Press "Enter" to skip to content

      Сонячного дня та мирного неба, шановні читачі! Відділ мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова  радий повідомити, що 9 травня виповнюється 86 років від дня народження Юрія Іллєнка – видатного українського кінооператора, режисера, сценариста, художника, представника хвилі “українського поетичного кіно” (1936-2010).

       «Я все життя зазнавав на собі страшного насильства,терору до своєї творчості, до свого життя, до своєї долі і був змушений протистояти йому, боротись за кожний свій фільм. Я завжди розумів, що не можу з цим миритися,не можу терпіти — треба протистояти. Закликаю і Вас!…»

                                                                              (Юрій Іллєнко).

     Знаний у світі творець, чиї задуми були втілені неповною мірою й чиї талановиті роботи заборонялися різними владами, кінооператор – “Тіні забутих предків”, кінорежисер “Криниця для спраглих”, “Вечір на Івана Купала”, “Білий птах з чорною ознакою”, “Легенда про княгиню Ольгу”, “Лебедине озеро. Зона”, “Молитва за гетьмана Мазепу”, сценарист – “Мріяти і жити”, “Лісова пісня” – усього 47 кіносценаріїв. Творчі здобутки митця поставили його до ряду визначних кінематографістів світу. А ще Юрій Іллєнко був актором, художником, виставляв свої картини на виставках.  Дізнатися більше про життя і творчість митця можна у програмі “Спогади. Юрій Іллєнко”:

Відео – https://www.youtube.com/watch?v=8SqIJj67fgM 

У фонді відділу мистецтв на вас чекає книга афоризмів та сентенцій Юрія Іллєнка “Криниця для спраглих”. Певні, це видання буде цікаве студентам творчих коледжів та вишів, майбутнім режисерам, сценаристам та мистецтвознавцям! Завжди раді вам!

Хештег

#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?