Press "Enter" to skip to content
I will survive! Я виживу! : збі. оповід. / упор. О. Поліщук. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 161 с. – (Теплі історії).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Нова збірка оповідань про щоденні, можливо, зовсім непомітні, навіть буденні перемоги – про незримі, часом приховані від усього світу, перемоги над собою; про торжество справедливості, совісті, правди; про щоденні протистояння випробуванням долі – глухій самотності, зраді, зневірі, недузі.

Єшкілєв Володимир.

Унія : роман / В. Єшкілєв ; іл. Ю. Э. Нікітіна ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 620 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Нова сила бродила й пінилися, немов молоде вино, народжувала несамовиті надії та авантажні проекти. В місцях темних і секретних нова сила зустрічала стару — сиву і дику, настояну на хмільних медах та відьмацьких варивах. Змішуючись, ці дві утворювали купаж, сповнений енергії, руху, радісної люті та підприємливого божевілля», — Володимир Єшкілєв про Україну середини XVII століття в історичному романі «Унія», першому з трилогії «Прокляті гетьмани». Роман оповідає про Івана Остаповича Виговського та зраджені надії спадкової української шляхти, яка сподівалася на достойне місце України-Русі в наймодернішій з тогочасних держав — Речі Посполитій, про роль православної Церкви у тих подіях, про катастрофу, що спіткала Гетьманську державу після переможної Конотопської битви. Як і в попередніх романах Єшкілєва, художню реконструкцію доповнює ретельно вивірена «внутрішня енциклопедія» твору, де зібрані маловідомі, а іноді й замовчувані відомості про Гетьманську добу та дотичні до неї події.   

Ільченко Олесь.

Козак, король, крук : іронічні казки : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років / О. Ільченко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 88 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Уявляєте, є такий народ, для якого вівсяна каша – найулюбленіша страва! І якщо хтось її не з’їсть, вона образиться і блукатиме по всьому дому. А дракони бувають добрими і живуть у мирі та злагоді з людьми. Але ж і це ще не все! Існує країна, відома своїми ковбасками та апфельвайном. Здогадалися, про які країни йдеться? Якщо ні, запрошуємо вас у мандрівку іронічними казками Олеся Ільченка. Книга, яка перетворить читання на веселу подорож світом.   

Адамс Дуглас.

Бувайте, та дякуємо за рибу : роман / Д. Адамс ; пер. з англ. О. Антомонова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 176 с. – (Горизонти фантастики).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Всім відомо, що сексу у Всесвіті нема. Принаймні так стверджує «Путівник по Галактиці». Проте всупереч усьому, цього добра у четвертій книжці «Путівника» вдосталь. Принаймні в Англії, де розгортаються основні події. Виявляється, Землю хоч і знищили, але це була лише одна з її копій у багатовимірному Всесвіті. Таким чином Артур повернувся додому, де закохався… А хочете дізнатися, яке послання залишив Творець Усьому Сущому? Тоді доведеться дочитати до кінця. До речі, там і про Марвіна дізнаєтесь. Востаннє… Marvin, we love you!   

Адамс Дуглас.

Загалом безпечна : роман / Д. Адамс : пер. з англ. О. Антомонова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 296 с. – (Горизонти фантастики).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Бозна-чому, але виявляється, що від сексу бувають діти. Це стало цілковитою несподіванкою для Артура, котрий використовував свої статеву енергію лише для мандрівок Всесвітом. Іноді навіть – першим класом. А потім раз – і ти вже батько. Що ж, таке інколи трапляється. І Форда у п’ятій книжці не менше, ніж Артура. Нема тут ні Марвіна, ні Зафода, проте є навіть дві Тріліан одразу у двох вимірах. Є тут, звичайно, і «Путівник». У новій, просунутій версії 2:0, і це аж ніяк не втішає. Є тут і вогони – а це взагалі вкрай погано. І насамкінець: продовження не буде. Це кінець.   

Адамс Дуглас.

Путівник по Галактиці для космотуристів : роман / Д. Адамс ; пер. з англ. О. Антомонова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. – 320 с. –

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Сюжет роману обертається довкола землянина Артура Дента, Форда Префекта, походженням з маленької планети неподалік Бетельгейзе, його напівдвоюрідного брата Зафод Бібльброкс, землянки Тріції Макміллан (Тріліан), а також депресивного робота Марвіна   

Адамс Дуглас.

Ресторан “Кінець Світу” : роман / Д. Адамс ; пер. з англ. О. Антомонова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 240 с. – (Горизонти фантастики).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Ресторан “Кінець Світу”» — друга книга пенталогії Дуґласа Адамса, продовження пригод землянина Артура Дента, бетельгейзіянина Форда Префекта — приятеля Дента, ще одного бетельгейзіянина, екс-Президента-утікача Галактики, напідвоюрідного брата Форда — Зафода Бібльброкса, землянки, подружки Бібльброкса і просто шедевральної чувихи Тріції МакМіллан та маніакально-депресивного робота-андроїда на ім’я Марвін. Книга навчить читача: — як правильно, по-англійськи, заварювати чай, щоб не порушити системи керування космічного корабля; — як викликати духів предків, щоб ті не капали вам на мозок; — як визначати своє мізерне місце в нескінченності Всесвіту й залишитись сповна розуму; — як позбутися непродуктивної частини людства — дармоїдів й утриманців — і зажити щасливим життям; — а також що можна скуштувати в наймоднішому ресторані усіх часів і народів — Міллівейз, ресторані «Кінець Світу».   

Акерлі Ібен.

Ларс. LOL : повість ; для серед. шк. віку / І. Акерлі ; пер. з норв. Н. Іліщук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 200 с. – (Дитячі книги для читання).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Аманда нетерпляче чекає нового навчального року. Може, тепер їй нарешті вдасться розлюбити Адама, який, здається, зовсім не звертає на неї уваги. А ще цього року її клас має опікуватися першо­класниками. Та Аманда не знає, що її підопічним натомість стане новий однокласник Ларс із синдромом Дауна. Перед дівчиною непросте завдання: вона не тільки має знайти спільну мову з Ларсом, який може стати їй веселим та вірним другом, а й захистити його від можливих цькувань…   

Андієвська Емма.

Роман про добру людину : роман / Е. Андієвська ; худож.-оформл. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фолио, 2019. – 316 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Емма Андієвська (нар. 1931 р.) – українська письменниця, поетеса, художниця, автор двадцяти дев’яти поетичних збірок, п’яти книжок короткої прози, трьох романів та понад дев’яти тисяч картин, член Національної спілки письменників України з 1994 року, українського ПЕН-клубу та Професійного об’єднання художників Баварії. 2018 року отримала Національну премію України ім. Т. Г. Шевченка. Більшу частину свого життя Андієвська провела поза Україною, проживаючи в Мюнхені та Нью-Йорку. «Роман про добру людину» було написано у 1964 – 1968 рр. Дія його відбувається в українському таборі для переміщених осіб в Міттенвальді (Німеччина). Як виходить з назви роману, його головною темою є добро. На основі проти­ставлення добра і зла автор і диференціює своїх героїв на добрих і злих. Вона доводить, що доброю людиною можна бути, навіть маючи звичайні людські вади. Так, не ідеальними, але добрими персонажами в романі представлені отець Ґудзій та Стецько Ступалка, які люблять випити, а інший герой – злодій Дмитрик – шляхетний у глибині свого характеру і поступово переживає перетворення на добру людину… У романі явним злом Е. Андієвська представляє імперський вплив на Україну. Вона різко засуджує притиски української мови і культури, асиміляцію українців, неприйняття національної ідентичності українців міжнародним співтовариством того часу.   

Бадрак Валентин.

Успішні жінки в чоловічому світі. Якщо жінка чогось хоче, то потрібно їй це дати, інакше вона візьме сама : наук.-популяр. вид. / В. Бадрак . – К. : Брайт Букс, 2019. – 200 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Якщо жінка чогось хоче, то потрібно їй це дати, інакше вона візьме сама. «Успішні жінки в чоловічому світі» – це історії про переконливі перемоги жінок над тими обставинами, що пропонувало їм сучасне до них суспільство, про жіноче обличчя успіху. Їхній досвід може використовуватися для моделювання власних досягнень. Справді, героїні з різними долями й життєвими траєкторіями виділяються нестандартним мисленням і вражаючими результатами. Що спільного у стратегіях Клеопатри та княгині Ольги, Катерини Другої та Марії Склодовської-Кюрі, Лесі Українки й Коко Шанель, Агати Крісті та Мерилін Монро або Маргарет Тетчер? Як їм удалося стати успішними й досягти всесвітньої слави? Про це й можна дізнатися з книги. А ще – вибудувати власну стратегію успіху. Бо нині хоча світ і змінився, проте жінці буває так само важко зайняти гідне місце в суспільстві.   

Баржавель Рене.

Чарівник : роман / Р. Баржавель ; пер. з фр. П. Таращук. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 256 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Роман «Чарівник» французького письменника Рене Баржавеля (1911 – 1985) – один із найдовершеніших переказів легенд про короля Артура і лицарів Круглого Столу, їхні пригоди під час пошуків Ґрааля, чарівника Мерліна, що сприяв тим пошукам, і різноманітні дива, про високе кохання лицаря Ланселота і королеви Ґвеневри, лиху фею Моргану та її витівки й т. ін. Автор, крім того, майстерно використав додавання певних елементів сучасності, які лише увиразнюють оповідь, наближаючи героїв давнини до читача. Найкращий твір для підлітків і кожного, хто хоче поринути в чарівний світ пригод і романтики.   

Бермехо Лі.

Бетмен: Ноель : графічний роман / Л. Бермехо ; пер. з англ. О. Оксенич. – К. : Рідна мова, 2018. – 112 с. : цв.ил. – (Комікси DC та Vertigo).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У той час як Темний лицар переслідує свого найзапеклішого ворога засніженими вулицями Ґотема, відбувається низка дивовижних подій, здатних змінити його життя… назавжди. Написаний і вишукано проілюстрований Лі Бермехо, «БЕТМЕН: НОЕЛЬ» розповідає різдвяну казку нового типу.   

image description

Бредбері Рей.

Кульбабове вино : повість / Р. Бредбері ; пер. з англ. В. Митрофанова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. – 432 с. –

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Літо у неіснуючому містечку Ґрін Таун 1928 року… Веселі пустощі чотирьох безтурботних хлопчаків… І кульбабове вино, яке готує дідусь… Воно – як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ, воно – як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен, хто візьме до рук фантастичну повість Рея Бредбері «Кульбабове вино». Ця книга – острівець, на якому зупиняється час. Її сторінки дихають далекими дитинно-безмежними спогадами – теплими, п’янкими, вічними, проте яких нам не спіймати ніколи.   

Валетов Ян.

Леваый берег Стикса : роман / Я. Валетов ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова-Мешкова . – Х. : Фолио, 2019. – 507 с. – (Современная остросюжетная проза).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Украина. Конец 90-х годов. Близятся очередные президентские выборы. Один из крупнейших коммерческих банков становится объектом рейдерской атаки, за которой маячит тень самых могущественных чиновников государства. Люди — расходный материал в этой операции. Ее цель — не деньги. Ее цель — власть, а значит, любые средства хороши. Коррупция, предательство и жестокость против любви, преданности и само­пожертвования.  «Левый берег Стикса» (2005) — дебютный роман Яна Валетова — должен был устареть за прошедшие годы, но, к сожалению, этого не случилось.  Вы знаете героев в лицо. Они все еще на вершине Олимпа. На правом берегу Стикса.   

Валетов Ян.

Остаться в живых. Прицельная дальность : романы / Я. Валетов ; худож.-оформ. Е. В. Вдовиченко. – Х. : Фолио, 2019. – 379 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Солнце и море, кровь и смерть, секс и предательство. Клад, покоящийся в морской глубине, охраняют призраки прошлого. Все хотят найти его, но…Сокровище получит только один! Не важно, что ты делаешь… Не важно, что о тебе подумают… Важно только одно… «Остаться в живых» — авантюрный роман, который вам обязательно захочется перечитать.Празднование очередной годовщины Независимости Украины на киевском Майдане. На тщательно подготовленной позиции притаился снайпер. Его мишень — женщина, премьер-министр Украины. Человек с винтовкой не наемный убийца, он — киевский бизнесмен, любящий муж и отец. Но условия просты: жизнь премьера за жизнь его детей.  Те, кто держит его за горло, уверены в успехе. Они думают, что сломали волю снайпера и он не окажет сопротивления. Но у каждого орудия убийства есть своя прицельная дальность…   

Веренич Світлана.

