Press "Enter" to skip to content
Комахи. 50 найвідоміших видів : міні-енцикл. : від 6 до 12 років / пер. з англ. Н. Тучинської. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 56 с. – (Міні-енциклопедія). (Шифр 595.7(031)-93/К 63-149238)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів комах. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя.   

 

Кононенко, Євгенія.

Слово свого роду : зб. есе / Є. Кононенко. – Л. : Видавництво А. Антоненко, 2019. – 144 с. – (Колекція. Writers on Writing). (Шифр 821.161.2’06-3(08/К 64-776255)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Чи не в будь-якій мові слово має рід. Як і людина. Бо слова звідкись походять. Як і люди. Але чи це важливо – рід слова, його походження? А може, найважливішим є його смисл? В інших мовах слова, які позначають цей смисл, можуть бути іншого роду, іншого кореня. Чи саме в роді, в походженні, у генезі, в корінні, в пуповині міститься сакрум змісту? Євгенія Кононенко у книзі «Слова свого роду» посягає на святе. Вона сумнівається, ніби походження передує сутності. Так, у походженнях слів, у їхніх родах, буває, закорінені смисли, яких уже ніхто не згадує. Але чи не губляться ті архаїчні значення в сучасному мовленні? І чи не зовсім іншими словами називаються ті самі смисли засобами іншої мови? Євгенія Кононенко – перекладачка, тож добре знає, як важко буває знайти в рідній мові слова, які б оптимально передали значення, висловлені засобами оригіналу. Для цього знадобляться слова зовсім іншого роду. «Слово свого роду» – це колекція (автобіографічних) есеїв, що написана на перетині красного письменства й есеїстики, правди й міфології. Але це той автобіографічний зріз, який не підтверджується ніякими документами. Лише фотографіями. Але ніщо так не бреше, як родинні світлини, які, за словами Сьюзен Зонтаґ стали масово виготовляти, коли докорінно похитнувся сам інститут родини. Але як і похитнуться всі наявні у світі інститути, все одно лишається сокровенне – і слова, щоб це назвати. Ця книжка не лише про містерію творення, письменництво, феміністок і християнок, Перелесника та земних чоловіків, дітей і батьків, кохання й любов, ненависть і зради, метафізику й секс у туалеті. Це метатекст про своєрідність, своє рідне і свій рід, слова своїх найрідніших, які з дитинства всотує в себе людина, бо живе у такій багатій картині світу мови і безмовного водночас. Євгенія Кононенко у своєрідних есеях вимовляє слова, які, загалом, не вимовляють, аби всує не тривожити духів забутих предків.   

Корчак, Януш.

Дитя людське : вибрані твори / Я. Корчак ; упоряд. С. Петровська ; пер. з пол.В. Каленка, О. Ірванця. – К. : Дух і Літера, 2018. – 536 с. (Шифр 821.162.1’06-3(08/К 70-775436)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

“Дитя людське” – вибрані твори видатного польського письменника, лікаря і педагога Януша Корчака (1878-1942), які вперше публікуються українською мовою. З різних за жанрами текстів (трактат, драма, щоденник тощо), зібраних під назвою, наданою укладачем, унаочнюється корчакова філософія дитиноцентризму, розроблена у жорстокому двадцятому сторіччі. Життя і творчість Януша Корчака – неперевершені скарби світового гуманізму. Для широкого загалу читачів.   

Костенко Т.М.

Дитина з порушенням зору : наук.-популяр. вид. / Т. М. Костенко. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 40 с. – (Інклюзивне навчання). (Шифр 376-056.2(0.062)/К 72-087192)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Ця книжка призначена для батьків, які стикаються з проблемою порушення зору в дитини — вродженим або набутим, а також для педагогів і вихователів інклюзивних навчальних закладів. Для того щоб дитина, попри ці проблеми, зростала і розвивалась, як усі інші, батькам потрібно багато знати про зір, функції ока, вчасно звертатися до лікаря-офтальмолога. Як підготувати таку дитину до навчання в школі, як правильно вибрати навчальний заклад? На ці та багато інших запитань можна знайти відповіді у цій книжці. Крім того, автор надає спеціальні рекомендації: як вчасно розпізнати будь-які порушення зору дитини, як допомогти дитині в разі тяжких порушень і куди звертатися по допомогу.

Котлярчук, Андрій.

Добровольці. Доба героїв : [фотоальбом] / А. Котлярчук. – К. : Мистецтво, 2019. – 320 с. (Шифр 77.044:355.48(477/К 73-452253)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Фотопроект історії війни Андрія Котлярчука присвячено добровольцям, ветеранам АТО. Проект довжиною у п`ять років: 2014–2018 рр.  Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. У виданні репродуковано невипадкові світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Використано тільки квадратний кадр. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою. Ілюстративний ряд супроводжують сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій.    Фотопроект не випадковий, продуманий автором з самого початку. Перша частина фотопроекту експонувалася у Верховній Раді України, а також демонструвалася у багатьох музеях різних міст України. Виставка була представлена у Національному художньому музеї Грузії. У виданні репродуковано великий масив світлин, через які ми бачимо, як поступово відроджувалася могутність української армія. Зйомки зроблені у єдиному художньому ключі, портрети бійців дивляться на глядача неначе з батальних полотен минулих часів. У цих обличчях ми фіксуємо мужність та рішучість до перемоги. До книги увійшло також багато зображень жанрових сцен, пейзажів та натюрмортів.    Чи можливо знайти на війні естетику? Чи реально показати карколомні моменти протистояння привабливо? Чи можна поєднати документалістику з художнім баченням? Відповіді на ці та інші питання дає проект Андрія Котлярчука з виразною назвою «Добровольці. Доба героїв».

Коул, Джоанна.

Чарівний шкільний автобус: На водогінній станції : казка комікс / Дж. Коул ; іл. Б. Деген ; пер. з англ. Р. Дяченка ; мал. письм. укр. мов. О. Петренка-Заневського. – К. : Веселка, 2019. – 40 с. – (Чарівний шкільний автобус). (Шифр 821.111(73)’06-34/К 73-469281)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Цікавий і дотепний комікс про фантастичну екскурсію американських школярів, що розкриває дітям чимало таємниць з природознавства.

Криштопа, Олег.

Братство : роман / О. Криштопа. – Івано-Франківськ : Вавилонська бібліотека, 2019. – 232 с. (Шифр 821.161.2’06-31/К 82-737927)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Документальний роман, побудований на основі матеріалів слідчої справи Украйно-Слов’янського (Кирило-Мефодіївського) товариства: протоколів допитів, очних ставок, зізнань, доносів та донесень. У книзі оживають братчики, молоді люди, що несподівано опинилися в руках політичної поліції й по-різному пройшли випробування: вічно роздвоєний у всьому Пантелеймон Куліш, боязкий інтелектуал Микола Костомаров, невільник честі Микола Гулак та іронічний Тарас Шевченко. Тут оживають і герої з потойбіччя: керівник Третього відділу граф Орлов, шеф жандармів Дубельт, київські губернатори Фундуклей та Бібіков, цар Микола І. Врешті, якщо прочитати історію ще раз й уважно, то в ній проступає відомий біблійний сюжет: з Юдою і тридцятьма срібняками, Петром, який тричі відрікся, Пилатом, що вмиває руки, та Месією.   

Куліш-Гальчинська, Віра.

Сонячна юшка : вірші, загадки ; для дошк. і мол. шк. віку / В. Куліш-Гальчинська ; худож. Н. Котилевська. – К. : Веселка, 2018. – 39 с. (Шифр 821.161.2’06-1(08/К 90-172344)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Курков, Андрій.

