Press "Enter" to skip to content

      Шановні майстри й майстрині та шанувальники декоративно-ужиткового мистецтва! Сьогодні до вашої уваги нова література про вишивання!

      Слава нашого національного мистецтва виходить далеко за межі України та інших слов’янських країн. Справжня колоритна барвиста українська сорочка, зроблена з льону й вишита вручну, оздоблена національними орнаментами та виконана різноманітними техніками вишивання, втілює всю родючість української землі та щедрість і гостинність українського народу. Вишивання сорочок здавна органічно увійшло в життя народу, воно втілює в собі всі його естетичні принципи, ідеали добра та краси, прагнення до довершеного і витонченого. Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова пропонує ознайомитися з цікавою книгою Лідії Бебешко “Вишивальні традиції України. Білі та писані сорочки” видавництва Харків КСД.

       Ця книжка стане в пригоді вишивальницям із різними рівнями підготовки — і початківцям, і досвідченим майстриням.

     Візитівкою цього видання є чарівні білі та чорні писані сорочки з різних регіонів України, цікаві й самобутні за типами кроїв, колористикою вишивки, її компонуванням і технологіями виконання.
    «Відкрите віконце», «зоряний хрест», «кривулька», «хвилька», косі хрести, водяний ключ («гесик»), «колодки», «баранячі роги», зіркові «квіти» і «дволисники», «ріжкаті» трикутнички — відтворюйте кращі взірці орнаментів вишиваних шедеврів з музейних і приватних колекцій.
     У виданні подано інформацію про типи крою, види композицій, орнаментів та мотивів вишивки білих сорочок і художньо-технологічні особливості чорних писаних вишиванок. Представлено двадцять п’ять моделей сорочок з білою вишивкою і двадцять видів чорних писаних вишиванок. Кожна схема вишивки супроводжується переліком використаних швів.

 

     Також нагадуємо, що у відділі мистецтв завжди в наявності  яскраві журнали ”Українська вишивка” зі схемами для вишивання!

 

 

 

      Бажаємо творчих успіхів та завжди раді зустрітися з вами!

#відділ_мистецтв
#українська _вишиванка

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?