Тоді вперед читати! Вже ніколи ви не зможете дивитися на ваші шкарпетки як робили це раніше. Адже ви не знаєте, може ваша стара дірява або полиняла шкарпетка могла б розповісти неймовірно захоплюючу історію. Чому варто купити книгу «Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих)» Юстини Беднарек ? «Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих)» – книжка, яка розповідає історії втрачених домашніх шкарпеток. Вам не здалося, саме шкарпеток! Виявляється, ті шкарпетки які мають звичку зникати з ваших пральних машин, живуть не менш цікавим життям, ніж їх колишні господарі.

Бедуайєр Камілла.

100 фактів про собак і цуценят : популяр. вид. : Підліткам, Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / К., де ла Бедуайєр ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 48 с. . – (100 фактів)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: удова ілюстрована книжка знайомить дітей молодшого шкільного віку з представниками родини псових. Наведена різноманітна інформація про собак: діти навчаться піклуватися про новонароджене цуценя, дізнаються про найдивовижніші породи домашніх улюбленців, про звички вовків і багато іншого. Книжка містить легенди і казки про найкращих друзів людини, а також цікаві завдання. За допомогою яскравих малюнків, вікторин, детальних схем та позначок цікаві факти легко запам’ятовувати й тим самим розвивати свою ерудицію! Книги стануть справжнім відкриттям і чудовою нагодою зануритись у світ природи як для дітей, так і для дорослих!

Бейзер Зої.

Навколо світу з інгридиками. Атлас смаків : наук.-популяр. вид. : від 6 до 8 років / З. Бейзер ; пер. з англ. Т. Кузьменко ; іл. К. Дікасона. – К. : Книголав, 2018. – 64 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Що буде, якщо поєднати географію, кулінарію та безліч цікавих фактів про продукти, їхню історію та виробництво? Вийде захоплива книжка з рецептами для усієї родини. Автори видання, Зої Бейзер і Джо Шарп, вигадали цілу команду інгридиків – відважних дослідників їжі. Разом із ними дорослі й малі читачі вирушать у подорож континентами та країнами у пошуках дивовижних смаколиків. Південна Америка, Європа та Середземномор’я, Азія та Австралія – звідусіль можна привезти рецепти, які урізноманітнять щоденний раціон родини. Мексиканські гострі вуличні загортанці, сирно-цибулевий пиріг із Британських островів, тайська овочева веселка та ще багато екзотичних, але легких у приготуванні страв, можуть з’явитися на вашому столі, якщо будете уважно виконувати рекомендації інгридиків, а головне – готуватимете усією родиною

Берн Ерік.

Ігри, у які грають люди. Світовий бестселер із психології стосунків : наук.-популяр. вид. / Е. Берн ; пер. з англ. К. В. Новак. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2019. – 255 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Доктор Ерік Берн розкриває таємні прийоми, які керують нашим життям. Усі ми, не усвідомлюючи цього, постійно граємо в ігри – подружні та сексуальні, серйозні ігри з керівниками та суперницькі ігри з друзями, в ігри, що визначають статус та сімейні сутички. Ерік Берн детально описує понад 120 ігор, у які ми граємо самі та у які нас залучають навколишні. А також дає поради для тих, хто хоче навчитись протистояти прийомам ігор, у які вас намагаються втягнути. Він допомагає проаналізувати нюанси поведінки, позбавитись стереотипів у спілкуванні й дає розуміння сутності людських вчинків. Книжка, що вийшла майже 40 років тому, і досі є популярною та актуальною!

Бернетт Дін.

Наш дивакуватий мозок : наук.-популяр. вид. / Д. Бернетт ; пер. з англ. Ю. Маричева. – Х. : Віват, 2019. – 384 с. – (Саморозвиток)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Чому ми вступаємо в полеміку з людьми, які знають менше за нас? Чому можемо, зустрівшись зі знайомою людиною, не згадати її імені? Чи правда, що стрес може суттєво підвищити нашу продуктивність? Дивні реакції та нелогічність поведінки, вибіркова пам’ять, фальшиві спогади — причини цього треба шукати в нашому мозку. Відомий невролог досліджує людський мозок і робить цікаві висновки про його вплив на нашу поведінку: якими є причини наших страхів та який зв’язок існує між забобонами й теоріями змов, у чому причини комплексів та фобій, чому людям подобається бути нажаханими й коли мозок дає збій. Цікаво написана ґрунтовна книжка — для всіх, хто замислювався, чому мозок іноді, здається, саботує їхнє життя.

Бланк Стів.

Священна книга стартапера. Як збудувати успішну компанію : наук.-популяр. вид. / С. Бланк ; пер. з англ. Н. Валевська. – К. : Наш формат, 2019. – 512 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Стартап — це не зменшена версія великих компаній. Насправді це унікальна форма бізнесу, яка потребує власних підходів до планування й запуску продуктів. Бізнес-експерт Стів Бланк, чию методику викладають у таких найбільших університетах світу, як Берклі та Стенфорд, та підприємець Боб Дорф пропонують детальну покрокову інструкцію, як перетворити ідею стартапу на дієвий та прибутковий бізнес. Для кого книжка Книжка для всіх, хто цікавиться чи вже займається бізнесом, хоче перевірити та вдосконалити бізнес- процеси або побудувати бізнес з нуля. Чому ця книжка Це книга, де стартапер знайде відповідь на всі питання. У ній є практичні поради, детальні схеми, чеклісти, щоб перевірити, чи запрацює ваша ідея, знайти потенційних клієнтів для стартапу та навчитися просувати свій продукт як офлайн, так і онлайн. Про автора Стівен Бланк — бізнес-експерт, лектор, один з авторів концепції Lean startup. Належить до 12 найкращих майстрів інновацій за версією Harvard Business Review. Боб Дорф — підприємець, бізнес-тренер. Викладач Колумбійської бізнес-школи.

Бо Татуся.

Де народжуються плюшеві ведмедики? : казка авторськ. : для чит. дорослими дітям / Т. Бо ; іл. С. Балух. – Х. : Віват, 2018. – 48 с. . – (Казки для маленьких чомучок)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: У кожної дитини є улюблена іграшка, яку вкладають спати, годують, беруть із собою на прогулянки… і пам’ятають усе життя. І кому ж не кортіло дізнатися, як з’явився на світ його іграшковий друг? Виявляється, неподалік існує чарівна країна, в якій чудова тітуся Натуся із помічниками створює найкращі м’які іграшки. І саме туди відправляється маленька дівчинка з мамою. Гайда за ними!

Бо Татуся.

Засиналочки : казка автор. : для чит. дорослими дітям / Т. Бо. – Х. : Віват, 2019. – 64 с. . – (Для найменших)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Кожна молода родина знає, що вкласти малюка спати у потрібний час — непросте завдання для справжніх супербатьків! Бо світ такий великий і його необхідно постійно вивчати, не можна гаяти час, тут не до сну… Але перед вами — найніжніша книжка віршиків та казочок, які варто читати малюкам перед сном.

Бо Татуся.

Тортик для котика : казка авторьк. : для чит. дорослими дітям / Т. Бо . – Х. : Віват, 2019. – 48 с. . – (Казки для маленьких чомучок)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: “Тортик для котика” – самая сладкая книжечка, ведь она рассказывает, как рождаются тортики и конфетки. Для всех креативных родителей и их талантливых детей!

Бондар Андрій.

Церебро : зб. : мала проза / А. Бондар. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 120 с. – (Художня проза)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Церебро» — нова збірка малої прози Андрія Бондаря, яка впроваджує читачів у химерний світ маленьких людських пригод. Випадкові зустрічі, типові ситуації, які трапляються в кожного, спонукають замислитись, ухвалити рішення, діяти. Особливість цих текстів у тому, що деякі з них списані з реального досвіду, а інші — цілком вигадані — суцільна макабра і фантасмагорія.

Буйських Юлія.

Жіночі образи української міфології. Колись русалки по землі ходили… : наук.-популяр. вид. / Ю. Буйських. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2018. – 318 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Здавна й дотепер українці вірили в русалок, відьом та потерчат, уважали, що «нечистий» дух передчасно померлих змушує їх «ходити» після смерті й шкодити живим, а лісами сновигають звабники-перелесники. Доля та Смерть в уявленнях людей були цілком реальними створіннями, які мали жіночу подобу, так само як Пропасниця та Чума, Неділя і П’ятниця… Розмаїття надприродних істот, чиє походження, вигляд і функції тісно пов’язані із повсякденням людей, становить складну систему міфологічних уявлень населення України. Ця книжка – поєднання наукової інтерпретації міфологічних вірувань і уявлень українців та «живих» усних текстів, записаних авторкою від носіїв традиції в різних регіонах України. Традиційні жіночі постаті української міфології проаналізовані разом із такими явищами культури, як народна релігійність і народна медицина. Книжка орієнтована на широку читацьку аудиторію та буде цікавою кожному, хто прагне поглибити свої знання з української культури.

Була Оксана.

Туконі мешканець лісу : казка автор. : для дошк. і мол. шк. віку / О. Була. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 44 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: У лісі живуть туконі. Одні тримаються поряд зі своїми деревами, інші дбають про звірів або птахів. Хтось стежить за зміною пір року. Всі туконі дуже заклопотані, але це для них не робота. Туконі Мандрівник відомий своїм рюкзаком-жолудем, його легко впізнати. Одного дня він зібрався навідати свого найкращого друга… Хто його найкращий друг і що означає бути мешканцем лісу? Саме про це – у новій книжкі-картинці Оксани Були.

Відверта розмова про “це”. Перший підручник зі статевого виховання дитини : наук.-популяр. вид. : пер. з ісп. : для мол. і серед. шк. віку. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 208 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: анная книга послужит первым учебником о сексе для вашего любознательного ребенка. Все начинается с интересной истории о замечательном подарке, который получили от родителей мальчик и девочка, герои книги. Этим подарком и была книга, которую вы сейчас видите. Марийка и Сережа – очень любопытные детки, которые непременно хотят узнать абсолютно все, в том числе и то, откуда они и как появились на свет, как происходит зачатия и рождение ребеночка. Книга предназначена для деток младшего и среднего школьного возраста.

Вілкінсон Філ.

Як я дорослішаю : посібник для хлопців : від 9 до 12 років / Ф. Вілкінсон ; пер. з англ. В. Левицька ; іл. С. Горн. – К. : Книголав, 2019. – 48 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Дорослішати — круто! Але водночас це трішки хвилююче і навіть лячно… Як усе це відбуватиметься? Чого чекати? Чи з усім вдасться впоратися? Не хвилюйся! Найкраще, що ти можеш зробити, аби підготуватися до підліткового віку, — це дізнатися, як саме змінюватимуться твої тіло і почуття. Ця книжка — твій провідник у мандрівку дорослішання. У ній просто й зрозуміло пояснюється, як влаштований твій організм і які зміни чекають на нього в найближчі кілька років. А ще тут є безліч корисних порад і підказок, які допоможуть тобі з усім впоратися. Дізнавайся більше про самого себе — і розпочинай новий етап життя сміливо та впевнено!

Вілліс Кесі.

Ботанікум : довід. вид. : підліткам / К. Вілліс ; пер. укр. А. Богоніс. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 96 с. . – (Пізнавальні книги)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ласкаво просимо до «Ботанікуму»! Цей музей відкритий цілодобово. Він став притулком для надзвичайної колекції рослин: від крихітних водоростей до неймовірних рослин-хижаків. Тут також є гриби та лишайники дивовижних кольорів. Дізнайтеся про те, як еволюціонували рослини та як пристосувалися для того, щоб вижити. Аби дослідити царство рослин у всій його красі, заходьте сюди.

Вільямс Рейчел.

Атлас тварин : атлас : від 3 до 5 років, від 6 до 8 років / Р. Вільямс, Е. Хокінс ; іл. Л. Лезерленд ; пер. укр. А. Дрозда. – К. : Книголав, 2018. – 88 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Атлас тварин» ? унікальне видання про мешканців нашої планети з авторськими ілюстраціями, що містить безліч пізнавальної інформації. Авторками «Атласу тварин» стали Рейчел Вільямс і Емілі Гокінс. Ця книга присвячена неймовірній здатності тварин виживати в дикій природі. Разом із нею маленький читач відвідає кожен континент, дізнавшись безліч цікавих фактів про риб, птахів, ссавців, комах та про середовища їхнього існування. Український зоосвіт у видання представлятиме річковий бобер. Яскраві, докладні ілюстрації допоможуть запам’ятати й краще засвоїти матеріал книжки. Українське видання «Атласу тварин» виконуватиме й важливу соціальну функцію. Партнер книжки – природна мінеральна вода «Моршинська» ? за кожен придбаний читачами атлас висаджуватиме дерево в Карпатах. Структура «Атласу тварин» побудована так, щоб у дитини склалася максимально повне уявлення про описаного героя: ареал її поширення, особливості будови, розвитку й поведінки. Гіпопотами і великі панди, колібрі та качкодзьоби, сардини й тупики – всі вони та ще багато інших тварин зустрінуться на дивовижних сторінках атласу

Вайльд Оскар.

Кентервільський привид : казкова повість : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / О. Вайльд ; літ. переказ. О. Пилипенко ; іл. Є. Чистотіної. – Х. : Віват, 2019. – 64 с. . – (Світ чарівних казок)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Повість, новела, казка … Як тільки не називали сучасники Оскара Уайльда його оповідання «Кентервільський привид»! Це прекрасний зразок класичної прози, який входить до золотої колекції світової літератури. І не дарма: твір настільки витончений, що нагадує порцелянову статуетку. Він пронизаний добротою і співчуттям, яких так не вистачає в сучасному світі, а ліричний фінал викликає в душі щемливе відчуття та пробуджує в ній щось хороше… Додайте до цього прекрасні ілюстрації, і ви відчуєте життєво важливу необхідність знову торкнутися прекрасного. І ця книжка вам у цьому допоможе!

Варуфакіс, Яніс.

Розмови з донькою про економіку. Коротка історія капіталізму : наук.-популяр. вид. : батькам / Я. Варуфакіс ; пер. з англ. Ю. Скавінського. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 168 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Як пояснити нерівність народів та держав і чим може зарадити демократія? Світом керують гроші чи їх відсутність? Як працює економіка в ринковому суспільстві? Куди веде людство розвиток технологій і чи є в людини шанс залишитися людиною і вберегти планету від самої себе? На ці та інші теми зі своєю 13-річною донькою Ксенею розмовляє відомий грецький економіст Яніс Варуфакіс. Пояснити просто й цікаво складні, але дуже важливі речі йому допомагають: цар Едіп та Ікар, Архімед, австралійсь­кі аборигени, доктор Франкенштейн, Фауст і навіть агент Сміт з культової «Матриці».

Вдовиченко Галина.

Сова, яка хотіла стати жайворонком : казка автор. : Від 3 до 5 років, Від 6 до 8 років / Г. Вдовиченко ; ілюстр. Х. Лукащук. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 48 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: “Нічна птаха витріщалася на денну своїми круглими очиськами, крутила головою. Отакої! Невже й справді їй поміж усього птаства дісталися найгірші години доби? Вона нічого з того, чим так тішився Жайворонок, не чула й не бачила. Її час – темрява, зірки й тиша. Нема чим похвалитися. І от Сова вирішила: досить! Досить бути нічною птахою! Почухала собі черевце лапкою – і виголосила невеличку промову: – Відтепер стану ранньою пташкою!.”

Вдовиченко Галина.

Чорна-чорна курка : казка авт. : для мол. шк. віку / Г. Вдовиченко ; худож.-оформ. Н. Гайди. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 50 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент.

Веллс Герберт.

Чарівна крамниця : зб. оповідань / Г. Веллс ; пер. з англ. К. Дем’янчук. – 2-е вид. – K. : BookChef, 2019. – 96 с. – (Читака)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ця книга знайомить читача з одним із найкращих зразків малої прози Герберта Веллса (1866-1946) — відомого­ англійського письменника-фантаста. Персонажами його оповідань стають люди, у розмірене життя яких вривається щось незвичайне: чи то наукове відкриття, чи то чарівник, котрий виконує всі бажання­, чи просто голодний страус, що випадково проковтнув діамант. Оповідач за проханням маленького сина заходить у крамницю “магічних товарів”. Спочатку йому здається, що це просто продаж реквізиту для фокусників. Але чимдалі хазяїн демонструє йому свій крам, тим більше в оповідача враження, що тут панує справжнє чарівництво…

Венблад Матс.

Ось як працює тіло людини всередині та зовні : наук.-популяр. вид. : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / М. Венблад ; пер. С. Орлова. – Х. : Віват, 2019. – 99 с. . – (Енциклопедiї)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Тіло людини — надскладна конструкція. Щоб зрозуміти, як воно працює зсередини та зовні, треба збудувати його, поринувши у фантастичний світ клітин та органів. Лише так можна знайти відповіді на безліч запитань… Як рухається тіло людини? Як працює мозок і де «зберігається» пам’ять? Чому кровоносні судини сині, хоча кров червона? Чому люди мають різний колір шкіри? Як діють клітки-убивці? Коли ми чхаємо і чому в нас закладає вуха? Що таке ДНК? Як ми дізналися про тіло так багато? Що чекає на нас у майбутньому?

Вермонд Кіра.

Таємне життя грошей. Дитячий путівник світом готівки : наук.-популяр. вид. : підліткам / К. Вермонд ; пер. з англ. А. Базецька. – Х. : Віват, 2019. – 160 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Вітаю, друзі! Хочете дізнатися таємницю? Гроші — то не просто гроші. Усі знають, що гроші для людей важливі. Ми наполегливо працюємо, щоб заробити їх, мріємо виграти їх у лотерею, адже завжди хочеться отримати більше, ніж маєш. Але чому? І як усе це пов’язано із зефіром, слиною? Книга «Таємне життя грошей» допоможе вам довідатися про те, як впливає на наше життя готівка і чому вона більш значуща, ніж банківські рахунки та навіть великі інвестиції. Ґрунтуючись на різноманітних джерелах, від старовинних казочок до новітніх досліджень, автор цієї книжки розплутує загадкові шляхи грошей і розкриває, що воно таке насправді — ота химерна, захоплива й водночас невід’ємна частина життя кожного. Навіть вашого, друзі.

Винничук Юрій.

Казки зі Львова : казка авт. : для діт. дошк. віку / Ю. Винничук ; іл. І. Борисової ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 61 с. . – (Дитячий світ)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Із цієї веселої, з кумедними малюнками книжки відомого українського письменника Юрія Винничука ви дізнаєтеся, як поводяться примхливі львівські комини і що буває, коли комин образиться; як велика родина левів в Африці, скуштувавши смачнючого пирога з вишнями, який спекла Лесикова бабуся у Львові, відмовилася від м’яса і влаштувала демонстрацію, вимагаючи лише бабусиних пирогів; як мандрівна ковбаска впоралася зі злою відьмою та хто живе у мармуляді; як семеро братів-слимаків заблукали під час грози та як маленький жучок врятував в’язню життя і ще багато-багато цікавого…

Винничук Юрій.

Мандрівний будиночок : казка авт. : для діт. дошк. віку / Ю. Винничук ; іл. І. Борисової ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 24 с. . – (Дитячий світ)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: З нової веселої книжки відомого українського письменника Юрія Винничука ви дізнаєтеся про захопливі пригоди мандрівного будиночка: про те, як ним заволоділи привиди, в який спосіб він звільнився і хто, врешті-решт, в ньому оселився.

Винничук Юрій.

Цукровий Півник : [казка авт.] : від 3 до 5 років, від 6 до 8 років / Ю. Винничук ; іл. К. Лавро. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 27 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Золотистий Цукровий Півник втікає з вітрини цукеркової крамниці, щоб потрапити до Хлопчика, якому він так сподобався. Але світ не завжди прихильний до наївних і трепетних героїв, тому на Півника чекає ціла навала непростих випробувань… «Цукровий Півник», як і «Історія одного поросятка», — дві вершинні казки Юрія Винничука, які зробили б честь будь-якій із світових літератур. Намалював казку улюблений ілюстратор української малечі Кость Лавро.

Воллімен Домінік.

Професор Астрокіт і неосяжний космос : наук.-популяр. вид. : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / Д. Воллімен ; пер. укр. К. Міхаліцина. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 72 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Куди зникає Сонце вночі? З чого зроблені зорі та як вони виникли? Ми самотні у Всесвіті чи десь там, на далекій планеті, є ще один хлопчик або дівчинка, що дивиться в небо й розмірковує точнісінько про те саме? Наш Всесвіт дуже складний. Час відірватися від Землі й дослідити межі космосу! Разом із мудрим професором Астрокотом ти дізнаєшся багато цікавого про планети, сонячну систему, галактики. Довідаєшся, як подорожувати неозорим космосом, якими мають бути скафандр і ракети, як функціонують супутники і що відбувається на Міжнародній космічній станції. Отож: «Задраїти люки й пристебнути паски безпеки!» — ми вирушаємо у захопливу мандрівку космічними просторами.

Вольямс Девід.

Бабця-бандитка : роман : підліткам від 9 до 12 років / Д. Вольямс ; худож. Т. Росс ; пер. з англ. І. Ємельянової. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Знайомтеся, це Бенова бабуся. Вона наче зійшла зі стоінок підручника: товсті окуляри, сиве волосся, латки на закасаних рукавах, та виявляється що вона… міжнародна злодійка, викрадачка коштовностей!

Вольямс Девід.

Велика втеча дідуся : роман : підліткам від 9 до 12 років / Д. Вольямс ; худож. Т. Росс ; пер. з англ. І. Ємельянової. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 416 с.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Зворушлива історія маленького хлопчика та його улюбленого дідуся. Вирушайте разом із героями у неймовірну подорож літаком над Лондоном і здійсніть втечу з неймовірними пригодами, сповненими смішних ситуацій і людяності.

Вольямс Девід.

Малий мільярдер : роман : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Д. Вольямс ; пер. з англ. І. Ємельянової. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: У Джо є багато причин бути щасливим. Десь мільярд, насправді. Річ у тім, що Джо дуже багатий. Реально дуже-дуже багатий. У Джо є власний гоночний трек, боулінг, кінотеатр і армія домашньої прислуги. Джо найбагатший дванадцятирічний хлопчик на світі, але почувається він геть нещасливим. Чому? Тому що має мільярд грошей… і жодного друга. Про дружбу, перше захоплення і… усвідомлення, що найкращі речі в житті – безкоштовні.

Воронина Леся.

Таємниця Пурпурової планети : повість : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Л. Воронина ; іл. В. Штанко. – К. : Знання, 2019. – 174 с. – (Скарбничка)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Якщо ви любите фантастичні мандрівки, дивовижні пригоди та неймовірні відкриття — ця книжка для вас! Разом із космічною мандрівницею Олею та її вірним другом Люмом, героями фантастичної повісті Лесі Ворониної “Таємниця Пурпурової планети”, ви побуваєте у найвіддаленіших куточках Мінливої галактики, розгадаєте таємницю печери Хижих Кокосів, познайомитесь із хвалькуватими співочими бананами і покатаєтесь верхи на Забудькуватому Драконі. А ще візьмете участь у за­хопливій грі “Хто впіймає шаленого кльоцика” і врятуєте від підступних космопацюків мешканців планети Білої Лілеї.

Всесвіт. 50 найвідоміших космічних об’єктів : міні-енциклопедія : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / пер. з англ. Н. Тучинської. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 56 с. . – (Міні-енциклопедія)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: У цьому довіднику описано 50 найвідоміших космічних об’єктів — небесні тіла, астрономічні явища, космічні апарати. Ви дізнаєтеся, як правильно спостерігати за нічним небом, а також де і коли можна побачити те чи інше космічне тіло.

Вуд Аманда.

Знайди помилки: Давня історія : наук.-популяр. вид. : від 6 до 8 років / А. Вуд, М. Джоллі ; пер. укр. М. Чорновіл. – К. : Книголав, 2018. – 48 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Знайди помилки: Давня історія» – книжка для юних детективів. Видавництво #книголав випускає книжку для читачів, які захоплюються історією, полюбляють подорожувати у часі й розгадувати таємниці. Дорослі добре знають, що історія – одна з найважливіших наук. Кажуть, що на її помилках треба вчитися, щоб суспільства ставали кращими, а люди – щасливішими. Якщо ви хочете прищепити своїй дитині любов до історії, або поглибити початкові знання, зверніть увагу на оригінальну, кмітливу й веселу книжку Аманди Вуд і Майка Джоллі. «Знайди помилки: Давня історія» пропонує маленькому читачеві перевірити свою увагу та обізнаність, відшукуючи помилки на яскравих малюнках про життя у давнину: від кам’яної доби до піратства, від єгипетських фараонів до середньовічних лицарів. На кожній ілюстрації є 20?речей,? яких? не ?могло? бути? в? тій ?чи ?іншій ?епосі.? Правитель ?майя ?з? наручним? годинником, ?римський? воїн ?у ?джинсах,? грецька? ваза? в? Давньому ?Китаї…? Очевидні помилки, але далеко не всі вони будуть такими легкими. Якщо під час детективного розслідування виникнуть труднощі, треба лише перегорнути сторінку і дізнатися правильні відповіді. Книжка неодмінно сподобається читачам віком 6+, а також їхнім батькам, які зможуть перевірити й власні знання

Вюллер Трюльс.

Що таке час : наук.-популяр. вид. / Т. Вюллер ; пер. з норв. С. Волковецької. – К. : Ніка-Центр, 2018. – 160 с. – (Колекція. Популярна наука)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: До царини наукових інтересів норвезького вченого Трюльса Вюллера належать: фізична, філософська, екзистенціальна, соціальна та історична дійсність часу, і в своїй книжці він якомога різнобічніше висвітлює питання: «що таке час?» Але відверто попереджає: не варто чекати на нього однозначної, ба навіть чіткої відповіді. Час керує нашим життям. Усе на світі відбувається в часі – від минулого через теперішнє й у майбутнє. Але що таке час? Без зайвої полемізації та з великою відданістю предметові автор малює збалансовану картину теперішнього стану розуміння проблеми у світлі як філософії, так і фізики, антропології, історії, літератури та релігії та ілюструє свої роздуми ситуаціями з повсякденного життя. Книжка написана простою, але яскравою мовою, тож здатна зацікавити кожного, хто звик замислюватися над різними проявами нашого буття.

Гібберт Клер.

Дитяча енциклопедія динозаврів та інших викопних тварин : довід. вид. : пер. з англ. / К. Гібберт . – Х. : Віват, 2019. – 128 с. . – (Енциклопедія)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ця енциклопедія – чудовий путівник світом дивовижних створінь, що населяли нашу планету десятки і сотні мільйонів років тому. У ній представлені ілюстрації і опису більше 250 видів стародавніх вимерлих тварин – амфібій, динозаврів, плезіозаврів, іхтіозаврів, птерозаврів, багато з яких стали відомі вченим зовсім недавно

Гілберт Мартін.

Черчилль. Біографія : біогр. / М. Гілберт ; пер. з англ. Я. Войтко, Р. Ладохіна. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 888 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Сера Вінстона Черчилля – видатну історичну особистість, безмежно відданого британському народові політика, аристократа, стратега світового рівня й історика, невтомного борця за свободу і демократію, лауреата Нобелівської премії – у Сполученому Королівстві визнано “Людиною ХХ століття”. Він не лише описував історію – він її творив. Потужна постать В. Черчилля, чия геніальність не викликає сумнівів навіть у переконаних циніків, незмінно привертає до себе увагу, стає з роками ще яскравішою, ще помітнішою. Робота визнаного біографа Мартіна Ґілберта з представлення світові Великого Англійця посідає особливе місце серед подібних видань. В основу книги, що вперше виходить українською мовою, покладено факти, відібрані з багатьох дослідницьких джерел та ретельно проаналізовані автором, а також відомості, надані Рендольфом – сином Вінстона Черчилля. Щира й неупереджена розповідь дає змогу зрозуміти, як формувався світогляд цієї людини, як відбувалося його становлення як політика, якими були життєві цінності й пріоритети, чим довелося жертвувати заради торжества демократії. Читачам цікаво буде довідатися також про особисте життя та зовсім не політичні захоплення відомого англійця, якого завжди впізнавали за характерним жестом пальцями у вигляді латинської букви “V”, що символізує перемогу.

Гінтон С.Е.

Аутсайдери : роман : підліткам / С. Е. Гінтон ; пер. з англ. І. Серебрякової. – Х. : Віват, 2019. – 192 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб вирішити проблему — бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди… Цей роман належить до світової класики XX століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури. Авторка взялася за написання твору 1963 року, коли їй було п’ятнадцять, але це не завадило їй створити справжній взірець роману виховання — про непросте дорослішання, непоборні соціальні конфлікти та проблеми формування особистості.

Гаврош Олександр.

Іван Сила на острові Щастя : повість / О. Гаврош. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 312 с.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Іван Сила на острові Щастя» — повість про нові пригоди відомого силача та його друзів. На цей раз вони потрапляють на невідомий острів серед океану, де мешкають дивні тубільці. Книжка Олександра Гавроша сповнена гумору та карколомного сюжету. Це один із небагатьох творів сучасної української літератури для дітей, побудованих на дотепі. Дорослі ж у цій книжці відшукають філософські рецепти щастя, подані в несподіваній формі.

Гаврош Олександр.