І це все, що я хотіла сказати про кохання : роман / С. Веренич ; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. – Х. : Фоліо, 2019. – 234 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Про що цей роман – про кохання чи про життя? Чи можна взагалі відокремити одне від іншого? Хто візьме на себе таку сміливість? Ця історія – це міцно переплутані між собою чотири людські долі, чотири життєві драми. Чи може щось допомогти піднятися з безодні відчаю жінкам, які пережили найстрашніше – насильство, що понівечило не тільки їхнє тіло, але й душу?. Чи може щось втримати зраджену дівчину від жахливого кроку – від аборту?. Чи може хтось упросити її не вбивати ще ненароджене дитя, зберігти його життя?. Героїня роману «І це все, що я хотіла сказати про кохання» Ліза занадто рано зіштовхнулася зі злом, але зустрічі з літнім вченим, загадковою письменницею та недолугою на перший погляд перукаркою, які кожен по-своєму протистоять непростим викликам, допомагають їй прийняти рішення, що змінить все в її долі. Цей роман можна порівняти з рондо, де одна сюжетна лінія-мелодія переплітається з іншою, повторюючись у іншій машкарі. І писалася вона суто для жінок, бо звучить надто по-жіночому, інтимно…   

Войтенко Ольга.

У світлі світляків у 3-х кн. Кн.1: На порозі ночі : [роман] : для серед. шк. віку / О. Войтенко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 176 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Ми всі звикли жити в світі, де нас оточують мільярди блискучих вогнів і де ми можемо миттєво зв’язатися з практично будь-якою точкою земної кулі. Але що станеться, якщо у людства відібрати таку можливість? Яким стане наш звичний світ? Як у відсутності світла, інтернету і будь-якого іншого зв’язку зміниться ваше власне місто, ваша країна, ваша планета? Чи впорається людство з подібною катастрофою? Чи зможе пристосуватися? Чи зможе вижити? Головні герої книги живуть саме в такому світі. Єва-Ліза звикла жити в світі свого планшета, опинившись відімкненою від світу Мережі, вона змушена вперше за довгі роки покинути свій будинок і вийти на вулицю. Любитель книжок Тім допомагає Єві-Лізі освоїтися в реальному світі, а Максу не залишається нічого іншого, як спробувати розібратися хто він в цій новій реальності. З приходом темряви, приходять і таємниці, хоча наші герої поки що не знають чого їм варто очікувати. Навколо нескінченна ніч і нестерпний холод, але навіть в такому світі є світло, яке друзям потрібно спробувати відшукати. Чому варто купити книгу «У світлі світляків. На порозі ночі» Ольги Войтенко? «У світлі світляків. На порозі ночі» – книжка, в якій звичний світ валиться і серед цього хаосу і темряви три головних герої Єва-Ліза, Тім і Макс змушені вчитися жити і виживати. У них немає інтернету, немає світла, немає зв’язку. Все що у них залишилося, це надія знайти хоч краплю світла в світі нескінченної пітьми. Читайте про пригоди друзів на території нового-старого світу в першій частині захоплюючої трилогії.   

Войтенко Ольга.

У світлі світляків у 3-х кн. Кн.2: Пошуки відправника : [роман] ; для серед. шк. віку / О. Войтенко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 192 с. – (Книги для підлітків).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У світі, де панують тиша, холод і пітьма, де більшість жителів спить не прокидаючись, спокій може порушити не так багато подій. Хіба що повідомлення, яке надходить невідомо від кого, невідомо звідки і невідомо як. Повідомлення, яке Єва-Ліза, Тім і Макс так довго чекали. Повідомлення, яке змусить їх покинути свій дім, за межами якого на них чекає лише невідомість і далека дорога.   

Гаврош Олександр.

Музей пригод : фантастична повість / О. Гаврош ; худож.-ілюстр. А. Босенко ; худож.-оформ. О. Гугалова. – Х. : Фоліо, 2018. – 122 с. : ил. – (Машина часу).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Героям фантастичної повісті Олександра Гавроша вдалося знайти загадковий портал переміщення у часі: він – у нещодавно виявленій потайній музейній кімнаті, куди будь-що-будь вирішив потрапити письменник-початківець Мирон Клаповух. Задля втілення своїх планів він, оманою й хитрістю, намагається залучити до них головну героїню – юну берегиню Музею раритетів Яну Приймак… До кімнати потрапляє і Роман Лук’янович, директор музею… А там є дивне крісло-гойдалка: якщо в нього сісти і розкрутитися, то… опинишся у XVII столітті! Де чекають дивовижні пригоди і знайомство з мешканцями Києво-Печерської лаври тих часів, з самим Памвою Бериндою! Чи всі повернуться у сьогодення, чи прихоплять на згадку «пам’ятку з минулого» – дізнаєтеся, прочитавши цю цікаву книжку.    

Гайнріх Фінн-Олє.

Руки розбійника : роман / Ф. -О. Гайнріх ; пер. з нім. І. Загладько. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 240 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Після закінчення школи двоє друзів наважуються на аван­тюру — вирушають до Стамбула. Самюель сподівається знайти там свого майже невідомого батька, власну ідентичність, відчуття дому, якого він ніколи не мав. Янік — навпаки, намагається втекти від ідеального дому, досконалих батьків та родинного затишку. Та насамперед Янік хоче переконатися, чи між ним і Самюелем все ще існує дружба, адже перед поїздкою трапилося те, що може безповоротно вплинути на їхні стосунки. «Руки розбійника» — книжка про велику силу зв’язків, які лю­дина набуває за життя, іноді навіть всупереч власній волі. Їх складно змінити і дуже легко втратити, коли вже думаєш, що вони з тобою назавжди.    

Говда Олег.

Кінь Перуна (Правдива історія Захара Беркута) : роман / О. Говда ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 316 с. – (Українська фантастика).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Дія роману «Кінь Перуна» відбувається в 1241 році, під час нападу монголів Батия-хана на Русь і зокрема  – на Галич. Але це не переказ відомих подій: автор не обмежується історичними особами, а виводить на сцену фантастичних персонажів — вовкулаків, домовика, відьму, Давніх Богів. Нежить і нечисть з давніх-давен живуть поруч з людьми і допомагають або шкодять їм. Ну а боги, як їм і належить, змагаються за володіння світом і людськими душами. Не цураючись нічого. А ще фабула роману оригінально переплітається з повістю Івана Франка «Захар Беркут», бо одним із персонажів є не хто інший, як Захар. Молодий парубок, що подався за наукою в скит, але зустрів у дорозі богиню Морену і… став її учнем.    

Говда Олег.

Люлька, шабля – вся родина : роман / О. Говда ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 315 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У романі «Люлька, шабля – вся родина» Олег Говда звертається до теми, яка часто зустрічається в літературі й кіно і завжди цікава читачеві –  пригоди нашого сучасника в минулому. Студент Петро готується зіграти роль Тараса Бульби в аматорській виставі, а який козак без коня, шаблі та люльки? Тож для кращого входження в образ режисер дарує йому люльку, начебто самого Івана Сірка.  Легендарного кошового отамана. І ось, одного разу, вийшовши покурити на балкон, Петро опиняється… у ХVIІ столітті. Дике поле, степ, ніч, неподалік розбили табір татари-людолови, а він –  у чім мати породила, і тільки люлька куриться в руці…   

Головін Влад.

Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків : наук.-популяр. вид. / В. Головін. – К. : Брайт Букс, 2019. – 280 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Куди зникли справжні чоловіки? Чому так багато розлучень і сиріт при живих батьках? Де поділися чоловіки, які хочуть і вміють виховувати та дбати про своїх дітей? Книжка розрахована на найширше коло небайдужих татусів, а також мам, які подарують книжку своїм чоловікам, аби ті знали, як стати крутими батьками   

Горбулин Владимир.

Мой путь в зазеркалье. Не только путевые заметки : сб. / В. Горбулин. – К. : Брайт Букс, 2019. – 280 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Книга Владимира Горбулина «Мой путь в зазеркалье» содержит уникальный материал его личного общения со всеми президентами Украины и первыми лицами целого ряда государств. Автор дает честные и часто нелестные характеристики многим политическим персонажам своей эпохи, ничего не скрывает и об участии в большой политике теневых персон. Он изящно раскрывает нюансы подписания международных соглашений и доступно поясняет, почему таковые на многие годы стали для нашей страны   

Гренемаєр Дітріх.

Велика книга про здоров’я для усієї родини : енциклопедія : від 6 до 8 років, від 9 до 12 років, Батькам / Д. Гренемаєр ; пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 144 с. : цв.ил.

 

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У книзі відомого німецького професора Дітріха Ґренемаєра у формі бесіди подано цікаву інформацію про будову і функціонування людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя, доступно описано складні психофізіологічні процеси. Автор вибрав доречний мовний стиль, правильний тон бесіди — коректний, відкритий, із м’яким гумором. На запитання малюків відповідає лікар. Його пояснення є наочним прикладом для батьків, як треба говорити з дітьми про складні питання фізіології людини, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, культуру тіла та почуттів. Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи. Сподіваємось, кожен читач знайде у книзі власні варіанти відповідей на ті чи інші дитячі «чому?». Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку та дбайливих дорослих.   

Гутовська-Адамчик Малгожата.

220 маршрутів : роман : підліткам / М. Гутовська-Адамчик ; пер. з пол. Я. Івченко. – Л. : Урбіно, 2016. – 280 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Із братами Міхалом та Міколаєм Вербицькими читач уже знайомився в книжці “110 вулиць”, де героєм був старший брат, Міхал. Цього разу нас чекає ближче знайомство з Міколаєм, або Малим. Міколаєві 13 років. Він обожнює гру на ударних інструментах і мріє про створення власного музичного гурту. Хлопець саме розпочинає навчання в гімназії і, схоже, що там у нього зовсім немає друзів. Прогулюючи уроки, він досліджує різні автобусні маршрути Варшави. Зовсім несподівано виявляється, що хлопець таки знаходить однодумців, причому там, де він найменше цього сподівався. Можливо, це заслуга таємничої сіроокої Меланії та її подарунка ― чотирилистої конюшини?   

Джонс Діана Вінн.

Будинок безлічі шляхів. Книга 3 : [казкова історія] : для серед. шк. віку / Д. В. Джонс ; пер. з англ. А. Поритка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 328 с. – (Дивовижні світи). Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Нова книжка Діани Вінн Джонс «Будинок безлічі шляхів» є продовженням «Мандрівного замку Хаула» та «Повітряного замку», і в ній зустрічаються герої з усіх трьох книжок. У гірському королівстві старий король і його донька укладають каталог своєї гігантської бібліотеки. Королівський чарівник занедужав, тому на допомогу їм приходить Чарліна — вперта дівчинка-підліток, яка майже нічого не вміє, лише читати книжки. І тут починається найцікавіше…   

Джонс Діана Вінн.

Зачароване життя. Книга 4 : [казкова історія] : для серед. шк. віку / Д. В. Джонс ; пер. з англ. В. Шовкуна. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 288 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Молоденька чарівниця Ґвендолен та її молодший брат Кет після загибелі батьків переїжджають жити у замок їхнього далекого родича — верховного мага Крестомансі, відповідального за використання чарів у всьому магічному світі та за його межами. Усі довкола вважають Ґвендолен обдарованою чаклункою і пророкують їй блискуче майбутнє, але Крестомансі цієї впевненості не поділяє. Честолюбна дівчина всіма способами намагається привернути до себе увагу, і тихий, сором’язливий Кет опиняється в центрі страшних, неймовірних, деколи сумних, а часом смішних подій. А чим закінчаться неймовірні пригоди цих незвичайних дітей, ви дізнаєтеся, прочитавши «Зачароване життя» відомої британської письменниці Діани Вінн Джонс…   

Джонс Діана Вінн.

