Press "Enter" to skip to content

Гарного новорічного настрою, друзі!

       Хай буде Новий Рік мирним та переможним! Зимові свята продовжуються і відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова знайомить вас з українськими  традиціями святкування Різдва! Запрошуємо до нашого відділу у бібліотеку, маємо у книжковому фонді багато цікавих, яскраво ілюстрованих видань про обряди, звичаї і традиції святкування Різдва, Щедрий вечір та свято Водохреща!

     Напередодні Святвечора, як тільки вставала перша різдвяна зірка, до хати заносили святковий сніп – Дідух. При цьому приказували: “Дідух –  до хати, біда — з хати.” Згідно із традиціями, дідух — це останній обжинковий сніп. Виготовлявся він всією родиною, і на його виготовлення брали цілі колоски жита, вівса, пшениці, льону. Прикрасами слугували сухі квіти, ягоди калини, різнокольорові стрічки, плетені з соломи стрічки… Солом’яний оберіг  це символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі. Традиція ставити в оселі на покуті дідуха походить ще з дуже давніх часів. У дохристиянських віруваннях він був утіленням бога Коляди, символом пам’яті про предків. Святковий сніп перебував у хаті протягом тижня (подекуди навіть до Водохреща). Сніп впускав до хати святковий настрій, мир, добробут, затишок – вірили наші пращури.

     Отже, сподіваємось і віримо, що вже скоро піде з нашої хати найстрашніша наша спільна біда — війна! Вивчаємо українські традиції, проводимо обряди і перемагаємо!

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?