Різдвяна історія ослика Хвостика : повість : для діт. мол. шк. віку / О. Гаврош ; худож. С. Сова. – К. : Фонтан казок, 2019. – 128 с. – (Добрі пригоди)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ослик Хвостик — справжній актор. Він неперевершено грає роль віслюка в різдвяній виставі — вертепі. Та ось саме перед Різдвом стається дуже прикра річ: злі люди викрадають Хвостика. Йому вдається втекти від крадіїв — однак із цього осликові пригоди лише починаються. Бо навколо глупа ніч, темний ліс, куди йти — невідомо, адже за кожним пагорбом, за кожним кущем на бідолаху можуть чекати хижі звірі, а ще страшніше — користолюбні люди… Сповнена дивовижних пригод справжня різдвяна історія від одного з найкращих сучасних українських дитячих письменників Олександра Гавроша.

Гагеруп Клаус.

Дівчинка, яка рятувала книжки : [повість] : для мол. і серед. шк. віку / К. Гагеруп ; іл. Л. Айсато ; пер. з норв. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 64 с. . – (Ілюстровані історії та казки)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Анна, якій скоро виповниться десять, страшенно любить чита­ти. Якось вона дізнається, що стається з тими книжками, яких ніхто не позичає в бібліотеці. Їх просто знищують! А це значить, що всі її улюблені друзі, яких вона знайшла у книжках, теж можуть зникнути. Чи зуміє дівчинка знайти спосіб, як цьому зарадити? І чи зможе розкрити таємницю історії про зачарований ліс та її загадкового автора? Любов до книжок та до нових світів, які вони відкривають, мають їй у цьому допомогти.

Ганачкова Павла.

80 хитромудрих запитань про природу, погоду, тіло та Всесвіт : книжка-гра з інтерактив. елемент. : Від 3 до 5 років, від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / П. Ганачкова ; пер. укр. Т. Савчинська. – К. : Книголав, 2019. – 17 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ілюстроване видання «80 хитромудрих запитань» стане справжнім подарунком для батьків, які часто не знають, що відповісти на всі «чому?» своєї дитини. Чому небо блакитне? Чому світлячки світяться? Навіщо нам спати? Чому сніг виблискує? Ці та інші запитання нарешті знайшли свої відповіді — у книжці Павли Ганачкової й Терези Маковської. «80 хитромудрих запитань» ? це довідник для допитливих дітлахів, яким буквально хочеться знати все. У книжці є відповіді на всі можливі запитання про природні процеси, погоду, людське тіло та навіть космічні простори. Окрім цього вся інформація ховається в особливих книжкових «віконцях», які й відкриватимуть таємниці. Якщо ваша дитина повсякчас вимагає чітких і науково обґрунтованих відповідей, то «80 хитромудрих запитань» стануть вашою постійною настільною книгою. А її цікавинки й жарти, заховані у таємних місцях, дозволяють краще засвоїти прочитане. «Як часто дитячі запитання можуть завести в глухий кут навіть найдосвідченіших батьків? Певно, що дуже часто. Ти можеш закінчити школу та університет, бути успішним на роботі, читати книжки, цікавитися науковими відкриттями… Але тут твоя малеча підійде і спитає — мамо, а чому море солоне? І все, ти втрачаєш рівновагу. Саме для таких випадків і створена ця книжка: щоб діти були задоволені, а батьки не кидалися до інтернету, а мали все під рукою», — поділилася Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав. До речі, усі факти, наведені у книжці, перевірили наукові редактори. Тому батьки можуть не перейматися через можливі помилки й сміливо користуватися виданням.

Гаттон Сара.

Крута фізика. Суперові факти для дітей – малих і великих : наук.-популяр. вид. : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / С. Гаттон ; пер. з англ. Г. Лелів. – К. : Моя книжкова полиця, 2019. – 112 с. . – (Суперові факти для дітей – малих і великих)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Фізика вивчає Всесвіт — від найбільших галактик до найменших субатомних частинок. На сторінках цієї книжки є цікаві сучасні практичні експерименти: як самотужки складати електричне коло, викликати торнадо у пляшці й вимірювати швидкість світла за допомогою зефірок-маршмелоу! Цей неймовірний британський науково-популярний посібник з фізики – Cool Physics тепер мають у своєму навчальному арсеналі й українські школярі.

Гейман Ніл.

Океан у кінці вулиці : [роман] / Н. Гейман ; пер. з англ. О. Петіка ; іл. І. Стасюк. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 256 с.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Дивовижна казка для дорослих – часом добра, часом зла, часом страшна і моторошна – від “рок-зірки сучасної літератури” Ніла Ґеймана запрошує читача у подорож лабіринтами спогадів. Головний герой книги згадує семирічного себе і всі ті речі, які з ним траплялися у дитинстві: часом добрі, часом злі, часом страшні і моторошні. Повернувшись на сільську вулицю свого дитинства, він згадує також дивовижну сусідську дівчинку Летті Гемсток, яка обіцяла його захищати попри все. Сидячи на березі ставка, який Летті вперто називала океаном, він згадує те, що волів би забути. Ви добре пам’ятаєте своє дитинство? А ви впевнені, що ваші спогади абсолютно точні? Що, як раптом найпотаємніші з них заховані, мов дитячі іграшки на дні забитої дорослими речами шафи, і лише повернувшись у місця, де ви виросли, ви згадаєте, як усе було насправді?

Гелловей Скотт.

Велика четвірка. Прихована ДНК Amazon, Apple, Facebook i Google : наук.-популяр. вид. / С. Гелловей ; пер. з англ. М. Смагіної. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 296 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Упродовж останніх 20 років кожна з таких відомих компаній-гігантів, як Apple, Amazon, Facebook і Google, забезпечила людству більше можливостей для задоволення матеріальних потреб, спілкування, процвітання і навіть розвитку, ніж будь-яка інша подібна структура за всю історію свого існування. Однак завдяки чому ці комерційні структури змогли стати настільки могутніми та всевладними? Яким чином їм вдалося проникнути в душі людей так глибоко, що тепер вони здатні впливати на наші рішення і визначати наші уподобання? І як такі безпрецедентні масштаби цих компаній і вплив, який вони чинять, позначаться на майбутньому світової економіки? А чи не судилося їм, так само як і бізнес-титанам, що існували раніше, розчинитися в тіні молодших і успішніших конкурентів? Чи, можливо, вони настільки добре захищені, що ніхто інший просто не має шансу на перемогу? Намагаючись отримати відповіді на ці запитання, Скотт Гелловей аналізує притаманні компаніям ”Великої четвірки” стратегії, дає поради щодо того, як їх можна застосовувати в різних сферах діяльності.

Гемінґвей Ернест.

Переможцю не дістається нічого : збірка оповідань / Е. Гемінґвей. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 152 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: «Переможцю не дістається нічого» — збірка оповідань Ернеста Гемінґвея, написана 1933 року. Це не історії великих перемог — це історії буденних поразок. Стисло, різко і влучно Гемінґвей описує світ довкола, помічаючи найменші деталі, передаючи ледь вловимі відтінки почуттів і переживань своїх героїв. Чи то розмова батька з сином, а чи теревені у ресторані на вокзалі, бесіди кельнерів біля шинквасу або пацієнтів у лікарняній палаті — усі ці діалоги спершу видаються простими й буденними, але саме завдяки ним стирається грань між літературою і життям, між персонажами і реальними людьми.

Генрі О.

Останній листок : зб. оповід. : редакц. для підліт. / О. Генрі ; пер. з англ. Л. Пилаєвої. – К. : Форс Україна, 2019. – 96 с

Примірники: всього:1 – Абонемент.

Главацька Т.Є.

Дитячий садок. Що робити, якщо…? : наук.-популяр. вид. / Т. Є. Главацька. – Х. : Вид. група “Основа”, 2019. – 80 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Дитячий садок — перший крок дитини у самостійне життя. На цьому шляху можуть трапитися складні ситуації й негаразди, адже дитина тільки вчиться й набуває досвіду. Ця книга — помічник батькам і дитині в питаннях на кшталт «Що робити, якщо…». Побудована вона за принципом: ситуація — коментар психолога — вирішення — профілактика. У книзі також наведені «шкідливі поради», щоб батьки мали можливість подивитися на себе з боку й помітити свої помилки. Книга адресована батькам малят від 2 до 6 років.

Гокінґ Люсі.

Джордж і корабель часу : роман пізнавальний : від 9 до 12 років / Л. Гокінґ ; пер. з англ. Г. Лелів. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 384 с. – (Пізнавальні книги)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Коли Джордж застрибує в космічний корабель і разом із вірним супутником Бульцманом мчить крізь незнані простори, то навіть уявити не може, чим усе обернеться. Бо приземлившись, вони опиняються… ні, не на іншій планеті, не в іншій галактиці — а в майбутньому! На хлопця чекає напівзруйнована Земля, якої він не може упізнати. Світ, у якому живуть залякані люди, змушені підкорятися режимові пихатого самодура Трелліса Дампа, світ, де заборонили науку, світ, з якого зникли старовинні міс­та й тропічні ліси, а повітря перетворилося на смог… Чи відшукає Джордж свою давню подружку Енні? І головне — чи вдасться йому змінити похмуре майбутнє? Тож не зволікай і поспіши якнайшвидше дізна­тися, чим завершаться неймовірні пригоди двох друзів, які так полюбилися мільйонам читачів з усього світу!

Голод 1946-1947 років в Україні: колективна пам’ять : збірник свідчень очевидців, спогадів-переказів їхніх рідних, меморіально-публіцистичних статей / упор. В. Марочко. – К. : Видавець Мельник М.Ю., 2019. – 1176 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Для істориків, педагогів, краєзнавців, студентів — усіх, кому не байдуже трагічне минуле українського народу.

Гордер Юстейн.

Різдвяна містерія : [повість] : Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років / Ю. Гордер ; пер. з норв. Н. Іліщук. – Л. : Літопис, 2019. – 252 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Відомий норвезький письменник Юстейн Ґордер у своїй книжці майстерно передає неповторну атмосферу очікування великого дива Різдва Христового. Розповідь у формі передріздвяного календаря дає змогу читачам разом із хлопчиком Йоакимом прожити і пережити знову біблійну історію за до­помогою магічної мандрівки крізь час і простір у Вифлеєм, коли там сталася радісна новина – народилося Дитятко Ісус. Для сімейного читання і спільного проживання дивовиж­ної містерії Різдва.

Гордер Юстейн.

Світ Софії. Роман про історію філософії : роман / Ю. Гордер : пер. з норв. Н. Іваничук. – 3-є вид. – Л. : Літопис, 2019. – 536 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Світ Софії» – це роман про історію філософії. Головна героїня – чотирнадцятирічна дівчинка Софія знаходить у поштовій скриньці листа від загадкового філософа, в якому лише два запитання «Хто ти?» і «Звідки взявся світ?». Саме ці питання завжди цікавили людство. З них і почалася мандрівка дівчинки у світ філософії, починаючи від мислителів Стародавньої Греції і аж до філософів сучасності. Захоплююча мандрівка інтелекту і уяви дає чудову нагоду читачеві різного віку подорожувати слідами великих мислителів, відкриваючи таємниці загадкового та багатозначного світу Софії, Світу Мудрості. Книжка «Світ Софії» витримала декілька десятків перевидань у Норвегії, перекладена в 63 країнах світу, в тому числі в США та Японії. Роман Юстейна Ґордера – світовий бестселер: найбільшим успіхом користується в Німеччині, Франції, Іспанії, Канаді та Польщі. Понад 45 мільйонів читачів придбали «Світ Софії», а чимало з них створили Клуби прихильників «Світу Софії». 1999 року в Норвегії за мотивами книжки Юстейн Ґордера був знятий фільм «Світ Софії».

Горобець Віктор.

Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі : наук.-популяр. вид. / В. Горобець. – К. : Парламентське видавництво, 2019. – 440 с. – (Політичні портрети)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книга розповідає про одну з головних дійових осіб української історії часів так званої Руїни – лівобережного гетьмана в 1663-1668 роках Івана Брюховецького. Життя гетьмана та його політичну, військову й дипломатичну діяльність зображено на широкому історичному тлі, у контексті взаємодії різноманітних – внутрішніх і зовнішніх, об’єктивних і суб’єктивних – чинників і впливів. Звертаючи увагу як на здобутки, так і на численні втрати й помилки лівобережного реґіментаря, автор не акцентує на їх засудженні, а намагається зрозуміти причини такого становища та його впливу на розвиток Козацької держави.

Грабовський Сергій.

Убити Сталіна, інакше його міфи вб’ють нас. Соціальна міфологія “найкращого друга фізкультурників” і його послідовників : наук.-популяр. вид. / С. Грабовський. – К. : Видавничий дім “Стилос”, 2019. – 503 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книга присвячена соціально-історичній міфології, яка цілеспрямовано формувалася в Україні пропагандистськими та каральними органами в часи сталінізму і постсталінізму та продовжує формуватися зараз за допомогою російських мас-медіа й тих ЗМІ України, власники яких тією чи іншою мірою є адептами «русского мира». Вплив цієї міфології на свідомість і підсвідомість українських громадян істотно гальмував, гальмує і гальмуватиме, а часом і відкидатиме назад процеси формування модерної нації та становлення демократичної європейської Української держави. Книга містить чимало дискусійних положень, вводить у сферу громадського дискурсу низку нових концептів, покликаних пояснити та прояснити чинну українську ситуацію, і може бути рекомендована науковцям, учителям, студентам, усім тим, хто небайдужий до перспектив розвитку країни.

Гренн Девід.

Вбивці квіткової повні. Таємниця індіанських убивств та народження ФБР : наук.-популяр. вид. / Д. Гренн ; пнр. з англ. А. Євенок. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 344 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Округ Осейдж в штаті Оклахома, початок 1920-х років. Після того, як великі нафтові родовища були виявлені на території місцевого корінного народу, і вони розбагатіли, почала відбуватися серія вбивств. Головною мішенню виявилася сім’я Моллі Буркхарт. Один з її родичів був розстріляний. Інший був отруєний. І це тільки початок історії, члени племені вмирали один за одним, при найнесподіваніших обставинах. У своїй книзі Гренн досліджує ці злочини. Офіційно, підрахунок убитих багатих жителів осейджських корінних американців досягає як мінімум двадцяти, але Гранн підозрює, що ще багато хто був убитий через їх зв’язки з нафтою. Він пише, що за всім стояв Вільям Хейл і надає докладні докази скоєних злочинів. Коли число вбивство стало різко збільшуватися, за справу взялося ФБР. Осейджське розслідування, стало першою великою справою в історії цієї організації і вони її провалювали. Перебуваючи в скрутному становищі, директор ФБР Дж. Едгар Гувер звертається за допомогою до техаського рейнджера Тома Вайта, який збирає секретну команду для проникнення в регіон і розкриття страшної змови. Чому варто купити книгу “Вбивці квіткової повні. Таємниця індіанськіх убивств та народження ФБР” Девіда Гренна? “Вбивці квіткової повні. Таємниця індіанськіх убивств та народження ФБР”- нова захоплива робота, від автора міжнародного бестселера” Загублене місто Z”. Гренн знову підтверджує свою репутацію блискучого оповідача, в цьому захопливому оповіданні. Грунтуючись на багаторічних дослідженнях і приголомшливих нових свідченнях, книга є шедевром оповідної наукової літератури. На її сторінках, вас постійно будуть чекати секрети і несподівані повороти.

Гресь Анна.

Школа навиворіт. Що робити, якщо…? Ситуації, які можуть трапитися з дитиною в школі : наук.-популяр. вид. : від 6 до 8 років, батькам / А. Гресь ; іл. О. Бабій. – Х. : Вид. група “Основа”, 2019. – 80 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ця книга адресована всім мамам і татусям, а також учителям, які допомагають дітям навчитися бути учнями. “Перший раз у перший клас” – це досить складне випробування для дитини. Шкільне життя для маленького учня часто видається нелегким. І справа взагалі не в оцінках. У книзі для дбайливих дорослих наведені підказки щодо того, як не допустити проблему, як допомогти, якщо вона вже виникла, а також пропонований аналіз найпоширеніших проблем, які можуть виникнути в дитини як у перші шкільні дні, так і пізніше.

Гресь Анна.

Як пригорнути кактус? Книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків : наук.-популяр. вид. / А. Гресь. – Х. : Вид. група “Основа”, 2019. – 208 с. – (Для турботливих батьків)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: «Виховувати підлітка нелегко». Це вам скаже будь-хто з батьків, які вже це пережили. У цьому віці діти схильні до мінливого настрою, відчуженості, ексцентричності, піддаватися різним віянням та всіляко шукати місце в житті навіть в самих, як може здатися, невідповідних для цього місцях. У свою чергу батьки не встигають за тим, як швидко їх дитина дорослішає та намагається бути схожим на дорослого. Але зневірятися не варто! Нехай немає універсального посібника, який вирішив би всі проблеми, поради з книги «Як пригорнути кактус» допоможуть знайти спільну мову, згладити гострі кути та краще зрозуміти підлітка. Завдяки книзі «Як пригорнути кактус» читачі дізнаються: як правильно говорити про стосунки з підлітком про причини девіантної та зухвалої поведінки чому важливо не ставити жорсткі обмеження в свободі дій що робити при емоційних потрясіннях дитини як варто реагувати на агресію … та багато іншого! Чому варто купити книгу «Як пригорнути кактус» Анни Гресь? «Як пригорнути кактус» — збірник поширених проблем, з якими стикаються підлітки та їхні батьки, а також їх розбір та варіанти рішень. Це інформативна та містка книга з підліткової психології, яку буде корисно прочитати всім! У ній читачі знайдуть відповіді на багато цікавих питань про виховання підлітків та можливість обрати те рішення, яке здається найбільш слушним для їх сім’ї. «Як пригорнути кактус. Книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків» вже заслужила позитивні відгуки педагогів та батьків.

Гридін Сергій.

Дорослі зненацька : повість : підліткам / С. Гридін. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 143 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.

Гримич Марина.

Клавка : роман / М. Гримич. – К. : Нора-Друк, 2019. – 336 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Дія роману Марини Гримич «Клавка» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації — хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління. Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника — між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту. Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира — це те тло, на якому розгортається динамічний сюжет.

Грицак Ярослав.

Нарис історії України. Формування модерної нації ХІХ – ХХ століття : наук.-популяр. вид. / Я. Грицак. – K. : Yakaboo Publishing, 2019. – 656 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Перша редакція цієї книжки побачила світ ще 1996 року. Також її можна назвати першою популярною історією України, яку, за словами автора, можна “читати без брому” і яка стверджує принципову нормальність української історії. У новому виданні виправлено деякі неточності та похибки попередніх видань, а також додано нові розділи, зокрема розділ, присвячений двом останнім десятиліттям незалежної України, аж до часів революції 2013-2014 років, війні з Росією та передвиборних тижнів 2019 року. Цитата “Історію, яку тримає у руках шановний читач, можна назвати «історією без брому». Її підставовою тезою є ствердження принципової нормальності української історії. Це не означає, що вона має на меті замінити гіркий наркотик солодким. Українство було і залишається ураженим тяжкими хворобами. Нормальність української історії полягає у тому, що всі ці хвороби не є смертельними, вони є радше хворобами росту національного організму”. — Ярослав Грицак

Громенко Сергій.

250 років фальші: російські міфи історії Криму. Справжня історія : наук.-популяр. вид. / С. Громенко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 255 с. – (Справжня історія)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Анексія Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила й небачений розквіт політичної міфології. 2014 року з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з’явився так званий Міф про «КримНаш», що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику Російської Федерації. Невже Крим – споконвічно російська земля? Чи правда, що кримські татари – геть усі зрадники? Чи дійсно півострів став частиною України незаконно? І чи реально всі кримчани як один проголосували на референдумі за приєднання до Росії? Відповідям на такі запитання й присвячена ця книга. Для політиків, громадських діячів, істориків і журналістів.

Гуцало Євген.

Позичений чоловік : роман / Є. Гуцало. – К. : Знання, 2019. – 384 с. – (Скарби української літератури)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Роман “Позичений чоловік” поєднує у собі анекдот, небилицю, містифікацію, бурлеск і є зухвалою спробою письменника у фантастичній, жартівливій формі розповісти про повсякденне життя сучасної людини. В основі сюжету вигадана історія про те, як жінка позичила іншій жінці на місяць свого чоловіка. Навколо головного героя роману Хоми Прищепи — “дивака і характерника, гуманіста і пройдисвіта, джигуна і мудреця” — розгортається каскад неймовірних пригод. Та, захоплюючись несподіваними поворотами сюжету, кумедними ситуаціями, в які потрапляє наш герой, ми розуміємо, що насправді головною дійовою особою в романі є дух українства, українська вдача. Вражає мова, якою написано роман, — неперевершена й органічна, сповнена неповторних прислів’їв та приказок, діалектизмів та словотворів, мова розмаїта й незнищенна, як незнищенні уява й талант нашого народу.

Дівчинка на всі 100 %. Настільна книга юної леді : наук.-популяр. вид. : для серед. шк. віку / уклад. Н.В. Зотова, Є. О. Житник ; за ред. та доповн. Є. Житник. – Х. : ВД “ШКОЛА”, 2018. – 320 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Що цікаво знати дівчинці-підлітку? Як стати впевненою в собі, завжди бути у доброму гуморі, як обирати друзів, без проблем спілкуватися з батьками? Що потрібно робити, щоб стати вихованою, витонченою і, безумовно, привабливою і бажаною у будь-якій компанії? На ці й багато інших питань, пов’язаних із формуванням особистості, дає відповідь ця книга. Для середнього шкільного віку.

Дікінз, Розі.

Scratch. Кодування для майбутніх програмістів : наук.-популяр. вид. : від 6 до 12 років / Р. Дікінз ; пер. з англ. Н. Гордієнка ; наук. ред. Ю. Гордієнко. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 96 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ця книга допоможе ознайомитися з основами безкоштовної онлайн-програми і комп’ютерної мови програмування Scratch, розробленої спеціалістами Массачусетського технологічного інституту (США) для дітей віком від 6 років. Мова Scratch широко вивчається і використовується не лише у школах, а й у багатьох університетах світу. За її допомогою можна створювати власні інтерактивні історії, анімації, ігри, музику та твори мистецтва, ділитися своїми роботами з друзями та знайомими в інтернеті. У простий і дотепний спосіб, однак цілком серйозно та професійно, крок за кроком викладаються основи програмування Чіткі і зрозумілі пояснення супроводжуються ілюстраціями, що дають повне уявлення про те, якого вигляду на кожному кроці створення програми повинен набувати екран і як має виконуватися код. Вивчаючи основи програмування зі Scratch, дитина дізнається про найважливіші концепції програмування (зокрема, про вхідні дані, параметри, повторювані структури тощо) та способи розробки алгоритмів, а отримані теоретичні знання одразу зможе використовувати для створення власних програм. У книзі міститься чимало корисних порад і рекомендацій стосовно способів виявлення та усунення помилок у власноруч створеному коді. Таким чином, дитина не лише зможе ознайомитись із принципами та прийомами програмування, а й здійснити перший крок на шляху до майбутньої професії, в якій можуть знадобитися знання та навички програмування.

Даймонд Джаред.

Колапс. Чому одні суспільства занепадають, а інші успішно розвиваються : наук.-популяр. вид. / Дж. Даймонд ; пер. з англ. В. Горбатька. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 688 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Автор – лауреат Пулітцерівської премії за книгу “Зброя, мікроби і сталь”. Нас немов магнітом притягують монументальні руїни, що їх залишили по собі цивілізації минулого, вабить їхня видовищна краса і таємниці, які в них криються. Масштаб руїн свідчить про багатство й могутність тих, хто їх споруджував. Однак чому пішли у небуття не лише ті, хто будував ці споруди, а й власне суспільства, до яких вони належали? Куди зникли цілі народи? Якщо подалися геть, то куди і чому? Чи не загинули вони жахливою смертю? За цією романтичною таємницею не дає спокою бентежна думка: а чи не може схожа доля спіткати сучасне суспільство? Автор книги не лише пропонує новий погляд на історію, причини розквіту та занепаду давніх культур, а й окреслює виклики і загрози, які невпинно постають перед сучасною цивілізацією, та можливі шляхи їх усунення.

Дал Роальд.

Відьми : повість : від 9 до 12 років / Р. Дал ; іл. К. Блейк ; пер. з англ. В. Морозов ; за ред. І. Малковича. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 255 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Відьми» — одна з найпопулярніших дитячих повістей Роальда Дала, довкола якої поміж читачами точиться чи не найбільше суперечок. Нарешті українські «малята від 5 до 105» теж мають можливість її прочитати.

Далай-Лама

Книга радості: вічне щастя в мінливому світі : популяр. вид. / Далай-Лама, Т. Десмонд, А. Дуглас ; пер. з англ. Т. Микитюк. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2019. – 400 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: • Бесселер за версією The New York Times • Поради від Далай-лами та архієпископа Туту • Відповіді на питання: як впоратися з гнівом, люттю, горем, відчаєм, зневірою Світові духовні лідери, лауреати Нобелівської премії миру, Далай-лама і Десмонд Туту діляться секретами, що допоможуть поглянути на себе і власне життя по-новому. Автори навчать, як досягти духовної гармонії, розкажуть про причини виникнення негативних емоцій і про те, як давати їм раду. Радість закладено в кожному з нас, це почуття не залежить від соціального статусу, матеріального добробуту, сім’ї чи кар’єри. Стань щасливішим уже сьогодні!

Дельпорте І.

Чорні Смурфи. Летючий Смурфик. Смурфокрад : [комікс] : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / І. Дельпорте, Пейо ; пер. укр. А. Поритко, М. Войцеховський. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2018. – 64 с. . – (Історії про смурфиків від Peyo)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Комікс Смурфики українською! Це перший том всесвітньовідомої серії коміксів про смурфиків. Далеко-далеко звідси розташована чарівна країна, де в селищі Смурфидолі, біля річки Смурфки живуть дивовижні маленькі істоти – смурфики. Крім маленького зросту і блакитної шкіри, смурфики відзначаються ще й власною мовою: вони розмовляють по-смурфськи. А ще вони дуже люблять рослину, яка називається «сарсапарель». Смурфики все роблять разом і в усьому слухаються Тата Смурфика. Чорні смурфи Безтурботне життя смурфиків опиняється під загрозою, коли серед них починається ширитися дивне захворювання. Чи вдасться Татові Смурфику знайти ліки від цієї хвороби, перш ніж усі вони, і він сам теж, захворіють? Летючий смурфик Літати, мов птах, – віковічна мрія кожної людини… перепрошуємо, кожного смурфика. Ну, нехай, не кожного, а лише одного, зате такого, який не зупиниться ні перед чим, щоб урешті-решт здійснити свою мрію! Смурфокрад І знову над Смурфидолом нависає небезпека: лихий чаклун Гаргамель з’ясовує, що для виготовлення філософського каменю, який дозволяє перетворити будь-який метал на золото, потрібен смурфик. І хоча Гаргамелеві ще ніколи не доводилося зустріти смурфика, він не сумнівається, що впіймати його буде нескладно. Та хіба смурфики залишають один одного в біді?

Дем’янчук Катерина.

Легенди замків України : книжка – гра ; від 3 до 8 років / К. Дем’янчук. – К. : Форс Україна, 2018. – 24 с. . – (Подивись і знайди)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Вирушаймо на екскурсію Замками України. На сторінках цієї книжки герої легенд загубили щось дуже важливе. Прочитай легенду, знайди головних героїв і допоможи їм відшукати все загублене. А ще відвідай ці місця з батьками, сфотографуй і приклей фотографію у книжку на згадку.

Дем’янчук Катерина.

Легенди Львова : книга-гра : від 3 до 5 років / К. Дем’янчук. – К. : Форс Україна, 2018. – 24 с. . – (Подивись і знайди)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Книга-віммельбух із унікальними, яскравими ілюстраціями про Львів Великий формат На сторінках цієї книжки герої легенд загубили щось дуже важливе. Прочитай легенду, знайди головних героїв і допоможи їм відшукати все загублене. А ще відвідай ці місця з батьками, сфотографуй і приклей фотографію у книжку на згадку Вирушаймо на екскурсію Львовом. На сторінках цієї книжки герої легенд загубили щось дуже важливе. Прочитай легенду, знайди головних героїв і допоможи їм відшукати все загублене. А ще відвідай ці місця з батьками, сфотографуй і приклей фотографію у книжку на згадку.

Денисенко Лариса.

Усміхаки. Все, що треба знати про собак : пізнав. вид. : для серед. шк. віку / Л. Денисенко ; худ. оформ. М. Фої. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 136 с. . – (Пізнавальні книги)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Якщо мрієш завести вірного песика, у новій книжці відомої письменниці Лариси Денисенко ти знайдеш усе, що слід знати про собак: як їх доглядати, годувати, вигулювати і лікувати. А також про те, яке величезне щастя мати чотирилапого друга, та водночас, яка це відповідальність. Адже тваринка — не м’яка іграшка, а повноправний член сім’ї. Вчені стверджують, що дорослий песик має інтелект трирічної дитини. І тільки від господарів залежить, який характер матиме ця дитина, буде вона злюкою чи усміхакою.

Дерманський Сашко.