Мандрівний замок Хаула. Книга 1 : [казкова історія] ; для серед. шк. віку / Д. В. Джонс ; пер. з англ. А. Поритка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 352 с. – (Дивовижні світи). Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

ла відьма перетворює Софі на старезну бабусю. Дівчина потрапляє в таємничий замок чарівника Хаула і укладає угоду з вогняним демоном, завдяки якому i рухається замок. На шляху до звільнення від закляття Софі доведеться розгадати багато загадок та побороти численні перешкоди…   

Джонс Діана Вінн.

Повітряний замок. Книга 2 : [казкова історія] ; для серед. шк. віку / Д. В. Джонс ; пер. з англ. А. Поритка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 312 с. – (Дивовижні світи).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

На східному базарі торгує килимами юнак на ім’я Абдулла. Якось йому до рук потрапив справжній скарб – килим-самоліт, який переносить його до красуні-принцеси. Юнак закохується в принцесу, однак його кохану викрадає грізний див, а на самого Абдуллу починають полювання слуги султана. Карколомні пригоди Абдулли до останньої сторінки тримають у напрузі. А на читачів чекають приємні несподіванки і зустрічі з героями попередньої книги Діани Вінн Джонс «Мандрівний Замок Хаула», зокрема із Софі, чарівником Хаулом і вогняним демоном Кальцифером.   

Джонс Джефф.

Шазам! : графічний роман : підліткам / Дж. Джонс ; пер. з англ. М. Дубини. – К. : Рідна мова, 2019. – 192 с. : цв.ил. – (Комікси DC).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Біллі Бетсон, простий підліток з Філадельфії, він нічого не знає про магію і героїв, і його життя навряд чи можна назвати чарівним. Але одного разу, спустившись в метро, він опиняється на Скелі Вічності, де стає Шазамом – магічним воїном і спадкоємцем трону в Раді Вічності. Ось тільки Біллі не є зразковою дитиною – він грубий, зарозумілий і озлоблений, а Шазамом може бути тільки той, хто чистий душею. Тим часом на волі опиняється й інший претендент на цю магічну силу – недавно звільнений з багатовікового ув’язнення Чорний Адам. Жорстокий і нещадний, він готовий знищити нашу цивілізацію… Після того, як знищить Біллі Бетсона. На стороні Чорного Адама могутні союзники, а Біллі ж може покладатися тільки на себе і свою сім’ю – але чи є у нього сім’я?   

Дяченки М. та С.

Промінь : роман / М. та С. Дяченки ; пер. рос. О. Негребецького ; худож.-оформ. Д. О. Чмуж. – Х. : Фоліо, 2019. – 268 с. – (Світи Марини та Сергія Дяченків).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Згідно з легендою, раз на півстоліття могутні сутності, що з’явилися з іншого світу, грають у «Чотири кулі», визначаючи долю людства. Ця прадавня гра символізує боротьбу чотирьох моральних засад за світову гармонію… На початку гри кулі виставляються на позиції, позначені сторонами світу, причому чорна куля завжди одержує фору…» Четверо підлітків змушені зіграти у гру. Якщо вони дадуть сенс життя кільком поколінням людей, що мандрують крізь Всесвіт до Нової Землі, то повернуть собі власний сенс життя, який було відібрано. Тільки з часом вони розуміють, що їхні «піддослідні» ? не комп’ютерна симуляція, вони самі – кулі у грі незрівнянно могутніших гравців, а переможець визначить майбутню долю людства.   

Еко Умберто.

Бавдоліно : роман / У. Еко ; пер. з іта. М. Прокопович ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2018. – 444 с. –

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Умберто Еко (1932—2016) — один з найпопулярніших письменників сучасної літератури, вчений і філософ. Його перший роман «Ім’я рози», опублікований у 1980 році, одразу ж став супербестселером. У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки Умберто Еко «Ім’я рози»,  «Таємниче полум’я цариці Лоани», «Празький цвинтар», «Острів напередодні», «Маятник Фуко», «Номер нуль».    Роман «Бавдоліно» — це гостросюжетна проза, історичним фоном якої є Хрестові походи, легенда про християнське царство на Сході, сказання про пошуки Ґрааля. Підліток на ім’я Бавдоліно випадково зустрічає імператора Священної Римської імпе­рії Фрідріха І Барбароссу та допомагає йому вибратися з лісу, в якому той заблукав. Ця зустріч стає початком неймовірних пригод, які «переслідують» Бавдоліно протягом майже 50 років. Але пригоди і гостросюжетність — це не головне. «Бавдоліно — це втілена радість розказування», — сказав Еко про свого героя. Бо Істо­рія — це не те, що колись було, Історія — це те, що розповідається.   

Енде Міхаель.

Нескінченна історія : казкова історія : для серед. шк. віку / М. Енде ; пер. з нім. Ю. Прохаська ; за ред. М. Кіяновської. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 560 с. – (Дивовижні світи, Дитячі книги для читання).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Чтение книг – занятие полезное и увлекательное, оно как будто переносит читателя в совершенно другой мир, заставляет по пятам следовать за героями, волноваться за них и сопереживать. Обычно это все, что может сделать человек для героев книги, за все остальное отвечает автор. Кто автор «Бесконечной истории» – книги, которая однажды попадается обычному мальчику Бастиану, неизвестно. Но события, про которые она рассказывает, заставляют его с упоением листать страницу за страницей, в надежде, что кому-нибудь да удастся спасти Фантазию от смертельно опасности. Вроде бы герой нашелся – мальчик по имени Атрейо, он смело преодолевает преграды на пути к истине. Вот только кажется, что с книгой с «Бесконечной историей» не все так просто, ее герои как будто ждут еще чего-то, какого-то чуда. Уж не божественного ли вмешательства? Но кто сможет изменить судьбу героев, как не Бастиан?   

Захабура Валентина.

Лепрекони : повість : підліткам / В. Захабура. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 176 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Гадаєте, лепрекони — лише міфічні ірландські персонажі? А от і ні! Це жваві українські підлітки, які взувають до гімназії зелені черевики і називають себе спільнотою лепреконів. «Лепреконка» Наталя отримує листа від друга дитинства Антіна, і з нього довідується, що геть нічого не знає про людину, яка ще кілька років тому видавалася зрозумілою і найближчою. Друзі-лепрекони потерпають від діставучих вчителів, які ні сі­ло ні впало можуть заборонити учням весну, від надмірної чи, навпаки, недостатньої батьківської уваги, від застарілих соціальних стереотипів. А ще — шукають себе, закохуються, хвилюються одне за одного й завжди готові прийти на допомогу і дати відсіч проблемам. Адже дружба — їхній найбільший скарб   

Калюта Ізабелла.

Ман чжу. Китай для допитливих : наук.-популяр. вид. : від 9 до 12 років / І. Калюта ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. Я. Амброжевський. – Л. : Урбіно, 2019. – 224 с. : цв.ил. – (Для допитливих). Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Чому Китай називають Центральною державою? Чому Новий рік у Китаї – це Свято Весни, яке чомусь відзначають узимку? Навіщо імператору глиняні солдати? І чи справді майстри бойових мистецтв могли проникати крізь стіни? Китайці їдять смажене морозиво й укриті снігом вулкани, а на день народження замість торта частують макаронами. Компас, папір, друк і найскладніша настільна гра з’явилися саме в Китаї! А ще китайці годують духів і спалюють штучні гроші на могилах, а в хмарочосах залишають посередині спеціальний отвір, щоб дракон міг вільно пролетіти крізь нього. Про це і не лише про це ви довідаєтеся із цієї книжки – своєрідного путівника Китаєм. Прочитавши її, ви неодмінно захочете ближче познайомитися з культурою та звичаями цієї дивовижної країни.   

Камінська Саша.

Error. Частина 1 : роман / С. Камінська. – К. : Рідна мова, 2019. – 224 с. – (Чарівні світи). Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Головні герої роману молодої письменниці — землянин Патрик і септуміанка Рієн. Вони зустрілися випадково, вони такі різні, їм не судилося бути разом. Чи все це не випадково? Чи стане Патрик щасливим в ідеальному суспільстві, де головна цінність — людина, де насправді немає насилля, де кожен може реалізуватися? Чи щаслива тут Рієн, яка має все, про що мріяла?   

Касдепке Гжегож.

Велика книжка почуттів : оповід. : для дошк. і мол. шк. віку / Г. Касдепке ; пер. з пол. Я. Івченко ; худож. М. Пивоварський. – Л. : Урбіно, 2018. – 256 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Велика книга почуттів» складається із чотирьох частин: «Жодних поцілунків!» – або ж як впоратися з певними почуттями; «Любить – не любить…» – продовжуємо розмову про почуття; «Жах!» – або звідки беруться діти; «Команда пані Мілки», – тобто про повагу, сміливість та інші цінності. Це збірка кумедних оповідань про пані Мілку, особливу виховательку , клоуна з лялькового театру й дітлахів із дитячого садочка, яких ви неодмінно полюбите. У «Великій книзі почуттів» ви знайдете, зокрема, історії про смуток, сором, зневагу, ревнощі, любов, ненависть, чесність, повагу, сміливість, співчуття, страх, почуття вини, а ще розповідь про те, звідки беруться діти. Наприкінці кожного оповідання є практичні поради для дітей та дорослих.   

Касьянович Дорота.

Привіт, вовки! : повість : підліткам / Д. Касьянович ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Л. : Урбіно, 2018. – 232 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Герой цієї повісті, одинадцятирічний Філіп, наділений неймовірною уявою, і це рятує його від одноманітності повсякдення, самотності й цілковитого нерозуміння з боку батьків. Навіть найкращий друг знайшов собі крутішого приятеля й охолов до спільних ігор. Несподівано Філіп знаходить друга у вигляді своєї тітки, старшої маминої сестри. Проте мама, схоже, не дуже схвалює постійні синові поїздки до тітоньки-письменниці. Ще б пак! Вона свято впевнена, що її сестра – найщасливіша людина на світі: у неї купа грошей і вона не мусить працювати. Бо хіба це серйозна робота – писання книжок? Якби вона займалася справжньою роботою – була б інша справа. Філіп уже наперед знає, що ніколи не зізнається мамі в тому, що теж намагається писати книжку… Книжку, в якій кожен упізнає себе. Чи готові дорослі до таких відкриттів? І чи стане в них мужності зізнатися у власних помилках?   

Кейер Гюс.

Книга всіх речей : повість : для мол. та серед. шк. віку / Г.  Кейер ; пер. з нід. Я. Довгополого ; худож. А. Данчишин. – Л. : Урбіно, 2019. – 148 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Томас мешкає в Амстердамі, де в каналах плавають тропічні рибки, а горобці грають на сурмах. А може, їх бачить лише він? Бо Томас помічає те, чого не видно іншим. Та життя в нього нелегке. Бо крім дивовиж хлопчик бачить янголів, які затуляють очі, коли тато б’є маму. На щастя, поруч живе добра чарівниця – пані Ван Амерсфорт, яка відкриває йому чарівний світ книжок і музики, Еліза-Шкіряна-Нога розуміє його без слів, а Ісус приходить… просто погомоніти. Гюс Кейєр (нар. 1942) – всесвітньо відомий нідерландський письменник, автор численних книжок для дітей та молоді. Лауреат багатьох престижних літературних премій. У 2012 році отримав найважливішу світову премію в галузі дитячої літератури – премію Астрід Ліндгрен. «Книга всіх речей» – перша книжка автора, перекладена українською мовою.   

Кміта Рімантас.

Хроніки Південного : роман / Р. Кміта ; пер. з лит. Б. Белявців. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 383 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Хроніки Південного» — молодіжний роман литовського письменника Рімантаса Кміти, в якому йдеться про життя шяуляйського старшокласника в 1990-х роках. Це дуже щира й дотепна розповідь головного героя, який виростає від бажання «бути як усі» до того, щоб не боятися бути унікальним. Як і кожен підліток, герой роману прагне самостійності, крутості, для цього пробує і в дрібному «бізнесі» покрутитися, і досягнути результатів у регбі, і дів­чата притягують його наче магнітом. Перші проблеми з право­охоронцями, перша любов, перші вірші й перший секс — усе, що було актуальне в 1990-х, і тепер буде близьким підліткам-читачам.   

Ковелл Крессида.