Війна : [воєнна проза] / А. Курков ; пер. з рос. В. С. Бойка, К. П. Ісаєнко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 633 с. – (Великий роман). (Шифр 821.161.2’06-31(0/К 93-762472)

Примірники: всього:2 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ, АБОНЕМЕНТ

До цієї книжки увійшли твори всесвітньо відомого письменника Андрія Куркова, які пов’язані однією темою — війною. «Щоденник Майдану та війни» — особистий щоденник автора, фіксоване відображення життя у Києві та країні, доповнений записами про перипетії на сході України, в Криму, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас останні роки. А у романі «Сірі бджоли» розповідається про життя пенсіонера сорока дев’яти років Сергій Сергійовича, який живе у селі Мала Староградівка, що знаходиться у так званій сірій зоні. Головна його турбота — як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл. Відвезти туди, де не стріляють, щоб згодом у меду не було присмаку війни…   

Курков, Андрій.

Книга пінгвіна Мишка : романи / А. Курков ; пер. з рос. Л. А. Герасимчука ; худож.-оформ. І. В. Осіпов. – Х. : Фоліо, 2019. – 714 с. – (Авторські зібрання). (Шифр 821.161.2’06-31(0/К 93-600583)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Андрій Курков — український письменник, журналіст, кіносце­нарист. Він написав понад 20 книг, серед яких є як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков є автором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. У видавництві «Фоліо» також вийшли друком його твори «Не приведи мене в Кенгаракс», «Приятель небіжчика» та «Остання любов президента». Головний герой роману «Пікнік на льоду» — журналіст Віктор Золотарьов — отримує незвичайне завдання від провідної газети: писати некрологи про впливових людей, які поки що живі. Поступово він розуміє, що став учасником ігор тіньових структур, вийти з яких живим практично неможливо. У романі «Закон равлика» продовжено розповідь про долю журналіста Віктора. Рятуючись від смерті в Антарктиді або беручи участь у передвиборчій кампанії в Києві, переживаючи страхи чеченського полону, він усвідомлює невідворотність виправданого самим життям Закону равлика: без власного даху тебе, як безпорадного слимака, будь-хто може мимохідь розчавити «носаком модної тупоносої туфлі»…   

Курков, Андрій.

Різдвяний сюрприз : оповідання, роман / А. Курков ; пер. з рос. В. Бойко, Є. Тарнавський ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – (Великий роман). (Шифр 821.161.2’06-31(0/К 93-155774)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

До цієї книжки увійшли два різдвяні оповідання Андрія Куркова — «Різдвяний сюрприз» та «Моя улюблена різниця» — і великий роман «Шенгенська історія». …21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рокфестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас — до Італії. Вони не знали, чим їм доведеться там займатися, і навіть припустити цього не могли, проте довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе…   

Лем, Станіслав.

Мир на Землі : роман / С. Лем ; пер. з пол. Ю. Галайка, О. Герасима. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 256 с. – (Горизонти фантастики). (Шифр 821.162.1’06-312./Л 44-793394)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Рівно тридцять років тому читач вперше дізнався про останню велику пригоду знаменитого зоряного мандрівника Ійона Тихого. Вона трапилася у ті часи, коли гонка озброєнь на Землі стала обтяжливою для всіх її учасників, відтак військові розробки були перенесені на Місяць, де продовжувались уже без втручання людей. Але видатний польський майстер НФ Станіслав Лем не був би видатним, якби, розповідаючи про перипетії Ійона Тихого, пов’язані із роздвоєнням особистості, з подиву гідною прозірливістю не передбачив у своєму романі основних тенденцій сучасного суспільства — інформатизації, комп’ютеризації, глобалізації, нанотехнологій і ще багато іншого.   

Лем, Станіслав.

Розповіді про пілота Піркса : цикл / С. Лем ; пер. з пол. І. Шевченко, С. Олійник, Л. Андрієвська. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 480 с. – (Горизонти фантастики). (Шифр 821.162.1’06-312./Л 44-781198)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Заголовний герой цього циклу науково-фантастичних оповідань С. Лема хоч і є космічним пілотом, але, здається, міг би бути одним із нас. У Піркса немає жодного героїзму, він, як і ми, часто переживає через дрібниці, сумнівається, панікує. Однак у критичні моменти завдяки інтелекту чи звичайному везінню йому вдається знаходити виходи із проблем. Ще й більш од того – пілот у кожній оповіді наче доводить, що людина завжди має шанс у протистоянні з безмежним і холодним космосом.   

Зміст Випробування. Переклала Лариса Андрієвська Патруль. Переклала Ірина Шевченко Альбатрос. Переклала Ірина Шевченко Термінус. Переклала Ірина Шевченко Умовний рефлекс. Переклала Ірина Шевченко Полювання. Переклала Софія Олійник Випадок. Переклала Ірина Шевченко Розповідь Піркса. Переклала Ірина Шевченко Трибунал. Переклала Ірина Шевченко Ананке. Переклала Ірина Шевченко   

Лем, Станіслав.

Футурологічний конгрес : роман  / С. Лем ; пер. з пол. Л. Василенко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 144 с. – (Горизонти фантастики). (Шифр 821.162.1’06-312./Л 44-601602)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

«Футурологічний конгрес», оповідачем і головним героєм якого є вже знаний шанувальникам творчості С. Лема Ійон Тихий, занурює читача у «галюциногенне» майбутнє. Запрошений на футурологічний конгрес в одну із латиноамериканських країн, Ійон Тихий зрештою потрапляє у світ, де всім і всіма заправляє Хімія, а якщо точніше – розпорошені у повітрі хімічні субстанції, завдяки яким страшна, похмура, антиутопійна реальність стає реальністю утопійною.   

Лем, Томаш.

Лемові леми: Колотнечі з приводу всесвітнього тяжіння : зб.: спогади, розмови / Т. Лем ; пер. з пол. І. Шевченко, А. Павлишина. – Тернопіль : Богдан, 2019. – 736 с. – (Лемові леми). (Шифр 821.161.2’06-3(08/Л 44-968043)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Колотнечі з приводу всесвітнього тяжіння» — це спогади Томаша Лема про свого батька, Станіслава Лема. Любов і захоплення тут поєднуються зі стриманою відвертістю, завдяки чому портрет Станіслава Лема виявляється таким живим, чарівливим і різнобарвним. «Так казав Лем» — це перероблене і доповнене видання «Розмов зі Станіславом Лемом» Станіслава Береся, що тривали у 1981–1982 рр. та через двадцять років, у вересні-грудні 2001 р. Тут ви знайдете унікальні спогади та роздуми видатного філософа і письменника про науку, мистецтво, життя і пам’ять, близьких і далеких.

