Press "Enter" to skip to content

«Ця жінка вишивала Україну»

Мирного неба та весняного настрою, друзі!

        Відділ мистецтв ДОБМ ім.М.Свєтлова із радістю знайомить вас з видатними митцями української народної творчості! Нам є ким пишатись!  Зберігаємо та розвиваємо  нашу національну культуру задля спільної Перемоги!

       Пропонуємо вашій увазі цікавий життєпис знаної української  майстрині-вишивальниці Віри Роїк. А також нагадуємо, що відділ мистецтв має для усіх шанувальникць мистецтва вишивки дуже корисні, гарно ілюстровані журнали «Українська вишивка» зі схемами орнаментів та поясненнями! Завжди чекаємо на вас у нашій бібліотеці! 

       Віра Сергіївна Роїк  (1911-2010) — Заслужена майстриня  народної творчості України (1967 р.)  Почесниа громадянка міста Кобеляки.
       Майстриня нагороджена золотими медалями престижних республіканських виставок декоративно-приклад-ного мистецтва в Києві (1967-1972 рр.), медалями «За доблесну працю» (1970 р.) та «Будівничий України» (2001 р.), пам’ятною медаллю «Богдан Хмельницький» (1996 р.), орденом Княгині Ольги III ст. (2001 р.), Почесним знаком II Міжнародного фестивалю мистецтв у Гереджі (Ізмір, Туреччина, 2002 р.), Міжнародним орденом Миколи Чудотворця І ст. «За примноження добра на землі» (2003 р.), котрий занесено в Женевський реєстр найпрестижніших нагород світу, багатьма дипломами, Почесними грамотами та відзнаками, її ім’я вибито на стелі в італійському місті Барі, де покояться мощі Миколи Чудотворця.
       Народилася Віра Сергіївна 25 квітня 1911 року в м. Лубнах. З полтавської землі ще з дитинства увібрала енергію, силу й оптимізм, які  зберегла на усе життя.
       Втративши в роки війни здоров’я, ставши інвалідом, вона не скорилася долі, освоїла мистецтво вишивання лівою рукою. Вишивка стала її життям, її диханням. Віра Сергіївна оволоділа 300 видами вишивальної техніки, серед яких перевагу надає рідним полтавським «рушниковим швам» у техніці вільного малюнка. І розквітають на полотні фантастичні квіти і чарівні візерунки, червоні півники, сонце – радість життя і святкові весільні мотиви.
      Десятки робіт майстрині знаходяться в музеях України  (Донецьк, Ізмаїл, Канів, Красноград, Київ, Кобеляки, Лубни, Луганськ, Львів, Новоград-Волинський, Переяслав-Хмельницький, Полтава,  Умань), зарубіжжя (Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина, Латвія, Німеччина, Канада, США, Туреччина), та приватних зібраннях в Україні і за кордоном.
       242 загальні художні та 99 персональних виставок – такий творчий доробок Віри Сергіївни.
        В. С. Роїк називають «великою майстринею народної української вишивки», її мистецтво вишивки повертає нас до одвічних цінностей. Творчість Віри Роїк – музика на полотні, яка дає нам натхнення жити…

Ця жінка вишиває Україну,
Де хрестики,
Немов хрести земні.
Схиляє важко
у роботі спину,
І голову схиляє свою сиву,
Й минуле ожива
на полотні.

Наталя БАКЛАЙ,
член Національної спілки письменників України.
м. Лубни Полтавської області, 2005 р.

#ДОБМімМСвєтлова
#відділ_мистецтв
#знамениті_українці

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?