Press "Enter" to skip to content

Шановні друзі!

      Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова презентує нове видання “Українська усна словесність” від видавництва “Центр учбової літератури”, Київ, 2021.  Ця книга буде цікавою для студентів і викладачів фахових творчих коледжів і вишів.

     Дане видання є працею етнографа, фольклориста, композитора, музикознавця і літературознавця Філарета Колесси. Темою дослідження є українська народна словесність, її виникнення та розвиток від дохристиянських часів до першої половини XX ст.  Розглядаються різні форми народної творчості: думи, історичні пісні, байки, казки, колядки, щедрівки, анекдоти, загадки, заговори тощо. У всіх народів, що досягли вищої культури й витворили своє письменство, попередив письменство розвиток усної словесності. Цією назвою обіймаємо ввесь засіб словесних творів, віршованих і прозових, що, без допомоги письма, зберігаються в пам’яті народних мас і впродовж тривалого часу, не раз цілих століть, переходять усним переказом із покоління на покоління.

      Український музикознавець, композитор, фольклорист Філарет Колесса народився 17 липня 1871 р. в с. Татарське (нині Піщане) на Львівщині в сім’ї священика. Навчався у Стрийській гімназії, музичну освіту здобув у Відні (1891-1892). Закінчив філософський факультет Львівського університету. У 20-30-ті роки активно співпрацював з АН України. Академік АН УРСР (з 1929). З 1940 р. — директор Львівського державного етнографічного музею, завідувач відділу Інституту фольклору та етнографії АН УРСР (1938). Науковий доробок Ф. Колесси є одним із найвизначніших досягнень української фольклористики. Вчений справедливо вважається фундатором української наукової музичної фольклористики. Вперше у світовій та українській фольклористиці здійснив спробу наукового аналізу та зіставлення українського музичного фольклору з фольклором інших слов’янських народів. Завдяки високому науковому рівню, глибині аналізу, широкій ерудиції автора більшість його праць не втратили свого наукового значення й понині.

Відділ мистецтв чекає музикознавців, етнографів і фольклористів!
Приходьте та знайомтеся з цікавим новим виданням!

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?