Листи від пана Тукана з Грузії : худож.-пізнав. вид. : діт. від 6 до 8 років / К. Перконос ; іл. І. Донської. – К. : Видавничий дім “Маміно”, 2019. – 28 с. – (Листи від пана Тукана). (Шифр 821.161.2’06-34-9/Л 63-878187)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

«Листи від пана Тукана» — нон-фікшн серія про різні країни світу. Пан Тукан жив у зоопарку і змалечку любив читати. Як так вийшло? Колись один малюк простягнув йому крізь ґрати книжку — і вона так припала Туканові до душі, що той захопився читанням і просив усіх відвідувачів дарувати йому нові й нові книжки. Начитавшись про далекі краї, птах вирішив будь-що їх відвідати. Він довго й наполегливо тренувався, став дужим — і зміг легко розігнути ґрати та чкурнути із зоопарку темної ночі, доки охоронець давав хропака. Відтоді пан Тукан мандрує світом. Він відвідує різні куточки земної кулі та звідусіль шле листівки у видавництво «Маміно», адресу якого знайшов на сторінках тієї найпершої книжки, що колись подарував йому малюк. Птах фотографує все найцікавіше та ділиться враженням, розповідає про особливості кожної країни. Звісно, видавництво вирішило поділитися такими скарбами зі своїми читачами — так і з’явилася ця серія. Друга книжка серії — «Листи від пана Тукана з Грузії». У ній пан Тукан вирушає в гори, катається на фунікулері, ласує соковитим виноградом і навіть… вчиться танцювати!   

Листи від пана Тукана з Франції : худож.-пізнав. вид. : діт. від 6 до 12 років / іл. І. Донська. – К. : Видавничий дім “Маміно”, 2018. – 26 с. (Шифр 821.161.2’06-34-9/Л 63-796178)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

«Листи від пана Тукана» — нон-фікшн серія про різні країни світу. Пан Тукан жив у зоопарку і змалечку любив читати. Як так вийшло? Колись один малюк простягнув йому крізь ґрати книжку — і вона так припала Туканові до душі, що той захопився читанням і просив усіх відвідувачів дарувати йому нові й нові книжки. Начитавшись про далекі краї, птах вирішив будь-що їх відвідати. Він довго й наполегливо тренувався, став дужим — і зміг легко розігнути ґрати та чкурнути із зоопарку темної ночі, доки охоронець давав хропака. Відтоді пан Тукан мандрує світом. Він відвідує різні куточки земної кулі та звідусіль шле листівки у видавництво «Маміно», адресу якого знайшов на сторінках тієї найпершої книжки, що колись подарував йому малюк. Птах фотографує все найцікавіше та ділиться враженням, розповідає про особливості кожної країни. Звісно, видавництво вирішило поділитися такими скарбами зі своїми читачами — так і з’явилася ця серія. Першими виходять друком «Листи від пана Тукана з Франції». Bonjour — пише птах-мандрівник з країни, де пахне лавандою та свіжоспеченими круасанами, де закохані парочки гуляють під дощем, а сонячної днини можна снідати просто на траві.   

Литовченко С.В.

Дитина з порушенням слуху : наук.-популяр. вид. / С. В. Литовченко, В. В. Жук, О. М. Таранченко. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 56 с. – (Інклюзивне навчання). (Шифр 376-056.2(0.062)/Л 64-209785)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Методичні рекомендації щодо забезпечення навчальних потреб таких учнів вдома та в інклюзивних умовах загальноосвітнього закладу; поради батькам стосовно взаємодії з учителями та фахівцями, обстоювання інтересів своєї дитини   

Лущевська, Оксана.

Тигрик-оригамі : вірші : діт. від 3 до 8 років / О. Лущевська ; іл. А. Шматок. – К. : Видавничий дім “Маміно”, 2019. – 24 с. (Шифр 821.161.2’06-1-93/Л 87-630770)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Рики-рики, гами-гами, ходить тигрик-оригамі! Ходить і всіх лякає, доки не втрапляє в халепу. Що з ним сталося далі та чим закінчилися пригоди паперового Тигрика, маленькі читачі можуть дізнатися з віршованої книжки Оксани Лущевської. А ще в книжці є схеми оригамі та відрізні аркуші, щоби кожен охочий міг скласти власного Тигрика та бавитися з ним досхочу.   

Льюїс К.С.

Хроніки Нарнії. Кінь та його хлопчик : роман : від 9 до 12 років / К. С. Льюїс ; худож. П. Бейнс ; пер. з англ. В. Наріжної. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 208 с. – (Хроніки Нарнії). (Шифр 821.111’06-312.9-/Л 91-407974)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Шаста — дуже хороший хлопчик, та йому не пощастило з названим батьком. Жорстокий рибалка використовує малого як раба й геть нічому не здатен навчити. Не дивно, що хлопець тікає за першої ж нагоди, а спільником його стає кінь, що вміє розмовляти. Пригоди у казковій країні Нарнії тривають!   

Льюїс К.С.

Хроніки Нарнії. Лев, Біла Відьма та шафа : роман : від 6 до 12 років / К. С. Льюїс ; худож. П. Бейнс ; пер. з англ. В. Наріжної. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 176 с. – (Хроніки Нарнії). (Шифр 821.111’06-312.9-/Л 91-651478)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Пітера, Сьюзан, Едмунда і Люсі відправили жити до літнього професора, який мешкає у старовинному будинку. Одного дня, коли діти бавилися у хованки, через шафу Люсі випадково потрапляє до іншої країни, Нарнії. І саме з тієї миті великі пригоди починаються…   

Льюїс К.С.

Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна : роман : діт. від 6 до 12 років / К. С. Льюїс ; худож. П. Бейнс ; пер. з англ. В. Наріжної. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 208 с. – (Хроніки Нарнії). (Шифр 821.111’06-312.9-/Л 91-528739)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Двійко дітлахів, Поллі та Дігорі, через підступ лихого чаклуна потрапили до дивовижного місця, звідки можна мандрувати іншими світами. Пригоди починаються, а це означає, що на читача чекає одвічна боротьба добра зі злом, мандрівка дивовижними світами, в існування яких віриш, знайомство з цікавими персонажами, котрі запам’ятаються на все життя. Це початок дивовижної серії книжок, відомих в усьому світі під назвою «Хроніки Нарнії».    

Максим Рильський : [дослід. матер.] / авт.-упор. В.Є. Панченко, В. Л. Колесник ; передм. В. Є. Панченко ; худож.-оформ. Р. В. Варламов. – Х. : Фоліо, 2019. – 379 с. – (Митці на прицілі). (Шифр 82.09(477)’06-929/Р 50-124445)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

До видання увійшли матеріали, що висвітлюють драматичну історію цькування видатного поета, перекладача, громадського діяча Максима Рильського (1895—1964). У 1920-ті роки його причетність до угруповання «неокласиків» викликала гострі напади офіційної критики, що закінчилося арештом Рильського у 1931-му. В жовтні 1947 року він знову зазнав безжально-несправедливої критики, відкритого політичного гоніння з боку літераторів і партійних діячів за “буржуазно-націоналістичний ухил, відсутність більшовицької ідейності”. Дух тих часів живе у статтях, архівних матеріалах, поетичних творах, спогадах, промовах, резолюціях, що включені до цього збірника, як нагадування про жорстокі уроки тоталітаризму ХХ століття.   

Мелешкіна, Ірина.

Мандрівні зорі в Україні. Сторінки історії єврейського театру : [дослідж.] / І. Мелешкіна. – К. : Дух і Літера, 2019. – 304 с. (Шифр 792.03(=411.16)(4/М 47-968009)

Примірники: всього:1 – ВІДДІЛ МИСТЕЦТВ

В книжці представлена історія діяльності єврейських театрів на території України в ХІХ–ХХ ст. Унікальне ілюстроване видання вперше докладно розповідає про п’єси, режисерів, художників та акторів кожного з театрів. Подані зображення практично невідомих раніше оригінальних ескізів, афіш та фотографій. Видання розраховане на дослідників єврейської культури, студентів та усіх, хто цікавиться юдаїкою в Україні.   