KAZKA. У пошуках себе : казкова повість : від 6 до 8 років / С. Дерманський. – Вінниця : Теза, 2019. – 36 с. : цв. іл.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: У дівчинки на ім’я Казка є мрія. Але вона здається недосяжною. Бо як стати відомою співачкою, якщо ти живеш далеко від людей, у хащах старого Пралісу? Здається, це неможливо. Але тільки здається. Адже рідні та друзі дарують віру в себе, мрія окрилює, а любов, що, можливо, зароджується в юному серці, кличе діяти рішуче. Книжка видана у співпраці із продюсерською компанією mamamusic та гуртом KAZKA.

Дерманський Сашко.

Король буків, або Таємниця Смарагдової книги : казк. повість : від 9 до 12 років / С. Дерманський ; іл. Н. Котилевська. – 4-е вид. – Х. : Теза, 2017. – 160 с. – (Пригодницька бібліотека)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Чи любиш ти загадки й таємниці? Часто доводиться докласти неймовірних зусиль, щоб розгадати таємницю, та й то не завжди вдається. Втім, якщо за справу беруться справжні друзі, їм це під силу! Героєві цієї книжки, малому буці Гаврикові, пощастило з друзями: в найскрутнішу хвилину він може покластися на симпатичну драконицю Джульєтту, мудрого лепрехуна Шмигуна, передбачливого пугача Понтія та дрібненького горобчика Петяку. А хто вони такі, оті буки та лепрехуни? Швидше починай читати цю книжку – і знатимеш. А заодно й дізнаєшся, чи вдалося Гаврикові й компанії здолати лихого чаклуна Нарита й розгадати таємницю Смарагдової Книги.

Дерманський Сашко.

Стонадцять халеп Остапа Квіточки : повість казк. : від 6 до 12 років / С. Дерманський ; мал. М. Паленка. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 224 с.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Не секрет, що книжки відомого українського письменника Сашка Дерманського, написані буцімто для дітей, з шаленою втіхою «поглинають» і старші читачі, включно з бабусями й дідусями. Цього разу автор утнув іншу штуку: «Стонадцять халеп Остапа Квіточки» — книжка, написана нібито для старшої читацької аудиторії, але ж… Немає жодних сумнівів, що чудернацькі та смішні пригоди молодого вчителя Остапа й не менш чудернацькі та смішні походеньки недодідька Вельзепера припадуть до смаку не лише старшим, а й молодшим школярам.

Дерманський Сашко.

Танок чугайстра : [казк. повість] : від 6 до 12 років / С. Дерманський. – 4-е вид. – Х. : Теза, 2019. – 156 с. – (Пригодницька бібліотека)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Уночі, посеред лісових нетрів, ти стоїш і з останніх сил стискаєш у долоні квітку папороті. А довкола все кричить, виє, насуває… Саме така ніч випала Іванкові, Лільці й Васькові, коли вони пішли до лісу рятувати… знайомого чугайстра.

Дерманський Сашко.

Царство Яблукарство : [казк. повість] : від 9 до 12 років / С. Дерманський. – 4-е вид. – Х. : Теза, 2019. – 188 с. – (Пригодницька бібліотека)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: “…За дверима загупотіли кроки, заскреготали залізні засуви. — Пізно, — кинув Натан. — Нас почули Порятунку не було. Зараз двері розчахнуться і впустять у темницю розлючених вовчків..” Як урятуються Джо і Натан? І чи врятують вони ціле… царство?

Дерманський Сашко.

Чудове Чудовисько : повість : від 6 до 12 років / С. Дерманський. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 272 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива… Це друге — доповнене новими детективними розділами видання талановитого молодого українського письменника. Для обережного читання (щоб не надірватися від сміху).

Дерманський Сашко.

Чудове Чудовисько в країні Жаховиськ : повість : від 9 до 12 років / С. Дерманський. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 288 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: «Чудове чудовисько в країні жаховиськ» – это вторая книга будущей трилогии «Чудове Чудовисько», – начал презентацию издатель Иван Малкович. – По моему мнению, это самая веселая украинская книга после знаменитых «Тореадоров» Всеволода Нестайко. Искренне считаю, что этой повестью Саша Дерманский начинает осуществлять самые смелые надежды на успех новой украинской детской литературы… После прочтения рукописи меня от радости прямо распирало. Огорчало одно: мне не с кем было поделиться ею, ведь тогда никто еще книжки не читал. Я позвонил автору и не менее двадцати минут воспевал его новую повесть. Тогда примчался домой и предложил рукопись сыну. Дальше не спал до трех ночи, довольно прислушиваясь, как он несдержанно сам себе хохочет и угадывал, о чем именно он в этот момент читает. Я чуть не порхал, когда сын, дочитав, забежал ко мне и мы полушепотом – ведь все давно спят! – смаковали самые эффектные эпизоды и мечтали об украинском Голливуде, ведь «Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ» еще и чрезвычайно кинематографическая вещь… И вот я наконец дождался, что эту книгу напечатали, и вы, дорогие читатели, смогли отрадно насладиться…

Диво на Різдво : казки, притчі, оповід. : від 3 до 8 років / уклад. Д. Корній ; іл. Я. Фефелової. – Х. : Віват, 2019. – 93 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: У різдвяну ніч стаються дива: зорі сяють яскравіше, зимове повітря набуває казкового присмаку, починаються найцікавіші пригоди. Завжди хочеться подовжити цю радість, вловити невагомий, особливий різдвяний настрій. Зробити це дуже просто — різдвяний дух є в кожному оповіданні цієї збірки. Поряд з її героями відчуваєш красу і магію свята. Вони залюбки стають провідниками у світ, сповнений добра та любові. Ці історії солодкі, як мандаринки, зігрівають, як імбирний чай з медом, дарують надію, як перша різдвяна зірка. Щасливого Різдва!

 

Доктор Сьюз

Про Грінча, який украв Різдво! : казк. повість : выд 3 до 8 років / Сьюз Доктор ; пер. з англ. М. Кіяновської. – 2-е вид. – К. : Книголав, 2019. – 56 с. – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Що є найбільшим Різдвяним дивом? Не подарунки та ласощі, а світло добра й любові, яке запалює в серцях це чудове свято. Сила Різдва настільки велика, що може перевиховати навіть злого Грінча. Якось, напередодні свята, він вирішує вкрасти у мешканців міста Хтовіль Різдво – іграшки, наїдки та навіть ялинки. Грінча дратує радість і сміх інших. Чому? Грінч не зносив Різдва! Взагалі! Ані в місті, ні в домі. Не питайте, чому, бо причини йому невідомі. Може, голову Грінчу прикрутили не так, як треба. Може, в нього була у новому взутті потреба. Та найбільш імовірно – не майте мені за зле – Що причина – у серці. Було воно зовсім мале. Але, здійснивши свій задум, Грінч розуміє, що не зміг зіпсувати свято, адже воно має дещо більше, ніж яскраві атрибути. «Про Грінча, який украв Різдво» ? відомий твір Доктора Сьюза, що вийшов далекого 1957 року, здобувши величезну популярність серед маленьких читачів. Книжка стала основою для кількох мультфільмів, а також екранізації, головну роль в якій зіграв відомий комедійний актор Джим Керрі. «Про Грінча, який украв Різдво» увійшла до рейтингів «100 найкращих ілюстрованих книжок» за версією School Library Journal та «100 найкращих дитячих книжок» Національної асоціації освіти США. Українською книжка вийшла у перекладі Мар’яни Кіяновської з авторськими ілюстраціями Доктора Сьюза. «Про Грінча, який украв Різдво» сподобається читачам від трьох років.

Дорошко Микола.

Неоголошені війни Росії проти України у ХХ – на початку ХХІ ст.: причини і наслідки : наук.-популяр. вид. / М. Дорошко. – К. : Ніка-Центр, 2018. – 192 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книга з історії неоголошених війн Росії проти України у ХХ – на початку ХХІ століття. Проаналізувавши історико-політичні, геополітичні та ідеологічні передумови агресивної зовнішньої політики російських державних утворень – Московії, Росії, РРСФР та РФ щодо України, її автор – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Дорошко стверджує, що російська влада розпочала війну на знищення Української держави одразу ж після проголошення її незалежності 24 серпня 1991 року. Автор монографії застерігає усіх нас від повторення трагічних помилок багатьох поколінь українців, які через недооцінку хижацької сутності російського імперіалізму розплачувались втратою незалежної державності.

Дракермен Памела.

Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя : наук.-популяр. вид. / П. Дракермен ; пер. з англ. І. Листопад, А. Оксентюк. – K. : Yakaboo Publishing, 2019. – 288 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя» — книга авторки бестселерів та колумністки The New York Times, у якій вона досліджує життя після сорока і веде читачів у пошуки мудрості і самопізнання. Про книгу Памела Дракермен, американська письменниця, добре відома українській аудиторії за книжкою «Французьке виховання», написала ще одну історію виховання та дорослішання — цього разу себе як дорослої людини. Вона пише про типові й нетипові досвіди та виклики свого покоління, вічні й унікальні, притаманні нашому часові: про кризу середнього віку, перші провістки старіння, про подолання хвороби, тероризм, нові кар’єрні етапи, мудрішання і примирення, любов і дружбу, мудрість і щирість. До цих, здавалося б, універсальних тем Дракермен підходить із самоіронією та інколи несподіваним гумором, а також із дослідницькою сумлінністю іноземки, яка вдячно осягає чужу культуру. Про автора Памела Дракермен — авторка чотирьох книжок, зокрема перекладеної 28 мовами “Bringing Up Bébé: One American Mother Discovers the Wisdom of French Parenting” (український переклад під назвою “Французьке виховання” вперше вийшов 2013 року у видавництві “Критика”). Вона також є колумністкою видання The New York Times.

Дяченки М. та С.

Приголомшливі пригоди просто поруч : повість казк. : для дошк. віку / М. та С. Дяченки ; пер. з рос. О. Негребецького ; іл. С. Омельченко ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 31 с. . – (Дитячий світ)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Про коротенького черв’ячка і його задовгу матусю та про відчайдушну червону жабу, про те, як конячка на зебру перетворилася, та про корову, що дає пальне, про зірку фламінго із че­рева крокодила та зеленого зайця, закоханого у капусту, про бабусю, що варила ранок і вечір, та про зозуленятко-вороненятко ви дізнаєтеся із цієї веселої, з кумедними малюнками книжки відомих письменників Марини та Сергія Дяченків.

Емерсон Клінт.

100 життєво важливих навичок : наук.-популяр. вид. / К. Емерсон ; пер. з англ. Н. Лавської. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 256 с.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Опинитись у небезпеці чи стати жертвою катастрофи може будь-хто, у будь-яку мить, перебуваючи у будь-якому місці – чи то у найвіддаленішому куточку світу, чи на власному подвір’ї. Шанси на виживання залежатимуть передусім від того, як добре ви розумітимете, в чому полягає загроза. Зорієнтуватися у разі небезпеки вам допоможе цей посібник, що містить практичні поради та інструкції, якими у своїй діяльності послуговуються працівники спецслужб. Подані у ньому відомості значно підвищать імовірність вашої перемоги незалежно від того, з якою саме небезпекою вам доведеться зіткнутися. Ці 100 життєво важливих порад не потребують розуміння чи застосування “високих технологій”, адже складні інструкції – це останнє, що вам знадобиться у небезпечній ситуації.

Еріксен Томас Гілланд.

Сміття і люди. Зворотний бік споживання : наук.-популяр. вид. / Т. Г. Еріксен ; пер. з норв. І. Сабор. – К. : Ніка-Центр, 2019. – 224 с. – (Viae Humanae)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка знаного норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди» – це розгляд різних аспектів співіснування людської ойкумени та світу відходів. Попри свою назву, це зовсім не екологічна розвідка й не інструкція порятунку світу від забруднення та різних відходів. Автор розглядає сміття як невід’ємну рису людського способу існування. Мало хто знає зазвичай, скільки реально сміття ми виробляємо. Мало кому відомо, що під час створення одиниці більшості пластикових предметів продукується більший об’єм відходів, аніж об’єм самої тієї речі. Усвідомити і відчути реальність сучасного виробництва та, що головне, споживання – ось те, що пропонує нам Еріксен, і, звичайно ж, пуститись у роздуми разом із ним. У цій книжці ідеться про хаос і порядок, загальнолюдську відразу до всього гидкого, а також про те, що ми робимо у мінливих обставинах, аби утримувати цей темний — і смердючий — бік життя подалі від себе. Та насамперед ідеться про те, як позбутися сміття, перетворивши його при цьому на щось корисне. А ще автор згадує одну з найболючіших проблем сучасності – засмічення мізків. Українською перекладена вперше. Розрахована на вчених і студентів – істориків, антропологів, філософів, соціологів, а також тих, хто цікавиться проблемами екології.

Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя : [біогр. дослідж.] / упор. М. Катакіс ; пер. з англ. Р. Клочко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 212 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Постать Ернеста Гемінґвея, навіть після його смерті залишається оповитою різноманітними міфами і вигадками. І це зовсім не дивно. Ким він тільки не був, мисливцем на диких тварин в африканських саванах, тим хто бачив громадянську війну в Іспанії, тим кого жінки вважали неперевершеним мачо і безстрашним чоловіком, пристрасним любителем алкоголю, котів і риболовлі. Він був і залишається одним із найгеніальніших письменників двадцятого століття. Життя і енергія в ньому била через край, поки він не перетворився на замкнутого, мовчазного, зануреного в депресію самогубцю

Железняк Галина Василівна.

Таємничий космос : енцикл. : для діт. шк. віку / Г. В. Железняк. – Х. : Юнісофт, 2019. – 96 с. . – (Енциклопедія для допитливих)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Для справжніх дослідників світу! Енциклопедія «Таємничий космос» познайомить читачів з одвічними мандрівницями — кометами, розповість найцікавіші факти про планети і супутники, зірки і пульсари, дивовижні небесні тіла. Відкриє незнані простори і дозволить розглянути унікальні фото, зроблені за допомогою космічних апаратів і найбільших телескопів світу.

Жос Ален.

Загублене містечко : казка-комікс : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / А. Жос ; пер. з фр. А. Поритко, М. Войцеховський. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2018. – 48 с. . – (Історії про смурфиків від Peyo)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Цей комікс виходить разом з однойменним мультфільмом від Sony Pictures і розповідає про новий світ, який відкрили смурфики! Там вони вперше зустріли смурфів-амазонок, а також різних дивних та небезпечних істот! Щоб протидіяти їм, смурфики повинні допомагати один одному і діяти як одна команда! І саме головне: цей комікс виходить в Україні одним з ПЕРШИХ У СВІТІ! І вперше в історії України комікс виходить одночасно з виходом фільму!

Йоріш Аві.

Нехай будуть з вами інновації. Як ізраїльська винахідливість рятує світ : наук.-популяр. вид. / А. Йоріш ; пер. укр. З. Тіммерман. – K. : Yakaboo Publishing, 2019. – 272 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Аві Йоріш, підприємець та експерт із Близького Сходу, розповідає про винаходи, які покращують життя мільярдів людей у цілому світі, допомагають годувати голодних, лікувати хворих, рятувати життя. Це історії про відвагу та завзяття винахідників у медицині та сільському господарстві, обороні та енергетиці. Це історії країни, яка, шукаючи рішення для своїх локальних викликів і проблем, знайшла рішення, що стають у пригоді за тисячі кілометрів від Ізраїлю. Це і мобільні команди парамедиків, які встигають туди, куди не встигає звичайна «швидка», і система крапельного зрошування, і глибинне стимулювання мозку, і системи кібербезпеки. Аві Йоріш пояснює, як працює специфічна ізраїльська культура інновацій, у підґрунті якої – релігійне переконання, що добрі євреї мають направляти світ, tikkun olam. У сучасній інтерпретації ці слова давньої молитви означають шукати рішення для складних проблем у медицині, рятувати довкілля і зберігати активну громадянську позицію. Для героїв та героїнь цієї книжки — лікарів, науковців, агрономів, ботаніків, інженерів, юдеїв, християн і мусульман — «направляти світ» стало головною метою.

Кіз Деніел.

Таємнича історія Біллі Міллігана : роман / Д. Кіз ; пер. з англ. О. Стусенко. – 3-е вид. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2018. – 512 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Біллі прокидається і виявляє, що знаходиться в тюремній камері. Йому повідомляють, що він звинувачується у зґвалтуванні і пограбуванні. Біллі вражений: він нічого цього не робив! Останнє, що він пам’ятає, – це як він стоїть на даху будівлі школи і хоче кинутися вниз, тому що не може більше так жити. Йому кажуть, що з тих пір пройшло сім років. Біллі обіймає жах: у нього знову вкрали шматок життя! Його запитують: що значить “вкрали шматок життя”? І чому “знову”? Виходить, таке трапляється з ним не вперше? Але Біллі не може відповісти, тому що Біллі пішов… Перу Деніела Кіза належить також один з культових творів кінця XX століття – роман “Квіти для Елджернона”, що став знаковим явищем у багатьох країнах.

Кінг Стівен.

Історія Лізі : роман / С. Кінг ; пер. з англ. В. Шовкуна. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2019. – 624 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, майже кожен твір котрого стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Кінг — володар великої кількості престижних літературних нагород і кумир численної армії шанувальників. Покійний чоловік Лізі, Скот Лендон, був відомим письменником. Іноді здавалося, що він продав душу дияволу і саме за це отримав свій надзвичайний талант. Після смерті чоловіка жінці докучають літературознавці, які будь-що прагнуть заволодіти творчими доробками Скота. Та коли жінка береться за впорядкування його творів, то розуміє, що в житті Скота було дещо жахливе, моторошне. Щось таке, із чого він черпав натхнення, за яке потім заплатив своїм життям. Ким насправді був Скот? Лізі починає блукати в лабіринті секретів минулого. Ще трохи, і знайти вихід буде неможливо…

Кінг Стівен.

Аутсайдер : роман / С. Кінг ; пер. з англ. А. Рогози. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2019. – 592 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: • Бестселер The New York Times • Міні-серіал від НВО • Роман, який названо найсміливішим творінням Кінга Ти не знаєш, хто ти насправді. Тренер молодіжної бейсбольної команди, викладач англійської, чоловік та батько двох доньок. Усе це про Террі. Так, про таких кажуть «класний чувак», з таким усі хочуть дружити і такому не бояться позичити грошей. Так, Террі крутий. А ще — убивця. Це ж він вчинив ту моторошну наругу над нещасним одинадцятирічним хлопчиком? Так, він. Хто б міг подумати, Террі, хто б міг подумати… Поліція має усі докази. А Террі — залізобетонне алібі: на момент убивства він перебував у іншому місті. Та як людина може бути у двох місцях одночасно? Що відбувається в містечку? Тут живе дещо жахливе. Те, що, напевно, може набувати людської подоби. Чи те, що нарешті скинуло з себе маску людини та почало свої криваві жнива… «Кінг вплітає дико химерну історію до канви поліцейського розслідування». Publishers Weekly

Кінні Джеф. 

Щоденник слабака. 33 нещастя : роман у малюнках : підліткам / Д. Кінні ; пер. з англ. М. Пухлій. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с. – (Щоденник слабака)

Аннотация: Ґреґа Гефлі переслідують невдачі: його найкращий друг Роулі Джеферсон тепер дружить із дівчинкою, а знайти нових друзів у середній школі ой як нелегко. До того ж Грег не любить приймати рішення. І тут в нагоді стає «чарівна куля», що може дати відповіді на всі запитання! Чи це просто іграшка, а Грегове життя — чергова історія про 33 нещастя?.

.

 Кінні, Джеф. .

Щоденник слабака. Бридка правда : роман у малюнках / Д. Кінні ; пер. з англ. М. Пухлій. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с. – (Щоденник слабака)

Аннотация: Ґреґ Гефлі завжди поспішав вирости. Та чи справді процес дорослішання такий, яким його уявляють діти? Перед Ґреґом раптово постають проблеми спільних вечірок для дівчат і хлопців, збільшення кола обов’язків та інші не надто приємні зміни, що супроводжують дорослішання – і все це без найкращого друга Роулі. Чи зможе Ґреґ прорватися самотужки? А чи доведеться йому пізнати «бридку правду»?

Кінні, Джеф. 

Щоденник слабака. Записник Грега Гефлі : роман у малюнках : підліткам / Д. Кінні ; пер. з англ. Д. Шостака. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с. – (Щоденник слабака)

Аннотация: Дитинство — жахлива пора. І кому це знати краще, як не Ґреґу Гефлі! Середня школа, де вчорашня дрібнота опиняється серед рослявих і недобрих підлітків, які вже й бороду голять, це просто катастрофа якась. Але Греґ не втрачає оптимізму й ділиться з нами своїми пригодами й порадами.

Кінні Джеф. 

Щоденник слабака. Зоряний час Родрика : роман у малюнках : підліткам / Д. Кінні ; пер. з англ. В. Ракуленка. – К. : КМ-БУКС, 2019. – (Щоденник слабака)

Аннотация: Продовження історії родини Гефлі. Ґреґ Гефлі розповідає про літні канікули й про свої намагання не вскочити в халепу після повернення до школи, а також зробити так, щоб його старший брат Родрик не розповів нікому про найбільш принизливу подію, що сталася з Ґреґом улітку.

Кінні Джеф. 

Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст : роман у малюнках : підліткам / Дж. Кінні ; пер. з англ. М. Пухлій. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.

Аннотация: Літо! Чудовий час щоб зустрітися з друзями, навчитися чогось нового, зайнятися спортом… Ну або зробити як Ґреґ Гефлі — залишитися вдома та присвятити час проходженню улюблених відеоігор. Так, у Ґреґа свої плани на літо та погляди на цю пору року, так що він не має наміру від них відмовлятися, навіть якщо усі навколо диктують свої правила якими повинні бути справжні канікули. Наприклад, його мама, яка впевнена, що літо варто проводити на свіжому повітрі. Яким же буде літо для сім’ї Гефлі? Читайте на сторінках «Канікули псу під хвіст»! Чому варто купити книгу «Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст. Книга 4» Джефа Кінні? «Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст. Книга 4» — бестселер підліткової літератури. Він порадує читачів гумором, іронією та життєвими ситуаціями, в яких легко можна впізнати себе. Текст книги доповнений кумедними малюнками самого автора, які відмінно доповнюють історію.

Кінні Джеф.

Щоденник слабака. Остання крапля : роман у малюнках : підліткам / Д. Кінні ; пер. з англ. Д. Шостака. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл. – (Щоденник слабака)

Аннотация: Гляньмо правді у вічі: Ґреґ Гефлі ніколи не перестане бути слабаком. Просто треба, щоб хто-небудь пояснив це Ґреґовому батькові.

Кінні Джеф. 

Щоденник слабака. Стінна лихоманка : роман у малюнках : підліткам / Д. Кінні ; пер. з англ. М. Пухлій. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 224 с. – (Щоденник слабака)

Аннотация: Ґреґ Гефлі потрапив у велику халепу. Пошкоджено власність школи, і Ґреґ – основний підозрюваний. Але ж він, хай би яким неймовірним це не здавалось, у цьому не винний! Принаймні, в певному сенсі. • Світовий бестселер, бестселер The New York Times (1-10 видання) загалом 497 тижнів у топах та 393 тижні у оглядах серій! • Книжки продано загальним тиражем понад 180 млн примірників! • Перекладено на 52 мови! • За мотивами серії у 2010 році було відзнято однойменний фільм, потім ще два продовження, знімається наступний.

Кіплінг Р.

Кім : роман : підліткам / Р. Кіплінг ; пер. з англ. Ю. Джугавстрянської ; за ред. В. Чернишенка. – Теpнопiль : Богдан, 2019. – 256 с

Аннотация: Роман Ред’ярда Кіплінґа «Кім» вважається вершиною його творчого доробку. Загадкова і незбагненна Індія, яка постає на сторінках роману вибуховою сумішшю культур, народів та віросповідань, захоплює читача своєю красою і потворністю, а головний герой — хлопчак Кім — проводить читача у найпотаємніші її закамарки. З’явившись на межі 19 та 20 століть, «Кім» започаткував цілий жанр «шпигунського роману». Відтак читач, разом із Кімом, може сам стати учасником потаємної і непримиренної боротьби британських та російських спецслужб за вплив у Азії — частини Великої Гри. Не даремно «Гра Кіма», яку читач може знайти на форзаці книжки, здавна була частиною вишколу скаутів по всьому світі, у тому числі й українських пластунів.

Кіплінг Р.

Тафі і Тегумай. Як вигадали абетку : [казка] : для мол. шк. віку / Р. Кіплінг ; пер. з англ. В. Чернишенка ; іл. В. Штанка. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2019. – (Книги Ред’ярда Кіплінга)

Аннотация: Це вже друга зі знаменитих «Таких собі казок» Ред’ярда Кіплінґа, у якій юні читачі знайомляться з чудовою печерною родиною — Теґумаєм, Тешумай і їхньою донею Тафі. Цього разу непосидючій дівчинці та її неймовірному татові доведеться вигадувати абетку — всі-всі літери нашого алфавіту! Саме ці печерні люди вирішили, що «о» буде кругла, як яйце, а «у» — схожа на короповий хвіст. А на що подібні інші літери, які ми всі щодня читаємо і пишемо? Про це можна дізнатися лише з нової кумедної та вигадливої казки Ред’ярда Кіплінґа. Книжкою «Як вигадали абетку» видавництво «Навчальна книга — Богдан» не лише продовжує видання казкової трилогії Кіплінґа про Теґумаєве плем’я, але й дарує читачам неповторні ілюстрації київського художника Володимира Штанка, які було високо відзначено навіть у Кіплінґівському товаристві Великобританії. Для молодшого шкільного віку.

Казьміна С.В.

Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей. Як навчити дитину правильної поведінки без залякувань і погроз : довід. вид. / С. В. Казьміна, В. В. Баланова. – Х. : Вид. група “Основа”, 2019. – 95 с. . – (Для турботливих батьків)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Безпека життя дітей турбує кожного. Як зробити так, щоб малюки скрізь і завжди почувалися повністю захищеними від будь-яких неприємностей? Ця книга — своєрідна пігулка для батьків від переживань за безпеку дітей. З книги ви дізнаєтеся про те, як захистити свою дитину від викрадача в реальному житті, від педофіла — у віртуальному; як зрозуміти, що дитина готова до самостійних прогулянок і походів до школи, як навчити її розпізнавати небезпеку й уникати її; як забезпечити безпеку дітей удома, в парку, на вулиці. Книга адресована як допитливим дітям, так і дорослим — дбайливим батькам, бабусям і дідусям.

Кайку Мічіо.

Гіперпростір: наукова одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір-час і десятий вимір : [наук.-популяр. вид.] / М. Кайку ; пер. з англ. А. Кам’янець. – 2-е вид. – Л. : Літопис, 2019. – 400 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Чи існують ще виміри, крім звичних трьох просторових і одного часового? Чи можливо подорожувати в часі й змінити минуле? Чи існують паралельні світи? Багато з нас замислювалися над цим, однак донедавна науковці відкидали такі ідеї. Тепер усе змінилося, і ці питання стали темою інтенсивних наукових досліджень. “Гіперпростір” – це наукова одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір-час і десятий вимір, а також захоплива розповідь про пошук славнозвісної “теорії всього”, яка б об’єднала всі сили природи і розкрила таємницю походження Всесвіту. Для широкого кола читачів.

Калинець Ігор.

Данка і Крак : повість ілюстр. : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / І. Калинець ; мал. М. Кошулінська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 128 с. . – (Ілюстровані історії та казки)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: «Данка і Крак» — казка відомого українського поета-дисидента, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Ігоря Калинця про дивовижну дружбу дівчинки і птаха. Одного погожого дня до Данки завітав незвичайний гість — крук на ім’я Крак, який уміє розмовляти. Скільки цікавого з історії давнього Львова він їй розповів! Але, виявляється, птах, з яким так полюбила спілкуватися дівчинка, прилітає неспроста. Він розповідає їй про загадкового козака-характерника Купер’яна, таємницю якого Данці доведеться розгадати самій…

Камп Пітер.

Прорив у швидкості читання. Книжка за день – це реальність : наук.-популяр. вид. / П. Камп ; пер. з англ. В. Глінка. – К. : Наш формат, 2018. – 336 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Американський президент Теодор Рузвельт устигав «ковтнути» книжку перед сніданком. Інвестор Ворен Баффет прочитує по 500 сторінок щодня. Засновник Microsoft Білл Ґейтс щотижня перегортає останню сторінку цікавого йому видання. У чому таємниця їхнього супервстигання? Автор цієї книжки переконує, що таких результатів можна досягнути, опанувавши техніку скорочитання. ДЛЯ КОГО КНИЖКА Для найширшого кола читачів, усіх, хто прагне саморозвитку та хоче встигати читати більше книжок. ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА Завдяки простій та ефективній методиці ви зрозумієте, як швидко сприймати й запам’ятовувати текст, які трюки застосовувати та як налаштувати внутрішній спідометр. Ви зможете самостійно засвоїти техніку скорочитання і вже через тиждень помітите перші результати. ПРО АВТОРА Пітер Камп — експерт зі скорочитання, який понад 20 років досліджував цю тему. Створив власну компанію Peter Kump Reading Consultants і давав поради представникам Білого дому, працівникам багатьох корпорацій і приватним особам.

Карпа Ірена.