Слідами лютого дракона (Путівник героя). Кн.6 : повість : для мол. і серед. шк. віку / К. Ковелл ; пер. з англ. А. Саган ; іл. К. Ковелл. – К. : Рідна мова, 2019. – 354 с. – (Як приручити дракона). Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Гиккус Страхітний Окунь III — єдиний вікінг, який любить книжки. А оскільки книжок на острові Лобур майже немає, він пише їх сам. Гиккус якраз складав путівник героя «Слідами лютого дракона», коли йому довелося вирушити в Бовванську громадську бібліотеку. Ось де вже книжок сила-силенна! Шкода тільки, бібліотека — одне з найбільш охоронюваних місць Варварського Архіпелагу. Мало кому вдається доторкнутися до її скарбів… У цій книжці ти знайдеш також докладні описи деяких видів драконів і найповніший на сьогодні драконський словник.   

Ковелл Крессида.

Як зняти прокляття дракона. Кн. 4 : повість : для мол. і серед. шк. віку / К. Ковелл ; пер. з англ. А. Саган ; іл. К. Ковел. – К. : Рідна мова, 2019. – 233 с. – (Як приручити дракона).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Такої лютої зими, як ця, на острові Лобур сто років не було! А Гиккус Страхітний Окунь III мусить морозяної ночі вирушити в експедицію. Йому зовсім не хочеться нікуди йти, та й батько заборонив, але в Гиккуса немає виходу: його друг помирає, і врятувати його може тільки… картоплина. Цей загадковий овоч привіз із Америки батько Норберта Дуболома, а Норберт навряд чи погодиться допомогти: у нього на Гиккуса зуб. Точніше, сокира. Та Гиккуса це не зупинить. Хоч він і не вродився силачем, як інші героївікінги, але придумає, як зняти прокляття дракона!    

Ковелл Крессида.

Як осідлати драконову бурю. Кн.7 : повість : для мол. і серед. шк. віку / К. Ковелл ; пер. з англ. А. Саган ; іл. К. Ковел. – К. : Рідна мова, 2019. – 269 с. – (Як приручити дракона).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Вікінги полюбляють займатися спортом на привіллі. Наприклад, змагатися з плавання у крижаній воді. І ось Гиккус Страхітний Окунь Третій із друзями і прирученими драконами мало не замерзають на березі перед традиційним вікінгівським запливом, навіть не підозрюючи, що заплив цей триватиме ду-у-уже довго і результат змагання стане доленосним для всіх розбишак і хнюпів.   

Ковелл Крессида.

Як приручити дракона. Кн.1 : повість : для мол. та серед. шк. віку / К. Ковелл ; пер. з англ. А. Саган. – К. : Рідна мова, 2019. – 222 с. – (Як приручити дракона).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Ви, може, не знаєте, та колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів… А вікінги – драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім – приручити його, а це ще складніше. Усе разом називають випробуванням драконячим вихованням. Того, хто його не пройде, виганяють із племені. Коли Гиккус, геть не кремезний юнак, син вождя племені патлатих розбишак з острова Лобур, вирушив на лови свого дракона, він не сподівався, що пройти випробування буде легко. Проте навіть не підозрював, що йому з дракончиком Беззубком судилося стати героями!

Ковелл Крессида.

Як розмовляти по-драконському. Кн.3 : повість: для мол. і серед. шк. віку / К. Ковелл ; пер. з англ. А. Саган. – К. : Рідна мова, 2019. – 223 с. – (Як приручити дракона).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Гиккус Страхітний Окунь III просто зобов’язаний стати героєм. Адже він, по-перше, вікінг, а вони — всі герої, а, по-друге, — син ВОЖДЯ ПЛЕМЕНІ ПАТЛАТИХ РОЗБИШАК, тож тут уже ніяк не можна дати маху. Проте Гіккусові завжди краще вдавалося мізкувати, ніж працювати м’язами. Придумати хитромудрий, але ризикований ПЛАН і всіх врятувати — це будь ласка. А ось із найпростішим завданням з абордажу у відкритому морі він не впорався. Спершу вони з Риболапом заблукали (хоча вікінги не можуть заблукати, це відомо всім!). І замість рибальського човна миролюбиків хлопці мало не взяли на абордаж римський бойовий корабель. А потім і зовсім потрапили в полон до римлян. Ось тут і настав час придумати черговий хитромудрий план, урятувати друзів і запобігти війні між племенами вікінгів. Та це для Гиккуса — не проблема. До того ж він уміє розмовляти по-драконському, а це часом стає у пригоді, коли ти хочеш виплутатися з халепи…   

Ковелл Крессида.

Як стати піратом. Кн.2 : повість : для мол. і серед. шк. віку / К. Ковелл ; пер. з англ. А. Саган. – К. : Рідна мова, 2019. – 222 с. – (Як приручити дракона).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

“Ми – вікінги. А це робота небезпечна!” – говорив герой популярного мультфільму “Як приборкати дракона”, створеного за мотивами серії книжок Крессиди Ковелл. Читаючи другу з них, ви переконаєтеся, що бути вікінгом справді нелегко. Адже справжній вікінг має не тільки приручити і вимуштрувати дракона, а й опанувати ремесло пірата. Серед патлатих розбишак було чимало відважних піратів. Та найзнаменитіший серед них – Страхун Злобородий, прапрадід Гиккуса Страхітного Окуня III (Третього). А тепер уявіть, що ви натрапили на слід незліченних скарбів Страхуна Злобородого. Хіба напис “Не відкривати!” вас зупинить?! Проте Гіккуса цей напис нажахав. Хлопцю здалося, що станеться лихо. Та в племені ніхто його не почув. Тож патлаті розбишаки знову вскочили в халепу, а рятувати всіх довелося Гіккусові. Усіх і себе! Усе-таки це нелегко – бути героєм-вікінгом.   

Космовська Б.

Позолочена рибка : повість : підліткам / Б. Космовська ; пер. з пол. Б. Антоняк. – 2-е вид., випр. – Л. : Урбіно, 2017. – 171 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Батьки Аліції, донедавна “Надзвичайно Розпещеної Одиначки”, розлучилися. Аліція, поступово вчиться їх розуміти й спілкуватися з новою татовою дружиною та інакше сприймає постійно зайняту маму. Дівчина уперше закохується, настає час робити власний вибір. Аліція дорослішає й зауважує, що проблеми є у всіх: у батьків, коханого Роберта, подруги Сари… З появою зведеного братика вона перестає бути одиначкою, а його хвороба змушує забути про розпещеність. Тепер на Аліцію чекає випробування: підтримка малого Фридерика та його матері, Міс Літа, яку вона досі не надто любила.   

Ланьи де Жермен.

Батіг і росіяни: звичаї та організація Росії : [нарис] / Ж. Ланьи де ; пер. з фр. П. Таращук. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. –  173 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Батіг і росіяни» — переклад книги видатного французького мандрівника Жермена де Ланьї. У середині XIX століття він деякий час жив у Росії та мав змогу оцінити її зсередини. Автор проводить ретельний аналіз російської ментальності, без прикрас характеризує усі прошарки російського суспільства: армію, дворянство, духівництво, судовиків, поліцію, кріпацтво й самого імператора. Чому Росія саме така – дика, брехлива, корупційна? Чи довго ще втримається цей колос на глиняних ногах? Чи можна вилікувати дух цієї нації? Відповіді на ці та інші питання шукайте у книзі спогадів «Батіг і росіяни».   

Леман Кевін.

Новий муж – к пятнице. Как изменить его отношение к вам, поведение и общение с вами за 5 дней : науч.-популяр. изд.  : пер. с англ. / К. Леман. – К. : Брайт Букс, 2019. – 176 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Данная книга – это план ролевой игры для вас. Это так сложно и в то же время так просто. Перемены в ваших отношениях с мужем поразят вас !

Леман Кевін.

Новий підліток до п’ятниці. Сварки та суперечності в минулому! Слухняний і сумлінний підліток – за 5 днів! : наук.-популяр. вид. : пер. з англ. / К. Леман. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 335 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У цій книзі відомий психолог д-р Кевін Леман розповідає, як батькам поводитися зі своїми дітьми-підлітками. Його поради, які він перевірив на власному досвіді виховування своїх п’яти дітей, допоможуть татам і мамам знайти спільну мову навіть із найпроблемнішими дітьми в переломному віці.   

Лобусова Ирина.

Диббук с Градоначальницкой : роман / И. Лобусова ; лит. ред. Р. Е. Панченко ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2019. – 410 с. : ил. – (Ретророман).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

…1929 год. В Одессе бесчинствует банда Алмазной — дерзкие, просто среди бела дня ограбления банков и зажиточных граждан, множество трупов… Город в ужасе. А настоящая Таня Алмазова, чьим именем прикрывается самозванка, возглавившая бандитов, думает, как это остановить. Проводя собственное расследование, она узнает, что в еврейской  мифологии существует понятие «диббук». Это злой дух, который преследует живых, вселяется в них. При помощи Володи Сосновского Таня должна этот миф разрушить…   

Лобусова Ирина.

Копи Хаджибейского лимана : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2019. – 410 с. : ил. – (Ретророман).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

…Конец 1920-х годов. По всей стране разруха, голод, толпы беспризорников. И Одесса не исключение – беспризорники буквально оккупировали ее улицы. Им неведомы жалость и сострадание – они могут срезать кошелек не только у нэпмана, но и забрать последние гроши у нищего. Горожане боятся их и стараются обходить стороной. И вдруг происходит непонятное и страшное – беспризорные пацаны начинают исчезать. Кого-то находят мертвым, кого-то вообще не находят… Мертвые не могут ничего рассказать, но их страшная, мучительная смерть говорит о многом… 

Лобусова Ирина.

Красная комната : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2019. – 283 с. – (Украинский детектив).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Действие нового романа Ирины Лобусовой «Красная комната» происходит в большом городе, куда приезжает, переживая любовную драму, талантливая художница Евгения Кравец, именующая себя Джин. Она устраивается на работу дизайнером в архитектурную фирму и снимает квартиру в старинном доме: ей очень нравится гостиная в красных обоях, производящая на многих зловещее впечатление. Джин чувствует некоторое родство с этой странной комнатой, да и сама она выглядит странно, эпатируя окружающих зелеными волосами, в том числе руководителя фирмы Вадима, человека пресыщенного, живущего в свое удовольствие, но давно потерявшего интерес ко всему. И вот однажды Вадиму звонят из полиции и сообщают, что в коттедже, строительством которого занимается его фирма, обнаружен труп девочки, а рядом — Джин. И это только начало цепи мистических событий и ужасных убийств…   

Лобусова Ирина.

Лугару / И. Лобусова. – Х. : Фолио, 2018. – 412 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Если раньше Зинаида Крестовская была убеждена, что лугару — помесь человека и волка — это что-то из области мифологии, то происходящие с ней события заставляют ее полностью поменять свое мнение. Работая в морге, поскольку никуда больше ее не приняли, Зинаида вскрывает весьма странные трупы — смерть несчастных наступила от того, что кто−то перекусил им сонную артерию. После проведенного анализа становится ясно, что на их шее остались следы зубов человека…

Лобусова Ирина.

Мыс черных сов : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2019. – 416 с. – (Ретророман).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

 Зинаида Крестовская снова распутывает загадочное дело. У ее институтской подруги Маши Игнатенко пропал жених. Он вышел на корабле в море и… исчез. Во всех инстанциях, куда Маша обращается за помощью, ее убеждают, что такого судна никогда не было. Зина пытается помочь подруге, но выясняет, что в этом деле замешан НКВД. В силу обстоятельств давшая согласие на сотрудничество с этой страшной организацией, Крестовская начинает свою игру против нее, рискуя не только своей жизнью, но и жизнью близких ей людей.   

Лобусова Ирина.

Соль с Жеваховой горы : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова. – Х. : Фолио, 2019. – 409 с. : ил. – (Ретророман).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Ни в каком самом страшном сне Тане не могло привидеться, что жизнь снова сведет ее с человеком, которого она боится и ненавидит, – с Григорием Котовским, легендарным красным командиром, а на деле – бандитом и убийцей. Вернувшись в Одессу, он пытается получить власть над всем криминальным миром – с его разборками, убийствами, контрабандой. Таня изо всех сил пытается помешать ему, и для этого ей, похоже, предстоит снова вернуться в свое страшное прошлое, которое никак ее не отпускает. Она ни от кого не ждет помощи – из-за происшедших событий ей снова не удастся найти общий язык с Володей…   

Лобусова Ирина.