Метелики. 50 найвідоміших видів : міні-енцикл. : діт. від 3 до 12 років / пер. з англ. Н. Тульчинської. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 56 с. – (Міні-енциклопедія). (Шифр 595.78(031)-93/М 54-976612)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів денних і нічних метеликів. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя. Для широкого кола читачів.   

Музика, Максим.

Савур-Могила: Військові шоденники : [спогади] / М. Музика, А. Пальваль, П. Потєхін ; пр. з рос. С. А. Заяць ; худож.-оформ. Н. В. Величко. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 316 с. – (Військові щоденники). (Шифр 821.161.2’06-94(0/М 89-086596)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Савур-Могила… незвичайне місце. А ця книга не стільки про місця, скільки про людей і серпневі події 2014 року. Як промінь ліхтарика, кинутий у темряву, авторська свідомість вихопила обличчя, дії та враження. І, пропустивши крізь призму власного досвіду і світогляду, перетворила на текст. Багато суб’єктивного, мало пафосу, напевно, є неточності, пов’язані з особистим сприйняттям подій і властивостями пам’яті. Але це спроба передати все саме так, як запам’яталося. Спершу автори писали тексти для себе, щоб зрозуміти, щоб не забути, щоб перетравити отриманий досвід. Бо існують речі, які не можна довго тримати в собі. Спека, втома, обличчя побратимів. Розуміння того, що завтра може не настати. Пил і піт. Це і є війна. Вона завжди поруч.   

Нехода, Іван.

Чому в лисиці найкращий хвіст? : казка : для дыт. дошк. выку / І. Нехода ; худож. Ю. А. Галыцин. – К. : Веселка, 2019. – 8 с. (Шифр 821.161.2’06-34-9/Н 58-677377)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Дотепна віршована казка

Нордквіст, Свен.

Як дідусь шукав капелюха : казка : від 2 до 5 років / С. Нордквіст ; пер. зі швед. Г. Кирпи. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 24 с. – (Пригоди Петсона і Фіндуса). (Шифр 821.113.6’06-34-9/Н 82-867875)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Ви не забули дідуня Петсона і кота Фіндуса? Ще б пак! Їх просто не можна забути! Але ця книжка не про них, а зовсім про іншого дідуся. Того, що ніколи не знімав капелюха з голови. Та одного ранку той капелюх… зник. Поки дідусь його шукав, пережив і згадав немало цікавого.   

Олланд, Франсуа.

Уроки влади : мемуари / Ф. Олланд ; пер. з фр. Є. Марічева ; прим. Я. Коваля ; худож.-оформ. О. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 444 с. – (Мемуари та щоденники). (Шифр 35.075.31(44)-94О/О-54-984329)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

В «Уроках влади» Франсуа Жерар Жорж Ніколя Олланд оцінює свою діяльність на посаді президента Франції, ділиться думками з політичних питань. Він не збирається більше бало­туватися у президенти, відійшов від влади і отримав повну свободу відверто розповідати все, що вважає за потрібне, не тільки про політику, а й про своє особисте життя. Для українського читача ці спогади особливо цікаві сторін­ками, де Франсуа Олланд, перший з «нормандської четвірки», розкриває подробиці перемовин у Мінську, що призвели до підписання Мінських домовленостей. За принципову позицію, яку Франсуа Олланд виявив, підтримуючи суверенітет, територіальну цілісність і незалеж­ість України, був нагороджений вищою державною нагородою України для іноземців — орденом Свободи. «Я керував країною у винятковий період. Я хотів викласти… те, що є насправді влада, …і як я випробував цей унікальний досвід. Мій обов’язок також полягав у тому, щоб тверезо проаналізувати мою діяльність, мої успіхи, але також і невдачі, які я визнаю», — прокоментував публікацію своїх мемуарів 24-й президент Французької Республіки.   

Очам не вірю. Українські й англійські ідіоми : зб. : від 3 до 8 років / ред. К.Перконос ; іл. А. Євтушенко. – К. : Видавничий дім “Маміно”, 2018. – 28 с. (Шифр 811.161.2=111’276/О-94-702414)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Коли рак свисне і свині полетять, голодні вовк і мисливець з дірявими головами перестануть робити з мухи слона й гору з кротовини та візьмуть нарешті бика за роги, щоб не кусати потім собі лікті та не лити сліз над розлитим молоком. Не вірите? А дарма! Бо вся ця чудасія та інші дивацтва відбуваються в книжці «Очам не вірю / Eyes on stalks» — збірці українських і англійських ідіом, де образні вислови двох мов поєднано на незвичайних ілюстраціях. З цією книжкою просто і весело пізнавати свою мову, водночас вивчаючи й іноземну.   

Піратські історії : казки : дыт. від 2 до 5 років / Р. Дікінс, Р. Хор, Р. Джонс, Д. Мартін ; іл. Л. Бродлі ; пер. з англ. В. Кучменко. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 232 с. – (Золоті казки). (Шифр 821.111’06-34(082/П 33-592110)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Стережіться всі, хто на березі! До вас пливе армада піратських кораблів. Сільвер, Зелена Борода, Безжальна Меґ та решта членів піратської ватаги шукають скарби, беруть участь у змаганнях і навіть б’ються із зомбі-піратами. Герої цієї захопливої книжки, як ви вже здогадалися – безжальні й підступні пірати.   

Павленко, Сергій.

Батуринська фортеця : наук.-популяр. вид. / С. Павленко. – К. : Мистецтво, 2019. – 191 с. (Шифр 94(477):623.1(0.0/П 12-353924)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У книзі відомого дослідника Гетьманщини Сергія Павленка вміщено нариси про виникнення та розбудову Батуринської фортеці, її захисників і про драматичні події 1632 та 1708 років. Видання знайомить з новими фактами, джерелами й версіями буття колишньої гетьманської столиці та її очільників. Особлива увага приділяється періоду, коли володарем булави був Іван Мазепа, який доклав чимало зусиль для зміцнення фортеці. Саме Батурин як символ суверенної влади був знищений вщент під час московської навали 1708 року.   

Панченко, Володимир.

Літературний ландшафт України. ХХ століття. 50 “слайдів” : зб. / В. Панченко. – К. : Ярославів Вал, 2019. – 528 с. (Шифр 82.09(477)-9(081)/П 16-587295)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

“Від Франка до Андруховича” – так могла би називатися ця книжка про літературний ландшафт України ХХ століття. Автор пропонує читачам подорож країн книг, що протягом десятиліть живуть своїм життям, ставши літературною класикою. 50 “слайдів” – це оригінальні, вільні від квазінаукового стилю, інтерпретації знакових художніх творів, полеміка, цікаві – а часом і драматичні – історії, зіперті на нові архівні матеріали, мемуарні сюжети, інтерв’ю з Павлом Загребельним, Іваном Дзюбою, Іваном Драчем, Анатолієм Макаровим, Сергієм Тримбачем… Видання адресоване не лише філологічній аудиторії: “слайди” розраховані на активний діалог із кожним, хто має смак до художньої літератури.

Паркер, Стів.

Ілюстрована енциклопедія чомучки : довід. вид. : підліт. / С. Паркер, Б. Вільямс ; пер. з англ. А. Горобець. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 256 с. (Шифр 030(087.5)/П 18-660059)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Ці докучливі “Чому…” знайомі всім батькам. У книжці дитина знайде відповіді більш ніж на 1300 запитань. Скільки людей побувало на Місяці? Що таке часові зони? Які комахи найшвидше літають? Яка швидкість світла? Чий стрибок у довжину вразив увесь світ? Про це та багато інших речей ідеться у енциклопедії. Книжка поділена на вісім розділів, у яких міститься багато цікавої інформації. Тут є розповіді про Землю і Всесвіт, світову історію і людське тіло. Чудові іллюстрації допоможуть здійснити захопливу подорож у світ знань.   

