Шановні друзі!
День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні – відважних співвітчизників, які ціною власного життя дали можливість Україні бути незалежною, демократичною, відкритою світові державою та самим творити своє майбутнє без кремлівських вказівок. Пам’ятний день встановлено Указом Президента України 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Мистецтво ніколи не залишалося осторонь бурхливих подій в Україні. Музиканти, артисти, художники разом з усіма небайдужими до вибору країною шляху національної гідності, брали активну участь у подіях Майдану.
“Справжній митець – заголений нерв, натягнута струна, барометр, який першим має відчувати коливання тиску історії.” – на прикладі Сальвадора Далі пояснив своє ставлення до митців у 2014 році блогер Дмитро Різниченко. У той визначальний час він писав, що “митець, який здатен принципово не помічати волаючий суспільний розлом, – це або дерев’яна нездара, або патологічний боягуз. Митець, якому не вистачає таланту або хоробрості глянути в очі епохи, – не митець”.
У цей день скорботи відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова пропонує разом згадати пісню “Пливе кача по Тисині”, що стала широко відомою в Україні в 2014 році під час подій Революції Гідності, що відбувалася в Києві. Її вважають неофіційним гімном-реквіємом за загиблими активістами Євромайдану, які увійшли в історію під назвою «Небесна сотня». Якщо додати, що пісня звучала у блискучому виконанні «Піккардійської терції», вражаючи слухачів сильним смисловим та емоційним навантаженням, вона не залишила байдужим жодного українця. Її виконували також інші гурти та хорові колективи, скажімо, «Плач Єремії», капела імені Д. Ревуцького, хор Київської Православної академії, семінаристи якої були безпосередніми учасниками подій у Києві.
Слухаємо пісню і пам’ятаємо : ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!
https://www.youtube.com/watch?v=KUdHkDFzXXk
#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв
#небесна_сотня