Події Другої світової на екрані.
Кінопам’ять про війну
Кінопам’ять про війну
Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова вітає всіх зі святом Перемоги у Другій світовій війні та пропонує до перегляду добірку шедеврів світового кінематографу, у яких різноманітно відображені трагічні події Другої світової. Це корисний і цікавий спосіб провести свята в умовах карантину! Бажаємо приємного перегляду!
Другу світову війну показано на екрані в сотнях фільмів — від епічних бойових стрічок до несамовитих драм військовополонених і трагедій у концентраційних таборах. Деякі фільми зображують цю війну не в самому традиційному сенсі, але вони навдивовижу пронизливо передають особисті історії й погляд режисерів на події.
«Англійський пацієнт», 1996
Воєнний час рідко зображують так атмосферно, як у драмі Ентоні Мінгелли. У цьому адаптованому за романом Майкла Ондатже любовному епосі Рейф Файнс грає невідомого «англійського пацієнта», обгорілу до невпізнання людину, що розповідає свою історію молодій медсестрі-доглядальниці. Фільм мав схвальні відгуки як від глядачів, так і від критиків — отримав 12 номінацій на 69-й церемонії вручення премії «Оскар» і здобув дев’ять із них.
«Врятувати рядового Раяна», 1998
Воєнна драма Стівена Спілберга. Цей воістину епічний фільм розповідає історію капітана Джона Міллера, який під час Нормандської операції із загоном з восьми осіб мав вирушити в тил ворога на пошуки рядового Джеймса Раяна. За деякими даними, картина заснована на реальних подіях, що трапилися з братами Ніландами після впровадження в армії США політики останнього вцілілого, яка передбачала службу членів однієї сім’ї в різних військових підрозділах й, зокрема, відкликання з фронту в разі загибелі інших рідних. Епічності фільму, крім видовищних спецефектів і декорацій, додає підготовка й постпродакшн. Усі провідні актори обов’язково проходили армійські тренування впродовж декількох днів. Велика кількість фізичних навантажень позбавила потреби використовувати спеціальний грим, оскільки актори й так мали виснажений вигляд. Під час фільмування Спілберг показував відзнятий матеріал ветеранам висадження в Нормандії, щоб домогтися найточнішого відтворення подій.
«Безславні виродки», 2009
З фільмом «Безславні виродки» Квентін Тарантіно замахнувся на недоторканну історію й інтерпретував події Другої світової так, як ніхто б не зміг, представивши своє бачення того, як мала б завершитися війна. У центрі сюжету — група єврейських американських солдатів, які повинні вбити нацистських лідерів. «Безславні виродки» — яскраве зображення окупованої нацистами Франції. Крім усього іншого, фільм запам’ятається видатною грою австрійсько-німецького актора Крістофа Вальца в ролі нацистського офіцера СС й абсолютною неординарністю персонажа Бреда Пітта — лейтенанта Альдо Рейна.
«З міркувань совісті», 2016
Біографічна воєнна драма, яку зняв Мел Гібсон, заснована на документальному фільмі 2004 року “The Conscientious Objector”. У центрі сюжету фільму історія військового медика Десмонда Досса, християнина-адвентиста сьомого дня, що відмовився носити або використовувати зброю будь-якого різновиду. Досс став першим «відмовником від військової служби з міркувань совісті», якого відзначили Медаллю Пошани за службу під час битви за Окінаву. Унікальна й зворушлива історія про відвагу й мораль, що, безумовно, заслуговує на увагу глядачів.
«Далекий постріл», 2005
«Далекий постріл» – художня стрічка Валерія Шалиги, відзнята у 2005 році.
Член спілки кінематографістів України Валерій Шалига дебютував у кінематографі як режисер в 1993 році на кіностудії імені Олександра Довженка.
«Далекий постріл» описує події 1941 року. В часи Другої світової війни у німецькому полоні зустрічаються закляті вороги – боєць Червоної армії та вояк із лав Української повстанської армії. Вони обидва воюють за Україну, але кожен бачить її шлях по-своєму. Та потім стає зрозуміло обом, що їхні цінності спільні – це Україна. В описі до фільму вказано: «Стає зрозуміло, де справді цінують свободу, де справді воюють за Україну, де справді є друзі, які одне за одних не пошкодують життя, щоб звільнити з полону. З того, як закінчились їхні життя, можна зробити окремий висновок про жорстокість того часу»
«Вишневі ночі», 1992
«Вишневі ночі» – український художній фільм режисера Аркадія Микульського, відзнятий у 1992 році за однойменною повістю Бориса Харчука.
Події фільму розгортаються в останні роки Другої світової війни в західноукраїнському містечку. Німці відійшли далеко на захід і містом панували радянські війська, принісши атмосферу напруженого очікування лиха. Життя провінційного міста, на перший погляд, мало розмірений та мирний плин, який переривався незрозумілими перестрілками на вулицях та несподіваними зникненнями колег по роботі. Але ця умовна тиша була всього-навсього прикриттям для підпільної діяльності армії нескорених, яка існувала поруч з радянською.
На тлі цих трагічних історичних подій розгортається історія кохання місцевої мешканки Олени Мартинюк і лейтенанта НКВС Славка Денисенка, який живе в місті під легендою військового лікаря. Вони мешкають поруч, спільно винаймаючи квартиру і не здогадуються, що належать до ворожих таборів.
Аж доки молодий лейтенант, отримавши завдання схопити зв’язкового УПА Калину, не дізнається, що цей таємничий агент і є його симпатична сусідка…
Будьте першим, хто прокоментує