Історико-Краєзнавчий Клюб “Вовкулаки”
З давніх часів я любив історію, географію, поезію, а як їх можна не любити, особливо, коли у мене були найкращі вчителі і викладачі?
З давніх часів ще моєї буремної юності я забігав в улюблену “Свєтловку” – посидіти безкоштовно в НЕТі, почитати цікаву книжку, відсутню в моїй особистій бібліотеці, взяти участь в українських вечорницях, які проводила світлої пам’яті пані Тамара Шаравара. Навіть в часи Помаранчевої Революції заходив погрітись і продивитись новини – як там на Київському Майдані ?..
З часом, став волонтером бібліотеки, проводив різноманітні майстер-класи на День захисту дітей, на Покрову і на Різдво, на інші різноманітні свята.
Запровадив щорічні військово-патріотичні табори “Вовкулаки. Могилів” на Орілі, “Кодацька фортеця”, “Кургани. Гостра Могила”. Бібліотекарі та військові приїджали в табори й проводили теренові ігри, вікторини, майстер-класи.
Так я прийшов до ідеї коляборації – спільної діяльності.
Час йшов. Піісля Революції Гідності підступний московський ворог не тільки окупував Український Крим, але й розпочав війну на Донбасі.
Бібліотека для молоді стала своєрідним волонтерським центром.
З’явились біженці, почав повною мірою працювати госпіталь для військових. А бібліотека – це ж не просто зібрання книжок на полицях, це – колектив людей, які знають, що таке тяглість традицій, це – хаб, де кожен знаходить вирішення своїх питань: зробити копію з документа, отримати” інфу”, “вписатись” в соціальне середовище.
Навіть, разом з директором Ольгою Леонідівною і Катериною Михайловою для поранених воїнів і переселенців з модульного містечка почали проводити традиційні народні колядування і щедрування на Свят-Вечір та Старий Новий Рік, “водили Козу” готували кутю, святкувати Колодія.
У 2022 році, з новою хвилею втікачів від російської окупації, в місті з’явилось багато хабів та шелтерів, які ми охопили турботою.
Ця праця відданих ідеї просвіти пані Тетяни Дроненко та пані Інни з відділу “Абонемент” багатьом дітям і дорослим була, як ковток цілющої води в годину спеки…
Відродження традицій завжди пов’язано з вивченням відповідної літератури, обговоренням прочитаного…
Так зродилась ідея створити Історико-Краєзнавчий Клюб “Вовкулаки”.
І вже не тільки майстер-класи, не тільки обговорення, але й прогулянки і вивчення пам’яток архітектури, топонімів і гідронімів рідного міста й краю…
І ось навесні цього року все й закрутилось – лекції з історії студента ДНУ ім.Олеся Гончара Кирила Габора з оглядом старожитностей і артефактів. Від зуба мамута й кістки неандертальця, до давньогрецьких монет та грошових знаків різних епох і країн, від глечиків Трипільської культури до вітальних листівок Другої Речі Посполитої, Австро-Угорської Імперії та Третього Райху, від розгляду прикрас часів Княжої Руси-України до виготовлення браслетів і брелків власними руками.
На данний момент вже маємо півсотні членів Клюбу.
Вікових обмежень в клубі немає. Приходять і 8-річні, і пенсіонери, хоч основу складають підлітки.
Є декілька напрямків нашої роботи:
- Відкриті лекції.
Як правило, їх проводить Президент Клюбу Кирило Габор.
- Краєзнавчі прогулянки-мандрівки.
Проводить віце-Президент Олесь Борода.
- Літературний гурток “Від Діда Панаса до Парнаса”.
Читаємо та обговорюємо поезії та легенди.
- Гурток “ Чарівні вузлики”.
Вивчаємо морські та туристичні вузли та виготовляємо браслети виживання та патріотичні браслети і брелоки.
Напрочуд багато виявилось любителів шахів, то вирішили створити й шаховий гурток “Вайт Куін”
Якщо Вас зацікавило – чекаємо в бібліотеці !!!
Завжди щиро ваш Олесь Борода та “Абонемент Свєтловка”
Будьте першим, хто прокоментує