Добрі новини з Аральського моря : роман / І. Карпа. – К. : Книголав, 2019. – 592 с. – (Полиця бестселер)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Роман писався три роки, вбираючи в себе реальні історії реальних жінок. Через це в ньому нема ні повністю позитивних, ні повністю негативних героїнь, а є різні психотипи, де кожна читачка знайде себе. Хтось буде бісити, хтось смішити, хтось змусить плакати. Бо в книзі є все: фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига, смак вина і багато-багато Парижа. Хтось їздить на Астон Мартині, а хтось краде монетки, залишені офіціантові на чай. В певний момент долі цих моїх жінок переплітаються, і так — не читайте кінець відразу, щоб не спойлити, хто вбивця. Я люблю їх всіх. У кожній із них є часточка мене. І часточка вас. Тому сміливо пірнайте», – коментує Ірена Карпа, письменниця. До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижу кілька років тому. В основі сюжету – пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя.

Карпачов Дмитро.

Як дати дитині все без грошей і зв’язків : наук.-популяр. вид. / Д. Карпачов. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2019. – 256 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книга «Як дати дитині все без грошей і зв’язків» — це 7-тижневий тренінг, який поліпшить ваші стосунки з дитиною, навчить вас взаємодіяти, чути свою дитину і розуміти її. Вправи, наведені в кожному розділі, допоможуть закріпити навички усвідомленого батьківства та виведуть вас на новий рівень відносин в сім’ї та в суспільстві. Батьки бажають своїй дитині тільки кращого: щоб вона стала успішною та реалізувалася в житті. Але чи думають вони, що найкраще саме для їх дитини? У той час як вони реалізують свою потребу в званні кращого батька, їхні діти «страждають» від батьківського виховання та заборон.

Касдепке Гжегож.

Велика книга почуттів : оповід. : для дошк. і мол. шк. віку / Г. Касдепке ; пер. з пол. Я. Івченко ; худож. М. Пивоварський. – Л. : Урбіно, 2018. – 256 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Велика книга почуттів» складається із чотирьох частин: «Жодних поцілунків!» – або ж як впоратися з певними почуттями; «Любить – не любить…» – продовжуємо розмову про почуття; «Жах!» – або звідки беруться діти; «Команда пані Мілки», – тобто про повагу, сміливість та інші цінності. Це збірка кумедних оповідань про пані Мілку, особливу виховательку , клоуна з лялькового театру й дітлахів із дитячого садочка, яких ви неодмінно полюбите. У «Великій книзі почуттів» ви знайдете, зокрема, історії про смуток, сором, зневагу, ревнощі, любов, ненависть, чесність, повагу, сміливість, співчуття, страх, почуття вини, а ще розповідь про те, звідки беруться діти. Наприкінці кожного оповідання є практичні поради для дітей та дорослих.

Касдепке Гжегож.

Міфи для дітей: 20 найпопулярніших грецьких міфів : оповід. : для мол. і серед. шк. віку / Г. Касдепке ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Л. : Урбіно, 2018. – 200 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ґжеґож Касдепке знайомить дітей з Олімпом, горою, де живуть грецькі боги, які без угаву бенкетують і веселяться. А ще – із Грецією звичайних смертних, де живуть люди й міфічні створіння. Робить це автор так кумедно й так незвично, що цю книжку із задоволенням читатимуть не лише дітлахи! Міфи навчають і водночас розважають завдяки авторському почуттю гумору. Сучасна мова, якою послуговується Ґжеґож Касдепке, його дотепність та відчуття слова допоможуть дітям краще пізнати й полюбити античні часи, пробудити до них справжню цікавість. Ґжеґож Касдепке – автор численних книжкових бестселерів. Лауреат Літературної премії ім. Корнеля Макушинського, він двічі здобував премію «Освіта ХХІ», а також відзнаки Польської секції IBBY та журі премії «Маленьке перо». Герої книжок Касдепке, які зустрічаються не лише в домашніх бібліотечках, а й у шкільних підручниках: Куба і Буба, дітлахи із дитсадка та незвичайна вихователька, пані Мілка, Каспер та його не завжди кмітливий тато, детектив Ниточка – ось далеко неповний перелік тих, із ким ви, можливо, уже знайомі або ще неодмінно познайомитеся! У житті Ґжеґож Касдепке обожнює послухати гарну музику, добряче посміятися і… поледарювати.

Каста Стефан.

Експедиція з мурахою Софі. Досліджуємо природу навколо нас : пізнав. вид. : для ст. дошк. і мл. шк. віку / С. Каста ; пер. зі швед. Г. Мамчур. – К. : Час майстрів, 2019. – 224 с. . – (Відкривай)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ти ступаєш на газон і приминаєш траву, та чи знаєш, яку саме? Як називається дерево поруч із тобою? Які в нього плоди? Що це за блакитна квітка і жовтий метелик на ній? Оці червоні ягоди їстівні чи отруйні? Який гриб смачніший — лисичка чи сироїжка? Поглянь уважніше під ноги! Бачиш мурашку? Вона крихітна, тому знає про природу все до крихти. Хочеш дізнатися про те, що тебе оточує, — не гай часу, вирушай в експедицію з мурахою Софі! Ґаджети монополізують увагу сучасних людей. Вони надають інформацію, розвивають логічне мислення, та лише природа вчить творити. Виявити любов до дітей — значить дати їм силу стати творцями. Тому ми прагнемо долучити дітей до пізнання природи. Для старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

Кастанеда Карлос.

Колесо часу / К. Кастанеда ; пер. з англ. А. Жищинської. – Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2019. – 256 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Колись шамани древньої Мексики вірили, що простір і час – це єдине ціле. Час вони уявляли як нескінченний тунель із дзеркальними борознами. Пересічна людина потягом життя може споглядати тільки одну таку борозну, потрапляючи у своєрідну пастку, і лиш обраним до снаги дивитися на будь- яку з них і обертати те, що зветься колесом часу. Мудрість, пронесена крізь віки й зібрана на сторінках цієї книжки, відчиняє двері у магічний світ Карлоса Кастанеди. Роздуми письменника про людське життя та призначення, свободу, гармонію і самопізнання, пошук істини й власного шляху — заповітні ключі, здатні допомогти нам стати володарями свого часу та власної долі. Цитати й афоризми немовби намотуються на химерну спіраль. Спіраль, яку древні шамани називали колесом часу…

Касьянов Георгій.

Незгодні: українська інтелігенція в русі опору 1960-1980-х років : наук.-популяр. вид. / Г. Касьянов. – 2-е вид., випр. і доп. – К. : ТОВ “Видавництво “КЛІО”, 2019. – 248 с.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжку присвячено подіям, пов’язаним із виникненням і розвитком руху протесту в 1960-1980-х роках. У центрі уваги автора – протистояння української інтелігенції та радянської держави. Спроби національно-культурного відродження 1960-х років і його придушення, формування опозиції режимові, політичні течії в дисидентському русі, «український самвидав», репресії проти інакодумців, правозахисний рух – усі ці проблеми розглянуто в контексті загальної еволюції тоталітарної системи до її занепаду. Для істориків, політологів, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.

Князевич Мар’яна.

Шустрик : [казка] : від 3 до 5 років, від 6 до 8 років / М. Князевич ; худож. І. Сулима. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 24 с. . – (Кольорові казки)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Мама Лиска завжди застерігала маленького Шустрика: «Ніколи-ніколи не виходь з дому сам, адже в лісі, а надто за лісом, де живуть дволапі, повно небезпек…» Але хіба лисеня, яке назвали Шустриком, може всидіти вдома, коли довкола така краса? Допитливий Шустрик, прагнучи зробити мамі приємну несподіванку, втрапляє у велику халепу… У захопливій і повчальній казці, яку написала Мар’яна Князевич за участі Сашка Дерманського, ти також познайомишся з песиком Ривком, гусаком Ціцероном, великим сімейством Зайкоцьких та іншими героями. А намалював книжку Іван Сулима — можливо, наймайстерніший з ілюстраторів нової хвилі, династійний художник у третьому поколінні.

Кокотюха Андрій.

Таємниця Зміїної Голови : пригод. детектив : для діт. серед. шк. віку / А. Кокотюха ; мал. А. Василенка. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 256 с.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Шукачі скарбів повертаються! Тепер герої, котрі одного разу вже розкрили таємницю козацького скарбу, вирушають на мальовниче Поділля. Тут є старовинний княжий замок і похмурі лабіринти підземних печер. Колись у цих краях гуляв народний месник Устим Кармелюк. Вороги називали його розбійником. І десь там сподвижники Кармелюка заховали великий діамант небаченої краси. За скарбом, звісно, полюють лихі люди. Вони хочуть забрати собі не лише діамант, а й увесь замок. Чи вдасться нашим героям — Данилові, Богданові, Льоньці та їхнім новим друзям — випередити злодіїв і врятувати замок? Чи зможуть вони розгадати усі розбійницькі загадки? Що цього разу учворить шалений страус на прізвисько Футбол? Про це все ви дізнаєтесь із нового пригодницького детективу Андрія Кокотюхи

Кокотюха Андрій.

Таємниця козацького скарбу : детектив. повість : для серед. шк. віку / А. Кокотюха ; мал. А. Василенка. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 224 с.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Перед тобою, любий читачу, справжній детектив, у якому беруть участь твої ровесники – тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою… Йдеться, звичайно ж, про козацький скарб – бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково наближаються до розгадки таємниці… Пан чи пропав, втікати чи залишатися, жити чи вмерти – ось такі непрості дорослі запитання постають перед відважними школярами.

Коломоєць, Юлія.

Незвичайні професії : [пізнав. вид.] : для дошк. і мол. шк. віку / Ю. Коломоєць. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 88 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: У хлопчика Андрія – незвичайна родина. Кожен у ній має улюблену роботу і в кожного – незвикла, але важлива й цікава професія. Мама – флорист, тато – палеонтолог, сестра – обіймачка панд, дідусь – тітестер, а бабуся – сурдоперекладач. Є в родині також склодув і повітроплавець, архітектор та піцайоло і кінолог, а сам хлопчик ще не знає, ким стане, коли виросте. У цій книжці-віммельбуху кожній професії присвячено по три розвороти: на одному розповідається про її особливості та зображено сферу діяльності, на другому йдеться про знаряддя, потрібні для роботи фахівцеві, а третя є зазвичай інтерактивною та інформативною. Книжка про дивовижні професії сподобається дітям різного віку.

Коні і поні. 50 найвідоміших різновидів : міні-енцикл. : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / пер. з англ. Н. Тучинськоъ. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 56 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших порід коней та поні. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та особливості розведення та утримання.

Конрад Джозеф.

Серце пітьми : роман / Дж. Конрад ; у пер. І. Андрущенка ; за ред. К. Міхаліциної ; післям. О. Фешовця. – Л. : Астролябія, 2019. – 176 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Роман «Серце пітьми» (1902) всесвітньо відомого англійського письменника польського походження та вихідця з України Джозефа Конрада (1857–1924) сягає найглибших основ людського єства і, можливо саме через це, вважається одним із найвидатніших літературних творів ХХ століття. Його основною темою, як і інших творінь письменника, є нескінченна мандрівка західної людини світовими околицями. Бездомний, знекорінений моряк Марлоу винаймається шкіпером річкового пароплава у бельгійську торгову компанію з єдиним завданням: знайти у нетрях Конго її найуспішнішого агента — постачальника слонової кістки Курца, — який, з невідомих для Марлоу причин, став для компанії дуже «незручним». Але буденна для колоніальних часів мандрівка перетворюється у жахливу подорож до серця пітьми… Сюжет цього роману, але вже наповнений обставинами війни у В’єтнамі, ліг в основу кінематографічної драми Френсіса Копполи «Апокаліпсис сьогодні» (1979).

Космолінська Наталія.

Гра в музей : наук.-популяр. вид. / Н. Космолінська, І. Магдиш. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 136 с. – (Мистецтво і культура)

Примірники: всього:1 – Відділ мистецтв

Аннотация: Про що можна говорити з дітьми в музеї чи галереї? Як бавитись, спілкуючись про мистецтво? Як перетворити похід у музей на незабутній спогад дитинства? Наталія Космолінська та Ірина Магдиш підказують відповіді на ці та інші питання, цікаво та нестандартно розповідають про картини і скульптури, що експонуються у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, пропонують різноманітні ідеї для родинного дозвілля та мандрівок цікавими місцинами Львівщини, а також діляться своєрідними асоціаціями до мистецьких творів: музикою, книжками, фільмами. Творять захопливу гру в музей! Ця книжка неодмінно сподобається дітям, батькам, педагогам і всім, хто любить мистецтво та мислить яскраво.

Крижанівський Роман.

Привид з минулого : [повість] / Р. Крижанівський. – Гайсин : Видавець Роман Крижанівський, 2018. – 48 с. . – (Орден Лицарів)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Привиди, загадки, карколомні пригоди “Ордену Лицарів”… Шестеро кроликів-героїв та їхні духи-охоронці раз-за-разом рятують світ. Узп, Намхерн, Вась, Ла-Крун, Рекстоун та Савамура. Запам’ятайте ці імена, адже невдовзі вони увійдуть в історію.

Крук Галина.

Раз овечка, два овечка : вірші : для чит. дорослими дітям / Г. Крук ; іл. О. Барабах. – Х. : Віват, 2018. – 48 с. . – (Вірші дітям)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ці вірші народилися з гри і до гри припрошують. Вони яскраві й веселі, світ у них — навиворіт, а дива біжать підстрибом поруч із читачами. Вони вчать лічити і вигадувати,мають логопедичний ефект, їх легко запам’ятати… І найголовніше — вони стають улюбленими після першого прочитання.

Кублицький Віктор.

Юнацтву про мистецтво. Кн.3 : альбом / В. Кублицький. – К. : Мистецтво, 2019. – 56 с. .

Примірники: всього:1 – Відділ мистецтв

Аннотация: У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва — побутовий. Це картини, які зображають приватну й громадську діяльність людей, їх сімейні стосунки та зв’язок з природою. Навіть спортивні змагання й військові дії стають темами полотен художників. Побутові твори живопису у своїй сукупності являють собою панораму суспільного життя в той чи інший період історії та становлять непересічний інтерес для допитливого глядача.

Кублицький Віктор.

Юнацтву про мистецтво. Кн.4 : альбом / В. Кублицький. – К. : Мистецтво, 2019. – 56 с. .

Примірники: всього:1 – Відділ мистецтв

 

Аннотация: У книзі для юнацтва пропонується розповідь про один із найпопулярніших жанрів образотворчого мистецтва — історичний. Адже картини на історичні, релігійні та міфологічні теми завжди інформативно насичені й наглядно знайомлять глядача з найважливішими подіями всіх часів і народів. Завдяки історичним композиціям ми немов би переносимось у минуле і стаємо його свідками. А це — справжня скарбниця для юного допитливого розуму та багатий матеріал для роздумів.

Кульчицький С.

Кримський вузол : наук.-популяр. вид. / С. Кульчицький, Л. Якубова. – 2-е вид. – К. : Кліо, 2019. – 496 с.

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация:У книжці висвітлено історичні передумови, економічні підоснови, внутрішні та зовнішні причини формування кримського вузла, а також окреслено можливі сценарії його розв’язання. Показано, що цинізм подій так званої “кримської весни” спричинив неочікуваний для правлячих кіл Росії ефект. Україна тимчасово втратила Крим, однак Росія назавжди втратила Україну та українців. Розтиражоване російськими мас-медіа гасло “Крим наш!” і події “кримської весни” стали найпотужнішими прискорювачами процесу українського націєтворення, що лежить в основі формування громадянського суспільства та розбудови новітньої України.

Кучерук О.С.

Петро Могила: дослідження та спостереження : наук.-популяр. вид. / О. С. Кучерук. – К. : Парламентське видавництво, 2019. – 168 с. – (Славетні постаті України)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Значення діяльності святого Петра Могили – одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України – важко переоцінити. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Петрі Могилі набула найбільшої самостійності та авторитету за весь період XIII-XVIII ст. 1996 року Петра Могилу було причислено до лику святих Православної Церкви.

Кучерук Олександр.

Пам’ятники від слова пам’ять. Історичні розвідки : наук.-популяр. вид. / О. Кучерук. – К. : Парламентське видавництво, 2019. – 376 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: У книзі під спільною обкладинкою вибрано історії окремих пам’ятників і пам’ятних місць столиці України Києва.

Лібер Юрій.

Тотальні війни. Творення модерної України в 1914-1954 роках : наук.-популяр. вид. / Ю. Лібер ; пер. з англ. А. Дейнеки. – Х. : Віват, 2019. – 527 с. – (Історія та політика)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Завдання кожної нації — примиритися зі своєю пам’яттю, навчитися дивитись у майбутнє, враховуючи уроки минулого. Довга тінь війни, яка тяжіє над Україною, повсякчас повертає її до модернізації проектів і водночас до проживання травматичного досвіду. Автор переконливо доводить, що дві світові війни, революції, голод, геноциди й чистки, які протягом першої половини ХХ століття спустошували Європу, руйнували і заразом творили українську націю й відіграли важливу роль у формуванні сучасної України. Ця книжка — важливе дослідження масштабів і парадоксальних наслідків масового насильства, яке допомагає зрозуміти складну всторію ХХ століття. l

Ліндгрен Астрід.

Роня, дочка розбійника. Дитина громовиця. Кн.1 : казка-комікс : діт. від 6 до 12 років / А. Ліндгрен, Кацуя Кондо ; пер. зі швед. Д. Суворов. – К. : Рідна мова, 2019. – 104 с. – (Дитячі комікси)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ви тримаєте в руках першу книжку коміксів про Роню, які створено за мотивами повісті уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен «Роня, дочка розбійника». У цій книжці ви поринете в неймовірні пригоди Роні — з моменту, коли дівчинка з’явилася на світ, а блискавка навпіл розколола фортецю. Після перших безтурботних років життя у фортеці Роня вирушає досліджувати великий і захопливий ліс. Вона вчиться уникати небезпек, знайомиться з тваринами та іншими лісовими мешканцями і … зустрічає Бірка — сина давнього супротивника її батька. За мотивами повісті Астрід Ліндґрен також створено однойменний анімаційний серіал.

Лазуткіна Ірина.

Єнотик Бо і повітряна куля : [казка] : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / І. Лазуткіна ; худож. Р. Попський. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 103 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент, ЧЗ(1)

Аннотация: Ви колись малювали свою мрію? А от Єнотик Бо, який мріяв навчитися літати на повітряній кулі, її намалював! Велетенську повітряну кулю, якою він керує сам, а з його наплічника визирає кротик Ом. Чи встигнуть друзі повернутися до початку «Монгольф’єрії», чи пробачить єнотикові вчитель Ас, чи вдасться Бо подарувати рожеву хмаринку подрузі Аї? Читайте про захопливі пригоди повітроплавців і дізнаєтеся про все

Ле Гуин Урсула.

Чарівник Земногор’я. Кн.1 : роман / Урсула Ле Гуин ; пер. з англ. А. Сагана ; іл. Н. Клочкової. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 254 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Гед став найвидатнішим магом Земномор’я. А колись його звали Яструб, і він був безрозсудним юнаком, жадним до сили й знань, який, злегковаживши давньою таємницею, прикликав з потойбіччя жахну тінь. Це повість про його випробування, про те, як осягав він словеса потужних заклинань, як приборкав дракона, старого як світ, як він ходив до царства смерті, щоб відновити Рівновагу.

Лис В.

В’язні зеленої дачі : роман / В. Лис. – Х. : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2019. – 268 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той невідомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку, першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити… Про автора: Володимир Лис — відомий український журналіст, прозаїк і драматург. Його називають справжнім народним письменником і феноменом сучасності. Він є володарем численних престижних літературних премій, серед яких титул «Золотий письменник України»; багаторазовим призером «Коронації слова», автором уже легендарного «Століття Якова» — «Найкращого роману десятиріччя», що ліг в основу однієї з найбільш успішних екранізацій останніх років.

Литвин Сергій.

Симон Петлюра у боротьбі за самостійну Україну : наук.-популяр. вид. / С. Литвин. – К. : Смолоскип, 2018. – 677 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Перед вами – комплексне дослідження життя і діяльності Голови Директорії і Головного Отамана військ Української Народної Республіки – Симона Петлюри. Значний масив історичної літератури, мемуаристики, періодичних видань та раніше невідомих архівних матеріалів, залучений до цієї розвідки, дав змогу авторові ширше і повніше за попередніх дослідників представити максимально об’єктивні і підтверджені часом оцінки особистості С. Петлюри, яскравіше висвітлити його постать на тлі національно-визвольної боротьби українського народу 1917–1921 рр. Усвідомлюючи, що постать С. Петлюри й дотепер залишається контроверсійною в історіографії та у сприйнятті суспільства, автор поставив собі за мету спростуватичисленні міфи та стереотипи і донести сучасникам і майбутнім поколінням правдиві свідчення. Полемічний характер викладу різних, часто суперечливих, поглядів на діяльність С. Петлюри робить це видання ціннішим, а висновки – переконливішими. У книжці наведено багато цікавих фактів про тогочасні відносини України з Росією, Польщею, країнами Антанти, і схожості історичних паралелей із сьогоденням доводиться лише дивуватися. Розраховано на всіх, хто цікавиться історією України.

Лондон Джек.

Жага до життя : зб. оповід. : підліт. / Дж. Лондон ; пер. з англ. О. Бабушко. – K. : BookChef, 2019. – 91 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Джек Лондон (1876—1916) — письменник, твори якого із захопленням читають у всьому світі. Його збірка “Любов до життя” — одна з яскравих перлин циклу північних оповідань. Аляска — те місце, де кожен змушений виявляти свої справжні риси. Північ рівняє бідних і багатих, пронизливий холод не зважає на неміч, рвучкий вітер байдужий до соціального стану, а дикий звір не розбирає звань. У протистоянні з жорстокою природою герої наведених творів перемагають не тільки завдяки сміливості, витривалості, енергії, а насамперед завдяки силі духу, одержимості життям, здатності навіть в екстремальних умовах залишатися Людиною.

Лоренс Сандра.

Дивовижні жінки. Першопроходці, які не побоялись вирізнятись з-поміж інших : худож. біогр. : підл. / С. Лоренс ; пер. з англ. Д. Кушніра. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 123 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Захопливі життєписи 50 жінок, які розширили уявлення про межі можливостей людини. Серед них — Бейонсе, Опра Вінфрі, Серена Вільямс та багато інших. Ці жінки досягли визначних успіхів у спорті, науці, мистецтві, політиці та історії. Дізнайтеся більше про жінок, які багато зробили для людства, змінили хід історії і надихнули цілі покоління.

Лущевська Оксана.

Залізний вовк : повість : підліт. / О. Лущевська . – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 131 с. – (Дитячі книги для читання)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Граф Горгій побився об заклад, що впіймає на полюванні небаченого досі звіра. Так і стається, проте на бенкеті на честь полювання хтось потай випускає залізного вовка, і той тікає. Підозра падає на десятирічного сина графа — Віра. Ціна зради дуже висока, і лютий батько проганяє хлопчика геть. Хлопчик залишається сам у лісі, тепер він мусить боротися за своє життя. Та поруч із Віром — його вірний щур Дада. Разом вони знаходять шлях до маєтку, де їм дають притулок… Динамічний сюжет, екшн та переживання за героїв захоплять юних читачів.

Льєнас Анна.

Монстрик і його кольори : казка у малюнках : пер. з ісп.діт. від 3 до 8 років / А. Льєнас ; іл. авт. – К. : КАЛАМАР, 2019. – 41 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: За допомогою головного героя книги – Монстрика, допоможе розібратися дитині з 5-ма основними емоціями. У 2015 книжка отримала премію ім. Жунседи в номінації «Найкраща книжка з малюнками». Нагороду вручає Каталонська асоціація професійних ілюстраторів (APIC). Книга “Монстрик і його кольори” була надрукована 300 000 тиражем і перекладена на 16 мов світу.

Мінерали та гірські породи. 50 найвідоміших різновидів : міні-енцикл. для діт. / пер. з англ. А. Мішти. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 56 с. . – (Міні-енциклопедія)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших мінералів і гірських порід. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки, про те, як вони утворюються і де поширені у світі.

Макдоналд Меган.

Джуді Муді йде до коледжу : повість : діт. від. 6 до 12 років / М. Макдоналд ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 143 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Улюблений учитель поїхав у відрядження, а вчителька на заміну впровадила нові правила. На математиці вона роздає цукерки – усім, окрім Джуді Муді, тому Джуді потрібно займатися додатково, зі студенткою-репетиторкою. Чи полюбить Джуді математику? Чи здивує пана Тодда, коли він повернеться до школи? Як сприймуть друзі нове захоплення Джуді Муді?

Макдоналд Меган.

Джуді Муді навколо світу за 8 1/2 днів : повість : діт. від 6 до 12 років / М. Макдоналд ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 170 с. – (Дитячі книги для читання)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Як бути, якщо в тебе з’являється новий друг – цікавий і прикольний, а давні друзі ображаються, що ти зовсім про них забула? Чи впорається Джуді? Чи помириться з Рокі й Френком вчасно, щоб підготувати разом шкільний проект? Інакше їхній клас не встигне здійснити навколосвітню мандрівку за вісім днів…

Макдоналд Меган.

Супермегакласна книжка цікавезних завдань від Джуді Муді : щоденник : від 6 до 12 років / М. Макдоналд ; пер. з англ. Н. Ясіновської. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 96 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Хочеш утнути щось веселе? То на що ти чекаєш? Розгортай цю мегаприкольну книжку – і починай! Дізнайся, як пройти крізь папір. Створи настільну гру. Вигадай власну причіпну пісню. А ще – пройди кумедні тести, розгадай загадки і розважайся разом із Джуді Муді!

Малихіна М.

Дитина у світі емоцій : наук.-популяр. вид. / М. Малихіна. – К. : Основи, 2019. – 156 с. – (Для турботливих батьків)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Емоції оточують нас щомиті, без них життя просто не можливе. Ми радіємо чи сумуємо, захоплюємось чи розчаровуємось, сміємося, сумуємо, лютуємо, можемо бути сповнені щастя або журби. Емоції можуть виникати попри наше бажання, а іноді нам навіть важко впоратися з ними. Ця книга написана для батьків, які прагнуть розуміти свою дитину, допомогти їй навчитися контролювати свою емоційну поведінку, хочуть дізнатися, що таке емоційний інтелект і як він формується. Дорослі дізнаються, чому в дітей виникають істерики, агресія, страхи і як слід поводитись у подібних ситуаціях. І взагалі, щастя — це теж емоція. Бути щасливим можна навчитися і навчити дитину! Мабуть, саме цього бажають батьки.

Малкович Іван.

Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами : казка автор. : діт. від 3 до 8 років / І. Малкович. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 36 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Когда за перевод английской версии популярнейшей детской книжки Ивана Малковича и Софии Ус берется сама Екатерина Ющенко, познакомиться с ее содержанием должен каждый «гурман» художественного слова! «Большой город, маленький зайчик, или мед для мамы» – это поразительно красивая во всех смыслах детская сказка, от которой ваш малыш будет в восторге. Эта книга имеет все шансы стать его самой любимой, и долгое время обещает царствовать на личной книжной полке вашего чада. Причем заслуженно, потому как добрый, поучительный текст легко воспринимается и запоминается, веселые персонажи интересны и близки каждому ребенку, а от приключений маленького зайчонка в большом городе и вовсе дух захватывает! Конечно же, сначала ушастый малыш немного растерялся, но ради выздоровления своей мамы он готов стать сильным и решительным! Словом, читайте сказку вместе с крохой и наслаждайтесь!

Маренгольц К.

Література! Мандрівка світом книжок : популяр. вид. / К. Маренгольц, Д. Парізі ; пер. з нім. О. Ванкевич. – К. : Віват, 2018. – 192 с

Экземпляры: всего:2 – ЧЗ(2), АБ(1)

Аннотация: Ернест Хемінгуей, Габріель Гарсія Маркес, Джеймс Джойс, Джером Девід Селінджер…. Виявляється, всі вони не є вже такими книжковими занудами! Їх творчість досить цікава, а надто, коли підійти до визначення улюбленого жанру правильно. Справжній путівник книжковими хащами, оригінальна робота “Література! Мандрівка світом книжок” розповідає, чи варто тратити дорогоцінний час на прочитання тої чи іншої книжки. Причому, робить це так, що в той же час таки хочеться читати!

Маринович М.

Мітрополит Андрій Шептицький і принцип “позитивної суми” : наук.-популяр. вид. / М. Маринович ; передм. А. Сливоцького. – [б. м.] : Видавництво Старого Лева, 2019. – 248 с. – (Біографії та мемуари)

Аннотация: Книга містить ґрунтовний аналіз проповідницької спадщини Митро­полита Андрея Шептицького з точки зору її відповідності (чи невідповідності) методологічному принципу, що в нинішній час отримав назву «позитивної суми», або «win-win». Генезу цього способу думання Митрополит виводив із богослов’я, а приклади його застосування самим Митрополитом автор знаходить у посланнях Кир Андрея у сфері економічних стосунків, національних взаємин, державного будівництва, міжконфесійних та міжрелігійних відносин. Цю наукову розвідку автор доповнив своїм власним баченням того, яку роль принцип «позитивної суми» та формули Митрополита Андрея можуть відіграти в найближчому майбутньому України та світу.

Мартін Джордж.

