Press "Enter" to skip to content

Історико-Краєзнавчий Клюб “Вовкулаки”

З давніх часів я любив історію, географію, поезію, а як їх можна не любити, особливо, коли у мене були найкращі вчителі і викладачі?

З давніх часів ще моєї буремної юності я забігав в улюблену “Свєтловку”  посидіти безкоштовно в НЕТі, почитати цікаву книжку, відсутню в моїй особистій бібліотеці, взяти участь в українських вечорницях, які проводила світлої пам’яті пані Тамара Шаравара. Навіть в часи Помаранчевої Революції заходив погрітись і продивитись новини  як там на Київському Майдані ?..

З часом, став волонтером бібліотеки, проводив різноманітні майстер-класи на День захисту дітей, на Покрову і на Різдво, на інші різноманітні свята.

Запровадив щорічні військово-патріотичні табори “Вовкулаки. Могилів” на Орілі, “Кодацька фортеця”, “Кургани. Гостра Могила”.  Бібліотекарі та військові приїджали в табори й проводили теренові ігри, вікторини, майстер-класи.

Так я прийшов до ідеї коляборації  спільної діяльності.

Час йшов. Піісля Революції Гідності підступний московський ворог не тільки окупував Український Крим, але й розпочав війну на Донбасі.

Бібліотека для молоді стала своєрідним волонтерським центром.

З’явились біженці, почав повною мірою працювати госпіталь для військових. А бібліотека  це ж не просто зібрання книжок на полицях, це  колектив людей, які знають, що таке тяглість традицій, це   хаб, де кожен знаходить вирішення своїх питань: зробити копію з документа, отримати” інфу”, “вписатись” в соціальне середовище.

Навіть, разом з директором Ольгою Леонідівною і Катериною Михайловою для поранених воїнів і переселенців з модульного містечка почали проводити традиційні народні колядування і щедрування на Свят-Вечір та Старий Новий Рік, “водили Козу” готували кутю, святкувати Колодія.

У  2022 році, з новою хвилею втікачів від російської окупації, в місті з’явилось багато хабів та шелтерів, які ми охопили турботою.

Ця праця відданих ідеї просвіти пані Тетяни Дроненко та пані Інни з відділу “Абонемент” багатьом дітям і дорослим була, як ковток цілющої води в годину спеки…

Відродження традицій завжди пов’язано з вивченням відповідної літератури, обговоренням прочитаного…

Так зродилась ідея створити Історико-Краєзнавчий Клюб “Вовкулаки”.

І вже не тільки майстер-класи, не тільки обговорення, але й прогулянки і вивчення пам’яток архітектури, топонімів і гідронімів рідного міста й краю…

І ось навесні цього року все й закрутилось  лекції з історії студента ДНУ ім.Олеся Гончара  Кирила Габора з оглядом старожитностей і артефактів. Від зуба мамута й кістки неандертальця, до давньогрецьких монет та грошових знаків різних епох і країн, від глечиків Трипільської культури до вітальних листівок Другої Речі Посполитої, Австро-Угорської Імперії та Третього Райху, від розгляду прикрас часів Княжої Руси-України до виготовлення браслетів і брелків власними руками.

На данний момент вже маємо півсотні членів Клюбу.

Вікових обмежень в клубі немає. Приходять і 8-річні, і пенсіонери, хоч основу складають підлітки.

Є декілька напрямків нашої роботи:

  1. Відкриті лекції.

Як правило, їх проводить Президент Клюбу Кирило Габор.

  1. Краєзнавчі прогулянки-мандрівки.

Проводить віце-Президент Олесь Борода.

  1. Літературний гурток “Від Діда Панаса до Парнаса”.

Читаємо та обговорюємо поезії та легенди.

  1. Гурток “ Чарівні вузлики”.

Вивчаємо морські та туристичні вузли та виготовляємо браслети виживання та патріотичні браслети і брелоки.

Напрочуд багато виявилось любителів шахів, то вирішили створити й шаховий гурток “Вайт Куін”

 

Якщо Вас зацікавило  чекаємо в бібліотеці !!!

Завжди щиро ваш Олесь Борода та “Абонемент Свєтловка”

 

Поділитися у соцмережах:

Будьте першим, хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?