Press "Enter" to skip to content

     Мирного неба та гарного дня, дорогі шанувальники театрального мистецтва!! Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова  вітає вас з  днем народження засновника українського професійного театру Марка Кропивницького, який ми святкуємо 22 травня! Ділимось надходженнями від Українського інституту книги:  Ростислав Коломієць  “Марко Кропивницький” з серії “Знамениті українці”.

      Засновник українського професійного театру Марко Кропивницький (1840-1910) був на рідкість обдарованою людиною. Він створив понад 40 п’єс, заснував перший національний професійний театр на теренах Східної України (уславлений театр корифеїв), виховав ціле покоління українських професійних акторів. Крім того, Марко Лукич склав музичне оформлення до багатьох драматургічних творів, він є автором пісень та романсів, в тому числі славнозвісного “Соловейка”. Дуже добре Марко Кропивницький розумівся і на образотворчому мистецтві, що допомагало йому керувати створенням декорацій. Був тонким і спостережливим психологом, що постійно проявлялося у його роботі як режисера. Ще за життя Кропивницького називали “батьком українського театру”, “українським Мольєром”і “українським Шекспіром”, а його прогресивні ідеї у мистецтві актуальні й у наш час.

 

     Окрім художньої біографії видатного митця вас зацікавить нове видання від #український_інститут_книги  “Український театр. Видатні діячі та менеджмент” / Андрій Лягущенко. — Київ : Мистецтво, 2021. Видання буде корисним студентам профільних творчих закладів вищої та фахової передвищої освіти, які вивчають історію організаційних форм, менеджмент і продюсерство виконавського  мистецтва.

 

Завітайте до відділу мистецтв нашої бібліотеки!

Хештег

#український_інститут_книги
#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв

 

Поділитися у соцмережах:
Більше у Книжкові новиниБільше новин у Книжкові новини »
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?