Press "Enter" to skip to content

Шановні друзі!

      Вітаємо усіх музикантів — професіоналів та аматорів, шанувальників класичної фортепіанної музики з днем народження найвидатнішого композитора,  мелодиста — романтика Фредеріка Шопена!

     Фредерік Франсуа Шопен (1810 – 1849) – польський композитор XIX століття, піаніст-віртуоз, педагог, яскравий представник романтизму в музиці, засновник польської національної композиторської школи.
     Фредерік Шопен народився 22 лютого 1810 року в селищі Желязова-Воля, поблизу Варшави (Польща). Чудовий музичний смак майбутньому композиторові прищепила його мати, яка добре грала на фортепіано і співала. Незвичайні музичні здібності, а також найважливіше – любов до гри на фортепіано, проявилися у Фредеріка ще в ранньому дитинстві. З семи років з хлопчиком почав займатися відомий піаніст Войцех Жівний. До дванадцяти років Фредерік досяг рівня кращих піаністів Польщі. З 1823 року Шопен навчався у Варшавському ліцеї. Після закінчення училища, Шопен почав вивчати теорію музики в класі композитора Юзефа Ельснера. Завдяки заступництву князів Четвертинських та Антона Радзивілла, Фредеріку вдалося потрапити у вище суспільство. З 1829 року Фредерік Шопен, біографія якого вже тоді свідчила, що він стане великим музикантом, почав активно виступати зі своїми творами у Відні. У 1830 році композитор назавжди покидає Варшаву. У 1831 році оселяється в Парижі, де моментально стає відомим, знаходить безліч шанувальників. Через якийсь час музикант сам починає викладати.
     Перший напад захворювання легень трапився у композитора Шопена у 1837 році (на думку біографів музиканта, це був туберкульоз). З тих пір він страждав астматичними нападами. В цей час жив Шопен з письменницею Жорж Санд. З 1838 по 1839 рік закохані пробули на острові Мальорка. Їх стосунки були непростими, що також негативно позначалося на стані здоров’я композитора. У 1847 році вони розлучилися. У 1848 році Шопен оселився в Лондоні, де продовжував давати концерти і вести викладацьку діяльність. 16 листопада 1848 року в Лондоні відбувся останній концерт великого композитора. З кожним днем він відчував себе все гірше і незабаром повернувся в Париж.
     5 (17) жовтня 1849 року обірвалося коротке життя Шопена. Поховали великого композитора на кладовищі Пер-Лашез у Парижі.

     Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова пропонує великий вибір нотних видань творів Ф.Шопена! Чекаємо на учнів музичних шкіл, студентів фахових коледжів та вишів, і звісно, їх викладачів у нашій бібліотеці!

 

#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв
#фредерік_шопен

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?