Press "Enter" to skip to content

Три роки поспіль бібліотека запрошувала до себе глядачів на Тижні швецарського кіно. Цього року Тиждень відбудеться з 19 по 28 червня на сайті  https://swissfilm.org.ua/. Подія, організована Посольством Швейцарії спільно з компанією Arthouse Traffic, у 2020 вперше пройде онлайн, та вчетверте представить у своїй програмі найактуальніші художні фільми Швейцарії останніх років. 

Цього року фестиваль зосереджується на ґендерній рівності – одній з глобальних цілей сталого розвитку ООН. До його програми увійшли чотири стрічки, зняті режисерками, які представляють розмаїття жіночих поглядів. 

У рамках фестивалю відбудеться онлайн-дискусія на тему «Female gaze: ґендерна рівність у сучасному кіно». 

«Чи я фемініст? У чоловіків може бути принаймні 3 вагомі причини для розширення прав і можливостей жінок та дівчаток! У всіх чоловіків є мати, у деяких може бути дружина, сестри чи дочки… У мене особисто три вагомі причини!» – коментує пан Сімон Піду, Заступник Голови Місії Посольства Швейцарії в Україні. 

Стрічка спільного виробництва Швейцарії та Італії, драма  «Щасливий Лазар» Аліче Рорвахер свого чаcу була відзначена премією за найкращий сценарій Каннського кінофестивалю. Фільм розповідає про дружбу простодушного сільського дурника Лазаря і розпещеного аристократа Танкреді. 

Хуліганська комедія «Стрікер» – про відчайдухів, які вибігають оголеними під час масових заходів, наприклад, на футбольних матчах. Головний герой фільму, вчитель фізкультури, планує позбутися фінансових проблем, зайнявшись тренуванням стрікерів. На фестивалі комедій у Лос-Анджелесі стрічка отримала премію за найкращий іншомовний фільм та режисуру.

Також у програмі на глядачів чекає феміністська драма «Божественний порядок» режисерки Петри Фольпе. До 1971 року Швейцарія залишалася останньою західною державою, де жінки не мали права голосу – фільм розповість про боротьбу простих жінок проти дискримінації. «Божественний порядок» отримав чотири премії фестивалю в Трайбеці та три національних премії Swiss Film Prize.

Швейцарсько-німецька драма «Невинний» Сімона Жакме була вперше показана у рамках конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Сан-Себастьяні, де претендувала на Гран-прі, та була відзначена премією Swiss Film Prize за найкращу жіночу роль. У центрі сюжету – жінка, однаково віддана родині, ревним християнам-традиціоналістам та своїй дослідницькій роботі.

Головна героїня мелодрами «Мрія Катріни» режисерів Даріо і Мірко Бішофбергерів хоче мати дітей, але її чоловік гине в автокатастрофі, та завдяки пересадці голови він повертається іншою людиною. На міжнародному кінофестивалі в Дубліні стрічка була відзначена за найкращу операторську роботу. 

Драма «За вітром» із зіркою французького кіно Мелані Тьєррі у головній ролі відзначена премією Variety Piazza Grande Award міжнародного кінофестивалю у Локарно. Сюжет фільму режисерки Беттіни Оберлі побудовано навколо молодої пари, яка тікає від метушні міста у віддалений альпійський куточок. 

«Дивовижна подорож Волкенбруха в обійми шикси» досліджує життя та стосунки громади ортодоксальних євреїв. У 2019 році фільм був національним кандидатом від Швейцарії на здобуття премії «Оскар» за найкращий міжнародний фільм.

Італо-швейцарська мелодрама «7 днів» Рікардо Колла присвячена парі, яка знайомиться під час підготовки весілля друзів. Зйомки стрічки пройшли на Сицилії, де відбуваються основні події.

Мелодрама «Навколо Луїзи» режисерки Ольги Баілліф спільного виробництва Швейцарії та Бельгії розповість про співачку, яка переосмислює своє життя після зустрічі з батьком, з яким вона не бачилася багато років.

Всі фільми фестивалю демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Бажаємо приємного перегляду, адже Швейцарія – не тільки  годинники і шоколад…

Паршина Тетяна

Поділитися у соцмережах:

коментарів 5

  1. Жанна Жанна

    Четвертий «Тиждень швейцарського кіно», організований Посольством Швейцарії в Україні та компанією Arthouse Traffic, відбудеться на сайті swissfilm.org.ua з 19 по 28 червня. Всі фільми фестивалю демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

  2. Степан Степан

    У рамках фестивалю також відбудеться онлайн дискусія на тему «Female gaze: ґендерна рівність у сучасному кіно».

  3. Александра Александра

    В высшей степени современная информация. Важно будет помыслить.

  4. Елизавета Елизавета

    Здесь собрано самое превосходнейшее, что сегодня сможете было найти по настоящей тематике. Премного благодарен

  5. Екатерина Екатерина

    Указанная выше статья произвела на меня лично яркое ощущеньице. Поделюсь безоговорочно с родными

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?