Press "Enter" to skip to content

Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності. Архів 2021

24-31.10.21 Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності

За ініціативи ЮНЕСКО, у світі щорічно відзначається Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності (GlobalMILWeek), цього року він триває з 24 до 31 жовтня. Тема тижня: «Media and Information Literacy for the public good ‒ «Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».

ДОБМ ім. М Свєтлова пропонує молоді, що є основним користувачем інформації та генератором нових комунікаційних технологій долучитись та підтримати ідею ефективного та медіаграмотного використання потоків інформації.

21.10 Афіша

24.10  Digital Media Literacy. Інформ-щеплення в англійському розмовному клубі

Наш English Speaking Club долучився до Всесвітнього тижня медіа – та інформаційної грамотності – Global Media and Information Literacy Week, тож чергову зустріч почали з питань: що таке made-up news та misinformation? Після моніторингу англомовних сайтів, присвячених цим проблемам, і перегляду тематичного відео з’ясували, наскільки важливо бути інформаційно грамотним і вміти розпізнавати неправдивий контент в інтернеті. Схоже, ми підвищили свої digital literacy skills. А ви?

Тиждень медіа-інформаційної грамотності триває!

24.10   Чи в безпеці ви? Квіз-вікторина з кібербезпеки

  У цю неділю, пройшов цікавий квіз у онлайн-форматі, присвячений Всесвітньому тижню медійної та інформаційної грамотності.

       У квізі була низка питань на знання «Чи в кібербезпеці ви?». Всі охочі могли перевірити свої знання , або дізнатися щось нове для себе.

25.10  Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр». Огляд візуалізація

За ініціативи ЮНЕСКО, у світі щорічно відзначається Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності (GlobalMILWeek), цього року він триває з 24 до 31 жовтня. Тема тижня: «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».

       Українська бібліотечна асоціація відзначає Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності разом з Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр».

       ДОБМ ім. М Свєтлова пропонує вчителям, молодим батькам, студентам і учням скористатися можливостями, що надає платформа і стати медіадрайвером, який добре орієнтується у складних лабіринтах світу медіа.

27.10  Перегляд та обговорення фільму з закритої колекції DOCUDAYS “Габріель повідомляє з чемпіонату світу”

Вчора до Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності Молодіжний простір Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М Свєтлова організував для студентів МВПУПІТ у онлайн форматі перегляд та обговорення фільму з закритої колекції DOCUDAYS “Габріель повідомляє з чемпіонату світу”. Учасники онлайн зустрічі відчули наскільки важливими є права людини і з’ясували як боротися з порушенням цих прав, використовуючи сучасні засоби інформації.

Молодь прийшла до висновку, що людина, яка є медіа-освіченою, краще вміє формулювати, висловлювати та відстоювати свої думки та права.

Фільм надихнув студентів не терпіти несправедливість і відкрив очі щодо того, що Інстаграм, Телеграм, Фейсбук та інші соціальні мережі – це не тільки місце для мемів , приколів, фотографій та новин, а також і потужний інструмент боротьби у сучасному світі.

29.10  У тенетах інтернету. Урок із медійної грамотності

Із 24 по 31 жовтня 2021 р. проходить Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності. Тема цього року: “Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага”.

Ми також долучилися до участі у цьому важливому заході. У відділі абонемента провели медіаурок для школярів молодшого та середнього шкільного віку під назвою “У тенетах Інтернету”.

Та не так легко заплутати наших користувачів, бо вони надійно захищені від інтернет-шахрайства своїми знаннями з кібербезпеки.

Приходь і ти! Прокачай свій мозок на медіауроці!

30.10

Як створити надійний пароль, щоб він забезпечував стабільний захист від зловмисників. Онлайн-консультація

Одне з найгостріших питань сучасного світу — кібербезпека. Оскільки кожен з нас користується соціальними мережами, електронною поштою, месенджерами та різними онлайн-сервісами, важливо знати, як надійно захистити свої дані.

Головним помічником у боротьбі за кібербезпеку є складний для хакерів пароль.

Ділимося з вами, як створити надійний пароль, щоб він забезпечував стабільний захист від зловмисників.

 

30.10 “Ютуб – канал: як створити і “розкрутити”. Інформація зі щомісячного спеціалізованого журналу “Музичний керівник”, у №5 (травень 2021)

Шановні друзі! З 24 по 31 жовтня триває Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності. Відділ мистецтв ДОМБ ім. М. Свєтлова пропонує до перегляду щомісячний спеціалізований журнал “Музичний керівник”, у №5 (травень 2021) якого ви знайдете цікавий матеріал “Ютуб – канал: як створити і “розкрутити”. Ця стаття буде корисною музичним керівникам дошкільних закладів, студентам фаху “музичне виховання” та усім, хто хоче мати власний канал на YOU TUBE. Ознайомитися можна за посиланням: https://emuzker.mcfr.ua/891286.  

Відділ мистецтв чекає у бібліотеці читачів, які мають “зелені” сертифікати вакцинації, або негативні ПЛР-тести, зроблені не пізніше  за 72 години до відвідування бібліотеки.

Завжди раді вам!

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?