Press "Enter" to skip to content
      💙💛10 березня ― День Державного Гімну України, одного з головних символів держави поряд з прапором і гербом. Уже багато років цей урочистий славень, вірші до якого написав український поет Павло Чубинський, а музику ― композитор Михайло Вербицький ― є незмінним символом незалежності й свободи нашої держави.
 
      Народився цей унікальний твір за досить цікавих обставин. Восени 1862 року 23-річний випускник Петербурзького університету Павло Чубинський, перебуваючи в гостях на Великій Васильківській у Києві, почув патріотичну сербську пісню, яка вразила його до глибини душі. За спогадами сучасників, Чубинський усамітнився в сусідній кімнаті, а пізніше вийшов звідти з готовим текстом. Так його патріотична пісня швидко розійшлася Києвом.
       Відзначати ж День Державного Гімну почали 10 березня, оскільки саме цього дня 1865 року в Перемишлі в Польщі вперше прозвучало «Ще не вмерла Україна». Тоді українським гімном було завершено концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Того ж року вірш надрукували разом із нотами. Відтак він став спершу національним, а згодом і Державним Гімном українського народу.💙💛
 
     Хор і оркестр Метрополітен-опера виконав державний гімн України стоячи!💙💛
 
Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?