Press "Enter" to skip to content

      Гарного настрою, друзі! На дворі справжня прохолодна осінь, а у нашій бібліотеці тепло і затишно! Отже, саме час проводити своє дозвілля з цікавими книгами та готуватися разом з нами святкувати Всеукраїнський День бібліотек!

Серед розмаїття професійних свят, які відзначаються в Україні 30 вересня своє професійне свято відзначають бібліотекарі. Ця професія сягає у сиву давнину, адже перші бібліотеки почали відкриватися ще за античних часів.

      Перші бібліотеки в Давній Русі – Україні почали відкриватися ще за княжих часів. Особливого розвитку книгодрукування та утворення бібліотек набрало після прийняття в 988 році християнства в Русі – Україні. Найбільшою і найбагатшою у той час була бібліотека Софії Київської, заснована у 1037 році Ярославом Мудрим. У цілому в бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг, вона було однією була однією з найбільших бібліотек того часу Книги, які виходили з майстерень Софійського собору, стали основою інших бібліотек, зокрема величезної бібліотеки Печерського монастиря, яка з кінця ХІ ст. стала найбільшим центром культурного життя Київської Русі.

І. Я. Франко про книгу сказав так: “Книги — морська глибина. Хто в них пірне аж до дна, той хоч і труду мав досить, дивнії перла виносить!”.

Тож бажаємо молодому поколінню більше читати та пізнавати життя завдяки цікавому світу книг!

      Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова пропонує до перегляду цікаві відеоролики про найкрасивіші, незвичайні та унікальні бібліотеки світу! Вітаємо колег та читачів з прийдешнім святом!

      Бібліотеки можуть бути і найвеличнішими! Мандруйте разом із нами:

https://www.youtube.com/watch?v=9HJ0DPYggNA

      Можуть бути і зовсім незвичайними:

https://www.youtube.com/watch?v=-zd4U38yAN8

      Сучасні «книжкові» споруди для громадського користування вирізняються оригінальним і навіть незвичайним дизайном, складністю і різноманітністю форм.  Пропонуємо поглянути на вісімку найбільш унікальних бібліотек сучасної архітектури:

https://www.youtube.com/watch?v=FtleadJ65AQ

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?