Тень “Райского сада” : роман / И. Лобусова ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова. – Х. : Фолио, 2018. – 410 с. : ил. – (Ретророман).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

1936 год… По ночам в квартирах советских граждан все чаще раздаются звонки в дверь, и все знают, что это не предвещает ничего хорошего. Знает это и Зинаида Крестовская — одинокая женщина, работающая врачом-педиатром. Но такой ночной звонок, напугавший ее до полусмерти, означал вовсе не то, о чем она успела подумать. На пороге стоял бывший жених, врач-психиатр, который буквально умолял осмотреть очень странного пациента. Если бы Зинаида знала, чем обернется ее согласие… Таинственный пациент, не имеющий имени, зарегистрированный под номером, тщательно охраняемый секретным отделом НКВД, оказывается… мальчишкой десяти—двенадцати лет… После этого вся более или менее налаженная жизнь Зинаиды Крестовской рушится. Она становится свидетельницей страшных и нелепых смертей людей, которые хоть как-то были связаны со странным пациентом, в ее комнату подбрасывают труп, а ей самой угрожают…   

Лузина Лада.

Джек-потрошитель с Крещатика : роман / Л. Лузина, И. Потанина ; худож.-оформ. Е. Гугалова. – Х. : Фолио, 2018. – 699 с. : ил. – (Ретророман).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Лада Лузина, одна из самых продаваемых писательниц Украины, представляет на суд читателя свой новый роман «Джек-потрошитель с Крещатика» – в традиционном мистическом стиле, где причудливо переплелось киевское время: 80-е годы XIX столетия и день сегодняшний, где ночи полны ужаса, а дни – неожиданных открытий. Писательницей с удивительной точностью передана характерная атмосфера старого Киева – города эстетского, богемного, загадочного, полного тайн. Где по Крещатику, нагоняя страх, бродит свой Джек-потрошитель в поисках новых жертв…     Также в данной книге представлены главы из первой полной биографии Вильгельма Котарбинского – от другой известной украинской писательницы Ирины Потаниной.   

М’євіль Чайна.

Вокзал на вулиці Відчаю : роман / Ч. М’євіль ; пер. з англ. Д. Беззадіної, Б. Сліпенко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 560 с. : ил. – (Чумацький шлях).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Дивні речі творяться у Новому Кробузоні — велетенському мегаполісі, де співіснують найрізноманітніші раси й екзотичні тварини. Живуть тут також химерні істоти, що загрожують усім решта, — глитай-нетлі. Вони вриваються у сни й свідомість містян, полюючи на них і випиваючи їхню пам’ять дотла. Навколо цих літаючих почвар зав’язуються події, що переростають у криваву драму з багатьма дійовими особами. Тут і вчений-винахідник двигуна кризової енергії зі своєю коханою хепрі (напівлюдиною-напівкомахою), тут і могутній бос злочинного синдикату, тут і представники корумпованого уряду, тут і повітряні мисливці ґаруди (напівлюди-напівптахи), тут і конструкти (щось подібне до біороботів), тут і Пороблені — організми, хірургічним способом зліплені з різних видів живих створінь. Є також водяники, какти, вірми… А між ними всіма, у різних вимірах, мандрує жахливий павук Ткач — уособлення неземної сили і мислення. Пригодницький, динамічний, фантасмагоричний сюжет роману цілком захоплює уяву читача, а деколи навіть викликає сльозу…   

Майнеро Франсіско Хав’єр Соберон.

Однакові чи різні? Геноміка : наук.-популяр. вид. : для серед. і ст. шк. віку / Ф. Х.С. Майнеро, М. Бергна ; пер. з ісп. С. Борщевського. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 68 с. : цв.ил.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Книжка «Однакові чи різні? Геноміка» розповідає про ДНК, геном та гени — одні з найзагадковіших феноменів сучасної науки. Людина складається з мільярдів клітин і в кожній — є ядро із утвореним ДНК геномом, що є молекулою життя з інструкціями для кожного індивіда. Чи знаєш ти, що всі ми, живі істоти, маємо спільну клітинну мову? Це означає, що ми — люди й рослини — мали колись спільного предка. Ми маємо спільну частину нашої ДНК з нашими сусідами, зокрема мавпами й навіть мухами. Але що робить нас такими різними?   

Макклауд Скотт.

Зрозуміти комікси. Невидиме мистецтво : нарис / С. Макклауд ; пер. з англ. Я. Стріха ; худож. С. Макклауд. – К. : Рідна мова, 2019. – 224 с. : ил. – (Культура в коміксах).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Революційний нарис про мистецтво коміксу «Зрозуміти комікси» Скотта Макклауда здобув похвалу багатьох світил індустрії, зокрема Арта Шпіґельмана, Метта Ґрейнінґа й Вілла Айснера. Макклауд досліджує довгу історію, несподіваний технічний вимір і значну роль коміксів у культурі. Зазирніть у потаємний світ, що ховається між панелей, за лініями та у прихованих символах цього потужного, але недооціненого виду мистецтва.   

Матешко Анастасия.

Тройная защита. Несчастный случай. Старые грехи : роман / А. Матешко ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2019. – 314 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

В химерний візерунок сплітаються долі героїв роману: адвоката-красуні Тамари, безнадійно закоханого в неї аналітика Боба, оперативника Вохи і бізнесмена Віктора Новака. Любов, ненависть, суперництво, випадкові зустрічі і взаємні образи пов’язують цих людей, а об’єднує єдина мета: пошук серійного вбивці. «Нещасний випадок» – так називається новий роман, що розкриває обставини п’ятої справи з серії «Потрійний захист». Минуло кілька років після смерті чоловіка Тамари Макса, друга і колеги Боба і Вохи. Боб пішов з поліції, але як і раніше намагається знайти слід Кравця. Тамара знову переживає смерть, на цей раз двоюрідного брата Тимура. Воха розгадує причину його трагічної загибелі. В горі Тамару підтримує Віктор Новак, за якого вона збирається вийти заміж. Шоста справа циклу – «Старі гріхи». Воха продовжує розслідування, цього разу він змушений звернутися до колишнього кримінального авторитета. Але Вальтер сам просить допомоги, несподівано потрапивши до в’язниці. Розуміючи, що Вальтера підставили, Воха змушений вести гру проти своїх колег. Тамара як адвокат береться захищати молоду парочку, побічно винну в смерті її двоюрідного брата. Проти цього виступає Віктор і робить все, щоб зірвати її захист. Тамара, дізнавшись про це, вирішує розірвати стосунки з нареченим. Маніяк підбирається все ближче, нову жертву вибрано з кола знайомих Тамари. Чи зможе Борис Шульга врятувати своїх близьких, в той час як сам він – на мушці у Кравця?   

Машкевич Стефан.

Киев 1917 – 1920. Т.1: Прощание с империей (март 1917 – январь 1918) : науч.-популяр. изд. / С. Машкевич ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2019. – 461 с. : фот. – (Большой научный проект).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Стефан Машкевич народився у 1971 році в Києві. Закінчив фізичний факультет Київського державного університету. Доктор фізико-математичних наук. Автор кількох десятків наукових робіт з фізики і фізичної хімії. Дослідник історії Києва. Автор книг: «Трамвайні копійки» (2004), «Київський тролейбус / Kiev Trolleybus» (у співавторстві з К. Козловим, 2009), «Два дні з історії Києва» (2010), «Вулиці Києва. Ретроподорож» (2015; 2-е видання, 2018), «Історія приміських трамвайних ліній Києва» (2018) і десятків статей з історії. Живе і працює в Києві і Нью-Йорку. «Київ 1917-1920» – фундаментальне дослідження, присвячене одному з найскладніших періодів існування Києва як самостійного міста з багатовіковою історією і як майбутньої столиці України. Ця книга – не наукова монографія у вузькому сенсі слова, але в той же час вона є абсолютно документальною. Ста років більш ніж достатньо, щоб нікого зі свідків не залишилося в живих; ми тепер можемо спиратися лише на записані свідчення того чи іншого роду. Але подій і свідоцтв так багато, що розповідь розбито на чотири томи. При цьому мова не тільки про події, а великою мірою про конфлікти. Нагадати про те, що буває, коли люди не вміють домовлятися, не було основною метою, але розповідь неминуче вийшла і про це теж. Перший том «Прощання з імперією» охоплює період з березня 1917-го по січень 1918 року, починаючи з прийняття містом новини про падіння монархії до першого приходу більшовиків. Занурюючись з головою в цей бурхливий період історії Києва, мимоволі помічаєш, як сплановані, а іноді навіть випадкові події дивним чином вибудовуються в химерний пазл, який ми зараз називаємо Історією.    

Мушкетик Юрій.

Плацдарм. Жорстоке милосердя : романи / Ю. Мушкетик ; худож.-оформ. В. М. Карасик. – Х. : Фоліо, 2019. – 411 с. – (Історія України в романах).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Юрій Мушкетик (нар. 1929 р.) — відомий майстер сучасної української прози, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, Герой України, автор багатьох повістей та романів, присвячених історії нашої країни. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: «На брата брат», «Яса», «Останній гетьман. Погоня». До цього видання включено романи «Плацдарм» (2008) і «Жорстоке милосердя» (1973), в яких представлені події воєнних та повоєнних років, роздуми митця про минуле та сьогодення. Спогади про війну примушують Романа Кіндратовича приїхати в ті місця, де він воював, форсував Дніпро. Цей плацдарм нагадує йому про величні, хоч і гіркі минули часи, коли поділ на своїх і чужих був виражений найрізкіше, тоді як у сучасному житті стільки «своїх» стало «чужими». У романі «Жорстоке милосердя» автор показує, що країну у війні з фашистами відстояли ціною надзвичайних страждань і?жертв такі люді, як головний герой твору Іван — максималіст у ставленні до себе й до інших. Він пережив фронт, полон, зраду коханої та друга, але вистояв. У цьому романі знайшли відображення дитячі спогади Ю. Мушкетика про драматичні часи окупації.   

Панфилов Олег.

Антисоветские истории : научно-популярная литература / О. Панфилов ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2019. – 412 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Олег Панфілов (1957 р н.) – журналіст, правозахисник, публіцист, історик, професор, в минулому автор і ведучий програми на Радіо Свобода і російськомовному телеканалі ПІК, Грузія. Автор сценаріїв восьми фільмів, понад 3000 статей, опублікованих в газетах і журналах Росії, США, Пакистану, Ірану, Ізраїлю, Польщі, Болгарії, Німеччини, Чехії, Швеції, лауреат міжнародних премій, автор і співавтор 48 книг. Кавалер Ордена Честі, Грузія. Історія Радянського Союзу давно стала невід’ємною частиною ідеології: що вигідно знати населенню, а що не вигідно, визначали політики правлячої партії. Радянські підручники історії чітко регулювали кількість і якість знань, що поставляються народу. Ось і зараз в Росії з історичною наукою відбуваються дивні і часом страшні колізії: з одного боку, офіційні історики виконують замовлення «партії та уряду», розшукуючи, наприклад, родовід Володимира Путіна, вимальовуючи генеалогію, якої не було, з іншого – в Росії з’явилося дуже багато істориків-аматорів, які складають праці про «Грузію – гірську Русію» або про те, як росіяни захопили китайську імперію в I тисячолітті до нашої ери. Автор переконаний: пройдуть роки – і нікому не потрібні будуть ні підручники, написані в той час, ні багатотомні наукові праці, що вихваляють радянську державу. Вони будуть зберігатися в бібліотеках як пам’ятки пострадянської ідеології, що руйнувала все – від держав до психіки населення, яке в одну мить ставало великою нацією. Ці підручники стануть свідченнями того, як проросійські діячі районного масштабу намагалися поставити себе на рівні з іншими культурами і державами.   

Паттон Майкл.