По, Едгар.

Золотий жук : оповідання : підліт. / Е. По ; пер. з англ. О. Федорченко. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 264 с. – (КМ Классика). (Шифр 821.111(73)”18″-3/П 41-430840)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Уже майже двісті років містичні оповідання Едгара По захоплюють читачів по всьому світу і змушують їх завмирати, перегортаючи сторінки книжки. До цього видання увійшли дванадцять найвідоміших оповідань американського письменника.   

Портников, Віталій.

Дзвони майдану : [публіцист. щоденники] / В. Портников. – Х. : Акта, 2018. – 515 с. (Шифр 32(070)/П 60-320475)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Віталій Портников – український журналіст, письменник і публіцист, автор аналітичних статей на політичну та історичну тематику. Це третя книга Віталія Портнікова з трилогії, до якої раніше увійшли «Богородиця у синагозі» й «Тюрма для янголів». Модерував зустріч Юрій Андрухович, пишуть Версії з посиланням на Репортер.    Віталій Портніков розповідає, що усі три книжки написані у стилі публіцистичного щоденника, але є певні відмінності.

Прохоренко Л.І.

Дитина із труднощами у навчанні : наук.-популяр. вид. : батькам / Л. І. Прохоренко. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 48 с. – (Інклюзивне навчання). (Шифр 376-056.2 (0.062)/П 84-140929)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Ця книжка призначена для батьків дітей, у яких виявлено порушення когнітивного розвитку, тобто кмітливості, здатності сприймати нову інформацію і запам’ятовувати її, уваги, мовлення, орієнтації у просторі і часі, рухових навичок. Автор розповідає про причини цих порушень, акцентує увагу на тому, чому цим дітям украй необхідна допомога дорослих, надає конкретні поради щодо розвитку такої дитини. Книжка містить відповіді на багато питань, а саме: як формувати мовлення, як навчати дитину грати, як формувати знання про довкілля, як розвивати розумову діяльність дитини. Крім того, автор розповідає, як дорослим слід поводитися із всиновленими дітьми з такими порушеннями, чого слід уникати у вихованні.   

Рібцун Ю.В.

Дитина з порушенням мовленнєвого розвитку : наук.-популяр. вид. : батькам / Ю. В. Рібцун. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 40 с. – (Інклюзивне навчання за нозологіями). (Шифр 376-056.2(0.062)/Р 49-535479)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Цей посібник рекомендовано для батьків дітей із затримкою мовленнєвого розвитку. Найпоширенішим діагнозом є фонетико-фонематичне недорозвинення, тобто порушення процесів формування звуковимовної системи в дітей з різними мовленнєвими розладами. Правильне мовлення – це не тільки чітка звуковимова, а й уміння грамотно висловлювати власні думки, загальний розвиток, культура, успішність дитини в цілому. Саме тому в батьків виникає безліч запитань; що потрібно для повноцінного розвитку мовлення малюка, як запобігти порушенням звуковимови в дитини, чи варто віддавати дитину до спеціального дошкільного закладу, куди звертатися по допомогу, як найкраще навчити дитину з такими вадами читання тощо. Автор посібника відповідає на ці та багато інших питань, надає конкретні поради щодо методики роботи с такими дітьми задля успішного подолання проблем.   

Свіфт, Джонатан.

Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера, спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів : роман / Дж. Свіфт ; пер. з англ. за ред. Ю. Я. Лісняка. – К. : Дніпро, 2019. – 280 с. (Шифр 821.111″16/17″-31/С 24-580205)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Роман “Мандри Гуллівера” Джонатана Свіфта (1667-1745) схожий на веселу казку. Він побудований як пригодницько-фантастичний твір про подорожі до різних країн, що робить книгу особливо цікавою для дітей. Читача вражають дивовижна фантазія письменника, кумедні історії, що трапляються з головним героєм. Однак, змальовуючи фантастичний світ, автор показує різні форми людської недосконалості, розумової обмеженості, вияви рис жорстокості, егоїзму, хитрощів, віроломства, мстивості тощо. Письменник мав на меті показати також життя в ідеальній державі. Але з часом зрозумів неможливість побудувати таку державу і з іронією говорить про утопічність власних сподівань. Роман спонукає нас замислитись над своїми вчинками, почуттями, характером і самим творити досконалу державу.   

Северинюк В.М.

Популярні українські прислів’я та приказки : тематич. комент. словник / В. М. Северинюк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 176 с. (Шифр (038):821.161.2-8/С 28-455774)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Структура словника тематична. Він має 16 розділів, визначених відповідно до головних сфер життєдіяльності людини — духовно-культурної, економічної, соціальної, суспільно-політичної. Прислів’я та приказки згруповано за різними значеннями, що пов’язані з людською індивідуальністю, звичками, рисами характеру, особистим та колективним досвідом, моральністю, освітою, соціальними цінностями, трудовою діяльністю, родинними зв’язками, історичною пам’яттю, релігією тощо. Словник розрахований на широке коло читачів, представників різноманітних соціальних верств і професій: студентів та учнів, викладачів, підприємців, політиків, чиновників, митців та усіх небайдужих до народної мудрості, образного мислення та українського слова.   

Сенека, Луцій Анней.

Діалоги : зб.   / Л. А. Сенека ; пер. з лат. А. Содомора. – Л. : Апріорі, 2019. – 310 с. (Шифр 1(091):82’01(37)(/С 31-343867)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

 В опублікованих у цій книжці, вперше перекладених українською мовою, філософських “Діалогах” видатний римський мислитель-стоїк Сенека, блискучий майстер емоційного афористичного письма у живій бесіді з читачем радить, у який спосіб за умов моральної кризи споживацького суспільства протистояти знеособленню, осягнути душевний спокій, отже, щастя.   

Содомора, Андрій.

Сльози речей : новели, образки, медитації / А. Содомора. – Л. : Піраміда, 2019. – 172 с. – (Приватна колекція). (Шифр 821.161.2’06-3(08/С 57-493554)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У новій книзі Андрія Содомори живе незвичайний Львів – Львів тонких настроїв та почуттів. Рефреном тут можуть слугувати слова Верґілія “Є таки сльози речей, і що смертне – торкається серця”. І як загублена на білому снігу рукавичка плаче за своєю господинею, так самотня людина у міському просторі сумує за втраченою гармонією життя – “золотим віком”. Все це й зумовило елегійну тональність письма. Проза Андрія Содомори переливається в поезію, а психологічні спостереження – у філософські медитації.   

Сорока, Юрій.

