Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата в 1950 році впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини.
Але в ній говориться про людей загалом – і жодного слова про дітей. Адже діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.
Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція – це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов’язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить – пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
Різні державні інституції та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Багато зусиль також докладають громадські організації, які працюють на терені захисту прав дитини, щоб кожна дитина почувала себе захищеним законом повноцінним членом суспільства.
Але вдома батьки по-різному ставляться до виховання своїх чад, щоб вони були чемними та слухняними. Деякі навіть ремінця можуть задіяти, щоб у сім’ї батька краще поважали.
«Батіжок чи пряник?» так ми назвали свою інсталяцію-роздум для молодих батьків, де ми пропонуємо книги з виховання дітей. У них ви знайдете відповіді на запитання як знайти спільну мову з вашою дитиною. І для цього зовсім не потрібен батіжок, тому що ваша дитина – це теж особистість. Приходьте до бібліотеки, беріть книги із нашої книжкової інсталяції, читайте і перемагайте власні гнів та нетерпіння. І вирішуйте всі проблеми у вихованні розумно, краще за допомогою пряника, ніж батіжка.