Філософія : наук.-популяр. вид. (у коміксахХ / М. Паттон, К. Кеннон ; пер. з англ. О. Негребецький ; худож. К. Кеннон. – К. : Рідна мова, 2019. – 176 с. : ил. – (Наука в коміксах). Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Більшості людей філософія знайома як наука, сповнена різноманітних концепцій. З одного боку, вона повинна все пояснювати, але з іншого виявляється, що чим більше самостійно занурюєшся в її вивчення, тим заплутаніше стає життя. Якщо знайомство з філософією залишило саме таке відчуття та багато питань, то цей комікс якраз для вас! Завдяки книзі «Філософія» читачі дізнаються: про значення слова «філософія» які вчені зробили найбільший внесок у розвиток науки яку роль відіграє філософія у сучасному світі що таке «абсолютизм» чи може комп’ютер замінити людину … та багато іншого! Для кого: Комікс «Філософія» підійде для знайомства з наукою як дітям та підліткам, так і дорослим читачам. Чому варто купити книгу «Філософія» Майкла Паттона і Кевіна Кеннона? «Філософія» — захопливий комікс, який зможе стати введенням до науки філософії. Завдяки кумедним ілюстраціям та пізнавальній інформації, він перетворить вивчення філософії на справжню пригоду! Відгуки про книгу «Філософія»: «Веселе, змістовне та цікаве введення в багату історію західної філософії». Kirkus Reviews «У розважальному коміксі «Філософія» разом з Гераклітом ви зануритесь у бурхливу річку філософської думки, яка веде нас через історію пізнання всього живого… Книжка Майкла Паттона та Кевіна Кеннона з філософії відмінно доповнить академічні підручники, пропонуючи читачам захопливе знайомство з мислителями минулого».   

Пейткс Моніка.

Бруно дорослішає: що варто знати про дозрівання : наук.-популяр. вид. : для мол. та серед. шк. віку / М. Пейткс ; пер. з ісп. С. Івченко ; худож К. Лосантос. – Л. : Урбіно, 2019. – 48 с. Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

руно десять років, і він саме входить у найбільш незвичайний період свого життя – дозрівання. Разом з героєм та його друзями ми дізнаємося, які зміни відбуваються в тілі хлопчиків. Зріст? Волосся по тілу? Мутація голосу? Гоління? Дізнайся про 10 правил Бруно для здорового розвитку! Педіатр відповідає на всі питання Бруно. “Дорослішання – це круто! Що більше знаєш – то краще!” Від авторок книжки “Мія дорослішає”   

Пейткс Моніка.

Мія дорослішає: що варто знати про дозрівання : наук.-популяр. вид. : для мол. та серед. шк. віку / М. Пейткс ; пер. з ісп. С. Івченко ; худож.-оформ. К. Лосантос. – Л. : Урбіно, 2019. – 40 с. Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Пояснити дівчинці про процеси, які відбуваються в її організмі під час дорослішання досить складно, принаймні, складно зробити це максимально зрозумілою і простою мовою. Саме тому доктор і фахівець в області педіатрії Моніка Пейткс написала цю чудову книгу, яка була відзначена численними нагородами. Героїня цієї книги дев’ятирічна дівчинка Мія, саме в цьому віці починає відбуватися одна з найцікавіших подій в її житті — дорослішання. У Мії є подруги, з якими теж відбуваються зміни в організмі, і разом з ними ми будемо дізнаватися, що ж це за зміни, які проблеми вони викликають і як з ними справлятися. З книги юні читачки зможуть почерпнути багато нового, цікавого і корисного про статеву зрілість, від інформації про бюстгальтери до місячних, від прокладок до тампонів, від зростання грудей до депіляції. Моніка Пейткс пише про все це та багато іншого з почуттям гумору, а кумедні ілюстрації роблять читання цікавішим і наочним. Чому варто купити книгу «Мія дорослішає. Що треба знати про дозрівання» Моніки Пейткс? «Мія дорослішає. Що треба знати про дозрівання» – це книжка про те, з якими змінами у своєму організмі стикаються дівчинки під час статевої зрілості. Автор показує, що дорослішати це весело і чим більше ви будете знати, тим простіше вам буде справлятися зі змінами.   

Пессл Маріша.

Нічне кіно : роман / М. Пессл ; пер. з англ. В. Панченко. – К. : Рідна мова, 2019. – 600 с. – (Великий роман).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Роман у стилі нуар, у якому магія сплелася з життям — любовними історіями, журналістським розслідуванням, відчуттями і прагненнями людей. Головний герой — талановитий журналіст, який не вірить у містику. Та ось він потрапляє у вир неймовірних пригод — і вже не може заперечувати існування того самого потойбічного. Сюжет заплутаний, проте стежити за ним захопливо. І як інтригує кінцівка! Дочитаєш і думаєш собі: «Це правда чи містифікація Кордови?» Відчуття реальності описаних у романі подій додають скриншоти з сайтів. Поґуґли, може, і тобі вдасться зайти на «Чорну дошку»?.   

 

Плохій Сергій.

Загублене царство. Історія “Русского мира” з 1470 року до сьогодні : наук.-популяр. вид. / С. Плохій ; пер. з англ. В. Євманова ; наук. ред. С. Лунін ; худож.-оформ. М. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 308 с. : фот. – (Великий науковий проект).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Нова книжка С. Плохія стала відгуком професійного історика, одного із ведучих спеціалістів в галузі історіографії та історії Східної Європи, на російсько-український конфлікт, що розгорівся 2014 року. Детально розглядаючи історію українського та російського народів, автор доводить, що коріння цього конфлікту заховано в самому процесі становлення Росії як держави. Та й саме піднесення як російської держави, так і російської нації, її великодержавний статус — все це трималося на Україні, якій треба було бути окремою, але невіддільною частиною Росії. Багато хто в Кремлі та за його межами у виході України з-під впливу Росії побачив атаку на саму Росію.   

Потанина Ирина.

Труп из Первой столицы : роман / И. Потанина ; худож.-оформ. Е. А. Гугалова-Мешкова. – Х. : Фолио, 2019. – 411 с. : фот. – (Ретророман).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Лето 1934 года перевернуло жизнь Харькова. Толком еще не отступивший страшный голод последних лет и набирающее обороты колесо репрессий, уже затронувшее, например, знаменитый дом «Слово», не должны были отвлекать горожан от главного: в атмосфере одновременно и строжайшей секретности, и всеобщего ликования шла подготовка переноса столицы Украины из Харькова в Киев. Отъезд правительства, как и планировалось, организовали «на высшем уровне». Вот тысячи трудящихся устраивают «спонтанный» прощальный митинг на привокзальной площади. Вот члены ЦК проходят мимо почетного караула на перрон. Провожающие торжественно подпевают звукам Интернационала. Не удивительно, что случившееся в этот миг жестокое убийство поначалу осталось незамеченным. По долгу службы, дружбы, любви и прочих отягощающих обстоятельств в расследование оказываются втянуты герои   

Поттер Беатрікс.

Кравець із Глостера : казки : Від 6 до 8 років / Б. Поттер ; пер. з англ. Ю. В. Лисенка ; худож.-оформ. С. М. Кошелэва. – Х. : Фоліо, 2019. – 108 с. : фот.цв. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Елен Беатрікс Поттер (1866—1943) — популярна англійська дитяча письменниця й талановита художниця. Скільки себе пам’ятала, вона завжди любила малювати, а ще любила тварин і без кінця малювала саме їх. У її малюнках пухнасті звірятка обзаводилися іменами, модно одягалися, одружувалися, мали дітей… Так поступово складався неповторний стиль прекрасної художниці. Пізніше Поттер почала писати про своїх вихованців дивовижні історії. Її чарівні казки про звірят, милі та добрі, з чудовими малюнками, люблять діти і дорослі у всьому світі, їх перекладено 35 мовами. До цієї книжки увійшли казки про мишей: «Казка про Джонні Мишу-з-Міста», «Казка про місіс Маломишку», «Казка про двох поганих мишок» та «Кравець із Глостера». Як завжди, вони чудово проілюстровані самою Беатрікс Поттер. Це новий переклад українською всесвітньо відомих казок.   

Пунсет Ана.

Клуб червоних кедів : повість : для мол. шк. віку / А. Пунсет ; пер. з ісп. О. Забара. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 272 с. : ил. (Шифр 821.134.2’06-31-9/П 88-232067)

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Ця книжка іспанської письменниці Ани Пунсет — перша в серії «Клуб червоних кедів». Четверо подруг-семикласниць вирішують створити свій клуб — з власними правилами і знаковими для них червоними кедами, які обіцяють носити повсякчас. Одна з дівчат, на жаль, змушена переїхати з родиною до Німеччини, і подруги неймовірно сумують за нею. Раптом з’являється нагода відвідати її в Берліні, взявши участь у конкурсі. Кому дістанеться перемога: Клубу червоних кедів чи касті Модних? На які капості здатна лідерка Модних, щоб добитися свого — читайте в цій захопливій підлітковій повісті.   

Сіммонс Ден.

Схід Ендіміону : роман / Д. Сіммонс ; пер. з англ. Г. Михайловської. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 719 с. – (Чумацький шлях).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Завершальна книга одного з найзнаменитіших фантастичних серіалів ХХ століття – тетралогії “Гіперіон”, “Падіння Гіперіона”, “Ендіміон” і “Схід Ендіміона”. Перед вами нарешті розкриються таємниці гробниць Часу, вам належить дізнатися результат найбільшої міжзоряної війни світів – війни, в якій на карту поставлено долю людства…   

Скреттінг Гюдрун.

Антон великий : повість : для серед. шк. віку / Г. Скреттінг ; пер. з норв. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 223 с. – (Дитячі книги для читання).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

На канікулах Антон вирішує знайти підробіток, аби допомогти своєму доброму другові Ейвіннові поїхати у шкільну мандрівку. Познайомившись із дівчинкою Софією, за дідусем якої доглядає, Антон пізнає смак життя мільйонерів. Тож і собі вирішує розбагатіти та намагається поводитися так, як, на його думку, поводяться важливі, багаті люди. Однак він не підозрює, що в погоні за грішми можна втратити дещо дуже важливе, та ще й постійно потрапляє в халепи.   

Скреттінг Гюдрун.

Антон та інші зі зграї : повість : для серед. шк. віку / Г. Скреттінг ; пер. з норв. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 253 с. – (Дитячі книги для читання).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Антон переходить у старшу школу і планує тихенько й непомітно влитися у новий клас. Але, звісно ж, усе йде не так, як заплановано. Через помилку він опиняється в одній компанії з крутими хлопцями і тепер змушений демонструвати лідерські якості. Саме так поводяться у тваринному світі ті, хто не хоче опинитися за межами природного відбору. Тож Антон намагається качати м’язи, тренувати впевнену ходу і навіть залучає до цих вправ свого геть некрутого друга Уле. Правда, на душі Антонові якось незатишно, адже від його вдаваної крутизни страждають слабші, і, здається, він опинився зовсім не в тій зграї, до якої справді хотів би належати.   

Скреттінг Гюдрун.

Антон та інші нещастя : повість : для серед. шк. віку / Г. Скреттінг ; пер. з норв. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 247 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Антонові – дванадцять, і в нього чимало проблем, які він вважає справжніми нещастями. Проте в нього є найкраща подруга – Іне, яка завжди готова прийти на допомогу. Антон шукає татові наречену, Іне намагається помирити власних батьків. І завдання ці – не з простих, тим паче що професія хлопцевого батька – не з найпрестижніших. Кажуть, у продавців дачних туалетів шанси у жінок невеликі… Та крок за кроком, витівка за витівкою – і задуми Антона та Іне стають все досяжнішими, а їхня дитяча дружба переростає в щось глибше і несподіване для них обох. Авторка – норвезька письменниця Ґюдрун Скреттінґ – дебютувала романом для підлітків «Антон та інші нещастя». Його продовження – «Антон та інші комахи», стало найкращою дитячою книжкою 2017 року в Норвегії. Незабаром вийде третя книжка про цього героя, який так полюбився читачам-підліткам, – «Антон Великий».

Слободянюк Элина.

Клад копирайтера : науч.-популяр. изд. / Э. Слободянюк ; худож.-оформ. В. Н. Карасик. – Х. : Фолио, 2019. – 220 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Элина Слободянюк, защитив кандидатскую диссертацию по истории, два десятилетия назад ушла в новую для страны сферу массовых коммуникаций. Работала PR-директором как в агентстве, так и на стороне клиента. Была креативным редактором первого в Украине журнала о рекламе. На ее счету почти тридцать избирательных кампаний. Автор двух бестселлеров по копирайтингу, своим высшим достижением Слободянюк считает соавторство в сборнике “Fантомная боль #maidan”. С 2005 года ведет авторский курс “Школа копирайтера”. Уверена, что в XXI веке эффективно обучать других можно, только оставаясь практикующим специалистом. Книга предназначалась для тех, кто работает с текстом: копирайтеров, PR- и SMM-специалистов, блоггеров, даже журналистов. Но человечество все больше переходит от устной коммуникации к письменной. Теперь, когда даже сплетни обрели письменный формат, умение создавать достойные тексты становится все востребованнее. Поэтому аудитория книги стремительно расширяется: от фрилансеров разной специализации до топов крупных компаний. Работаете на международный бренд? Или создаете собственный бизнес? Хотите стать популярным в соцсетях? Или ярко проявлять свою гражданскую позицию? Во всех случаях именно эта книга поможет сделать ваши тексты сильными.   