100 важливих подій історії України : наук.-популяр. вид. / Ю. Сорока ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 205 с. – (Справжня історія). (Шифр 94(477)(0.062)/С 65-851768)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Історія України схожа на мапу, яка містить безліч білих плям. І це не простий збіг обставин, а результат цілеспрямованої державної політики. Протягом століть над тими плямами дбайливо працювали сотні різних людей, найнятих владою метрополій. Ці творці міфів і фейків зробили все для того, щоб наша історія, як і сама Україна, постала перед нащадками у світлі, вигідному для тих, хто намагався асимілювати спадок Київської Русі. Проте час завжди розставляє все по своїх місцях. Тож у цьому виданні ми спробували зібрати події, які сформували ту Україну, котру ми знаємо зараз, і які сприятимуть її розвиткові й надалі. Ми намагалися зосередитися на позитивних подіях української історії, умовно кажучи, на перемогах. Досить довго експлуатувався образ нашої країни як безпорадної жертви, яка постійно страждає, співає сумних пісень і не здатна протистояти зовнішньому тиску. Але заглиблення в реальну історію України доводить, що це не так. Голос минулого промовляє до нас із десятків літописів, документів та історичних розвідок. Відчайдушні герої, незламні воїни, талановиті творці, видатні політичні діячі, геніальні філософи та науковці — ось хто творив історію нашої країни. І, звичайно, треба, щоб про них та їхні досягнення дізналось якомога більше наших громадян. Ця книга є спробою об’єднати під однією обкладинкою найвагоміші моменти нашої історичної спадщини і продемонструвати, що, попри все, Україна пам’ятає своє минуле і має намір, враховуючи свій багатющий історичний досвід, будувати власне щасливе майбутнє   

Стівенсон, Роберт Луїс.

Викрадач тіл та інші загадкові історії : містичні історії / Р. Л. Стівенсон, Л. Олкотт ; пер. з англ. А. Нікіфорова-Вакалюк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 136 с. – (978-966-10-5871-1). (Шифр 821.111-32(082)/С 80-389046)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

До уваги книголюбів — містичні історії класика пригодницького жанру Р. Стівенсона та його колеги по перу Л. Олкотт. Багато таємниць приховують герої оповідань, а ще більше несподіваних поворотів підкидає їм доля, намагаючись викрити приховане, бо ж добре відомо: усе таємне рано чи пізно стає явним. І все-таки, незважаючи на примхливу, а почасти й жорстоку фортуну, персонажі намагаються зберегти чесність, шляхетність та порядність, залишаючись людьми у найприкріших ситуаціях. Чи це їм вдається — судити тобі, допитливий читачу. Будь до них поблажливим, адже життя таке парадоксальне…   

Стельмащук, Галина.

Українське народне вбрання : наук.-популяр. вид. / Г. Стельмащук. – Л. : Література та мистецтво, 2019. – 256 с. (Шифр 745:391(0.062)/С 79-804050)

Примірники: всього:1 – ВІДДІЛ МИСТЕЦТВ

На джерельному і фактологічному матеріалі представлено шлях формування і побутування українського традиційного вбрання від найдавніших часів до початку XX ст. Розглянуто комплекси вбрання усіх етнографічних регіонів України. Вперше подано коротку характеристику вбрання української еліти, міщан і робітників. 

Стяжкіна, Олена.

Стигма окупації: Радянські жінки у самобаченні 1940-х років : [дослідж.] / О. Стяжкіна. – К. : Дух і Літера, 2019. – 384 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії). (Шифр 94-055.2:341.324″/С 88-933879)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Стигма окупації: радянські жінки у самобаченні 1940-х років» – це книжка про війну та неспроможність людей осягнути окупаційний досвід як у момент його проживання, так й у перші роки після вигнання нацистів. Дослідження побудовано навколо історії трьох жінок та двох режимів, один з яких змушував своїх громадянок бути радянськими й героїчно загинути, а інший – нацистський – зректися й радянського, й людського. У книжці йдеться про розпач й виживання, про відмінності у розумінні та сприйнятті добра й зла, про пошуки й обрання стратегій життя та смерті, про тонкі й непевні грані між колаборацією та праведністю, спротивом та відстороненням, мародерством та підтримкою інших. Це також аналіз жіночого досвіду й травматичного й нестабільного процесу пошуку слів та механізмів самоописання у контекстах «подвигу», «зради», «ворогів», «героїв», що змінювались впродовж 1940-х років як внаслідок внутрішніх інтенцій дієвиць, так й під тиском усталених державних пропагандистських настанов щодо «правильної поведінки» радянських громадян під окупацією. Це історія формування державної політики стигматизації окупованих й самостигматизації людей, що вважали себе радянськими. Це історія нелінійності досвіду війни, викладена некодифікованою мовою самих жінок, одна з яких шукала для себе канонічної героїчної біографії, друга сміливо й відчайдушно боролася за виживання, а третя – рятувала інших без огляду на ризик покарання нацистською або радянською владою.   

Сухіна І.В.

Гіперактивна дитина : наук.-популяр. вид. / І. В. Сухіна. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 40 с. – (Інклюзивне навчання). (Шифр 376-056.2(0.062)/С 91-364423)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Жива, рухлива, активна дитина – що в цьому поганого? Автор посібника розповідає про те, яких дітей можна назвати гіперактивними. Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю виявляється у підвищеній руховій активності, збудливості, труднощах концентрації та утриманні уваги, імпульсивності поведінки, проблемах у взаємостосунках з однолітками. Автор розповідає про причини гіперактивності, дає корисні рекомендації щодо підготовки такої дитини до школи, навчання її у шкільному закладі і навіть вибору продуктів харчування. Вихователі і вчителі знайдуть тут також поради стосовно поводження з гіперактивними дітьми в групі дитсадка і в класі.   

Терлак, Зеновій.

Українська мова для початківців : довід. вид. / З. Терлак, А. Сербенська. – Л. : Апріорі, 2019. – 268 с. (Шифр 811.161.2(03)/Т 35-369622)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У збірнику подано вправи і завдання, які допоможуть краще вивчити синтаксис української мови і засвоїти особливості пунктуації. Матеріал згруповано так, що його можна опрацьовувати як під керівництвом учителя, так і самостійно – для закріплення набутих знань і вироблення практичних навичок синтаксичного і пунктуаційного аналізу. Для учнів середніх шкіл, гуманітарних гімназій, ліцеїв, коледжів, а також для вступників до вищих навчальних закладів.   

Трикоз С.В.

Дитина з порушеннями інтелектуального розвитку : наук.-популяр. вид. / С. В. Трикоз, Г. О. Блеч. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 40 с. – (Інклюзивне навчання). (Шифр 376-056.2(0.062)/Т 67-482816)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

У цьому посібнику розглядаються особливості інтелектуальних порушень у дітей з урахуванням реалій і перспектив. Цей путівник для батьків допоможе їм зрозуміти власну дитину й усвідомити те, що інтелектуальні порушення не є вироком. Батьки знайдуть тут поради щодо того, як має навчатися дитина, як її можна підготувати до школи та які види діяльності доцільно практикувати в родині. Автори описують стратегії батьків у позитивному впливі на психологічний розвиток дитини, надають рекомендації з розвитку в дитини вмінь та навичок самообслуговування. Посібник містить відомості щодо подальшої професійної орієнтації у майбутньому житті дитини.   

Ушкалов, Леонід.

Моя Шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання : есеї / Л. Ушкалов. – 2-е вид. – К. : Дух і Літера, 2019. – 560 с. (Шифр 82.09(477)”18″-4(/У 95-136052)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

До книги входить близько 300 невеликих есеїв про світ ідей та образів Тараса Шевченка (1814–1861) – поета, художника, музиканта, мислителя. Шевченко постає тут людиною, яка надзвичайно тонко й трепетно відчуває природу, мистецтво, життя в усіх його проявах: від побуту до метафізики. Автор розглядає Шевченка в широкому контексті української та світової культури. А ще, пильно вдивляючись в образ поета, він намагається описати свій власний духовний досвід.   

Ушкалов, Леонід.

