Press "Enter" to skip to content

Шановні захисники і захисниці України, дорогі співвітчизники!!

     Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова щиро вітає вас зі святом Великодня, бажає скорішого настання миру в Україні, здоров’я та любові у ваших родинах! Бережіть себе! Пропонуємо шанувальникам кіномистецтва цікаво й корисно провести Великодні свята!

     До вашої уваги декілька всесвітньо відомих кінострічок про життя, страждання, смерть і чудове воскресіння Ісуса Христа, які ви залюбки подивитесь разом усією родиною!

Приємного перегляду та світлого Христового Воскресіння!

“Ісус з Назарету”

      У чотирьох міні-серіалах, створених за наказом Ватикану, Франко Дзеффіреллі зібрав всі події від життя Христа від Різдва до Вознесіння. Режисеру вдалося, незважаючи на розтягнутий формат, зняти красивий реалістичний фільм, змусивши повірити, що все, що сказано в Новому Завіті, може бути правдою. Тонким і стриманим показаний повний цикл чудес і перетворень. Живий, благородний Ісус (Роберт Пауелл) не засуджує, не лає, а показує, що є любов. Знаючи все про всіх, він не втрачає інтересу до людей, цінує момент спілкування, розуміючи, що вони будуть робити на наступний день.
Франко Дзеффіреллі прославився своїми театральними та оперними
виставами, а також успішними адаптаціями Шекспіра. До речі, актриса Олівія Хуссі, яка знялася в його “ Ромео і Джульєтті”, стала Дівою Марією в” Ісусі з Назарету”. Для роботи над фільмом режисер зібрав сильну команду. Сценарій, наприклад, написаний Ентоні Берджесом, Частково, саме тому фільм все ще популярний і з року в рік транслюється на італійському телебаченні.

https://www.youtube.com/watch?v=kwf1PZPpZcw

“ Остання спокуса Христа”

Екранізація роману Нікоса Казандзакіса “Остання спокуса», в якому Ісус показаний як звичайна людина, тесля, який чує голоси. Герой йде за «ними» і робить все необхідне – збирає учнів, оживляє Лазаря і не виходить з кола в пустелі, відбиваючись від спокушеної кобри, лева і вогню. Він страждає, тому що ніколи не перестає хотіти жінку і боятися смерті. Найголовніше, що остання спокуса, яка чекає його після Голгофи, не схожа ні на що, перераховане в Святому Письмі.
Гучна, талановита і скандальна картина Мартіна Скорсезе, навколо
якої представники релігійних організацій почали “бої”. Ці ж войовничі церковники буквально змусили режисера перервати зйомки фільму в 1983 році. Paramount Pictures не підтримала свого автора і закрила проект. Скорсезе зміг здійснити свою мрію лише через чотири роки на Universal Pictures. У фільмі дійсно багато натуралізму і неоднозначних сцен.

http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/8484-ostannja-spokusa-hrysta.html

“Марія, мати Ісуса”

      Фільм про Марію, походить від тіні біблійної історії. Режисер підкреслив роль матері Ісуса, позбавляючи її від звичного схематизму. З її казок і колисок починалося те добро, яке потім проповідуватиме Месія. “Це так легко бути середнім. І сердитися так легко”, – каже 12-річний Ісус, витираючи зламаний ніс, не піднімаючи руки на кривдників. Вже тоді Марія передбачив поганий результат, але все одно дозволяє своїй дитині виконати долю.
Це не детальна інформація про Новий Завіт, а скоріше адаптація, заснована на ньому. Особливо запам’яталася сцена перетворення води на вино. Обличчя апостолів буквально світяться з захопленням, коли бачать рожеву рідину, що тече з посудини. Тільки зараз (і, нарешті!) їм здається, що вони змогли повірити в божественне походження свого вчителя. Крістіан Бейл як Ісус неймовірно хороший. Він несмілий і стриманий, чому його краса наповнена тим безумовним тяжінням, якому ви слухаються несвідомо. Зовнішній вигляд тут також магія. І морок, і розчарування, і вінок – християнський все до лиця. Він ідеальний принц небес у киплячих і білих халатах. І страждати далі і проповідувати на землі буде уцілілий син Марія, який говорить апостолам, що їхня місія ще не завершена: “Ні, наша робота тільки починається!”

https://www.youtube.com/watch?v=CzuRLQ9b8Rs

“Страсті Христові”

      Напружена історична драма Мела Гібсона, яка розповідає історію останніх 12 годин життя Христа. Гефсиміанський сад, туман, тривожна музика. Месія молиться давньою арамейської мови, поки апостоли сплять, з темряви виходить лисий диявол невизначеної статі в єзуїтському капюшоні і починає спокушати Ісуса. Це демонічне обличчя з’являтиметься часто: під час побиття Христа, в момент божевілля Іуди перед самогубством, де б не сталося зло. «Пристрасть» викликала масу суперечок, розділивши аудиторію на тих, хто вважає Гібсона садистом і маркетологом, і тих, хто бачить у відвертих сценах необхідну безжальність і силу, яка повинна змусити людей зупинитися і подивитися на себе ззовні.
https://vimeo.com/190356631

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?