Press "Enter" to skip to content

Дорогі наші читачі!

         Незважаючи на вкрай важкий для України час, ми повинні постійно бути у курсі новин культури і мистецтва та вшановувати пам’ять видатних українських митців! Тільки так, разом, ми зможемо протистояти російській агресії на культурному фронті та зберегти себе як націю — талановиту у всьому! Нам є ким пишатись!

        Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова радий повідомити, що 14 квітня 1887року народився Іван Кавалерідзе — славетний український скульптор, режисер, драматург.

        Народився в селянській сім’ї нащадків грузинського князівського роду, чиї предки після завоювання Росією Кавказу були привезені в Україну.  Навчався в Київському художньому училищі, Петербурзькій академії мистецтв (1909-1910), приватній студії Наума Аронсона в Парижі.

        Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві (1911, зруйнований більшовиками в 1919-му, відновлений у 1996-му), Тарасу Шевченку в Полтаві та Ромнах, Богдану Хмельницькому в Чернігові та багатьох інших. Сценарист і режисер Одеської (1928-1933) і Київської (1934-1941, 1957-1962) кіностудій. Автор кінострічок: «Злива» (1929), «Перекоп» (1930), «Штурмові ночі» (1931), «Коліївщина» (1933). Але після виходу фільму «Прометей» (1935) про відданого в солдати українського селянина, змушеного воювати за царя з Шамілем, в газеті «Правда» вийшла розгромна стаття «Груба схема замість історичної правди». Сталіну не сподобалися сцени, що розкривали героїзм чеченських горців. Митця звинуватили в буржуазному націоналізмі та формалізмі, заборонили працювати з молоддю й знімати стрічки на історичну тематику. Іван Кавалерідзе, якого називали «українським Мікеланджело», жив виключно мистецтвом. Невтомно шукав досконалість і радів кожному новому дню. «Найщасливіший день сьогодні, – писав він у щоденнику в 1977-му. – Чому? Бо він є і я живу!». Помер 3 грудня 1978-го в Києві, похований на Байковому цвинтарі.

           Пропонуємо до перегляду документальний фільм про життя і творчість Івана Кавалерідзе. Залишайтеся з нами! Все буде Україна!

https://www.youtube.com/watch?v=ysP38wJAM3k

#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?