Вогонь і кров. За триста років до “Гри престолів” (Історія Таргарієнів) : роман / Дж. Р. Р. Мартін : пер. з англ. Н. Тисовської ; худож. Д. Вітлі. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 672 с. – (Пісня льоду й полум’я)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Під пером славнозвісного автора «Пісні льоду й полум’я» оживає захоплива історія Таргарієнів. За кілька століть до подій «Гри престолів» дім Таргарієнів, який з-поміж повелителів драконів єдиний пережив Руїну Валірії, обрав собі за резиденцію Драконстон. «Вогонь і кров» оповідає історію цього дому від часів легендарного Ейгона Завойовника, творця Залізного трону, й аж до громадянських воєн, які мало не призвели до розколу династії. Що насправді відбувалося під час Танку драконів? Чому відвідувати Валірію після Руїни стало смертельно небезпечно? Які найгірші злочини Мейгора Лютого? Як жилося у Вестеросі, коли в небі панували дракони? Це лише декілька питань з тих, на які відповідає літопис, укладений ученим мейстром Цитаделі та проілюстрований Дагом Вітлі. «Вогонь і кров», що за масштабами не поступається «Історії занепаду й загибелі Римської Імперії» Едварда Гіббона, це перший том вичерпної двотомної хроніки Таргарієнів, яка дозволить читачеві по-новому поглянути на мінливу, частенько криваву, але незмінно яскраву історію Вестеросу.

Мартін Рут.

Транспорт : енцикл. : від 3 до 5 років / Р. Мартін. – К. : Книголав, 2019. – 18 с. . – (Дитяча полиця, Маленькі дослідники)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Улюблена серія найменших читачів #книголав поповниться виданням про транспорт ? дивовижний світ усього, що їздить, літає, плаває, перевозить людей та робить наше життя більш комфортним. Рут Мартін та Аллан Сандерс знають, чим захопити маленьких читачів. Автори популярної серії книжок з віконцями розширюють тематику, пропонуючи дізнатися чимало цікавих подробиць про транспорт. Як влаштовані велосипеди і скутери, що всередині у машин, як працюють автобуси, що дозволяє літакам підніматися в небо, які автівки служать безпеці й здоров’ю людини ? у цьому чудово ілюстрованому виданні є відповіді на численні запитання, що здивують і дорослих. Як і в інших книжках серії «Маленькі дослідники», у «Транспорті» є понад тридцять віконець, які на кожній сторінці видання приховують свої цікавинки. Корисна інформація, реалістичні ілюстрації, добрий гумор ? все це робить читання «Транспорту» захопливим і веселим процесом. Сподобається дітям від 4 років.

Марченко Мія.

Місто Тіней : повість : для діт. серед. шк. віку / М. Марченко ; іл. Н. Дойчева-Бут. – К. : Фонтан казок, 2019. – 360 с. – (Книжка про мене)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванад­цятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особли­во коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж? Дебютна повість Мії Марченко «Місто Тіней» — переможець конкур­су «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до створен­ня книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини. Також повість відзначена Корнійчуковською премією і здобула перемогу в конкурсі «Коронація слова» в номінації «Найкращий прозовий твір для дітей се­реднього шкільного віку»

Махно Василь.

Околиці та пограниччя : вибрані есеї 2011-2018 / В. Махно. – K. : Yakaboo Publishing, 2019. – 240 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: У збірку «Околиці та пограниччя» знаного українського письменника Василя Махна увійшли вибрані есеї, які було опубліковано впродовж 2011–2018 років в українських журналах «Критика», «ШО» та інших виданнях, а також новий есей «Сім листівок з Америки». Есеїстику Василя Махна було номіновано на премію імені Юрія Шевельова, а книжки перекладів виходили у Польщі та Сербії. Василь Махно уже майже два десятиліття мешкає у Нью-Йорку, великою мірою є нью-йоркським поетом, тож його оптика — оптика трансатлантичних перельотів, його тексти — прагнення долати відстані, стягувати, мов ниткою, сюжети між континентами, між Нью-Йорком і Бучачем, Тернополем і Парижем, між Колумбією і Монголією. Махно збирає повітря та складає пам’ять — сторінку за сторінкою, мапу за мапою, про втрати та кохання, про міста, про узбережжя, про околиці, про пограниччя.

Мензатюк Зірка.

Таємниця козацької шаблі : пригод. повість : для серед. шк. віку / З. Мензатюк. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 160 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ця гостросюжетна повість відомої української письменниці Зірки Мензатюк увійшла до шкільної програми за 5-й клас. Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з’явилася Машка — старенька, пошарпана, а все ж нічогенька машина. А далі один пришелепкуватий привид повідомив, що давня козацька реліквія може втрапити в погані руки… Шалені перегони, смертельні пастки, нові знайомства з класними й не дуже класними хлопцями, небезпечні, сповнені містики і захвату мандрівки стародавніми замками України у пошуках козацької шаблі… Не відірвешся, доки не дочитаєш. «Таємниця козацької шаблі» — ще одна історія з героями повісті «Дике літо в Криму».

Михайлишин І.Я.

Танець смерті: Щоденник добровольця батальйону “Донбас” : [повість] / І. Я. Михайлишин. – Х. : Фоліо, 2019. – 315 с. – (Воєнні щоденники)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Музикант-аматор, грав на Майдані у грудні 2013 року. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної капітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра. «Танець смерті» — музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії у внутрішньому світі людини. Єдине, що врятує від загибелі, — постійний рух. Рух є умовою життя. Умовою розвитку. Умовою перемоги.

Мицик Юрій.

Іван Сірко : наук.-популяр. вид. / Ю. Мицик. – К. : ТОВ “Видавництво “КЛІО”, 2019. – 160 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Дослідження постаті легендарного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка (1605(?)–1680), видатного боротьбиста проти іноземних загарбників, слава про якого ширилася далеко за межі України, замовчували, фальсифікували, забороняли і за царських, і за вождівських часів. У цьому виданні автор, спираючись на широке коло джерел, знайдених протягом понад 30 років в архівах України, Росії, Польщі, Німеччини, наукові праці та статті інших істориків, намагається заповнити лакуну в українській історіографії, змальовуючи якомога повніше життя й діяльність Івана Сірка. Книга розрахована на науковців, політиків, викладачів і студентів, а також усіх, хто цікавиться історією України.

Мозер Ервін.

Фантастичні історії на добраніч : [казкові істор.] : для діт. від 4 років / Е. Мозер ; пер. з нім. Н. Ваховська. – 4-е вид. – Чернівці : Чорні вівці, 2018. – 239 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка Мозера “Неймовірні історії надобраніч” складена з найкращих оповідок та ілюстрацій із понад десяти його раніших книжок. У ній маленькі читачі зустрінуться з котом Ксав’є Хутрорудом, що полюбляє книжки, хвостатими пожежниками із Мишеграду, мовчазним мурахоїдом Джакомо з-під Ведмедінгтена та безліччю інших, веселих і кмітливих звірят. Знаєте, як навчити кенгуру їздити на лижах? А хто знайшов черепашачий скарб? І як на космічному качкольоті долетіти до зірок? Про це та більше дізнаєтеся з книжки…

Москалець Костянтин.

Зірка на ім’я Марія : вибрана проза / К. Москалець. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 368 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка Костянтина Москальця, до якої увійшли прозові твори та щоденник «Келія Чайної Троянди», — насамперед про самість та особливу справжність, яку так легко втратити в сучасному світі. Це інтелектуальне й дуже особисте письмо, яке спонукає по-іншому відчути світ — із запахом дощу впереміш із тліном на фотографіях; зі смаком яблук, налитих світлом і соком; зі світлою і чистою, наче радість, черешнею; з глибинним самоусвідомленням, навіть якщо для цього необхідною умовою (а радше потребою) є самотність. Ця книжка — про творчу взаємодію людини з природою та водночас осмислення людської природи і про те, як важливо «проростати з себе, над собою, сміливо і безстрашно, і радісно летіти в найяснішу темряву, постійно збуваючись, безперервно стаючи собою…».

Москалець Костянтин.

Стежачи за текстом : вибрана критика та есеїстика / К. Москалець. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 400 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал.

Нікуліна Анастасія.

Сіль для моря, або Білий Кит : роман-буря : підліт. / А. Нікуліна. – Х. : Віват, 2019. – 223 с. – (Книжкова полиця підлітка)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, – це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: “Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині”. Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати? Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами – дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, щоб ставати сіллю для моря.

Ніцой Лариса.

Страшне Страховисько : казка : від 6 до 12 років / Л. Ніцой ; іл. Е. Еддіс. – Х. : Юнісофт, 2019. – 24 с. . – (Найкращий подарунок)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ви любите літечко? А купатися в озері? А засмагати на пісочку? А якщо поруч з Вами ще й друзі? Ярик каже, що це суперово! Одного сонячного дня … Думаєте, сталося щось погане? Зовсім ні! Одного сонячного дня… Але краще самі прочитайте! Згода?

Ніч проти Різдва : зимова казка : від 3 до 8 років / пер. з англ. О. Осмоловської ; іл. Р. Батчер. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 24 с. . – (Picturebook)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Час читати! Малечі сподобаються яскраві малюнки на кожній сторінці цієї зимової казочки. Який бо він, святий Миколай? Це питання страшенно хвилює маленького хлопчика. Він чемно поводився впродовж року, написав і відправив Миколаю листа із замовленим подарунком і чекає на візит таємничого дідуся. Всі довкола сплять, тільки малому не спиться. Воно й не дивно, адже хлопчикові кортить поглянути, який він із себе, цей благодійник усіх дітлахів планети Земля. І сталося справжнє диво – святий Миколай таки з’явився! І нехай кожен, хто прочитає цю гарно ілюстровану книжечку, повірить у зимові чари. Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Найк, Аніта.

Як я дорослішаю : посіб. для дівчат : від 9 до 12 років / А. Найк ; пер. з англ. В. Левицька. – К. : Книголав, 2019. – 48 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Дорослішати — круто! Але водночас це трішки хвилююче і навіть лячно… Як усе це відбуватиметься? Чого чекати? Чи з усім вдасться впоратися? Не хвилюйся! Найкраще, що ти можеш зробити, аби підготуватися до підліткового віку, — це дізнатися, як саме змінюватимуться твої тіло і почуття. Ця книжка — твій провідник у мандрівку дорослішання. У ній просто й зрозуміло пояснюється, як влаштований твій організм і які зміни чекають на нього в найближчі кілька років. А ще тут є безліч корисних порад і підказок, які допоможуть тобі з усім впоратися. Дізнавайся більше про саму себе — і розпочинай новий етап життя сміливо та впевнено!

Нельсон Джо.

Історіум : [альбом] : для підліт. / Дж. Нельсон ; пер. з англ. Д. Завалій ; іл. Р. Уілкінсон. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 96 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Цей музей відкритий цілодобово. Ви маєте нагоду побачити колекцію 130 артефактів зі стародавніх цивілізацій. Дізнавайтеся про людей стародавнього світу та досліджуйте дивовижні речі, які вони по собі залишили. Заходьте сюди, щоб пізнати минуле у всій його величі.

Несбьо Ю.

Макбет : роман / Ю. Несбьо ; пер. з норв. В. Горбатька. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 600 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Події роману, який є новітнім переосмисленням відомої п’єси Шекспіра, розгортаються в повоєнний час у занедбаному індустріальному місті, де місцева поліція безуспішно бореться з наркоторгівлею. Новий начальник поліції Дункан — ідеаліст з далекосяжними планами. Він стає чи не єдиною надією городян, втомлених несправедливістю та беззаконням, і кошмаром для кримінальників. Торгівля наркотиками зосереджена в руках двох наркобаронів; один із яких, майстер маніпуляцій Геката, має зв’язки у вищих ешелонах влади й успішно цим користується. Задум Гекати полягає в тому, щоб безперервно й підступно впливати на свідомість інспектора Макбета, командира поліцейського спецназу, чоловіка, схильного до агресії та параноїчного страху. Перед читачами розгортається історія кохання й ненависті, політичних амбіцій та пожадливості, яка дає їм можливість зазирнути в найпотаємніші закутки людської душі. Захоплюючий новий трилер від відомого норвезького письменника Ю Несбьо, автора низки детективних романів, що стали бестселерами. Його книги перекладено більш як на 50 мов. Станом на 2017 рік їх було надруковано загальним накладом понад 33 мільйони екземплярів. Вітчизняні поціновувачі детективного жанру також добре знають Ю Несбьо, оскільки в Україні уже вийшли з півтора десятка його книг.

Нестайко Всеволод.

Тореадори з Васюківки : трилог. про пригоди : підліт. / В. Нестайко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 544 с.

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Культовий твір, який увійшов до переліку золотої класики української літератури. Свого часу повість «Тореадори з Васюківки» була включена до обов’язкової шкільної програми. Книга відзначена у «Почесному списку Андерсена» і перекладена двадцятьма мовами. Завдяки чудовому вмінню автора створювати гумористичні історії серія веселих оповідань часом доводить читачів до нестримного сміху. Книга Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» хоч і створювалася з розрахунком на дитячу та юнацьку аудиторію, але будь-яка доросла людина, ознайомившись зі змістом пригодницьких історій, прийде у захват і зарядиться відмінним настроєм

О`Нілл Кейті.

Принцеса+принцеса: довго і щасливо : [комікс] : від 9 до 12 років / К. О`Нілл ; пер. з норв. Я. Стріхи. – К. : Рідна мова, 2019. – 56 с. . – (Дитячі комікси)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Коли звитяжна принцеса Аміра порятувала добросерду принцесу Сейді з вежі, жодна з них не чекала, що здобуде при цьому справжню подругу. У ході мандрів королівством і незліченних пригод вони розуміють, що помагають одна одній стати кращими. Якщо вони об’єднають зусилля і знання, то завдяки своїм доброті та відвазі здолають найзапеклішого ворога: заздру чарівницю, яка точить зуб на Сейді. Запрошуємо вас до подорожі з принцесами Сейді й Амірою. Вони дуже різні й мають різні сильні сторони, але обидві намагаються зрозуміти, що насправді значить «довго і щасливо» — і чи зможуть вони знайти це «довго і щасливо» разом.

Опанасенко Ольга.

Любомир Гузар : біогр. : підліт. / О. Опанасенко. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2019. – 160 с. . – (Видатні українці)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка-біографія «Любомир Гузар» розповість дитині історію релігійного діяча, патріарха-предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви. Любомир Гузар був уважним до світу, до людей, співпереживав їх проблемам. Живучи у жорстокі часи, він ніколи не зраджував собі і досягав вищих результатів, тренуючи свою моральність.

Підводний світ : пізнав. вид. : діт. від 3 до 8 років / [кол. авт.]. – К. : Книголав, 2019. – 18 с. – (Дитяча полиця, Маленькі дослідники)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Маленькі дослідники вирушають у підводний світ! З новинкою від #книголав ваша дитина дізнається безліч цікавих фактів, захованих у віконечках. Нова книжка із інтерактивної серії «Маленькі дослідники» пропонує зануритися в океанські глибини, відвідати арктичні води, доплисти до темних глибин з тамтешніми дивовижними мешканцями, а головне – розповідає, як вберегти цей неймовірний світ від забруднення. За допомогою книжки читачі зможуть весело й пізнавально провести час. Піднімаючи клапани-віконечка, малюки дізнаються про дивовижних істот та ареоли їхнього мешкання. З легкого та лаконічного тексту діти довідаються про тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, відшукають затонулий корабель, пірнуть до коралового рифу тощо. Серія «Маленькі дослідники» призначена для дітей від 2 до 8 років. Незабаром також вийдуть друком нові книжки серії: «Транспорт», «Комахи» та «Ферма». Для маленьких читачів вже доступні: «Моє дивовижне тіло», «Світ тварин», «Динозаври», «Космічний світ».

Пілкі Дейв.

Пригоди Капітана Підштанька : [веселі пригоди] : підліт. / Д. Пілкі ; пер. з англ. І. Ємельянової. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 126 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Колись в шкільні роки Джордж та Гарольд створили найнеймовірнішого героя всіх часів та народів, а тепер збираються втілити свою ідею в життя. Отже, зустрічайте — Капітан Підштанько. Його справжня особистість настільки секретна, що навіть він сам підозрює про неї! Як Джордж та Гарольд придумали свого героя? З якими труднощами їм довелося зіткнутися? Як ці труднощі стикалися потім з Капітаном Підштаньком? Читайте на сторінках «Пригоди капітана Підштанька. Книга 1»! Чому варто купити книгу «Пригоди капітана Підштанька. Книга 1» Дейва Пілкі? «Пригоди капітана Підштанька. Книга 1» — перша частина захопливих пригод фантастичного персонажа Дейва Пілкі. Це епічна новела, розмальована Хосе Ґарібальді, не залишить байдужими юних читачів, а можливо навіть стане тією книжкою, яка закохає дитину в літературу. Адже залишитися байдужим до цієї веселої, дотепної, динамічної та легкої історії просто неможливо! Відгуки про книгу «Пригоди капітана Підштанька. Книга 1»: «… продуманий сюжет та гумор, які відмінно підійдуть дітям». Booklist «Перша з п’яти книг, які безперечно варто почитати дітям». Healthy Family Matters «Вони (батьки) оцінять дитячий сміх над цією старомодною штукою, що зветься «книжкою». New York Times «… для будь-якої похмурої дитини, яка ніколи навіть не збирався прочитати книжку…»

Павленко Марина.

Русалонька із 7-В проти русалоньки з Білокрилівського лісу : повість : підліт. / М. Павленко ; іл. О. Воніфатової. – 6-е вид. – Х. : Теза, 2018. – 284 с. – (Русалонька із 7-В)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: І знову?— суперниця! Весь клас ахнув! Струнка й тоненька, мов очеретинка. Очі?— два бездонні озерця. Коси?— до колін, як у ляльки Барбі з вітрини найдорожчого магазину… Милувалися нею всі: школярі, вчителі, технічки. А на перер вах під кабінетом, у якому перебував її, Софійчин, 7-В, ніби випадково збиралися старшокласники. На Кулаківського можна махнути рукою: пропав остаточно! Але ж Сашко?!. Тепер Софійка сама. Сама проти однокласників і старшокласників, проти баби Валі, проти мами й тата, навіть проти тітоньки Сніжани?— сама проти цілого світу. І проти… русалоньки з Білокрилівського лісу.

Павленко Марина.

Русалонька із 7-В та Загублений у часі : повість : підліт. / М. Павленко ; іл. О. Воніфатової. – 4-е вид., стер. – Х. : Теза, 2019. – 215 с. – (Русалонька із 7-В)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Таємниці, таємниці! Мабуть, Софійка їх до себе притягує. Бо ж хіба можна лишатись осторонь, коли вночі у покинутому замку лунає музика, а порожніми залами блукає самотній привид ?! Привид, що… загубився у часі. Для середнього шкільного віку.

Панасов Ігор.

Валерій Лобановський : біогр. : підліт. / І. Панасов. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2019. – 128 с. . – (Видатні українці)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка-біографія «Валерій Лобановський» повідає дитині про життя відомого футбольного тренера. Саме Лобановський створив одну з найсильніших європейських команд свого часу і виховав цілу плеяду футбольних зірок. Його приклад вражає, захоплює й надихає дітей і дорослих.

Панасов Ігор.

Кузьма Скрябін : біогр. : підліт. / І. Панасов, М. Рубан. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2019. – 128 с. . – (Видатні українці)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка-біографія «Кузьма Скрябін» розповість дитині історію музиканта від Бога. Андрій Кузьменко жив музикою і створював пісні, які співають досі. Його вплив на індустрію музики і культури України важко порівняти з будь-чиїм ще. Відомий український музикант Андрій Кузьменко «Кузьма» запам’ятається своїм шанувальникам неймовірним гумором, божевільними ідеями та відкритим серцем.

Пантермюллер Аліс.

Лотта та її “катастрофи”. Сирна лихоманка : [повість] : для діт. серед. шк. віку / А. Пантермюллер ; пер. з нім. І. Андпієнко-Фрідріх ; іл. Д. Коль. – Х. : ВД “ШКОЛА”, 2019. – 160 с. – (Лотта та її “катастрофи”)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Відколи розпочався новий навчальний рік, у Лоттиному класі панує нестерпний сморід. І винен у цьому бутерброд її нового однокласника Ремі. Він родом із Франції й постійно їсть хліб із камамбером, чи як там той смердючий сир називається. На жаль, пані Кака?ло посадила Ремі прямісінько між Шаєн і Лоттою. Шаєн він навіть подобається, а ось Лотті — навпаки!!! Адже він щодня приносить їй якийсь подарунок: плюшевих котиків, футболки із сердечками і все таке. Отож Лотті треба терміново якось позбутися цього Ремі. У крайньому разі за допомогою її блокфлейти.

Панченко Володимир.

Старовинні герби українських міст : [популяр. вид.] / В. Панченко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 385 с. : гербы

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: У пропонованому виданні – графічні реконструкції, описи та відомості з історії старовинних гербів міст і містечок з усіх регіонів нашої держави, відтворені за тогочасними документальними джерелами – від XIV до початку ХХ століття. Ця книга – безцінна знахідка для всіх небайдужих шанувальників українських старожитностей та нашої минувшини.

Паркер Стів.

100 фактів про динозаврів : наук.-популяр. вид. : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / С. Паркер ; пер. з англ. А. Мішти. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 48 с. . – (100 фактів)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Книжка в доступній формі розкриває найголовніші теми щодо доісторичного світу динозаврів у ста коротких оповіданнях. Основну інформацію викладено у формі 100 маловідомих, достовірних, незвичних та вражаючих фактів! На кожній сторінці ви знайдете чудові малюнки та фотографії, які допоможуть дітям краще зрозуміти прочитане. Це видання є ідеальним путівником у світ динозаврів для дітей молодшого шкільного віку. За допомогою яскравих малюнків, вікторин, детальних схем та позначок цікаві факти легко запам’ятовувати й тим самим розвивати свою ерудицію! Книги стануть справжнім відкриттям і чудовою нагодою зануритись у світ природи як для дітей, так і для дорослих!

Паркер Стів.

100 фактів про котів і кошенят : наук.-популяр. вид. : для діт. мол. шк. віку / С. Паркер ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 48 с. . – (100 фактів)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка містить 100 феноменальних фактів, чудові ілюстрації та завдання, які допоможуть дітям дізнатися все важливе про наших друзів-котів. Вони ознайомляться з типовими рисами диких і домашніх котів, навчаться піклуватися про своїх домашніх улюбленців. Для дітей молодшого шкільного віку. За допомогою яскравих малюнків, вікторин, детальних схем та позначок цікаві факти легко запам’ятовувати й тим самим розвивати свою ерудицію! Книги стануть справжнім відкриттям і чудовою нагодою зануритись у світ природи як для дітей, так і для дорослих!

Парновський Сергій.

Як влаштовано Всесвіт. Вступ до сучасної космології : наук.-популяр. вид. / С. Парновський, О. Парновський. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 248 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Із чого почався Всесвіт і чи його вік скінченний? Як він розвивався і що з ним відбувається тепер? Де відбувся Великий вибух і чи всюди у Всесвіті закони фізики однакові? У цій книжці прочитаєте короткий курс про історію та сучасний стан космології — науки про Всесвіт та місце людства у ньому: чотиривимірний простір-час, створення Всесвіту під час Великого вибуху, його еволюцію, характеристики, як вимірювати відстані до далеких астрономічних об’єктів, як зважити світло тощо. Сучасні українські науковці підготували для вас цікавий екскурс у складний світ науки та спробували відповісти на популярні запитання, зокрема про «темний бік» нашого Всесвіту: темну енергію, темну матерію та чорні діри. Книжка розрахована на учнів старших класів шкіл, студентів, викладачів та всіх, хто цікавиться фізикою та астрономією.

Пейткс Моніка.

Мія дорослішає: що варто знати про дозрівання : наук.-популяр. вид. : для мол. та серед. шк. віку / М. Пейткс ; пер. з ісп. С. Івченко. – Л. : Урбіно, 2019. – 39 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Пояснити дівчинці про процеси, які відбуваються в її організмі під час дорослішання досить складно, принаймні, складно зробити це максимально зрозумілою і простою мовою. Саме тому доктор і фахівець в області педіатрії Моніка Пейткс написала цю чудову книгу, яка була відзначена численними нагородами. Героїня цієї книги дев’ятирічна дівчинка Мія, саме в цьому віці починає відбуватися одна з найцікавіших подій в її житті — дорослішання. У Мії є подруги, з якими теж відбуваються зміни в організмі, і разом з ними ми будемо дізнаватися, що ж це за зміни, які проблеми вони викликають і як з ними справлятися. З книги юні читачки зможуть почерпнути багато нового, цікавого і корисного про статеву зрілість, від інформації про бюстгальтери до місячних, від прокладок до тампонів, від зростання грудей до депіляції. Моніка Пейткс пише про все це та багато іншого з почуттям гумору, а кумедні ілюстрації роблять читання цікавішим і наочним.

Перельман Я.І.

Жива математика : наук.-популяр. вид. : підліт. / Я. І. Перельман ; пер. з рос., передм., прим. В. О. Тадеєва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 240 с. – (Класики популяризації науки)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книга «Жива математика» всесвітньо відомого популяризатора науки Я.І. Перельмана написана однією з останніх у його серії книг, присвячених захоплюючій науці. Однак після цього вона розглядалася автором як своєрідний вступ до цих книг. Складаючись з великої кількості різнорідних головоломок, цікавих оповідок та практичних порад, що мають математичну основу, книга відкриває завісу до деяких універсальних методів міркувань, характерних для математики як науки. Для читання книги не передбачається жодної спеціальної підготовки. Розв’язання багатьох головоломок під силу кмітливим учням навіть початкової школи, хоча над деякими з них може замислитися і знаний науковець. Книга перекладалася багатьма мовами світу, у тому числі й українською. Новий переклад на українську мову усуває прогалини попередніх, зокрема, в ньому в повному обсязі відновлюється авторський зміст за прижиттєвими виданнями та дбайливіше відображаються стилістичні особливості сталих україномовних конструкцій. Книга розрахована на усіх, хто полюбляє інтелектуальні розваги у години дозвілля. Особливо буде корисною для учнів, які дбають про розвиток своєї математичної кмітливості та розширення запасу математичних знань.

Перельман Я.І.

Захоплююча алгебра : наук.-популяр. вид. : підліт. / Я. І. Перельман ; пер. з рос., передм. , прим. В. О. Тадеєва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 336 с. – (Класики популяризації науки)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Захоплююча алгебра» Я. І. Перельмана — одна з найзахопливіших книжок про алгебру. У ній ця наука ніби відокремлюється від класної дошки, з якою вона тісно «зрослася» у свідомості більшості читачів, і переноситься у вільний простір, де знаходить найрізноманітніші застосування. Основне своє завдання автор вбачає у тому, аби прищепити читачеві інтерес до занять алгеброю та викликати у нього бажання самостійно усунути прогалини своєї математичної підготовки. Прочитавши книгу, читач знатиме незмірно більше про основні ідеї алгебри та про її застосування, ніж про це можна довідатися з десятків «шкільних» підручників та посібників. Книга перекладена багатьма мовами світу. Повний переклад українською мовою виходить уперше. Книга зацікавить усіх, хто хоче мати правдиве уявлення про математику, зокрема, — переконливі свідчення про можливості її практичного застосування.

Перельман Я.І.

Захоплююча геометрія : наук.-популяр. вид. / Я. І. Перельман ; пер. з рос. , за ред. В. О. Тадеєва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 288 с. – (Класики популяризації науки)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Захоплююча геометрія» Якова Перельмана – одна з найзахопливіших книжок про геометрію. У ній ця наука, за словами самого автора, «відривається від класної дошки», з якою тісно пов’язувалася у свідомості пересічного читача, й виводиться у вільний простір – у ліс, поле, до річки, на дорогу, а згодом – у далекі моря та захмарні глибини простору. Часто ці розповіді ілюструються уривками з творів класиків літератури та висловами великих учених. Прочитавши книгу, читач знатиме незмірно більше про застосування геометрії, ніж про це можна довідатися з десятків «шкільних» підручників та посібників. Книгу перекладено багатьма мовами світу. Українською виходить уперше. Видання зацікавить не тільки тих, хто вже любить і займається математикою, а й усіх, хто хотів би мати про неї правдиве уявлення, зокрема, знати про її справжнє місце у нашому житті.

Перельман Я.І.

Фізика на кожному кроці : наук.-популяр. вид. / Я. І. Перельман ; пер. з рос. В. О. Тадеєва ; за ред. В. О. Тадеєва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 360 с. – (Класики популяризації науки)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: За задумом автора, ця книга мала відкривати серію раніше написаних ним науково-популярних книг з фізики, а тому адресувалася для найменш підготовлених читачів. Автор уважав, що приступати до систематичного вивчення фізики можна лише тоді, коли буде накопичений достатній масив спостережень за фізичними явищами у навколишній природі та побуті. У цьому й полягає призначення книги. У ній міститься велика кількість захопливих розповідей про різноманітні фізичні явища, а також описуються найпростіші досліди, які читач може виконати власноруч із використанням підручних засобів. Підвищенню інтересу до предмета сприятиме притаманна автору неповторна белетристична форма розповідей, багатий ілюстративний матеріал, а також екскурси в історію наукових відкриттів, що супроводжуються цитуванням класиків науки, учасників та свідків видатних експериментів. Книга буде корисною не тільки «для юних фізиків», як коротко характеризував її призначення сам автор, а й для всіх, хто з допитливістю ставиться до природних явищ, але не має достатніх знань для їхнього пояснення. Вона розширить кругозір читача, збагатить його новими знаннями та несподіваними зіставленнями, а головне — виробить звичку для всього шукати раціонального пояснення. Книга стане в пригоді й батькам, допомагаючи їм відповідати на численні «чому» своїх дітей, а також учителям, пропонуючи їм засоби для підвищення інтересу до навчання їхніх учнів.

