Press "Enter" to skip to content
Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова ПРЕЗЕНТУЄ два нові електронні видання!
Завантажити можна за посиланням

Читачі бібліотеки можуть дізнатись про таємницю Новорічної ночі

    Членкиня НСПУ та НСЖУ Олеся Омельченко, авторка 13 книг, вчителька вищої категорії, лавреатка премії ім. І. Сокульського.

    Пише поезії, поеми, казки та вірші для дітей, драматичні віршовані твори, романи (як у прозі, так і віршовані), фантастику, нариси.

    Пропонуємо читачам ознайомитися з новими книгами авторки, які вийшли у січні 2022 року у видавництві «Ліра» м. Дніпра.

 

    Книга казок для дітей «Таємниця Новорічної ночі» складається із двох частин – казок та казки-повісті «Таємниця Новорічної ночі». Дизайн обкладинки та малюнки – народного майстра, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмили Сергіївни Дворніченко.

     Казка написана барвистою мовою, пересипана прислів’ями, приказками, легендами.

    Гумор та іронія, багата метафоричність, високохудожність, напруженість сюжетів притаманні книзі Олесі Омельченко, яка написана для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

     На сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова ви можете ознайомитись із електронною версією книги.

     Паперовий варіант вийшов друком за сприяння меценатів: директорів ТОВ «Агро-Інтвест» Олександра Леонідовича Коржа та його сина – Дмитра Олександровича.

     Малює. Її творчість вивчається у курсі «Література рідного краю» у навчальних закладах області, твори увійшли до хрестоматії для старших класів.

     Олеся Омельченко творить перед дітьми неповторний фантастичний світ краси і таємничості. У казці «Казочка про зайчиків Біма і Бума» маленький читач захопиться сміливістю, винахідливістю кмітливих зайчиків, яким вдається перевиховати навіть хитру Лисичку, а Вовка поставити у смішне становище, що робить його не страшним. Добро перемагає зло. Тріумфують Любов та справедливість. Казковий світ звірів лісу органічний та природній.

     Казка створює потужний, світлий світ краси і чистоти в уяві дитини, вчить перемагати труднощі, страхи і боротися, як і герої казочки, зі злом.

      Гостросюжетна казка-повість «Таємниця Новорічної ночі» — це захоплюючі пригоди двох друзів-школярів Віті та Петрика у Новорічну ніч. Сюжет змушує юного читача глибоко переживати, співчувати, захоплюватися мужніми та винахідливими друзями, які не побоялися стати у протиборство зі сніговиком-велетнем, що уособлює собою темноту та зло. Герої вірять у дива і самі дива допомагають їм у боротьбі з темними силами.

     Вони випускають на волю викрадені Горою Слова, Ноти, рятують Принцесу від жахітливого зачарування, врешті, допомагають закоханим Зорелані та Ясногору знайти своє щастя.

      Опинившись на березі Дніпра у Новорічну ніч в передчутті побачити велетня, про якого розповідала бабуся, школярі його таки не лише побачили, а, помічені ним, були захоплені в полон. Перебування у замку Гори розкриває хлопчикам багато таємниць: вони знаходять причину, чому люди розгубили такі потрібні для життя слова і ноти – їх тримає у полоні Сніговик. Кмітливість, розум та мужність і сміливість стають героям у нагоді при подоланні труднощів. Кумедні, смішні ситуації, у які потрапляють герої, змушують читача сміятися і радіти, співчувати і переживати.

      Книга прози відомої української письменниці Олесі Омельченко «Стихія» (до речі, це перша книга прози авторки) — новаторська як за змістом, так і за манерою написання.

      В оповіданнях, етюдах, гуморесках та міні-повісті «Жар-птиця або Я буду тебе пам’ятати…» характери, на перший погляд звичайних, а насправді непересічних особистостей, чітко окреслені, сповнені внутрішньої динаміки.

      Одвічна тема кохання вирішується авторкою оригінально у кожному творі книги. Найбільшою цінністю у житті є Любов, яка робить нас сильнішими, внутрішньо багатшими, захищенішими, здатними на краще змінити світ у собі та навколо себе.

     Дизайн обкладинки та малюнки до книги зробила Полтавець Катерина, учениця авторки.

      Обидві книги Олесі Омельченко вийшли за сприяння меценатів: директорів ТОВ «Агро-Інтвест» Коржа Олександра Леонідовича та його сина Коржа Дмитра Олександровича.

Поділитися у соцмережах:
Довідкова служба
close slider
Запитайте нас:
Якщо Ви хочете, щоб ми зв`язалися із Вами за телефоном або месенджером - вкажіть це, будь ласка, у повідомленні

Що це таке та що можна запитати тут?