Чарівність енергії: Михайло Драгоманов : [біогр.] / Л. Ушкалов. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 600 с. – (Постаті культури). (Шифр 82.09(477)”18″:93/У 95-717698)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У цій книжці на основі багатого джерельного матеріалу Леонід Ушкалов подає біографію українського публіциста, науковця та громадського діяча Михайла Драгоманова (1841—1895). Автор символічно поділив життєпис на п’ятдесят чотири параграфи й спробував, за його ж словами, «наскільки це можливо, показати життя Драгоманова не чорно-білим, а барвистим, таким, яким наше життя є насправді». «Без гніву і пристрасті» він оповідає про повсякдення свого героя і пробує проникнути у світ його ідей. Однак, автор переконаний, що «магістральний сюжет» життя Драгоманова можна уявляти по-різному.   

Фіцджеральд Ф.С.

Загадкова історія Бенджаміна Баттона : оповід. / Ф. С. Фіцджеральд ; пер. з англ. В. Бута. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 448 с. – (КМ Классика). (Шифр 821.111(73)”19″-3/Ф 66-522402)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Френсісу Скотту Фіджеральду належить, мабуть, одна з провідних сольних партій в оркестровій партитурі “джазового століття”. Немає, либонь, письменника, що яскравіше і безпристрасніше відобразив би шалене життя Америки 20-х років, автора, що сам був плоттю від плоті отієї легендарної доби, адже його ім’я постійно було на вустах сучасників і не зникало з повідомлень світських хронік. Його скандальна манера поведінки викликала жах в одних і захват в інших. Проте ексцентричність і зовнішня позолота зійшли на безвість, і в теперішності лишилися безсмертні книжки   

Ціцерон, Марк Туллій.

Про старість / М. Т. Ціцерон ; пер. з лат. В. Литвинова. – К. : Дніпро, 2018. – 64 с. (Шифр 821.124(37)-3/Ц 75-185257)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Книгу «Про старості» видатний письменник, політичний діяч і оратор Стародавнього Риму Марк Туллій Цицерон написав, коли йому було 62 роки. Вона спирається, головним чином, на особистий досвід і багато в чому автобіографічна. За рік до її написання був убитий імператор Цезар, з яким Цицерон знаходився в дуже складних відносинах. Цезар йому не довіряв і, після досягнення 60 років, віку, який вважався початком старості в Римі, письменник відійшов від справ. Твір «Про старості» вважається кращим з усього, написаного за всю історію людства на цю тему. Це оптимістичне, життєстверджуюче безсмертний твір

Цвейг, Стефан.

Нетерпіння серця : роман / С. Цвейг ; пер. з нім. А. В. Савченко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Бібколектор, 2019. – 347 с. – (Зарубіжні авторські зібрання). (Шифр 821.112.2(436)”19/Ц 26-350869)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Стефан Цвейг (1881-1942) – найпопулярніший австрійський письменник, автор новел, романів і белетристичних біографій. Їх екранізували генії кіно, на них виросли покоління читачів. Секрет його творів простий: Цвейг відкриває таємниці людського серця, блискуче передає найтонші порухи душі, розповідає про незвичайно сильні почуття, що штовхають героїв на подвиги і злочини, про божевільні пристрасті, гордість і здатність до самопожертви… Драматичні долі героїв, любов і ненависть на межі життя й смерті, глибокі душевні депресії майстерно описані автором, що й сьогодні робить його твори актуальними. Є миті у житті, що їх по праву можна назвати доленосними, коли якась дія, навіть мимохіть мовлене слово можуть круто змінити долю людини. Саме про це роман Стефана Цвейга «Нетерпіння серця» – про загострене почуття самотності, обдурену довіру, про нетерпіння серця, що не дочекалося щасливого повороту долі. Це історія про кохання паралізованої Едіт, дочки магната з провінційного угорського містечка, до молодого лейтенанта, який спочатку, жаліючи дівчину, зі співчуття вдає, що відповідає на її кохання, а потім тікає. Авторові вдалося показати, наскільки беззахисне людське серце, на які відчайдушні вчинки штовхає воно людину.   

Це зробила вона : пізнав. вид. : діт. від 6 до 12 років / кол. авт. – К. : Видавництво, 2018. – 104 с. – (Для дітей). (Шифр 94(477):930(092)-/Ц 29-801747)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Ми звикли захоплюватися жінками, але скільки з них українок? Думаєте в Україні таких немає, або їх зовсім мало? Тоді відкрийте це видання. У ньому, під однією обкладинкою зібрані історії наших землячок: талановитих, успішних і сильних. Воно покликане вивести на світло жіночий внесок в історію України, який відбувається століттями. Леся Українка, Яна Клочкова, Анна Ярославна, Соломія Крушильницька і ще сорок шість імен здатних надихнути своїм прикладом кожну дівчинку, яка прочитає про їхні досягнення та сильні характери. Ця невелика книга розхитує гендерні стереотипи і сформовані суспільні підвалини. Вчить тому, що жінка може добитися всього чого хоче, незалежно від сфери діяльності. Жінки зробили багато, але багато їх звершень ще попереду. Дайте цю книгу вашій дочці. Прочитайте самі. Подаруйте мамі або подрузі. Нехай її прочитає ваш чоловік, батько чи син. Дозвольте їй змінити ваше мислення і викликати культурну дискусію. Ваша дитина, неодмінно знайде в ній приклад за яким послідує. Відкрийте нові імена в нашій історії і просто насолодіться прекрасними ілюстраціями. Чому варто купити книгу “Це зробила вона”? “Це зробила вона” – це чарівне і захопливе читання. Дітей, вона здатна змусити повірити в свої можливості, бажання і силу духу. Дорослих, змінити погляд на навколишній світоустрій, соціальну систему і роль жінки в ній. І для всіх, вона розповість історію України, на прикладі досягнень її мешканок. Ця книга читається швидко, запам’ятовується надовго і змінює ваш погляд назавжди.   

Чеботарьова О.В.

Дитина із синдромом Дауна : наук.-популяр. вид. / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 48 с. – (Інклюзивне навчання). (Шифр 376-056.2(0.062)/Ч-34-521411)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Ця книжка адресована батькам дітей із синдромом Дауна, корекційним педагогам і вихователям навчальних закладів. Як свідчить досвід багатьох країн світу, люди із синдромом Дауна стають повноцінними членами суспільства, діти можуть ходити у звичайні дошкільні заклади та школи, дорослі знаходити роботу та створювати сім’ю. Необхідно лише допомогти дитині із синдромом Дауна знайти своє місце в житті. Для цього батьки повинні знати якомога більше про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання. Автори пояснюють, який потенціал у дітей із СД, що таке рання комплексна допомога, які заняття необхідні таким дітям, як підготувати дитину із синдромом Дауна до шкільного навчання, які існують спеціальні методики тощо.   

Чеботарьова О.В.

Дитина із церебральним паралічем : наук.-популяр. вид. / О. В. Чеботарьова, Л. В. Коваль. – К. : Літера ЛТД, 2019. – 40 с. – (Інклюзивне навчання). (Шифр 376-056.2(0.062)/Ч-34-553244)

Примірники: всього:1 – АБОНЕМЕНТ

Цей посібник адресовано батькам дітей із церебральним паралічем (ДЦП), корекційним педагогам і вихователям навчальних закладів. У нашій країні, та й загалом у світі, вже набуто великого досвіду з лікування, навчання і виховання дітей із ЦП. Визначальною умовою залишається комплексна взаємодія психолога, вчителя та батьків учня для досягнення бажаного ефекту. Від того, наскільки вчасною буде корекційна допомога, залежить подальша доля дитини. Тому автори посібника дають відповіді на найактуальніші запитання батьків, розповідають про допомогу дитині, рекомендують різні методики корекції та навчання дітей із церебральним паралічем.   