Пересунько Тіна.

Культурна дипломатія Симона Петлюри: “Щедрик” проти “русского мира” : наук.-популяр. вид. / Т. Пересунько. – К. : Видавничий Дім “АртЕк”, 2019. – 312 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Як всесвітньовідомий «Щедрик» Миколи Леонтовича потрапив за кордон? Хто спродюсував мистецьку інтервенцію «української весни»? Чому Україна не сьогодні розпочала культурно-інформаційну протидію російській пропаганді у світі і чи не була вона більш успішною 100 років тому? У виданні вперше оприлюднюється унікальна хроніка тріумфального турне Української Республіканської Капели під орудою диригента Олександра Кошиця у країнах Західної Європи, Північної та Південної Америки у 1919–1924 роках. Гастролі Капели, як представницької державної інституції Української Народної Республіки, ініційовані Головою Директорії і Головним Отаманом військ УНР Симоном Петлюрою з метою протидії російській пропаганді та промоції української незалежності в Європі. Саме завдяки цим гастролям світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а українська культура і державний престиж України здобули позитивний резонанс у 17 країнах світу. Авторкою зібрано та оприлюднено кількасот унікальних рецензій європейської та американської преси, листи видатних політичних і культурних діячів світу з відгуками про Україну і українську культуру

Петрановська Людмила.

Таємна опора: емоційний зв’язок у житті дитини : наук.-популяр. вид. / Л. Петрановська ; пер. з рос. О. Рибки. – Х. : Віват, 2019. – 223 с. – (Актуальна тема)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Як формується прив’язаність до батьків від дитинства до підліткового віку? Як стати для сина або дочки міцною і при цьому таємною опорою і виростити їх упевненими й самодостатніми? Що краще: ранній розвиток або природне опанування навичок, дитячий садок або виховання бабусі, свобода або контроль? На ці та інші запитання, якими переймаються батьки, відповідає, ґрунтуючись на науковій теорії прив’язаності, Людмила Петрановська. У цій книжці ви неодмінно знайдете потрібні відповіді й зможете не лише зрозуміти, що стоїть за дитячими розпещеністю, агресією, важкою вдачею, а й зрозуміти, чим допомогти своїй дитині, щоб вона росла й розвивалася, не марнуючи сил на боротьбу за вашу любов.

Попович Мирослав.

Червоне століття : громад.-політ. вид. / М. Попович. – 3-е вид., доп. – [б. м.] : Видавничий Дім “АртЕк”, 2019. – 887 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книга являє собою спробу нового жанру – жанру філософії історії за аналогією з тим, як пишеться філософія науки чи філософія мистецтва. Матеріалом, на якому писалась книга, є історія європейської цивілізації ХХ століття, насамперед того регіону цивілізації, який був охоплений комуністичним тоталітаризмом. Філософія історії має справу не з подіями самими по собі у їх часовій послідовності, а з історичним смислом подій. Проблеми історичного смислу безпосередньо пов’язані з оцінкою добра і зла в людському чині. Найбільші таємниці минулого століття не стільки у важливих подіях, історичній інтризі та прихованих стратегіях боротьбі могутніх політичних сил, скільки у правильному розумінні й тлумаченні сенсу історичних явищ. Саме навколо оцінки історії розгортаються гострі суперечки, зокрема в української історії – навколо оцінки Центральної Ради, гетьманату, Директорії, націонал-демократії та соціал-демократії, «розстріляного Відродження», голодомору і Великого терору, Вітчизняної війни та боротьби УПА, долі української культури в УРСР та в діаспорі, «перебудови» та наслідків її провалу (чи перемоги, важко сказати). Всі ці проблеми смислу національної історії розглядаються у книзі на широкому тлі.

Портер Елінор.

Полліанна : роман : для мол. і серед. шк. віку / Е. Портер ; пер. з англ. В. Панченко ; худож. В. Каверзнєва. – К. : Рідна мова, 2019. – 239 с. – (Класна класика)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ця книга — світовий бестселер. Кожного, хто перегорне її сторінки, вона зробить милосерднішим, вселить оптимізм у зневіреного. А чи вмієте ви грати в чудодійну гру «в радість»? Якщо ні, то прочитавши цю книгу, — неодмінно зумієте! І світ одразу ж стане добрішим. Спробуйте — переконаєтесь! Для широкого кола читачів.

Портер Елінор.

Полліанна виростає : роман : для мол. і серед. шк. віку / Е. Портер ; пер. з англ. В. Панченко ; худож. В. Коверзнєва. – К. : Рідна мова, 2019. – 311 с. – (Класна класика)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Продовження роману Елеонор Портер «Поліанна», найпопулярнішої книжки в Америці після Біблії. В ній Поліанна вже виросла. Які приємні й неприємні сюрпризи чатують на молоду дівчину, що повернулася до міста свого дитинства. І головне, чи зарадить уже дорослій героїні незвичайна гра, що виручала її не раз і несподівано нагадала про себе знову?

Пратчетт Террі.

Чаротворці : роман / Террі Пратчетт ; пер. з англ. А. Коник. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 341 с. – (Дискосвіт)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: «Чаротворці» — третій роман підциклу «Ринсвінд» із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Жив собі якось восьмий син восьмого сина і був він, як повелося на Дискосвіті, чарівником. Дивним чином у нього теж народилося восьмеро синів, і наймолодшому, Койнові — чарівникові в квадраті — судилося стати джерелом магії, чаротворцем. Завдяки цьому юному хлопцеві стара магія Дискосвіту, що вже потрохи вивітрювалася, тепер відродилася і набула небаченої сили. Утім, нездорові чаротворчі амбіції та диктатура магії можуть бути небезпечними та навіть руйнівними й загрожувати цілісності світобудови. Рятувати світ та протистояти супермогутньому чаротворцеві Койну береться чарівник-невдаха Ринсвінд разом із вправною геройкою Коніною і сповненим ентузіазму героєм-початківцем Найджелом. А допомагатиме відчайдухам капелюх архіректора, що за довгі роки спілкування з видатними чарівниками став окремою, і треба сказати — харизматичною, особистістю.

Птахи наших садків. 50 найвідоміших видів : міні-енцикл. : діт. від. 6 до 12 років / пер. з англ. Н. Тучинської. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 56 с. – (Міні-енциклопедія)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів птахів. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя.

Пуї Ж.-Б.

Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв : наук.-популяр. вид. / Ж. -Б. Пуї ; пер. з фр. П. Мигаль. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 143 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Хто б подумав, що з них виростуть великі люди, коли вони були малими дітьми? Перед вами галерея портретів видатних особистостей, які залишили помітний слід в історії, літературі, мистецтві та науці, дарма що все починалося безладно. Згодом історія увінчала їх славою й охрестила геніями. Ці величні постаті фігурують у шкільній програмі як монументальні персонажі. У словниках і музеях бачимо суворочолих класиків із повними кишенями чеснот. Однак кишені бувають дірявими. Спробуй відкрити для себе ці гучні імена по-новому і дізнатися більше про їхні зухвалі юні роки…

Кіплінг Р.

Тафі і Тегумай. Як написали найпершого листа : казка : для мол. шк. віку / Р. Кіплінг ; пер. з англ. В. Чернишенка ; іл. В. Штанка. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – (Книги Ред’ярда Кіплінга)

Аннотация: Одна зі знаменитих «Таких собі казок» Ред’ярда Кіплінґа, найперша, у якій юні читачі знайомляться з чудовою печерною родиною – Теґумаєм, Тешумай і їхньою донею Тафі. У казці нам належить разом із непосидючою Тафі написати найпершого у світі листа. Звісно, завдання це не з легких – у книжці буде багато списів, непорозумінь і добірної багнюки, але врешті листа буде доставлено і прочитано. Як? Дізнаєтеся з книжки! Книжкою «Як написали найпершого листа» видавництво «Навчальна книга – Богдан» не лише розпочинає видання казкової трилогії Кіплінґа про Теґумайське плем’я, але й дарує читачам неповторні ілюстрації київського художника Володимира Штанка, які було високо відзначено навіть у Кіплінґівському товаристві Великобританії.

Рідлі Метт.

Геном. Автобіографія виду у 23 главах : наук.-популяр. вид. / М. Рідлі ; пер. з англ. О. Реви, З. Лобач. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 407 с)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Стрімкий розвиток генетики впродовж останніх десятиліть називають не інакше як революційним. Метт Рідлі у своїй книзі «Геном» просто і доступно подає історію генетики, починаючи від перших здогадок про існування генів та завершуючи приголомшливим проривом, спричиненим розшифруванням структури ДНК молекулярними біологами Вотсоном і Кріком. Від хвороби Гантінгтона до раку, від застосування генної терапії до жахів євгеніки, автор аналізує наукові, філософські та моральні аспекти, що постають внаслідок картування геному. Ці дослідження допоможуть зрозуміти значення цього наукового відкриття для нас, наших дітей і людства загалом.

Райх Девід.

Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК : наук.-популяр. вид. / Д. Райх ; пер. з англ. А. Марховська. – К. : Наш формат, 2019. – 367 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Історія науки показує, як небезпечно бути переконаним у тому, що знаєш істину. Усі помилки — починаючи від уявлення, що Земля пласка, а Сонце обертається навколо неї — мають стати для нас попередженням і навчити піддавати сумнівам інформацію та не довіряти стереотипам. Генетик Девід Райх переконаний: геномна революція стрімко ламає наші уявлення про минуле. Чим ми відрізняємось одне від одного? Що таке ідентичність? У своїй книжці дослідник описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК. ДЛЯ КОГО КНИЖКА Книжка для всіх, хто любить науково-популярну літературу, цікавиться науковими дослідженнями у сфері генетики та минулим людства. ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА Автор показує зміни, які відбувалися з популяціями людей у далекому минулому, доводячи, що ДНК може розповісти про історію людства значно більше, ніж традиційний арсенал археології. ПРО АВТОРА Девід Райх — професор генетики в Гарвардській медичній школі й один з провідних фахівців, що займаються аналізом ДНК стародавніх людей. У 2015 році журнал Nature зарахував його до десяти найвидатніших учених за внесок у науку.

Распе Р.

Пригоди Барона Мюнхаузена : [оповід.] : пер. з фр. : для діт. серед. шк. віку / Р. Распе ; переказ Т. Вакуленко ; мал. В. Харченка. – К. : Школа, 2019. – 192 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: До уваги українських читачів пропонується найбільш повна версія пригод дотепного вигадника і кмітливого мисливця, — барона Мюнхаузена. Отож приготуйтеся дізнатися з перших вуст про численні пригоди та мандрівки у різні краї хвацького барона. Вони вже кілька століть захоплюють уяву і дітей, і дорослих — ще б пак, адже ці історії дійсно незвичайні, дивовижні, а головне, як каже сам барон Мюнхаузен, — правдиві.

Расселл Гелен.

Рік хюге по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі : [повість] / Г. Расселл ; пер. з англ. О. Ліпської. – Х. : Віват, 2019. – 415 с. – (Дозвілля)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар’єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе — комфортного й безтурботного життя. Гелен Расселл досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки й навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ і себе.

Роддам Джордж.

Це Ван Гог : [біогр.] / Дж. Роддам ; пер. з англ. Т. Савчинська ; іл. С. Герасимович. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 80 с. . – (Мистецтво і культура)

Примірники: всього:1 – Відділ мистецтв

Аннотация: Вінсент ван Гог – нідерландський художник-постімпресіоніст, один із найвидатніших та найвпізнаваніших митців ХIХ ст. За своє трагічно коротке життя він створив низку геніальних полотен, у кожному з яких відчувається особлива експресія. Ван Гог втілював у живописі своє емоційне сприйняття світу: чи то захоплення красою природи, чи відгук на людське горе. Ця книжка – ілюстрований життєпис художника, своєрідна мозаїка з його біографії, фрагментів листування з братом Тео та знаменитих картин. Для тих, хто цікавиться творчістю Ван Гога та захоплюється мистецтвом.

Ролінг Дж.К.

Гаррі Поттер і прокляте дитя : сценарій п’єси : підліт. / Дж. К. Ролінг ; пер. з англ. В. Морозова. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 352 с. – (Гаррі Поттер)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Історія розповідає про подальший розвиток подій через майже 20 років після тих, що розгорталися в «Смертельних Реліквіях». Письменниця наголосила, що вона написала не роман, а саме п’єсу. Серія книг про Гаррі Поттера на цьому має скінчитися, однак Джоан Роулінг уже робила схожу заяву після виходу сьомої частини. Не дивлячись на те, що фантастичний роман має продовження в незвичному форматі, багато читачів поспішили оформити замовлення останньої книги «Гаррі Поттер і Прокляте дитя», щоб не втратити можливості першими її прочитати. Мережа книжкових магазинів Barnes and Noble і сайт Amazon Books повідомили, що за кількістю передзамовлень у США книга встановила новий рекорд, випередивши попередню історію «Смертельні Реліквії». Резонанс серед аудиторії викликав вибір Джоан Роулінг акторів, які виконували ролі в п’єсі. Актриса Нома Думезвені, яка має темний колір шкіри, зіграла роль Герміони. Автор зазначила, що в романах жодного разу не згадувався колір шкіри героїні, однак глядачі вже звикли до образу Ґрейнджер у виконанні Еми Уотсон.

Ролінг Дж.К.

Гаррі Поттер. Історія магії : [фентезі] : пер. з англ. : підліт. / Дж. К. Ролінг. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 256 с. . – (Гаррі Поттер)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: 2017 року, на відзнаку двадцятирічного ювілею виходу в світ книжки «Гаррі Поттер і філософський камінь», у Нью-Йоркському історичному товаристві відкрилася незвична виставка, яка дала змогу дослідити захопливу і реальну історію магії, що лежить в основі серії про Гаррі Поттера. Представляючи скарбницю з понад 150 магічних артефактів з Британської бібліотеки, Нью-Йоркського історичного товариства та інших всесвітньо відомих закладів, ця книга допоможе вам здійснити мандрівку виставкою й докладно дослідити дивовижні предмети, які доводиться вивчати в Гоґвортсі: настійки, замовляння, догляд за магічними істотами та інші. На цих сторінках ви маєте змогу побачити записник Леонардо да Вінчі і найдавніший атлас нічного неба, поглянути на безоар і бивень кита-нарвала (чи, може, це ріг єдинорога?.), зазирнути в чайну чашку для ворожіння або в чорний-чорнющий казан, а також довідатися, звідки походить заклинання «Абракадабра»… Окрім цих неймовірних експонатів ви зможете побачити дивовижні ескізи й рукописи з особистого архіву Дж.К. Ролінґ, а також вражаючі й ніколи раніше не бачені оригінальні ілюстрації художників, які працювали над оформленням книжок про Гаррі Поттера – Мері Ґрандпре, Джима Кея та Браяна Селзніка.

Ролінг Дж.К.

Казки барда Бідла : [фентезі] : підліт. / Дж. К. Ролінг ; пер. з англ. В. Морозов. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 128 с. – (Гаррі Поттер)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Казки барда Бідла («The Tales of Beedle the Bard») безпосередньо пов’язані з книгами про Гаррі Поттера. Це п’ять абсолютно несхожих казкових історій, читання яких викликає то захоплення, то сміх, а то й тривожне відчуття смертельної загрози. І маґлам, і чарівникам буде вельми цікаво ознайомитися з коментарями Албуса Дамблдора, у яких він ділиться невідомою досі інформацією про життя Гоґвортсу. Унікальна й магічна книжка з ілюстраціями самої Дж. К. Ролінґ.

Савка Мар’яна.

Родинна абетка : історія у віршах : для мол. шк. віку / М. Савка ; худож.-оформ. В. Штанко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 72 с. . – (Вірші для дітей)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: «Родинна абетка» — це дуже тепла й світла родинна книжка про все те близьке й знайоме, що оточує дитину від народження: мама й тато, бабусі й дідусі, рідний дім, рідна вулиця, школа і книгарня, улюблені іграшки, тварини й комашки, небо і зорі, Карпати… Вона про Україну, що виростає з дитинства, і про щастя просто бути.

Сакс Джессіка Снайдер.

Мікроби гарні та не дуже. Здоров’я і виживання у світі бактерій : популяр. вид. / Дж. С. Сакс ; пер. з англ. Я. Лебеденко. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2018. – 336 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ми звикли, що з мікробами слід боротися. А якщо насправді вони – ваші захисники? Ця книжка переверне уявлення людства про мікроби й гігієну. Наводячи цікаві факти з наукових досліджень, Джессіка Снайдер Сакс розповідає, які мікроби є гарними, а які не дуже, звідки вони беруться і як потрапляють до нашого тіла; чи дійсно вони сприяють появі хвороб, або, навпаки, можуть їх подолати; як позбутися мікробів і чи варто взагалі це робити. “Певно, не існує більш актуальної книжки, присвяченої цій темі”. The New York Times Про автора Джессіка Снайдер Сакс – спеціаліст з імунології, мікробіології та інфекційних захворювань, відома журналістка, редактор популярного щотижневика Popular Science, регулярно пише для таких авторитетних видань, як: Discover, National Wildlife та Health, співпрацює з відомими американськими і канадськими науково-популярними журналами.

Сарразен Орелі.

Футбол : популяр. вид. : від 6 до 8 років / О. Сарразен ; пер. з фр. Д. Бібікової. – К. : Книголав, 2019. – 96 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Гра мільйонів, популярна у всьому світі, ? футбол об’єднує, допомагає долати кордони власних можливостей й знаходити нових друзів. Всі подробиці про цей захопливий вид спорту зібрано в одній книжці для дітей, які мріють побити рекорди Ліонеля Мессі чи Ліке Мартенс. «Футбол» французького автора Орелі Сарразена ? чудово ілюстрований довідник для найменших читачів, в якому докладно пояснюється, чим же є вид спорту, що інколи змушує дорослих поводитися як діти, а малечу ? прагнути перемоги з усією серйозністю та відповідальністю. Книжка містить розділи, присвячені різним аспектам футболу: тренуванням, змаганням, амуніції, правилам, видатним гравцям. Видання орієнтоване на хлопчиків і дівчат. Читаючи й переглядаючи сторінки книжки, майбутні зірки національних чемпіонатів дізнаються, як влаштовані бутси, які вправи слід виконувати, щоб бути сильними та верткими, на яких позиціях на полі знаходяться захисники, воротар та представники інших ігрових амплуа, які фінти принесуть команді перемогу тощо. Орелі Сарразен вчить, як розумітися на жеребкуваннях та перебігу найважливіших футбольних змагань, розповідає про роботу рефері, пояснює різницю між поняттями «клуб» і «команда». «Футбол» містить чимало цікавої та корисної інформації, яка допоможе дітям обрати для себе улюблений вид спорту.

Сенор Ден.

Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива : наук.-популяр. вид. / Д. Сенор ; перекл. М. Лузіна. – K. : Yakaboo Publishing, 2019. – 368 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ізраїль – маленька країна, яка майже не має переваг на географічній і економічній мапі світу. Їй лише 60 років, населення – 7,1 млн людей, немає суттєвих корисних копалин, а довкола – хаос Близького Сходу. І тим не менше, саме ця маленька країна за короткий проміжок часу стає однією з передових держав світу. У чому секрет такого перевтілення? Це заслуга особливостей національного характеру, загартованого історією духу, розуму чи просто збіг обставин? На ці питання дає відповідь американський інвестор Ден Сенор книгою «Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива». Довгоочікуване україномовне видання світового бестселера – перша книга видавництва Yakaboo Publishing.

Сент-Екзюпері Антуан де.

Маленький принц : [казка-притча] : пер. з фр. : підл. / А. Сент-Екзюпері ; мал. автора ; інтерп. тексту С. Андрющенко . – К. : Форс Україна, 2019. – 112 с. – (Читанка)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Книга, розібрана на цитати. Історія, запала в серця мільйонів. Казка-притча, найзнаменитіший твір Екзюпері, доповнене його малюнками. Глибока, мудра, прониклива історія про найголовніше, розказана простими словами, які запам’ятаються на все життя. P.S. “Найголовнішого очима не побачиш” (с)

Сент-Екзюпері Антуан де.

Маленький принц : казка-притча : від 6 до 12 років / А. Сент-Екзюпері ; пер. з фр. О. Жупанського ; іл. В. Єрко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 62 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Видатний французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері був відважним льотчиком. Одного разу на своєму маленькому поштовому літаку він навіть перелетів Атлантичний океан. Це був світовий рекорд. Якось письменник зазнав аварії над Лівійською пустелею. Доки він десять днів ремонтував свій літак, до нього навідувався маленький пустельний лис. Вони заприятелювали. Згодом після тієї пригоди Екзюпері написав свій найгеніальніший твір — казку «Маленький принц»… Проілюстрував книжку відомий український книжковий графік Владислав Єрко. У казці також використано деякі малюнки Антуана де Сент-Екзюпері.

Сент-Екзюпері Антуан де.

Повне зібрання творів : зб. : підліт. / А. Сент-Екзюпері ; пер. з фр. П. В. Таращука, В. Б. Чайковського ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – К. : ДОВЖЕНКО БУКС, 2019. – 681 с. – (Зарубіжні авторські зібрання)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Збірка творів Антуана де Сент-Екзюпері — видатного французького письменника, людини яскравої, дивовижної і воістину героїчної долі. Багато творів автора «Маленького принца» давно завоювали любов читачів. «Земля людей» — найвідоміший після «Маленького принца» твір, збірка епізодів з життя автора, спогадів, роздумів про людей, їхню працю, що перетворює землю, їх стосунки, думки та цивілізацію. У 1939 році твір відзначено Великою премією роману Французької академії. До книжки також увійшов роман «Воєнний пілот» та повість «Нічний політ». Роман «Цитадель» — це спроба опанування світу розумом, не марна, але безрезультатна, бо світ для свого осягання потребує інструменту, набагато тоншого за розум. Це головна книга життя письменника, що дозволяє гідно оцінити масштаб його філософської спадщини.

Сенцов Олег.

Жизня : роман автобіогр. / О. Сенцов ; пер. з рос. С. Осоки. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 160 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Олег Сенцов — український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст. Лауреат Премії Сахарова «За свободу думки» та Національної премії України ім. Т. Шевченка. Був затриманий в Криму в травні 2014 року і засуджений до 20 років ув’язнення в російській в’язниці за звинуваченням у тероризмі. «Жизня» — збірка автобіографічних оповідань. Це книжка для всіх, хто досі не знайшов відповіді на запитання, чому Олег допомагав українським військовим у Криму, чому відкрито говорив про розв’язану Росією війну в Україні, чому розпочав голодування і не просив про помилування. Ці тексти знайомлять нас з автором у період важливих для нього внутрішніх пошуків і змін, коли він прагне зрозуміти, хто він, яким шляхом піде далі і з якого більше ніколи не зійде. Це перша публікація творів Олега Сенцова в перекладі українською мовою, що подаються поруч із російськомовними оригіналами. Це надзвичайно важлива для Олега книжка, і, навіть перебуваючи в ув’язненні, він активно брав участь у її виданні.

Сервантес М.

Вигадливий ідальго Дон Кіхот Ламанчський : роман : підліт. / М. Сервантес ; пер. з ісп. Б. Лети ; іл. О. Чичик. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 272 с. – (Улюблені книжки)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Новий переклад всесвітньо відомого роману Мігеля де Сервантеса Сааведри “Вигадливий ідальго Дон Кіхот Ламанчський”, безсумнівно, сподобається не тільки школярам, але і їхнім батькам. Розповідають такий випадок. Якось король Іспанії Філіпп ІІІ побачив із балкона свого палацу юнака, який ідучи читав книжку і сміявся. В короля майнула думка, що цей юнак або збожеволів, або читає “Дон Кіхота”. Придворні поквапились з’ясувати це, і виявилось, що юнак дійсно читав книжку Сервантеса. Вже минуло понад чотириста років з виходу у світ славнозвісного роману Сервантеса, але й досі не вщухають суперечки з приводу того, ким же насправді є той Лицар Сумного Образу — божевільним чи мудрецем.

Сердюк Маша.

Ілон Маск : [популяр. вид.] : підліт. / М. Сердюк. – К. : “Агенція “ІРІО”, 2019. – 144 с. . – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка «Ілон Маск» — це біографія винахідника сьогодення. Саме Ілон Маск створює майбутнє вже сьогодні. Це історія генія, що може надихнути дітей та дорослих на будь-які мрії та цілі. Біографія Маска вчить ніколи не здаватися, вірити в себе та бути впевненим у можливості неможливого.

Содомка Мартін.

Як прокласти залізницю : [казка] : для мол. і серед. шк. віку / М. Содомка ; пер. з чес. Т. Савченко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 70 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Як прокласти залізницю» — нова книжка чеського письменника і художника Мартіна Содомки, технічні казки якого стали бестселерами у багатьох країнах світу і полюбилися українським дітям. Автор запрошує читачів помандрувати в епоху, коли почали прокладати залізничні колії та виробляти перші поїзди. Разом із героями книжки читачі довідаються, як працює паровий двигун, як конструюють локомотив і як прокласти тунель та знайти найкращий маршрут для колії, а ще про те, що всі винаходи потрібно запатентовувати. Однак на сторінках книжки читачів чекають не лише технічні таємниці, а й історія кохання юного інженера Макса до художниці Рахель, суперництво за право виготовляти локомотиви, перша мандрівка залізницею і навіть залізнична катастрофа, яка однак служить вдосконаленню поїздів, а не відмові від них.

Стілтон Джеронімо.

Відкриття Америки : казка-комікс : пер. з іта. : від 6 до 12 років / Дж. Стілтон. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2019. – 48 с)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Це перша книга серії світового бестселеру про Джеронімо Стілтона. Джеронімо Стілтон живе в місті Мишанія і працює головним редактором газети “Гризун” — найвідомішого видання на цілому Мишачому острові. Понад усе на світі він любить та цінує спокій. Та коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає в минуле. У першій книзі пригод Джеронімо Стілтона герої переносяться у часи Христофора Колумба услід за котами-піратами, які хочуть привласнити собі честь відкриття Америки. Джеронімо та його друзів чекає довга та нелегка подорож Атлантичним океаном разом з експедицією Колумба. Чи вдасться Джеронімо захистити історію та допомогти Колумбу зробити своє відкриття? Дізнайтеся, прочитавши книжку!

Стілтон Джеронімо.

Врятувати Олімпійські Ігри : казка-комікс : пер. з іта. : від 6 до 12 років / Дж. Стілтон. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2018. – 48 с. – (Джеронімо Стілтон)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Джеренімо Стілтон-редактор газети “Гризун”, найвідомішого видання на Мишачому острові. На дозвіллі він любить розповідати веселі історії. У цій історії він стикається зі своїми найзапеклішими ворогами-котами-піратами, які відкрили спосіб подорожувати в минуле, щоб змінювати історію… Джеронімо Стілтону доводиться взяти участь у визначному змаганні з Котордоном III Котолонським, правителем котів-піратів! Чи вдасться Джеронімо та його друзям Патті, Бенджаміну, Трапу і Брюсу не дати котам-піратам змінити результати перших у новітній історії Олімпійських Ігор, що відбулись у 1896 році? Чи все ж його закляті вороги нарешті зуміють здобути таку ж перемогу.

Стілтон Джеронімо.

Динозаври наступають : казка-комікс : пер. з іта. : від 6 до 12 років / Дж. Стілтон. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2019. – 48 с. – (Джеронімо Стілтон)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Це п’ята книга серії світового бестселеру про Джеронімо Стілтона. Джеронімо Стілтон живе в місті Мишанія і працює головним редактором газети “Гризун” – найвідомішого видання на цілому Мишачому острові. Але коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає в минуле! …Та цього разу все не так, як зазвичай! Коти-пірати нарешті збагнули, що лише завдяки допомозі професора Вольта Джеронімо Стілтонові щоразу вдається руйнувати їхні плани. Тож вони викрали професора й вислали його в минуле аж на 140 мільйонів років – у часи, коли Землю населяли динозаври. Тепер Джеронімо не зможе покладатися на його допомогу, щоб зупинити котів-піратів. І чи вдасться йому знайти професора Вольта в такому далекому минулому?

Стілтон Джеронімо.

Перша миша на Місяці : казка-комікс : пер. з іта. : від 3 до 12 років / Дж. Стілтон. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2019. – 48 с. – (Джеронімо Стілтон)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Політ на Місяць — маленький крок для Джеронімо Стілтона, але величезний стрибок для всіх мишей! Джеронімо Стілтон є редактором газети «Гризун» — найпопулярнішого видання на Мишачому острові. На дозвіллі він любить оповідати цікаві веселі історії. Цього разу Джеронімо мусить протидіяти своїм найзапеклішим ворогам — котам-піратам, які знайшли спосіб подорожувати в часі, щоб змінити історію… Флорида, США, 1969 рік. Це день, що увійде в історію, — день висадки астронавтів на Місяці! Та поки «Аполлон-11» готується до старту з мису Канаверал, коти-пірати нишпорять по Космічному центру Мишачого острова. Що вони задумали? І чи зможе Джеронімо зашкодити їх планам, навіть якщо для цього доведеться полетіти в космос?