Соломун К.

Виставлю тебе на Facebook : повість / К. Соломун ; пер. з хорват. В. Криницький. – К. : Рідна мова, 2019. – 191 с. – (Світовий бестселер рідною мовою).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Хана й Теса познайомилися, коли вступили в гімназію. Та від самого початку в їхніх відносинах щось пішло не так: дві героїні йдуть у нове життя різними шляхами… Перше кохання, ревнощі й заборонені прийоми — ось ключові складові оповіді, що не дають відірватися від читання ні на мить. А поряд іще й батьки — із задавненими комплексами та різними поглядами на життя: подорослішати мають не лише діти. Повість хорватської письменниці Катаріни Соломун здобула на її батьківщині номінацію як одна з найкращих книжок 2018 року в списку Хорватського бібліотечного товариства.   

Стогний Константин.

Утерянное Евангелие. Кн. 2 : роман / К. Стогний ; худож.-оформ. В. Барыба, М. С. Мендор. – Х. : Фолио, 2019. – 251 с. – (Заглянувший за горизонт).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Костянтин Стогній  – відомий український журналіст, теле- і радіоведучий, режисер-документаліст, продюсер, мандрівник. В результаті його експедицій по багатьом екзотичних місцях планети, в т. ч. Непалу, Бутану, Індії, Мексиці, Сомалі, з’явилися книги, спочатку документальні, а потім і пригодницькі. У видавництві «Фоліо» вийшли його романи «Скарби майя і кінець світу», «Тибет, або Смарагдова Чаша Патріарха», «Пангапу, або Статуетка богині Калі», «Озеро Ісабаль, або Секретний код смерті», «Вовки траву не їдять», які користуються успіхом у читачів. Трилогія «Загублене Євангеліє» написана також на документальній основі: сомалійськими піратами в 2008 році був захоплений суховантаж з військовою технікою, екіпаж якого складався переважно з українців. У другій книзі трилогії тележурналіст Віктор Лавров разом зі зі знімальною групою вирушає на допомогу морякам. Але, здається, удача зрадила йому: на батьківщину приходить звістка про загибель групи в авіакатастрофі… У цій трилогії автор звертається не тільки до обставин останніх років, але і до подій початку Нової ери в Юдеї і Х століття під час правління київського князя Володимира. При цьому Костянтин Стогній висуває власні альтернативні версії розвитку подій і біографій деяких історичних персонажів.   

Стрековська-Заремба Малгожата.

Детектив Кефирчик і перший труп : повість : для мол. і серед. шк. віку / М. Стрековська-Заремба ; пер. з пол. Я. Івченко. – Л. : Урбіно, 2019. – 253 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Після успішного розслідування справи зниклого скелета в житті юного детектива Теодора Кефірчика нарешті з’являється довгоочікуваний труп. Чому охорона не приїхала вчасно? Навіщо вигулювати поводок без собаки й чому це обов’язково робити, коли в тебе канікули? Що шукали зловмисники в будинку ворожки Кассандри та що поєднує її з азартним власником похоронного бюро? Відповіді на ці та інші запитання на шляху до розгадки героєві допомагає знайти вірний та вічно правильний Домінік, зарозуміла руда Кароліна, а під ногами постійно плутається пара «експресів» (тобто «експертів») – Малий та Бартусь. Буде класно і… страшно! Це друга книжка із циклу про знаменитого детектива Теодора Кефірчика.   

Стросс Чарльз.

Ачелерандо : роман / Ч. Стросс ; пер. з англ. Б. Стасюка. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 438 с. – (Чумацький шлях).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

«Ачелерандо! “Щораз скоріше!”» — ніби говорять одне одному персонажі цього непересічного науково-фантастичного роману единбуржця Чарльза Стросса. Батько, донька й онук — три покоління однієї сім’ї — стають учасниками появи постлюдського суспільства в природному для нього середовищі технологічної сингулярності. За химерним та витіюватим сюжетом книги захована справжня енциклопедія фантастичних ідей та концептів межі тисячоліть: юридичні права віртуальних клонів, штучний інтелект у домашніх іграшках, економіка Інтернет-ботів, сфери Дайсона, демонтаж поясу астероїдів, гірничі роботи на газових гігантах і найголовніше — політ до зірок у пошуках позаземного інтелекту. Все це — лиш дрібка того, з чим доводиться мати справу спантеличеним від постлюдського суспільства персонажам роману, людям і не тільки. Зустрічайте! Лауреат премії «Локус»-2006, номінант із коротких списків «Г’юґо»-2006, «Неб’юли»-2003, іменних премій Артура Кларка та Джона Кемпбелла (2006).   

Сульберг Аудгільд.

Таємниця суперкрутих : повість : для підлітків / А. А Сульберг ; пер. з норв. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 180 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Здавалося б, життя Анне Беа складається якнайкраще: тепер у неї є коханий, з яким вона виступає у найкращому музичному гурті школи. Та виявляється, мати коханого – не така вже й проста справа. А тут ще й нова учениця Наталія, яка з’являється у їхньому класі, несподівано стає суперницею Анне Беа. Вам нізащо не здогадатися, кого тепер називатимуть Новим Суперстервом! Та й чи справді Наталія така мила й добра, як видається на перший погляд? Все з’ясується на загадковому безлюдному острові, куди сьомі класи вирушають у мандрівку, щоб відсвяткувати завершення молодшої школи. Це четверта, заключна книжка про суперкрутих, у якій спробуємо довідатися їхню таємницю. Гайда з нами!   

Сунд Ерік Аксл.

Слабкість Вікторії Бергман : трилогія / Е. А. Сунд ; пер. зі швед. Ю. В. Григоренко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова. – Х. : Фоліо, 2017. – 762 с. – (Майстри сучасного детективу). Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Ерік Аксл Сунд – творчий псевдонім літературного дуету зі Швеції Еркера Ерікссона та Хокана Аксландера Сундквіста. Хокан – інженер звукозапису, музикант і художник, а Еркер був продюсером його електро-панк-гурту «iloveyoubaby!». Нині вони є власниками мистецької галереї у Стокгольмі. Кримінальний роман-трилогія «Слабкість Вікторії Бергман» – їхній літературний дебют – мав приголомшливий успіх. У Стокгольмі знайдено кілька понівечених тіл хлопчиків. Позаяк жертви – нелегальні емігранти, їх ніхто не шукає. Проте комісар поліції Жанетт Кіглберг вперто намагається знайти вбивцю-садиста, і в цьому їй допомагає психотерапет Софія Зеттерлунд. У кожної з жінок за плечима тягар складного і зовсім не райдужного життя. І зловісним привидом між ними майорить Вікторія Бергман, дитинство якої перетворив на пекло її рідний батько. Побутове насильство, педофілія, дитяче порно, африканські діти-солдати, які надають сексуальні послуги, проституція і наркоманія, торгівля людьми, вбивства, канібалізм – усе це чекає читачів у захоплюючій трилогії «Слабкість Вікторії Бергман».   

Тичина Павло.

Гаї шумлять… : збірка / П. Тичина. – Х. : Фоліо, 2018. – 127 с. – (МІНІ).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Вірші Павла Тичини   

Ткачук Галина.

Книжка про сміття : [пізнав. вид.] : для серед. і ст. шк. віку / Г. Ткачук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 132 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Перед вами книга, яка розповість дітям про сміття, його вплив на навколишнє середовище і способи, що дозволяють боротися з його негативними наслідками. Зазвичай дітям складно пояснити що таке сміття насправді, вони просто сприймають його як щось звичне, наприклад як сміттєві пакети, які всі щодня викидають в баки, в один або кілька. Книга показує дітям те, на що вони особливо не звертають уваги, наприклад сміття в річці та в морі, що пропливає повз, або ж сміттєві звалища в лісах та парках. Книга пояснює дітям, що хоча сміття заполонило нашу планету, ми однак, завжди повинні прибирати за собою. Крім цього в книзі розповідається про споживання, і те, як ми можемо знизити рівень сміття на нашій планеті. Книга інтерактивна, що дозволяє дитині повністю зануритися у вивчення всіх аспектів життєдіяльності сміття. У ній є місце для запису своїх думок, цікавих спостережень та ідеї.   

Український правопис : довід. вид. / худож.-оформ. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 348 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Сучасна українська мова — відкрита й динамічна. Якою має бути «правильна українська мова»? Яку мову ми передамо нащадкам? Ці й подібні питання, що десятиліттями не втрачають своєї актуальності, спонукають до періодичного оновлення, перегляду й доопрацювання правописного кодексу, граматики й словників. У новій редакції Українського правопису збережено підхід до мови як до знакової системи й суспільного явища з позицій історичної й етнографічної соборності української мови й української нації.   

Фіалко Ніна.

Ріка життя : роман / Н. Фіалко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 344 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У новому романі «Ріка життя» тернопільська письменниця Ніна Фіалко розповідає про життя двох подруг, долі котрих сплелись у любовному трикутнику. Маючи різні характери, виховуючись у сім’ях на різних засадах, до свого щастя ці жінки йшли різними шляхами. Одна з них для досягнення мети знехтувала не тільки дружбою, а й законами моралі. За це була жорстоко покарана. Інша — вірила, що кожна людина має свою долю, яка неодмінно її знайде.  У романі відображено багато напружених життєвих колізій, роздумуючи над якими мислячий читач може взяти їх до уваги, щоб не потрапити в подібну халепу. Твір читається легко і захоплює з перших сторінок. Велику увагу автор приділяє розкриттю поведінки людей у різних ситуаціях, коли зі вчинку можна визначити дух тієї чи іншої особи. В романі простежується чітка громадянська позиція автора, яка пропагує християнську мораль у всіх сферах діяльності людини.  Для широкого кола читачів.   

Фаб’яновська-Міцик Зофія.

Банзай. Японія для допитливих : наук.-популяр. вид. : від 9 до 12 років / З. Фаб’яновська-Міцик ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. Й. Грохоцька. – Л. : Урбіно, 2019. – 164 с. : цв.ил. – (Для допитливих).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Чому Японію називають Країною Квітучої Вишні? Що означає червоне коло на японському прапорі? Чи «дай дзьо-о-обу» точно означає, що вас хочуть поцілувати? Звідки взялася Хелло Кітті? Чому в Японії квартирні злодії скидають взуття, перш ніж обікрасти помешкання? Ця книжка – це справжня мандрівка Японією. У ній ви прочитаєте про японські ієрогліфи та мову, про те, як їдять на матах, як відбувається чайна церемонія, про кімоно, орігамі, бойові мистецтва, аніме та комікси, – і ще про багато інших, відомих і не дуже японських дивовиж.   

Форсайт Марк.

Коротка історія пияцтва : наук.-популяр. вид. / М. Форсайт ; пер. з англ. В. І. Махонін ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 188 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Марк Форсайт (нар. 1977 р. в Лондоні) – відомий британський письменник і популярний блогер. У 2018 році побачила світ його книга «Коротка історія пияцтва» про давню пристрасть Homo sapiens до алкоголю – від кам’яної доби і Стародавнього Єгипту до Америки часів сухого закону. Навіщо первісні мавпи спустилися з верхівок дерев на землю? Як шамани доби неоліту спілкувалися з духами предків? Чому шумери вважали пиво сакральним напоєм? Як пиячили в давньогрецькому симподії, середньовічній британській таверні або салуні на Дикому Заході? Чому стародавні єгиптяни вірили, що пиво врятувало людство? А як поводилася єгиптянка, яка бажала провести ніч у галасливому пивному закладі? Чому алкоголь пробуджує почуття звірячого голоду та статевого потягу? Чому царів, фараонів, шаманів і вікінгів ховали з речами для застілля? Навіщо американці розбавляють джин і віскі? Чому в сучасній Британії алкоголь до полудня – моветон? На підставі фактів, гіпотез і теорій автор висловлює свою думку щодо алкоголю в історії та культурі різних народів і континентів.   

