Press "Enter" to skip to content

Шановні друзі!

       Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова підготував для вас дайджест культурно-мистецьких подій! Будьте завжди у курсі найгарячіших новин “культурного фронту” разом з нами! Переможемо разом!

      Чотири українських документальних фільми покажуть 21 травня на Каннському фестивалі. Ці фільми — про екологічну катастрофу, матір загиблого на війні героя, арт-кураторку, що втратила слух, та трьох ветеранів. До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого лише два з них були про війну. Тепер війна зачепила абсолютно всіх.  Детальніше за посиланням:

https://suspilne.media/240885-vperse-za-dovgij-cas-pocula-zvuki-ce-buli-vibuhi-avtori-dokumentalnih-filmiv-pro-te-ak-vijna-zminila-ihnih-geroiv/

      У квітні із краєзнавчого музею тимчасово окупованого міста Мелітополь, росіяни викрали скіфське золото, яке датують IV ст. до н.е. Проте, викрадену колекцію вірогідно не вивозили за межі міста.  Цікавтеся за посиланням:

https://suspilne.media/241526-de-narazi-perebuvae-skifske-zoloto-ake-rosiani-vikrali-iz-melitopolskogo-muzeu/

       На Каннському кінофестивалі відбулась прем’єра фільму литовського режисера Мантаса Кведаравічюса «Маріуполь 2». Його включили до фестивальної програми в останній момент. Історія створення фільму трагічна та повністю вплетена у російсько-українську війну. Дізнатися більше:

https://zaxid.net/film_mariupol_2_mantasaa_kvedaravichyusa_pokazali_u_kannah_n1543095

     У Вільнюсі провели «Дні України» під загальною назвою «Вільнюсшиванка», під час яких у різних куточках литовської столиці відбулося близько 130 заходів, де кожен міг знайти щось до душі.  Дізнавайтеся за посиланням:

https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/3486471-u-vilnusi-v-ramkah-dniv-ukraini-proveli-130-zahodiv.html

     Український гурт Kalush Orchestra, який здобув перемогу на Євробаченні-2022, вирішив здійснити тур Європою з метою збору коштів на потреби армії і благодійних фондів України. Дізнавайтеся подробиці:

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3485319-kalush-orchestra-planue-tur-evropou-dla-zboru-kostiv-ukraini.html

     Вдалого усім тижня та мирного неба!  Ми працюємо для вас і задля миру!

Хештег

#ДОБМімМСвєтлова  #відділ_мистецтв

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?