Стілтон Джеронімо.

Слідами Марко Поло : казка-комікс : пер. з іта. / Дж. Стілтон. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2019. – 48 с. – (Джеронімо Стілтон)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Джеронімо Стілтон живе в місті Мишанія і працює головним редактором газети “Гризун” — найвідомішого видання на цілому Мишачому острові. Понад усе на світі він любить та цінує спокій. Та коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає в минуле. Цей комікс про те як Джеронімо зіштовхується зі своїми найзапеклішими ворогами — котами-піратами, які відкрили спосіб подорожувати в минуле, щоб змінювати історію… Цього разу Терсілла, Котордон III та Бонзо вирушили у 1292 рік у Ханбалик — столицю Стародавнього Китаю. Вони придумали нову схему зміни історії, в яку збираються вплутати не кого іншого, як знаменитого італійського мандрівника Марко Поло! Чи зможуть Джеронімо, Патті, Бенджамін, Пандора та вічно голодний жартівник Трап по- класти край злодійству котів?

Стілтон Джеронімо.

Таємниця Сфінкса : казка-комікс : пер. з іта. : від 6 до 12 років / Дж. Стілтон. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2019. – 48 с. – (Джеронімо Стілтон)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Це друга книга серії світового бестселеру про Джеронімо Стілтона. Пригода триває! Джеронімо Стілтон, миша, що є головним редактором газети “Гризун” і його друзі люблять подорожувати в часі та вивчати історію світу. Цього разу вони відвідують славний Єгипет у часи побудови пірамід. Команда потрапляє на будівництво однієї з найвідоміших споруд світу –Сфінкса, що має тіло лева та голову людини. Але коти-пірати вже тут і прагнуть змінити історію та переконати фараона побудувати Сфінкса зовсім по-іншому! Здається у Джеронімо та його друзів з’явилась нова робота. Адже якщо коти-пірати змінять вигляд пам’ятника, зміниться майбутнє всього Єгипту!

Стілтон Джеронімо.

Хто викрав “Мону Лізу”? : казка-комікс : пер. з іта. : від 6 до 12 років / Дж. Стілтон. – Х. : Видавництво “Ірбіс Комікси”, 2019. – 48 с. – (Джеронімо Стілтон)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Друзі, це новий шостий комікс «Хто викрав Мону Лізу?» про пригоди Джеронімо Стілтона та його друзів! Неймовірний сюжет, і знову коти-пірати проти команди Стілтонів, а під загрозою – метр Леонардо да Вінчі! Читачі не тільки з затамуванням подиху слідкуватимуть за розвитком подій, а й дізнаються про епоху Ренесансу, Францію 16 століття, шедеври Леонардо та його життя!

Старк Ульф.

Диктатор : [повість у мал.] : від 6 до 12 років / У. Старк ; пер. зі швед. Г. Кирпи. – К. : Основи, 2018. – 36 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Хто має боятися диктатора? Усі. Хто має втішати диктатора? Усі. Хто має славити диктатора? Усі. Однак дуже маленький диктатор урешті-решт може лишитися сам. Адже не можна силоміць примусити когось бути твоїм другом. Ульф Старк – один із найкращих у Швеції письменників, що пишуть для дітей; Лінда Бондестам – одна з найталановитіших молодих ілюстраторок у Фінляндії. «Диктатор» – перша книжка, яку вони разом створили. В ній панують гумор, ніжність та анархія.

Стейнбек Джон.

Подорожі з Чарлі в пошуках Америки : [роман] / Дж. Стейнбек ; пер. з англ. Р. Клочка. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 256 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Послухати голос справжньої Америки, відчути запах трав і дерев, побачити кольори і світло – ось яку мету переслідував Джон Стейнбек, коли у сорок вісім років вирушив у подорож, щоб заново відкрити країну, про яку стільки років писав. Зі своїм пуделем Чарлі Стейнбек їздив і трасами, і сільськими дорогами, обідав з далекобійниками, натрапляв на ведмедів у Єллоустоуні та на старих друзів у Сан-Франциско, і всюди він відчував особливий дух своєї Америки. Згідно з заявою старшого сина письменника, Тома, справжньою причиною для поїздки було те, що Стейнбек знав про наближення смерті й хотів побачити свою країну востаннє. Також Том здивувався, що його мачуха Елейн Скотт відпустила письменника в такому стані, що той міг померти будь-якої хвилини…

Степула Надія.

Петрик і фонтани : [історія] : від 3 до 8 років / Н. Степула ; іл. О. Селищева. – К. : Основи, 2019. – 32 с. .

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: «Петрик і фонтани» – перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. Книжка є спільним проектом видавництва «Основи» та ГО «Щасливе Сьогодні». Частина коштів із продажів книги піде на просвітницькі проекти з теми аутизму, які організовує ГО «Щасливе Сьогодні» Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: “Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!” Окрім ілюстрованого оповідання, книжка «Петрик і фонтани» містить навчальну сторінку для дітей. У ній є прості і зрозумілі пояснення про те, що таке аутизм, чому люди з аутизмом поводяться інакше, як дружити з аутичними хлопчиками та дівчатками.

Стоуел Луї.

Python. Кодування для майбутніх програмістів : наук.-популяр. вид. : підліт. / Л. Стоуел ; пер. з англ. Н. Гордієнка. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 96 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книга «Python. Кодування для майбутніх програмістів» — це простий і водночас досить повний вступ до програмування із використанням мови Python, яку швидко опанує будь-який читач навіть без досвіду програмування. Основи кодування — від використання простих понять (змінна, умова тощо) до застосування складних концепцій (цикли, підпрограми і т. п.) — подано в зрозумілому форматі, виклад теоретичної частини супроводжується безліччю ілюстрацій і пояснень того, яким чином і завдяки чому працюють створювані коди. У книзі також описані принципи реалізації більш складних проектів, що розвивають логічне й інженерне мислення, потребують застосування дизайнерських рішень, прищеплюють навички проектування і кодування, виховують наполегливість при пошуку помилок та їх усуненні. В рамках цих проектів школярі в ігровій і доступній формі на прикладі простих анімацій та ігор навчаються визначати проблеми, генерувати ідеї для пошуку шляхів їх розв’язання й аналізувати і вдосконалювати власноруч розроблені проекти. Таким чином, школярі опановують основи програмування із застосуванням популярної мови Python шляхом занурення у цікавий і захоплюючий світ створення комп’ютерних програм. Книжка розрахована на дітей від 10 до 15 років.

Страуд Джонатан.

Амулет Самарканда. Трилогия Бартимеуса. Кн.1 : роман : пер. з англ. : підліт. / Д. Страуд. – 4-е вид. – Kyiv : A-BA-BA-HA-LA-MA-HA, 2019. – 408 с. – (Трилогії Бартімеуса)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Якщо ви звикли, що джини і інші демони, які є на поклик і виконують будь-які накази – типово східне явище, ви здивуєтеся! Адже події цієї історії відбуваються на самому що ні на є Заході – в серці Англії, туманному Лондоні. Могутні чарівники і непокірні демони стали реальністю, але відносини між ними в точності такі, як оповідають східні казки. Джинн Бартемеус, покликаний молодим магом-новачком, прагне скоріше звільнитися від свого нового повелителя, виконавши його наказ – добути таємничий Амулет Самарканда, але завдання виявляється непростою …

Страуд Джонатан.

Око Голема. Трилогія Бартімеуса. Кн.2 : роман : підліт. / Д. Страуд ; пер. з анг. В. Панченко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 527 с. – (Трилогії Бартімеуса)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Ми знову в Лондоні, контрольованому чарівниками, яким служать джини, африти, фоліоти та інші химерні мешканці світу духів. У юного мага Натаніеля – тепер уже помічника міністра внутрішніх справ – новий клопіт. У місті почастішали таємничі атаки на магічні установи й заклади. Дедалі нахабніше поводиться підпільна організація «Спротив», що взяла собі за мету повалити владу чарівників. І найголовніше: у Лондоні з’явився ґолем – моторошне велетенське чудовисько, непід­датливе до будь-якої зброї й заклять, яке нищить на своєму шляху геть усе. На наших героїв – Ната­ніеля і його норовистого, але могутнього джина Бартімеуса чекають нові випробування і неймовірні пригоди… Це захоп­ливе продовження повісті «Амулет Самарканда» не зали­шить бай­дужим жодного читача будь-якого віку.

Страуд Джонатан.

Сходи, що кричать : роман : пер. з англ. : підліт. / Д. Страуд . – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 319 с. – (Агенція “Локвуд і Ко”)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: На території Лондона виникла зловісна проблема: різноманітні примари, привиди та духи з’явилися по всьому місту, і ведуть вони себе не зовсім приязно. Але існують молоді люди, що володіють психічними здібностями, необхідними для того, щоб побачити та викорінити цих надприродних ворогів. Виникло багато різних агентств по виявленню паранормального, вони готові братися за небезпечну роботу, і звичайно ж, вони знаходяться в жорсткій конкуренції за бізнес. За сюжетом книги відважна і талановита Люсі Карлайл об’єднується з Ентоні Локвудом, харизматичним лідером одного невеликого агентства, яке працює незалежно. Після того, як завдання призводить до жахливого відкриття і катастрофічного кінця, Люсі, Ентоні, і їх саркастичний колега Джордж змушені взяти участь в небезпечному розслідуванні, що стосується одного з найбільш часто відвідуваних будинків в Англії. Чи вдасться Локвуду і Ко пережити легендарну Сходи, що кричать і Червону Кімнату?

Строгац Стівен.

Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку : наук.-популяр. вид. / С. Строгац ; перекл. А. Дудченко. – К. : Наш формат, 2019. – 255 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка, яку однаково полюблять ті, хто захоплюється математикою і хто завжди ненавидів цей предмет. Тематика Наукпоп, математика. Про книжку Математика — це не прісний набір формул. Вона скрізь, якщо знати, куди поглянути. Як розгледіти синусоїди у смужках зебри? Що таке «математика матраців»? Як кидки в баскетболі пояснюють основи лічби? У цій книжці автор проведе математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі й полюбити його. Для кого книжка Книжка для найширшого кола читачів, всіх, хто любить математику або навпаки не розуміє її, для батьків, викладачів.

Стус Таня.

Моя Ба : оповід. : для дошк. віку / Таня Стус ; мал. Надьожна. – Харків : Ранок, 2019. – 30 с. : іл. – (Слухай серцем).

Аннотация: У кожної людини в серці є особливий будиночок пам’яті, де живе її рід. На порозі цього «дому» й Ба. Літня бабуся вже зовсім погано рухається, важко говорить, але це не заважає їй та її близьким бути люблячими, терпимими, радісними, цінувати кожну спільну мить, приймаючи одне одного такими, як вони є. Серія «Слухай серцем» допоможе дорослим і дітям спільно проговорювати та глибше розуміти важливі емоції й почуття.

Таїрова-Яковлева Тетяна.

Гетьмани України. Історії про славу. трагедії та мужність : наук.-популяр. вид. / Т. Таїрова-Яковлева ; пер. з рос. Н. Єгоровець. – 2-е вид. – К. : ТОВ “Видавництво “КЛІО”, 2019. – 423 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: У книзі представлені одинадцять біографій гетьманів, які були військовими і політичними лідерами України XVII-XVIII ст. Ознайомлюючись з їх долею, читач зможе відкрити для себе маловідомі та забуті сторінки української історії. Слава і трагедія, мужність і віроломство, видатний талант і заступництво фортуни дивним чином сплелися в житті цих людей. Вони були дуже різними, і кожному з них довелося залишити свій слід в історії Українського гетьманства. Згадуючи про них, ми краще розуміємо той складний, суперечливий, але героїчний час, оповитий ореолом романтики. Книга адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.

Ткачук Галина.

Зелена білка : оповід. : від 3 до 5 років / Г. Ткачук ; мал. Х. Лукащук. – Х. : Ранок, 2018. – 31 с. – (Слухай серцем)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Зелена білка — найбажаніша річ для кожної дитини в групі дитячого садка. Вихователька оголошує незвичний конкурс, у якому ця дивна іграшка — головний приз. Щоб його здобути, доведеться опанувати власні емоції. Галина Ткачук розповідає історію наполегливості на шляху до здійснення власного непереборного бажання. Серія «Слухай серцем» допоможе дорослим і дітям спільно проговорювати та глибше розуміти важливі емоції й почуття.

Ткачук Галина.

Книжка про сміття : [пізнав. вид.] : для серед. і ст. шк. віку / Г. Ткачук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 132 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал, АБ(1)

Аннотация: Перед вами книга, яка розповість дітям про сміття, його вплив на навколишнє середовище і способи, що дозволяють боротися з його негативними наслідками. Зазвичай дітям складно пояснити що таке сміття насправді, вони просто сприймають його як щось звичне, наприклад як сміттєві пакети, які всі щодня викидають в баки, в один або кілька. Книга показує дітям те, на що вони особливо не звертають уваги, наприклад сміття в річці та в морі, що пропливає повз, або ж сміттєві звалища в лісах та парках. Книга пояснює дітям, що хоча сміття заполонило нашу планету, ми однак, завжди повинні прибирати за собою. Крім цього в книзі розповідається про споживання, і те, як ми можемо знизити рівень сміття на нашій планеті. Книга інтерактивна, що дозволяє дитині повністю зануритися у вивчення всіх аспектів життєдіяльності сміття. У ній є місце для запису своїх думок, цікавих спостережень та ідеї.

Толкін Дж. Р. Р.

Падіння Артура : [літ. оброб. легенди] / Дж. Р. Р. Толкін ; пер. з англ. О’Лір. – 2-е вид. – Л. : Астролябія, 2018. – 256 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Падіння Артура», єдиний літературний екскурс Дж. Р. Р. Толкіна у світ легенд про бриттського короля Артура, цілком може вважатися його найрафінованішим і наймайстернішим здобутком у зверненні до давньоанглійського алітераційного вірша. Тут він переосмислив стародавні артурівські сказання, привнісши в них усеохопне відчуття грізної величі й рокованости – чи то він розповідає про Артурову виправу за море, до далеких поганських країв, чи про втечу Ґвіневери з Камелоту, чи про велику морську битву після повернення Артура до Британії, чи описує зрадника Мордреда або ж болісні вагання Ланселота в його замку. Та, на жаль, «Падіння Артура» належить до тих кількох великих епічних поем, яких Толкін свого часу не закінчив, і її вперше опублікував його син, вірний хранитель спадку великого майстра, Крістофер Толкін. Він і супроводжує поему трьома блискучими есеями, в яких веде мову про артурівську літературну традицію, еволюцію «Падіння Артура», відображену в батькових чернетках, а також про зв’язки поеми зі світом Середзем’я.

Толкін Дж. Р. Р.

Сказання з Небезпечного Королівства : зб. оповід. / Дж. Р. Р. Толкін ; пер. з англ. К. Оніщук, О. О’лір. – 3-е вид. – Л. : Астролябія, 2018. – 384 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Це найповніше зібрання знаменитих коротких оповідей Дж. Р. Р. Толкіна. П’ять історій, написаних так само майстерно та вишукано, як і улюблений багатьма «Гобіт», витворюють дивовижний світ, який не хочеться покидати: іграшковий песик Роверандом, подорожуючи на Місяць та в морські глибини, знаходить нових друзів і вчиться не ображати чарівників; Фермер Джайлз із Гема, ненароком прогнавши лихого велетня, змушений удавати зі себе героя і ставати до бою з драконом; у Пригодах Тома Бомбадила йдеться про фантастичні мандри старого веселуна та про знайомства з гобітами, принцесами, ґномами і тролями; Ковалю з Великого Вуттона випало проковтнути чарівну зірку, яка стає його перепусткою у Дивокрай; а Листок пана Дрібнички — це все, що залишилося у цьому світі від досконалого дерева маленького художника, котрого, як і всіх нас, чекала довга неуникненна подорож. Ці історії доповнено есеєм «Про чарівні історії», де викладено теоретичні засади творчості славетного автора «Володаря Перснів»

Треверс Памела.

Мері Поппінс від А до Я. Кн. 5-8 : казкові повісті : для мол. і серед. шк. віку / П. Треверс ; пер. з англ. В. Панченко ; худож. А. Джанік’ян. – К. : Рідна мова, 2019. – 296 с. . – (Невигадані історії про доброту)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Гадаєте, ідеальна няня існує? Яка вона? Може, та, що кожного ранку дивує вишуканими сніданками за рецептами з власної кулінарної книжки? Чи та, яка вигадує захопливу абетку, щоб навчити дітей грамоти? А може, вона вміє літати? Мері Поппінс — саме така няня! Вона неперевершена, незабутня і непередбачувана! Пориньте в дивовижні пригоди Джейн, Майкла та їхніх нових друзів — Люті, пана Верзу, Птахарки та багатьох-багатьох інших. І як тільки Мері Поппінс дає їм усім раду?!

Тума Томаш.

Як усе пов’язано. Атлас світу : [довід вид.] : від 3 до 12 років / Т. Тума ; пер. А. Вовченко. – К. : Книголав, 2019. – 32 с. . – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Як все пов’язано. Атлас Світу» Томаша Тума розповість дітям геть усе, що вони захочуть знати про нашу планету, її загадки та неймовірні відкриття. Чи не всі географічні таємниці світу зібрали одночасно під однією обкладинкою! Автор цікаво та глибоко пояснює, як несподівано можуть впливати одне на одного природні явища та країни, що лежать на різних кінцях планети. Атлас має чотири основних розділи, що є детальними ілюстрованими складеними картами, за допомогою яких дитина зможе легко самостійно вивчати зв’язок між природою та життям людей з інших куточків світу. До того ж, всі подані факти супроводжуються додатковими вкладками з історичною довідкою. Всього в атласі ви знайдете понад 200 цікавих та смішних ілюстрацій, які допоможуть дітям краще зрозуміти різницю між дикими та прирученими тваринами, різноманітність рослинного світу, важливість земної кори та навіть вплив тропічних лісів на погодні явища.

Турбаніст Д.С.

Велика енциклопедія. Паровози, тепловози, електровози від А до Я : довід. вид. / Д. С. Турбаніст. – К. : КРИСТАЛ БУК, 2019. – 160 с. : фот.цв. – (Велика енциклопедія)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: З моменту виникнення залізниць люди по всьому світу були зачаровані локомотивами і паровозами – символами розвитку технології і потужними транспортними засобом. Велика енциклопедія паровозів, тепловозів та електровозів охоплює майже двісті років історії від народження залізниць і перших паровозів до сучасних надшвидкісних поїздів.

Тютюнник Григір.

Дивак : вибрані твори / Г. Тютюнник. – К. : Знання, 2018. – 158 с. – (Скарби : молодіжна серія)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Твори Григора Тютюнника (1931—1980), включені до цієї збірки, по праву можна назвати маленькими шедеврами. Читаючи їх, переймаєшся і болем пораненої війною дитячої душі, і трепетом та ніжністю героїв у ставленні до навколишнього світу, гармонії з яким вони прагнуть, і великими та малими людськими проблемами, багато з яких до цього часу належним чином не осмислені й не вирішені. Персонажі творів Григора Тютюнника стають нам до болю рідними і залишаються в серці на все життя.

Українська революція 1917-1921 в ілюстраціях : [фотоальбом] / упор. О. Кучерук. – К. : Парламентське видавництво, 2019. – 199 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал.

У виданні зібрано ілюстрації, які відтворюють розвиток і події Української революції 1917–1921 років, історію УНР доби Центральної Ради і Директорії, важливі миті життя Української Держави та Західноукраїнської Народної Республіки. До кожної фотографії подано тексти з тогочасної преси, документів, спогадів.

Ушкалов Леонід.

Сковорода від А до Я : [пізнав. розповідь] : діт. від 6 до 12 років / Л. Ушкалов ; графіч. опрац. Л. Стецькович, В. Стецькович. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 29 с. – (Пізнавальні книги)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Перед вами довгоочікуване продовження серії абеток-енциклопедій призначених для читання всією родиною. На цей раз книга присвячена видатному українському філософу і педагогу Григорію Сковороді. Отримавши чудову освіту, Григорій Сковорода, проте обрав для себе досить не типове життя. Завдяки своїм досягненням він міг домогтися неймовірного кар’єрного зростання і високих постів, але замість цього вибрав подорожі та самотність. Перебираючись з місця на місце, займаючись філософією і викладанням, він відчував себе щасливою людиною. У цій книзі розповідається про життєві та філософські принципи, якими він керувався і які викладав у своїх численних працях. Розповідається в книзі також про його роль у якості вчителя, зокрема про те, як він навчав своїх вихованців. Про все це та багато іншого написав літературознавець Леонід Ушкалов, який досліджував життєвий і творчий шлях Григорія Сковороди протягом багатьох років. Чому варто купити книгу «Сковорода від А до Я» Леоніда Ушкалова? «Сковорода від А до Я» – книжка, в якій зібрані все життя і творчість видатного українського мислителя Григорія Сковороди. Якщо текст написаний Леонідом Ушкаловим робить це видання неймовірно цікавим, то приголомшливі ілюстрації від Людмили та Володимира Стецькович перетворять читання цієї книги в справді дивовижна літературна пригода

Філліпс Том.

Людство. Стисло про те, як ми все про–али : наук.-популяр. вид. / Т. Філліпс ; пер. з англ. Н. Гриценко. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 287 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Надзвичайно жвава подорож найкреативнішими та найкатастрофічнішими прой*бами людської історії. Сучасні люди сновигають планетою вже протягом сімдесяти тисяч років, і ми пройшли довгий шлях. Мистецтво, наука, культура, ремесла — це все дуже добре; а ще ми видерлися на самий вершечок харчового ланцюжка. Та якщо зовсім відверто, ця еволюційна подорож далеко не завжди була безхмарною. Іноді — тільки іноді — ми примудрялися катастрофічно, неймовірно, масштабно і стильно про**ати геть усе. Гумористична книга британського журналіста Тома Філліпса проведе вас століттями людських дурощів, що визначили і змінили (як можна здогадатися, на гірше) хід нашої історії.

Фіцджеральд Ф.С.

The Great Gatsby=Великий Гетсбі : роман / Ф. С. Фіцджеральд ; пер. з англ. А. Пехника. – К. : Знання, 2019. – 269 с. – (Білінгва)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: “Великий Гетсбі” – найвідоміший роман Ф. С. Фіцджеральда, у якому за карнавальною яскравістю життя передано приховану психологічну надломленість повоєнного покоління. Головний герой роману Джей Гетсбі сповнений жаги до життя. Не гребуючи засобами, він прагне досягти конкретної мети: розбагатіти й одружитися з коханною, яка належить до грошової аристократії і тому є для нього недосяжною. Але мрія про високе кохання виявилася далекою від реального життя.

Фіцджеральд Ф.С.

Пірат несходжених морів та інші історії : зб. оповід. : пер. з англ. / Ф. С. Фіцджеральд . – К. : Знання, 2018. – 206 с. – (merican Library)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Оповідання Ф. Скотта Фіцджеральда (1896—1940), що увійшли до збірки, сповнені пригод і романтики. Вони розгортають цілісну картину життя амери­канського суспільства епохи джазу, яке упивалося процвітанням, тринькало гроші та плекало амбітні надії. Герої письменника черпають із рогу достатку і шукають пригод, а героїні у своїх витівках не поступаються чоловікам сміливістю й рішучістю. Пропоновані твори демонструють уміння автора глибоко проникнути у психологію сучасників і пере­дати найтонші відтінки їхнього настрою та гостроту відчуттів. А гумор, м’яка іронія і ліризм, які пронизують кожне оповідання, дарують нам незабутню насолоду та зачаровують.

Фіцджеральд Ф.С.

Романи : зб. / Ф. С. Фіцджеральд ; пер. з англ. О. Б. Казанівської, І. В. Ільїна, О. А. Кальниченка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – К. : ДОВЖЕНКО БУКС, 2019. – 441 с. – (Зарубіжні авторські зібрання)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: До нашого видання увійшло два твори видатного американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда (1896—1940) — «По той бік раю» та «Кохання останнього магната». Роман «По той бік раю» був опублікований 1920 року, і молодий письменник одразу ж став знаменитим. У цьому творі висловлено емоційний досвід цілого покоління юних американців, які прийшли в світ після Першої світової війни і, ставши дорослими, усвідомили, що «всі боги вмерли, всі війни відгриміли, будь-яка віра підірвана». Еморі Блейн має гарну зовнішність, чудову освіту. Він завжди жив у своє задоволення й отримував усе, чого бажав. Однак смерть товариша, розорення сім’ї, неможливість через бідність одружитися з коханою дівчиною цілком змінюють його характер. Чи знайде Еморі своє місце під сонцем після випробувань, які випали на його долю?. Роман «Кохання останнього магната» залишився незакінченим через передчасну смерть автора і був опублікований у 1941 році його другом і відомим літературним критиком Е. Вілсоном під назвою «Останній магнат». Цей твір посідає ключове місце в спадщині письменника. Позначений автором як вестерн, роман розповідає про становлення комерційної «студійної системи» Голлівуду з усім його закуліссям та норовами «дикого Заходу».

Фаб’яновська-Міцик Зофія.

Банзай. Японія для допитливих : наук.-популяр. вид. : від 9 до 12 років / З. Фаб’яновська-Міцик ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. Й. Грохоцька. – Л. : Урбіно, 2019. – 164 с. . – (Для допитливих)

Примірники: всього:1 – Читальний зал, АБ(1)

Аннотация: Чому Японію називають Країною Квітучої Вишні? Що означає червоне коло на японському прапорі? Чи «дай дзьо-о-обу» точно означає, що вас хочуть поцілувати? Звідки взялася Хелло Кітті? Чому в Японії квартирні злодії скидають взуття, перш ніж обікрасти помешкання? Ця книжка – це справжня мандрівка Японією. У ній ви прочитаєте про японські ієрогліфи та мову, про те, як їдять на матах, як відбувається чайна церемонія, про кімоно, орігамі, бойові мистецтва, аніме та комікси, – і ще про багато інших, відомих і не дуже японських дивовиж.

Фавіллі Е.

Казки на ніч для дівчат-бунтарок 2 : зб. історій : від 6 до 12 років / Е. Фавіллі ; пер. з англ. Т. Савчинської. – К. : Книголав, 2019. – 224 с. – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: У #книголав виходить друга частина бестселера про дівчат-бунтарок Продовження популярної книжки «Казки на ніч для дівчат-бунтарок 2» вже скоро з’явиться у видавництві #книголав. Чергові 100 неймовірних історій надихатимуть українських читачів та вражатимуть чудовими ілюстраціями. Перша частина «Казки на ніч для дівчат-бунтарок» стала безумовним бестселером. Тисячі українців поповнили свої книжкові полиці історіями, які перекладені на понад 40 мов світу. До другої частини увійшли такі відомі особистості: співачка Бейонсе, акторка Софі Лорен, письменниця Дж. К. Ролінґ, танцівниця Айседора Дункан, канцлерка Анґела Меркель, телеведуча Опра Вінфрі та багато інших. Італійські авторки Елена Фавіллі та Франческа Кавалло у вже звичному та характерному стилі перетворили реальні історії у правдиві казки. До проекту залучили 70 ілюстраторок, які працювали у різних стилях та переосмислили портрети відомих особистостей і представили їх в абсолютно новому образі. Що важливо, оригінальна версія книжки має історію Валентини Терешкової – першої в світі жінки-космонавта, яка наразі є депутаткою Російської Федерації. Через її політичні погляди та підтримку анексії Криму, автори вперше пішли на зустріч та для українського видання замінили героїню книжки на італійську політичну діячку та Міністра закордонних справ Італії Емму Боніно.

Фарндон Джон.

100 фактів про видатних учених : популяр. вид. : для мол. шк. віку / Дж. Фарндон ; пер. з англ. К. Козачук. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 40 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Зазирніть у таємницю найвеличніших наукових умів, щоб побачити, як вони допомогли людству пізнати світ! Книжка містить ключову інформацію про наукові відкриття й теорії, викладену в формі стислих пронумерованих фактів. Захопливі відкриття й теорії – у 100 фактах, неймовірних ілюстраціях і дотепних малюнках. Прочитайте про блискучі ідеї математичних геніїв, приголомшливі дослідження астрономів і надзвичайних хіміків сучасності. Для дітей молодшого шкільного віку.

Флорида Річард.

Криза урбанізму. Чому міста роблять нас нещасними : популяр. вид. / Р. Флорида ; пер. з англ. І. Бондаренко. – К. : Наш формат, 2019. – 320 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Тематика Урбанізм, суспільний розвиток. Про книжку Сучасні міста колонізували заможні й успішні люди, залишивши далеко позаду жителів сіл і містечок. Хаби, коворкінги і хайтек-інновації поглинули парки, магазини та кав’ярні. Розбудова міст і міських районів призвела до нестримного збільшення орендних плат і концентрації багатства. У цій книжці економіст і соціолог Річард Флорида розглядає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації. Для кого книжка Книжка для всіх, хто цікавиться урбаністикою, розвитком міст, інноваціями

Фокс Кейт.