Фризман Леонид.

Остроумный Основьяненко : биографич. очерк / Л. Фризман ; послеслов. К. В. Бондаря ; худож.-оформ. Л. П. Вировец. – Х. : Фолио, 2019. – 188 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Издательство «Фолио», готовя выпуск «Малороссийской прозы» Григория Квитки-Основьяненко (1778—1843), публикует книгу Л. Г. Фризмана (1935—2018) «Остроумный Основьяненко», в которой рассматривается жизненный путь и творчество замечательного украинского писателя, драматурга, историка Украины, Харькова с позиций сегодняшнего дня. Это тем более ценно, что последняя монография о Квитке, принадлежащая перу С. Д. Зубкова, появилась более 35 лет назад. Преследуя цель воскресить внимание к наследию основоположника украинской прозы, собирая материал к книге о нем, ученый-литературовед и писатель Леонид Фризман обнаружил в фонде Института литературы им. Т. Г. Шевченко НАН Украины, где хранится архив Квитки, подготовленную им к печати, но не изданную при жизни третью книжку малороссийских повестей. Каждый сможет познакомиться с этими произведениями в сборнике издательства «Фолио» «Малороссийская проза», который готовится в печать, и прочесть о них в блестяще написанной книге Леонида Фризмана.   

Циганчук Ксенія.

Кривавими слідами : роман / К. Циганчук ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 256 с. – (Поліцейський детектив).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Молода дівчина несподівано знаходить свого нареченого вбитим. За розслідування береться дотошний слідчий Єгор Скляр та не менш уперта патрульна Власта Коваль. Для Єгора розкрити злочин — справа честі, адже ще жодне вбивство він не лишив нерозв’язаним. Більше того, на новому місці роботи йому потрібно підтвердити свій статус крутого слідчого. Та справа далеко не така проста, як може здатися на перший погляд. Практично всі, хто так чи інакше пов’язаний з убитим італійцем, мають алібі. То хто ж злочинець? Хтось із найближчих друзів та родичів чи все-таки невідомий, який приїхав із самої Італії, аби завершити справи минулого? Книга заснована на реальних подіях. Додано авторської інтерпретації. Під час написання проводилося чимало консультацій із поліцією.   

Шевченко на кожен день з Яніною Соколовою : поэзия / упор. Є.М. Лебідь-Гребенюк ; відеомат. Я. М. Соколової ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Х. : Фоліо, 2019. – 559 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Це видання є унікальним, бо дає читачеві можливість не тільки день за днем увесь рік занурюватися у творчість геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка (1814—1861), а й почути як звучать його поезії у виконанні професійної акторки і популярної телеведучої Яніни Соколової. Видання ілюстроване малюнками, начерками й офортами Шевченка, який до того ж був талановитим художником, академіком гравюри Петербурзької академії мистецтв.   

Шефер Бодо.

Кіра й таємниця Бублика або формування характеру за сім кроків : [повість] : для серед. шк. віку / Б. Шефер ; пер. з нім. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 226 с. : ил. – (Абетка успіху).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Життя Кіри цілком змінилося після того, як вона врятувала пса – чудового лабрадора Мані. Пес умів розмовляти та навчив дівчинку правильно заощаджувати і розпоряджатися грошима. Ось-ось має здійснитися мрія Кіри – і вона полетить до Каліфорнії. Але на шляху до мети несподівано виникають перешкоди, які не так легко подолати – адже для цього потрібно знати сім правил життя… Бодо Шефер – фінансовий консультант номер один у Європі, письменник і бізнесмен, автор бестселера «Шлях до фінансової незалежності» та унікальної книжки для дітей «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей», у якій він навчає, як правильно розпоряджатися грошима, щоб здобути фінансову незалежність. Нова книга Бодо Шефера «Кіра й таємниця бублика» відкриває дітям правила життя, які допоможуть їм досягати мети і стати гідними громадянами.   

Шефер Бодо.

Пес на ім’я Мані або Абетка грошей : [повість] : для серед. шк. віку / Б. Шефер ; пер. з нім. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 230 с. – (Абетка успіху

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Не знаете, как научить своего малыша культуре обращения с деньгами? Не страшно. Эта книга обязательно научит вашего ребенка обращаться с деньгами уважительно. История, изложенная в ней, написана знаменитым финансовым консультантом Бодо Шефером. Девушка Кира спасает собаку по имени Мани. И в результате узнает от него несколько очень важных правил, благодаря которым деньги в ее жизни будут всегда. В результате Крина настолько научилась финансовым премудростям, что вскоре сама взялась помогать людям верно распоряжаться деньгами. Подарите эту книгу на украинском языке своему малышу и вскоре вы заметите, насколько бережливым стал ваш ребенок.   

Шила Анна.

Острів кохання : сучасна повість / А. Шила ; літ. ред. О. Сліпушко ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2019. – 220 с. – (Українська жіноча проза).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Про любов сказано все, але не всіма. Анна Шила пропонує дізнатися ще одну історію: про киянку Анну і француза Жульєна. Кілька десятиліть вони будують свій «острів кохання» (тим більше, що й зустрічаються частіше на островах, аніж у Києві чи Парижі). Однак не все так просто. Вони переживають не лише шквал почуттів, красу і силу взаємопритягання, але й непорозуміння, довгі розлуки, навіть зраду… Як подолати наростаючі проблеми й знайти свій острів кохання – землю обітовану, на яку кожен прагне потрапити? Чи можна оминути долю? Як стати щасливими? Питання, порушені авторкою, близькі й актуальні багатьом. Ця книга – опис простих і дієвих рецептів щастя, так потрібних кожному з нас.   

Шутко Олександра.

Хатідже Турхан. У 3-х кн. Кн.1: Ковилі вітри не страшні : історичний роман / О. Шутко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 416 с

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Матір’ю одного з нащадків славнозвісної Роксолани стала інша українка з Поділля – Надія, яка в гаремі султана Ібрагіма Божевільного отримала ім’я Хатідже Турхан. Вона жила в буремні роки середини XVII століття, насичені повстаннями у провінціях Османської імперії, бунтами яничарів та крамарів у Константинополі, кривавими розправами, стратами й поваленням її чоловіка-султана. На долю Хатідже Турхан випало чимало випробувань та труднощів. Але як дружина правителя, а згодом і регент малолітнього султана Мехмеда Четвертого, вона їх стійко переборювала. За правління сина Хатідже українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким та Петром Дорошенком у боротьбі за єдину вільну Україну отримали османський протекторат та діяли спільно з яничарами і кримськотатарським військом проти польського й московського гніту. На жаль, постать цієї українки-султани, на відміну від Роксолани, є маловідомою в Україні.   

Шутко Олександра.

Хатідже Турхан. У 3-х кн. Кн.3: Султана-українка – покровителька козаків : історичний роман / О. Шутко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 400 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Матір’ю одного з нащадків славнозвісної Роксолани стала українка з Поділля – Надія, яка в гаремі султана брагіма Божевільного отримала ім’я Хатідже Турхан. Вона жила в буремні роки середини XVII століття, насичені повстаннями у провінціях Османської імперії, бунтами яничарів у Константинополі (нині – Стамбулі). На жаль, ця султана маловідома в Україні. Кандидат мистецтвознавства, автор науково-популярних книжок «Роксолана: міфи та реалії» (2015, вид. 2-ге 2016), «Листи Роксолани: любов та дипломатія» (2017), «Жіночий султанат: влада і кохання» (2019) Олександра Шутко на основі історичних фактів, архівних матеріалів та досліджень турецьких, американських і західноєвропейських учених написала про Хатідже Турхан роман, що складається із трьох частин. Третій том присвячено останнім двадцяти рокам життя цієї султани, яка заступалася за українське козацтво.

Яворівський Володимир.

У мене вечеряв Ісус. Княгиня Ольга – велика грішниця, яка стала святою : роман / Володимир Яворівський. – К. : Брайт Букс, 2019. – 344 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Новий роман Володимира Яворівського «У мене вечеряв Ісус» розповідає про княгиню Ольгу, якою її не знали. Про те, як вільнолюбива полянка Прекраса стала владною й безкомпромісною правителькою. Як притлумила в собі жіночність заради єдності Київської держави. Як від Перуна, Дажбога, Стрибога прийшла до Ісуса, єдиного Бога.   

 Ягелло Й.

Зелені мартенси : повість : підліткам / Й. Ягелло ; пер. з пол. С. Івченко. – Л. : Урбіно, 2018. – 215 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але хлопець не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини. Його мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову сім’ю, а молодша сестра наближається до небезпечного підліткового віку і, як більшість її однолітків, аж ніяк не схильна до хатніх обов’язків! Отилія теж не схожа на своїх однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага, якою дівчина взагалі не переймається, і улюблені зелені мартенси. А ще – оптимізм, який Отилія-Опта просто випромінює, хоч їй і самій не бракує проблем. Не дивно, що Фелікс відразу звертає увагу на Опту. Цих двох аутсайдерів швидко поєднає дружба. А може, щось більше?   

Ягелло Й.

Молоко з медом : роман : підліткам / Й. Ягелло ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Л. : Урбіно, 2019. – 455 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.   

Ягелло Й.

Щоденник Черепушки : повість : для мол. і серед. шк. віку / Й. Ягелло ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. А. Данчишин. – Л. : Урбіно, 2018. – 177 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Нумо знайомитися! Я – Амелія, у мене гарне ім’я, а от прізвище вам знати не конче (якщо чесно, то я чекаю, коли вийду заміж і зміню його). Я люблю… Що ж я люблю? Ой, насправді багато всього: мою родину, навіть нудного тата й нестерпну старшу сестру (з її легкої руки мене прозивають Черепушкою), моїх друзів і книжки з бібліотеки, канікули й сімейні грилі. Та моя найбільша любов – це собаки. Великі й маленькі, породисті й безпородні, гавкучі й тихенькі – я була б рада будь-якій! От для собаки в мене вже заздалегідь є купа чудових імен на вибір (а прізвищ собаки, на щастя, не мають). Але ані мама, ані моя сестра від собак не фанатіють. І тато, і бабуся теж. Тому про свою любов до песиків, як і про все, що відбувається зі мною в школі й удома, я писатиму в щоденнику. Скажете, що вести щоденники немодно? Що зараз ведуть тільки блоги? А от і ні! Я саме скінчила один щоденник і починаю другий.

Ґарі Ромен.

Летючі змії : роман / Р. Ґарі ; пер. з фр. П. Таращука. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 232 с.

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

У романі видатного французького письменника Р. Ґарі (1914–1980), двічі (унікальна річ!) лауреата Ґонкурівської премії, йдеться про події Другої світової війни у Франції, ганьбу державного колабораціонізму, героїзм Руху опору, а передусім про незнищенну силу пам’яті, надії та любові в людських душах, єднання споріднених натур понад гуркотом зброї, кохання, яке не лякають провалля людської ницості.  Попри серйозність тем, увесь твір пронизаний тонким гумором та іронією, окрилений шляхетними почуттями.  «Летючі змії» піднесуть і надихнуть кожного читача   

Ґонік Ларрі.

Фізика : наук. популяр. вид. : підліткам, від 9 до 12 років / Л. Ґонік ; пер. з англ. Н. Білоножко ; худож. Л. Гонік. – К. : Рідна мова, 2019. – 212 с. : ил. – (Наука в коміксах).

Примірники: всього:1 – ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

До того как начать говорить на языке формул подобно Фейнману и Ландау, нужно изучить азы. Эта книга в увлекательной форме знакомит с основными физическими явлениями и законами. Аристотель и Галилей, Ньютон и Максвелл, Эйнштейн и Фейнман – признанные гении человечества, которые внесли огромный вклад в развитие физики, и в этом уникальном пособии разъясняется, в чем он состоит. Здесь затрагивается широкий спектр тем: механика, электричество, теория относительности, квантовая электродинамика. Доступность в сочетании с высоким научным уровнем изложения гарантирует успех в изучении одной из самых интересных дисциплин, тесно связанной с другими сферами, и прежде всего с техникой   

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?