Press "Enter" to skip to content

      27 серпня ми відзначаємо 80-ліття видатного українського актора, легенди українського кіно і театру Богдана Сільвестровича Ступки. Цієї події відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова присвятив книжкову інсталяцію на оазі літнього читання! Завітайте до нас та дізнайтеся багато нового і цікавого про життя і творчість видатних діячів мистецтва України!

     Богдан Сильвестрович Ступка з’явився на світ у Галичині, в смт Куликів на Львівщині, 27 серпня 1941 року (помер 24 липня 2012 року). Родина у нього була творча: батько співав у хорі Львівського оперного театру, рідний дядько був там же солістом, а тітка – головним концертмейстером. Попри потужну творчу династію, життєвого шляху шукав Богдан далеко від мистецтва. Юнаком він вступав на хімічний факультет Львівського університету, але іспити склав невдало. Вдруге спробував отримати вищу освіту на філологічному факультеті Львівського універу, вступивши на його заочне відділення.

    Все розставила по своїх місцях театральна студія при Львівському академічному драмтеатрі імені М.Заньковецької і творчий наставник Ступки – Сергій Данченко. Саме театр М. Заньковецької на цілих 17 років став сенсом творчого життя ще молодого тоді актора. Потім був Київ, театр імені Івана Франка, куди він переїхав на запрошення того ж таки Данченка, і де став спочатку актором, а згодом , у 2001 році і аж до смерті, художнім керівником.

За 10 років на чолі Національного академічного драматичного театру імені  Івана Франка Богдану Ступці вдалося створити особливу атмосферу. За ці роки, як стверджує критик театру і кіно Олег Вергеліс, Ступка не виніс жодної догани, нікого не звільнив. «Там, де починається дисципліна, закінчується театр», – говорив Богдан Сильвестрович. І був дуже терплячим і тактовним по відношенню до молодих акторів. «Талант –це не гроші, не ковбаса, не шинка. Не вирахуєш, скільки відсотків його є. У когось проявляється швидко, у декого – поступово. Треба мати терпіння й чекати, коли прилетить цей птах».

     Свого «птаха» у кіно Ступка впіймав у 30 років. Його дебютна роль – у фільмі Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною відзнакою» – одразу ж принесла йому визнання. Його дуже любили режисери – за пунктуальність, скромність, самовідданість й порядність. Як згадує відомий українській актор і кінорежисер Засєєв-Руденко, для Ступки не було ролей другого плану, всі були – головні. Кожну він розглядав як останню в своєму житті.

     Богдан Сильвестрович Ступка залишив понад сотню своїх кіноробіт, майже кожен з героїв яких претендує на звання «народний». «Треба постійно бути закоханим. Не тільки в жінку, не тільки в каштани, не тільки в місто. У все, що складає життя, треба бути закоханим. І треба радіти», – так говорив він. І так жив, розділяючи між нами свою любов.

#знамениті_українці        #Богдан_ Ступка

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?