Спостерігаючи за англійцями : наук.-популяр. вид. / К. Фокс ; пер. з англ. М. Госовська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 608 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: «Вівсянка, сер», твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді англійці? Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору — усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.

Фонтан казок : сучасні українські казки : від 3 до 8 років / упор. І. Андрусяк. – К. : Фонтан казок, 2019. – 168 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Казки, зібрані в цій книжці, створили для Тебе сучасні українські казкарі — як найкращі, яких Ти добре знаєш і книжками яких давно зачитуєшся (ось лише кілька імен: Сашко Дерманський, Леся Воронина, Юрій Винничук, Зірка Мензатюк, Олег Чаклун, Богдана Матіяш, Катерина Штанко, Ірен Роздобудько…), так і ще юні, але дуже-дуже цікаві й талановиті. Тож із цією книжкою Ти не лише з головою поринеш у неймовірні казкові пригоди — у справжній фонтан казок, а й дізнаєшся про те, яка вона — сучасна українська казка. Народжена із глибоченних народних традицій — і водночас по-сучасному яскрава, різноманітна, ефектна й іронічна.

Форд Генрі.

Моє життя та робота : [автобіогр. розп.] / Г. Форд ; пер. з англ. А. Асман. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 312 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Захоплива розповідь про життя та роботу Генрі Форда від нього самого. Генрі Форд — американський промисловець, засновник «Форд Мотор Компані» та спонсор розробки конвеєрної технології масового виробництва. У своїй книзі він детально описує, яким чином досягнув успіху у виробництві наймасовішого автомобіля світу.

Фріт, Алекс.

Політика для початківців : наук.-популяр. вид. : підліт. / А. Фріт ; пер. з англ. В. Левицька. – К. : Книголав, 2019. – 128 с. – (Дитяча полиця)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книжка «Політика для початківців» у зрозумілій формі розкаже юним читачам про правління у країні, політичну систему, ідеології та ще багато цікавого. Зміни в нашій державі викликають чимало запитань у найменших. «Політика для початківців» стане справжнім інформаційним довідником, який допоможе батькам пояснити дитині про такі непрості речі як: права людини, свободу слова, фемінізм, вибори та голосування. «Більшість батьків вважають тему політики досить складною для розуміння дитини. А коли дитина підростає, то не розуміє базових речей, які відбуваються у її країні. «Політика для початківців» допоможе відкрити дітям ці важкі, на перший погляд, визначення і терміни. Це посприяє поколінню обізнаної молоді, яка матиме повне розуміння того, у якій країні вона б хотіла жити та які кроки для цього має зробити», – розповідає Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав. Окрім пояснень та цікавих діалогів у книжці, «Політика для початківців» має окремий словник із найпоширенішими визначеннями. Книжка прийде в нагоді не лише для дітей, але і для дорослих

Фромм Еріх.

Втеча від свободи : популяр. вид. / Е. Фромм ; пер. з англ. М. Яковлєва. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2019. – 288 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Еріх Фромм – видатний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофройдизму, автор книжки “Мистецтво любові” та ще низки праць, які вважаються класичними у психології. Основоположник психоаналізу Зиґмунд Фройд говорив: “Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність лякає людей”. Може, тому втеча від свободи цілком прийнятна для більшості? Еріх Фромм розкриває перед читачем саму суть свободи, чим вона є для сучасної особистості. Чи існує зв’язок між авторитарними режимами та втечею від свободи? Як пояснити той факт, що деякі люди добровільно відмовляються від незалежності, віддаючи перевагу рабству й обираючи конформізм? Чому свобода може спричиняти почуття самотності, страху та безсилля? І чи справді свобода має дві форми – хорошу й погану? Еріх Фромм розглядає феномен свободи і відповідає на ці одвічні питання.

Фукуяма Френсіс.

Витоки політичного порядку. Від прадавніх часів до Французької революції : наук.-популяр. вид. / Ф. Фукуяма ; пер. з англ. Р. Корнута. – К. : Наш формат, 2019. – 576 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Погляд одного з провідних інтелектуалів сучасності на політичний устрій нашого світу. Кожній розвиненій державі властиві три компоненти: ієрархічна структура влади, підзвітний уряд і верховенство права — у цьому переконаний філософ та політолог Френсіс Фукуяма. Гармонійне поєднання цих трьох властивостей, а також мінімальний рівень пов’язаності політичних еліт дають країні змогу повноцінно розвиватися у демократичному напрямку. Але чому не всім державам вдається подолати цей шлях? Як країни долають трансформаційний період? Чому деякі держави застрягають в авторитаризмі? Які історичні передумови для такої ситуації?

Харарі, Ювал Ной.

Homo Deus. За лаштунками майбутнього : наук.-популяр. вид. / Ю. Н. Харарі ; пер. з англ. О. Дем’янчук. – 2-е вид. – К. : Форс Україна, 2019. – 512 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Протягом минулого століття людству вдалося зробити неможливе: приборкати голод, епідемії і війни. Здається, що в це важко повірити, проте, як пояснює Харарі в своєму фірмовому стилі – досконалому і захопливому – голод, епідемія і війна трансформувалися з незрозумілих і неконтрольованих сил природи у виклики, якими можна керувати. Вперше в історії більше людей помирає від переїдання, ніж від голодування; більше людей помирає від старості, ніж від інфекційних захворювань; і більше людей скоюють самогубство, ніж вбито солдатами, терористами і злочинцями взятими разом. У середнього американця в тисячу разів більше можливостей померти від харчування у МакДоналдсі, ніж бути вбитим Аль Каїдою.

Херсонський Борис.

Сталіна не було : зб. поезій / Б. Херсонський ; за ред. Ю. Винничука ; худож.-оформл. О. А. Гугалова. – Х. : Фоліо, 2018. – 220 с. – (Сафарі)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Борис Херсонський – один з провідних російськомовних поетів України, лауреат численних міжнародних премій, в останні роки пише не тільки російською, але й українською мовою та перекладає українською свої російськомовні вірші. У збірку «Сталіна не було» ввійшли як нові вірші, написані українською, так й автопереклади, зроблені у 2016-2017 р. Тематика і стилістика віршів типова для автора – сюрреалістичні спроби осмислити історію тоталітаризму, «біографічна лірика», нариси побуту п’ятдесятих -шістдесятих років минулого сторіччя, у які несподівано вторгаються образи середньовіччя, відлуння війни на Донбасі, монстри юрського періоду… Значну долю у збірці займають біблійні мотиви. Тобто у своїх українських віршах поет залишається сам собою. Але уважний читач знайде тут й відгуки класичних зразків української поезії

Хлопець на всі 100 % : наук.-популяр. вид. : для діт. серед. шк. віку / уклад. О.О. Зотов ; за заг. ред. Є. Житник. – Х. : ВД “ШКОЛА”, 2019. – 304 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Що цікаво знати хлопцю – підлітку? Як стати впевненим у собі, завжди бути у доброму гуморі, як без проблем спілкуватися з батьками? Що потрібно робити, аби розвинути мускулатуру, чим зайнятися у вільний час, як зрозуміти дівчат, як стати своїм у будь-якій компаніїї та водночас залишатися самим собою? На ці й багато інших питань, пов`язаних із формуванням особистості, дає відповідь ця книга.

Черрі Джорджія.

Атлас міст. 30 карт міст: Мандруй світом! : книга-розгляд. : від. 6 до 12 років / Дж. Черрі ; пер. з англ. О. Горба. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 64 с. – (Книги-розглядалки (віммельбухи))

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Вирушай до всесвітніх пригод разом із цією ілюстрованою книжкою, в якій знайдеш 30 міст з усього світу. Розглядай цей докладний путівник містами світу, проведи весело час та знайди відомих людей, культові споруди, пам’ятки культури та найцікавіші місця для дітей. У книжці є карти таких міст: Лісабон, Барселона, Лондон, Амстердам, Париж, Рим, Берлін, Гельсінкі, Осло, Копенгаген, Стокгольм, Афіни, Стамбул, Прага, Будапешт, Київ, Монреаль, Торонто, Чикаго, Нью-Йорк, Сан-Франциско, Мехіко, Ріо-де-Жанейро, Буенос-Айрес, Кейптаун, Гонконг, Токіо, Сеул, Мумбаї, Сідней.

Чосер Джеффрі.

Кентерберійські оповіді у 2-х частинах. Ч.1 : зб. історій / Дж. Чосер ; пер. М. Стріха. – Л. : Астролябія, 2019. – 528 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Перший український переклад шедевра класика англійської літератури Джеффрі Чосера (бл. 1343–1400). Це збірка історій, які розповідають одне одному прочани, що вирішили піти на прощу до гробниці святого Томи Бекета в Кентербері. Серед оповідачів — представники майже всіх верств тогочасного англійського суспільства, а їхні розповіді, вельми різноманітні за тематикою, влучно відображають триб їхнього життя. Це своєрідна енциклопедія життя середньовічного суспільства. Окрім блискучої неповторної іронії, властивої стилю цього шедевра, для нього характерні жвавість, нескінченна доброта, безмежна довіра до людей і надзвичайне уміння захоплюватися навіть жахливими рисами, які часом демонструють його герої. Книга проілюстрована фрагментами Еллесмерівського манускрипту 1410 року.

Чосер Джеффрі.

Кентерберійські оповіді у 2-х частинах. Ч.2 : зб. оповід. / Дж. Чосер ; пер. М. Стріха. – Л. : Астролябія, 2019. – 544 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Перший український переклад шедевра класика англійської літератури Джеффрі Чосера (бл. 1343–1400). Це збірка історій, які розповідають одне одному прочани, що вирішили піти на прощу до гробниці святого Томи Бекета в Кентербері. Серед оповідачів — представники майже всіх верств тогочасного англійського суспільства, а їхні розповіді, вельми різноманітні за тематикою, влучно відображають триб їхнього життя. Це своєрідна енциклопедія життя середньовічного суспільства. Окрім блискучої неповторної іронії, властивої стилю цього шедевра, для нього характерні жвавість, нескінченна доброта, безмежна довіра до людей і надзвичайне уміння захоплюватися навіть жахливими рисами, які часом демонструють його герої. Книга проілюстрована фрагментами Еллесмерівського манускрипту 1410 року.

Чухліб Тарас.

Магнат, Козак і Гайдамака. Боротьба за владу Русі-України з Короною Польською (1569-1769 рр.) : наук.-популяр. вид. / Т. Чухліб. – К. : Видавничий дім “Києво-Могилянська академія”, 2018. – 256 с. – (Міжнародна історія України)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: У книзі розкривається проблема боротьби за владу Русі-України та Корони Польської від Люблінської унії 1568 року до Коліївщини 1768–1769 років. Висвітлюються владні повноваження центральних, земських (місцевих), гродських (міських), військових та двірських інституцій Корони Польської; державна служба Війська Запорозького; взаємовідносини між шляхетськими і козацькими органами влади за доби Українського гетьманату; “Cтолітня війна” магнатів з гайдамаками на Правобережній Україні у XVIII столітті. Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів гуманітарних факультетів, усіх, хто цікавиться історією України, Польщі та Східної Європи.

Шаповал Юрій.

Мить історії: 366 мініатюр про людей і події : наук.-популяр. вид. / Ю. Шаповал. – К. : Парламентське видавництво, 2019. – 400 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Книга “Мить історії: 366 мініатюр про людей і події” відомого українського історика Юрія Шаповала є результатом його подвижницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на українському радіо. Кожна мініатюра – це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й водночас освітлений ­мудрим, часом іронічним, поглядом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому – і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. Кожній мініатюрі відповідає один день календаря, що додає книжці додаткової внутрішньої динаміки та інтриги. Юрій Шаповал винайшов своєрідний, дотепний спосіб оживити історію, зробити її фактом нашого повсякдення, прив’язати до свого життєвого досвіду кожного слухача (а тепер і читача), надати їй особливої приватності. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією

Шаткін Джесс.

Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек : наук.-популяр. вид. : батькам / Дж. П. Шаткін ; пер. з англ. О. Замойська. – К. : Книголав, 2019. – 303 с. – (Полиця нон-фікшн)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Підлітковий вік – страшне словосполучення для батьків, які пережили цей непростий період зі своїми дітьми чи тільки чекають на цей нього. Неконтрольована поведінка, конфліктність, загравання з небезпекою, вдавана байдужість – неповний перелік викликів, з якими татусям і мамусям доведеться жити, але в жодному разі не боротися. Чому? Бо у всього є свої причини. Розібратися у них, а також у специфіці психологічного та фізіологічного розвитку підлітків, тонкощах спілкування з ними у період статевого дозрівання, допоможе книжка Джесса П. Шаткіна – визнаного американського спеціаліста, кандидата наук, фахівця у галузі громадського здоров’я, заступника директора з питань освіти в Центрі дослідження дитинства Гассенфелдської дитячої лікарні медичного центру Нью-Йоркського університету «Ланґон», викладача дитячої та підліткової психіатрії та педіатрії на медичному факультеті Нью-Йоркського університету.

Шеклі Роберт.

Запах думки : вибрані оповідання / Р. Шеклі ; пер. з ангд. О. Бершадської. – К. : Форс Україна, 2019. – 81 с. – (Читака)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Коли настає чорна смуга у житті, потрібно завести звичку читати оповідання Шеклі, які точно піднімуть настрій. Одним з таких є “Запах думки” із однойменного збірника. Для початку давайте познайомимося з головним героєм. Перед нами міжгалактичний листоноша Лерой Кліві, і він у небезпеці. Його корабель вийшов з ладу, і йому довелося приземлитися на досить дивній планеті. Справа в тому, що місцева фауна тут живе спираючись не на органи чуттів, а на телекінез. Тепер Кліві необхідно повністю контролювати свої думки, а це дуже непросто. Як же примусити себе не думати, адже зовсім припинити не вийде, тим паче, коли загрожує небезпека. Однак вихід було зонайдено. Саме з цим виходом і пов’язана головна перевага оповідання – гумор.

Шкляр Василь.

Песик Гав, соловейко, джміль і два жолуді : повість казкова : від 3 до 8 років / В. Шкляр. – Л. : Апріорі, 2019. – 48 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Це подарункове видання презентують наймолодшим читачам два видатні митці – письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро. Дитячий світ – то суцільні дива та неймовірні пригоди. І якими ж яскравими вони постають в оповідках автора знаменитого «Чорного Ворона» під пензлем одного з найкращих європейських ілюстраторів. Паралельний текст англійською стане унікальною допомогою для розумненьких хлопчаків і дівчаток, охочих змалечку вивчити іноземну мову

Шкляр Василь.

Треба спитати у Бога : новели, есеї, спогади / В. Шкляр. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного дозвілля”, 2019. – 320 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Ця збірка містить новели та оповідання Василя Шкляра, написані переважно у 1970-х роках. Цікаві колоритні характери, захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють нас у самобутній світ раннього Шкляра. До книжки також увійшли неординарні, напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників, з якими він був у дружніх взаєминах. Розлоге інтерв’ю зі Шклярем, яке взяв у нього В’ячеслав Кириленко, — це своєрідна автобіографічна повість автора «Чорного Ворона», яка проливає світло на його життя, творчість, у тому числі й на літературний доробок, представлений у цій книжці. Про автора: Василь Шкляр — один з найвідоміших письменників сучасної України. Успіх романів Шкляра приголомшливий: відзнаки, премії, гран-прі, неодноразові перевидання та переклади. Шкляр є лауреатом багатьох літературних премій, але чи не найдорожча з них — народна Шевченківська, яку автор отримав після того, як 2011 року відмовився прийняти з рук злочинної влади присуджену йому Національну премію імені Тараса Шевченка. Романи Шкляра постійно перебувають у лідерах продажу, окремі з них незабаром побачать своє втілення на кіноекранах.

Шолом-Алейхем

Тев’є-молочар : повість / Шолом-Алейхем ; пер. з ідішу О. Щерби. – 2-е вид. – К. : Книголав, 2019. – 160 с. – (Золота Полиця)

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Смішна і трагічна історія Тев’є, молочара з єврейського містечка (штетля), лягла в основу чи не найпопулярнішого бродвейського м’юзикла «Скрипаль на даху» та його численних кіно- та театральних варіацій. Нескінченно мудрі, насичені особливим гумором історії Тев’є звернені нібито до автора, а насправді до кожного особисто. Вони – не лише про штетль, жінок та дружину Тев’є, його сусідів, вони – про дивовижну красу непростого життя загалом.

Штоєрнагель Улля.

Дитячий університет. Дослідники пояснюють загадки світу. Кн.1 : для серед. та старш. шк. віку / У. Штоєрнагель ; пер. з нім. В. Литвиненка ; іл. К. Ензіката. – К. : Новий Самокат, 2019. – 224 с. .

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Діти повсякчас запитують «чому», «звідки», «як», «навіщо», часто-густо спантеличуючи дорослих. Німецькі журналісти — популяризатори науки Улля Штоєрнаґель та Ульріх Янссен разом із науковцями прийшли їм на допомогу й зорганізували в місті Тюбінгені перший Дитячий університет, де найдопитливіші можуть отримати відповіді на будь-які складні запитання. Заняття проводять професори Тюбінгенського університету, одного з найстаріших та найшанованіших навчальних закладів Німеччини. І щоб якомога більше дітей дізналися, що вивчає сучасна наука, вони видали свої лекції декількома книжками. У першій книзі автори розповідають чому рицарі будували замки, чому ми бачимо блискавку та чуємо грім, чому хлопчики бешкетують, а дівчата капризують, чому кажани бачать вухами, чому математикові не обов’язково рахувати, чому ми оповідаємо історії, чому лікарі вміють лікувати та чому спортсмени демонструють дедалі кращі результати. Серйозно, одначе зовсім не нудно! Якщо дитину ваблять наука, експерименти та відкриття, продовжити читання можна на сайті Німецького дитячого онлайн-університету. Захопливі лекції на трьох факультетах — «Людина», «Природа», «Техніка» — та інтерактивні завдання до них допоможуть дізнатися багато нового про навколишній світ, а ще зазнайомитися з німецькою мовою. Навчання безкоштовне, і розпочати його можна будь-якого дня. Лекції презентовано двома мовами — німецькою та українською.

Щєшка Джон.

Франк Ейнштейн і двигун на антиматерії : повість : діт. від 6 до 12 років / Дж. Щєшка ; худож. Б. Битс ; пер. з англ. І. Ємельянової. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 192 с

Примірники: всього:1 – Абонемент

Аннотация: Франк Ейнштейн — онук відомого винахідника Ала Ейнштейна. Певна річ, хлопчик пішов дідовими стопами і працює над створенням різних дивовиж. Разом зі своїм другом Вотсоном він готується до місцевого конкурсу винахідників. Найперший винахід хлопчика — два рoботи, яких звати Дзвяк і Бряк. Один із них самостворений, інший — майже самостворений, але обидва вони здатні розвиватися і навіть мають власну думку щодо геть усього на світі. Та найбільше досягнення малого генія — двигун, що працює на антиматерії. Але, як водиться, у хорошій історії завжди з’являється поганий персонаж, що може занапастити будь­яку геніальну ідею. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Щєшка Джон.

Франк Ейнштейн і електропалець : повість : діт. від 6 до 12 років / Дж. Щєшка ; худож. Б. Битс ; пер. з англ. І. Ємельянової. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 176 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Франк Ейнштейн — юний геній, науковець і винахідник. Дзвяк — самозбірна особа зі штучним інтелектом. Бряк — майже самозбірна особа зі штучним інтелектом. Разом вони створюють електропалець, прилад, який принесе всьому Мідвілу безкоштовну бездротову енергію. Ті – Едісон, однокласник і головний суперник Франка, може, й не має клепки в голові, але разом із паном Шимпаном закрутить гайки і зіпсує Франкові плани!

Щєшка Джон.

Франк Ейнштейн і турбомозок : повість : діт. від 6 до 12 років / Дж. Щєшка ; пер. з англ. І. Ємельянової. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 192 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Цього разу юний винахідник Франк Ейнштейн береться за створення дивовижного приладу — турбомозку, який би допомагав людству поліпшувати свої фізичні якості. Та згодом з’ясується, що Ті-Едісон, однокласник і головний суперник Франка, паралельно створює подібний прилад, одначе геть не зі шляхетною метою…

Щерба Наталія Василівна. (1981-).

Часова вежа : роман фантаст. / Н. Щерба. – Харків : ВД ШКОЛА, 2018. – 384 с. – (Часодії)

Экземпляры: всего: – КХ(1)

Аннотация: Усі ключники мають знайти Часову вежу й повернути час у Розколотий замок. Василина ладна зробити все, аби довести своє вміння керувати Часом. Але на її шляху стають її одвічні вороги. І ось Василина знову опиняється сам на сам зі смертельною небезпекою. Чи зможе дівчинка протистояти Олені, впливовій подрузі свого батька? Чи вдасться їй викрасти часівну стрілу й повернути до життя фею Діану? Чи доведе вона всьому часодійному світу, наскільки сильна в її серці синя іскра? Адже дівчинка ще має вступити до часової школи, пройти карколомні випробування і… знайти ключ до серця найближчого друга.

Щерба Наталія.

Часова битва : роман : підліт. / Н. Щерба. – Х. : Видавничий дім “ШКОЛА”, 2019. – 448 с. – (Часодії)

Примірники: всього:1 – Відділ книгозбереження.

Щерба Наталія.

Часове ім’я : роман : підліт. / Н. Щерба. – Х. : Видавничий дім “ШКОЛА”, 2018. – 384 с. – (Часодії)

Примірники: всього:1 – Відділ книгозбереження

Аннотация: У книзі “Часове ім’я” продовжується оповідь про неймовірні, захопливі та часто небезпечні пригоди в часодійному світі володарки ЧорноКлюча Василини. Ці пригоди змішуються з шаленими переживаннями в її серці: чи буде коли-небудь їхня родина разом? Чи розв’яжуться нарешті непорозуміння з її найближчим другом? У кого ж таки вселиться страшний та підступний Дух Астрагор? Та крім того, на тендітну юну дівчинку чекає участь у перегонах на зорепташці, пошуки Чорної Кімнати, падіння в страшну розщелину Розколотого замку, таємне проникнення в чужий замок, жорстоке покарання. І нарешті головне – здобуття часодійної речі в Чорній Кімнаті. Для дітей середнього та старшого шкільного віку

Щерба Наталія.

Часове серце : роман : підліт. / Н. Щерба. – Х. : Видавничий дім “ШКОЛА”, 2019. – 384 с. – (Часодії)

Примірники: всього:1 – Відділ книгозбереження

Аннотация: Читати продовження улюбленої історії, це як повертатися в дорогі, рідні місця, де все тобі миле і знайоме, де тебе зустрічають друзі. Таким було для мене «Часове серце». Книга зустріла теплотою і друзями, з якими ми перенеслися в найзвичайнісінький дитячий табір, хоча … я сказала звичайний? Коли в таборі з’являються 7 ключників з часового світу Ефлари, він перестає бути звичайним))) Тут знову чекали безліч цікавих пригод, і переживань, але для мене, як любительки замків, зіркою був похмурий, прекрасний і загадковий замок Зміулан, де з друзями відбулися найчудовіші пригоди. Також Наталя не забула вплести романтичну ниточку в свій хитромудрий часовий візерунок, ця ниточка майстерно вплелася в мереживо і сподіваюся не обірветься, тому що, що може бути чарівнішим і сильнішим ніж перше кохання? З цією силою ніякі часові чари не зрівняються! Я не знаю, куди героїв занесе далі, але хочу бути поруч з ними в їхній подорожі. До того ж в третій частині Вaсилина повинна оселитися в Рубіновому замку ,володіннях свого батька , цікаво, який він той замок буде?

Щерба, Наталія.

Часограма : роман : підліт. / Н. Щерба. – Х. : Видавничий дім “ШКОЛА”, 2019. – 416 с. – (Часодії)

Примірники: всього:1 – Відділ книгозбереження

Аннотация: Часодійний світ хвилюється: Дух Астрагор, ворог ефларських часівників, повернувся в несподіваному образі та прагне помсти. Нортон Огнєв кинув йому виклик, і Василина хоче допомогти батькові. Разом із друзями вона намагається розгадати таємницю іржавого уламка, знайденого в Розколотому замку, вчиться нових часодійних хитрощів і відкриває для себе незвідані таємниці керування Часом. На ключників чакають небезпечні й захоплюючі пригоди, перші втрати, запекла боротьба та зустріч зі справжнім злом. Василина має зробити важкий вибір, розгадати найважливішу таємницю в її житті. Чи впорається вона з неймовірною відповідальністю, яка зненацька впала на її юні плечі?

Щоткіна Катерина.

Хроніки Томосу : сусп.-політ. вид. / К. Щоткіна. – Х. : Віват, 2019. – 304 с. – (Історія і політика)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Катерина Щоткіна — українська журналістка, авторка численних публікацій на соціальні й політичні теми. «Хроніки Томосу» — своєрідний підсумок її багаторічних досліджень релігійного питання — одного з найгостріших в історії України. Протягом століть тривають змагання не тільки за Українську державу, а й за українську церкву. Київ — самобутнє місто, з особливою християнською місією, і має всі підстави для самостійності. Виникали і формувалися церкви, втрачалися і зберігалися традиції, змінювалися напрями і прагнення… Та ідея української автокефалії, як спляча красуня, прокидалася щоразу, коли її лиця торкався бодай найлегший подих свободи. • Українська церква на геополітичній шахівниці • Автокефалістський рух — зародження і відродження • Церква під час війни — поле бою, пропаганда і політичні маніпуляції • Здобуття Томосу — як і чому це можливо Ми зможемо стати свідками докорінних змін у системі стосунків, що склалися у світовому православ’ї, — побачити, як створюються і розпадаються тисячолітні союзи, як змінюються віковічні правила гри… Томос і автокефалію українська церква й уся Україна сприйняли як перемогу. Невдовзі нам усім доведеться переконатися у тому, що це лише квиток у майбутнє

Я і Конституція : пізнав. вид. : підліт. / Л. Денисенко, О. Ільків, А. Стельмащук ; мал. Ж. Олійник. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 88 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Чи знаєш ти, що таке Конституція України? І як в одній книзі може поміститися все наше життя і життя всієї країни? Адже Конституція — це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії. Конституція як компас? Так! Бо у ній про те, хто ти як особис­тість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку. Тож рушаймо!

Ягелло Й.

Молоко з медом : роман : підліткам / Й. Ягелло ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Л. : Урбіно, 2019. – 455 с

Примірники: всього:1 – Абонемент, ЧЗ(1)

Аннотация: Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.

Як творити галерею : [пізнав. вид.] : діт. від 6 до 12 років / пер. з чеськ. Л. Кіцила. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 62 с. – (Пізнавальні книги)

Примірники: всього:1 – Відділ мистецтв

Аннотация: Ця майстерно проілюстрована книжка запрошує юних відвідувачів у світ музеїв та галерей. Ілюстратор Девід Бьом та письменники Ондржей Хробак, Ростіслав Коричанек і Мартін Ванєк презентують тут історію виникнення галереї, а ще розповідають, як організовано роботу галереї під час виставок. Читачі дізнаються про мистецькі скарби Празького Граду із колекції імператора Рудольфа і про те, чи можна вважати незастелене ліжко або замариновану акулу справжніми витворами мистецтва, а також знатимуть, що відбувається в галереї і хто у ній працює. Прочитавши цю книжку, діти вже не дивитимуться на галерею як на нудний і недоступний простір, навпаки, вони бачитимуть будинок, у якому відбувається просто неймовірна кількість цікавих справ, трапляються несподівані зустрічі та цікавезні історії.

Якубов, Лариса.

“Русский мир” в Україні: на краю прірви : наук.-популяр. вид. / Л. Якубова. – 2-е вид. – К. : ТОВ “Видавництво “КЛІО”, 2018. – 384 с

Примірники: всього:1 – Читальний зал.

Янг Трейсі.

Крута математика. 50 суперових фактів для дітей – малих і великих : наук.-популяр. вид. : діт. від 6 до 12 років / Т. Янг ; пер. з англ. Г. Лелів. – К. : Моя книжкова полиця, 2019. – 112 с. – (Суперові факти для дітей – малих і великих)

Примірники: всього:1 – Читальний зал

Аннотация: Привіт усім! Читання, письмо й арифметика — три кити всіх освітніх систем на світі. Однак ці предмети завжди чомусь вважають нуднуватими. Останнім часом Дж. К. Ролінґ доклала чималих зусиль, щоб читання вважалося крутим і веселим заняттям, і навіть надихнула багатьох дівчат і хлопців спробувати себе в ролі письменниць і письменників. І це супер! Але як там поживає бідолашна стара добра арифметика? Ну, по-перше, тепер її ніхто так більше не називає. Арифметика стала математикою. А британці навіть повну назву не вимовляють, а кажуть скорочено: maths (а американці ще коротше —math). Тим, хто не палає бажанням по-справжньому зрозуміти математику, вона здається нічим не особливою, тоді як інші вважають її цариною, де поміж числами й рівняннями, теоріями й формулами панують чари і творяться чудеса. Математика здатна оживити буденні речі й перетворити повсякденну ситуацію на безкінечні, неможливі, неймовірні веселощі. Так-так, тут справді слова МАТЕМАТИКА й ВЕСЕЛОЩІ в одному абзаці. Але ж як їх поєднати? А ось як…

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?