Чех, Артем.

Район “Д” : зб. / А. Чех. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2019. – 320 с. (Шифр 821.161.2’06-3(08/Ч-56-176324)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Район «Д» – збірка об’єднаних спільним часом і простором історій, з яких поступово вимальовується портрет автора на тлі «інших берегів», де минули його дитинство, отроцтво і юність. Самокритичний портрет, у якому можна розгледіти риси хуторянства і космополітизму, дріб’язковості й великодушності та ще багато чого. Водночас це груповий портрет кількох десятків більш або менш прописаних мешканців згаданого черкаського району з їхніми більш або менш успішними спробами пережити несподіваний перехід від пізньорадянської до ранньонезалежної України.   

Шестакова, Олена.

Петриківський розпис : книга-альбом / О. Шестакова. – К. : Мистецтво, 2018. – 80 с. (Шифр 745/749(477.63)(0/Ш 51-159495)

Примірники: всього:1 – ВІДДІЛ МИСТЕЦТВ

 Майстри із с. Петриківка (Дніпропетровська обл.) створили унікальний пласт українського мистецтва, визнаний у світі як феномен національного художнього мислення. У 2013 році ЮНЕСКО надало цій своєрідній “візитівці” України статус всесвітньої нематеріальної культурної спадщини. У виданні репродуковано розписи Т. Пати, Н. Білокінь, П. Павленко, Я. Пилипенко, Г. Ісаєвої, Н. Тимошенко, В. Вовка, твори яких зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва. Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів.

Шкандрій, Мирослав.

Євреї в українській літературі. Зображення та ідентичність : [дослідж.] / М. Шкандрій ; пер. з англ. Н. Комарової. – К. : Дух і Літера, 2019. – 352 с. – (Бібліотека юдаїки). (Шифр 82.09(477):(=411./Ш 66-201232)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У книзі канадського мистецтвознавця і літературознавця Мирослава Шкандрія (нар. 1950 р.) проаналізовано, як в українській літературі ХІХ–ХХІ століть відображена єврейська присутність на українській землі. Автор досліджує основні сюжети, образи та парадигми української літературної традиції, пов’язані з українсько-єврейськими відносинами, а також їхню інтерпретацію в різні періоди історії – від відчуження, неприязні та протистояння до порозуміння, взаємодії та спільної боротьби за громадянські та національні права. Видання орієнтоване на широке коло читачів.   

Шмітт, Ерік-Емманюель.

Мадам Пилінська і таємниця Шопена : роман / Е. -Е. Шмітт ; пер. з фр. І. Рябчія. – Л. : Видавництво А. Антоненко, 2019. – 96 с. – (Колекція. Writers on Writing). (Шифр 821.133.1’06-31:7/Ш 73-091376)

Примірники: всього:1 – ВІДДІЛ МИСТЕЦТВ

Ерік-Емманюель Шмітт — сучасний французько-бельгійський письменник і драматург, філософ і сценарист, творчість якого перекладена понад 40 мовами. Його п’єси, романи та новели завоювали найпрестижніші мистецькі нагороди, а книжки, вистави та фільми — всесвітню славу та любов публіки різних культур і континентів. У своїх творах Шмітт сміливо ставить найдражливіші філософські, релігійні питання, легко й витончено; якщо вірити критикам і журналістам, він — «Дідро ХХІ століття — серйозний інтелектуал, який, утім, ставиться до себе несерйозно», тобто з гумором і самоіронією. Письменник, що долає табу — межу людського мислення і розуміння, аби постійно знаходити нові сенси та цінності завдяки мистецтву літератури, театру і кіно. У цій автобіографічній історії у ролі головного героя автор шукає розгадку генія Шопена та музики. Верленівський маніфест «Найперше — музика у слові!» набуває нового значення завдяки багаторічній школі гри на фортепіано та появі у житті автора ексцентричної жінки. Вона допомагає йому зрозуміти не лише музичне мистецтво, але нове мистецтво жити й творити-писати себе і світи. Молодий філософ у пошуках правдивого і справжнього в музиці потрапляє у великий світ літератури, десятиліттями відточує свій талант, аби осягнути словами те, для чого слів ще не існує… Для широкого кола читачів, а також усіх, хто прагне навчитися грати й писати.   

Шубін, Ніл.

Риба всередині нас. Мандрівка 3,5-мільярдною історією людського тіла : наук.-популяр. вид. / Н. Шубін ; пер. з англ. А. Лип’ятських. – К. : Комубук, 2018. – 280 с. (Шифр 573.5:611(0.062)/Ш 95-274363)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Чому наші тіла збудовані саме так, а не інакше? Що спільного між людською рукою та крилом мухи? І чому, якщо ми хочемо зрозуміти такий буденний фізіологічний процес, як гикання, нам варто глибше вивчити дихання риб? Обравши своїм вихідним пунктом розповідь про відкриття скам’янілих решток доісторичної істоти, що отримала ім’я тіктаалік, один із провідних світових палеонтологів Ніл Шубін запрошує читачів у захопливу мандрівку 3,5-мільярдною історією людського тіла. Вивчаючи скам’янілості та аналізуючи й порівнюючи фрагменти ДНК, він переконливо показує, що наші руки – це еволюційні нащадки риб’ячих плавників, будова нашої голови загалом не відрізняється від будови голови давньовимерлої риби, а значні частини людського геному можна виявити ще у найдавніших черв’яків та бактерій. Написана легко й доступно, попри колосальну кількість вражаючих наукових фактів, ця книжка безумовно заохочує нас поглянути на себе та світ навколо нас свіжим, проникливішим поглядом. Як грайливо зазначила Sunday Telegraph: «Риба всередині нас» неодмінно б стала книжкою року для Чарльза Дарвіна», якби, додамо, вийшла друком ще за його життя».   

  Юнгер, Майлз .

Пікассо: живопис, що шокував світ : [нарис життя і творч.] / М. Дж. Юнгер ; пер. з англ. О. Татаренко. – Х. : Вид-во “Ранок”: Фабула, 2019. – 448 с. : 16 л. a-цв.ил. – (#PROCreators). (Шифр 75.071(4)”19″-929/Ю 50-469647)

Примірники: всього:1 – ВІДДІЛ МИСТЕЦТВ

Книга американського мистецтвознавця Майлза Юнгера — це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм і зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та триумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра — осердя паризького авангарду, розпусти, анархізму та злочинності. Саме там за драматичних обставин народився один із великих шедеврів, що докорінно змінили шляхи сучасного мистецтва.   

Ґейман, Ніл.

На щастя, молоко : повість : для мол. та серед. шк. віку / Н. Ґейман ; іл. К. Рідделл ; пер. з англ. Б. Терещенко. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 160 с. (Шифр 821.111’06-34-93/Г 29-270075)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Ця чудернацька історія трапилася за абсолютно банальних обставин. У будинку закінчилося молоко. Мама у відрядженні, тато – за головного. Саме він змушений плентатися до магазину. Але дорогою його викрадають … справжнісінькі інопланетяни.

Ґете, Йоганн Вольфґанґ.

Вибіркові спорідненості : роман / Й.В. фон Ґете ; пер. з нім. Ю. Прохасько. – Л. : Література та мистецтво, 2019. – 200 с. (Шифр 821.112.2″17/18″-/Г 44-792759)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

На сторінках цьогороману автор порушує низку засадничих людських тем, які обертаються головним питанням новочасності: чому добрі, зичливі, добромисні, привітні люди не спроможні зробити юлага ні собі ні людям.

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?